نحوه نصب VPN در OpenELEC: راهنمای مرحله به مرحله

آرم OpenELEC

آیا علاقه دارید نصب VPN را روی سیستم OpenELEC خود نصب کنید؟ این راهنما نحوه نصب و پیکربندی VPN در هر دستگاه OpenELEC را به شما نشان می دهد. با استفاده از جعبه تمشک Pi ، HTPC ، برش Fiveninja ، Odroid ، Cubox یا WeTek ، این محافظت می شود..

کدی چیست؟?

Kodi یک نرم افزار مرکز رسانه است که به شما امکان می دهد به راحتی مطالب را در دستگاه های مختلف مختلف از جمله Apple TV ، NVIDIA Shield و Amazon Fire TV پخش کنید. این قابلیت حمل و نقل یکی از بزرگترین مزایای Kodi است. از آنجا که به روش منابع سیستم بسیار کمی احتیاج دارد ، می توان در برخی از محبوب ترین سیستم عامل ها نصب کرد.

برخی از سیستم عامل ها مانند OpenELEC و LibreELEC قصد دارند حتی بیشتر ردپای Kodi را کاهش دهند. با این حال ، در انجام این کار آنها بسیاری از گزینه های سفارشی سازی را که استفاده از Kodi را آسان می کند حذف می کنند. به عنوان مثال ، چند مرحله دیگر لازم است تا یک VPN در سیستم عامل Kodi نصب شود. نیازی به نگرانی نیست ، این راهنما مرحله به مرحله شما را طی می کند و قبل از اطلاع از این ، با خیال راحت در حال مرور رسانه خواهید بود.

لازم به ذکر است که در حالی که Kodi کاملاً قانونی برای استفاده است ، افزونه‌های شخص ثالث نیز وجود دارند که دسترسی به محتوای بدون مجوز را فراهم می کنند. تیم Kodi بطور علنی چنین موارد اضافی را محکوم کرده است و ما خوانندگان خود را تشویق می کنیم که فقط از منابع رسمی و اضافات استفاده کنند.

هشدار: از Kodi فقط باید برای محتوایی استفاده کنید که شما حق دسترسی به آن را دارید. نه بنیاد Kodi و نه Comparitech طرفدار استفاده از Kodi برای دزدی دریایی نیستند.

OpenELEC چیست؟?

OpenELEC یک سیستم عامل است که ساختار و سازگاری کافی برای اجرای Kodi را ارائه می دهد. این بدان معنی است که می توان آن را بر روی دستگاههایی با منابع سیستم بسیار کم مانند Raspberry Pi نصب کرد و یک دستگاه Kodi واقعاً قابل حمل را ایجاد کرد.

به دلیل نام های مشابه OpenELEC و LibreELEC برخی از افراد دچار سردرگمی می شوند. LibreELEC به سادگی یک چنگال یا نسخه اصلاح شده OpenELEC است. این بدان معنی است که LibreELEC از OpenELEC به عنوان پایه ای برای ساختن آن استفاده می کند. اگرچه LibeELEC جدیدتر است ، OpenELEC از سال 2009 شروع شده است و تاریخچه و استفاده بسیار طولانی تر را حفظ می کند.

کارهای ساده ای مانند انتقال پرونده ها به دلیل این واقعیت است که OpenELEC کاوشگر فایل غیر Kodi ندارد کمی پیچیده تر می شود. گفته می شود ، با انتخاب کمی از دستورات اساسی لینوکس ، نصب مخازن یا افزونه های جدید بسیار ساده می شود. این راهنما دقیقاً به شما نشان می دهد که هنگام راه اندازی و بهره برداری از OpenELEC تایپ کنید تا به کارآیی آسان تر برای مبتدیان کامل کمک کند.

چرا باید از کد VPN استفاده کنید

برخی از افراد از یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) برای پنهان کردن جریان بدون مجوز از ارائه دهنده خدمات اینترنتی خود (ISP) استفاده می کنند. با این وجود ، روشهای کاملاً قانونی وجود دارد که یک VPN می تواند از یک کاربر Kodi سود ببرد.

از آنجا که VPN ترافیک شبکه شما را رمزگذاری می کند ، توسط کسی که سعی در استفاده از حمله Man-in-the Middle را دارد ، نمی توان مشاهده کرد. این همچنین مانع از فروش ISP در سابقه مرور شما یا استفاده از فعالیتهای شما به عنوان توجیهی برای پرتاب اتصال شما می شود.

هر VPN سرعت اینترنت شما را تا حدی کندتر می کند ، اما برخی تأثیر بیشتری نسبت به سایرین دارند. همچنین ، به دلیل اینکه برخی از ارائه دهندگان VPN گزارشهای دقیقی از عادتهای مرور شما را نگه می دارند ، احتمال اینکه کمتر ناشناس آنلاین شوید ، متوجه می شوید. به همین دلایل مهم است که ارائه دهنده VPN را انتخاب کنید که به شما اطمینان داشته باشد تا شما و اطلاعات شخصی خود را ایمن نگه دارید.

توصیه می کنیم از IPVanish استفاده کنید. این تأثیر حداقل بر سرعت مرور شما دارد و از آنجا که IPVanish زیرساخت های خدمات خاص خود را حفظ می کند ، می تواند خیلی سریعتر از سایر ارائه دهندگان VPN مشکلات را برطرف کند. IPVanish یکی از ساده ترین VPN ها برای نصب بر روی دستگاه های تلفن همراه مانند آیفون و آمازون Fire Stick است.

بهترین VPN برای KODI: IPVanish انتخاب برتر ما است. دارای یک شبکه بزرگ و غیر قابل استفاده از سرورها و دستیابی به سرعتهای خوب. ویژگی های امنیتی و امنیتی شدید IPVanish را برای کاربران Kodi و Amazon Fire TV Stick مورد علاقه خود قرار داده است. با ضمانت 7 روزه برگشت پول ، آن را بدون ریسک امتحان کنید.

نصب VPN در سیستم های OpenELEC

OpenELEC یک سیستم عامل مبتنی بر لینوکس است و در نتیجه ، راه اندازی VPN کمی پیچیده تر از نصب یک برنامه است. در عوض ، ما باید افزونه ای به نام VPN Manager را برای OpenVPN تنظیم کنیم که به ما امکان می دهد اطلاعات حساب VPN را مستقیماً وارد کنیم. برای به دست آوردن این افزونه ، باید مخزن Zomboided را نصب کنیم ، بنابراین ابتدا شما را از طریق آن پیاده خواهیم کرد.

نصب مخزن Zomboided

متأسفانه ، نصب مخزن Zomboided به سادگی وارد کردن آدرس وب آن ساده نیست. در عوض ، ما با استفاده از پروتکل Secure Shell (SSH) از راه دور از یک رایانه دیگر به دستگاه OpenELEC متصل خواهیم شد.

با بارگیری PuTTY در اینجا شروع کنید. این برنامه ای است که ما برای برقراری ارتباط با سیستم OpenELEC استفاده خواهیم کرد. همچنین شایان ذکر است که سیستم OpenELEC باید به همان شبکه ای که دستگاه PuTTY کار می کند متصل شود. پس از نصب PuTTY ، آن را باز کرده و تنظیم کنید نوع اتصال به SSH.

در مرحله بعد باید برخی از تنظیمات را در OpenELEC تغییر دهیم تا این نوع ارتباط برقرار شود. از صفحه اصلی Kodi ، روی کلیک کنید نماد چرخ دنده و سپس روی کلیک کنید OpenELEC گزینه سمت راست.

منوی تنظیمات OpenELEC

انتخاب کنید خدمات از لیست در سمت چپ برگه ، سپس SSH را در لیست پیدا کرده و روی آن کلیک کنید SSH را فعال کنید گزینه. حالا کشویی باید سفید باشد ، بنابراین اگر خاکستری است ، دوباره روی آن کلیک کنید.

نحوه نصب VPN در OpenELEC: راهنمای مرحله به مرحله

بعد ، به صفحه تنظیمات برگردید. این بار ، ما می خواهیم روی آن کلیک کنیم تنظیمات سیستم گزینه. انتخاب کنید مواد افزودنی پس از آن ، منابع ناشناخته. پنجره ای را مشاهده خواهید کرد که درباره خطرات نصب افزونه ها از منابع ناشناخته به شما هشدار می دهد ، اما مدیر VPN قابل اعتماد است ، بنابراین کلیک کنید آره.

در آخر ، به صفحه تنظیمات برگردید و روی آن کلیک کنید اطلاعات سیستم دکمه. اطلاعات مختلفی را مشاهده خواهید کرد ، اما اطلاعاتی که ما به آن نیاز داریم آدرس IP دستگاه OpenELEC شماست. این آدرس IP را وارد کنید نام میزبان در PuTTY ، سپس روی آن کلیک کنید باز کن دکمه در پایین برنامه.

تنظیم OpenELEC SSH

نحوه نصب VPN در OpenELEC: راهنمای مرحله به مرحله

اکنون از شما می خواهد اطلاعات ورود به سیستم را بخواهید. به طور پیش فرض ، نام کاربری "root" است و رمز عبور "Openelec" است - حتماً علامت نقل قول را تایپ نکنید. همچنین ، در حالی که سیستم های لینوکس به عنوان تایپیست نشان نمی دهند ، مطمئن باشید که جزئیات را وارد می کنید. هنگامی که کار خود را تمام کردید ، به Enter ضربه بزنید و به شما فوراً مورد استقبال می شود که می توانید برای کنترل سیستم OpenELEC استفاده کنید.

پس از اتصال ، متن زیر را وارد کنید ، به خاطر سپردن نشان های نقل قول را وارد کنید:

"wget ​​https://github.com/Zomboided/service.vpn.manager/archive/master.zip"

پس از بارگیری این پرونده ، به دستگاه OpenELEC خود برگردید و به صفحه اصلی Kodi برگردید. کلیک کنید بر روی مواد افزودنی برگه ، به دنبال آن نماد جعبه در بالا سمت چپ صفحه بعدی که ظاهر می شود. بعد ، انتخاب کنید از پرونده zip نصب کنید و در لیستی که ظاهر می شود ، انتخاب کنید پوشه خانه, سپس master.zip. این باید مدیر VPN برای افزونه OpenVPN را نصب کند و اگر همه چیز خوب پیش برود ، اعلانی را در بالا سمت راست مشاهده خواهید کرد.

پیکربندی مدیر VPN برای افزونه OpenVPN

قبل از مرور و حریم خصوصی در حریم خصوصی ، کمی کار باقی مانده است. مدیر VPN برای افزونه OpenVPN هنوز هم باید پیکربندی شود ، بنابراین به صفحه اصلی Kodi برگردید ، روی مواد افزودنی روی برگه راست کلیک کرده و کلیک راست کنید مدیر VPN برای OpenVPN افزونه کلیک تنظیمات و می توانید ارائه دهنده VPN خود را از یک لیست انتخاب کنید. در مرحله بعد ، اطلاعات ورود به سیستم VPN خود را وارد کنید.

مدیر VPN برای OpenVPN 1

انتخاب کنید اتصالات VPN برای انتخاب اولین سرور مورد نظر خود ، بر روی گزینه کلیک کرده و کلیک کنید. مدیر VPN سعی خواهد کرد با استفاده از گواهینامه هایی که وارد کرده اید به ارائه دهنده VPN خود متصل شوید و در صورت موفقیت ، کلیه سرورهای موجود را انتخاب کنید تا.

OpenELEC سرور را انتخاب کنید

هر زمان که دوست دارید می توانید این موارد را تغییر دهید ، بنابراین در انتخاب موارد صحیح نگران نباشید. پس از اتمام این کار ، تمام آنچه باقی مانده است این است که اتصال را آزمایش کنید تا ببینید آیا VPN شما به درستی کار می کند یا خیر.

وارد کردن VPN با جادوگر تعریف شده توسط کاربر

در حالی که متداولترین ارائه دهندگان VPN قبلاً در نظر گرفته شده اند ، مدیر VPN همچنین به شما امکان می دهد تا دستی کمتری را تنظیم کنید. ابتدا باید فایلهای خاصی را پیدا کنید که به شما امکان می دهد به شبکه VPN خود متصل شوید. معمولاً این پرونده ها در راهنماهای نصب لینوکس ارائه شده توسط سرویس VPN شما ذکر می شود.

ما به یک مورد نیاز خواهیم داشت .پرونده crt, و یک یا چند .پرونده های ovpn, که مربوط به سرورهایی است که می خواهید به آنها متصل شوید. در مثال زیر ، ما از IPVanish استفاده خواهیم کرد ، اما حتما مکان صحیحی را برای ارائه دهنده VPN خود پیدا کنید.

از منوی اصلی Kodi ، روی کلیک کنید نماد چرخ دنده در بالا سمت چپ بعد ، گزینه را انتخاب کنید مدیر فایل گزینه و کلیک کنید منبع را اضافه کنید. محل پرونده های پیکربندی VPN خود را در کادر نمایش داده شده بنویسید و به منبع نام دهید. در مثال ما ، از مکان پرونده های IPVanish استفاده کرده ایم ، اما مکان ارائه آن متفاوت خواهد بود.

منبع IPVanish را اضافه کنید

در صفحه افزونه های Kodi ، روی مدیر VPN برای افزونه OpenVPN کلیک راست کنید. انتخاب کنید تنظیمات گزینه را انتخاب کنید و تعریف شده توسط کاربر مقدار زیر ارائه دهنده VPN. به پایین بروید و روی آن کلیک کنید جادوگر واردات تعریف شده توسط کاربر گزینه.  

جادوگر واردات تعریف شده توسط کاربر

جادوگر واردات تعریف شده توسط کاربر

اینجاست که ما به مدیر VPN می گوییم پرونده های ارائه دهنده شما را پیدا کند. آنها باید در پوشه Home شما بارگیری شدند ، بنابراین به آنجا بروید و حتماً همه آنها را بارگذاری کنید.

از شما سؤال خواهد شد که آیا می خواهید مدیر VPN پرونده های سرور را به روز کند. این بطور خودکار هر پیوند شکسته را برطرف می کند. از آنجا که ویرایش دستی آنها پیچیده است ، توصیه می کنیم روی آن کلیک کنید آره دکمه. پس از پایان جادوگر ، می توانید به صفحه تنظیمات VPN Manager بروید و سرورهای VPN دلخواه خود را از اتصالات VPN برگه.

VPN خود را در OpenELEC آزمایش کنید

از آنجا که سیستم های OpenELEC با یک مرورگر وب همراه نیستند ، ما نمی توانیم به سایت های ردیابی IP اعتماد کنیم تا ببینیم VPN ما کار می کند یا خیر. با این حال ، روش دیگری وجود دارد که نه تنها می تواند این موضوع را تأیید کند ، بلکه یک کتابخانه باکیفیت با کیفیت نیز ارائه می دهد - افزونه TUBITV.

برای آسانتر کردن آزمایش ، اطمینان حاصل کنید که حداقل یک سرور آمریکایی و یک بریتانیا VPN در لیست اتصالات خود داشته باشید. آمریکایی را انتخاب کنید ، سپس با کلیک بر روی نماد چرخ دنده در صفحه اصلی Kodi ، وارد منوی تنظیمات شوید. کلیک مدیر فایل و در پایین لیست ، کلیک کنید منبع را اضافه کنید. بدون نقل قول "http://toptutorialsrepo.co.uk/kodi/" را وارد کنید و نام را به منبع بدهید. اکنون ، به صفحه اصلی برگردید و کلیک کنید مواد افزودنی برگه ، به دنبال آن از پرونده zip نصب کنید.

لیست طولانی ای از پرونده ها را مشاهده خواهید کرد ، بنابراین یکی از آنها با نام "repository.bg.plugins.zip" را پیدا کنید. پس از نصب این گزینه ، کلیک کنید از مخزن نصب کنید و پیدا کردن افزودنیهای Bg. تا زمانی که TUBITV را مشاهده کنید ، به پایین لیست بروید و بر روی آن کلیک کنید تا نصب شود.

TUBITV - سرور آمریکاییاین همان اتفاقی است که هنگام جستجوی "Peep Show" با یک آدرس IP آمریکایی می روید

از آنجا که TUBITV دارای کتابخانه های رسانه ای مختلف برای نقاط مختلف جهان است ، در صورت داشتن آدرس IP از مکان مناسب ، عناوین خاصی ظاهر می شوند. برای مثال, نمایش جوانه زدن فقط در ایالات متحده موجود است. کلیک کنید بر روی جستجو کردن گزینه در بالای فهرست اصلی افزونه و جستجو کنید نمایش جوانه زدن. اگر نمایش داده شود ، سرور VPN شما به درستی کار می کند. بعد ، سرور انگلیس خود را تغییر دهید و دوباره امتحان کنید. اگر همه چیز مطابق آنچه انتظار می رود کار می کند, نمایش جوانه زدن نباید در لیست نتایج قرار بگیرد.

TUBITV - آدرس IP انگلیسدر جستجوی "Peep Show" با یک آدرس IP بریتانیایی - هیچ نتیجه ای پیدا نشد

نتیجه

OpenELEC ممکن است نیاز به برخی از ترفندهایی قبل از کار و همچنین نسخه های رایانه های رومیزی Kodi داشته باشد ، اما استفاده از آن به نظر نمی رسد دشوار باشد. اگر مشکل دارید ، می خواهید راهنمای ما برای برطرف کردن مشکلات رایج Kodi را بررسی کنید. OpenELEC برای شما نیست؟ در صورت تمایل می توانید نحوه نصب VPN را در LibreELEC به شما نشان دهیم. در هر صورت ، با نصب صحیح VPN ، هم اکنون می توانید محتوا را از سراسر جهان با خیال راحت و ایمن تماشا کنید.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

66 − = 64

Adblock
detector