بررسی آنتی ویروس VIPRE

آنتی ویروس VIPRE ، از VIPRE Security ، یک برنامه آنتی ویروس کاملاً ساخته شده و کاملاً فکر شده است. این شرکت برخی از بهترین ویژگی ها را از برنامه های شناخته شده تر موجود در بازار (کسپرسکی ، نورتون ، AVG و غیره) وام می گیرد ، ضمن اینکه تعداد زیادی از خدمات و ابزارهای منحصر به فرد را نیز پرتاب می کند. آنتی ویروس VIPRE دارای یک آزمایش آزمایشی 30 روزه ، یک برنامه اشتراکی سالانه با هزینه کم است و از شیوه های حیله گرایانه یا غیرحضوری کاربر که با برخی از برنامه های موجود در بازار رایج است ، اجتناب می کند..

معامله خواننده: با افزودن کد تخفیف می توانید 30٪ پس انداز کنیدCOMP30VAS " در پرداخت.

دارای امتیاز بالا برای مشاغل کوچک است

در بررسی های مربوط به آنتی ویروس VIPRE در سال 2019 ، آزمایشگاه تست مستقل AV-Comparatives به آنتی ویروس Vipre چندین جوایز در طول سال اهدا کرد. این شامل:

 • جایزه "Advanced +" برای محافظت از بدافزارها (مارس)
 • جایزه "Advanced +" برای عملکرد (آوریل)
 • جایزه "Advanced +" برای محافظت از دنیای واقعی (ژوئن)

AV-Comparatives همچنین آنتی ویروس VIPRE را به عنوان یک راه حل مورد تأیید امنیت تجاری ذکر کرد.

در کنار آن ، AV-Comparatives متوجه شد که آنتی ویروس VIPRE دارای بیش از 99 درصد میزان تشخیص و حداقل آلارم کاذب است ، به خصوص وقتی که با گزینه های شناخته شده تر مانند McAfee ، Symantec و Trend Micro مقایسه شود..

AV-Comparatives تنها آزمایشگاه مستقل نیست که به خوبی آنتی ویروس VIPRE را ارزیابی کند. ویروس بولتن دریافت که VIPRE 100٪ لیست بدافزارهای آزمایشی خود را کشف کرده و بیش از 99٪ هنگام آزمایش در لیست های دیگر بدافزارها آزمایش کرده است. VIPRE همچنین در آزمون اوت 2019 ویروس بولتن هیچ نتیجه مثبت کاذب نداشته است.

ثبت نام

تجربه به ما می گوید که می توانید یک شرکت نرم افزاری را با ثبت نام و مراحل نصب آن اندازه گیری کنید.

از همه مهمتر ، VIPRE شما را مجبور به تمدید خودکار نمی کند. در حقیقت ، می توانید بدون تمدید انتخاب خودکار ، ثبت نام کنید و VIPRE گزینه تمدید خودکار خود را به وضوح نشان می دهد تا از هرگونه سردرگمی جلوگیری شود.

سیاست اصلاح خودکار ویروس آنتی ویروس VIPRE

VIPRE Security همچنین در طول فرآیند خرید و ثبت نام بسیار شفاف است و حداکثر تعداد بلوک های راه را برای خرید برنامه (یا گرفتن آزمایشی رایگان) و نصب نرم افزار به حداقل می رساند..

VIPRE Security به خوبی توضیح می دهد که هنگام خرید آنتی ویروس VIPRE ، چه چیزی را پرداخت می کنید. قیمت به عنوان هزینه اشتراک سالانه مشخص شده است.

اگرچه VIPRE در گذشته محصولات و خدمات اضافی را در هنگام ثبت نام تحت فشار قرار داده بود ، از سال 2019 ، این واقعیت دیگر نیست. این شرکت هم اکنون به عنوان بخشی از بسته بندی ، تمام ویژگی ها را در بر می گیرد.

صفحه پرداخت آنتی ویروس vipre

هزینه محافظت از یک کامپیوتر برای سال اول 43/99 دلار و هر سال متوالی که برای استفاده از این سرویس انتخاب می کنید 54.99 دلار است. همچنین می توانید رایانه های بیشتری را برای کمی هزینه بالاتر ، اما به شدت هزینه اشتراک بپوشانید ، یا چندین سال رایانه (های) خود را بپوشانید (که این نیز با تخفیف همراه است). می توانید حداکثر 10 رایانه شخصی یا مک را تحت پوشش قرار دهید و تا 4 سال پیش پرداخت کنید.

گزینه 10 رایانه ای اگر مشاغل كوچكی را اداره كنید ، ارزش خوبی دارد ، به ویژه با توجه به اینکه نسخه تجاری این نرم افزار برای هر رایانه 24 دلار در هر سال برای 5 تا 249 رایانه است. با این وجود توجه داشته باشید که نسخه تجاری دارای برخی از ویژگی های موجود در نسخه خانگی نیست ، بنابراین مقدار کمی به شما داده می شود..

صرفه جویی 30٪:  خوانندگان ما با استفاده از این لینک و با اضافه کردن کد تخفیف می توانند 30٪ در قیمت های فوق صرفه جویی کنندCOMP30VAS " در پرداخت.

کمترین سیستم مورد نیاز

با توجه به نرم افزار پیشرفته استفاده شده ، آنتی ویروس VIPRE در چه تعداد سیستم عامل با آن کار می کند بسیار محدود است. طبق اطلاعات VIPRE Security ، برای رایانه های ویندوز به 1 گیگابایت رم و 1 گیگابایت فضای هارددیسک و 2 گیگابایت رم نیاز دارید..

نسخه های Mac و Windows زیر پشتیبانی می شوند:

 • Windows 7 Service Pack 2 یا Convenience Rollup
 • ویندوز 8.1
 • ویندوز 10 (همه نسخه ها)
 • Mac OSX El Capitan 10.11
 • macOS سیرا 10.12
 • macOS High Sierra 10.13
 • macOS Mojave 10.14
 • macOS Catalina 10.15

نصب و راه اندازی

مراحل ثبت نام و نصب برای VIPRE بسیار آسان بود. مثبت ، VIPRE از برنامه های ثبت نام مشکوک و خرید جلوگیری می کند که در نتیجه کاربران به صورت تصادفی روی سرویس های ناخواسته یا ناخواسته سرو می شوند ، جلوگیری می کند. در عوض ، وقتی می خواهید نسخه خانگی محصول را انتخاب کنید ، فقط نرم افزار به شما داده می شود و چند کامپیوتر و سال خدمت شما می خواهید.

مانند بسیاری از خدمات مبتنی بر اشتراك ، می توانید خدمات خود را به صورت خودکار تمدید كنید. VIPRE شرکت های بسیار کمی AV هستند که در ثبت نام مجبور به تجدید خودکار نیستند.

پس از خرید محصول خود ، کلید محصولی را به شما داده می شود که پس از بارگیری برنامه باید وارد آن شوید.

اگر هنگام بارگیری پیامی دریافت کنید که می گوید این برنامه ممکن است مضر باشد ، آن را نادیده بگیرید. در مورد من ، این برنامه به عنوان "بالقوه مضر" نیز مطرح شد ، اما این ارتباط با حفاظت از ویروس فعلی من که بسیار محافظ است ، ارتباط دارد. رقابت برنامه های نرم افزاری ویروس غالباً سایر برنامه های ویروس را به عنوان بالقوه مضر معرفی می کند.

ثبت نام

باز کردن برنامه به شما نیاز دارد تا کلید محصول را وارد کنید. بعد از وارد کردن کلید محصول ، نصب ممکن است چند دقیقه طول بکشد تا برنامه روی رایانه شما بارگیری و نصب شود ، که شامل بروزرسانی جدیدترین تعاریف ویروس است. VIPRE همچنین "اسکن اول" اولیه را در پایان مراحل نصب انجام خواهد داد. در مورد من ، روند نصب حدود 30 دقیقه طول کشید که بیشتر آن احتمالاً به دلیل اسکن اولیه است.

پس از بارگیری و نصب VIPRE ، به طور موثری تنظیم و آماده استفاده از برنامه شده اید. برخی از تنظیمات در حال حاضر وجود دارند که ممکن است بخواهید آنها را تغییر دهید ، مانند اسکن های برنامه ریزی شده ، اسکن خودکار ، فرکانس حذف خودکار قرنطینه ، و رفتار اسکن.

رابط

رابط آنتی ویروس vipre

اگر از Zemana ، Norton ، AVG یا McAfee استفاده کرده اید ، رابط VIPRE چندان متفاوت نخواهد بود. بیشتر برنامه های ویروس با کیفیت بالاتر دارای رابط های نسبتاً ساده ای هستند ، در حقیقت بیشتر به یک سبک سودمند می روند. گفته می شود که رابط VIPRE بدون درهم و برهمی است و سهولت با آن می توانید به چیزهایی که می خواهید هدایت شوید بسیار شهودی است.

شما می توانید سه بخش اصلی را در چرخه برنامه پیدا کنید: MyVIPRE, حساب, و مدیریت کنید.

MyVIPRE مکانی است که شما می توانید ویژگی های اسکن و برنامه زمانبندی و همچنین به جدول زمانی اسکن خود دسترسی پیدا کنید تا ببینید اسکن های قبلی فاش شده است. همچنین شما یک بخش اعلانات دارید که به شما اطلاع می دهد که آیا فایروال شما روشن است ، آیا به روزرسانی هایی در مورد تعریف وجود داشته است یا اینکه ، اسکن بعدی شما چه زمانی انجام خواهد شد (و آخرین بار اسکن شما چه مدت رخ داده است).

حساب بخش جایی است که می توانید وضعیت اشتراک ، کلید محصول و دسترسی سریعتر به کمک و پشتیبانی را پیدا کنید. همچنین شما می توانید گزینه زمینه پس زمینه خود را در اینجا تغییر دهید ، که تقریباً کمترین گزینه در دسترس است. طرح های رنگی بسیار چشمگیر نیستند. یک فرصت خوب وجود دارد که بتوانید از طریق آنها چرخش کنید و درست به طرح از پیش تعیین شده برگردید.

بخش سوم در رابط است مدیریت کنید, جایی که همه ویژگی های امنیتی را پیدا خواهید کرد. در اینجا بخش هایی برای آنتی ویروس ، به روزرسانی ، ایمیل ، فایروال, و حریم خصوصی. برای جلوگیری از زائد بودن ، بعداً در این بررسی به این ویژگی ها می پردازیم.

براساس وب سایت شرکت ، ویژگی های اصلی زیر شامل موارد زیر است:

 • حفاظت پیشرفته Ransomware
 • مسدود کننده وب سایت بد
 • امنیت ایمیل
 • تهدیدات مبتنی بر وب را متوقف کنید
 • دیده بان اجتماعی
 • VIPRE نصب آسان
 • امنیت همه جانبه رایانه شخصی
 • پاک کننده تاریخ
 • پاک کننده پرونده امن
 • آسان برای استفاده
 • گارد جستجو
 • فیلتر اسپم
 • دیواره آتش
 • به روز رسانی های امنیتی خودکار نرم افزار
 • تشخیص فوری تهدیدهای نوظهور
 • پیشرانه ضد ویروس با کارایی بالا

ویژگی های امنیتی VIPRE آنتی ویروس

VIPRE برخی از ویژگی های امنیتی مورد انتظار و همچنین برخی از آنها برای من کاملاً جدید است.

اسکن

اسکن آنتی ویروس vipre

مانند اکثر برنامه های آنتی ویروس ، می توانید اسکن های کامل ، سریع یا سفارشی سیستم را انجام دهید و می توانید اسکن های خود را برای فواصل معین برنامه ریزی کنید. این برنامه از پیش تعیین شده برای انجام اسکن کامل سیستم در روزهای یکشنبه ها ساعت 10:00 و اسکن سریع هر روز در 10:00 صبح انجام می شود. می توانید این موارد را حذف کرده یا آنها را نگه دارید و در برنامه اسکن جدید اضافه کنید. برنامه اسکن می تواند از یکی از سه نوع اسکن مختلف ، زمان روز و ساعت هفته استفاده کند. همچنین می توانید اسکن را نامگذاری کنید.

حذف اسکن های برنامه ریزی شده با کلیک راست بر روی اسکن و ضربه زدن به حذف از منوی پاپ آپ انجام می شود. این بلافاصله آشکار نبود و من می توانم دنیایی را تصور کنم که ممکن است کسی متوجه نشود که چگونه اسکن ها را حذف کند و باعث ناامیدی های زیادی شود. برای کمک به کاربران بهتر ، ممکن است VIPRE Security یک گزینه حذف را در پنجره منو برای ویرایش برنامه ریزی شده اسکن قرار دهد.

گزینه های اسکن اضافی و موارد دیگر

آنتی ویروس VIPRE همچنین آنچه را آنها فناوری VIPRE RapidScan می نامند ارائه می دهد. مطابق توضیحات ، این ویژگی "فقط پرونده هایی را که جدید است یا از آخرین اسکن تغییر یافته است" اسکن می کند. "من در واقع این ویژگی را بسیار مفید و با صرفه جویی در وقت می دانم. مجدد تنظیم مجدد هر پرونده ، حتی اگر تغییر نکرده یا جدید نیست ، می تواند خسته کننده باشد ، به خصوص اگر شما یک سیستم پرونده بزرگ دارید.

بعد از اسکن می توانید پرونده ها را قرنطینه کنید یا آنها را حذف کنید. آنتی ویروس VIPRE شامل برخی از روش های محافظت "پیشرفته" است ، از جمله گزینه اسکن پرونده ها هنگام باز یا کپی کردن. همچنین می توانید با استفاده از اسکن سفارشی ، پرونده های جداگانه را در صورت درخواست ، اسکن کنید.

من گزینه های اسکن مختلف را برای تست برای این بررسی قرار داده ام. بخشی از دلیل آزمایش اسکن ها تعیین میزان تأثیر اسکن تأثیر بر منابع سیستم است. گاهی اوقات اسکن می تواند بسیار مختل کننده باشد و برخی از نرم افزارهای ضد ویروس در طی اسکن آنقدر منابع سیستم را مصرف می کنند که کامپیوتر غیر قابل استفاده شود. این مخصوصاً برای رایانه هایی که به دلیل داشتن پردازنده و چیپست با کیفیت پایین ، منابع محدودی دارند ، وجود دارد.

در ضمن ، من این تست را در یک Netbook ASUS با مشخصات زیر انجام دادم:

 • CPU Atom Intel @ 1.33GHz
 • رم 2 گیگابایتی
 • پردازنده 32 بیتی ، پردازنده مبتنی بر x64

همانطور که مشاهده می کنید ، ابتدا سیستم به ویژه قدرتمند نیست ، بنابراین برای رایانه ای با منابع محدود مانند کامپیوتر تست من ، تقریباً به یک برنامه آنتی ویروس نیاز دارم که منابع من را مصرف نکند. VIPRE Security ادعا می کند که نرم افزار VIPRE آنها "کامپیوتر شما را کند نمی کند." فرض من این است که این ادعا برای هر رایانه ای که مطابق با سیستم مورد نظر باشد (که نت بوک من ملاقات کرده است) ساخته شده است. آزمایش روی همه گزینه های اسکن روشی مناسب برای آزمایش آن ادعاست.

برای تست ویژگی های اسکن ، چهار تست انجام دادم:

 • اسکن سریع
 • اسکن کامل سیستم
 • اسکن سفارشی
 • اسکن برنامه

هنگام انجام اسکن ها ، من به دنبال موارد زیر می گشتم:

 • تعداد پرونده های اسکن شده
 • زمان اسکن (شروع به اتمام)
 • استفاده از منابع سیستم (درصد CPU ، حافظه (در MB) و دیسک (در مگابایت)
 • پرونده ها اسکن شدند
 • فرآیندهای اسکن شده است
 • موارد ثبت شده اسکن شده است
 • کوکی ها اسکن شدند
 • کل موارد اسکن شده است
 • اینکه ویروس آزمایش در آن واقع شده و قرنطینه شده باشد

اعداد استفاده از سیستم تمایل به نوسان حتی در هنگام عدم اسکن سیستم ندارند ، اما هنگام انجام اسکن ها به تعداد بیشتری می رسند. من برای بیشتر این موارد دامنه کلی دادم ، و همچنین یک شماره "بالا" برای اسکن شد.

من همچنین یک ویروس آزمایش EICAR بی اثر را بارگیری کردم تا مشخص شود که آیا این ویروس ها ویروس را انتخاب می کنند یا از یک ویروس زنده در محیط آزمایش سیستم بسته استفاده کردم تا تعیین کنم آیا VIPRE می تواند ویروس های واقعی را برداشته یا پاک کند یا خیر..

مقایسه نتایج اسکن

بدون اسکن اسکن سریع اسکن کامل سیستم اسکن سفارشی اسکن برنامه ریزی شده (سریع w / RapidScan)
پرونده ها اسکن می شوند N / A 5367 232526 N / A 5367
فرآیندهای اسکن شده N / A 318 312 N / A 318
موارد ثبت شده اسکن شده است N / A 39178 39174 N / A 39180
کوکی ها اسکن شدند N / A 66 66 N / A 66
کل موارد اسکن شده N / A 44929 272078 N / A 44931
زمان اسکن N / A 25 دقیقه 1 ساعت 47 دقیقه N / A 12 دقیقه
ویروس تست یافت شد? N / A آره آره N / A نه
میزان استفاده از پردازنده (٪) ~ 5٪ - 10٪ ~ 12 - 60٪ ~ 12 - 60٪ - 5 - 12٪ ٪ 5٪ - 12٪
استفاده از حافظه (MB) MB 60 مگابایت ~ 180 مگابایت MB 200 مگابایت ~ 145 مگابایت ~ 190 مگابایت
استفاده از دیسک (MB) ~ 0.1 مگابایت ~ 0.1 - 8.0 MB ~ 0.1 - 16 مگابایت ~ 0.1 - 12 مگابایت ~ 0.2 - 21 MB

نتایج اسکن سریع

نتایج اسکن سریع جالب بود. VIPRE به راحتی ویروس آزمایش EICAR را در سیستم من یافت. در حالی که این اسکن بسیار طولانی تر از آنچه که من آن را سریع می خوانم طول کشید و در مدت زمان 25 دقیقه ، طولانی ترین طول مدت تجربه من برای اسکن سریع نبود. زمان اسکن همیشه برای رایانه های مختلف متفاوت خواهد بود ، بنابراین من فکر می کنم این مورد تا حدی به دلیل رایانه ای است که من برای آزمایش از آن استفاده کردم ، اگرچه تقریباً به دلیل اسکن سریع نامشخص است. با این وجود ، طول و تعداد مناطق بررسی شده نشان می دهد که اسکن سریع VIPRE کاملاً کامل بوده است.

در برخی از مراحل در طول اسکن برای اسکن سریع ، تعداد فرآیندهای اسکن شده و پرونده ها مانند تنظیم مجدد آن ظاهر می شوند. آیا این فرآیند اسکن را بدون ورودی من و بدون اسکن برنامه ریزی مجدداً شروع می کند؟ شاید نه. بعد از اتمام اسکن ، پیامی دریافت کردم که بیان داشت اسکن سریع برخی از فرآیند های مخرب را پیدا کرده است و پیشنهاد دادم که "اسکن لایه دوم" را اجرا کنم ، به عنوان مثال ، اسکن کامل را انجام دهم:

آنتی ویروس VIPRE

این اولین باری بود که با چنین پیغامی روبرو شدم ، که به نظر می رسد دوباره نشان می دهد که اسکن سریع به خودی خود کاملاً کامل است ، اما همچنین اولین نشان من بود که اسکن کامل بسیار دقیق بود (خواندن: وقت گیر)..

با داشتن منابع سیستم در حال حاضر محدود ، اسکن سریع باعث ایجاد اختلال در سیستم شد. نه چندان زیاد که رایانه من غیر قابل استفاده شد ، اما بارگیری برنامه ها و صفحات وب به طور چشمگیری کاهش یافت. من نمی دانم که اگر نمی دانستند اسکن سیستم برنامه ریزی شده است و در پس زمینه اجرا می شود ، می توانست خیلی سریع ناامید شود.

نتایج اسکن کامل

همانطور که پیش بینی می شد ، اسکن کامل از تعداد پرونده های اسکن شده بسیار طولانی تر بود. در حقیقت ، اسکن کامل بیش از بیش ریخته می شود 43 بار تعداد پرونده ها به عنوان اسکن سریع. خوشبختانه 43 بار طول نکشید تا اسکن انجام شود.

در یک ساعت و 45 دقیقه ، احساس کردم که اسکن کامل VIPRE برای معاینه کامل طولانی است. چیزی که من متوجه شدم این بود که این اسکن از منابع سیستم به میزان قابل توجهی استفاده می کرد ، اگرچه خیلی بیشتر از این نیست که تأثیر سیستم متفاوت از آنچه من با اسکن سریع تجربه کردم.

اسکن برنامه ریزی شده با RapidScan

اسکن VIPRE

من ویژگی اسکن برنامه را با استفاده از اسکن سریع با استفاده از فناوری RapidScan تست کردم. هدف در اینجا دو برابر بود: برای دیدن اینکه آیا اسکن برنامه ریزی شده کار می کند یا خیر ، یا اینکه آیا RapidScan کار کرده است یا خیر.

اسکن برنامه ریزی شده کمی سکسکه شد. من فهمیدم که برنامه در صورت به روزرسانی تعاریف تهدید ویروس ، اجرا نخواهد شد. شما همچنین نمی توانید اسکن را به صورت دستی انجام دهید. به روزرسانی های تعریف ویروس چندین دقیقه طول کشید که حداقل این فرصت را به من داد که ببینم آیا روند اسکن بعد از قفل اسکن به صورت خودکار شروع می شود یا خیر. خوشبختانه ، این کار را کرد اسکن برنامه ریزی شده من هشت دقیقه عقب از برنامه انجام شد.

اسکن نتایج جالبی داشت. مهمترین این واقعیت این است که RapidScan زمان اسکن را بیش از نیمی کاهش داده است. این در درجه اول "اثبات مفهوم" بود ، به این دلیل که زمان اسکن 12 دقیقه ای بسیار دوست داشتنی تر از 25 دقیقه از اولین اسکن سریع بود. همچنین تأثیر سیستم با اسکن سریع نرمال تفاوت معنی داری نداشت.

با این حال RapidScan ویروس آزمایش را برداشت نکرد. این ممکن است بیشتر به این واقعیت مربوط باشد که پرونده از آخرین باری که توسط اسکن انتخاب شده "بدون تغییر" بوده است ، بنابراین دلیلی برای شناسایی آن در اسکن وجود ندارد..

سناریوی ویروس واقعی

برای آزمایش ویروس زنده ، از یک روش ماسهبازی روی دستگاه خود استفاده کردم. من از همان روشی که در راهنمای خود برای حذف و پیشگیری از بدافزارها استفاده کردم ، استفاده کردم تا تأثیر بسزایی داشته باشد.

اگر شما یک محقق یا آزمایش کننده ویروس نیستید ، Comparitech بارگیری و آزمایش ویروس های واقعی را توصیه نمی کند.
این برنامه ها می توانند صدمات قابل توجهی به دستگاه شما وارد کنند و در صورت عدم آزمایش صحیح می توانند به روشهای غیرقابل پیش بینی پخش شوند.

من چندین فایل نرم افزاری مخرب مختلف را روی رایانه خود نصب کردم. اگر به طور تصادفی روی پیوند بد کلیک کنید ، اگرچه ترکیبی از برنامه های ویروس عمومی ، تروجان ها و ابزارهای تبلیغاتی تبلیغاتی است.

من ابتدا با روشن کردن ویژگی VIPRE RapidScan ، اسکن سریع را اجرا کردم. این کار برای دیدن اینکه آیا اسکن سریع ویروس ها را شناسایی می کند ، در صورت یافتن آنها (چه طور آنها را قرنطینه می کند یا به من پیغام می دهد که نیاز به اسکن کامل دارم) با آنها چه خواهد کرد؟ خوب RapidScan در یک سناریوی ویروس واقعی کار خواهد کرد.

نتایج اینجا دلگرم کننده بود. اسکن سریع (17 دقیقه) انجام شد و سه تروجان را برداشت. همه به طور خودکار قرنطینه شدند. VIPRE به من این امکان را داد تا دو مورد از قرنطینه را منتقل کنم و یا حذف یا اجازه دهم. من همچنین می توانم به طور دائم به آنها اجازه دهم ، یک ویژگی ایمنی برای اینکه تهدیدی که کشف شده است در واقع ویروس نیست. برای ویروس ، VIPRE هیچ گزینه ای فراتر از قرنطینه نداد. نه می توانم آن را حذف کنم و نه ویروس را از قرنطینه منتقل کردم. آنجا گیر کرده بود. اما می توانم آن را در تنظیمات پیشرفته تر مدیریت حذف کنم.

اسکن VIPRE

با توجه به اینکه هر دو اسکن سریع (بدون RapidScan) و اسکن کامل انجام می شود ، این تست به من اطمینان داد که VIPRE ویروس ها را به خوبی پیدا می کند. ممکن است به نفع شما باشد که یکبار در هفته اسکن کامل را بدون RapidScan برنامه ریزی کنید و سپس هر اسکن دیگری را در طول هفته با RapidScan انجام دهید تا زمان اسکن و تأثیر سیستم کاهش یابد..

هنگامی که ویروس ها قرار دارند ، نوار سطح تهدید نشان می دهد که ویروس چقدر جدی است. رنگ ها در اینجا رایج است: قرمز به معنای بسیار بد است ، در حالی که رنگ زرد نشانگر ویروسی است که مشکوک است اما بسیار مشکل آفرین نیست. گری فایلی را نشان می دهد که احتمالاً مسئله ای نیست ، بلکه فقط نگرانی احتمالی دارد. همچنین تعداد رد ویروس موجود در رایانه و نوع ویروس به شما نشان داده شده است.

پس از تصمیم به حذف ویروسهای واقع شده ، VIPRE پیشنهاد داد كه من اسكن لایه دوم را انجام دهم ، كه این فقط اسكن كامل است. من تصمیم گرفتم که اسکن کامل را انجام دهم تا ببینم این برنامه چیز دیگری را کشف می کند یا خیر. بعضی اوقات ، ویروس ها می توانند روی سیستم تکثیر و پنهان شوند ، بنابراین یک اسکن کامل خوب باید آن را ریشه کن کند.

حفاظت فعال

VIPRE یک سرویس حفاظت کاملاً فعال دارد. یک ویژگی مشترک ، نسخه VIPRE به طور فعال در تمام زمینه های زیر اسکن و انجام وظایف را انجام می دهد:

 • پرونده ها را هنگام باز یا کپی اسکن می کنید
 • فرآیندهای بالقوه مخرب را مسدود می کند
 • به آرشیو نگاه می کند

همچنین می توانید "حالت آرام" را برای محافظت فعال فعال کنید. این امر به سادگی بدون اطلاع کاربر ، از آن تهدیدات مراقبت می کند. ممکن است شما بخواهید این ویژگی را انتخاب کنید یا نتوانید ، زیرا محافظت فعال می تواند روی پردازش هایی که در واقع مخرب نیستند انتخاب کرده و آنها را در برابر خواسته های خود ببندید.

من دریافتم که محافظت فعال بسیار مؤثر است ، زیرا مجبور شدم آن را خاموش کنم تا آزمایش ویروس زنده را انجام دهم. هنگام ترک آن ، به طور مؤثر مانع از نصب نمونه های ویروس زنده شد. به عنوان مثال در تصاویر زیر سعی کردم یک نمونه ویروس را اجرا کنم (نمونه های بدافزار بی اثر می شوند اما می توان با تغییر پسوند پرونده به فرمت مناسب تغییر داد) و کاملاً مسدود شد. در واقع ، VIPRE در واقع پرونده را حذف کرد:

VIPRE VIPRE

حفاظت از لبه

VIPRE Security این ویژگی را اینگونه توصیف می کند: "سوء استفاده و سایر تهدیدات آنلاین توسط اکثر مرورگرهای وب بارگیری می شود."

این توضیحات دقیقاً شبیه به آنچه هست است. Edge Protection از بارگیری ویروس های مخرب توسط کاربران جلوگیری می کند. توانستم نمونه های زنده را به راحتی بارگیری کنم ، زیرا پرونده ها بی اثر ساخته شده اند ، زیپ شده و از رمز محافظت شده اند ، اما بارگیری ها و پیوندهای فعال ، مخرب فعال می شوند..

فیلتر وب

این فیلتر استاندارد وب VIPRE ، رایج با اکثر نرم افزارهای ویروس است و حتی اکنون در اکثر مرورگرهای وب گنجانده شده است. این هیچ چیز منحصر به فرد نیست ، و این شانس خوب است که چندین شکل از این قبلاً را در رایانه خود کار کنید ، به خصوص اگر از ویندوز استفاده می کنید. می توانید تنظیمات را تغییر دهید تا برخی از وب سایتهایی که تمایل به مسدود شدن دارند حتی اگر در امان نباشند اجازه دهید اگر این کار را در VIPRE انجام دادید ، باید آن را در هر برنامه فیلترشکن سایت دیگری ، مانند فیلتر داخلی Google Chrome انجام دهید.

تهدیدات را بطور خودکار مدیریت کنید

هنگامی که اسکن ها را انجام می دهید ، یا سایر روش های نظارت فعال هستند ، می توانید رفتار VIPRE را طوری تنظیم کنید که به صورت خودکار آنها را برای شما انجام دهد یا به شما اجازه می دهد تا آنچه را که برای پرونده ها اتفاق می افتد را مدیریت کنید. اگر به VIPRE اعتماد ندارید که به طور صحیح تهدیدات احتمالی را مرتفع کند (به عنوان مثال ، پرونده هایی را حذف می کنید که حذف نمی شوند) ، بهتر است این ویژگی را خاموش کنید. با این حال ، این برنامه کاملاً پیشرفته است و معمولاً فقط تهدیداتی را که به طور آشکار مخرب هستند حذف می کند ، در حالی که پرونده های نامشخص قرنطینه می شوند.

گزینه های اسکن اضافی

در کنار اسکن اصلی ، چند گزینه اسکن دیگر نیز وجود دارد:

 • اسکن Catch Up: اگر اسکن برنامه ریزی شده به هر دلیلی از دست رفته اسکن سریع را انجام می دهد
 • اسکن لایه دوم: اگر اسکن سریع تهدیداتی را که نمی توان با اسکن سریع انجام داد ، به طور خودکار اسکن را انجام می دهد
 • درایوهای قابل جابجایی را اسکن کنید: هرگونه درایو قابل جابجایی را هنگام انجام اسکن ویروس اسکن می کند
 • اسکن پرونده های فردی: شما می توانید بر روی هر پرونده یا پوشه ای از رایانه خود راست کلیک کنید تا آن را با VIPRE اسکن کنید

ابزارهای دیگر

VIPRE شامل چند ابزار دیگر برای مطابقت با ابزارهای ضد ویروس آنها است:

 • در هنگام اسکن و با محافظت فعال برنامه هایی با ریسک کم همراه داشته باشید
 • اجازه می دهد تا پرونده ها و پوشه های انتخاب شده از اسکن جدا شوند
 • برای انجام اسکن های برنامه ریزی شده ، کامپیوتر را از خواب بیدار کنید
 • باتری را با تأخیر به روزرسانی ها و اسکن های برنامه ریزی شده هنگام باتری صرفه جویی کنید

حفاظت از ایمیل

VIPRE ابزارهایی را ارائه می دهد که می توانند از ایمیل شما در مقابل تهدیدها نیز محافظت کنند. این به طور عمده مورد توجه کاربران Outlook قرار می گیرد. با این وجود ، ابزارهای محافظت از ایمیل ها عبارتند از:

 • فیلتر کردن اسپم برای Outlook
 • اسکن ویروس برای ایمیل های ورودی و خروجی
 • ضد فیشینگ ، که همچنین یک کپی از ایمیل را برای قرنطینه ارسال می کند
 • تاریخچه ایمیل اخیر را برای تهدیدات بررسی می کند

دیواره آتش

این روزها فایروال ها برای محافظت از ویروس استاندارد هستند. مانند فیلتر وب ، این احتمال خوب وجود دارد که رایانه شما در حال حاضر فایروال دارد. روشن کردن دیوار آتش VIPRE در این حالت اختیاری است. با این وجود ، اگر به دیوار آتش داخلی ویندوز اعتماد ندارید ، ممکن است ایده خوبی باشد که از فایروال گسترده VIPRE استفاده کنید.

فایروال VIPRE شامل ویژگی های زیر است:

 • ترافیک ورودی و خروجی را فیلتر می کند
 • به شما امکان می دهد استثنائاتی برای نحوه برخورد فایروال به ترافیک داده های مختلف ایجاد کنید
 • بسته های ورود به درگاه های باز نشده را وارد کنید
 • "Stealth Mode" ، که به رایانه شما اجازه می دهد تا به طور خودکار برخی از اسکنه های پورت مخرب را نادیده بگیرد
 • هنگام راه اندازی رایانه ، فایروال را روشن کنید
 • محافظت در برابر حملات از داخل همان شبکه (عالی برای کسانی که از شبکه های وای فای عمومی استفاده می کنند)
 • مدیریت شبکه
 • محافظت از فرآیند برای محافظت در برابر حملات بر روی نرم افزار در حال اجرا بر روی کامپیوتر شما
 • فایروال هوشمند ، که می تواند از طریق پاسخ های شما بیاموزد چه چیزی را بهتر بپذیرد و رد کند

حریم خصوصی

VIPRE واقعاً با برخی از ابزارهای حریم خصوصی خود می درخشد. بسیاری از این موارد منحصر به فرد با VIPRE هستند ، و همزمان با سایر برنامه های ضد ویروس محبوب ، غیر مشابه است. ابزارهای حریم خصوصی موارد زیر را شامل می شوند:

دیده بان اجتماعی

VIPRE می تواند به حساب Facebook شما متصل شود و جدول زمانی Facebook خود را برای تهدیدات مخرب اسکن کند. شما باید از طریق برنامه وارد حساب کاربری خود شوید ، این بدان معنی است که اجازه بیش از مجوزهای VIPRE را صادر می کنید. توجه داشته باشید که این بدان معنی است که VIPRE داده های زیادی را از طریق حساب Facebook خود در اختیار شما قرار می دهد. اگر به خصوص از لحاظ امنیتی آگاه هستید ، پیش بروید و از این مورد خودداری کنید. این یک ابزار مفید است ، اما نمی خواهید کسی را که به داده های شما دسترسی دارد محدود کنید.

اگر تصمیم به استفاده از دیده بان اجتماعی دارید ، می توانید آن را تنظیم کنید تا در فواصل منظم ، مانند هر دو ساعت ، اسکن شود. VIPRE همچنین به شما امکان می دهد تاریخچه آنچه که دیده بان اجتماعی در دسترسی به حساب کاربری خود داشته است را بررسی کنید.

همچنین ببینید: راهنمای ما برای حفظ حریم خصوصی و امنیت فیس بوک.

(به عنوان یک یادداشت جانبی ، من خودم این ویژگی را آزمایش نکردم زیرا علاقه ای ندارم که به VIPRE Security آن نوع دسترسی به حساب رسانه های اجتماعی خود را ارائه دهم.)

پاک کننده پرونده امن

همانطور که VIPRE Security برای این مورد بیان کرده است: "ایمنی و کاملاً اثری از پرونده های رایانه خود را از بین ببرید." این چیزی غیر از حذف ساده سطل زباله است و چیزی غیر از این است که سطل بازیافت خود را خالی کنید. آنچه این کار را انجام می دهد حذف داده ها است ، سپس داده های حذف شده را با اطلاعات مزخرف رونویسی می کند تا پس از بازپرداخت پزشکی قانونی رایانه های پیشرفته ، بازیابی نشود. برنامه های جداگانه ای وجود دارد که می توانید با پول واقعی خریداری کنید تا این کار را برای شما یا برخی از آنها رایگان انجام دهید. این یک مزیت واقعی برای کسانی است که حداکثر حریم شخصی را می خواهند.

تمیز کننده تاریخ

آنتی ویروس VIPRE

Cleaner History VIPRE روشی ساده تر و سریعتر برای تمیز کردن تاریخچه مرور شما است. این برای پوشه های دما است که اغلب نادیده گرفته می شوند. همچنین فایل های تاریخچه را از همه مرورگرهای وب شما به طور همزمان حذف می کند.

کمک و پشتیبانی کنید

پشتیبانی VIPRE Security کمی ناامیدکننده است. من (به نظر من اکثر مردم) نمی خواهم پس از داشتن داستانهای وحشتناک پشتیبانی مشتری ، با مشتری تماس بگیرم. من ترجیح می دهم از پیشنهاد چت استفاده کنم. VIPRE Security پشتیبانی از چت را در وب سایت خود ارائه می دهد ، در کنار ایمیل ، یک سیستم راهنمای تلفن ، مقالات پشتیبانی و انجمن های خودی که اکنون استاندارد هستند برای رایج ترین موضوعات.

آنچه که از درد پشتیبانی کم می کند ، گزینه جستجوی انجمن ها و بخش "راه حل ها" برای کلمات کلیدی است. اگر مسئله مشترکی دارید ، باید کارهای دستی زیادی را انجام دهید.

این شرکت کمی به تالارهای خود اعتماد دارد ، که البته جالب توجه هستند ، گرچه باید امیدوار باشید که شخصی قبلاً سؤال شما را پرسیده است و پاسخی دریافت کرده است. هرکسی می تواند مبحث جدیدی ارسال کند. از نگاه کردن به پست های انجمن ، به نظر نمی رسد که VIPRE Security به تمام پست ها پاسخ دهد ، یا حتی به موقع به مواردی که پاسخ می دهند پاسخ دهد. برای منصفانه بودن نسبت به VIPRE Security ، بسیاری از سؤالات انجمن مواردی نیستند که بتوانند به طور منطقی اقدام به پاسخگویی کنند یا مواردی هستند که با استفاده از بلیط پشتیبانی یا با استفاده از سیستم چت آسانتر می توان به آنها پاسخ داد..

به گفته این ، من سعی کردم از سیستم چت استفاده کنم تا بتوانم یک جواب ساده را پیدا کنم که در هیچ کجای سایت نتوانستم پیدا کنم: "محدودیت نسخه سیستم عامل اندروید برای برنامه VIPRE Mobile چیست؟" من یک سؤال پشتیبانی چت برای این موضوع باز کردم ، و بعد از وارد کردن نام ، آدرس ایمیل و شماره تلفن (چرا باید این را بدهم؟) حدود دو دقیقه منتظر یک عامل بود. بعد از دو دقیقه ، سیستم من را بوت کرد و گفت هیچ مأمور موجود نیست.

ساعت خدمات و موارد دیگر

آیا VIPRE Security ساعات مشخصی را برای پشتیبانی چت در اختیار شما قرار داده است؟ اگر این کار را انجام دهند ، آنها را در هر جایی که واضح است ارسال نمی کنند.

بعد تصمیم گرفتم بلیط پشتیبانی را باز کنم. بلیط پشتیبانی برخی از اطلاعات اساسی ، از جمله شماره تلفن من (دوباره ، چرا؟) نیاز داشت. همچنین به اطلاعات دقیق تری در مورد سیستم عامل ، نرم افزار نیاز داشت و مکانی برای نوشتن در مورد مشکل من با جزئیات بیشتر فراهم کرد. من همچنین این گزینه را داشتم که اولویت بلیط خود را به عنوان "کم" ، "متوسط" ، "زیاد" یا "فوری" نشان دهم. بدیهی است ، سؤال من کاملاً فوری نبود ، اما در واقع چه کسی غیر از "فوری" را انتخاب می کرد. "اگر این تأثیر را در سرعت پاسخ شما قرار دهد."?

من یک روز کمتر از 24 ساعت جواب دادم. VIPRE Security اظهار داشت كه بیشترین پاسخ ها در 24 ساعت انجام می شود ، بنابراین این مطابق با سیاست اعلام شده آنها بود.

تا آنجا که کمک و پشتیبانی پیش می رود ، به نظر می رسد VIPRE Security دارای سیستم های خوبی است اما می تواند برخی از اطلاعات اصلی را به راحتی پیدا کند. علاوه بر این ، آنها باید تعیین کنند که آیا ساعتی برای سیستم گپ و پشتیبانی تلفنی خود تعیین کرده اند. اگر هیچ کدام وجود نداشته باشند ، پس گرفتن زمان از سیستم پشتیبانی چت به دلیل عدم وجود نمایندگی بسیار کمکی است.

اثربخشی به عنوان یک راه حل امنیتی

مجموعه ابزارهای مفید VIPRE ، این نرم افزار را به یک راه حل امنیتی بسیار مؤثر تبدیل کرده است.

اسکن بسیار دقیق است و VIPRE Security مرتبا تعاریف ویروس خود را به روز می کند. در حال حاضر ، وجود دارد بیش از 58.500 تعریف ویروس که برنامه می تواند شناسایی کند. این همچنین طراحی شده است تا پرچم های هشدار دهنده را در برنامه ها و عملیات هایی که به نظر می رسد مخرب است ، بکشاند. مانند اکثر برنامه های ویروس ، VIPRE به شما امکان می دهد که در صورت مثبت بودن کاذب ، این موارد را به صورت جداگانه بررسی کنید.

این واقعیت که شما می توانید تقریباً همه چیز را با این نرم افزار کنترل کنید ، VIPRE را به یک ابزار امنیتی کاملاً مؤثر و همه جانبه تبدیل می کند. پرداختن به اشتراک برای نسخه موبایل این برنامه ، آن را برای بیشتر مصرف کنندگان بسیار مهم می کند.

جوایز و شناسنامه های اضافی

AV-Comparatives تنها آزمایشگاه مستقل آزمایشگاهی نیست که نتایج عالی از آنتی ویروس VIPRE به دست آورد. در کنار AV-Comparatives ، این ابزار توسط آزمایشگاههای ISCA ، راهنمای اطلاعات محصولات امنیتی ، موسسه تست AV و بولتن ویروس تأیید شده است..

از VIPRE بازدید کنید

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

71 − 65 =

Adblock
detector