سؤالات متداول آنتی ویروس

Contents

چه اتفاقی می افتد اگر برنامه آنتی ویروس من ویروس پیدا کند?

سوال میلیون دلاری!

در حالت ایده آل ، شما می خواهید نرم افزار آنتی ویروس خود را برای پاک کردن پرونده های آلوده یا حذف کامل آنها.

این امر به چه برنامه ای بستگی دارد ، اما به طور کلی ، بیشتر نرم افزارهای امنیتی سعی دارند فایلهای مشکوک را به یک منطقه قرنطینه منتقل کنند تا سرعت شیوع عفونت را از بین ببرد. پس از اتمام وجود ، این نرم افزار احتمالاً گزینه امكان حذف عفونت یا حذف كلی آن را به شما خواهد داد.

آیا نرم افزار آنتی ویروس کامپیوتر شما را کند می کند?

اجرای هر برنامه روی رایانه شما آن را کند می کند و نرم افزار آنتی ویروس نیز از این قاعده مستثنی نیست.

هر وقت اسکن را انجام می دهید ، به خصوص دقیق ، این برنامه از چرخه CPU برای انجام کار استفاده می کند. اگر اتفاق می افتد که همزمان برنامه های دیگری را اجرا می کنید ، که بین آنها ، مقدار قابل توجهی از قدرت پردازش را استفاده می کنید ، ممکن است متوجه برخی کندی ها شوید.

به طور کلی ، تأثیر آن باید ناچیز باشد ، به خصوص اگر از کامپیوتر مدرن استفاده می کنید ، اما برخی از برنامه های آنتی ویروس گره های منبع بزرگتر از سایرین هستند. خوشبختانه ، این چیزی است که ما در بررسی های آنتی ویروس های ژرف ما قرار می دهیم.

چقدر به نرم افزار آنتی ویروس تعمیر و نگهداری نیاز دارد?

امروزه برنامه های آنتی ویروس گزینه ای برای نگهداری بسیار کم هستند و برای ادامه کارآمد نیاز به تعامل بسیار کمی از شما دارند.

با فرض اینکه درست آن را تنظیم کرده اید ، تنها کارهایی که باید بطور منظم انجام دهید این است:

 • روزانه وضعیت برنامه آنتی ویروس خود را بررسی می کنید - بسیاری از آنها نقشه ای متناسب با رنگ ارائه می دهند تا شما را از هرگونه مشکل هشدار دهد. اگر برنامه می گوید همه چیز خوب است ، همه چیز خوب است. در غیر این صورت ، برای یادگیری مشکل چیست و عمیق تر جستجو کنید
 • یک اسکن عمیق را به صورت مرتب انجام دهید ، شاید یک بار در هفته ، یا از عملکرد برنامه آنتی ویروس خود برای برنامه ریزی اسکن دقیق استفاده کنید ، شاید در زمانی که شما از دستگاه دور هستید.
 • بررسی اینکه برنامه کاملاً به روز است. این باید بطور خودکار اتفاق بیفتد اما من به شما توصیه می کنم که همه به روزرسانی ها بارها بارگیری و نصب شده باشند

همچنین شایسته است که یادداشتی را در جایی برجسته بگذارید تا در هنگام اتمام اشتراک شما را یادآوری کند تا هرگز خود را در موقعیت نداشتن مجوز معتبر قرار دهید..

آیا این درست است که فروشندگان آنتی ویروس مسئول نوشتن ویروس هایی هستند که می خواهند از من محافظت کنند?

الویس مرده است ، مرد روی ماه زمین نشست و فروشندگان آنتی ویروس ویروس نمی نویسند.

این دستمال قدیمی یک تئوری توطئه است که اکنون مدتی است که دور می زند. اگرچه هنوز هم باعث می شود اگر درست باشد ، به فکر عواقب آن باشیم ، واقعیتی که هر کسی هنوز هم فکر می کند ممکن است باشد نیز باعث ناامیدی شدید می شود.

کاملاً به معنای واقعی کلمه ، میلیون ها قطعه کد مخرب در طبیعت وجود دارد و هیچ شرکتی نمی تواند وقت خود را برای نوشتن همه این موارد بگذارد.

مجرمان و سایر مهاجمان مسئولیت ایجاد هزاران ویروس جدید هر روز را دارند و این کار را انجام می دهند با این هدف که بتوانند پول بیشتری به دست آورند که یک فروشنده آنتی ویروس می تواند امیدوار باشد که بتواند از ارائه درمانی به مشکلی که برخی از احمق ها معتقدند ساخته خود باشد..

تنها توطئه - یا عمل سایه زار - در مورد ایجاد و استفاده از بدافزار ، شیوه ای است که برخی آژانس های دولتی آن را مستقر کرده اند ، یعنی استفاده دولت آمریکا از استاکس نت برای هدف قرار دادن سانتریفیوژهای هسته ای در یک مرکز ایرانی..

چرا برنامه جدید آنتی ویروس من چیزی را که قدیمی از دست رفته است تشخیص داد?

در اکثر موارد ، برنامه های آنتی ویروس برای شناسایی کد های مخرب بر روی رایانه شما به پایگاه داده های امضاهای ویروس تکیه می کنند.

حتی اگر این موارد اکنون بیشتر در ابر ذخیره شده اند و نه بر روی هارد دیسک شما ، اما هنوز هم اکثر آنها خاص فروشند.

بنابراین ، ممکن است یک شرکت تهدیدی را که دیگری از دست داده ، شناسایی کرده باشد.

شانس یک شرکت معتبر برای امتحان کردن یک قطعه جدید از بدافزار برای هر مدت زمان اندک است اما در کوتاه مدت اتفاق می افتد.

من یک برنامه آنتی ویروس جدید بارگیری کرده ام ، آیا باید برنامه قدیمی را قبل از اجرای آن حذف کنم?

کاملا بله.

اگرچه همیشه از قوانین استثنائی وجود دارد ، دو برنامه آنتی ویروس معمولاً هرگز نباید در همان سیستم برآورده شوند - آنها به خوبی بازی نمی کنند و حتی ممکن است پایگاه داده یکدیگر از امضاهای ویروس را به عنوان یک تهدید تشخیص دهند.

بنابراین ، پاسخ این است که همیشه یک برنامه آنتی ویروس را قبل از نصب دیگر حذف کنید.

این فقط عمل خوب است.

اگر قبلاً آنتی ویروس نصب کرده اید می توانید در مورد اجرای برنامه های امنیتی اضافی بیشتر بخوانید.

چه ویژگی هایی را باید در یک برنامه آنتی ویروس جستجو کنید?

با وجود صدها نوع بدافزار جدید هر روز ، نرم افزار آنتی ویروس برای بسیاری از افراد وسیله اصلی محافظت از خود و رایانه های خود از طیف گسترده ای از تهدیدات است..

اما برنامه آنتی ویروس چه ویژگی هایی را باید داشته باشد?

برخی مانند توانایی شناسایی و خنثی سازی بدافزارها بدیهی است. سهولت استفاده بدون گفتن می رود. اما چه ویژگی های فنی را باید به دنبال داشت؟ در اینجا چند ویژگی اصلی به همراه توضیحات مختصر در مورد آنچه انجام می دهند آورده شده است:

 • اسکنر در زمان واقعی - یکی از مؤلفه های کلیدی ، اسکنر در زمان واقعی به دنبال بد افزارهای تازه معرفی شده می باشد زیرا سعی دارد سیستم شما را بگیرد.
 • اسکن های برنامه ریزی شده - بیشتر برنامه های ضد ویروس گزینه تنظیم برنامه ای برای اسکن های خود را به شما می دهند. ارزش بررسی دارد که اسکنها را می توان برنامه ریزی کرد ، گرچه برخی فقط گزینه برنامه ریزی روتین اسکن کامل را به جای برنامه های سریع یا تنظیم شده توسط کاربر ارائه می دهند.
 • به روزرسانی های خودکار ویروس - این مهم است - اگر برنامه آنتی ویروس شما به طور مرتب بروزرسانی نشود ، به هیچ وجه به اندازه آنچه که باید باشد موثر نیست. با توجه به اینکه بسیاری از ما چقدر فراموشی هستیم ، به نظر من بروزرسانی های خودکار ضروری است.
 • به روزرسانی های خودکار برنامه - به همین ترتیب ، توانایی برنامه برای بروزرسانی خود نیز بسیار مفید است. در حالی که اکثر محافظت به صورت به روزرسانی های ویروس انجام می شود ، گاهی اوقات برنامه به روز می شود تا به آن عملکرد بیشتری یا امکان تشخیص تهدیدات جدید را بدهد. برنامه های آنتی ویروس خوب این امکان را دارند که به طور خودکار بروزرسانی ها را بررسی کنند.
 • اسکنر در دسترس - این اسکنر نسبتاً کاملاً توضیحی است - با باز کردن سریع هر برنامه یا پرونده ای را انجام می دهد.
 • اسکنر در صورت تقاضا - یک اسکنر در صورت تقاضا دقیقاً آنچه را که دلالت دارد انجام می دهد - این امکان را به شما می دهد که هر زمان که انتخاب کنید ، یک فایل یا پوشه را اسکن کنید..
 • اسکنر اکتشافی - با افزایش حجم بدافزارهای جدید بسیار مهم است ، اسکنرهای اکتشافی می توانند تهدیدات را بر اساس آنچه در مورد بدافزارهای موجود و رفتار آن شناخته شده است تشخیص دهند نه اینکه به امضاهای خاص اعتماد کنند..
 • اسکنر فایل فشرده - چنین اسکنر به برنامه آنتی ویروس اجازه می دهد تا پرونده های موجود در فایل های فشرده شده مانند فایل های فشرده را اسکن کند.
 • مسدود کردن اسکریپت - زبانهای اسکریپت اغلب برای اجرای کد مخرب به طور مستقیم از وب سایتها استفاده می شوند. برنامه های خوب AV با امکان نظارت بر Java ، ActiveX ، Visual Basic و انواع دیگر فایل های اسکریپت و شناسایی و مسدود کردن فعالیت های مخرب همراه خواهند بود.
 • اسکن ایمیل POP3 - این به نرم افزار آنتی ویروس می دهد تا بتواند ترافیک ایمیل POP3 دریافتی و / یا خروجی را به همراه فایل پیوست های پرونده همراه به منظور شناسایی ویروس ها و سایر تهدیدات نرم افزارهای مخرب نظارت کند..
 • حفاظت از ایمیل - محافظت اساسی برای هر کسی که از ایمیل مبتنی بر وب مانند Hotmail یا Yahoo! استفاده می کند. از طریق پست ، عملکرد آن تقریباً مشابه اسکن ایمیل POP3 بود.
 • حفاظت از پیام فوری - خدمات پیام رسانی فوری همچنان یک بستر محبوب برای گسترش بدافزارها هستند. یک برنامه آنتی ویروس خوب ، چنین سرویس هایی را برای شناسایی و مسدود کردن تهدیدات مخرب نظارت خواهد کرد.

بنابراین بهترین آنتی ویروس برای استفاده کدام است?

من می ترسم که فقط یک محصول را نام نبرم و به شما بگویم که آن را تهیه کنید - آنتی ویروس یک انتخاب شخصی است و بهترین گزینه برای شما احتمالاً همان کسی است که ویژگی های مورد نیاز شما را ارائه می دهد و ضمن ورود به سیستم شما به خوبی کار می کند. نکته ای که برای بودجه شما کار می کند.

به گفته شما ، مطمئناً می خواهید به نرم افزاری که توسط بزرگترین ، مشهورترین شرکتهای این صنعت ، مانند BitDefender ، ESET ، F-Secure ، Kaspersky ، McAfee ، Symantec و Trend Micro ارائه می شود ، بپردازید ، اما تعداد کمی.

چیزی که نمی توانیم به اندازه کافی استرس داشته باشیم این است که قبل از خرید یا در غیر این صورت بارگیری برنامه آنتی ویروس ، تحقیقات خود را انجام دهید.

آنها به طور برابر ایجاد نشده اند و احتمال دارد حداقل حداقل یک سال از همان برنامه استفاده کنید ، بنابراین تصمیم گیری آگاهانه مهم است.

برای شروع ، باید جستجوی خود را در برنامه های آنتی ویروس سازگار با سیستم عامل خود محدود کنید. اگر از ویندوز استفاده می کنید ، استخر بسیار بزرگتری را برای شما به همراه خواهد داشت که اگر از Mac یا Linux استفاده می کنید ، بنابراین باید معیارهای بیشتری را اضافه کنید.

آیا شما به عنوان مثال یک گیمر سنگین هستید که می خواهید یک برنامه آنتی ویروس بخرید که یا از منابع کم نور است یا این امکان را دارد که اسکن ها را در زمان بازی به حالت تعلیق درآورد؟ آیا شما یک گشت و گذار گهگاه هستید که هرگز وارد سایت های حساس نمی شوید یا داده های شخصی را در دستگاه خود ذخیره نمی کنید ، بنابراین یک برنامه آنتی ویروس رایگان به یک پیشنهاد جذاب تبدیل می کنید.?

وقتی نیازها و برنامه های خود را با سیستم عامل تطبیق داده اید ، باید با بررسی نتایج آزمایشگاه های مستقل ، تمرکز بیشتری بر روی نمرات تشخیص و حذف داشته باشید..

هنگامی که دو یا سه گزینه برتر خود را مشخص کردید ، وقت آن است که نقد و بررسی های مفصلی را انجام دهید که ارزیابی صادقانه از جوانب مثبت و منفی هر برنامه ، و همچنین بازخورد مانده توسط سایر صاحبان همان نرم افزار است

فقط در این صورت می توانید تصمیم آگاهانه بگیرید که کدام برنامه آنتی ویروس برای وضعیت بی نظیر شما بهترین است.

آیا یک برنامه آنتی ویروس رایگان از محافظت کافی برخوردار است?

یک جمله قدیمی وجود دارد که می گوید آنچه را که می پردازید دریافت می کنید و در مورد نرم افزار آنتی ویروس که حقیقت دارد.

این به این معنی نیست که برنامه های آنتی ویروس رایگان باید از کار برداشته شوند - برخی در واقع بسیار خوب هستند و ممکن است برای برخی افراد نیز کافی باشد.

از نظر تست مستقل ، نتایج AV-Test.org در طی یک دوره زمانی نشان می دهد که برنامه های ضد ویروس رایگان ، در کل ، نمره پایین تر از گزینه های پرداخت شده در بازار را تجربه می کنند و تجربه خود ما به ما یاد داده است که برنامه های رایگان نیز تمایل به کمبود ویژگی های اضافی ، کمتر از پشتیبانی ستاره ای ، وسواس خرید و فروش و یا ترکیبی از هر سه رنج می برند.

اینکه آیا هر یک از این موارد برای شما معامله کننده است یا خیر ، به احتمال زیاد بستگی به آنچه که از رایانه خود استفاده می کنید ، چگونگی ارزشگذاری اطلاعات و وضعیت مالی شخصی شما خواهد بود.

در هر صورت ، نصب هر برنامه آنتی ویروس به هیچ وجه ارجحیت دارد ، اگرچه می خواهید برنامه های آنتی ویروس رایگان اما جعلی که بهتر از ویروس هایی نیستند که در وهله اول از آنها دوری می کنید ، به دنبال آن باشید..

بدون استفاده از آنتی ویروس یا برنامه امنیتی دیگر ، استفاده از رایانه یا دستگاه دیگر بی خطر است?

آره!

آیا پاسخی که می خواهم به آن سؤال بدهم ، اما حقیقت این است که ، برای اکثریت قریب به اتفاق مردم ، استفاده از یک دستگاه به هم پیوسته و بدون وجود نوعی از محافظت امنیتی ، ایده خوبی نیست..

مطمئناً ، شما از طرف کارشناسان امنیتی که هرگز آنتی ویروس را نصب نکرده اید و هرگز هیچ بدافزار را در دستگاه های خود انتخاب نمی کنید خوانده یا شنیده اید ، اما شما یک متخصص هستید?

اگر اینطور نیست ، اگر از آن محافظت نکنید ، با داده های خود ریسک بزرگی خواهید کرد.

و اگر از ویندوز استفاده نمی کنید ، این باعث نمی شود شما هم مصون باشید - فقط به این دلیل که سیستم عامل مایکروسافت از نظر تاریخی هدفمندترین بود ، به این معنی نیست که سایر سیستم عامل ها کاملاً نادیده گرفته شده اند. به عنوان مثال ، بدافزارهای موجود در مکینتاش یک چیز است و به طور فزاینده ای رواج دارد.

بنابراین ، هر سیستمی که استفاده می کنید ، آنتی ویروس می تواند با کاهش چشمگیر احتمال آلوده شدن سیستم شما به ویروس ، تروجان یا کد مخرب دیگر به شما کمک کند..

این به این معنا نیست که هر برنامه ضد ویروس به شما 100٪ محافظت در برابر تمام تهدیدات فعلی و آینده خواهد داد - این امر نمی شود - زیرا برخی بدافزارها بطور خاص برای دور زدن نرم افزارهای امنیتی و / یا تشخیص خود سخت طراحی شده اند..

با این وجود می توانید شانس خود را برای جلوگیری از ویروس ها و تهدیدات دیگر بهبود بخشید. در اینجا چند نکته سریع آورده شده است:

 • یک برنامه آنتی ویروس را انتخاب کنید که مورد توجه آزمایشگاه های مستقل مانند AV-TEST و AV Comparatives قرار بگیرد و نظرات ما را بخوانید که هم جوانب مثبت و هم منفی برنامه های آنتی ویروس پیشرو را توضیح می دهد.
 • اطمینان حاصل کنید که برنامه آنتی ویروس شما به طور مرتب بروزرسانی می شود - حداقل یک بار در روز توصیه می شود. همین مورد در مورد سیستم عامل شما نیز صدق می کند - اگر به روزرسانی های امنیتی موجود است ، فوراً آنها را نصب کنید
 • اسکن کامل را بطور مرتب اجرا کنید. اکثر برنامه های آنتی ویروس برنامه های تازه نصب شده را بررسی می کنند اما اسکن کامل می تواند به شناسایی هر چیزی که ممکن است در گذشته از دفاع شما آسیب دیده باشد کمک کند.
 • به رایانه خود توجه کنید - اگر رفتار عجیب و غریبی را شروع کرد ، به آرامی کار کرد یا اینکه تعداد زیادی از تبلیغات وب را مشاهده می کنید ، احتمال دارد چیزی ناخواسته را انتخاب کرده باشید ، بنابراین اسکن را سریعاً اجرا کنید.

به نظر می رسد این بدافزار ترسناک است - در وهله اول چگونه دستگاه من را آلوده می کند?

هنگامی که رایانه ها برای اولین بار در خانه ها ظاهر شدند ، آنها یک کالای لوکس بودند که اغلب ثروت اندکی نیز در بر داشتند. به همین ترتیب ، آنها به دلیل تعداد محدود و دشواری هدف قرار دادن آنها در آن روزهای پیش از اینترنت ، هدف جنایی برای مجرمان نبودند..

با کاهش قیمت ها و خریدن رایانه های شخصی بیشتر ، بازیگران بد کمی جالب تر شدند اما تنها راه آلوده کردن رایانه از طریق دیسک های قابل جابجایی دست و پا گیر بود. در نتیجه ، بدافزارهای اولیه گسترش زیادی پیدا نکردند و تمایل داشتند که به جای کدهای مخرب ، فقط به آزار دهنده محدود شوند. نویسندگان اولیه ویروس که در درجه اول توسط رمزگذارهای اتاق خواب تنها نوشته شده بودند ، کارهای زیادی را برای شکل دادن کلیشه آینده برای "هکر" انجام دادند که هنوز هم ادامه دارد.

اخیراً فقط بدافزارها به این تهدید قابل توجه امروزی تبدیل شده اند و ما می توانیم از اینترنت بخاطر آن تشکر کنیم.

وقتی رایانه ها به جریان اصلی می رفتند و خانواده های متصل به وب در دروها ، بدافزارها از این فرصت استفاده می کردند که به جریان اصلی بروند. بدون حلقه از دیسک فلاپی ، و با وجود میلیون ها قربانی بالقوه برای آلوده شدن ، ناگهان به ابزاری مناسب برای ایجاد کشتار جمعی یا ارتکاب جرایمی مبدل شد که می تواند مبالغ هنگفتی را بدست آورد.

بنابراین این بدافزار چگونه روی سیستم شما کار می کند?

متأسفانه ، روشهای بسیار زیادی وجود دارد که می تواند اتفاق بیفتد. لیست همه آنها در اینجا بسیار فراتر از محدوده این مقاله خواهد بود ، اما برای اینکه ایده ای به شما ارائه دهیم ، در اینجا برخی از روشهای متداول که توسط سیستم شما خفه می شود آمده است:

 • با استفاده از نرم افزار آنتی ویروس - با وجود حجم زیاد بدافزارها در وب این روزها احتمال اجتناب از همه آنها باریک است. در حالی که ممکن است متخصصان امنیتی و سایر کاربران با ادراک فناوری بتوانند از عدم استفاده از نرم افزار آنتی ویروس دور شوند ، اکثر مردم نمی توانند. بنابراین ، اگر برنامه AV را نصب نکرده اید ، به خودتان لطف کنید و اکنون یکی را بارگیری کنید.
 • با نصب فایروال نصب نشده است - اگر کامپیوتر خود را به هر نوع شبکه وصل می کنید اما فایروال در آن ندارید ، به طور موثری تمام درها و پنجره های خود را باز می کنید. یافتن فایروال آسان است - آنها با مجموعه های امنیتی اینترنت همراه هستند ، گهگاه با برنامه های آنتی ویروس گنجانده شده و با بسیاری از نسخه های ویندوز رایگان همراه می شوند..
 • از طریق سیستم عاملهای بدون چیدمان - با ویندوز 10 ، مایکروسافت شروع به کار به روزرسانی سیستم عامل به صورت خودکار کرده است ، اما نسخه های قبلی ویندوز هنوز به میزان مشخصی از درگیری کاربر نیاز دارند تا اطمینان حاصل شود که آخرین تهدیدات امنیتی در اسرع وقت رفع می شود. اگر به روزرسانی های خود را به سرعت بعد از دسترسی آنها نصب نکنید ، به بدافزار فرصتی برای ورود به سیستم خود می دهید.
 • از طریق دیگر برنامه های غیرقابل مشاهده - بدافزار فقط از سیستم عاملهای بدون چیدمان بهره نمی برد - می تواند در سایر برنامه ها نیز نقصی ایجاد کند. اگر هر پرونده یا برنامه ای در رایانه شما گفته است که به بروزرسانی نیاز دارد توجه کنید. این امر به ویژه در مورد برنامه هایی از قبیل Adobe و Java که هدف اصلی هکرها و سایر مجرمان سایبری باقی مانده است صادق است..
 • با باز کردن پیوست های ایمیل - اگر از یک منبع ناشناخته نامه الکترونیکی دریافت کرده اید ، باید نسبت به باز کردن هرگونه پیوست در پیام احتیاط کنید. مخفی کردن ویروس ها و تهدیدات دیگر در پرونده های پیوست شده یک تاکتیک قدیمی اما هنوز هم بسیار موفق برای نویسندگان بدافزار است.
 • با کلیک بر روی پنجره هایی که ادعا می کنند رایانه شما آلوده شده است - این یکی دیگر از کلاهبرداری های قدیمی است که همچنان برای کسانی که در پشت آن هستند موفق می شود. با ادعای اینکه رایانه شما آلوده شده است ، فرد پشت روشه سعی خواهد کرد شما را به خرید یک راه حل ناکارآمد یا بدتر از آن ، اسکنر آنتی ویروس را به شما ارائه دهد که خود آن بدافزار باشد..
 • با کلیک روی پیوندها در ایمیل - اگر ایمیلی حاوی پیوند به وب سایت دریافت کرده اید ، مطمئن باشید که می خواهید بر روی چه چیزی کلیک کنید - برخی وب سایت ها به محض بازدید از آنها به گونه ای طراحی شده اند که رایانه شما را آلوده کنند. نه تنها این ، برخی پیوندها به "بانکها" و سایر سرویسهایی که باید وارد سیستم شوید ، طراحی شده اند تا اعتبار ورود به سیستم را بدزدند ، بنابراین از این تهدید نیز بر حذر باشید..

به هر حال نرم افزار آنتی ویروس چیست?

برنامه آنتی ویروس (AV) بخشی از نرم افزار است که برای محافظت از رایانه رومیزی ، لپ تاپ ، نت بوک ، مک یا دستگاه تلفن همراه از نرم افزارهای مخرب ساخته شده است (بیشتر به عنوان "بدافزار" شناخته می شود)..

بدافزار - بیشتر از این بعداً - نامی است که به هر قطعه کد طراحی شده است تا سیستم شما را به نوعی مختل کند ، اگر به منظور ایجاد غم و اندوه ، سرقت پول خود یا هر نوع رفتار بد و بد جنایی باشد..

نرم افزار آنتی ویروس برای خنثی کردن این تهدید ، به طور معمول از طریق روش های تشخیص مبتنی بر امضا طراحی شده است. امضاهای ویروس مبتنی بر بخشهای منحصر به فردی از کدهای موجود در نرم افزار مخرب هستند و به طور معمول چک شده / هشدار می گیرند و در قالب به روزرسانی های عادی آنتی ویروس معمولی توزیع می شوند. به عبارت دیگر ، محققان شرکت های آنتی ویروس به ویروس رایانه ای جدید یا قطعه نرم افزاری مخرب دیگر می پردازند ، آن را تجزیه و تحلیل کرده و سپس به نرم افزار امنیتی خود می گویند که برای ردیابی آن چه چیزی را جستجو می کنند..

از آنجا که صنعت آنتی ویروس در دهه 1980 به دنیا آمد ، این فناوری به جهش و مرزهایی رسیده است ، در درجه اول در پاسخ به تعداد فزاینده تهدیدات.

هنگامی که اینترنت در مراحل ابتدایی خود بود ، تعداد ویروس ها و انواع دیگر بدافزارها در مقایسه با امروز بسیار کوچک بودند. در نتیجه ، فروشندگان AV می توانند با ارسال پیام های ماهانه در فلاپی دیسک ، مشتریان خود را ایمن نگه دارند. امروزه ، تعداد تهدیدات بسیار گسترده است و هر دقیقه از بدافزارهای جدید ظاهر می شود. به روزرسانی های نادر دیگر کافی نیست ، بنابراین برنامه های امنیتی امروز نزدیک به روزرسانی های مداوم را ارائه می دهند که اغلب از طریق ابر تحویل داده می شوند.

همچنین ، نحوه شناسایی ویروس ها تغییر کرده است. به سادگی تطبیق امضاها برای مقابله با تهدید در حال تحول کافی نیست - برنامه های آنتی ویروس مدرن اکنون تمایل دارند ابزارهای اضافی مانند تشخیص مبتنی بر رفتار و فناوری جلوگیری از نفوذ را در خود جای دهند..

سؤالات متداول درباره فایروال

در اوایل محاسبه رایانه فروتن چیزی بیش از یک دستگاه خرد کننده عدد - ماشین حساب با شکوه در صورت تمایل - و ، صادقانهانه تلقی می شد - این یک ارزیابی عادلانه از اولین دستگاه ها و قابلیت های آنها بود..

فقط توسط ثروتمندترین افراد جامعه خریداری شده ، اولین کامپیوترها اغلب برای ذخیره دستور العمل ها و استفاده برای بودجه خانگی مشاهده می شدند..

بعضی از آنها حتی برای کار مورد استفاده قرار می گرفتند ، گرچه واقعاً این یک الزام بود که باید آن دسته از گله های 5.25 yes (بله ، آنها واقعاً از آن زمان فلاپی بودند) دیسک های بین خانه و محل کار را پشت سر گذاشتند..

از طرف تلنگر ، سرعت آهسته پذیرش رایانه ها و عدم اتصال (زمانی وجود داشت که اینترنت چیزی نبود) ، به این معنی بود که تهدیدات امنیتی تقریباً وجود نداشت..

همانطور که اخیراً گراهام کلوئی در مصاحبه با Tripwire توضیح داد:

هنگامی که من شروع به کار کردم ، حدود 200 ویروس رایانه ای جدید هر ماه کشف می شدند (ما فکر می کردیم که خیلی زیاد بود).

اکثر مشتریان ما هر سه ماه یکبار به روزرسانی ها را از طریق پست روی دیسک های فلاپی 5 اینچ دریافت می کردند.

برای کسانی که واقعاً پارانوئید بودند ، می توانند مودم خود را به صفحه اعلانات یک شرکت آنتی ویروس متصل کرده و حدوداً یک بار در ماه بارگیری کنند.

هرچند چیزها تغییر کرده اند و رایانه های مدرن بسیار قدرتمندتر از گذشته هستند.

Heck ، حتی جدیدترین تلفن ها یک میلیارد برابر قدرتمندتر از رایانه های شخصی هزاره گذشته هستند.

رایانه ها ، تبلت ها ، تلفن ها و حتی تلویزیون ها و یخچال ها نیز معنای جدیدی را در زندگی خود پیدا کرده اند ، که از لبه های خانه های مجرد خارج شده و اجازه پرسه زدن به بزرگراه جهانی معروف به وب جهانی را داده اند..

و این همه چیز را تغییر می دهد.
همانطور که آقای کلولی می گوید:

اکنون هر روز 400000 نمونه بدافزار جدید کشف می شود که معادل حدود 3-4 برنامه مخرب کشف شده در هر ثانیه است.

نه تنها این ، بلکه هکرهای مسکونی زیرزمینی کلیشه ای Yesteryear نیز جایگزین شده اند - توسط جنایتکاران سازمان یافته که به دنبال کسب هرچه بیشتر پول هستند.

با اتصال بسیار زیاد خطر بزرگی ایجاد می شود

رایانه خانگی سالهای گذشته که توسط دستگاههای سریعتر و لاغرتر جایگزین شده است ، که به معنای واقعی کلمه ، دنیای جدیدی را برای افرادی که از آنها استفاده می کنند باز کرده است..

امروز از هر کسی مخصوصاً بچه ها سؤال کنید و آنها به شما خواهند گفت که رایانه اینترنت است.

ماشین حساب گران قیمت قدیمی از فناوری جدیدی جایگزین شده است که می تواند در جیب شما قرار بگیرد یا به مچ دست خود ببندد و همه این موارد به همان فضای الکترونیکی متصل شده و امکان ارتباط تقریباً فوری با افراد دیگر و سایر دستگاه ها را در هر نقطه دنیا فراهم می کند..

چنین دروازه ای به دنیای خارج بدون مشکلات آن نمی آید.

در حالی که رایانه ، تلفن هوشمند یا ساعت هوشمند شما به شما امکان برقراری ارتباط با افراد دیگر را می دهد ، بنابراین آنها سعی خواهند کرد با دستگاه شما ارتباط برقرار کنند ... و همه آنها نمی خواهند به زیبایی بازی کنند..

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

3 + 7 =

Adblock
detector