9 بنگاه برای تماشای امنیت سایبری AI

9 بنگاه برای تماشای امنیت سایبری AI

پیشرفت های فن آوری با رقابت شدید هدایت می شود که هر ارائه دهنده را به سمت نوآوری های جدید سوق می دهد تا از رقبای خود جلوتر باشد. مشاغل جدید و نوآورانه که وارد بازار می شوند فشار بیشتری را می طلبند که حتی الامکان به رویکردهای جدید نیاز دارند.

زمینه امنیت سایبری در حال حاضر بسیار فعال است که تکنیک های جدید و روش های پیشگیری از حمله تقریباً هر روز ظاهر می شود. در پیشبرد امنیت سایبری ، گروه بزرگی از شرکتهای نوآور در ایجاد هوش مصنوعی به منظور جلوگیری از شکست دادن مهاجمان و جلب مشتری ، محصولاتی را ایجاد می کنند. در این بررسی ، ما با جزئیات بیشتری به این شرکت ها خواهیم پرداخت.

در اینجا لیست ما از نه مبتکر اصلی در امنیت سایبری است که از AI استفاده می کنند تا محصولات خود را به دست آورند:

 1.       Darktrace
 2.       سینت
 3.       FireEye
 4.       نقطه بازرسی
 5.       سیمانتک
 6.       سوفوس
 7.       Fortinet
 8.       سیلانس
 9.       وکترا

قبل از اینکه به هریک از این شرکت ها سفر کنیم ، ابتدا به طور خلاصه درباره مفهوم هوش مصنوعی بحث خواهیم کرد.

درباره هوش مصنوعی

AI کاربرد "اکتشافی"به برنامه نویسی روشهای هوش مصنوعی به جای اینکه از طریق لیستی از دستورالعمل هایی مانند یک زبان برنامه نویسی رویه ای اجرا شوند ، یک پایگاه داده از دستورالعمل ها را حفظ کرده و روی داده ها به عنوان متغیر عمل می کنند. انتخاب اقدامات بعدی برای اتکا به کاربرد احتمالات است.

این روش به برنامه ها این امکان را می دهد تا با ردیابی فعالیت ها در شبکه ، پایه های قانون خود را بنویسند. هرچه مدت اقامت یک برنامه بیشتر باشد ، احتمال دارد که فعالیتهای کسب و کار شما توسط "مثبت کاذب"این باعث می شود نرم افزار امنیتی دسترسی اینترنت را خاموش و برنامه ها را ببندد.

شرکت های پیشرو در زمینه امنیت سایبری

یادگیری ماشین و گردش کار متغیر ، صنعت امنیت سایبری را دگرگون کرده است. در اینجا جزئیاتی از چگونگی کمک هر یک از بازیکنان اصلی در این پیشرفت ارائه شده است.

1. Darktrace

آرم Darktrace

Darktrace ، سیستم Enterprise Immune خود را به عنوان بستری برای همه محصولات امنیت سایبری خود توسعه داد. EIS از روشهای هوش مصنوعی استفاده می کند و از طریق یادگیری ماشین بدون نظارت ، پایه های قاعده وضعیت را جمع می کند. اولین کاری که EIS هنگام نصب بر روی شبکه باید انجام دهد ، ایجاد یک پایه فعالیت طبیعی است. این ""الگوی زندگی"در اصطلاحات Darktrace. الگوی ترافیک برای هر شبکه ، فعالیت هر دستگاه در شبکه و رفتار هر کاربر برای تهیه این سابقه از رفتار استاندارد مدل شده است..

با ایجاد الگوی زندگی ، سیستم نظارتی قادر به شناسایی هر رویدادی غیر عادی است. انحراف از الگوهای استاندارد راهنمایی و رانندگی در شبکه باعث افزایش هشدارها می شود. مکانیسم یادگیری EIS متوقف نمی شود ، اما همچنان به اصلاح مدل های زندگی در طول زندگی خود می پردازد.

ایجاد یک هنجار سیستم EIS به این معنی است که لازم نیست یک پایگاه داده تهدید را حفظ کند. هر اتفاق غیر عادی در شبکه به عنوان یک تهدید رفتار می شود. این الگوی فراتر از شبکه LAN برای پوشش بخش های wifi ، منابع مبتنی بر ابر ، WAN ها و اتصالات اینترنت بین آنها گسترش می یابد..

تشخیص ناهنجاری باعث ایجاد پاسخ خودکار می شود که به فناوری هوش مصنوعی نیز متکی است. این یک سیستم پیشگیری از نفوذ کامل AI (IPS) ایجاد می کند. هوش مصنوعی همچنین در Darktrace Threat Visualizer مستقر شده است تا بتواند حملات از ویژگی های مشابه را بهم متصل کند ، به برنامه ریزان امکان می دهد تا پیچیدگی کامل تهدیدات را برای منابع شرکت درک کنند..

Darktrace در سال 2013 با مدیرانی که پیش از این در استقلال مشغول به کار بودند و کارمندان کلیدی با تجربه ریاضیاتی که در دانشگاه کمبریج به دست آمده بودند تأسیس شد. سایر اعضای کلیدی شامل پرسنل سرویس مخفی سابق ، مانند مدیر ارشد سابق سیا ، آلن وید و مدیرکل سابق MI5 ، لرد اوانز از Weardale KCB هستند..

شرکت است مقر آن در کمبریج ، انگلیس است و دفتر مرکزی دوم در سان فرانسیسکو دارد. این تجارت تا سال 2018 به ارزش 1.65 میلیارد دلار رسیده است. با این حال ، در هیچ بورس کالا ثبت نشده است. سرمایه گذاران در این شرکت شامل صندوق های سرمایه گذاری ، از جمله KKR ، Summit Partners ، Vitruvian Partners و شرکت سرمایه گذاری سرمایه گذاری سامسونگ می شوند..

2. سینت

آرم Cynet

Cynet هوش مصنوعی را در سیستم های شناسایی تهدید شبکه خود قرار می دهد که تهدیدات را بررسی کرده و به طور خودکار روی آنها عمل می کند. اخلاق Cynet این است که از پیشبرد تهدیدات به همان سادگی و با اجرای هر بسته نظارت بر سیستم استفاده کند.

مجموعه حفاظت از شبکه Cynet به منظور حمایت از تهدیدهای در دسترس برای سازمان هایی که پرسنل تخصصی امنیت سایبری را ندارند ، تهیه شده است. گفته می شود ، این سیستم فقط برای بنگاه های کوچک کم توان است. پایگاه مشتری این سرویس شامل شرکت های چند ملیتی بزرگی با ده ها هزار نفر از کارمندان ، از جمله سازمان هایی با هزینه بالای نقص امنیتی مانند بانک ها.

Cynet دارای یک محصول است به نام Cynet 360. این یک سیستم امنیت سایبری کامل است که شامل آن می شود محافظت از نقطه پایان AV از طریق تشخیص دستگاه ، پیش بینی تهدید ، مدل سازی رفتار کاربر و مدیریت آسیب پذیری. این سیستم دارای یک مرحله کشف است که از روشهای استاندارد نقشه برداری توپولوژی شبکه برای کشف کلیه دستگاه های شبکه و نقاط انتهایی استفاده می کند. سیستم از طریق سیاهههای مربوط به رویدادها و الگوهای ترافیک پیگیری می کند تا یک مدل پایه فعالیت شبکه به طور منظم ایجاد کند. این مرحله ورود به سیستم رتبه بندی خطر را برای منابع ترافیکی و انواع رفتار ایجاد می کند. با این اقدامات ، Cynet 360 پایه دانش هوش مصنوعی خود را ایجاد کرده و نظارت بر تهدیدات آغاز می شود.

تشخیص تهدید گسترش می یابد به قرار دادن دکوراسیون هایی که به عنوان نقاط پایانی ، پرونده ها و سرورهای واقعی مورد استفاده قرار می گیرند و هدف آنها جذب مهاجمین به دور از منابع اصلی شبکه است..

این شرکت نسبتاً جدید است ، در سال 2015 توسط "تعجب امنیت پسرانه" ، "Eyal Gruner" راه اندازی شد. Young Gruner پیش از این در سال 2013 در 25 سالگی شرکت امنیت سایبری Versafe را توسعه داده و فروخته بود.

شهرت کامل گرونر به عنوان یک مبتکر و فراتر از پرواز ، به این واقعیت کمک کرد که تا سال 2018 ، Cynet سرعت خود را افزایش می داد ، برای خدمت به شرکت های بزرگ و گسترش سرمایه داران سرمایه گذاری گسترش می داد. فروش سال 2018 سهام سهم اندک در این شرکت به 20 میلیون دلار به سرمایه گذاران IT ، به کلیه شرکت ها یک برچسب قیمت چند میلیارد دلاری داد.

سرمایه گذاران کلیدی در Cynet شامل Shlomo Kramer ، بنیانگذار Checkpoint است که در لیست ما نیز قرار دارد. سایر تأمین کنندگان اصلی صندوق ها Norwest Venture Partners و Ibex Investors هستند. سینت مستقر در تل آویو ، اسرائیل است و هنوز هم یک شرکت خصوصی است و هیچ لیست بورس ندارد. ایال گروونر همچنان به عنوان مدیرعامل در کنار اوزی کریگر به عنوان مدیرعامل هیئت مدیره حضور دارد.

3. FireEye

آرم FireEye

FireEye بسیار قدیمی تر از دو شرکت قبلی است که در این لیست بررسی شده اند. این شرکت در سال 2004 تأسیس شد و در زمینه مشاوره تحقیق و تفحص درباره تهدیدات تخصصی بود. این یک بخش کار فشرده کار است و به شرکت پول نمی داد.

از طریق نوآوری و کسب ، این شرکت به سمت تولید ابزارهای امنیت سایبری استفاده شده است که از AI برای نظارت بر شبکه ها و لکه بینی ناهنجاری ها استفاده می کند. این استراتژی ، همراه با انتقال از یک ساختار مبتنی بر هزینه به یک نرم افزار اشتراکی به عنوان یک سرویس ، باعث سودآوری کسب و کار شده است و آنچه را که آغاز شده بود به نظر می رسد مانند یک جدید بودن بیش از حد به یک سرمایه گذاری مورد نظر تبدیل شود..

امروز ، FireEye مجموعه ای کامل از محصولات امنیتی ، اطلاعاتی و خدماتی را برای محافظت از مشتریان در برابر تهدیدات سایبری ارائه می دهد. FireEye اولین نفری بود که از جعبه های ماسهبازی مجازی استفاده کرد - معروف به عنوان FireEye MVX - شناسایی تهدیدهای جدید که از راه حلهای سنتی مبتنی بر امضا عبور کرده است. FireEye Helix Platform Operations Security. FireEye Helix زیرساخت های امنیتی مشتریان را متمرکز کرده و از هوش مصنوعی برای شناسایی تهدیدات جدید و خودکار کردن پاسخ های انسانی و دستگاهی استفاده می کند. FireEye محصول نهایی ، ایمیل و محصولات شبکه را برای جلوگیری ، تشخیص و پاسخ به حوادث امنیت سایبری فراهم می کند. این شرکت همچنین خدمات اطلاعاتی و مشاوره ای از جمله ارائه می دهد مدیریت شناسایی و پاسخ و پاسخ حادثه. این شرکت متخصصین امنیت سایبری خود را از طریق یک مرکز چت زنده در Helix در دسترس قرار می دهد. 

FireEye در سال 2004 توسط مهندس سابق Sun Microsystems موسوم به Ashar Aziz تاسیس شد. یکی از اولین پشتیبانان مالی شرکت بود در Q-Tel, بازوی سرمایه گذاری سیا. این شرکت از طریق دستیابی گسترش یافت و منجر به درآمد بالایی شد اما هیچ سودی نداشت. Ashsar تا اواخر سال 2012 مدیرعامل این شرکت بود. وی به سمت مدیرعامل سابق مک آفی ، دیوید دی ولت کناره گیری کرد.

DeWalt به عنوان رئیس شرکتی جذاب برای بورس سهام شناخته می شد ، این یک ویژگی اصلی برای شرکتی بود که می خواست IPO راه اندازی کند. FireEye در اواخر سال 2013 در بورس اوراق بهادار NASDAQ قرار گرفت. FireEye به عنوان یک راه اندازی فناوری ، هرگز در جمع آوری منابع مالی مشکلی نداشته است. با این حال ، نوار انتظار برای شرکتهای ذکر شده بسیار بیشتر است و FireEye باید در سال 2016 با تغییر ساختار دوباره اقدام کند تا سرانجام تجارت را به سمت تولید سود سوق دهد. امروز این تجارت 3.3 میلیارد دلار ارزش دارد.

4. نقطه بازرسی

نماد بررسی نقطه

Check Point یک شرکت فن آوری بالغ است که توانسته است از وضعیت "startup" گذر کند و به چند ملیتی تاسیس شود. این شرکت اسرائیلی مدتهاست که در صدر استفاده از هوش مصنوعی در امنیت سایبری قرار دارد.

این شرکت به عنوان تولید کننده فایروال ، در سال 2003 با دستیابی به Zone Labs ، سازندگان نرم افزار امنیتی ZoneAlarm ، موقعیت خود را در آن بازار تثبیت کرد. Check Point در سال 2006 با کسب NFR در تشخیص و پیشگیری از تهدید گسترش یافت. این خرید نشان دهنده حرکت اصلی شرکت به راه حل های پیچیده تر امنیت سایبری است.

این شرکت به جای تولید یک محصول خاص برای مدیریت تهدیدات مبتنی بر هوش مصنوعی ، سرمایه گذاری در توسعه سه سیستم عامل مبتنی بر هوش مصنوعی دارد که به بسیاری از ارائه های کلیدی تجارت کمک می کند. اینها هستند شکار کمپین, شکارچی, و Context-Detective Detection (CADET).

شکار کمپین یک سرویس متمرکز است که سیستم های تشخیص تهدید سایت مشتری را با جدیدترین بردارهای حمله و استراتژی های دفاعی به روز می کند. این مشابه پایگاه داده های ویروس است که توسط ارائه دهندگان آنتی ویروس استفاده می شود. انتقال داده ها دو طرفه است زیرا پیاده سازی های موجود در محل در صورت مشاهده هرگونه تهدید جدید ، به آزمایشگاه Check Point باز می گردند. این ابزار حدود 10 درصد از رویدادهای پیشگیری از تهدید موفقیت آمیز Check Point را تشکیل می دهد.

شکارچی sandbox برای نرم افزاری است که قرار است به یک شبکه معرفی شود. سیستم مبتنی بر هوش مصنوعی عملکرد و رفتار برنامه مورد بررسی را بررسی کرده و در صورت بروز ناهنجاری ها به سیستم مرکزی Check Point گزارش می دهد. یک بار دیگر ، راه حل های به دست آمده برای این تجزیه و تحلیل با همه مشتریان Check Point به اشتراک گذاشته می شود.

کادو یک پلتفرم کامل برای همه محصولات محافظ شبکه Check Point است. سیستم کشف و پایش شبکه زیرین این پلتفرم است و تحقیقات آن به اپلیکیشن ها و خارج از ابر گسترش می یابد. این مانیتور بطور مداوم تمام وقایع رخ داده در شبکه کسب و کار ، از جمله محتوای ایمیل و تبادل با سرورهای وب را ارزیابی می کند.

موتور CADET AI داده های رویداد را در زمان واقعی جمع می کند ، بنابراین بردارهای حمله ای که از منابع به ظاهر بی ربط به طور همزمان سوء استفاده می کنند می توانند مسدود شوند. ویژگی یادگیری بدون نظارت CADET پایگاه داده تهدید را برای کاهش عوامل مثبت کاذب توهین می کند. این یک تحلیلگر امنیت دیجیتال ایجاد می کند و اقدامات پیشگیری را بطور خودکار آغاز می کند.

به عنوان رهبر اولیه در زمینه امنیت سایبر ، Check Point بسیاری از ستارگان امنیت سایبری این صنعت را مورد هجوم قرار داده است. اینجاست ایمپروا بنیانگذار Shlomo Kramer برای اولین بار اعتبار خود را در صنعت ایجاد کرد و شبکه های Palo Alto بنیانگذار ، Nir Zuk نام خود را در Check Point گذاشت تا قبل از شروع شرکتی رقیبی را پیدا کند. تا حدودی ، این پرواز با استعداد ، Check Point را قربانی موفقیت خود می کند ، زیرا به عنوان آکادمی آموزشی برای کارآفرینان نوپا رقیب آینده عمل کرده است..

این شرکت در ژوئن 1996 با ارائه لیست در بورس NASDAQ به بازار عمومی رفت. دفتر مرکزی این تجارت هنوز در تل آویو ، اسرائیل ، جایی که این شرکت برای اولین بار شروع به کار کرده است ، و یک مرکز اصلی توسعه در سان کارلوس ، کالیفرنیا وجود دارد. با تشکر از توانایی Check Point برای پیشی گرفتن از رقابت و بهره برداری از فناوری های جدید ، مانند هوش مصنوعی ، این شرکت هم اکنون دارای سرمایه ای در بازار 19.4 میلیارد دلار است. این بالاترین ارزیابی از همه شرکت های نوآورانه امنیت سایبری در لیست ما است.

5. سیمانتک

آرم Symantec

Symantec یک برند مشهور است که با آن عموم مردم آشنا است. این شرکت به دلیل داشتن محصولات فایروال و آنتی ویروس مشهور است ، اما در سال های اخیر از نوآوری هوش مصنوعی برای گسترش تعالی خود در زمینه شناسایی و پیشگیری از تهدید استفاده کرده است. Symantec همچنین صاحب آن است نورتون از این برند استفاده می کند و محصولات مصرفی خود را در معرض دید عموم قرار می دهد. از آنجا که در سال 2016 عملکردهای مدیریت اطلاعات خود را به Veritas Technologies تبدیل کرده است ، Symantec به یک ارائه دهنده راه حل بسیار امن در فضای مجازی سازمانی متمرکز شده است..

پیشرفت کلیدی در Symantec که آن را در لیست ما از مبتکران برجسته AI قرار داده است ، ابزار Targeted Attack Analytics (TAA) آن است. Symantec تصمیم گرفت منابع خود را برای تحقیقات هوش مصنوعی در سال 2014 ریخته و نتایج حاصل از آن R&D در حال حاضر از طریق خط لوله توسعه به کالاهای نوآورانه تغذیه می کند. TAA یکی از ثمرات آن زایمان است.

TAA در ماه مه سال 2018 منتشر شد. این نرم افزار از ماشین یادگیری بدون استفاده برای مدل سازی الگوهای رفتاری در شبکه و ایجاد یک پایه عملکرد استفاده می کند. هرگونه انحراف از فعالیت منظم ، هشداری را ایجاد می کند. عملکردهای AI از TAA در بالای سکوی دفاعی سایبرتیک دفاع سایبر قرار دارد که قادر است همزمان داده های عملکردی را از بسیاری از نقاط روی شبکه جمع کند. TAA در اصل در خانواده محصولات Symantec Advanced Threat Protection قرار دارد ، اما احتمالاً در نهایت به تمامی بسته های امنیت سایبرت Symantec منتقل خواهد شد.

به عنوان یک شرکت بازرگانی عمومی ، Symantec یک سرمایه گذاری آسان است. این شرکت در NASDAQ قرار دارد ارز و در حال حاضر دارای سرمایه ای در بازار 14.5 میلیارد دلار است. این یک جزء از NASDAQ 100 و S است&ص 500. Symantec به عنوان یک شرکت بزرگ یک سرمایه گذاری مطمئن ارائه می دهد. با این حال ، شرکت های بالغ معمولاً رشد سرمایه زیادی ندارند.

استقرار نوآورانه هوش مصنوعی توسط این شرکت ، ترکیبی از ریسک افزایش سرمایه و ثبات مدافع پس انداز است. سرمایه گذاری بزرگ سیمانتک در هوش مصنوعی یک ریسک محاسبه شده بود و پس از چهار سال تحقیق فشرده ، آن قمار شروع به پرداخت می کند.

6. سوفوس

آرم سوفوس

سوفوس مستقر در انگلیس دفتر مرکزی خود را در خارج از آکسفورد قرار دارد. این کشور همچنین دارای یک پایگاه آمریکایی در Burlington ، ماساچوست و دفاتر در سراسر جهان است. این شرکت به عنوان یک تولید کننده آنتی ویروس در سال 1985 شروع به کار کرد. Sophos دامنه محصولات خود را گسترش داد و دفاتر جدیدی را در سراسر جهان برای تغذیه گسترش خود گشود ، که بخش عمده ای از آن با دستیابی به آن هدایت می شد. حرکت Sophos به محصولات امنیت سایبری مبتنی بر هوش مصنوعی در فوریه 2017 با کسب آن صورت گرفت Invincea.

Invincea در سال 2006 با این نام تاسیس شد فرمان امن ، LLC. اولین هدف آن تولید محصولات امنیتی دستگاه های تلفن همراه بود. این کمیسیون 21 میلیون دلاری از آن به زمین نشست دارپا برای تأمین امنیت دستگاههای اندرویدی مورد استفاده ارتش و پرسنل آن. ثمره این پروژه X نام دارد و مبتنی بر تکنیک های یادگیری عمیق مبتنی بر هوش مصنوعی است. Sophos استراتژی X را برای محصولات برای طیف وسیعی از سیستم عامل ها به کار گرفته است.

دو محصول اصلی مبتنی بر هوش مصنوعی Sophos است رهگیری X برای حفاظت از نقطه انتهایی و فایروال XG برای محافظت از شبکه.

رهگیری X از هوش مصنوعی برای جلوگیری از نیاز به پایگاه داده تهدید توزیع شده از یک مکان مرکزی استفاده می کند. گرمای سرویس a شبکه عصبی یادگیری عمیق که توسط Invincea توسعه یافته است. این فعالیت منظم را بر روی دستگاه محافظت شده نظارت می کند و در صورت وقوع حوادث غیرمنتظره هشدارها را افزایش می دهد. تشخیص و پاسخ نهایی (EDR) باعث می شود گردش و اقدامات کاری برای خاموش کردن سوءاستفاده ها و جدا کردن عفونت ها پس از شناسایی ، شروع شود.

روش Intercept X به ویژه در مسدود کردن تلاشهای باج افزار مؤثر است. همچنین این یک راه حل جامع برای حملات صفر روز است ، به این معنی که هیچ شرکتی نیازی به اولین قربانی ویروس جدید ندارد.

فایروال XG یک دستگاه سخت افزاری برای شبکه ها است. داشبورد آن بازخورد خود را درمورد وقایع جاری و ترافیک شبکه می گذارد ، اما ارزش اصلی آن در مکانیسم های پاسخ خودکار است که امنیت را بدون تاخیر ناشی از ضرورت مداخله انسانی اعمال می کند..

Sophos تا ژوئن سال 2015 ، زمانی که در بورس اوراق بهادار لندن شنا کرد ، توسط سرمایه داران سرمایه گذاری تأمین شد. اینک بخشی از شاخص FTSE 250 است و دارای ارزش سرمایه گذاری در بازار 1.5 میلیون پوند (2 میلیارد دلار) است. سرمایه گذاران سرمایه گذاری هنوز هم دارندگان اصلی سهام هستند و این شرکت مورد علاقه IT و صندوق های مبادله ای مربوط به امنیت قرار گرفته است..

7. Fortinet

آرم Fortinet

اگرچه Fortinet یک برند مشهور برای عموم مردم نیست ، اما در صنعت امنیت سایبر پیشگام است و از نظر سرمایه گذاری بازار کمی بزرگتر از معروف ترین Symantec است..

این شرکت دارای دفتر مرکزی خود در Sunnyvale ، کالیفرنیا است و در سال 2000 به عنوان Appl Application، Inc توسط برادران کن و مایکل شی ساخته شد. کن شی پیش از این مدیر اجرایی NetScreen Technologies ، شرکتی بود که وی تأسیس کرد و مایکل شی قبل از راه اندازی برنامه ، از ServeGate مدیر عامل بود. نام این شرکت در اواخر سال 2000 به AppSecure تغییر یافت و سپس به Fortinet تبدیل شد.

اولین محصولی که این شرکت تولید کرده است FortiGate ، فایروال سخت افزاری است. این هنوز یک محصول کلیدی Fortinet است ، اگرچه طی چندین سال چندین مرحله از توسعه را پشت سر گذاشته است. اکنون فایروال به عنوان سرویس ابری نیز موجود است.

این شرکت مفهوم پارچه امنیتی را برای بیان استراتژی جمع آوری شده از نقاط فعالیت شبکه از چندین نقطه در شرکت برای جستجوی تهدیدها توسعه داده است. اصطلاح عمومی صنعت برای این دسته از خدمات "مدیریت یکپارچه تهدید.این گردش کار شامل محافظت از نقاط پایانی ، محافظت در برابر دسترسی ، نظارت بر برنامه (مانند ایمیل و امنیت وب) و حفاظت پیشرفته از تهدید است.

نقاط مختلف جمع آوری داده ها در سازمان ، اطلاعات مربوط به تهدید را جمع آوری می کند ، که در یک نقطه مرکزی در شبکه ها برای نظارت بر نفوذ یا عفونت گردآوری می شود. Fortinet مبتنی بر هوش مصنوعی را توسعه داد سیستم تشخیص خود تکامل (SEDS) به عنوان موتور تحلیلی اصلی پارچه امنیتی. مکانیسم دفاعی نیاز به دسترسی به منابع شبکه مانند قوانین فایروال و سیستم عامل ها دارد تا بتواند اقدامات دفاعی خودکار را برای جلوگیری از تهدیدهای شناسایی شده انجام دهد..

Fortinet به طور مداوم ثابت کرده است که شرط خوبی برای سرمایه گذاران است. این شرکت برای اولین بار به سود سال 2008 تبدیل شد. تا سال 2009 این شرکت 15 درصد از بازار یکپارچه مدیریت تهدید را تأمین می کرد. هنگامی که این شرکت در نوامبر 2009 روی NASDAQ شناور شد ، قیمت روز سهم آن در روز اول معاملات از 9 دلار به 16/65 دلار افزایش یافت. امروز ، Fortinet دارای سرمایه 14.84 میلیارد دلاری در بازار است.

8. سیلانس

آرم سیلانس

Cylance به عنوان یک شرکت مستقل امنیت سایبری شروع شد ، اما از نوامبر 2018 ، بخشی از BlackBerry Limited بوده است. ارزش فروش این شرکت 1.4 میلیارد دلار بوده است. بلک بری سیلانس را به عنوان یک برند جداگانه حفظ کرده است.

بنیانگذار Cylance ، استوارت مک کلور در صنعت امنیت سایبر مشهور است. وی با ایجاد یک مشاوره امنیتی ، به نام سنگ ماسه سنگ در سال 1999 و فروش آن به مک آفی در سال 2004. در این خرید ، McClure به مدیر ارشد فناوری در مک آفی منصوب شد. آن موقعیت ، همراه با کتابش هک شدن در معرض, مشخصات عمومی بالایی به مک کلور داد.

سیلانس در سال 2012 در پایگاهی در ایروین ، کالیفرنیا ، وجود خود را آغاز کرد. به عنوان اولین ارائه دهنده حفاظت از امنیت سایبری شناخته شده است که AI را در سیستم خود اعمال می کند. این شرکت در زمینه IPS به یک رهبر تبدیل شد. پشتیبانان اصلی کلید شامل Dell Ventures ، CapitalOne Ventures و شرکای Insight Venture بودند.

شهرت جدی مک کلور و مفهوم وی در مورد پیشگیری از بدافزارها به جای حذف ، به سرمایه داران ریسک پذیر ، که دیدگاه بنیانگذار را به عنوان یک عامل صنعتگر شناخته بودند ، جذاب بود. این پیش بینی دقیقاً درست است زیرا سایر شرکتهای این لیست از رهبری مک کلور پیروی می کنند.

همه محصولات Cylance فن آوری هوش مصنوعی را ادغام می کنند. بسته های اصلی آن عبارتند از:

 •         محافظت از Cylance
 •         اپتیک سیلانس
 •         تهدید سیلانس صفر
 •         آنتی ویروس هوشمند Cylance

محافظت از Cylance یک سیستم امنیتی نهایی است اساساً این یک سیستم ضد بدافزار مبتنی بر هوش مصنوعی است که به جای تکیه بر لیست تهدیدهای توزیع شده از طریق اینترنت از طرف ارائه دهنده AV ، به دنبال تغییر در الگوهای فعالیت در دستگاه است. این سیستم علاوه بر بررسی فعالیت ها ، دسترسی به دستگاه را کنترل می کند.

اپتیک سیلانس نسخه شرکتی از Cylance Protect است. تشخیص تهدید برای تمام دستگاه های موجود در سیستم اعمال می شود و به صورت مرکزی ذخیره می شود. پاسخ به یک نفوذ شناسایی شده به صورت خودکار آغاز می شود ، و این یک IPS کلاسیک است.

تهدید سیلانس صفر بازوی مشاوره شرکت است. مشاوران ترکیبی از محصولات را پیشنهاد می کنند و همچنین می توانند نرم افزارهای محافظت را سفارشی کنند.

آنتی ویروس هوشمند Cylance یکی دیگر از سیستم های مبتنی بر هوش مصنوعی مبتنی بر هوش مصنوعی است که برای کاربران خانگی و مشاغل کوچک مناسب است.

بلک بری همچنین با ادغام هوش مصنوعی در حال نوآوری محصولات امنیتی خود است ، بنابراین کسب Cylance این فناوری جدید را در شرکت مادر و سایر بخش های آن تبلیغ می کند. این شرکت در واترلو ، انتاریو ، کانادا مستقر است و بر روی نرم افزار تجاری و اینترنت نرم افزار Internet of Things (IoT) تمرکز دارد. این شرکت در بورس اوراق بهادار تورنتو ثبت شده و دارای سرمایه ای در بازار 6.25 میلیارد دلار C (4.75 میلیارد دلار) است.

9. وکترا

آرم Vectra

شرکت Vectra Networks در سان خوزه ، کالیفرنیا مستقر است. در سال 2010 تأسیس شد و فقط برای پیاده سازی هوش مصنوعی در نرم افزار امنیت سایبر وجود دارد. در ابتدا نامیده می شود TraceVector LLC, این مشاغل که در سال 2012 تحت نام شبکه های برداری گنجانیده شده است.

این شرکت فعالیت های خود را بر روی یک محصول متمرکز می کند ، که نام آن است سکوی شناختی. این یک سیستم شناسایی تهدید است که از روشهای هوش مصنوعی برای ایجاد یک پایه فعالیت در سراسر یک شرکت و شناسایی ناهنجاری ها استفاده می کند. سیستم شامل پاسخهای خودکار به تهدیدهای شناسایی شده نمی شود ، بنابراین نمی توان آن را به عنوان یک مدیر تهدید یکپارچه یا یک سیستم پیشگیری از نفوذ طبقه بندی کرد.

موتور آنالیز سیستم به صورت آنلاین قابل دسترسی است و نامیده می شود به یاد بیاورید. داده های جمع آوری شده توسط پلت فرم Cognito می توانند به این مرکز ذخیره سازی و تجزیه و تحلیل انتقال داده شوند ، یا می توانید داده ها را به ابزارهای Zeek (که قبلاً Bro) منتقل کرده و از آنها برای تجزیه و تحلیل داده ها و تنظیم پاسخ های خودکار استفاده کنید. انتقال داده ها و قالب بندی توسط انجام می شود جریان Cognito. یک ماژول دیگر, تشخیص Cognito, اجازه می دهد تا یک پروفایل تهدید ایجاد شود و اقدامات پیشگیرانه ای خودکار نیز داشته باشد.

Vectra Networks هنوز یک شرکت خصوصی است. فهرست سرمایه گذاران این شرکت شامل سرمایه گذاران سرمایه گذار Khosla Ventures ، Accel Partners و IA Ventures می شود.

سرمایه گذاری در امنیت سایبری مبتنی بر هوش مصنوعی

اگر تلاش شما برای کسب اطلاعات در مورد بنگاههای امنیت سایبری مبتنی بر هوش مصنوعی ناشی از علاقه به سرمایه گذاری است ، می بینید که تعدادی از شرکتهای مورد بحث در اینجا در بورس سهام ذکر شده اند و خرید سهام در آنها را برای شما آسان می کند..

استارت آپ های موفق بیشترین رشد سرمایه را برای سرمایه گذاران خود ایجاد می کنند. با این حال ، آنها همچنین بالاترین خطر را تحمل می کنند. شرکت های جدید امنیت سایبری می توانند سالها به طول بینجامند تا در بازار حضور پیدا کنند و مقداری برابر قبل از اینکه فرصتی برای جذب مشتری بدست آورند.

این امر می تواند بسیار دشوار باشد که بدانید کدام مبتکران ضرر برای سرمایه گذاری و کدام یک از اتلاف پول هستند. به عنوان مثال ، Fortinet برای هشت سال اول خود هیچ سودی نبرد. ورود به صندوق های سرمایه گذاری می تواند دشوار باشد و برخی شما را در آن قفل کنند ، بنابراین نمی توانید تخم لانه خود را هر زمان که بخواهید جبران کنید.

بهترین گزینه برای سرمایه گذاری در امنیت سایبری مبتنی بر هوش مصنوعی احتمالاً مربوط به وجوه ارزی است (ETF). در اینجا برخی از ارزشمند است که به آنها توجه کنیم:

ETFMG Prime Cyber ​​Security ETF (NYSEARCX: HACK)

این صندوق اولین کسی بود که به طور خاص در بنگاههای امنیت سایبری سرمایه گذاری کرد. در حال حاضر حدود 1.58 میلیارد دلار سرمایه در این بخش سرمایه گذاری شده است. این شرکت با اطمینان از اینکه هرگز بیش از 4.62 درصد از صندوق خود را در یک شرکت سرمایه گذاری نمی کند ، خطر خود را گسترش می دهد. در حال حاضر این سرمایه گذاری در 52 شرکت امنیت سایبری که از Cisco Systems و FireEye ، از طریق Sophos ، تا ورودی های جدید در بورس کالا ، برگزار می شود. این سرمایه گذاری روی مؤلفه های شاخص دفاع سایبر نخست است.

اولین اعتماد NASDAQ امنیت سایبری ETF (CIBR)

این صندوق در سال 2015 تأسیس شد و 760 میلیون دلار بودجه جذب کرده است. این شرکت یکی دیگر از دارندگان Sophos است که در لیست ما از شرکت های امنیت سایبری برای تماشا قرار دارد. EFT توسط مشاوران First Trust حمایت مالی می شود و مؤلفه های شاخص امنیت سایبری Nasdaq CTA را به عنوان اهداف سرمایه گذاری خود در اختیار دارد..

فناوریهای مخرب ALPS ETF (NYSEBATS: DTEC)  

به عنوان یک صندوق که مبتکران را در اولویت قرار دهد ، اگر به طور کلی به دنبال سرمایه گذاری هوش مصنوعی هستید ، این کار را انجام می دهد. مدیران 10 درصد از این صندوق را برای سرمایه گذاری در شرکت های امنیت سایبری ذخیره می کنند.

SPDR کنشو امنیت آینده ETF (NYSEARCA: XKFS)

این صندوق که در سال 2017 راه اندازی شد ، ریسک خود را در 62 شرکت با سیاست عدم سرمایه گذاری بیش از 2.79 درصد از پول خود در یک سهام گسترش می دهد. اهداف این صندوق سرمایه گذاری شامل امنیت سایبری و فناوری نظامی است.

اختلال در صنعت

همانطور که از روایت موجود در بخش های بالا می بینید ، یک مبتکر که فناوری جدیدی را در یک بخش اتخاذ می کند ، باعث می شود که بسیاری دیگر دنبال شوند. برای تازه واردان ، فناوری جدیدی مانند AI می تواند گوه را برای آنها فراهم کند تا مجبور شوند فضایی را در یک بازار شلوغ و رقابتی باز کنند. وقتی این اتفاق بیفتد ، بازیگران مستقر در بازار با خطر چشم پوشی از رویکرد جدید روبرو می شوند ، که ممکن است شکست بخورد ، یا منابع بیشتری را برای ادغام فن آوری جدید به میزان بیشتری نسبت به تازه وارد ریخته شود.

نوآوری هایی از قبیل هوش مصنوعی همچنان پدیدار می شوند و روش کار گروهی تاکنون پایدار از نرم افزار را تغییر می دهند. امنیت سایبری به همراه همه بخش فناوری همچنان در حال تحول است و رهبران صنعت با توجه به موفقیت یا عدم موفقیت خود در اتخاذ فناوری جدید تغییر خواهند کرد.

تصویر: قلعه دودویی از Pixabay. حوزه عمومی.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

21 − 14 =

Adblock
detector