آیا رایانه های Mac به آنتی ویروس احتیاج دارند؟

آیا رایانه های مک نیاز به محافظت از آنتی ویروس دارنداگر اپل iMac ، MacBook ، Mac Pro یا Mac Mini دارید ، می توانید از خود سؤال کنید که آیا نیاز به نصب یک برنامه آنتی ویروس برای ایمن و ایمن ماندن و محافظت در برابر طیف وسیعی از تهدیدهایی که در رسانه ها می شنوید وجود دارد. اما پس از آن دوباره ، شما ممکن است شنیده باشید که بدافزار فقط روی سیستمهای ویندوز تأثیر می گذارد. حقیقت چیست؟ مانند اکثر سؤالات مربوط به امنیت ، جواب کاملاً واضح نیست ، اما این مقاله به شما کمک می کند تا درک بهتری از موضوع داشته باشید.


رایانه های Mac مدتهاست که از اساس اعتبار در برابر ویروس ها و انواع دیگر بدافزارها شهرت داشته اند. با این حال ، در حالی که آنها هنوز هم بسیار امن تر از سیستم های ویندوز هستند, سیب مک ها هنوز در برابر برخی ویروس ها و سایر بدافزارها آسیب پذیر هستند, و این یک مشکل رو به رشد است سیستم امنیتی داخلی اپل یک کار معقول را برای نگه داشتن بدافزارها انجام نمی دهد ، اما هنوز هم باید با نصب نرم افزار آنتی ویروس محافظت از تقویت را در نظر بگیرید.

در این پست ، ما بحث می کنیم که چرا شما نیاز به استفاده از آنتی ویروس با کامپیوتر Mac دارید و برخی از بهترین نرم افزارهای ضد ویروس را برای کمک به آنها فاش می کنید..

آیا برای محافظت از مک آیا واقعاً به آنتی ویروس احتیاج دارید?

به طور خلاصه ، بله شما انجام می دهید. سیستم عامل مک در برابر بدافزارها مصون نیست و حملات مبتنی بر Mac به طور فزاینده شیوع دارد. پیروی از بهترین روش ها برای ایمن سازی دستگاه و استفاده از ویژگی های امنیتی داخلی می تواند کمک کند ، اما یک نرم افزار آنتی ویروس می تواند برای محافظت از دستگاه شما حتی بیشتر عمل کند.

بیایید این را با جزئیات بیشتری بررسی کنیم:

اولین سؤالی که باید پرسید این است: "آیا بدافزار در سیستم عامل MacOS وجود دارد؟" پاسخ به این سوال مثبت است. اگرچه به نظر می رسد مکینتاش ایمن است ، هیچ کاری برای متوقف کردن مجرمان هدف قرار دادن نرم افزار وجود ندارد.

گفته می شود ، آمار و ارقام نشان می دهد كه رایانه های Mac كمتر از تهدید بدافزارها تهدید می شوند. اما فقط به این دلیل که خطر کمتری نسبت به رایانه ویندوز وجود دارد به این معنی نیست که به هیچ وجه خطری وجود ندارد. بعلاوه ، اگر مشاغلی هستید که چندین رایانه Mac را اجرا می کنید ، خطر افزایش می یابد.

حتی اگر شما فقط از یک مک به عنوان رایانه خانگی استفاده می کنید ، دلایل خوبی برای بهبود امنیت وجود دارد:

 • مک ها محبوبیت بیشتری پیدا می کنند. بخشی از جذابیت حمله به رایانه های شخصی ویندوز این است که این ضربه بسیار زیاد است ، ویندوز 80 درصد از سهم بازار را در اختیار دارد. اما افزایش محبوبیت مک مطمئناً باعث می شود تا نسبت به سالهای گذشته ، آن را به هدف مهاجمین تبدیل کند.
 • کاربران Mac اهداف جذاب هستند. با توجه به اینکه مکینتاش نسبت به رایانه های شخصی ویندوز بسیار گرانتر است ، نتیجه می گیرد که کاربران مک معمولاً ثروتمندتر خواهند بود. به همین ترتیب ، آنها اهداف جذابی برای مجرمان ، به ویژه افرادی که به دنبال سرقت اطلاعات شخصی ، از جمله اطلاعات مالی هستند ، هستند.
 • ویندوز امن تر می شود. پیش از این مکینتاش از نظر امنیتی دارای پیشتاز بزرگی بر رایانه های شخصی ویندوز بود و حمله دوم را آسانتر می کرد. آخرین نسخه های سیستم عامل ویندوز با اطمینان بیشتر از گذشته ، بستن شکاف و ایجاد اهداف دشوارتر است. کمتر تعجب آور خواهد بود که مشاهده کنید هکرهای مخرب تلاش خود را به سمت مکینتها می کنند.

سیستم عامل مک با شناسایی بدافزار داخلی همراه است ، که ما در زیر با جزئیات بیشتری صحبت خواهیم کرد. این ویژگی شناسایی داخلی بسیار جالب است ، اما با تهدیدهای بیشتر ، احتمال اینکه بدافزارهای جدید بتوانند راه خود را روی سیستم شما پیدا کنند ، قبل از بروزرسانی اپل پایگاه های داده خود ، افزایش دهند. اینها هستند به عنوان تهدیدات روز صفر گفته می شود, و به همین دلیل است که می توانید برخی از نرم افزارهای امنیتی را نصب کنید.

توجه داشته باشید که حتی آنتی ویروس نمی تواند از شما در برابر انواع حملات محافظت کند. به عنوان مثال ، اگر شخصی شما را به افزایش امتیازات سرپرست برای نصب بدافزار سوق داد ، خیلی دیر شده است که آنتی ویروس شما را نجات دهد. خطای انسانی بین سیستم عامل ها تمایز قائل نیست و کاربران Mac می توانند به همان راحتی که کاربران PC می توانند کلاهبرداری کنند.

تشخیص بدافزار داخلی Mac است

اطلاعات مربوط به شناسایی بدافزار داخلی برای Mac.

نرم افزار Mac مبتنی بر یونیکس است که از ویژگی های امنیتی خاص خود برخوردار است. این یکی از دلایلی است که مک نسبتاً ایمن مانده است. مک همچنین اقدامات امنیتی داخلی را برای کمک به مبارزه با بدافزارها ارائه می دهد ، از جمله موارد زیر:

 • دروازه بان: اگر نرم افزاری که به طور دیجیتالی توسط Mac تأیید نشده است سعی کند روی رایانه شما اجرا شود ، GateKeeper تا زمانی که مجوز ادامه کار را صادر نکنید ، آن را مسدود می کند.
 • XProtect: ویژگی XProtect بدافزارهای شناخته شده را شناسایی می کند و به طور خودکار نصب آن را مسدود می کند. این ویژگی با آخرین امضاهای بدافزار دائماً به روز می شود. مانیتور عفونتهای مخرب جدید (و سویه ها) می شود و در صورت وجود ، XProtect به روز می شود. این به روز رسانی ها به طور جداگانه از به روزرسانی های سیستم اتفاق می افتد ، بنابراین لازم نیست که صبر کنید تا از بدافزارهای جدید محافظت کنید.
 • ابزار حذف بدافزار: در صورت یافتن بدافزارها به سیستم خود ، فناوری MacOS می تواند عفونت ها را برطرف سازد. حذف بدافزارهای شناخته شده با هر بروزرسانی سیستم اتفاق می افتد.

مک همچنان با استفاده از هر بروزرسانی بعدی ، آسیب پذیری های امنیتی را برطرف می کند. بسیار مهم است که در اسرع وقت برای ایمن نگه داشتن سیستم خود ، به روزرسانی ها را نصب کنید. Mac ها به روزرسانی های امنیتی خودکار را ارائه می دهند ، اما شما باید مطمئن شوید که آنها فعال هستند. برای بررسی ، به سادگی این مراحل را دنبال کنید:

 1. بر روی نماد اپل موجود در گوشه سمت چپ بالای صفحه و سپس روی آن کلیک کنید تنظیمات سیستم.
 2. فروشگاه App را باز کنید.
 3. در آخر ، اطمینان حاصل کنید که جعبه های تیک کنار ALL گزینه های به روزرسانی بررسی شده است ، همانطور که در تصویر زیر مشاهده می شود.

گزینه های فروشگاه App.

بهترین نرم افزار آنتی ویروس برای MacOS

اگر تصمیم دارید مایل به نصب نرم افزار آنتی ویروس باشید ، گزینه های زیادی در آنجا وجود دارد ، رایگان و پولی. ما در پست های جداگانه برخی از بهترین ها را گردآوری کرده ایم ، اما در اینجا سه ​​گزینه برتر و رایگان پرداخت می شود. توصیه می کنیم در صورت امکان گزینه پرداختی را انتخاب کنید ، آنها نسبتاً ارزان ، سریعتر هستند و محافظت قابل توجهی بهتر ارائه می دهند.

بهترین نرم افزار آنتی ویروس برای Mac

Intego AV Macژانویه 2020

برنامه های موجود:

  1. Intego Mac Internet Security X9: در حال حاضر از 84.99 دلار به 39.99 دلار برای یک سال کاهش یافته است ، این یک راه حل مناسب برای کیف پول است. این نرم افزار مخصوص Mac ها ساخته شده است. این مبتنی بر یک مدل ویندوز نیست ، مانند بسیاری از گزینه های دیگر. این فایروال مبتنی بر مکان و محافظت در برابر کلاهبرداری فیشینگ ، از جمله سایر ویژگی ها است.

  کسپرسکی

  برنامه های موجود:

  • کامپیوتر

  2. امنیت اینترنت کسپرسکی برای مک: کسپرسکی به طور مداوم در تست های مستقل نمره خوبی کسب می کند و برای یک سال محافظت از یک نقطه قیمت قابل دسترسی با قیمت 23/99 دلار برخوردار است. نکات برجسته شامل فیلتر محتوا برای کنترل والدین و محافظت از جاسوسی وب کم است.

  Bitdefender

  برنامه های موجود:

  • کامپیوتر

  3. Bitdefender آنتی ویروس برای Mac: این یکی دیگر از گزینه های ارزان قیمت است (اخیراً قیمت آن به مدت یک سال به 58.49 دلار کاهش یافته است) با طیف وسیعی از ویژگی ها. برخی از این ویژگی ها یک شبکه خصوصی مجازی داخلی (VPN) و یک ویژگی خودکار برای یک رویکرد تنظیم شده و فراموش شده است..

  برای گزینه های بیشتر ، مراجعه کنید بهترین برنامه های آنتی ویروس Mac: برنامه های برتر آنتی ویروس Mac برای سال 2019.

  بهترین نرم افزار آنتی ویروس رایگان برای Mac

  مانند اکثر چیزهای زندگی ، معمولاً وقتی محصول رایگان است ، صید دریافت می کنید. امنیت منطقه ای نیست که ما توصیه می کنیم گوشه ها را برش دهید ، اما اگر واقعاً راه حل پولی نمی خواهید ، سه گزینه رایگان است.

  صفحه اصلی آنتی ویروس AVG Mac.

  1. AVG آنتی ویروس برای Mac: در گذشته ، AVG فقط راه حل های ضد ویروس را برای کاربران ویندوز ارائه می داد ، اما اکنون کاربران Mac نیز می توانند از آن محافظت کنند. ویژگی های رایگان شامل محافظت در برابر تهدیدات بارگیری و آنلاین ، نظارت بر زمان واقعی ، اسکن پرونده کشیدن و رها کردن و حذف بدافزار رایگان.

  2. Avast آنتی ویروس رایگان برای مک: کاربران Mac به همان اندازه کاربران ویندوز از همان ویژگی های Avast بهره مند نخواهند شد ، اما می توانند از اصول اولیه از جمله نظارت در زمان واقعی و مسدود کردن ویروس ها ، اسکن شبکه wifi و مسدود کردن وب سایت های ناایمن و ردیاب های وب مزاحم لذت ببرند..

  3. Comodo Free Antivirus for Mac: اگرچه این مارک به اندازه سایر افراد موجود در این لیست ، یکنواخت ندارد ، Comodo طیف نسبتاً گسترده ای از ویژگی های را برای مشتریان خدمات رایگان خود ارائه می دهد. این موارد شامل محافظت از بدافزار در زمان واقعی ، اسکن ویروس برنامه ریزی شده ، قرنطینه ها و حذف مشکوک پرونده ها ، اسکن کشیدن و رها کردن و یک کلیک و موارد دیگر.

  برای گزینه های بیشتر ، مراجعه کنید بهترین برنامه های آنتی ویروس رایگان برای ویندوز و مک.

  سایر نکات برای ایمن سازی رایانه مک خود

  در حالی که نرم افزار آنتی ویروس داخلی و اضافی می تواند به شما کمک کند ، کارهای دیگری وجود دارد که می توانید برای امنیت رایانه خود انجام دهید. گذشته از احتمال وقوع ویروس که Mac شما را در اختیار ندارد ، احتمالاً تهدیداتی که با آن روبرو خواهید شد ، تبلیغ نرم افزارهای جاسوسی و جاسوسی هستند. بهترین راه برای جلوگیری از تهدیدات و تهدیدات دیگر با انجام اقدامات امنیتی اساسی اما مؤثر است:

  • دیوار آتش خود را فعال کنید: دیوار آتش شما اولین خط دفاعی شما در برابر تهدیدات امنیتی احتمالی است. برای فعال کردن دیوار آتش خود ، به بروید تنظیمات سیستم > امنیت > دیواره آتش.
  • غیرفعال کردن جاوا در مرورگر خود: جاوا دارای نقص امنیتی است و به طور کلی مورد نیاز نیست. برای غیرفعال کردن جاوا ، علامت "فعال کردن جاوا" را بردارید سافاری > اولویت ها > امنیت
  • رایانه خود را نزدیک نگه دارید: این ممکن است واضح به نظر برسد ، اما هرگز اجازه ندهید که شخص دیگری به مک شما دسترسی داشته باشد یا از طرف شما پرونده هایی را نصب کند ، مگر اینکه بدانید می توانید به آنها اعتماد کنید.
  • از باز کردن پرونده های ناشناخته خودداری کنید: هرگز پیوست های ایمیل یا پرونده های دیگری را که از منابع ناشناس یا مشکوک دریافت کرده اید باز نکنید.
  • نسبت به ارائه دهندگان نرم افزار شک کنید: فقط نرم افزارهایی را از سایتهای معتبر نصب کنید که می دانید به آنها اعتماد دارید و از نرم افزار Pirated جلوگیری کنید.
  • از رمزهای عبور قوی استفاده کنید: اطمینان حاصل کنید که Mac شما ، و همچنین تمام حسابهای محلی و آنلاین خود ، با رمزهای عبور قوی از حداقل هشت کاراکتر محافظت می شوند. گذرواژه‌ها باید شامل اعداد ، حروف (هر دو مورد بزرگ و کوچک) و کاراکترهای ویژه باشند. قدرت رمز عبور خود را از اینجا تست کنید.
  • نرم افزار خود را به روز نگه دارید: مک و برنامه های خود را همیشه به روز کنید. این به‌روزرسانیها را از طریق سایتهای توسعه دهندگان یا App Store دریافت کنید ، نه از پنجره های بازشو.

  اگر همه موارد فوق را تمرین کردید ، دیگر لازم نیست نگران تهدیداتی باشید که باعث لذت بردن از مکینتاش می شوند. البته همه چیز تغییر می کند ، بنابراین آخرین اخبار امنیتی را در مورد خود بگذرانید.

  مرتبط: می خواهید برای بهبود امنیت و حفظ حریم شخصی خود کارهای بیشتری انجام دهید؟ جمع بندی ما را از این موضوع بررسی کنید بهترین VPN برای مک.

  Brayan Jackson Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me

  About the author

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  9 + 1 =