آنتی ویروس جعلی – چه چیزی است ، چه کاری انجام می دهد و چگونه می تواند تهدید را کاهش دهد

این یک واقعیت غم انگیز از زندگی است ، اما برای شخص معمولی ، این روزها سعی در گشت و گذار در وب بدون داشتن هر نوع نرم افزار امنیتی ، مقادیر بی ادبانه ای دارد.

هرچه تعداد بیشتری از مردم به وب وصل می شوند (3.17 میلیارد دسترسی در سال 2015 ، از 2.94 میلیارد در سال گذشته) ، طبق آمار Statista) فریب برای مجرمان سایبری فاجعه بارتر می شود..

و با وجود 4/4 میلیارد نفر دیگر که هنوز این ارتباط را برقرار نکرده اند ، اینترنت همچنان برای سالهای زیادی که در انتظار سارقان مجازی است ، پاداش بیشتری خواهد یافت..

به همین دلیل شما نیاز به نوعی دفاع دارید حتی اگر فقط از کامپیوتر خود در خانه استفاده کنید.

حداقل مطلبی که پیشنهاد می کنم با آن کار کنم یک فایروال و آنتی ویروس است.

همانطور که بسیاری از شما ممکن است از قبل بدانید ، پرکاربردترین سیستم عامل جهان دارای هر دو نصب شده است.

اما اگر به دنبال چیزی قوی تر و بهتر در نظر گرفته اید چه می شود?

خوب ، ممکن است شما وسوسه شوید تا گزینه دیگری بدست آورید.

و مکانهای زیادی برای جستجوی آنها وجود دارد.

در حالی که من امیدوارم که شما به بررسی ما در مورد بهترین نرم افزار امنیتی موجود اطمینان داشته باشید ، من هم می دانم که برخی از افراد در وب گشت و گذار می کنند ، به دنبال برنامه های رایگان می گردند ، یا به تورنت ها و مانند اینها روی می آورند تا برنامه های مورد توجه را بدست آورند بدون پرداخت هزینه برای آنها.

مربوط: بهترین آنتی ویروس مک

اکنون ، من نمی خواهم برای شما در مورد دومی قضاوت کنم ، اما احتیاط می کنم: خطراتی وجود دارد که با پیاده روی در مسیرهای کم نور اینترنت می روید.

آنتی ویروس جعلی

آنتی ویروس جعلی

اگر به دنبال یک برنامه آنتی ویروس هستید ، یک واقعیت اساسی وجود دارد که باید از آن آگاه باشید - همه آنها برابر نیستند.

برخی در مسدود کردن بدافزارها نسبت به بقیه موثرتر هستند ، برخی دیگر استفاده از آنها آسان تر است و برخی دیگر هنگام کار ، تأثیر کمتری بر روی منابع سیستم شما دارند..

و برخی فقط واقعی نیستند.

افراد بد در وب - هکرها ، کلاهبرداران ، سارقان هویت و انواع رفتارهای بد رفتاری - همگی به دنبال کسب درآمد هستند.

هکرها برای سرقت چیزی به دنبال ورود به سیستم شما هستند.

این ممکن است اطلاعات شما باشد ، این می تواند اطلاعات بانکی آنلاین شما باشد ، یا این می تواند پهنای باند شما باشد ، زیرا آنها می خواهند رایانه شخصی خود را به عنوان بخشی از بات نت تنظیم کنند که بعداً می تواند مورد استفاده قرار گیرد تا بتواند حملات DDoS را بر روی سایر قربانیان مظنون انجام دهد..

Scammers نرم افزار آنتی ویروس جعلی peddle را به عنوان ابزاری برای تهیه مستقیم وجه نقد می کند - آنها به شما نرم افزارهای ناخواسته می فروشند ، پول شما را می گیرند و دیگر هرگز از آنها شنیده نمی شوند.

اگر خوش شانس باشید آنها به شما یک برنامه ضعیف می دهند که چندان مؤثر نیست. اگر چندان خوش شانس نیستید ، آنها به شما چیزی به مراتب بدتر از آن می فروشند که منجر به مشکلات بیشتر در جاده خواهد شد.

یک دزد هویت ، همانطور که می توانید حدس بزنید ، برای بدست آوردن اطلاعات شخصی شما به دنبال اهرم نرم افزاری جعلی است ، یا این که می توانند مستقیماً از شما سرقت کنند ، یا به این ترتیب ممکن است داده های شما را به فروش برسانند.

هر سه نوع از افراد (یا گروه ها) به طور معمول سازماندهی خوبی دارند و در هنگام شناسایی فرصت های جدید و سپس بازاریابی یا توزیع وسایل دیگر در حد امکان قربانیان بالقوه ، برتری دارند..

و یکی از مناطق اصلی که آنها به تصرف خود در آمده اند ، بازار امنیت رایانه خانگی است.

با یک مدل اشتراک مکرر ، این یک تجارت مناسب برای شرکت های معتبر است. برای مجرمان سایبری ، مسلماً حتی بهتر است زیرا علائم خود را در نصب برنامه های ضد ویروس و ضد جاسوسی جعلی ، فریب ، اجبار و یا مهندسی اجتماعی ترجیح می دهند..

برای قربانی ، آنتی ویروس جعلی فقط پول در تخلیه نیست. در حقیقت ، بسیاری از برنامه ها به صورت رایگان اعطا می شوند.

در دنیایی که نگاه بسیاری به ادوارد اسنودن وجود دارد ، می توان به راحتی فراموش کرد که فقط دولتهای ما مایل نیستند بدانند که با کامپیوترهای ما چه کاری انجام می دهیم و فقط نیروگاههای هسته ای ایران نیستند که باید نگران این باشند که بدافزارها بطور ناگهانی کاشته شوند. سیستمهای آنها.

نه ، هم شما و هم شما هستید.

بنابراین آنچه ممکن است به پایان برسید برنامه ای است که الف) بی فایده است. ب) جاسوسی از شما. ج) سرقت اطلاعات شما؛ د) تماس با منزل ، سؤال از یک مرکز فرماندهی و کنترل برای بدافزارهای مخرب تر. یا ه) موارد قبلی.

پس چگونه است که در وهله اول کسی با یکی از این برنامه های زننده روی سیستم خود پایان می دهد?

اعلان های ضد ویروس جعلی

فراتر از بارگیری غیرقانونی برنامه های آنتی ویروس مشروط - اما مختل شده - و نصب هدفمند نرم افزارها از شرکتهای کوچک و مبهم و بدون سابقه ثبت ، احتمال زیاد "این" برای آنتی ویروس جعلی تعامل با پاپ است..

همه موارد پاپ آپ را مشاهده کرده اید - آن آگهی های آزار دهنده ای که به نظر می رسد وقتی از یک صفحه وب بازدید می کنید (Adblock Plus ، پسوند Chrome ، کار با محرومیت از تبلیغات ناخواسته را انجام می دهد) - زیرا هنوز هم خیلی زیاد هستند وب.

در حالی که در برخی از بزرگترین سایت های شبکه ظاهر می شوند ، اغلب در سایت های کوچکتر مستقر هستند که به تولید درآمد کمی از تبلیغات از هر منبعی که می توانند برای تأمین اعتبار موجودیت خود اطمینان داشته باشند ، پیدا می شوند..

در حالی که برخی از بازشوها کاملاً خوش خیم هستند ، چیزی بیش از یک مزاحمت موقتی ایجاد نمی کنند ، اما برخی دیگر بی پروا هستند.

شما مرتب سازی را می دانید - جعبه چشمک زن با مثلث هشدار دهنده که می گوید سیستم شما قبلاً به چیزی مخرب آلوده شده است.

بسیاری از ما ، خوشبختانه ، نسبت به چنین مواردی عاقلانه عمل می کنیم و با آنها با بی اعتنایی که لیاقتشان را دارند ، رفتار می کنیم ، اما دیگران به اندازه کافی اعتماد دارند که واقعاً معتقدند که مشکلی دارند ، به خصوص وقتی چنین پاپ آپ ها غالباً دروغ می گویند و می گویند که آنها تازه تمام شده اند. اسکن سیستم.

انگیزه گیرتر (یا نگران کننده) در بین آنها حتی ممکن است مجبور به خرید "راه حل" در همینجا و آنجا شود ، یا پنجره را با استفاده از روش ویندوز امتحان شده و آزمایش شده برای کلیک روی "X" در گوشه سمت راست بالای کادر ببندید..

در هر صورت ، مشکلات آنها تازه آغاز شده است.

بستن پنجره بازشو اغلب مسئله ای است زیرا می تواند منجر به مشکلات دیگری مانند تبلیغات بیشتر ظاهر شود ، یا به خودی خود منجر به به خطر افتادن دستگاه شما شود.

خرید یک برنامه امنیتی جعلی مسئله بزرگتری است زیرا "راه حل" چیزی جز این است و در عوض ، دروازه ای برای مشکلات بیشتر است ، از جمله افزایش میزان بدافزار در رایانه شما ، کند شدن سرعت ، قفل شدن و حتی برنامه هایی که به طور ناگهانی باز نمی شوند به عبارت دیگر ، بستن این پاپ می تواند سیستم شما را در وضعیت بسیار بدتری از قبل ترک کند - در بهترین حالت آهسته ، در بدترین حالت آلوده.

آنتی ویروس جعلی - معامله چیست ، چگونه کار می کند?

برنامه های ضد ویروس جعلی به طور معمول هشدارهای سیستم جعلی را نمایش می دهند ، که توسط یک تروجان ایجاد شده است (بدون اطلاع شما نصب شده است وقتی پیوست ایمیل را باز می کنید ، از راه دور هک می شوید ، تورنت ها یا پرونده های دیگر را از شبکه های همتا بارگیری می کنید ، به وب سایت های مخرب مراجعه کنید یا روی یک کلیک کنید) تبلیغات پاپ آپ) ، با هشدار از آلوده شدن رایانه شما.

اغلب این هشدارهای جعلی باعث می شوند که سیستم شما به برخی از انواع بدافزارها آلوده شده باشد ، ویروس یا برخی از نرم افزارهای جاسوسی..

در بسیاری موارد که در واقع اینگونه نیست - هشدارها جعلی هستند - اما بعضی اوقات این برنامه ها آنقدر مخرب هستند که در واقع همه نوع بدافزارها را بر روی سیستم شما نصب می کنند ، در مرحله اول ، معمولاً بعد از انتخاب برای استفاده از جعلی. برنامه برای اسکن سیستم شما.

شناسایی برنامه های ضد ویروس جعلی

جالب است بدانید که چگونه برنامه های آنتی ویروس جعلی تمایل دارند بیش از حد ناکارآمدی خود را با ظاهر واقعی یافتن مشکلات بیشتر روی دستگاهی که بر روی آنها نصب شده است ، پیدا کنند..

بعضی اوقات این بخشی از نتیجه اولیه است - آنها می خواهند کاربر را به این فکر کنند که به طور صحیح کار می کند تا باعث افزایش احتمال باقی مانده در رایانه شود..

در موارد دیگر ، همه اینها می تواند بخشی از یک طرح جامع برای فروش بیشتر محصولات امنیتی آشغال باشد.

در هر صورت ، این احتمال وجود دارد که یک کاربر آنتی ویروس جعلی نسبت به گذشته ، بیش از هر زمان دیگری ظاهر شود ، به خصوص هنگامی که به اینترنت متصل هستند..

علائم دیگر محصول امنیتی سرکش که روی سیستم شما قرار دارد شامل کند شدن دستگاه است.

گاهی اوقات این امر می تواند ظریف باشد اما اغلب افت سرعت کاملاً مشخص است زیرا برنامه جعلی همچنان به طور مخفیانه نصب نرم افزارهای مخرب و سایر بدافزارها را نصب می کند ، و همچنین بطور ناگهانی از هرگونه اتصال اینترنتی در دسترس برای تلفن تلفنی به مرکز فرمان و کنترل خود استفاده می کنید..

نشانه کلاسیک دیگر که حاکی از نصب برنامه سرکش است ، تغییر صفحه اصلی در مرورگر وب است.

نوار ابزار و سایر بدافزارها اغلب این کار را انجام می دهند و تقریباً با برخی از برنامه های ضد ویروس جعلی که مرورگر را به یک سایت از انتخاب خالق هدایت می کند ، هدایت می کند که از طریق آن می خواهد قربانی را با آگهی تبلیغاتی ، یا نصب بدافزارهای بیشتر یا به یک برنامه دیگر هدایت کند. صفحه ای که به نظر می رسد مانند یک وب سایت قانونی است که از آن ، آنها دوباره سعی می کنند شما را به روشی یا دیگری فریب دهند.

تبلیغات نیز می تواند به روش های دیگری نیز تحت فشار قرار گیرد - نصب برنامه های جعلی می تواند منجر به انواع نتایج ناگوار شود و یکی از این موارد ممکن است درج تبلیغات درون خطی باشد ، یعنی کلمات در صفحه وب اصلی که به طور ناگهانی به نظر می رسد تأکید می شود و پیوند می خورد. به همه روش های مکان های نامطلوب ، از جمله سایت های قمار و پورنو یا هر چیز دیگری که می تواند برای هر کسی که در پشت برنامه AV جعلی است که شما نصب کرده اید ، یک سکه زیبا کسب کند..

کاهش تهدید

خوشبختانه ، روش های مختلفی وجود دارد که با استفاده از آن می توانید خطر نصب سهوی آنتی ویروس جعلی را روی سیستم خود کاهش دهید:

  • فایروال را نصب کنید - مایکروسافت یک نسخه رایگان از ویندوز XP به بعد را در بر گرفته است.
  • هرگز روی پاپ آپ کلیک نکنید. نه واقعا. هرگز. فقط این کار را نکنید.
  • اگر کاربر ویندوز هستید ، تنظیمات امنیتی خود را در حد متوسط ​​یا بالاتر بگذارید.
  • اگر مرورگر شما درباره وب سایت هشداری را ارائه می دهد ، می خواهید به آن دسترسی پیدا کنید ، باید به آن توجه کرده و اطلاعات مورد نیاز خود را در جای دیگر دریافت کنید.
  • هرگز نرم افزارهای دزدان دریایی نرم افزار بارگیری نکنید ، ممکن است فریبنده به نظر برسد ، اما به یاد داشته باشید که کسانی که آنها را بارگذاری می کنند ، اغلب از طریق به خطر انداختن سیستم شما ، یا با فروش اطلاعات خود به کلاهبرداران وب ، به دنبال کسب درآمد هستند..
  • فقط یک نرم افزار امنیتی خوب و بازبینی شده را از فروشندگان قانونی بخرید. توجه داشته باشید که چگونه کلاهبرداران و دیگر مجرمان سایبری اغلب وسایل مورد نیاز خود را بسته بندی می کنند تا واقعی یا اصیل به نظر برسند مانند مقاله اصلی.
  • فقط پیوست های ایمیل را باز کنید اگر به فرستنده اعتماد دارید و مطمئن هستید که می توانید هویت آنها را تأیید کنید - ویروس ها به ایمیل ارسال می شوند و به همین دلیل همیشه ایده خوبی است که بتوانید همه نامه های دریافتی خود را با یک برنامه آنتی ویروس اسکن کنید..

هر روز تعداد بیشتری از افراد به اینترنت وصل می شوند و هرچه بیشتر متوجه تهدیدات موجود در وب می شوند ، بنابراین نیاز به محصولات امنیتی افزایش می یابد.

اگرچه خوب است بدانید که تعداد فزاینده ای از مردم متوجه می شوند که به برنامه های ضد ویروس و مانند آن نیاز دارند ، مجرمان سایبری نیز توجه کرده اند و بر همین اساس واکنش نشان داده اند.

آنها از هر فرصتی استفاده می کنند و ارائه برنامه های امنیتی جعلی صرفاً یک فعالیت منطقی برای فعالیت های درآمدزایی آنها است.

همچنین شما می توانید دوست دارید AntivirusWhat یک فایروال است و به چه دلیل به شبکه خانگی خود نیاز دارید؟

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

5 + 3 =

Adblock
detector