Plex vs Kodi: کدام نرم افزار استریم مناسب شماست؟

اگر می خواهید محتوا را بارگیری کنید و آن را در تلویزیون یا دستگاه تلفن همراه خود پخش کنید ، بزرگترین انتخابی که شما باید انجام دهید Plex vs Kodi است. هر برنامه از نقاط قوت مختلفی برخوردار است ، و همه کاربران نظرات کاملی دارند که بهترین آنها کدام یک است.

من ماه هاست که از هر دو برنامه استفاده می کنم ، و می خواهم آنچه را که آموخته ام به شما کمک کند تا ذهن خود را انتخاب کنید و بین Plex vs Kodi را انتخاب کنید.

Plex و Kodi چیست?

Plex یک سرور رسانه ای در حال پخش است که به شما امکان می دهد فیلم ، نمایش و موسیقی را در تلویزیون و رایانه ، دستگاه های تلفن همراه و جعبه های پخش خود پخش کنید. این کتابخانه شما را با پشتیبانی کامل از ابرداده و ویژگی های پیشرفته مانند تبدیل فیلم و پخش صوتی در پرواز ، مرتب و مدیریت می کند. با اکثر دستگاههای پخش کننده از جمله Roku ، Apple TV ، Amazon Fire TV و Fire Stick و موارد دیگر سازگار است. Plex همچنین دارای برنامه های رسمی برای Android و iOS است.

برای رایانه خود می توانید آخرین نسخه سرور Plex را از اینجا بارگیری کنید. می توانید مشتری مناسب Plex را برای هر دستگاه در فروشگاه برنامه خود پیدا کنید. Plex به صورت رایگان در دسترس است ، اما همچنین دارای یک سرویس اشتراک است که ویژگی های حق بیمه را باز می کند.

Kodi نرم افزار رسانه ای را پخش می کند که در تلویزیون ، رایانه و دستگاه های تلفن همراه یا جریان شما اجرا می شود. این یک پروژه منبع باز است ، با پشتیبانی از مجموعه عظیمی از افزونه ها یا افزونه های نرم افزاری ، به شما امکان می دهد محتوا را از وب پخش کنید یا فیلم ها و موسیقی بارگیری شده را پخش کنید. Kodi به دلیل بسیار قابل تنظیم شناخته شده است. با کمی وقت و تلاش شما تضمین می کنید که ظاهری پیدا کنید و احساس کنید که عاشق آن هستید.

آخرین نسخه Kodi 17.5 است ، و در اینجا قابل دانلود است. Kodi کاملاً رایگان است.

همچنین مشاهده کنید: Kodi چیست و چگونه شروع به استفاده از آن کنیم

نکته مهم: با خیال راحت از Plex و Kodi استفاده کنید

این که آیا شما از طریق افزونه های Kodi در حال پخش هستید یا یک کتابخانه رسانه ای برای Plex را بارگیری می کنید ، محافظت از خود بسیار مهم است. اگرچه بسیاری از کاربران Kodi و Plex برای مخفی کردن هویت خود به یک VPN مراجعه می کنند ، اما توصیه می کنیم برای حفظ امنیت و حفظ ارتباط خود از VPN استفاده کنید..

ISP ها به طور فزاینده به دنبال پرتاب کردن پهنای باند شما برای بارگیری رسانه یا تلاش برای یافتن راه هایی برای شارژ کاربران جریان خود برای عملکرد بهتر هستند. یک VPN کاری که انجام می دهید بصورت آنلاین پنهان می کند ، جاسوسی در مورد نحوه انتخاب استفاده از اتصال خود را برای ISP ها بسیار سخت تر می کند..

اما سرویس دهنده های اینترنتی گرسنه تنها خطری نیستند. به طور فزاینده ، هکرها برای نظارت بر جریانهای شما به حملات شخصی در وسط روی می آورند ، داده ها را از ترافیک دستگاه Kodi و سرورهای راه دور خود ربوده و سرقت می کنند..

در صورت انتخاب اشتباه ارائه دهنده VPN ، عملکرد می تواند به میزان قابل توجهی کاهش یابد. ما اکثر سرویس های سطح بالای VPN را آزمایش کرده ایم و فکر می کنیم IPVanish انتخاب صحیحی برای حفظ امنیت شما بدون کند کردن آن است.

IPVanish تعداد زیادی سرور در سرتاسر جهان دارد ، بدون توجه به محل زندگی شما یا آنچه که مشاهده می کنید ، اتصال سریع ، پاسخگو و مطمئن را تضمین می کنید. سرویس VPN همچنین باعث می شود که محاصره کردن محتویات جغرافیایی مسدود شود و بدون هیچ گونه فعالیتی از فعالیتهای جریان شما حفظ شود.

مبلغ خواندن: ما واقعاً از IPVanish تحت تأثیر قرار گرفته ایم و معامله ای را انجام داده ایم تا 60 درصد تخفیف از قیمت استاندارد را به خوانندگان Comparitech بدهیم. ما اطمینان داریم شما به همان اندازه تحت تأثیر IPVanish قرار می گیرید.

پخش فیلم و موسیقی در Plex vs Kodi

Plex و Kodi قادر به پخش فیلم و موسیقی از طریق تلویزیون ، رایانه یا تلفن یا رایانه لوحی شما هستند. آنها از طیف گسترده ای از قالب ها پشتیبانی می کنند و می توانند به صورت HD و 4k تولید شوند. جایی که آنها واقعاً متفاوت هستند در نحوه کار با تبدیل فرمت فایل ، معروف به transcoding است.

Plex vs Kodi: تنظیمات کد کننده Plex

Transcoding فرایندی است که یک فایل ویدیویی یا موسیقی را به فرمت دیگری در پرواز تبدیل می کند. برخی از دستگاه های پخش کننده دارای چیپست های خاصی هستند که به آنها امکان می دهند سریعتر با قالب های خاص فایل کار کنند. این بدان معناست که شما می توانید بدون تأخیر از طریق یک فیلم بگذرید ، یا از طریق سیستم بلندگوهای سطح بالا خود موسیقی بی ضرر پخش کنید.

به نظر من گزینه های کدگذاری Plex بهتر است. این نرم افزار از شتاب سخت افزاری روی سرور پشتیبانی می کند ، بنابراین حتی اگر پردازنده شما کند باشد Plex هنوز بیشتر از قابلیت کدگذاری بدون ایجاد مکث و بافر تلویزیون یا دستگاه تلفن همراه شما است..

Plex vs Kodi: تنظیمات ویدیویی Kodi

رمزگذار Kodi مبتنی بر نرم افزار منبع باز است ، بنابراین با طیف گسترده ای از قالب های فایل سازگار است. اما فاقد گزینه های پیکربندی است ، بنابراین در بعضی موارد پرونده های شما به هیچ وجه پخش نمی شوند. در این حالت ، شما باید برای تبدیل پرونده های خود به یک قالب دیگر با نرم افزاری مانند Handbrake وقت صرف کنید.

برای بسیاری از کاربران ، هر مجموعه نرم افزاری کار را انجام می دهد. اما اگر به دنبال کدگذاری در پرواز هستید که تضمین کند فیلم های شما بتوانند در وسیع ترین وسیع دستگاههای پخش کننده پخش شوند ، Plex کاملاً مناسب نیست بلکه بسیار بهتر است.

پرونده های به اشتراک گذاشته شده در Plex vs Kodi

هر برنامه کتابخانه فیلم های بارگیری شده و موسیقی را به طور منحصر به فرد اداره می کند. در Kodi ، کتابخانه شما به طور پیش فرض در سایر دستگاه ها به اشتراک گذاشته نمی شود. در Plex ، کتابخانه شما فوراً در دسترس همه دستگاههای متصل به سرور مرکزی است. تضاد در مدیریت کتابخانه یکی از بزرگترین و مهمترین اختلافات بین Plex و Kodi است.

در عمل ، Kodi معمولاً برای رایانه های شخصی مرکز رسانه یا Raspberry Pis که از طریق درگاه HDMI به تلویزیون شما متصل می شوند ، مناسب تر است. استقرار Kodi ساده تر است که تنها در هنگام ایستادن مستقر شوند.

Plex بسیار متفاوت است ، با کتابخانه فیلم ها و موسیقی شما به طور پیش فرض در هر دستگاه پخش و تلفن همراه به حساب شما وارد شده است. اگر می خواهید رسانه خود را در حال حرکت کنید یا بیش از یک صفحه نمایش در خانه خود داشته باشید که می خواهید بتوانید در آن جریان داشته باشید این انتخاب بهتری خواهد بود..

این بدان معنا نیست که Kodi با کتابخانه های مشترک کار نمی کند ، یا این که Plex فقط برای موقعیت هایی که چندین دستگاه داشته باشید خوب است.

Plex vs Kodi: کتابخانه مشترک Kodi

Kodi چند روش مختلف برای به اشتراک گذاشتن کتابخانه شما ، درست در هسته نرم افزار ایجاد کرده است. اکثر مردم بین اشتراک SMB یا uPnP را انتخاب می کنند ، اما Kodi همچنین به طور پیش فرض از کتابخانه های MySQL پشتیبانی می کند. مهم است که بخاطر داشته باشید که همه اینها برای پیاده سازی و راه اندازی برخی از پیکربندی های اضافه شده ، اما می توان همه یا همه آنها را به کار گرفت.

به طور مشابه ، نصب سرور Plex بر روی دستگاه Android ، Raspberry Pi یا رایانه مرکز رسانه خود کاملاً امکان پذیر است و مستقیماً با HDMI آن را به تلویزیون خود وصل کنید.

اما به طور کلی Kodi باید به عنوان یک نرم افزار مستقل جریان کار فکر شود ، در حالی که Plex یک سرور رسانه ای جریان واقعی است که از مشتریان از راه دور پشتیبانی می کند.

مدیریت کتابخانه در Plex vs Kodi

Plex و Kodi از ابرداده استفاده می کنند تا فیلم ها و موسیقی خود را به بهترین شکل ممکن ارائه دهند. آنها به طور خودکار قسمت ها ، آلبوم ها و فیلم ها را جستجو می کنند تا بتوانند هنر جلد ، خلاصه ها و رتبه بندی ها را ارائه دهند. هر دو برنامه به جای دیدن لیست لخت فایلهایی که می توانید پخش کنید ، رابطی را ارائه می دهند که بسیار نزدیک به Netflix باشد.

Plex از عمل Kodi را بیرون می کشد. آنها هزینه دسترسی به مجوز به کامل ترین پایگاه داده رسانه در وب را پرداخت می کنند. با Plex ، همیشه آثار هنری رسمی و اطلاعات کاملی را مشاهده خواهید کرد ، تا در لیست بازیگرانی که روی این پروژه کار کرده اند. Kodi از یک جایگزین رایگان استفاده می کند ، که می توان ضربه یا از دست داد ، اگرچه به طور پیوسته در حال بهبود بوده است.
Plex vs Kodi: کتابخانه موسیقی بزرگ Plex

Kodi همچنین نمی تواند به شیوه مدیریت Plex کتابخانه های بزرگ ادامه دهد. در سرور Plex من یک کتابخانه با ده ها هزار آهنگ ، در هزاران آلبوم دارم. به آرامی پیمایش می شود و جلد های آلبوم را در زمان واقعی نمایش می دهد. Kodi بسیار دلپذیر است ، و گاهی اوقات با حرکت در ورودی ، چند لحظه مسدود می کند.

از نظر مدیریت کتابخانه در Plex vs Kodi ، معتقدم Plex به عنوان برنده کنار می رود.

اما دوباره ، قدرت Kodi شخصی سازی است. اگر صبر و توانایی ایجاد یک پایگاه داده SQL را دارید که تمام رسانه های شما را در خود نگه می دارد ، Kodi می تواند به خوبی و همچنین Plex را انجام دهد. اما رسیدن به همان سطح عملکردی که Plex به طور پیش فرض ارائه می دهد بسیار دشوار است.

سازگاری دستگاه در Plex vs Kodi

قدرت اصلی Plex این واقعیت است که با هر وسیله جریانی در زیر نور خورشید و همچنین Windows ، Mac ، Android و iOS سازگار است. این فقط سازگار نیست ، بلکه دارای انتشار رسمی در کلیه فروشگاه های برنامه است و نصب آن بسیار ساده است.

Kodi از تصویر خود بعنوان یک قابلیت دزدی دریایی رنج می برد. به عنوان مثال ، در فروشگاه برنامه Amazon Fire موجود نیست و باید به صورت دستی در دستگاه های Fire Stick و Fire TV نصب شود. همین مورد در مورد Apple TV ، دستگاه های iOS و دستگاه های Roku نیز صادق است.

این بدان معنا نیست که Kodi را نمی توان در این سیستم عامل ها نصب کرد ، اما این مشکل را ایجاد می کند. من اعتقاد دارم که این امر Kodi را به گزینه ای ضعیف برای بسیاری از کاربران تبدیل کرده است و این فقط نمونه دیگری از Kodi است که برای انجام کارهای بسیار مشابه به پیکربندی بیشتر از Plex نیاز دارد..

Plex vs Kodi: Kodi Device

اگر چه در بعضی از دستگاههایی که مستقیماً به تلویزیون شما متصل هستند ، Kodi بسیار خوب است. این نرم افزار دارای پشتیبانی سخت افزار رسمی از تولید کننده دستگاه Android TV Minix و یک تصویر سفارشی Raspberry Pi به نام LibreELEC است که باعث می شود Kodi واقعاً سریع و آسان در اجرای Pi شما باشد..

علاوه بر پشتیبانی گسترده ای از دستگاه های پخش کننده Plex ، یک پلتفرم وجود دارد که واقعاً روی آن برجسته است. اگر اتفاقی برای NVIDIA Shield دارید ، این وسیله عالی برای سرور Plex شماست. NVIDIA دارای پشتیبانی سخت افزاری برای فیلم های 10 بیتی HEVC است که یک فرمت متداول برای فیلم های 4K فوق العاده HD است. این بدان معناست که شما می توانید فیلم های 4k را در تلویزیون تماشا کنید و محتوای آن را 4k به سایر دستگاه ها بدون دردسر انتقال دهید.

Addons در Plex vs Kodi

Kodi به دلیل داشتن هزاران افزونه مختلف بسیار مشهور است. شما می توانید همه چیز را از YouTube و Crunchyroll گرفته تا کانال های فیلم و حتی یک مشتری رسمی Plex نصب کنید. انعطاف پذیری با Plex مطابقت ندارد.

Plex vs Kodi: Plex Channels

در مقابل با Kodi ، Plex کانالهای رسمی را برای اکثر شبکه های پخش و کابل اصلی فراهم می کند. اینها به شما امکان می دهند بدون نیاز به اشتراک کابل ، به محتوای درخواستی آنها دسترسی پیدا کنید ، به شما امکان می دهد به جای بارگیری فیلم ، مستقیماً از وب جریان پیدا کنید.

با توجه به تمام انعطاف پذیری آنها ، افزونه های Kodi را می توان از دست داد. محبوب ترین افزونه ها معمولاً قوانین کپی رایت را زیر پا می گذارند و می توانند به طور کامل خاموش شوند. Plex کانال های کمتری دارد اما اکثر آنها رسما مجازات می شوند. Kodi همچنین دارای طیف گسترده ای از افزونه های "رسمی" است ، اگرچه بسیاری از افزونه های Kodi "رسمی" نیستند. درعوض ، آنها وب سایتهای سرویسهای رایج را به شکلی که نقض حق چاپ نباشد ، سرپیچ می کنند. اگرچه کاملاً قانونی برای استفاده است ، تعداد کمی از افزونه‌های رسمی "رسمی" کدی توسط ارائه دهندگان محتوا طراحی و ارائه شده است.

استثنائاتی برای Plex وجود دارد. به عنوان مثال ، می توانید از کانال WebTools برای نصب محتوای غیررسمی در Plex استفاده کنید. و Kodi افزونه های رسمی دارد که به شما امکان تماشای فیلم از شبکه هایی مانند ESPN را می دهد.

هر دو برنامه به کاربران اجازه می دهند تا محتوای سفارشی را نصب کنند ، اما در مقایسه Plex vs Kodi ، این Kodi است که از نظر میزان و سود مطلوب افزونه های خود حاشیه روشنی دارد..

همچنین مشاهده کنید: 105 بهترین افزونه Kodi

Plex ما در مقابل Kodi tl؛ Dr.

هنگام مقایسه Plex و Kodi ، بسیاری از جوانب مثبت و منفی را باید در نظر بگیرید ، اما فکر می کنم همه موارد به چند نکته مهم کاهش می یابد.

Plex vs Kodi: Kodi Main
کدی بهترین انتخاب برای کاربرانی است که می خواهند ...

  • دسترسی به رسانه های آنها یک کامپیوتر یا دستگاه
  • تن از سفارشی سازی گزینه ها
  • بیشتر گزینه های افزودنی, مخصوصاً پخش آنلاین
  • به صورت کامل متن باز راه حل ها
  • هزینه اشتراک ندارد, با هزینه کمی تنظیم اضافی

Plex vs Kodi: Plex Main

Plex راه حل مناسب برای کاربرانی که می خواهند ...

  • دسترسی به رسانه های آنها در سراسر چندین دستگاه و از طریق وب
  • ساده و رابط کاربری جلا
  • برنامه های رسمی برای هر دستگاه اصلی جریان و موبایل
  • کامل پشتیبانی و کمک آنلاین حرفه ای
  • راحتی در استفاده, همه چیز خارج از جعبه است

در انجمن پخش آنلاین ، بحث Plex vs Kodi موضوعی بسیار داغ است. واقعیت این است که هیچ راه حل برای هر کاربر مناسب نخواهد بود. Kodi پیکربندی گیج کننده و عدم پشتیبانی رسمی با آزادی و انعطاف پذیری کامل و کامل را تشکیل می دهد. استفاده از Plex آسان تر است و با دستگاه های بیشتری کار می کند ، اما برای به دست آوردن تجربه کامل باید هزینه پرداخت کنید.

نظر شخصی من به سمت توصیه Plex گرایش پیدا می کند. من فکر می کنم نسخه رایگان بیش از امکانات کافی برای استفاده دارد و من واقعاً ممنونم که می توانم فیلم ها و موسیقی را از کتابخانه خود در همه دستگاه های خود پخش کنم. Kodi جای خود را دارد ، اما در اتاق نشیمن من می خواهم همه چیز ممکن است با هر دردسر کمتری کار کند ، و من مایل هستم که هزینه آن را بپردازم.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

50 + = 53

Adblock
detector