10 کلاهبرداری متداول که فریلنسرها را هدف قرار می دهند (و نحوه جلوگیری از آنها)

10 کلاهبرداری متداول که هدف منفک فروشان است

اگر شما بخشی از "اقتصاد کلاه گیس" هستید ، تنها نیستید. طبق بررسی سال 2017 از Upwork ، بیش از 57 میلیون کارگر آزاد در ایالات متحده زندگی می کنند. این تعداد در سال در حال رشد است. و گرچه کار آزاد می تواند بسیار قدرتمند باشد ، در صورت عدم دقت نیز می تواند با هزینه قابل توجهی همراه باشد. به این دلیل است که بسیاری از مترجمان آزاد کاملاً سبز غالباً در معرض کلاهبرداری قرار می گیرند که قصد دارد آنها را از درآمدهای آسان جلب کند ، فقط این که آنها را از بین ببرند.

من به عنوان یک نویسنده مستقل مستقل ، من سهم عادلانه ای از کلاهبرداری را که به آزادکاران منصوب شده است ، دیده ام. از پست های شغلی کاملاً کلاهبردار ، گرفته تا کسی که در واقع سعی کرده است مرا متقاعد کند که حساب Upwork خود را با او به اشتراک بگذارم ، مجبور شدم برای تأمین درآمد در اقتصاد حرکتی ، به دنیای بعضی اوقات پرخطر مالی بپردازم..

Contents

چرا آزادکاران به دلیل کلاهبرداری سقوط می کنند?

اگر هرگز به دلیل کلاهبرداری سقوط نکرده اید ، ممکن است تعجب کنید که چگونه و به همین دلیل آزادکارها طعمه آسان برای هنرمندان و مجرمان هستند.

دو دلیل عمده وجود دارد که برخی از مترجمان برای کلاهبرداری سقوط می کنند ، که هر دو در گزارش "Freelancing in America" ​​از Upwork 2017 مشخص شده اند: پیش بینی درآمد و پیدا کردن کار. در بسیاری از صنایع آزاد مانند نوشتن ، افرادی که تجربه بیشتری دارند ، کار بسیار آسانتری برای پیدا کردن کار دارند. فریلنسرهای جدید معمولاً برای بدست آوردن کار ، تجربه و مطالب ارزشمندی که به عنوان نمونه کارها دارند ، مجبورند خود را زیر نظر بگیرند. عدم کار با درآمد مناسب می تواند منجر به کاهش قابل توجه درآمد یا شکاف درآمدها شود.

این مبارزه برای چنگ زدن به راه شخصی از پایین می تواند به راحتی منجر به ناامیدی قابل درک شود. و هنگامی که فرصتی برای حرکت به بالا ارائه می شود ، بسیاری از کارگران آزاد ممکن است هنگام ارائه فرصت کار آسان ، سریع و پر درآمد ، رادارهای کلاهبرداری خود را تنظیم یا خاموش کنند..

با این حساب ، اگر تازه وارد برنامه های مالی آزاد هستید هر صنعت و به دنبال جلوگیری از برخی کلاهبرداریهای رایج در مورد فریلنسرها ، در اینجا لیستی مفید از 10 کلاهبرداری که ممکن است در سفر به بالا با آنها روبرو شوید.

1. کلاهبرداری کار از خانه

اگرچه نوشتن ، ویرایش و طراحی گرافیکی مستقل از مشهورترین انواع فریلنسرینگ است ، اما طرح های "کار از خانه" ده ها سال است که وجود داشته و در واقع در رده اقتصاد کلاه گیس قرار دارند. علیرغم راه های قانونی فراوان برای کسب درآمد از خانه ، از جمله از طریق سیستم عامل های آزاد مانند Upwork ، Freelancer ، Toptal و Guru ، برخی از افراد هنوز در معرض کلاهبرداری های غیر توصیفی از کلاهبرداری قرار دارند..

کلاهبرداری های آزاد

بسیاری از این کلاهبرداریها جذاب به نظر می رسند ، زیرا بر خلاف اکثر سیستم عامل های رسمی و قانونی آزاد ، نیازی به مجموعه مهارتهای تخصصی ندارند. بسیاری از کلاهبرداری های کار از خانه خود را بر اساس پتانسیل درآمد بالا تصور می کنند ، اما تا زمانی که شماره آنها را فراخوانی نکنید ، یا اینکه وارد یک تبادل ارتباط دیجیتالی با هنرمندان کلاهبرداری شوید ، هیچ جزئیات را ارائه نمی دهید..

نحوه جلوگیری از کلاهبرداری کار از خانه

ساده ترین راه برای جلوگیری از این نوع کلاهبرداری ها ، استفاده از تنها سیستم عامل های معتبر قانونی است. این سایتها ممکن است از هنرمندان کلاهبرداری برخوردار باشد که در درون آنها کار می کنند ، اما اکثر آنها روش گزارش گیری و نظارت دارند که تعداد مشاغل کلاهبرداری را که ممکن است ارسال شود ، کاهش می دهد..

همچنین می خواهید از کلیک بر روی هر پیوند یا تبلیغات اینترنتی مشابه نسخه بالا خودداری کنید. اگر آگهی "کار از خانه" نتواند بیان کند که چه نوع کارهایی انجام می شود ، احتمالاً کلاهبرداری است یا حداقل از پتانسیل درآمدی بیش از حد است..

اگر مطمئن نیستید که یک سایت یا خدمات قانونی باشد ، یک جستجوی سریع Google انجام دهید ، مانند "بررسی [[نام سایت]" یا "[[نام سایت] یک کلاهبرداری است" است. اگر یک وب سایت دارای نظرات بد است یا چندین منبع بیان کرده اند که این یک کلاهبرداری است ، به دنبال جای دیگری برای فرصت های کاری باشید.

2. ارسال مشاغل جعلی

ده ها تابلوی شغلی در خارج از کشور وجود دارد که هر کدام سطوح مختلف فیلتر محتوا را برای کمک به حذف کلاهبرداری از سیستم های خود دارند. برخی از آنها حمایت های بهتری نسبت به بقیه در بورس آزاد دارند. به عنوان مثال ، اگر شما از بخش "Gigs" Craigslist استفاده می کنید ، هیچ راه واقعی وجود ندارد که بگویید شغل واقعی معامله است یا کلاهبرداری در مبحث. از آنجا که Craigslist هیچ ویژگی ای برای رتبه بندی افراد ارسال شده به کار ندارد ، شما هیچ اطلاعاتی در این زمینه ندارید که به شما کمک می کند تا تعیین کنید که آیا پوستر شغل یک شرکت قانونی است یا کسی که امیدوار است شما را از خانه و خانه کلاهبرداری کند یا خیر..

به عنوان مثال ، این ارسال شغل در Craigslist هیچ راهی برای بیان اینکه آیا پوستر شغل به اندازه کافی قابل اعتماد برای پرداخت هزینه کار کامل است ، ارائه نمی دهد. همچنین هیچ راهی برای گفتن اینکه آیا او فقط فیشینگ ندارد و به امید سرقت اطلاعات از متقاضیان وجود دارد ، وجود ندارد.

کلاهبرداری های مستقلمنبع: Craigslist

نحوه جلوگیری از ارسال مشاغل جعلی

بهترین گزینه شما این است که فقط از طریق وب سایت های رسمی ارسال شغل و سیستم عامل های آزاد به دنبال کار باشید. با این حال ، پست های شغلی جعلی و کلاهبرداری در این سیستم عامل ها و سایت ها نیز وجود دارد ، بنابراین چند قدم اضافی وجود دارد که می خواهید آنها را انجام دهید.

 1. فقط از کارفرمایانی که سابقه کار تأیید شده و رتبه های خوبی دارند استفاده کنید. در حال حاضر اکثر سیستم عامل های مستقل آزاد پس از اتمام پروژه ها ، به کارفرمایان اجازه می دهند تا به مشتریان خود امتیاز دهند و به مشتریان این امکان را بدهند که به آزادکاران خود امتیاز دهند. به عبارت دیگر ، این یک دنباله کاغذ ایجاد می کند ، و این باعث می شود تشخیص مشتری واقعی معامله آسان تر شود.
 2. با این وجود ، ممکن است مواقعی مشاهده شود که یک پست شغلی جالب از یک مشتری جدید یا یک کارفرمای بالقوه مشاهده کنید که سابقه قبلی ندارد. اگر اینگونه است ، قبل از توافق برای انجام کار ، بسیار محتاط باشید. اگر متقاضی هستید ، اطمینان حاصل کنید که مشتری کارهایی را انجام نمی دهد ، از شما بخواهید برای کار خود پول بپردازد و یا از شما خواسته است ارتباط خود را از بستر رسمی رسمی فریالنسینگ خارج کند.
 3. نمرات و بررسی نظرات مشتری را بررسی کنید. بررسی بد لزوماً به معنای کلاهبرداری مشتری نیست. در حقیقت ، اکثر افرادی که پست های کلاهبرداری می کنند به هیچ وجه سابقه کار قبلی را در یک سیستم عامل ندارند. بررسی های بد اغلب نشانه مشتری است که کار با آن دشوار است. با این وجود ، این احتمال وجود دارد که مشتری تمایل به درخواست کار بیشتر از آنچه توافق شده باشد داشته باشد یا سعی در پرداخت هزینه ، تأخیر در پرداخت یا اصلاً پرداخت نکرده باشد. این ممکن است در بررسی های موجود در سیستم عامل نشان داده شود.

3. درخواست می کند قبل از استخدام (پرداخت هزینه کار) ، مبلغ ارسال را ارسال کنید.

نکته عالی در مورد کارهای آزاد این است که شما اغلب تجهیزات مورد نیاز خود را برای شروع کار دارید. به عنوان مثال اگر نویسنده یا هنرمند آزاد هستید ، احتمالاً نرم افزاری را که لازم دارید بلافاصله کار خود را شروع کنید. و اگر شما یک کارگر مشترک سواری برای Uber یا Lyft هستید ، داشتن ماشین شخصی خود که استانداردهای بازرسی از خدمات را پشت سر می گذارد ، به معنای این است که شما آماده رول شدن هستید (به معنای واقعی کلمه).

با این حال ، برخی از کلاهبرداری های مستقل از شما درخواست می کنند که برای شروع کار برای آنها ، مقداری هزینه بپردازید یا کالای مشتری را خریداری کنید. چنین کلاهبرداریهایی اغلب به شما قول می دهند که به هزینه ورود به کارهای زیادی دسترسی داشته باشید یا وعده پاداش عظیمی برای فروش محصول شرکت بعد از خرید آن بدهید.

معمولاً هیچ تضمینی برای این نوع کلاهبرداریها وجود ندارد. بیشتر مواقع غیر از این ، شرکت یا مشتری که باعث می شود افراد برای پرداخت هزینه کار خود را بپردازند ، با ورود به سیستم افراد و یا خرید و فروش کالای مورد نظر شما برای فروش ، سود کسب می کنند..

نحوه جلوگیری از کلاهبرداری "پرداخت به کار"

توصیه در اینجا ساده است: اگر برای دسترسی به کار با مشتری خاص باید هزینه پرداخت کنید ، با آن مشتری کار نکنید. توجه داشته باشید که این است نه همان هزینه خدمات برای استفاده از یک سیستم عامل.

به عنوان مثال ، سایتهایی مانند Freelancer.com و Upwork ثبت نام رایگان و تعداد محدودی از ارسال رایگان پیشنهادات را ارائه می دهند ، اما فرصتی را برای ارسال پیشنهادهای بیشتر هزینه می کنند. این یک کلاهبرداری نیست بلکه هزینه استفاده از خدمات آنها برای یافتن کار است - و همچنین اجباری نیست. اما اگر خدمتی را پیدا کرده اید که نیاز به ثبت نام و پرداخت هزینه یا خرید یک محصول را قبل از انجام کار برای آنها داشته باشد ، به جای دیگری برای کار جستجو کنید. به احتمال زیاد شما نمی توانید بازده "سرمایه گذاری" را بدست آورید.

4. طرح های هرمی (یا بازاریابی چند سطحی / فروشندگان مستقیم)

طرح های هرمی ، (همچنین به عنوان بازاریابی چند سطحی یا فروش مستقیم نیز شناخته می شوند) این روزها در همه جا قرار دارند. کمی کلاهبرداری از کلاهبرداری های "پرداخت به کار" ، کلاهبرداری های بازاریابی چند سطحه به این روش کار می کنند:

 1. شما در این سرویس / شرکت ثبت نام می کنید و "سفیر برند" یا اصطلاح مرتبط دیگر می شوید.
 2. شما مجبور هستید قبل از زمان ، معمولاً با "تخفیف" محصولات شرکت را بخرید..
 3. سپس شما وظیفه دارید آن محصولات را برای شرکت بفروشید که ممکن است سود شما را به سود خود ببرد.
 4. شما همچنین مجبور هستید دوستان ، خانواده ها و آشنایان را به عنوان "سفیران برند" ثبت نام کنید و این شرکت غالباً در صورت دریافت تعداد بیشتری از افراد برای کمک به فروش محصول ، پاداش هایی را ارائه می دهد.

متأسفانه ، بازاریابی چند سطحی در بسیاری از مناطق ، از جمله ایالات متحده ، کاملاً قانونی است ، اما به طرز دشواری. مارک های بزرگ MLM ، مانند Amway و Mary Ke ، ده ها سال است که با هم مواجه هستند و همگی با چالش های حقوقی بیشماری روبرو بوده اند (معمولاً به دلیل کلاهبرداری یا رفتارهای سوء استفاده کننده). برخی دیگر ، مانند LulaRoe ، Herbife و Plexus ، علیرغم داستانهای منشأ طراحی شده و دادخواستهای مداوم ، در خانواده های سراسر کشور جایگاه محکمی کسب کرده اند. حتی بدتر اینکه ، بسیاری از این طرح های MLM دارای حامیان نسبتاً سرسختی هستند ، اما به همان اندازه بسیاری از افراد گزارش دهنده نوع داستان های ترسناک MLM هستند که نشان دهنده کلاهبرداری هستند.

کلاهبرداری freelacneمنبع: زنبور عسل بابل

MLM یکی از رایج ترین انواع کلاهبرداری بسیار دور است و بیشتر از آنکه طعمه مادران در خانه نباشند ، ناامید شده اند تا در درآمد خانوار خود یا یافتن آزادی مالی کمک کنند. معمولاً شرکتها نوید مسیری آسان برای ثروتمندان را می دهند ، اما غالباً افراد را به آتش می کشند و خیلی بیشتر از درآمدشان خرج می کنند ، یا هزینه های خرید محصولات این شرکت را به سختی هزینه می کنند. حتی وب سایتهایی وجود دارند که فقط برای پیاده سازی MLM برای آنچه که هستند نیستند بلکه برای پشتیبانی از افرادی که به دلیل چنین کلاهبرداری ها آسیب دیده اند نیز وجود دارند..

نحوه جلوگیری از کلاهبرداری های بازاریابی چند سطحی و طرح های هرمی

بسیاری از افراد قبل از اینکه متوجه شوند خودشان به چه چیزی وارد شده اند ، به کلاهبرداری MLM فرو می شوند. در حال حاضر خیلی دیر شده است ، بسیاری از کسانی که شروع به کار برای یک شرکت فروش مستقیم می کنند ، هزاران دلار و همچنین دوستان هستند. این امر به این دلیل است که شرکتهای MLM اغلب افراد را تحت فشار قرار می دهند و سعی می کنند تقریباً به هر کسی که می توانند بفروشند ، از جمله دوستان و نزدیکان نزدیک ، که بسیاری از آنها در نهایت از دیدن به عنوان یک فرصت تجاری خسته می شوند..

بهترین راه برای جلوگیری از کلاهبرداری MLM ، رد هرگونه پیشنهاد برای همکاری با شرکتی است که می خواهد شما کالای خود را برای آنها خریداری و بفروشید. علاوه بر این ، اگر شرکت قول می دهد از طریق روش آنها ثروتمند شوید ، آنها احتمالاً کلاهبرداری هستند.

وب سایت های مفید کلاهبرداری های MLM را ذکر می کنند ، بنابراین شناختن شرکت ها با نام می تواند کمک کند. این لیست از MLM ها در گروه Reddit / r / AntiMLM باید یک نقطه شروع خوب باشد. به سادگی لیستی از نام شرکتی که گمان می کنید یک طرح هرمی است ، جستجو کنید. نکته مهم ، اگر مطمئن نیستید ، ابتدا شرکت را بصورت آنلاین تحقیق کنید.

5- درخواست اطلاعات حساب

به احتمال زیاد شما به عنوان یک مترجم آزاد حساب های مختلفی دارید. به احتمال زیاد یک حساب پی پال برای معاملات سریع تنظیم شده است ، به عنوان مثال ، این احتمال قوی وجود دارد که شما باشید یا خواهید بود بخشی از سیستم عامل های مختلف آزاد.

هر حسابی که به تجارت شما مرتبط باشد بسیار مهم است. در واقع ، بسیار مهم است که کلاهبرداران ممکن است سعی کنند به منظور دستیابی به حساب شما برای اهداف خود ، به سرقت پول از حسابهای خود ، یا در قبال پرداخت باج ، به آنها دسترسی پیدا کنند..

این یک اقدام کلاهبرداری است که من شخصاً خیلی قبل از آن در LinkedIn استفاده نکردم. من اکثر کارهای آزادم را از طریق Upwork انجام می دهم ، جایی که من یک رتبه عالی و بررسی های عالی را حفظ می کنم. در حالی که وقت و تلاش زیادی برای ساختن این موقعیت خوب در Upwork انجام شد ، می تواند برای هر کسی که توانایی دستیابی به آن را دارد نیز با ارزش باشد..

این همان چیزی است که یکی از کلاهبرداران امیدوار بود وقتی با من در LinkedIn تماس گرفت ، این کار را انجام دهد.

کلاهبرداری های آزاد

پیشنهاد کلاهبردار در ابتدا به اندازه کافی بی گناه به نظر می رسید. او می خواست به من کمک کند تا پول بیشتری کسب کنم. و به عنوان یک فریلنسر ، خوب ، این همیشه پیشنهادی است که من مایل به سرگرم کردن خودم هستم. از این گذشته ، بسیاری از آزادکاران با مهارت های مختلف به نیروهای خود پیوسته و به یکدیگر کمک می کنند. برای مثال یک نویسنده ممکن است با یک گرافیست همکاری کند. این اغلب از نظر متقابل سودمند است.

با این حال هدف او نبود و پرچم های قرمز خیلی سریع بالا رفتند.

او سعی کرد تا با استفاده از پیوند مرده ، مثلاً علی رغم ادعاهای خود مبنی بر داشتن مشخصات کامل ، مشخصات Upwork خود را به من نشان دهد. اگر در گذشته در مقطعی وجود داشته است ، مطمئناً دیگر فعال نبود. طولی نکشید که او بمب کلاهبرداری آشکار را روی من انداخت.

کلاهبرداری های آزاد

من حتی به آخرین درخواست او پاسخ زحمت ندادم. نیازی نبود واضح بود که بازی او در اینجا چیست. با دادن اطلاعات حساب من ، به او دسترسی خواهم داد:

 • درآمد فعلی من منتظر انتقال به حساب شخصی من است
 • اطلاعات بانکی من
 • سایر اطلاعات شناسایی شخصی
 • کل حساب کاربری Upwork من

حتی اگر درخواست وی مشروعیت داشته باشد (بدیهی است که اینگونه نبوده است) اشتراک حساب مخالف با شرایط خدمات Upwork است و همچنین برای بسیاری از سیستم عامل های مستقل مخالف است. انجام این کار نه تنها من را در معرض خطر کلاهبرداری قرار می دهد بلکه خطر بزرگی را برای از دست دادن بخش مهمی از تجارت آزاد من دارد.

نحوه جلوگیری از کلاهبرداری اشتراک حساب

هنگامی که شما موفق شدید و سابقه خوبی از کارهای محکم دارید ، تلاش برای به اشتراک گذاشتن حسابهای بسترهای نرم افزاری رایج تر است. هنگامی که این اتفاق می افتد ، باید کوشا باشید تا اجازه ندهید که درخواست درآمد اضافی شما را از عقل سلیم دور کند. هرکسی که می خواهد حساب شما را به اشتراک بگذارد احتمالاً بدنبال سرقت حساب شما است یا بدتر. گذشته از این ، به اشتراک گذاشتن بسترهای نرم افزاری آزاد یا اطلاعات حساب پی پال نیز یک خطر بزرگ برای حفظ حریم خصوصی است ، زیرا احتمالاً حساب شما حاوی مقدار منصفانه ای برای شناسایی اطلاعات شخصی و اطلاعات مالی است..

اگر شخصی بخواهد هر یک از حساب های آزاد خود را به اشتراک بگذارد ، فقط بگوید نه.

6. اطلاعات شخصی که از طریق اسناد مالیاتی فیشینگ می شوند

از بین تمام تلاش های کلاهبرداری در این لیست ، کلاهبرداری با سند مالیاتی تنها شخصی بود که تقریباً قبل از اینکه به آن عادت کنم مرا وارد کرد. خوشبختانه ، ماهیت مشکوک من در دست گرفت و من قبل از دادن اطلاعاتم همه علائم هشدار دهنده را دیدم.

با توجه به ماهیت کارهایی که انجام می دهیم ، آسان است که فرض کنیم فرم های مالیاتی فقط بخشی از انجام کار است. نه خیلی سریع. در بیشتر موارد ، دیگر نیازی نیست که W2 یا هر شکل دیگری از مالیات را به مشتری بدهید.

با مشتریانی که سعی در ارائه اسناد مالیاتی به آنها دارند ، محتاط باشید. در ایالات متحده ، مشتریان فقط باید از شما بخواهند كه W2 را در صورت پرداخت وجه و یا از طریق واریز مستقیم به حساب بانك خود ، ارسال كنید و آنها انتظار دارند كه برای پیمانكاران مستقل كه می توانند گزارش ندهند ، مبلغی بیش از حد مجاز فدرال را به شما پرداخت كنند. مالیات (در حال حاضر 600 دلار). اگر از طریق خدمات پردازش دیجیتال پرداخت ، مشتری پرداخت می شوید نیازی به صدور MISC 1099 نیست به شما ، و بنابراین نیازی به W2 یا شماره تأمین اجتماعی خود ندارید.

نحوه جلوگیری از کلاهبرداری در سند مالیاتی

اگر مشتری های شما قصد دارند از طریق یک بستر آزاد یا خدمات پرداخت الکترونیکی ، مانند PayPal یا حتی از طریق کارت اعتباری ، به شما پرداخت کنند ، دیگر نیازی به ارائه اسناد مالیاتی به آنها نخواهید داشت. پلت فرم آزاد یا خدمات پرداخت دیجیتال لازم است در صورت کسب درآمد بیش از 20،000 دلار از طریق آن سیستم عامل یا دریافت آن مبلغ یا بیشتر از طریق آن سیستم پرداخت ، 1099-MISC را برای شما ارسال کند ، و به احتمال زیاد از قبل SSN و سایر اطلاعات خود را در پرونده خواهید داشت..

مشتریانی که از طریق سیستم عامل های آزاد کار می کنند نباید درخواست W2 یا سایر اسناد مالیاتی کنند. اگر این کار را انجام دهند ، احتمالاً کلاهبرداری است ، یا مشتری در قبال مسئولیت های مالیاتی خود به شدت نادرست عمل می کند. اگر مشتری بر روی آن فشار آورد ، تسلیم نشوید.

اگر خارج از بستر فریلنسرینگ با یک مشتری کار می کنید و از ارائه SSN یا اطلاعات دیگری که می تواند برای سرقت هویت شما استفاده کند ، راحت نیستید ، درخواست کنید که تمام پرداخت ها حداقل از زمانی که مطمئن شوید از طریق پی پال انجام شود. می توانید به اطلاعات خود به مشتری اعتماد کنید.

سرانجام ، اگر یک سند مالیاتی دریافت می کنید ، تفاوت بین اسناد مالیاتی واقعی را بدانید. W2 واقعی هرگز به عنوان یک سند Microsoft Word وارد نمی شود ، به عنوان مثال (که این کار را با دریافت این اقدام کلاهبرداری انجام دادم). همچنین این سند باید دارای آخرین سال مالیاتی در دسترس باشد. اگر پرونده W2 دریافت می کنید ، آن را در برابر آخرین سند موجود در اینجا بررسی کنید.

7. روش پرداخت مشکوک یا غیر معمول

به عنوان یک فریلنسر ، بیشتر گزینه های پرداخت شما دیجیتالی خواهد بود. با این حال ، برخی از مشتریان ممکن است از طریق چک پرداخت کنند ، در حالی که برخی دیگر ممکن است از واریز مستقیم یا کارت اعتباری استفاده کنند. اینها همه اشکال استاندارد پرداخت و معمولاً قابل اعتماد هستند.

برخی از مشتریان با ارائه هزینه پرداخت از طریق روش های غیر معمول ، سعی در کلاهبرداری از مترجمان آزاد خواهند کرد. این امر می تواند شامل درخواست به مترجمان بشود که اشکال جایگزین پرداخت (کالاها و خدمات به جای پول) را بپذیرند یا با استفاده از روشهایی مانند کارتهای هدیه ، پرداخت را بپذیرند..

نحوه جلوگیری از کلاهبرداری روش پرداخت

شما فقط باید به عنوان یک مترجم آزاد چند روش پرداخت انتخاب کنید. این موارد مستقیماً از طریق بستر آزاد که شما استفاده می کنید ، دریافت می کند که پرداخت را دریافت می کند ، هزینه دریافت می کند ، یا از طریق گزینه های پرداخت مشترک مانند PayPal ، کارت اعتباری ، سپرده مستقیم یا چک. برخی از سیستم های پرداخت جزئی دیگر ، مانند Square ، وجود دارند که اگر شما نوع فریلنسر هستید که اشیاء خود را از طریق روش های فیزیکی به فروش می رسانید ، ممکن است از آنها استفاده کنید..

با این حال ، شما هرگز نباید پرداخت هایی را از طریق وسیله هایی کاملاً غیر عادی یا کاملاً غیرمعمول بپذیرید. به عنوان مثال ، اگر مشتری بخواهد به جای خدمات به شما کالایی بپردازد ، آن را قبول نکنید (بله ، این اتفاق می افتد و من قبل از این مشتری درخواست کرده ام این نوع گزینه غیرعادی پرداخت را داشته باشم).

مشتریانی که درخواست پرداخت از طریق روشهای غیرمعمول دارند ، اغلب به دنبال تغییر کوتاه مدت شما هستند یا از تعهدات مالیاتی خودداری می کنند. برای ایمن نگه داشتن گزارش درآمد خود و جلوگیری از رفتار مشکوک در پرداخت از طرف مشتری ، فقط پرداخت را از طریق ابزارهای معتبر و قابل قبول بپذیرید.

8. پروژه های "تست"

این کلاهبرداری است که بسیاری از آزادکاران بویژه نویسندگان حداقل یکبار قبل از آموختن درس خود ، آن را تجربه می کنند. اینگونه می شود:

 • شما یک پیشنهاد ارسال می کنید
 • مشتری پاسخ می دهد و می گوید که آنها پیشنهاد شما را دوست دارند و دوست دارد شما یک پروژه آزمایشی انجام دهید. اگر همه چیز خوب پیش برود ، شما را برای کار بیشتر استخدام می کنند
 • شما پروژه آزمایشی را تکمیل می کنید ، و هرگز از مشتری باز نمی گویید ، یا مشتری به شما می گوید کار عالی است اما او یک فریلنسر دیگر را انتخاب کرده است

کلاهبرداری های آزاد

در بسیاری موارد ، مشتری در واقع به دنبال استخدام نیست. در عوض ، مشتری از پروژه های آزمایشی برای جمع آوری کار با کیفیت از مترجمان بدون نیاز به پرداخت سکه یا پرداخت مبلغ قابل توجهی کمتر از آنچه معمولاً چنین پروژه ای هزینه می کند استفاده می کند..

نحوه جلوگیری از کلاهبرداری پروژه آزمایشی

این آسان و قابل درک است که چرا بسیاری از مترجمان آزاد برای این کلاهبرداری سقوط می کنند. دریافت پاسخ از مشتری که درخواست یک پروژه آزمایشی می کند ، اغلب نشانگر این است که آنها از پیشنهاد شما خوششان آمده است و شما به تضمین قرارداد نزدیک هستید. اما برخی از مشتری ها وجود دارند که از این اعتماد به نفع خود سوء استفاده می کنند.

9- درخواست می کند تا در خارج از کانالهای رسمی ، ارتباط برقرار کنید

بهترین سیستم عامل های مستقل همه دارای یک سیستم ارتباطی یکپارچه هستند. این سیستم محافظت از حریم خصوصی را برای آزادکاران فراهم می کند و امکان برقراری ارتباط در مورد تجارت را بدون نیاز به ارائه اطلاعات شخصی امکان پذیر می سازد ، مگر اینکه بخواهید یا به آن احتیاج دارید..

سیستم های ارتباطی سکوی آزاد باعث می شود که به راحتی سوءاستفاده و کلاهبرداری علیه مشتری ها شکایت کنید. به همین دلیل ممکن است برخی از مشتری ها سعی کنند ارتباطات را از کانالهای رسمی و یکپارچه خارج کنند. اگر دنباله کاغذی در سیستم چت مستقل وجود نداشته باشد ، ممکن است سکوی آزاد موظف نباشد در بهبودی از تأثیرات منفی کلاهبرداری به شما کمک کند.

نحوه جلوگیری از کلاهبرداری از طریق کانالهای ارتباطی خارجی

اگر از یک بستر مستقل استفاده می کنید ، فقط از کانال های رسمی ارتباط استفاده کنید تا اینکه یک رابطه کاری قوی با مشتری ایجاد کرده باشید. حتی در این صورت ، شما ممکن است بخواهید با سیستم های رسمی چت که با این خدمات همراه هستند ، چسبیده باشید ، زیرا می توانند به شما و مشتری در مقابل سوءاستفاده احتمالی محافظت کنند.

برای کسانی که به طور آزاد در خارج از سیستم عامل های رسمی فعالیت می کنند ، بهترین گزینه شما ایجاد آدرس ایمیل و شماره تلفن جداگانه برای اهداف تجاری است. می توانید از چیزی مانند Google Voice برای ایجاد شماره VoIP جدا شده از شماره شخصی خود استفاده کنید و آن ارتباطات را از طریق دستگاه تلفن همراه خود وارد کنید ، بنابراین لازم نیست که دو گوشی را با شماره جداگانه خریداری کنید. همچنین ممکن است بخواهید برای استفاده در مشاغل نیز یک حساب Skype جداگانه ایجاد کنید.

در همه موارد ، بهتر است در صورت عدم امکان جلوگیری از دسترسی به مشتری به حساب های رسانه های اجتماعی خود اجازه ندهید. تنها استثنا ممکن است LinkedIn باشد ، جایی که اضافه کردن مشتریهای شما ممکن است به افزایش فرصتهای شغلی شما کمک کند و به شما فرصتی می دهد تا اعتماد به نفس و تاریخچه مشتری را بررسی کنید..

10. نوشتن مقاله به سایتهای مرجع

این یکی همیشه کلاهبرداری نیست بلکه بسیار قابل توجه است غیر اخلاقی از او بخواهید که اغلب به ویژه نویسندگان مستقل را هدف قرار دهد.

اگر به برخی از وب سایتهای اصلی مانند Mashable ، Forbes یا Huffington Post دسترسی دارید ، می نویسید و منتشر می کنید ، برخی از مشتریان بالقوه ممکن است از شما بخواهند که در ازای پول به آن سایتها ارسال کنید. در واقع ، این مشتریان از شما می خواهند که از دسترسی ممتاز خود برای ارتقاء مخفیانه محصول یا خدمات خود استفاده کنید.

کلاهبرداری های آزاد

اما در بعضی مواقع ، این نوع درخواست نیز می تواند کلاهبرداری باشد. فریلنسر این خطر را دارد که نه تنها قرارداد فعلی خود و رابطه با وب سایت های مورد نظر خود را از دست ندهد ، بلکه در صورت عدم انتشار مطالبی که می نویسند و مورد بررسی قرار نمی گیرد نیز پرداخت نمی شود..

نحوه جلوگیری از کلاهبرداری سایت مرجع

ساده ترین راه برای جلوگیری از این کلاهبرداری ها ، پاسخگویی به آنها هرگز نیست. اگر از دعوت نامه یا درخواست استفاده از دسترسی یا ارتباط ممتازی خود با یک سایت معتبر برای ارتقاء محصول یا خدمات استفاده می کنید ، این کار را نکنید..

آیا شما دیگر کلاهبرداری هایی را مشاهده کرده اید که آزادکاران را هدف قرار می دهند؟ در نظرات آنها را به ما اطلاع دهید!

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

78 − 71 =

Adblock
detector