افزودنیهای P2P Kodi: آنها چیست؟ آیا باید از آنها استفاده کنید؟

ما توضیح می دهیم که افزودنیهای Kodi P2P چیست ، نحوه کار آنها و آیا باید آنها را نصب و استفاده کنید. ما برخی از محبوب ترین افزودنی های P2P برای Kodi را اجرا خواهیم کرد و برخی از خطرات حریم خصوصی و امنیتی مرتبط با اینها را توضیح خواهیم داد و چگونه می توانید از آنها جلوگیری کنید.


p2p1

Kodi یکی از ساده ترین راه ها برای راه اندازی مرکز رسانه خود است. این نرم افزار منبع باز است که می تواند بر روی دستگاههای مختلفی نصب شود ، خواه از iPhone ، Apple TV ، Roku ، Amazon Fire TV ، Windows PC ، درایو فلش USB یا موارد دیگر. این که آیا شما به دنبال استفاده از یک افزونه P2P Kodi ، افزودنی موسیقی یا هر نوع رسانه رسانه Kodi هستید ، تقریباً با هر دستگاهی به راحتی قابل پخش است.

مربوط: Kodi چیست و چگونه می توانید شروع به استفاده از آن کنید?

Kodi به کاربران خود اجازه می دهد از دو طریق به محتوا دسترسی پیدا کنند. آنها می توانند پرونده های رسانه ای را که به صورت محلی در رایانه خود ذخیره می شوند مشاهده کنند ، اما اکثر مردم کتابخانه های گسترده رسانه ای را از این طریق نجات نمی دهند. برای انتخاب گسترده تر ، کاربران می توانند بسته های نرم افزاری اضافی به نام افزونه ها را نصب کنند. این دسترسی ها به کتابخانه های وسیعی از مطالب که به صورت آنلاین میزبان هستند فراهم می کند.

در اکثر موارد ، افزودنیهایی که محتوای آن را جریانی می کنند با ضبط لینک از چندین وب سایت مختلف ، کار می کنند. با این وجود برخی از آنها با استفاده از سیستم اشتراک گذاری فایل همتا به همتا (P2P) برای دسترسی به محتوا متفاوت عمل می کنند..

به جای اینکه رایانه شما داده ها را از یک منبع واحد بارگیری کند ، آن داده ها را از سایر کاربران که پرونده مورد نظر شما را دارند ، بازیابی می کند. هرچه تعداد افراد بیشتری در بارگذاری پرونده باشند ، سریعتر بارگیری می شود زیرا قسمت های مختلف پرونده از تعداد بیشتری از افراد بارگیری می شود. اساساً ، این افزودنیها راهی برای دسترسی Kodi به تورنتها بدون نیاز به مشتری خارجی فراهم می کند.

تورنتینگ با یک کیف ترکیبی از مثبت و منفی به خصوص در مورد Kodi همراه است. ما در زیر آنچه می خواهیم با جزئیات بیشتری کشف کنیم ، کشف می کنیم.

Comparitech هیچگونه نقض محدودیت های حق چاپ را از جمله پخش غیرقانونی از طریق Kodi را تأیید یا تشویق نمی کند. Kodi را می توان برای بسیاری از اهداف عالی و قانونی جریان آنلاین استفاده کرد. لطفاً قانون ، قربانیان و خطرات دزدی دریایی را قبل از بارگیری یا پخش مطالب دارای حق چاپ بدون مجوز در نظر بگیرید. همیشه تحقیق خود را قبل از دسترسی به هرگونه افزودنی ، جریان یا مخزن Kodi انجام می دهید.

نحوه محافظت در هنگام استفاده از افزودنیهای P2P Kodi

قبل از اینکه به جزئیات افزودنیهای P2P بپردازیم ، یک کلمه احتیاط است. تورنت ذاتاً غیرقانونی نیست. با این حال ، قانون در کشور شما ممکن است استفاده از آن را برای دیدن غیرقانونی بودن مطالب دارای حق چاپ به کار برد. به دلیل شیوع اشتراک فایل P2P ، توزیع کنندگان شروع به توجه بیشتری به افرادی کرده اند که محتوای آنها را بدون پرداخت بارگیری می کنند.

اگر مشخص شد که این کار را انجام داده اید ، این احتمال وجود دارد که بتوانید نامه تهدیدآمیزی را دریافت کنید یا حتی سرعت شبکه خود را توسط ارائه دهنده خدمات اینترنت خود (ISP) پرتاب کنید. بدتر ، این تنها ریسکی نیست که این افزودنیها دارند.

وقتی در یک شبکه P2P مشارکت می کنید ، چه در حال آپلود و چه در حال بارگیری ، آدرس IP شما برای دیدن همه قابل مشاهده است. این امر باعث می شود دریابید که ISP شما کجاست و حتی تقریبی جایی که در آن زندگی می کنید ، بسیار آسان است.

با وجود همه خطرات اضافی افزودنیهای P2P ، مهمتر از همیشه انجام اقدامات محافظت از خود است. شما می توانید با نصب و استفاده از یک سرویس معتبر شبکه خصوصی مجازی (VPN) این کار را انجام دهید. این نه تنها آدرس IP واقعی شما را نقاب می کند بلکه مانع از ISP شما برای نظارت بر فعالیت های شما می شود. یک VPN حتی می تواند به جلوگیری از حملات Man-in-the-Middle (MitM) از افرادی که به دنبال سرقت اطلاعات شخصی شما هستند کمک کند. حملات MitM از طریق افزودنیهای Kodi به راحتی انجام می شود ، زیرا حتی افزودنیهای رسمی نیز توسط شخص ثالث قابل هک شدن هستند یا برای اعمال ناشایست توسط سازندگان خود استفاده می شوند..

ما از یک VPN به نام IPVanish حمایت می کنیم. تا به امروز ، ما هنوز یک افزونه Kodi را پیدا نکردیم که با آن کار نکند. اگر ISP شما سرعت شبکه شما را پرتاب می کند ، می تواند این کار را متوقف کند و حتی ممکن است کیفیت جریان هایی را که در نتیجه به آن دسترسی دارید بهبود بخشد. همچنین یکی از سریعترین VPN های موجود در سرورها در بیش از 60 کشور جهان است.

مهمتر از همه ، تیم IPVanish به حفظ حریم خصوصی شما اهمیت می دهد. حتی اگر کسی بخواهید فعالیتهای مرور شما را از آنها بخواهد ، نمی توانند کمک کنند زیرا هیچگونه ترافیکی را حفظ نمی کنند. شما حتی می توانید این VPN را بر روی آمازون فایرستریک نصب کنید تا هرگز مجبور نباشید محافظت شوید.

معامله خواننده: در IPVanish تا 60٪ صرفه جویی کنید.

IPVanish پیشنهاد برتر ما است اما اگر می خواهید برخی از گزینه های دیگر را بررسی کنید ، لیست ما از بهترین VPN ها را برای Kodi مشاهده کنید..

افزودنیهای P2P Kodi چیست؟?

p2p2توسط Scott Martin [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)] ، از طریق ویکی مدیا به طور خلاصه ، افزودنیهای P2P برای Kodi راهی را برای دسترسی به مطالبی که از مقاومت بیشتری برخوردار است فراهم می کند. scraper link سنتی.

با یک افزودنی خراش دادن به لینک ، اگر تعداد زیادی از کاربران بخواهند همزمان همان محتوا را مشاهده کنند ، احتمالاً سرور میزبان آن یک بار اضافی است ، وجود دارد. این باعث می شود سرور از بین برود ، به این معنی که هیچ کس نمی تواند به محتوا دسترسی پیدا کند تا اینکه ترافیک کمتری داشته باشد.

در مقابل ، میزبان ها در یک شبکه P2P خود کاربران هستند. حتی اگر یک میزبان پرونده را حذف یا رایانه خود را خاموش کند ، تا زمانی که یک کاربر دیگر پرونده کامل داشته باشد ، محتوای آن قابل دسترسی است. کاربرانی که پس از بارگیری آن به اشتراک گذاری فایل ادامه می دهند ، به عنوان seeders شناخته می شوند. هر چه تعداد فایل های بیشتری داشته باشند سریعتر بارگیری می شوند.

مشکل اصلی افزودنیها و تورنتهای P2P به طور کلی این است که اکثریت قریب به اتفاق پروندههای موجود مجوز ندارند. افزودنیهای Kodi تمایل دارند فقط از منابع سایه به تورنت دسترسی پیدا کنند ، و اغلب به هیچ وجه امکان افزودن برخی از مخازن تورنت معتبر ، مانند بایگانی اینترنت وجود ندارد..

افزودنیهای P2P علاوه بر آسیب پذیری هایی که کلیه افزودنیهای Kodi در آنها دارند ، دارای امنیت هستند. برای اینکه آنها بتوانند کار کنند ، باید به دستگاههای دیگر اجازه دهید مستقیماً به نسخه شما از Kodi دسترسی پیدا کنند. این فقط یک باز دیگر برای سوء استفاده شخص ثالث است. حتی اگر از VPN استفاده می کنید ، اگر اطلاعات شخصی و اعتبار ورود به سیستم به خطر بیفتد ، از شما محافظت نمی کند.

افزودنیهای غیررسمی محبوب P2P Kodi

چندین افزودنی Kodi وجود دارد که از شبکه های P2P برای ارائه محتوا استفاده می کنند. در حالی که ما به خوانندگان ما می خواهیم منابع رسمی محتوای خود را پیدا کنند ، ممکن است انجمن ها یا کاربران دیگر ممکن است افزودنیهای خاصی را ارائه دهند که دارای محتوای نامشروع هستند. به همین ترتیب ، ما برخی از محبوب ترین افزودنی های P2P را پیدا کردیم و در مورد برخی از مضرات آنها گفتگو کردیم.

کوازار

p2p3

چه چیزی است? Quasar یک افزودنی شخص ثالث است که پرونده هایی از برخی از بزرگترین سایت های تورنت جهان از جمله The Pirate Bay و RARBG را در آن قرار می دهد. ارائه دهندگان به صورت دستی اضافه نمی شوند ، بلکه نیاز به یک افزودنی اضافی برای نصب دارند: یا Quasar Burst یا Magnetic.

چرا باید از آن دوری کنید? این واقعیت که ارائه دهندگان خاص نمی توانند اضافه شوند ، این افزودنی را برای کاربرانی که به دنبال محتوای قانونی هستند بی فایده است. علاوه بر این ، هر افزونه ای که نصب می کنید ، خطر ربودن را افزایش می دهد. واقعاً دلیلی ندارد که لیست ارائه دهندگان را نمی توان به طور مستقیم با Quasar نصب کرد.

کاربران Kodi که به دنبال دسترسی به فیلم ها و نمایش های تلویزیونی هستند ، توسط برخی از افزودنیهای رسمی که در این مقاله به شما توصیه می کنیم ، بهتر ارائه خواهند شد.

ورزشDevil

p2p 4

چه چیزی است? کدی SportsDevil افزودنی است که محتوای ورزشی زنده و بنا به تقاضا را جمع آوری می کند. در حالی که از لحاظ فنی یک افزودنی P2P نیست ، برای ارائه برخی از ویژگی های جریان خود به یکی از آنها به نام Plexus متکی است..

چرا باید از آن دوری کنید? مهمتر از همه ، محتوا SportsDevil ارائه می دهد بدون مجوز است. اگر کسی به تماشای ورزشکاران پرداخت نکند ، ایستگاه های تلویزیونی انگیزه کمتری برای نشان دادن ورزش خواهند داشت. ثانیا ، این افزونه برای عملکرد Plexus نیاز دارد. Plexus به نوبه خود نیاز به SopCast دارد ، به این معنی که باید فقط رعایت سه مورد آدم ربایی را فقط برای تماشای ورزش افزایش دهید.

روش های بسیار ساده تری برای انجام این کار وجود دارد. ما در گذشته درمورد تعدادی از افزودنیهای ورزشی Kodi نوشتیم که دسترسی به طیف گسترده ای از ورزش را فراهم می کنند و از شما نیازی نیست سیستم خود را تا دستگاه های خارجی باز کنید.

جریان P2P

p2p 5

چه چیزی است? P2P-streams یک افزودنی شخص ثالث است که فایلهای تورنت را از وب سایت های مختلف پیدا می کند و به کاربران Kodi اجازه می دهد تا به آنها دسترسی پیدا کنند. این بیشتر به ورزش متمرکز است ، با این وجود تعدادی دیگر از دسته های دیگر نیز قابل انتخاب هستند.

چرا باید از آن دوری کنید? باز هم ، محتوایی که این افزونه ارائه می دهد بدون مجوز است. علاوه بر این ، فقط نیمی از آن به زبان انگلیسی است. جریان P2P حتی با کنار گذاشتن این مسئله ، مشکلات دیگری نیز دارد. کاربر پسند نیست: صفحه اصلی افزودنی مملو از گزینه های گیج کننده است و اگر با Acestream یا Sopcast آشنا نیستید ، ممکن است برای شما روشن نباشد که آنها برای چیست.

به طور خلاصه ، جریانهای P2P ضمن افزایش میزان ریسکی که به عنوان یک کاربر Kodi با آن روبرو هستید ، تجربه فرعی را ارائه می دهند. پیدا کردن منبع خوب محتوای ورزشی ساده است ، و ما قبلاً چندین مورد از بهترین افزودنی های ورزشی را پوشش داده ایم.

تپاختر

p2p 6

چه چیزی است? Pulsar یکی دیگر از افزودنیهای Kodi است که از پروتکل های P2P برای یافتن و تحویل محتوا استفاده می کند. این چندین سایت بزرگترین تورنت را جستجو می کند و به طور خودکار بهترین تورنت را برای کاربر انتخاب می کند.

چرا باید از آن دوری کنید? Pulsar هیچ ارائه دهنده قانونی از محتوا ندارد و راهی برای اضافه کردن آن وجود ندارد. علاوه بر این ، این افزونه نیاز به نصب یک شخص دیگر با نام مدیر ارائه دهنده Pulsar MC دارد. افزودنی های P2P در حال حاضر ریسک بالایی دارند و هر یک از افزودنی های شخص ثالث اضافی که نصب می کنید ، خطر ربودن را افزایش می دهد. به سادگی ، چرا یک فرصت؟ منابع قانونی زیادی برای مطالب وجود دارد که شما را ملزم به آسیب پذیری سیستم خود نمی کند.

باید از افزودنیهای P2P برای Kodi استفاده کنید?

اگر به دنبال دسترسی به رسانه های مجاز با استفاده از Kodi هستید ، دیگر نیازی به استفاده از یک افزودنی P2P ندارید. منابع دسترسی افزودنی به منابع رسمی که توسط سازمانهای حرفه ای تأیید شده اند و احتمالاً می توانند حجم عظیمی از ترافیک را کنترل کنند.

در نهایت ، در حالی که افزودنیهای P2P می توانند محتوا را تحمل کنند که در مقابل استرس ناشی از ترافیک سنگین تحمل پذیر باشد ، اما محافظت کافی را برای کاربران خود فراهم نمی کنند. واقعیت این است که هر افزونه ای برای Kodi به طور بالقوه ممکن است ربوده شود و داده ها و پرونده های محرمانه شما را در معرض نمایش بگذارند..

این به اندازه کافی نگران کننده است ، اما بدتر می شود. افزودنیهای P2P توسط اشخاص ثالث ایجاد شده اند و ممکن است همان مراحل آزمایش فنی را نداشته باشند که افزودنیهای رسمی از طریق آن عبور کنند ، و این باعث می شود که در وهله اول باز به آنها حمله شود..

علاوه بر این ، این واقعیت که افزودنیهای P2P به شما این امکان را می دهد که از راه دور امکان دسترسی به نصب خود را داشته باشید ، به معنای آن است که حتی نسبت به یک افزودنی سنتی از امنیت کمتری برخوردار هستید. به سادگی ، روش های بهتر ، آسان تر و ایمن تری برای دسترسی به محتوا وجود دارد تا استفاده از یک افزودنی P2P برای Kodi.

به دلایل فوق ، ما توصیه نمی کنیم که خوانندگان ما از افزودنیهای P2P برای پخش و اشتراک گذاری محتوا استفاده کنند.

گزینه های اضافی برای افزودنی های P2P Kodi

افزودنیهای P2P از شما می خواهند امنیت لازم را برای تجارت فراهم کنند ، اما واقعیت این است که سایتهایی که لینک های سنتی را با استفاده از مواد افزودنی ضبط می کنند ، قادر به مقابله با حجم عظیمی از ترافیک هستند و ریسک به مراتب کمتری دارند. این بدان معنی است که به هیچ وجه نیازی به استفاده از افزودنیهای P2P نیست. در زیر ، برخی از افزودنیهای قانونی پیدا می کنید که بدون استفاده از تورنت ، محتوای مشابه را ارائه می دهند.

PlayOn Browser

p2p 7

مرورگر PlayOn یک افزونه رسمی Kodi است که به شما امکان می دهد برای دسترسی آسان تر ، مطالب را از چندین سرویس اشتراک مختلف در یک مکان مشاهده کنید. برخی از محبوب ترین خدمات مانند Netflix و Hulu پشتیبانی می شوند. از آنجا که هیچ افزودنی رسمی Netflix وجود ندارد ، مرورگر PlayOn مانع از نصب برنامه های تماس ثالثه طراحی شده توسط شخص ثالث می شود.

هزینه چند دلار در هر ماه ، اما به شما امکان می دهد در صورت استفاده از رایانه ویندوز ، فیلمبرداری کنید. علاوه بر این ، از ویژگی هایی برخوردار است که به شما امکان می دهد به صورت خودکار از تبلیغات بپردازید.

می توانید مرورگر PlayOn را در مخزن رسمی افزودنی کد پیدا کنید.

ویمئو

p2p 8

Vimeo یک وب سایت به اشتراک گذاری ویدیو مشابه با YouTube است. با این حال ، در حالی که YouTube میلیون ها فیلم با کیفیت پایین دارد ، Vimeo حاوی مطالبی است که عمدتا توسط هنرمندان ، فیلمسازان ایندی و موسیقی دانان ایجاد شده است.

اگر شما علاقه مند به مستندهای مستند ، فیلم تجربی یا به طور کلی هنر هستید ، این باعث می شود Vimeo به یک سکوی بسیار برتر تبدیل شود. این کتابخانه دارای محتوای کوچکتر است ، اما فیلم هایی که Vimeo ارائه می دهد دارای ارزش تولید بالاتری هستند.

برخی از مطالب موجود در Vimeo برای پرداخت هزینه لازم است ، اما بخش عمده ای از آن چنین نمی کند. به طور کلی ، کاربران فقط هزینه دریافت مطالب را از آپلودکننده ها را که دوست دارند بپردازند ، بنابراین می توانید در صورت تمایل به سازندگان کمک کنید ، اما کاملاً اختیاری است.

افزودنی Kodi Vimeo را می توان در مخزن رسمی افزودنی کد جستجو کرد.

ووو

p2p 9

اگر به دنبال موسیقی هستید ، Vevo یکی از بهترین مکان ها برای پیدا کردن آن است. Vevo شامل فیلم های موسیقی از بزرگترین نوازندگان جهان و بهترین از همه ، کاملاً رسمی و بالاتر از صفحه است.

قبل از استفاده از این افزونه باید یک حساب Vevo ایجاد کنید ، اما این فقط یک دقیقه یا بیشتر طول می کشد. پس از انجام این کار ، می توانید فیلم ها را با ژانر موزیکال ، هنرمند مرور کنید ، یا فیلم های تازه منتشر شده را مستقیماً مشاهده کنید. Vevo همچنین به شما امکان می دهد تا لیست های پخش را ایجاد کنید ، برای زمانی که نمی خواهید هر آهنگ را بصورت جداگانه انتخاب کنید ، عالی است.

افزودنی Kodi Vevo از مخزن رسمی افزونه Kodi در دسترس است.

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me

About the author

Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 1 = 6