بهترین نرم افزار بازیابی اطلاعات 2023

همه ما قبلاً این کار را انجام داده ایم: شما روی دکمه حذف کلیک می کنید ، اما منظور ما این نیست که از این آلبوم عکس یا سند برای همیشه خلاص شوید! شما از روی سطل زباله برای هرگونه اثرگذاری جستجو می کنید ، اما افسوس که پرونده گنجینه ای که به طور تصادفی از بین برده اید از دیسک سخت شما برای همیشه از بین رفته است … یا این است?

با کمک نرم افزار بازیابی اطلاعات ، می توانید اشتباهات گذشته را خنثی کنید ، و حتی بخش های فراموش شده طولانی مدت از رسانه ذخیره سازی خود را که ممکن است نمی دانید در وهله اول وجود داشته باشد ، کشف کنید..

اما نرم افزار بازیابی اطلاعات دقیقاً چیست و چگونه کل فرایند کار می کند؟ چگونه می توان پرونده ها را پس از فراموشی فراموش شده از مردگان برگرداند؟ و شاید مهمتر از همه: آیا هزینه ای برای شما خواهد بود؟?

در راهنمای راهنمایی Comparitech بخوانید تا همه چیزهایی را که باید در مورد چگونگی عملکرد نرم افزار بازیابی فایل بدانید ، و همچنین چند توصیه درباره اینکه کدام شرکت ها فکر می کنیم بهترین گزینه های نرم افزار رایگان را در قفسه ها در سال 2023 ارائه دهند ، بخوانید..

نحوه ذخیره سازی فایل کار می کند

برای شروع در سفر ما به پایین سوراخ خرگوش در مورد چگونگی عملکرد نرم افزار بازیابی داده ها ، کمک می کند تا توضیح دهد که چگونه یک فایل در واقع در یک دستگاه ذخیره سازی شروع می شود. انواع مختلفی از رسانه های ذخیره سازی در سراسر جهان در حال استفاده هستند و برخی از رایج ترین مکان هایی که افراد پرونده های خود را نگهداری می کنند شامل موارد زیر است:

 • هارد دیسک (رومیزی ، لپ تاپ ، هارددیسک خارجی)
 • درایوهای حالت جامد (دسک تاپ ، لپ تاپ ، SSD خارجی)
 • درایوهای فلش (انگشت شست USB ، حافظه رایانه لوحی / گوشی هوشمند)
  CD / DVD (حافظه مبتنی بر دیسک)
 • کارتهای SD (شکاف توسعه تلفن های هوشمند ، حافظه دوربین)

اگرچه هنوز هم ممکن است گاه به گاه گاهی اوقات در آنجا پیدا شود که مصمم باشد مجدداً فلاپی ها را به یک چیز تبدیل کند ، به غیر از موارد حاشیه ، اکثر داده هایی که امروزه در فضای مصرف کننده ذخیره شده اید ، در یکی از شش نوع ذخیره حافظه زندگی می کنند.

ما می توانیم مسائل را حتی بیشتر تجزیه کنیم و به جزئیات پرشکوه چگونگی استفاده هر وسیله ذخیره در زیر ساخت های سیستم فایل خود (NTFS ، FAT32 و غیره) بپردازیم ، اما توضیحات طولانی را برای یک روز دیگر خواهیم گذاشت..

در مورد بازیابی داده ها پس از حذف ، تمام آنچه شما باید بدانید این است که هنگام بارگیری یک پرونده ، روی پیوند کلیک کنید ، یا حتی فقط کامپیوتر خود را از خواب روشن کنید – داده ها هزاران بار در ثانیه نوشته و بازنویسی می شوند. به رسانه ذخیره سازی خود در قالب باینری رمزگذاری شده.

چه این یک فیلم گربه خنده دار باشد یا یک نمایش مهم PowerPoint ، در نهایت هر نوع رسانه ای که در دستگاه دیجیتالی ذخیره می شود ، به یک سری 1 ها و 0 کاهش می یابد. به دیسک موجود در هارد دیسک خود مانند رکورد وینیل فکر کنید: وقتی واکس تنظیم شد ، قادر به تولید فرکانس آهنگ مورد علاقه خود هستید؛ اما برای ترجمه قله ها و دره های ضبط اصلی به چیزی که گیرنده می تواند به عنوان موسیقی شنیدنی بخواند ، به یک دستگاه ضبط نیاز دارد..

هارد دیسک یا CD-DVD به همان روش کار می کند ، داده ها را روی دیسک می نویسید که میلیاردها قله و دره دارد و درون سطح قرار دارد. نحوه نگارش الگوهای روی دیسک بسته به نوع فضای ذخیره سازی متفاوت خواهد بود – به عنوان مثال هارد دیسک های کلاسیک به مغناطیس تکیه می کنند – اما برای هر دره کامپیوتر می داند که صفر را اختصاص دهد و هر اوج به اوج می رسد..

تصویربرداری مغناطیسی hdd

سوزن روی هارد دیسک (یا لیزر دستگاه خواننده CD-DVD) آن 1 و 0 را می خواند (در غیر این صورت به عنوان “بیت” شناخته می شود) هزاران بار در ثانیه ، و اطلاعات دیجیتالی را با کمک سایر مؤلفه ها مانند ما نمایش می دهد. CPU ، RAM و GPU.

البته توضیحات فنی واقعی در مورد این فرایند بسیار پیچیده تر از هر چیزی است که ما می توانیم در یک مقاله استاندارد قرار بگیریم ، و این حتی به محض ورود به عرصه تراشه های حافظه مبتنی بر فلش ، چیزی را که با آن روبرو می شویم ، نمی شمارد. با توجه به همه اینها ، ایده اصلی در ابتدایی ترین آن همچنان یکسان است (nerd-pun در نظر گرفته نشده است).

بنابراین اکنون که می دانید داده ها چگونه به داخل درایو می روند ، پس از تصمیم گیری ، وقت آن است که زباله ها را بیرون بیاورید?

چگونه حذف پرونده اتفاق می افتد

خوب … پیچیده است.

در مرحله اول ، باید این نکته را ذکر کنیم که اگر قبلاً این کار را نکرده اید ، به مقاله همراه ما بپردازید چگونه با اطمینان خاطر هارد دیسک ، SSD یا تلفن همراه خود را پاک کنید ، که به تفصیل توضیح می دهد که دقیقاً چگونگی خلاص شدن دستگاه از داده های ناخواسته و جایی که واقعاً بعد از اینکه خداحافظی کردید ، می رود.

نسخه کوتاه مانند این است: حتی اگر شما به اندازه کافی نمی توانید از مادربزرگ RE: re: RE: RE پیوست های زنجیره ای ایمیلی که همراه با عکس سگ دارای گوشهای بانی (نسخه سوم این ماه) هستند ، دریافت کنید ، در نهایت همه به یک نکته توجه کنند. جایی که فضای موجود در درایو اصلی ذخیره سازی آنها وجود ندارد ، و باید کمی پوشه بارگیری خود را برای یک خانه داری سبک مرتب سازی کنید.

اما چگونه حذف یک فایل از درایو در واقع کار می کند ، و پس از انجام حذف ، همه آثار پرونده واقعاً خوب است؟ اگر حذف چیزی بسیار آسان است ، چرا نرم افزار بازیابی داده در وهله اول وجود دارد?

  تست سرعت

به عنوان نمونه ، ما از ویندوز 10 برای توضیح روشهای مختلفی که یک سیستم عامل می تواند فرمان “حذف” را اجرا کند ، هنگامی که سرانجام زمان رسید تا تبر را در پوشه “سگ های پوشیده گوش های مختلف حیوانات” پر از ایمیل های مادربزرگ شما بگذارد ، توضیح خواهیم داد..

حذف نرم

اولین آن چیزی است که ما حذف آن را “نرم” می نامیم ، که حذف آن کمتر است و بیشتر از یک جابجایی مجدد است ، به یک معنا. به جای اینکه در واقع داده ها را در یک بخش بنویسید به گونه ای که بتواند داده های جدیدتری را در محل خود ذخیره کند ، حذف نرم به سادگی فایل ها را از پوشه اصلی موجود در هارد دیسک شما به سطل آشغال ویندوز منتقل می کند. هنوز روی دیسک سخت شما زندگی می کند.

این بدان معناست که پرونده های “حذف شده” شما می توانند در ابعاد بازیافت برای همیشه جاودانه بمانند و همچنان به همان فضای قبلی بپردازند. همچنین این بدان معنی است که هرکسی که به آن حساب شما در آن رایانه دسترسی داشته باشد می تواند آنچه را که شما سعی کرده اید حذف کنید مگر اینکه آن را خالی کنید.

حذف دائمی

پس از خالی کردن سطل آشغال (یا Shift + Delete یک پرونده جداگانه با صفحه کلید) ، نوع دوم حذف شما در ویندوز ، به اصطلاح “حذف دائمی” است ، که شما ممکن است آن را از جمله هشدارهایی مانند یکی در زیر دیده می شود:

حذف دائمی

اینجاست که همه چیز کمی بدبختانه شروع می شود.

ببینید ، هنگامی که یک پرونده “بطور دائمی” حذف می شود ، بیت های باینری از بخش که آن پرونده در آن ذخیره شده است به همان اندازه که از لیست دفترچه ضرب المثل حذف می شوند ، بازنویسی نمی شوند. درایو به ویندوز می گوید که بخشی که قبلاً “1” بود اکنون “0” است. این بدان معنا نیست که داده هایی که قبلاً در آنجا بودند بازنویسی نشده اند ، فقط به این معنی است که در صورت نیاز به سیستم عامل ، فضای لازم برای ایجاد پرونده های جدید.

دلیل این که دیگر نمی توانید داده ها را مشاهده کنید این است که “حذف” پرونده از طریق ویندوز فقط اثری از آن را از آنچه به عنوان “جدول پرونده اصلی” شناخته شده است حذف می کند ، نوعی از راهنما که مانند یک کتاب دستور العمل عمل می کند تا به دستگاه شما بگوید که در آن این می تواند تمام قطعات یک پرونده و دستورالعمل نحوه قرار گرفتن آنها را در کنار هم پیدا کند.

در مورد درایوهای با فرمت NTFS ، کلیه بیت ها و بایت های یک پرونده در یکنواخت کامل ذخیره نمی شوند ، بلکه بیشتر در یک ظروف سرباز یا مسافر جنجالی است که در قسمت های مختلف درایو پراکنده است. هنگامی که یک پرونده را به طور دائم از طریق سطل زباله حذف می کنید ، واقعاً مرجعی را که از Master File Table استفاده می کنید پاک می کنید تا آن داده ها را به صورت یکپارچه در هم جمع کند. MFT سپس فضای قبلاً اشغالی را به صورت رایگان ثبت می کند و به دستگاه اجازه می دهد در صورت لزوم آن بخش را بازنویسی کند.

اگر هنوز کمی گمشده اید ، فکر کردن در مورد این ساده تر است: بگذارید بگوییم شما یک سند با اطلاعات ارزشمند را از طریق دستگاه خردکننده ارسال می کنید. شما سپس آن سند خرد شده را برداشته و بدون فکر دوم در سطل زباله می گذارید ، زیرا حتی اگر هر نوار ممکن است دارای علامت های حساس بر روی آنها باشد ، بدون اینکه زمینه اصلی را به آن برگرداند ، به هیچ یک از نوارهای فردی معنی نخواهد داد. حق خود?

همانطور که معلوم است ، نه خیلی. حتی اگر به نظر می رسد برای کسی که زباله را طی کند و سعی کند همه نوارهای سند را با هم بچسباند ، خیلی پر فشار باشد ، مجموعه نرم افزارهای بازیابی اطلاعات طوری طراحی شده اند که دقیقاً هنگام انجام حفر از طریق دیجیتالی “حذف شده” شما ، دقیقاً چنین کاری را انجام می دهند. فایل ها.

بنابراین اگر حذف های نرم ، فضای خالی را از بین نبرد و حذف های دائمی از داده هایی که می خواهید خلاص شوید ، خلاص نخواهید شد ، گزینه های دیگر در چه مواردی هستند?

قالب بندی

آخرین راهی که می توان فایل را از درایو حذف کرد این است که اگر آن درایو فرمت شود ، که به یکی از دو روش اتفاق می افتد: قالب سریع و کامل.

ما در مقاله قبلی تفاوتهای بین این دو دستور تمیز کردن درایو را پوشش داده ایم ، اما آنچه در اینجا مهم است این است که چگونه آنها می توانند هنوز هم پس از اینکه تمام بخش ها به صفر نوشته شده اند ، ردپای داده های قدیمی شما را بر روی درایو بگذارند..

یک فرمت کامل ساده ترین و در دسترس ترین روش برای کاربر معمولی است تا اطمینان حاصل کند که داده های مربوط به هارد دیسک خود تقریباً خوب نیستند. اما اگر یک عملیات بازیابی اطلاعات در مدت زمان معقول روی آن هارد دیسک اجرا شود ، باز هم ممکن است فرصتی وجود داشته باشد که قطعات پرونده از ساخت قبلی به اندازه کافی تازه باشد تا بتواند Humpty Dumpty را دوباره جمع کند..

نحوه کار نرم افزار بازیابی اطلاعات

اکنون که با همه روشهای مختلف “حذف” اطلاعات صحبت کرده ایم ، دقیقاً چگونه نرم افزار بازیابی داده ها پرونده های دفن شده را از قبر زنده می کند?

با استفاده از اسکن عمیق درایو برای پرونده هایی که اخیراً با عنوان “حذف شده” در سابقه ضبط اصلی درایو مشخص شده اند ، نرم افزارهای بازیابی داده های خسته کننده برای بازگرداندن داده های گمشده ، حذف شده و حتی گاهی خراب کار می کنند..

سابقه بوت در جایی است که یک درایو تصمیم خواهد گرفت كه چه بخشهایی به عنوان “0” ظاهر می شود و به عنوان “1” ظاهر می شود. این نرم افزار با استفاده از هر نتیجه ای که دارای 0 پیوست است ، با دقت مرتب سازی می کند ، و سپس برای شکار هر پرونده ای از پرونده هایی که همان نشانگر را دارند ، شیرجه را انجام دهید.

حذف بازیابی اطلاعات

تعدادی روش اختراعی وجود دارد که نرم افزار بازیابی اطلاعات می تواند از آنها استفاده کند تا هر نوع ضبط موجود در طول اسکن عمیق را به هم بچسباند. این موارد می تواند از جستجوی عناوین و متاتاگها برای یافتن تکه های داده برچسب دار مشابه ، استفاده از نسخه های جدید پرونده در حال حاضر درایو و وصله کردن قطعات موجود در پرونده حذف شده باشد تا دوباره کامل شود..

  بهترین خدمات VPN برای سال 2023

مهم نیست که تکنیک های Frankensteinian چقدر ممکن است به دست بیایند ، امیدوارم نتیجه نهایی آنچه در طرف مقابل می آید ، تصویری کامل از پرونده حذف شده ، آماده بازگرداندن از زباله های ویران شده که قبلاً سطل آشغال شما بود ، باشد..

این معمول نیست که نرم افزار بازیابی اطلاعات بتواند نامهای دقیقی را برای داده های حذف شده یا حتی تاریخ اصلی تغییر پرونده حفظ کند. اما ، آن چیزی که در بازیابی ابرداده وجود ندارد ، معمولاً می تواند پس از آماده شدن مجدد پرونده کامل برای استفاده مجدد ، پس از آنکه ظاهراً مرده و از بین رفت دوباره پرونده کامل را برای استفاده فراهم آورد..

ویژگی هایی که باید در نرم افزار بازیابی اطلاعات جستجو کنید

هنگام تصمیم گیری که نرم افزار بازیابی داده برای شما مناسب انتخاب خواهد شد ، عوامل مختلفی وجود دارد که باید قبل از انتخاب نهایی در نظر گرفته شود.

 • سازگاری سیستم عامل: اگرچه ممکن است برای بعضی از اینها واضح به نظر برسد ، اولین ویژگی مورد نظر این است که آیا نرم افزار بازیابی داده ای که از آن استفاده می کنید ، در واقع از سیستم عامل مورد نظر برای بازیابی فایل پشتیبانی می کند یا خیر. بسیاری از مجموعه های بازیابی که دارای نسخه های رایانه ای هستند ، چند مورد با سازگاری Mac ، و فقط چند مورد دیگر برای پوشش گزینه هایی مانند Linux به طور خاص وجود دارد..
 • رابط کاربری: بازیابی اطلاعات یک فرآیند بسیار ظریف است و یک حرکت اشتباه می تواند به معنای تفاوت بین برگرداندن پرونده از حاشیه و از دست دادن آن برای همیشه برای یک سیاه چاله باشد. به همین دلیل بسیار حیاتی است که رابط کاربر نرم افزار ترجیحی شما تمیز ، آسان برای خواندن باشد و دارای چک های مضاعف زیادی باشد که ممکن است باعث شود بیشتر کاربران تازه کار از آسیب های دائمی جلوگیری کنند و دفعه بعد که سعی دارند چیزی را حذف کنند.
 • انواع پرونده: اگر پرونده خاصی را که می خواهید پس از حذف پیدا کنید ، می دانید ، مطمئن باشید که هر نرم افزاری برای بازیابی اطلاعات که با آن می روید ، قادر به اسکن / بازیابی آن پرونده برای اولین بار است. همه نرم افزارهای بازیابی داده برابر نیستند ، و در حالی که بسیاری از آنها قادر به بازیابی فایلهای اصلی مانند متن و تصاویر هستند ، برخی دیگر می توانند تا زمانی که مدت ها قبل از بین نرفتند ، به همان اندازه ایمیل های از دست رفته یا حتی فیلم های کامل بازیابی شوند..
 • سیستمهای پشتیبانی شده: ما قبلاً به طور خلاصه صحبت کردیم در مورد راههای مختلفی که هارد درایوها می توانند فایلهای ذخیره شده روی آنها را سازماندهی کنند ، خواه از طریق NTFS ، FAT32 یا هر یک از 10 نوع دیگر یا دیگر. همانطور که در مورد انواع پرونده ها وجود دارد ، می خواهید لیست ویژگی های بازیابی داده های خود را بررسی کنید و مطمئن شوید که با درایوی مورد نظر برای اسکن مطابقت دارد.
 • پیش نمایش پرونده: این ویژگی منحصر به فرد فقط برای چند مجموعه نرم افزار بازیابی اطلاعات است (Stellar Phoenix بهترین کار را می کند) ، اما می تواند ابزاری بسیار مفید باشد که به شما امکان می دهد تا قبل از بازگرداندن پرونده ، پرونده مورد نظر برای بازیابی را مشاهده کنید. این بدان معناست که اگر می خواهید یک عکس خاص را پیدا کنید ، اما تمام اطلاعات شناسایی دیگر از بین رفته اند (نام پرونده ، متاتاگ و غیره) ، می توانید به سادگی از طریق تصاویر پیش نمایش شده بگردید تا وقتی که روی یکی از جستجوی آن ها بیفتید..
 • خردکننده پرونده: این یک کتاب سخت در کتاب من نیست ، اما هنوز هم می توانید یک نسخه اضافی خوب برای دریافت این محصول را دریافت کنید. خردكنهای پرونده همراه با نرم افزار بازیابی اطلاعات اغلب بهترین و مطمئن ترین روش برای حذف پرونده به خوبی هستند ، تضمین می كنند كه هیچ كس قادر نخواهد بود پس از اتمام فرآیند حذف امن ، آن را پیدا كند..

من به طور تصادفی یک پرونده مهم را حذف کردم ، چه خبر بعدی?

اگر پرونده ای را به طور تصادفی حذف کردید ، بهترین شرط بندی برای برگرداندن آن با کمترین میزان فساد ، متوقف کردن استفاده از رایانه خود برای هر چیز دیگری است ، جز این که بارگیری یکی از برنامه های نرم افزاری بازیابی داده های موجود در لیست ما در زیر.

این امر به این دلیل است که حتی اگر بیت داده های حذف شده هنوز در اطراف درایو شناور هستند ، هرچه بیشتر از درایو استفاده کنید ، این خطر بیشتر وجود دارد که بخش اصلی با گذر دیگری از باینری رونویسی شود ، و تشخیص آن دشوارتر می شود. آنچه در وهله اول قرار بود به نظر برسد.

اگر به توضیح کاغذ خرد شده برگردیم ، به نظر می رسد که رایانه شما شروع به ریختن هزاران نوار کاغذ با اطلاعات جدید در بالای سند خرد شده اصلی ، اما همه دقیقاً در سطل زباله.

در حالی که از لحاظ فنی نوارهای اصلی هنوز در جایی در سطل مخفی شده اند و از لحاظ تئوری می توانند مجدداً در کنار هم قرار گیرند ، هرچه مدت زمان بیشتری به دستگاه خود اجازه دهید نوارهای جدیدی به شمع اضافه کند ، سخت تر می شود که این نرم افزار بتواند هر نوار را پیدا کند. نیاز به بازیابی آنچه از دست رفته بود.

برای جلوگیری از این امر ، توصیه می کنیم در حالی که نرم افزار بازیابی اطلاعات خود را بارگیری و نصب کرده اید ، درایو را کاملاً جدا کنید. ممکن است ضد انعطاف پذیر به نظر برسد ، اما این امر باعث می شود رایانه شما از نوشتن اطلاعات به صورت تصادفی در هر بخش آسیب پذیر جلوگیری کند و بهترین فرصت موفقیت را پس از شروع فرآیند بازیابی اطلاعات به شما می دهد..

بهترین نرم افزار بازیابی اطلاعات برای سال 2023

نجات داده 5

نجات داده ها 5

داده نجات 5 ممکن است زیباترین رابط کاربری یا شهودی ترین گزینه های پیکربندی را نداشته باشد ، اما آنچه در زیبایی شناسی وجود دارد بیشتر از آن است که در نتایج خام و بررسی نشده ایجاد کند..

داده نجات 5 برخی از اسکناسهای عمیق تر را که امسال آزمایش کرده ایم ، اجرا کرد و گذشته از اینکه 100 درصد از پرونده هایی را که برای یافتن آن استفاده می کنیم ، به ثمر رساندیم ، DR5 حتی چند پرونده باستانی را که فکر می کردیم از بین رفته اند بیرون کشیده است. دفن شد.

  بهترین نرم افزارها و برنامه های کنترل والدین سال 2023

تعداد قابل توجهی از فایلهای پشتیبانی شده و مکانیزم جستجوی دانه ای مسخره را اضافه کنید که هم باعث صرفه جویی در وقت شما می شود و هم می توانید درایو اسکن شده را بپوشید ، و همچنین در بازیابی داده ها یک ترکیب برنده کسب خواهید کرد که به مدت طولانی دشوار خواهد بود. آینده.

سهولت

بازیابی اطلاعات آسان

EaseUS همچنین ما را با توانایی های اسکن عمیق تحت تأثیر قرار داد و تعداد قابل توجهی از نتایج را بدست آورد که فقط به دلیل برخی پیش نمایش های پرونده خراب شده ، به سختی علامت 100٪ را از دست داده اند. گذشته از آن سکسکه کوچک ، EaseUS یک تجربه کاربری خوب ، یک آزمایش 30 روزه و یکی از بیشترین تعداد گزینه پشتیبانی مشتری در تجارت را ارائه داد..

همچنین به نظر می رسد که EaseUS یکی از ارزانترین گزینه ها در اینجا فقط 69.95 دلار برای پروانه زندگی مفید است ، در حالی که سایر نرم افزارها ممکن است دو برابر بیشتر هزینه داشته باشند و فقط ممکن است کمتر از نیمی از نتایجی که در زمان ما با EaseUS به دست آورده ایم برگردند..

بازیابی Remo

بازیابی اطلاعات بازیابی مجدد

Remo Recover ممکن است با نگاه اول به رابط کاربری آن ، خاطرات بدی را برای کاربران ویندوز 8.1 به ارمغان بیاورد ، اما در زیر این هود یک برنامه قدرتمند بازیابی اطلاعات کاربر پسند قرار دارد که بیشتر کارها را تنها با یک اسکن انجام می دهد..

با وجود ویژگی های چشمگیر و چشمگیر ، گزینه های اسکن و بازگرداندن سریع رعد و برق ، دلایل زیادی وجود دارد که دوست دارید آنچه را که بچه ها در Remo Recover دارند ، دوست دارند. تنها اشکالی که در اینجا می توانیم به آن فکر کنیم (علاوه بر ایجاد کاشی های مترو) ، Remo در حین انجام اسکن ، کمی از حافظه RAM بود ، اما گذشته از آن دو شکایت جزئی که Remo Recover دارند ، انتخاب خوبی برای کاربران ویندوز و مک است..

بازیابی ستاره ای ویندوز

مکان را برای اسکن انتخاب کنید

بازیابی Stellar Windows Recovery باعث می شود تا کاربران بتوانند اولین اسکن را در عرض چند دقیقه انجام دهند و این اولین انتخاب برای هر کاربر تازه کار است که ممکن است در دنیای بازیابی جدیدتر باشد..

اگر معیارهای مبتنی بر دوستی مبتنی بر کاربرپسند باشند ، اگر می توان از معیارهای کاربرپسند بودن استفاده کرد ، از بازیابی Stellar Windows می توانست نتیجه بیشتری کسب کند ، اما در نتیجه برخی از نتایج ترکیبی در طول آزمایشات به دست می آمد که ممکن است آن را به بهترین گزینه برای مشاغل ریکاوری جدی تر ناشی از تاکتیک های حذف عمیق تر تبدیل نکند..

دریل دیسک

بازیابی ویندوز مته دیسک

سرانجام ما به دیسک دریل – که علی رغم اسکن سریع آن در اکثر تست های ما – به نظر می رسید در مناطق واضح تر مانند UI ، گزینه های پیکربندی و پشتیبانی مشتری مبارزه می کند.

جدا از این شکایات ، دیسک دریل هنوز یک برنامه عالی برای در نظر گرفتن اینکه آیا زمان کم دارید یا می خواهید چیزی را انتخاب کنید که فقط با چند کلیک کار کند. بخش اعظم این فرآیند فقط به قسمتهای اساسی آن منتقل شده است. این باعث می شود انتخاب مناسب برای هر کسی که نمی خواهد یک تن از وقت خود را در آشفتگی تنظیم انواع جدید اسکن صرف کند ، صرفه جویی کند و فقط عکس ها یا پرونده های از دست رفته خود را با بیشترین سرعت ممکن (و بدون دردسر) برگردانید..

وقتی داده ها به خوبی می میرند

هارد دیسک خراب است

حتی اگر نرم افزار بازیابی اطلاعات برای افرادی که اخیراً یک پوشه را حذف کرده اند یا بخشی از درایو را قالب بندی کرده اند گزینه عالی است ، ذکر این نکته وجود دارد که تعدادی سناریو از بین رفتن دیگر داده وجود دارد که توسط هر نوع نرم افزار قابل رفع نیست. مهم نیست چقدر خوب باشد.

این موارد شامل خرابی های منطقی درایو (سیستم های پرونده / سیستم عامل در فریتس) ، خرابی های بدنی (نقص قطعات مکانیکی ، آسیب واقعی درایو) یا تلاش برای بازیابی پرونده هایی است که برای مدت طولانی حذف شده اند و در واقع گذشته غیر قابل ارزیابی می شوند. یک نکته خاص.

اگر سعی کرده اید داده ها را از درایو بازیابی کنید که هر نوع صداهای کلیک ، فریاد زدن ، زوزه زدن یا خیرگی را ایجاد نمی کند ، سریعاً اسکن های بازیابی اطلاعات را متوقف کنید و در Google Maps پرش کنید تا بررسی کنید که آیا مشاغل بازیابی داده در شما وجود دارد یا خیر. منطقه ای که می تواند به صورت حضوری به اوضاع بپردازد.

قبل از زمان را به خاطر داشته باشید اگرچه ، بازدید از یک متخصص ویژه بازیابی اطلاعات محلی ، بسته به شدت صدمه به درایو و قطعات / نیروی کار لازم جهت رفع آن ، در هر جایی ممکن است از چند صد دلار تا چند هزار دلار باشد..

بازیابی اطلاعات حرفه ای

فقط از خدمات بازیابی اطلاعات شخصی استفاده کنید ، زیرا می دانید که به هیچ وجه امکان برگشت داده ها از طریق نرم افزار زیر وجود ندارد ، و شما می خواهید فقط برای یک فرصت کم دیدن ، یک تکه پول نقد را کنار بگذارید. دوباره زنده است.

وقتی بازیابی اطلاعات انجام نشد

دلیل ذکر این نکته که تنها فرصتی وجود دارد که می توانید داده های مورد نظر را پس بگیرید ، زیرا در نهایت ، هیچ تضمینی در دنیای بازیابی داده ها وجود ندارد. بسیاری از خدمات ذکر شده در صورت تلاش برای بازیابی پرونده های حذف شده در چند روز گذشته ، این کار را انجام می دهند ، اما با گذشت زمان با کار رایانه ، کارایی آنها شروع به رها کردن یک صخره می کند.

اطمینان حاصل کنید که هر زمان برای یک سرویس جدید ثبت نام کنید تا انتظارات خود را بررسی کنید که این برنامه ها چه کاری می توانند و نمی توانند انجام دهند. اگر می خواهید یک عکس قدیمی را پیدا کنید که سه سال پیش بر روی هارد دیسک بوده و از دو قالب دیگر عبور کرده اید ، از این پس ، هیچ راه حل نرم افزاری (سخت افزاری) در جهان وجود ندارد که بتواند آن را پس بگیرد. برای شما.

بازیابی HD خراب

به طور مشابه ، اگر هارد دیسک دارای بیش از چند گذرنامه نوشتن صفر باشد که توسط یک برنامه حذف ایمن اداره می شود ، مگر اینکه یک شبکه بازیابی درجه نظامی از طرف شما داشته باشید ، نباید انتظار داشته باشید که داده ها به هر قالب قابل بازگرداندن برگردند. هرگز دوباره.

به این ترتیب ، برای هر کسی که اخیراً یک پرونده را حذف کرده است و مطمئن است که هنوز هم در پنجره فرصت برای بازیابی مجدد آن هستند ، گزینه های نرم افزاری بازیابی رایگان داده های بسیار خوبی وجود دارد که بتواند شما را در جهت صحیح در گردش کند!

About the author