MetalliQ Kodi Addon – نحوه نصب و استفاده از آن

متالیک 1

Kodi یک بسته نرم افزاری منبع باز است که به شما امکان می دهد به راحتی سیستم سینمای خانگی خود را تنظیم کنید. می توان آن را بر روی طیف گسترده ای از سیستم عامل های مختلف از جمله تلویزیون آمازون آمازون یا Fire Stick ، ​​iPhone ، Mac ، Windows PC ، Raspberry Pi یا Nvidia Shield نصب کرد..

Kodi به شما امکان می دهد تا هر رسانه ای را که مستقیماً روی سیستم شما ذخیره شده است ، تماشا کنید ، اما همچنین امکان نصب نرم افزارهای اضافی به نام افزودنی ها را نیز می دهد. این افزودنیها می توانند همه چیز را از قابلیت های بیشتر تا طیف گسترده ای از مطالب میزبان اینترنت فراهم کنند.

به طور متناوب ، هنگامی که چندین افزودنی رسانه نصب کرده اید ، پیدا کردن عناوین خاص دشوار می شود. هرکدام از این افزونه ها دارای کتابخانه های محتوای خاص خود هستند و ممکن است رسانه هایی که در یک موجود هستند در دیگری موجود نباشند. افزودنیهای MetalliQ برای Kodi برخی از کارها را در یافتن محتوای خاص انجام می دهد و به شما امکان می دهد چندین مورد از افزودنیهای نصب شده خود را همزمان جستجو کنید..

MetalliQ یک افزودنی شخص ثالث است و به طور رسمی توسط بنیاد XBMC پشتیبانی نمی شود. با این حال ، افزودنی MetalliQ Kodi نیز کاملاً قانونی برای بارگیری و استفاده است زیرا این افزودنی فقط به شما کمک می کند تا از طریق افزودنیهای موجود خود جستجو کنید تا استفاده از Kodi ساده تر شود.

در این مقاله ، ما راهنمای گام به گام برای نصب افزونه MetalliQ Kodi را ارائه خواهیم داد. ما همچنین نحوه استفاده از این افزودنی را پوشش خواهیم داد ، و برخی از نگرانی های مربوط به حریم خصوصی را که همه افزودنیهای Kodi در آن وجود دارد ، بررسی خواهیم کرد..

MetalliQ به تنهایی به هیچ محتوا دسترسی نمی دهد. به سادگی بررسی می کند که آیا یک عنوان خاص با استفاده از یکی دیگر از افزودنیهای دیگری که نصب کرده اید در دسترس است یا خیر. این افزودنیها می توانند رسمی یا شخص ثالث باشند ، به این معنی که آنها به ترتیب مشروعیت یا غیرقانونی به رسانه ها دسترسی دارند. کاربران Kodi باید از قوانین کشورشان در رابطه با جریان محتوا آگاه باشند تا خطرات ناشی از پخش رسانه از طریق Kodi را به حداقل برساند..

Comparitech هیچگونه نقض محدودیت های حق چاپ را از جمله پخش غیرقانونی از طریق Kodi مورد تأیید یا تشویق قرار نمی دهد. Kodi را می توان برای بسیاری از اهداف عالی و قانونی جریان آنلاین استفاده کرد. لطفاً قانون ، قربانیان و خطرات دزدی دریایی را قبل از بارگیری یا پخش مطالب دارای حق چاپ بدون مجوز در نظر بگیرید. همیشه تحقیق خود را قبل از دسترسی به هرگونه افزودنی ، جریان یا مخزن Kodi انجام می دهید.

نحوه استفاده راحت از Kodi

هر افزودنی برای Kodi و در واقع ، هر نرم افزار ، در معرض حمله قرار دارد. افزودنیهای رسمی به دلیل فرایندهای سختگیری بر روی توسعه ، دارای دفاع دقیق تری هستند ، با این حال ، غیرقابل نفوذ نیستند. یک افزودنی سازگار با استفاده از یک Man in the Middle (MitM) به مهاجمی امکان دسترسی به رایانه ، تاریخچه مرور و حتی گذرواژه‌های حساب خود را به مهاجمی اعطا خواهد کرد..

هکرها تنها افراد علاقمند به ترافیک اینترنت شما نیستند. اگر ارائه دهنده خدمات اینترنت شما (ISP) معتقد است که شما در حال پخش محتوای هستید ، این احتمال وجود دارد که آنها به طور عمدی سرعت اینترنت شما را محدود کنند. این اصطلاحاً پرتاب کننده نامیده می شود و شواهد قابل توجهی وجود دارد که نشان می دهد این یک عمل گسترده است.

ضروری است که کاربران Kodi برای محافظت از خود اقداماتی انجام دهند. یکی از ساده ترین راه ها نصب یک شبکه خصوصی مجازی معتبر (VPN) و استفاده از آن برای اتصال به اینترنت به جای اتصال به طور منظم شبکه است. VPN تضمین می کند که کلیه ترافیکی که دستگاه شما دریافت می کند رمزگذاری شده است ، و این کار را برای هر کسی که به دنبال رهگیری داده های شما بی فایده است بی فایده است..

ده ها سرویس VPN در دسترس است ، اما توصیه می کنیم از IPVanish استفاده کنید. این کاملاً عاری از بدافزارها ، کاربرد ساده است و هیچگونه فعالیتی را در مورد فعالیت های شما حفظ نمی کند. از آنجا که این امکان را به شما می دهد تا به سرورهای سایر کشورها وصل شوید ، از هر نقطه در جهان به راحتی می توانید به محتوای جغرافیایی دسترسی پیدا کنید.

علاوه بر این ، برخلاف برخی از رقبای خود ، IPVanish از سرورها و زیرساخت های خاص خود استفاده می کند. این به آن امکان می دهد سرعت اینترنت را که پرداخت می کنید ، حفظ کند ، در واقع حتی می تواند به جلوگیری از بافر کدی نیز کمک کند. می توان آن را بر روی TV TV Fire یا Fire Stick و تعداد زیادی دستگاه دیگر نصب کرد ، بنابراین هرگز نباید امنیت را برای راحتی به خطر بیاندازید..

معامله خواننده: در برنامه IPVanish تا 60٪ صرفه جویی کنید.

نصب Kodi

قبل از نصب هرگونه افزودنی ، باید Kodi را نصب کنید. این یک فرآیند ساده است: کافی است مرورگر اینترنت خود را باز کرده و به https://kodi.tv/download بروید. لیستی از همه سیستم عاملهای مختلف که از Kodi پشتیبانی می کند را مشاهده می کنید ، بنابراین یکی از موارد مورد نیاز خود را انتخاب کنید ، سپس نسخه ای را که می خواهید استفاده کنید.

نصب کننده باید بطور خودکار بارگیری کند. پس از اتمام بارگیری ، آن را باز کنید و دستورات نصب Kodi را دنبال کنید.

اجازه به منابع ناشناخته

به طور پیش فرض Kodi فقط به شما امکان می دهد تا افزونه ها را از مخزن رسمی افزودنی کدی نصب کنید. با این وجود ، فقط با یک تنظیم تغییر یافته ، می توانید افزودنی ها را از سایر مکان ها نصب کنید. از صفحه اصلی ، بر روی نمادی که مانند یک چرخ دنده است ، کلیک کنید. این باید در زیر آرم Kodi در سمت چپ باشد.

متالیک 2

در صفحه زیر ، روی نماد System Settings کلیک کنید.

متالیک 3

در منوی سمت چپ ، گزینه Add-ons را تغییر دهید. اگر دکمه جابجایی کنار منابع ناشناخته سفید است ، دیگر لازم نیست کار دیگری انجام دهید. اگر خاکستری است ، روی آن کلیک کنید و در کادر گفتگوی ظاهر شده Yes را انتخاب کنید.

متالیک 4

نصب مخزن Q برای Kodi

قبل از شروع ، Kodi باید بداند که می تواند افزودنی MetalliQ را از کجا پیدا کند. این در مخزن Q موجود است ، و می توانید آن را از طریق http://archive.org/download/OpenELEQ/ بارگیری کنید یا مستقیماً آدرس وب را به Kodi ارائه دهید. اگر قبلاً آن را نصب کردید ، می توانید آن را نیز از مخازن SuperRepo نصب کنید.

با شروع از صفحه اصلی Kodi ، مانند گذشته روی نماد چرخ دنده کلیک کنید ، اما این بار بر روی File Manager در صفحه تنظیمات کلیک کنید.

متالیک 5

به پایین لیست در سمت چپ بروید و روی گزینه Add Source دو بار کلیک کنید. اگر مخزن Q را در رایانه خود ذخیره کرده اید ، از دکمه مرور در سمت راست استفاده کنید تا مکان آن را پیدا کنید. در غیر این صورت ، بر روی جعبه ای که می گوید کلیک کنید و "http://archive.org/download/OpenELEQ/" را وارد کنید ، به یاد داشته باشید که علائم را حذف کنید.

سپس نامی را برای این منبع وارد کنید. می توانید به هر چیزی زنگ بزنید ، اما ما به خاطر سادگی "OpenELEQ" را انتخاب کرده ایم. بر روی دکمه OK در پایین صفحه کلیک کنید.

متالیک 6

نصب افزونه Metalliq Kodi

متالیک 7

از منوی صفحه اصلی به پایین بروید و بر روی گزینه Add-ons کلیک کنید. در مرحله بعد ، بر روی نماد کادر در گوشه سمت چپ بالای صفحه کلیک کنید.

متالیک 8

در صفحه زیر بر روی Install from zip file کلیک کنید. لیستی از هر منبعی را که اضافه کرده اید مشاهده خواهید کرد ، بنابراین حرکت کنید تا پیدا کردن منبع به نام OpenELEQ به پایین بروید. اگر قبلاً آنرا نام دیگری گذاشتید ، به جای آن جستجو کنید.

متالیک 9

چندین پرونده درون مخزن وجود دارد ، اما پرونده مورد نظر ما به عنوان repository.q.zip نامگذاری شده است. هنگامی که آن را پیدا کردید روی آن کلیک کنید. ممکن است Kodi برای چند ثانیه به تأخیر بیفتد یا مسدود شود ، اما باید گوشه ای از گوشه بالا سمت راست را ببینید که به شما اطلاع می دهد که این رپو نصب شده است.

خود را از قبل در صفحه مرورگر افزودنی پیدا خواهید کرد. این بار بر روی Install from repository کلیک کنید. لیست را جستجو کنید و روی مخزن Q کلیک کنید. MetalliQ یک افزودنی ویدیویی است ، بنابراین افزودنیهای ویدئویی را از لیست بعدی انتخاب کنید. در آخر ، روی MetalliQ کلیک کنید و گزینه Install را در سمت راست انتخاب کنید.

نحوه استفاده از افزونه MetalliQ Kodi

قبل از شروع به استفاده از MetalliQ ، باید به درستی پیکربندی شود. آن را در صفحه اصلی خود پیدا کرده و روی آن راست کلیک کنید. در مرحله بعد گزینه Settings را انتخاب کنید.

متالیک 10

اولین قدم کلیک بر روی فعال کردن همه بازیکنان در زیر برگه General است. این کار شما را از فهرست تنظیمات خارج می کند ، بنابراین با استفاده از مراحل فوق به آن بازگردید. در مرحله بعد ، روی Rerun TotalSetup کلیک کنید ، که در پایین لیست در زبانه General قرار دارد. اگر از شما سؤال شده است که آیا می خواهید بازیکنان موجود را حذف کنید ، بله را انتخاب کنید.

MetalliQ به شما امکان می دهد تا حساب Trakt خود را وصل کنید. این امر به شما امکان می دهد تا راحت تر مطالبی را که مشاهده کرده اید پیگیری کنید و لیستی از نمایش هایی را که هنوز تماشا نکردید ایجاد کنید. اگر مایل به استفاده از Trakt با MetalliQ هستید ، افزودنی را باز کنید و لیست های پخش را انتخاب کنید ، سپس لیست های پخش خود (Trakt) را تماشا کنید. از شما سؤال می شود که آیا می خواهید تأیید هویت کنید ، بنابراین بله را کلیک کنید. به آدرس وب ظاهر شده و کد تأیید اعتبار خود را وارد کنید. پس از تأیید اینکه MetalliQ مجاز به دسترسی به حساب شما است ، شما انجام داده اید.

اگر می خواهید موسیقی را با استفاده از Last.fm مرور کنید ، به چیزی به نام کلید API احتیاج دارید. برای به دست آوردن یک حساب کاربری ، باید در https://www.last.fm/join عضو شوید و سپس یک حساب API در https://www.last.fm/api/account/create ایجاد کنید. پس از ارائه جزئیات ، به شما یک کلید و یک راز مشترک داده می شود. پیوند دادن Last.fm و MetalliQ به آسانی چسباندن جزئیات در تنظیمات در زیر برگه Custom است.

مرور محتوا با افزودنی Kodi MetalliQ

اکنون MetalliQ کاملاً پیکربندی شده است و آماده رفتن است. می توانید چندین مورد از افزودنیهای نصب شده خود را برای فیلم ها ، نمایش های تلویزیونی و فیلم های موسیقی با یک بار جستجو کنید. اگر این محتوا در چندین کتابخانه مختلف موجود است ، حتی می توانید با کدام یک از این کتابخانه ها دسترسی پیدا کنید.

به عنوان مثال ، اگر Soundcloud را نصب کرده ایم ، پیدا کردن موسیقی ساده است.

از صفحه شروع MetalliQ ، روی Music کلیک کنید.

متالیک 11

می توانید مستقیماً یک آهنگ را جستجو کنید یا در بین محبوب ترین هنرمندان فهرست کنید. ما می خواهیم جستجوی لانا دل ری را امتحان کنیم. برای این کار کافی است روی گزینه در بالای لیست ، جستجو: موسیقی کلیک کنید و هنرمندی را که می خواهید بشنوید تایپ کنید. پس از انجام این کار ، روی تأیید کلیک کنید.

متالیک 12 

بعد ، از ما سؤال می شود که آیا ما دوست داریم هنرمندان ، آلبوم ها ، آهنگ یا لیست پخش را پیدا کنیم. ما قصد داریم آهنگ ها را انتخاب کنیم.

متالیک 13

در صفحه زیر لیستی از همه آهنگ های انتخابی هنرمند خود را مشاهده خواهید کرد. می توانید یکی از آنها را انتخاب کنید تا نتایج مشابه را از افزونه های موسیقی خود ببینید (در این حالت Soundcloud). اکنون ، فقط بر روی نام آهنگ مورد نظر خود کلیک کنید و به طور خودکار پخش می شود.

متالیک 14

می توانید از Metalliq برای جستجوی محتوا در همه افزونه های پخش موسیقی و ویدیوی خود استفاده کنید. Metalliq یکی از مفیدترین و قانونی ترین افزونه های Kodi است که به هر حال آزادانه در دسترس است.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

33 − = 30

Adblock
detector