به طور انتخابی مسیریابی Plex را از طریق VPN خود انجام می دهید

پخش همه جانبه و تنظیم آسان Plex ، آن را به سرور رسانه ای مورد نظر بسیاری از کاربران تبدیل کرده است ، اما داشتن همه فیلم ها و موسیقی شما در یک مکان به معنای زیادی نیست اگر نتوانید وصل کنید.

Plex VPN - نحوه کار Plex
اتصالات خصوصی و رمزگذاری شده محبوب تر از همیشه هستند ، اما اگر سرور Plex شما از طریق VPN به وب بپیوندد ، شما نمی توانید از طریق لایه های امنیتی به آن دسترسی داشته باشید.

در اینجا همه چیز شما نیاز دارید تا بتوانید سرور Plex خود را از طریق VPN خود جابجا کنید بدون هیچ گونه حفاظت از آن محافظت کنید.

شروع به مسیریابی Plex از طریق VPN خود می کنید

چند بار طول می کشد تا جریان Plex از طریق VPN انجام شود. در اینجا آنچه شما انتظار دارید:

  • به سرور Plex خود یک آدرس IP استاتیک بدهید
  • چند تنظیمات Plex را یادداشت کنید
  • انتقال پورت را در روتر خود فعال کنید
  • VPN خود را پیکربندی کنید تا دسترسی نامحدود به plex.tv داشته باشد

پس از آن ، می توانید بدون در نظر گرفتن چگونگی امنیت اینترنت خانگی خود ، از هر نقطه در جهان با استفاده از برنامه یا یک مرورگر وب ، به یکپارچه وصل شوید..

به این فرآیند مسیریابی انتخابی گفته می شود ، و ابزاری قدرتمند برای شبکه سازی است. اگر می خواهید بدانید که کدام VPN را توصیه می کنیم کمی بعداً در مقاله این مقاله را پوشش خواهیم داد.

تنظیم سرور Plex

قبل از شروع به ایجاد تغییر در شبکه ، چند کار وجود دارد که باید انجام دهید. لطفا توجه داشته باشید که همه این مراحل باید روی سرور رسانه P streaming streaming شما انجام شود.

به سرور Plex خود یک آدرس IP استاتیک بدهید

اگر قبلاً این کار را نکرده اید ، حتماً به آدرس IP ثابت به سرور Plex خود بدهید. این امر به شما امکان می دهد تا پورت را به درستی تنظیم کنید و اطمینان حاصل کنید که هرگونه تغییری که در پیکربندی VPN یا روتر ایجاد کرده اید ، بعد از راه اندازی مجدد به کار خود ادامه می دهد..

برای تنظیم یک آدرس IP ثابت ، ابتدا گزینه را باز کنید صفحه کنترل.

Plex VPN - کنترل پنل 1
سپس کلیک کنید مشاهده وضعیت شبکه و وظایف در شبکه و اینترنت دسته بندی.

Plex VPN - کنترل پنل 2
در نوار کناری کلیک کنید تغییر تنظیمات اداپتور ارتباط دادن.

Plex VPN - کنترل پنل 3
روی اتصال اصلی شبکه برای رایانه خود راست کلیک کرده و روی آن کلیک کنید خصوصیات مورد منو.

Plex VPN - تنظیمات آداپتور 1
برجسته پروتکل اینترنت نسخه 4 (TCP / IP 4) و کلیک کنید خصوصیات دکمه.

Plex VPN - تنظیمات آداپتور 2
در آخر ، یک آدرس IP استاتیک برای سرور Plex خود انتخاب کنید ، آن را پر کنید دروازه و DNS اطلاعات را کلیک کنید و روی آن کلیک کنید خوب دکمه. به آدرس IP توجه داشته باشید ، برای تنظیم VPN خود بعداً به آن احتیاج خواهید داشت.

توجه داشته باشید که یک آدرس IP استاتیک خوب خارج از محدوده DHCP روتر شما باشد. در این حالت ، روتر من آدرسهایی را از دست می دهد 192.168.1.150 به 192.168.1.254, بنابراین انتخاب 192.168.1.100 امن است.

هنگامی که روتر یک آدرس IP را که قبلاً در شبکه در حال استفاده است اختصاص می دهد ، باعث بروز درگیری می شود ، بنابراین تنظیمات DHCP روتر خود را قبل از اختصاص یک آدرس استاتیک بررسی کنید..

Plex VPN - Google DNS
هنگام انتخاب سرورهای DNS استاتیک ، استفاده از یک ترکیب خوب است. در این پیکربندی ابتدا از روتر خود استفاده می کنم, 192.168.1.1, که DNS را به ارائه دهنده خدمات اینترنت من مراجعه می کند. به عنوان پشتیبان ، من یک سرور گوگل رایگان و مطمئن را در آن انتخاب کردم 8.8.4.4 یا 8.8.8.8

شما تنظیم IP IP استاتیک را تمام کردید.

از تنظیمات Plex خود یادداشت بگیرید

قبل از پیکربندی VPN برای انتقال ترافیک Plex به طور مستقیم به سرور خود ، برای تأیید تنظیمات خود ، باید از طریق رابط وب به Plex متصل شوید..

سرویس گیرنده وب Plex از طریق این لینک قابل دسترسی است ، یا با کلیک راست روی نماد سینی و انتخاب آن باز کردن Plex… مورد منو.

Plex VPN - تنظیمات Plex 1
پس از باز شدن کنسول ، روی آن کلیک کنید تنظیمات پیوند در نوار کناری سمت چپ.

Plex VPN - تنظیمات Plex 2
کلیک دسترسی از راه دور در نوار کناری سمت چپ.

Plex VPN - تنظیمات Plex 3
از درگاهی که Plex برای دسترسی از راه دور استفاده می کند یادداشت کنید تا بتوانید از آن به همراه آدرس IP ثابت خود استفاده کنید تا روتر خود را در مرحله بعدی تنظیم کنید. در بیشتر موارد ، اینگونه خواهد بود پورت 32400.

اکنون که سرور Plex شما دارای یک آدرس IP استاتیک است ، OpenVPN نصب شده است ، و از تنظیمات مناسب درگاه مطمئن هستید ، می توانید به راه اندازی شبکه محلی خود بروید.

شبکه محلی خود را تنظیم کنید

قدم بعدی این است که به روتر خود بگویید که چگونه اتصالات Plex ورودی را ارسال کنید. در این حالت ، به آدرس IP استاتیک سرور Plex شما خواهد رسید.

انتقال پورت را در روتر خود فعال کنید

ابتدا به رابط وب روتر خود وصل شوید. این لینک یا این لینک برای اکثر خوانندگان کار خواهد کرد. باید با نام کاربری و رمزعبور مناسب وارد شوید.

Plex VPN - تنظیمات روتر 1
پس از ورود به روتر خود ، باید تنظیمات ارسال پورت را پیدا کنید. در این روتر Linksys ، در زیر یافت می شود امنیت در نوار کناری سمت چپ ، سپس در برنامه ها و بازی ها برگه روتر شما ممکن است متفاوت باشد.

Plex VPN - تنظیمات روتر 2
پس از یافتن تنظیمات ارسال پورت برای روتر خود ، آن را با اطلاعات سرور Plex خود پر کنید.

نام نرم افزار بی معنی است ، و فقط تشخیص اینکه کدام برنامه را با آنها کار می کنیم آسان می کند. شما می توانید آن را بر روی هر چیزی تنظیم کنید ، اما Plex معنی دارد.

بندر خارجی دقیقاً به روتر می گوید کجا می توانید ترافیک Plex را در اینترنت جستجو کنید. می توان آن را به جز تعداد معدودی از شماره های رزرو شده تنظیم کرد. استفاده از 32401 راحت است.

بندر داخلی دقیقاً به روتر می گوید که ترافیک Plex را در LAN ارسال کنید. شما هنگام تنظیم سرور Plex ، از این درگاه یادداشت بردید. پیش فرض 32400 است.

پروتکل دیکته می کند که چه نوع ترافیکی مجاز به حمل و نقل است. آن را روی "TCP" یا "هر دو" تنظیم کنید ، اما فقط TCP لازم است.

IP دستگاه آدرس IP استاتیک سرور Plex شما را مشخص می کند. شما هنگام تنظیم سرور Plex خود از این شماره یادداشت بردید.

فعال شده است کادر کنترل به شما امکان می دهد تا ارسال پورت را برای Plex روشن یا خاموش کنید. مطمئن شوید که روشن است.

پس از اتمام ، روی کلیک کنید خوب را فشار دهید و از رابط وب برای روتر خود خارج شوید.

VPN خود را تنظیم کنید

اکنون که روتر تنظیم شده است تا درگاه مناسبی را ارسال کند ، می توانید VPN خود را پیکربندی کنید.
IPVanish یک سرویس VPN پولی با مکان سرور در سراسر جهان است.

Plex VPN - IPVanish Protection
ما اکیداً آن را برای هرکسی که نیاز دارد قادر به جستجوی وب به صورت ناشناس باشد ، توصیه می کنیم و بدون کندی یا پرونده های پیکربندی پیچیده مرتبط با بسیاری از VPN ها ، این کار را انجام می دهید. IPVanish یکی از معدود VPN هایی است که هیچ نوع پرونده ای را برای ورود به سیستم حفظ نمی کند ، بنابراین فعالیت شما واقعاً خصوصی است و لازم نیست نگران ISP یا دیگران باشید که از فعالیت آنلاین خود جاسوسی می کنند.

معامله خواننده: در برنامه IPVanish حداکثر 60٪ صرفه جویی کنید

اگر پرونده های پیکربندی دیگری برای سرور VPN دارید ، می توانید با استفاده از OpenVPN وصل شوید. ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه Plex over VPN را با استفاده از IPVanish و OpenVPN تنظیم کنید.

IPVanish را نصب و پیکربندی کنید

نصب و پیکربندی IPVanish از OpenVPN بسیار ساده تر است.

اگر در حال حاضر روی سرور Plex شما نصب شده است ، می توانید از راهنمای نصب پرش کنید و نسخه ویرایش شده Comparitech IPVanish.config را همینجا بارگیری کنید. فقط حتماً معمولاً آن را در مکان مناسب ذخیره کنید C: \ File Files \ IPVanish \ OpenVPN \

Plex VPN - IPVanish Splash
برای نصب IPVanish ، به این لینک مراجعه کرده و روی آن کلیک کنید اکنون بارگیری کن دکمه. برای بارگیری نصب IPVanish باید به حساب کاربری خود وارد شوید.

Plex VPN - نصب IPVanish 1
به مسیر توجه داشته باشید ، زیرا باید نصب پیکربندی را در محلی که برای نصب IPVanish انتخاب کرده اید ویرایش کنید. مسیر پیش فرض در ویندوز است C: \ File Files \ IPVanish و آن جایی است که باید آن را نصب کنید.

Plex VPN - راه اندازی IPVanish 2
در مرحله بعد ، کامپیوتر شما پس از نصب IPVanish مجدداً راه اندازی می شود.

Plex VPN - IPVanish Config 1
پس از راه اندازی مجدد رایانه ، یک پنجره کاوشگر را به مسیری که IPVanish نصب کرده اید باز کنید. اگر مرحله به مرحله را دنبال کنید ، اینگونه خواهد بود C: \ File Files \ IPVanish و به منظور ویرایش پرونده ، باید فهرست دایرکتوری OpenVPN را پیدا کنید.

Plex VPN - IPVanish Config 2
اکنون پوشه OpenVPN را باز کرده و بر روی آن راست کلیک کنید IPVanish.config و سپس گزینه را انتخاب کنید باز کن مورد منو.

Plex VPN - IPVanish Config 3
باید به Windows بگویید که IPVanish.config را با استفاده از Notepad باز کند.

Plex VPN - IPVanish Config 4
هنگامی که IPVanish.config برای ویرایش باز است ، اضافه کنید مسیر plex.tv 255.255.255.0 192.168.1.1 تا پایان پرونده پیکربندی ، تغییرات خود را ذخیره کنید.

Plex VPN - IPVanish Config 5
سپس IPVanish را با استفاده از میانبر روی دسک تاپ خود شروع کرده و طبق معمول به یک سرور VPN متصل شوید. اسکریپتی که در پرونده IPVanish.config خود ذخیره کرده اید به اتصال VPN شما می گوید تا از ترافیک Plex چشم پوشی کرده و طبق معمول مسیر را طی کنید.

اگر از IPVanish به عنوان ارائه دهنده VPN خود استفاده می کنید ، می توانید به مرحله نهایی بروید.

OpenVPN را نصب و پیکربندی کنید

نصب OpenVPN بسیار ساده است. شما می خواهید نصب Windows را از اینجا بارگیری کنید. اگر از IPVanish یا برنامه ارائه دهنده VPN دیگری استفاده می کنید ، از این بخش پرش کنید.

Plex VPN - بارگیری OpenVPN
اطمینان حاصل کنید که نصب OpenVPN Windows را از وب سایت دریافت کرده اید ، و نه منبع منبع.

پس از بارگیری ، پرونده را باز کنید و به آن اجازه اجرا دهید. جادوگر نصب شروع می شود ، و با استفاده از گزینه های پیش فرض کلیک بر روی آن خوب است. هنگامی که نصب OpenVPN انجام شد ، کلیک کنید پایان و به مرحله بعد بروید.

Plex VPN - OpenVPN Install
پس از نصب OpenVPN ، می توانید آن را تنظیم کنید. این روند می تواند پیچیده باشد ، بنابراین ما یک پرونده پیکربندی ایمن را از قبل تهیه کرده ایم تا بلافاصله وارد و استفاده شود. این به طور خودکار شما را به یک تونل OpenVPN رایگان در ایالات متحده متصل می کند.

Plex VPN - OpenVPN Config 1
پرونده پیکربندی OpenVPN ما را می توانید در اینجا بارگیری کنید. در صورت لزوم ، پرونده پیکربندی را می توان در دفترچه یادداشت ویرایش کرد. پس از بارگیری پرونده پیکربندی ، باید چند تغییر سریع در OpenVPN ایجاد کرده و سپس بتوانید آن را وارد کنید.

Plex VPN - OpenVPN Config 2
به دنبال نماد OpenVPN در سینی سیستم باشید.

Plex VPN - OpenVPN Config 3
بر روی آیکون راست کلیک کرده و گزینه را انتخاب کنید تنظیمات… مورد منو.

Plex VPN - OpenVPN Config 4
سپس بر روی کلیک کنید پیشرفته برگه.

Plex VPN - OpenVPN Config 5
بعد ، بررسی کنید خدمات فقط جعبه را کلیک کنید ، و کلیک کنید خوب دکمه برای خروج.

Plex VPN - OpenVPN Config 6
دوباره روی نماد سینی کلیک راست کنید ، اما این بار گزینه را انتخاب کنید وارد کردن پرونده ... مورد منو.

Plex VPN - OpenVPN Config 7
سپس پرونده پیکربندی Comparitech را که اخیراً بارگیری کرده اید ، انتخاب کنید و را فشار دهید باز کن دکمه برای وارد کردن آن.

Plex VPN - OpenVPN Config 8
وقتی این پرونده با موفقیت وارد شد ، این پیام را مشاهده خواهید کرد.

Plex VPN - OpenVPN Config 9
اکنون دوباره روی نماد سینی OpenVPN کلیک راست کرده و این بار گزینه را انتخاب کنید وصل کنید مورد منو.

Plex VPN - OpenVPN Config 10
سپس یک پیام ظاهر می شود و به شما می گوید تونل VPN ایجاد کرده اید و آدرس IP عمومی شما تغییر کرده است.

Plex VPN - OpenVPN Config 11وقتی با موفقیت به سیستم وصل شدید ، نماد سینی نیز سبز خواهد شد.

دستگاه تلفن همراه خود را تنظیم کنید

بهترین بخش در مورد این روش این است که هیچ تنظیماتی برای انجام در دستگاه شما وجود ندارد. سرور Plex شما قادر خواهد بود بقیه اینترنت را ناشناسانه مرور کند ، اما وقتی صحبت از رسانه پخش می شود ، همه چیز به طور معمول کار می کند.

Plex VPN - تنظیم دستگاه
اکنون هر مشتری Plex - چه یک تبلت اندرویدی ، آیفون ، XBox ، Smart TV یا استیکر استیک - اکنون می تواند یکپارچه به سرور شما وصل شود ، حتی اگر از VPN استفاده می کنید.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

29 − 26 =

Adblock
detector