بهترین پشتیبان گیری آنلاین 2019

یافتن راه حل مناسب برای تهیه نسخه پشتیبان ابری ، چه برای استفاده شخصی و چه برای تجارت شما ، انتخابی نیست که به آرامی انجام شود. اگر بدترین و بدترین حالت رخ داده باشد - سرقت ، از بین رفتن یا آسیب جبران ناپذیر دستگاه شما - آرامش ذهنی که با یک نسخه پشتیبان تهیه شده از ابر ذخیره شده ایمن می شود می تواند بسیار ارزشمند باشد..


اما با وجود بسیاری از گزینه های پشتیبان آنلاین در خارج ، چگونه می توانید جستجوی خود را محدود کنید؟ ابتدا نیازهای خود را شناسایی کنید. این سؤالات را از خود بپرسید:

  • آیا باید از رایانه خود نسخه پشتیبان تهیه کنید?
  • آیا حاضر به پرداخت هستید؟ اگر چنین است ، چقدر?
  • به چه مقدار فضای انبار نیاز دارید?
  • آیا اتصال اینترنت شما به اندازه کافی خوب است?
  • آیا اطلاعات خصوصی یا حساسی را که باید محافظت شود ذخیره می کنید?
  • آیا غالباً برای کمک به مشتری متکی هستید?
  • رابط کاربری طراحی شده چقدر مهم است?
  • چه ویژگی های اضافی را می خواهید فراتر از نسخه پشتیبان تهیه کنید?

آیا باید از رایانه خود نسخه پشتیبان تهیه کنید?

ما آن را به شدت توصیه می کنیم. در دنیای متصل امروز ، بخش اعظم از زندگی ما در رایانه ها و دستگاه های دیگر ما ذخیره می شود. از دست دادن آنها ، چه از طریق آسیب ، سرقت و چه در غیر این صورت می تواند ویران کننده باشد. تهیه نسخه پشتیبان مطمئن اطمینان می دهد که مهم نیست چه اتفاقی بیفتد ، داده های شما همیشه قابل بازیابی هستند.

تهیه نسخه پشتیبان از رایانه به طور کلی به دو دسته تقسیم می شود: پشتیبان گیری محلی ، مانند هارد اکسترنال ، و نسخه پشتیبان ابری ، که از طریق اینترنت صورت می گیرد. مشکلی که در بک آپ های محلی وجود دارد این است که شما باید به یاد داشته باشید که به طور مرتب درایو پشتیبان را به رایانه خود وصل کرده و نسخه پشتیبان را به صورت دستی اجرا کنید. علاوه بر این ، نسخه پشتیبان تهیه محلی به همان اندازه در برابر آسیب دیدگی و سرقت کامپیوتر یا مک شما آسیب پذیر است.

از طرف دیگر ، پشتیبان گیری از ابر هر زمان که کامپیوتر شما به اینترنت متصل باشد ، به طور مداوم در پس زمینه رخ می دهد. بیشتر سرویس های پشتیبان گیری ابری این روزها به صورت خودکار انجام می شوند ، به این معنی که لازم نیست کارهای بیشتری از تنظیمات اولیه انجام دهید. کپی های داده های شما معمولاً در چندین مکان ذخیره می شوند و خطر از دست رفتن را به حاشیه بسیار باریک می رساند.

آیا حاضر به پرداخت هستید?

اکثر سرویس های پشتیبان ابری یک لایه یا آزمایشی رایگان ارائه می دهند ، اما تمایل دارند که در فضای ذخیره سازی و / یا زمان اختصاص داده شده محدود باشند. سرویس های محبوب مانند Google Drive ، Dropbox و Microsoft OneDrive همه دارای رده های رایگان هستند اما محدود به چند گیگ هستند و بیشتر برای ذخیره سازی ابری به جای تهیه نسخه پشتیبان ابری طراحی شده اند (بیشتر در مورد تفاوت های پشتیبان ، ذخیره سازی و هماهنگ سازی در اینجا).

اگر می خواهید نسخه پشتیبان ابری واقعی داشته باشید و فضای کافی برای همه پرونده های خود داشته باشید ، احتمالاً باید هزینه اشتراک را بپردازید. قیمتها به طور گسترده ای متفاوت هستند ، اما میانگین معیار خوب معمولاً 10 دلار در هر ماه است. برخی از آنها بسیار ارزان تر و برخی دیگر نیز کمی گران تر هستند. هر ارائه دهنده مزایا و معایب خود را دارد.

به چه مقدار فضای انبار نیاز دارید?

بعد از اینکه تصمیم گرفتید برای تهیه نسخه پشتیبان از داده های خود ، اولین سؤالی که مطرح می شود این است: به چه مقدار فضای نیاز دارم؟ برای به دست آوردن یک محاسبه خشن ، در مورد آنچه می خواهید پشتیبان تهیه کنید ، فکر کنید. احتمالاً باید تمام پرونده های کاربر خود ، یعنی اسناد ، عکس ها ، فیلم ها ، موسیقی ، بارگیری ها و سایر رسانه ها را ذخیره کنید. تمام موارد موجود را اضافه کنید تا ببینید چقدر فضای لازم در هارد دیسک شما به طول می انجامد و به یاد داشته باشید که برای رشد شما به فضای کمی احتیاج دارید. به عنوان یک قاعده کلی ، اسناد کمترین جای را می گیرند ، سپس موسیقی و عکس و سپس فیلم ها. اگر فیلم زیادی فیلم برداری می کنید ، به ابر بزرگتری نیاز دارید.

اگر می خواهید از سیستم پشتیبان کامل استفاده کنید ، فضای بیشتری نیاز دارد. پشتیبان گیری از سیستم می تواند کل کامپیوترها ، و نه فقط فایل ها را بازیابی کند. این شامل همه برنامه ها ، تنظیمات و سایر موارد شما در دیسک سخت شما می شود.

آیا شما چندین دستگاه دارید که نیاز به پشتیبان گیری دارند؟ امروزه بسیاری از سرویس های ذخیره سازی ابری به شما امکان می دهند تا تعداد دستگاه های مختلف - رایانه های شخصی ، تلفن های هوشمند ، تبلت ها ، هارد دیسک های خارجی - اضافه کنید زیرا می توانید در فضای اختصاصی خود جای بگیرید اطمینان حاصل کنید که این شرکت برنامه هایی را برای هر سکویی که استفاده می کنید ارائه می دهد. به عنوان مثال کاربران ویندوز فون ، پیدا کردن سرویس با یک برنامه سازگار نسبت به کاربران iOS و Android ، زمان سختتری خواهند داشت.

برخی از مارک ها فضای ذخیره نامحدودی را تبلیغ می کنند ، اما این فقط به یک دستگاه محدود می شود.

اگر صاحب مشاغل هستید و به پشتیبان گیری از چندین ایستگاه کاری نیاز دارید ، به دنبال خدماتی باشید که داشبورد اداری را ارائه می دهند تا بتوانید پشتیبان گیری از کارمندان خود را کنترل و مدیریت کنید.

آیا اتصال اینترنت شما به اندازه کافی خوب است?

برنامه های پشتیبان ممکن است ادعا کنند که می توانند با استفاده از برخی فن آوری های فانتزی بارگذاری شما را سرعت بخشند ، اما در نهایت به اتصال به اینترنت شما پایین می آید. هر کسی که دارای پهنای باند امروزی است می تواند از فضای آنلاین استفاده کند ، اما کسانی که اتصال کمتری دارند می توانند بیش از یک هفته طول بکشد تا نسخه پشتیبان تهیه اولیه را انجام دهند. همچنین ممکن است فعالیتهای دیگری مانند پخش موسیقی و ویدیو یا حتی مرور وب را مختل کند.

اگر ارتباط آهسته ای دارید ، مراقب خدماتی باشید که از آنها نسخه پشتیبان تهیه می شود ، که فقط بخش هایی از یک پرونده را اصلاح کرده و به جای کل موارد ، نسخه پشتیبان تهیه کنید. برخی از برنامه ها همچنین به شما امکان می دهند تا چه اندازه از پهنای باند برای تهیه نسخه پشتیبان استفاده کنید.

آیا داده های خصوصی یا حساس را ذخیره می کنید?

استانداردهای امنیتی در مورد خدمات پشتیبان ابری بسیار متفاوت است. بسته به نیاز شما عوامل مختلفی وجود دارد که باید آنها را در نظر بگیرید.

اولین مورد محافظت از انتقال است. تقریباً همه شرکت ها از SSL برای رمزگذاری داده های شما هنگام بارگذاری در ابر استفاده می کنند. احتمالاً بهترین کار است که از کسانی که نمی کنند جلوگیری کنید.

رمزگذاری داده های شما هنگامی که واقعاً روی ابر باشد ، رمزگذاری می شود. اگر رمزگذاری نشده باشد ، شرکت ، هکرها و مقامات دولتی همه می توانند به داده های شما دسترسی پیدا کنند. بیشتر افراد برای محافظت از خود در برابر جاسوسی از رمزگذاری می خواهند ، اما ممکن است دیگران به حفظ حریم خصوصی اهمیت ندهند.

شرکت هایی که رمزگذاری ارائه می دهند معمولاً از AES 128 بیتی یا AES 256 بیتی استفاده می کنند ، دومی سطح محافظت قوی تری است. داده ها باید با یک کلید رمزگشایی شوند ، که می تواند متعلق به شما یا شرکت باشد. برای اکثر کاربران شخصی استفاده از کلید شرکت ترجیح داده می شود. شما لازم نیست که هر چیزی را ذخیره یا حفظ کنید. با این حال ، این شرکت هنوز هم از لحاظ فنی به داده های شما دسترسی دارد و می تواند از طرف مقامات مجبور به دسترسی به آن شود.

اگر حریم خصوصی واقعاً نگران کننده است ، کلید خصوصی خود را ایجاد کنید. این بدان معناست که هیچ کس - حتی شرکت پشتیبان ابری - نمی تواند داده های شما را رمزگشایی کند. نکته منفی این است که اگر کلید را گم کنید ، دیگر نمی توانید دوباره به داده های خود دسترسی پیدا کنید. اگر گمشده یا به سرقت رفته باشد ، ارائه دهنده نسخه پشتیبان ابدی مسئولیتی ندارد.

در آخر ، در نظر بگیرید که اطلاعات شما در کجا ذخیره شده است. اگر داده های شما روی سرورهای مستقر در کشوری با قوانین ضعیف حفظ حریم خصوصی ذخیره شود ، می تواند اطلاعات شما را در معرض خطر قرار دهد. اگر این شرکت سرورهای فیزیکی خاص خود را نداشته باشد ، احتمالاً داده های شما در یک ارائه دهنده سرور مجازی مانند آمازون ، گوگل یا Rackspace ذخیره می شود و شخص ثالثی را اضافه می کند و مشکلات دیگری را که می توانند دسترسی داشته باشند ، پیچیده تر می کند. به دنبال استاندارد ها و گواهینامه های انطباق با آژانس های معتبر باشید.

چقدر به خدمات مشتری تکیه می کنید?

اگر اهل فن آوری نیستید ، خدمات به مشتریان می تواند یک دارایی مهم برای پاسخ به سؤالات و حل مشکلات باشد. بیشتر خدمات پشتیبان ابری دارای سیستم ارسال بلیط ، چت زنده ، شماره تلفن یا ترکیبی از این سه هستند. هنگام بررسی خدمات پشتیبان ابری در Comparitech ، ما همیشه خدمات مشتری را با سرعت انجام می دهیم تا ببینیم آیا کارکنان سریع ، قابل اعتماد و آگاه هستند.

رابط کاربری طراحی شده چقدر مهم است?

هیچ راهی برای قرار دادن این وجود ندارد: برخی از برنامه های پشتیبان ابری دارای رابط های زشت و تاریخ هستند. درک برخی از آنها دشوار است. اگر این نگرانی برای شما وجود دارد ، حتما آنها را با یک آزمایش رایگان آزمایش کنید. یک رابط تمیز و خوب ، به سمت بهبود تجربه کاربری و جلوگیری از ناامیدی پیش می رود.

چه ویژگی هایی را فراتر از پشتیبان گیری اصلی می خواهید?

شرکت های پشتیبان آنلاین به جای کپی کردن فایل ها از یک مکان به مکان دیگر ، چیزهای بیشتری ارائه می دهند. برخی به شما امکان می دهند پرونده های خاص خود را با دوستان و همکاران به اشتراک بگذارید. برخی دیگر وسیله ای برای یافتن دستگاه های گمشده یا سرقت شده فراهم می کنند. همگام سازی پرونده ، رها کردن ایمیل ، پشتیبان گیری ترکیبی - لیست ادامه می یابد. با آنچه در دسترس است آشنا شوید و خدماتی را انتخاب کنید که متناسب با نیازهای شما باشد.

نظرات ما را بخوانید!

هیچ راه حل پشتیبان ابری با اندازه مناسب برای همه خوشحال نیست. حفاری ، آزمایش و تحقیقات زیادی لازم است تا بفهمید کدام شرکت ها بهترین ارزش را دارند. خوشبختانه برای شما ، ما بیشتر کارهای سخت را انجام داده ایم و یافته های خود را در بخش بررسی های دقیق ما گردآوری کرده ایم.

ما تمام معیارهای فوق را در نظر می گیریم و موارد دیگری را برای شما ارائه می دهیم تا یک تحلیل جامع از بهترین محصولات موجود در بازار ارائه دهیم. ما همیشه اضافه می کنیم ، بنابراین اگر نتوانید آنچه را که می خواهید پیدا کنید ، به زودی بررسی کنید.

مهم نیست که چه چیزی را انتخاب می کنید ، به یاد داشته باشید که چیزی بهتر از هیچ است. داشتن رایانه بدون داشتن نوع پشتیبان در محل مانند رانندگی ماشین بدون بیمه است. ممکن است در کوتاه مدت خود را مقداری پول پس انداز کنید ، اما در نهایت باز می گردد تا شما را گاز بگیرد.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

50 − = 47