نحوه محافظت از گذرواژه از پرونده ها و پوشه ها در macOS (OSX)

مک بوک ایر
مواقعی وجود دارد که می خواهید محافظت بیشتری از اسناد خود در مک خود داشته باشید. حتی اگر رایانه شما از رمز عبور محافظت شود ، ممکن است شرایطی رخ دهد که شخص دیگری مجبور به استفاده از آن باشد و شما ترجیح می دهید دسترسی به پرونده های شخصی شما مانند صفحه گسترده بودجه و مجلات شخصی را محدود کنید. ممکن است برخی از ما نیاز به ارسال اسناد از طریق یک رسانه غیرقابل اعتماد مانند اینترنت داشته باشیم.

در همه این موارد ، اضافه کردن محافظت از رمز عبور به اسناد و پوشه های شما ، به امنیت آنها کمک می کند. تمام مجموعه های اصلی دفتر تا حدی از این پشتیبانی می کنند و ما در این مقاله به موارد زیر توجه خواهیم کرد.

Contents

سیستم عامل مک

 • صفحات
 • سخنرانی
 • شماره
 • محافظت از پرونده ها و پوشه ها با استفاده از تصویر دیسک رمزگذاری شده
 • صادرات به PDF با رمز عبور

Microsoft Office

 • کلمه
 • پاورپوینت
 • برتری داشتن

دفتر کار جمعی همکاران

 • متن
 • ارائه
 • صفحه گسترده

رمز عبور از اسناد macOS محافظت می کند

صفحات ، ارائه و شماره ها برنامه های اصلی دفتر مرکزی برای macOS هستند. سیرا 10.12.1 از زمان نوشتن با صفحات 6.0.5 ، Keynote 7.0.5 و شماره 4.0.5 است. همه این نسخه ها محافظت از رمز عبور را به همان روش ارائه می دهند. انتخاب گزینه Set Password… در منوی File یک کادر گفتگو را برای تنظیم گذرواژه باز می کند و به صورت اختیاری ، آن را به صفحه کلید macOS اضافه کنید.

نکته اصلی 7.0.5 منوی گذرواژه را انتخاب کنید
صفحات 6.0.5 تنظیم گفتگوی رمز عبور

اگر گزینه "یادآوری این رمز عبور" را در گزینه keychain من بررسی کنید ، به کاربران کامپیوتر شما هنگام باز کردن سند از شما خواسته نمی شود که رمز عبور را بخوانید. اگر بخواهید از دسترسی گاه به گاه کاربران رایانه خود به اسناد جلوگیری کنید ، احتمالاً مناسب نیست. اما اگر این سند به سرقت رفته یا در جای دیگری پیدا شود ، بدون رمز عبور نمی توان آن را باز کرد.

هنگامی که یک سند صفحات از رمز عبور محافظت نمی شود ، محتوای آن در هر ویرایشگر متن قابل خواندن است. وقتی از رمز عبور محافظت می شود ، محتویات غیرقابل خواندن می شوند. این نشان می دهد که اضافه کردن گذرواژه به یک سند ، برخی از رمزگذاری های موجود در سند را علاوه بر اضافه کردن رمز عبور ، انجام می دهد. هر دو نوع اسناد در این تصویر باز می شوند. توجه داشته باشید که چگونه سند محافظت نشده در قسمت سمت راست قابل خواندن است.

صفحات 6.0.5 مقایسه داده های خام
نماد یک سند محافظت شده با رمز عبور حاوی نماد قفل است. این امر بسیار واضح است که اسناد با رمز محافظت شده روی سیستم شما محافظت می کنند. امنیت از لایه هایی تشکیل شده است و در حالی که مشاهده اینکه کدام پرونده ها محافظت می شوند ، یک اقدام عمیق امنیتی نیست ، کمک نمی کند. اگر macOS با استفاده از نمادهای مختلف این اطلاعات را به بیرون نبرد ، از نظر امنیتی بهتر است.

صفحات 6.0.5 آیکون محافظت شده با رمز عبور
در حالی که یک نماد سند محافظت نشده مانند این است.

صفحات 6.0.5 بدون آیکون محافظت از رمز عبور

گذرواژه را در اسناد macOS تغییر دهید

برای تغییر یا حذف رمز عبور روی یک سند ، ابتدا باید با موفقیت اسناد را باز کنید. از منوی File انتخاب کنید و توجه داشته باشید که اکنون گزینه Set Password اکنون Change Password است.

صفحات 6.0.5 تغییر منوی گذرواژه
با انتخاب آن گزینه جعبه گفتگوی تغییر یا حذف رمز عبور را باز می کنید. برای حذف یا تغییر رمز عبور ، باید گذرواژه فعلی را با موفقیت وارد کنید. این یک اقدام امنیتی برای اطمینان از این است که شخصی که در یک رایانه بی نظیر با یک سند باز است نمی تواند به سادگی رمز را حذف یا تغییر دهد.

صفحات 6.0.5 گفتگوی رمز عبور را تغییر داده یا حذف کنید

یک تصویر دیسک رمزگذاری شده در macOS ایجاد کنید

انجام این کار آسان و یک روش سخت برای انجام این کار وجود دارد. سیستم macOS توانایی داخلی در ایجاد تصاویر دیسک را دارد که به صورت اختیاری قابل رمزگذاری است. این روش سخت است راه آسان تر استفاده از یک برنامه شخص ثالث مانند Hider2 (آزمایشی رایگان موجود در اینجا).

با استفاده از Hider2 برای ایجاد یک تصویر دیسک رمزگذاری شده

Hider2 از نرم افزار MacPaw یک طاق نرم افزاری را فراهم می کند که می توانید پرونده ها را بکشید. طاق رمزگذاری شده است بنابراین پرونده هایی که به داخل آن کشیده می شوند با رمزگذاری AES 256 بیتی محافظت می شوند. پرونده های رمزگذاری شده دیگر در یک پنجره معمولی Finder نشان داده نمی شوند. آنها در مجله Hider2 قابل مشاهده نیستند. قبل از مشاهده یا ویرایش پرونده ها باید به مکان اصلی خود برگردند. این کار با جابجایی سوئیچ Visible در سمت راست نام پرونده در پنجره Hider2 انجام می شود.

MacPaw Hider2 UI

Hider2 بطور خودکار طاق را در مک شما و همچنین هر رسانه قابل جابجایی که به آن می کشید ایجاد می کند. این به شما امکان می دهد تا فضای ذخیره سازی رمزگذاری شده قابل حمل را با خود داشته باشید.

مهمترین مزیت Hider2 نسبت به تصاویر ابزار دیسک داخلی:

 • امنیت پرونده حذف شد: هنگامی که پرونده ها به Hider2 کشیده می شوند ، آنها با اطمینان از محل اصلی خود حذف می شوند. با استفاده از یک تصویر دیسک استاندارد macOS ، لازم است که فایل منبع را حذف کنید و به طور معمول فقط به حذف شده ها می روید.
 • راحتی در استفاده: ایجاد یک تصویر دیسک رمزگذاری شده macOS به سختی کار سختی نیست ، اما با Hider2 خیلی راحت تر است. کاربران فنی کمتر ممکن است Hider2 را برای استفاده روزانه آسانتر کنند.
 • قفل خودکار: Hider2 را می توان تنظیم کرد تا پس از مدت زمان مشخص ، طاق را بطور خودکار قفل کند. برای غیرقابل خواندن ، یک تصویر دیسک macOS باید به صورت دستی خارج شود.

با استفاده از macOS داخلی Disk Uitlity برای ایجاد تصاویر دیسک رمزگذاری شده

علاوه بر محافظت از رمزهای عبور ، macOS توانایی داخلی رمزگذاری کل پوشه ها را با استفاده از تصویر دیسک خود دارد. دو روش برای این کار وجود دارد: یا یک تصویر دیسک رمزگذاری شده جدید را از ابتدا ایجاد کنید یا یک پوشه موجود را برای رمزگذاری انتخاب کنید. هر دو اهداف خود را دارند و مراحل مشابهی برای ایجاد دارند.

یک تصویر دیسک رمزگذاری شده جدید در macOS ایجاد کنید

با راه اندازی برنامه Disk Utility و انتخاب New Image و سپس Blank Image از منوی File شروع کنید.

DU مورد منوی تصویر را بسازید

گزینه Encryption را انتخاب کنید تا گزینه های 128 بیتی و 256 بیتی سیستم رمزگذاری پیشرفته (AES) را نشان دهید. دولت ایالات متحده AES را به اندازه کافی قوی می داند تا اطلاعات طبقه بندی شده را با طول کلید 256 بیتی مناسب برای امنیت مخفی عالی تضمین کند. رمزگذاری می تواند باز کردن یک فایل را کند کند ، اما بعد از آن هیچ تاثیری ندارد. اگر نگران سرعت رمزگشایی نباشید ، هیچ دلیلی برای استفاده از طول کلید ضعیف تر وجود ندارد ، بنابراین باید گزینه 256 بیتی را انتخاب کنید.

رمزگذاری DU را انتخاب کنید

از شما خواسته می شود که یک رمز عبور را انتخاب کرده و آن را تأیید کنید. توجه داشته باشید که در این تنظیم گزینه ای برای به یاد آوردن گذرواژه در صفحه کلید خود وجود ندارد. با این حال ، هنگامی که پرونده را باز کرده و رمز عبور را تهیه می کنید ، می توانید در آن زمان رمز ورود را به خاطر بسپارید.

رمز عبور را انتخاب کنید

برای تنظیم رمز عبور و دکمه ذخیره در صفحه اصلی Disk Utility ، روی دکمه Select کلیک کنید. با این کار تصویر دیسک جدید شما در محلی که در قسمت Where مشخص کرده اید ایجاد می کند. پس از ایجاد اولیه ، پوشه برای شما باز خواهد شد. اگر قصد ندارید بلافاصله از آن استفاده کنید ، باید آن را بیرون بکشید ، که باعث قفل آن می شود.

DU برای محافظت از آن ، پوشه بدون عنوان را بیرون بکشید

برای باز کردن مجدد تصویر دیسک ، باید گذرواژه را تهیه کنید.

DU رمز عبور را وارد کنید

این پوشه تا زمانی که خارج شود ، باز و رمز نشده باقی خواهد ماند. پس از بیرون کشیدن ، دوباره باز کردن تصویر دیسک دوباره به رمز عبور احتیاج دارد. به خاطر داشته باشید که هر پرونده ای که در تصویر دیسک خود کپی کرده اید ، هنوز در محل منبع آنها وجود دارد. احتمالاً می خواهید پرونده های منبع رمزگذاری نشده را حذف کنید.

یک تصویر دیسک رمزگذاری شده از یک پوشه موجود در macOS ایجاد کنید

مراحل ایجاد تصویر دیسک رمزگذاری شده از یک پوشه موجود تقریباً یکسان است. برنامه Disk Utility را راه اندازی کرده و گزینه New Image سپس Image from Folder را انتخاب کنید.

DU تصویر را از مورد منوی پوشه بسازید

از شما خواسته می شود که پوشه را برای رمزگذاری انتخاب کنید.

پوشه را برای تصویر انتخاب کنید

از آن نقطه به بعد ، روند ایجاد یکسان است.

رمز عبور تصویر دیسک را تغییر دهید

به نظر نمی رسد که نسخه های اخیر macOS قادر به تغییر رمز عبور برای تصویر دیسک در برنامه Disk Utility هستند. یک گزینه منو غیر فعال به نام Change Password وجود دارد اما به نظر می رسد راهی برای فعال کردن آن وجود ندارد. با این حال ، ابزار خط فرمان وجود دارد که می تواند در عوض از آن استفاده شود.

با حرکت به Launchpad و یافتن برنامه ترمینال ، ترمینال را باز کنید. از دستور زیر استفاده کنید که YOUR_IMAGE نام تصویر دیسک شماست:

hdiutil دور YOUR_IMAGE.dmg

از شما برای رمزعبور موجود و پس از آن رمزعبور جدیدتان خواسته می شود.

رمز عبور از اسناد Microsoft Office محافظت می کند

مجموعه مایکروسافت آفیس کاربردهای بسیاری دارد و حمایت از محافظت از رمز عبور نیز متفاوت است. ما از سه رمز رایج ترین برنامه های Word ، Excel و Power Point محافظت خواهیم کرد.

کلمه ای در مورد رمزگذاری مایکروسافت آفیس

قالب docx برای برنامه های Microsoft Office در واقع مجموعه ای فشرده از پرونده های xml است. متن ساده یک سند محافظت نشده مایکروسافت ورد به راحتی از بین بردن پرونده docx پیدا می شود. با این حال ، به محض اینکه یک سند از رمز عبور محافظت می شود ، به نظر می رسد رمزگذاری شود. دستور پرونده در macOS انواع مختلفی را نشان می دهد.

$ پرونده jonistesting-protection.docx
jonistesting-protection.docx: CDFV2 پرونده $ رمزگذاری شده jonistesting-محافظت نشده.docx
jonistesting-un-protection.docx: Microsoft Word 2007+

علاوه بر این ، تلاش برای از بین بردن پرونده محافظت شده شکست خورده است:

$ unzip jonistesting-protection.docx
بایگانی: jonistesting-protection.docx
امضای پایان فهرست مرکزی یافت نشد. یا این پرونده نیست
یک فایل فشرده یا یک دیسک آرشیو چند قسمتی را تشکیل می دهد. در
مورد دوم ، دایرکتوری مرکزی و نظر زیپ فایل در آن پیدا می شود
آخرین دیسک (های) این بایگانی.
unzip: نمیتوانید پوشه zipfile را در یکی از jonistesting-protection.docx یا jonistesting-protected.docx.zip پیدا کنید و نمی توانید jonistesting-protected.docx.ZIP را پیدا کنید ،.

در حالی که از بین بردن یک فایل محافظت نشده ، تعدادی از فایلهای متنی ساده ارائه می شود. متن ساده سند را می توان از word / document.xml بازیابی کرد:

$ unzip jonistesting-محافظت نشده.docx
بایگانی: jonistesting-unpotected.docx
تورم: [Content_Types] .xml
تورم: _ بشکه / .rels
تورم: کلمه / _rels / document.xml.rels
تورم: word / document.xml
تورم: word / theme / theme1.xml
تورم: word / settings.xml
تورم: word / fontTable.xml
تورم: word / webSettings.xml
تورم: docProps / app.xml
تورم: docProps / core.xml
تورم: word / styles.xml

رشته "رمزگذاری شده CDFv2" واقعاً به معنی دو چیز است. این سند با استفاده از قالب کامپوننت کامپوننت (CDF) شناسایی و رمزگذاری شده است. با استفاده از ویرایشگر متن برای باز کردن فایل رمزگذاری شده ، این رشته تعبیه شده در آن "keyBits =" 256 ″ hashSize = "64" cipherAlgorithm = "AES" را نشان می دهد. به نظر می رسد که از رمزگذاری قوی AES 256 بیتی استفاده می شود.

رمز عبور از یک سند Microsoft Word محافظت می کند

گزینه حفاظت از Microsoft Word در منوی Tools است. ابزارها را انتخاب کنید و سپس Protect Document را برای نمایش کادر گفتگوی تنظیم رمز عبور انتخاب کنید.

منوی رمز عبور MS Word

برخی از تنظیمات بسیار گران قیمت در دسترس است.

رمزعبور تنظیم شده MS Word

بخش اول جعبه گفتگو با رمز محافظت ، قابل درک است. برای جلوگیری از باز شدن هر کسی ، رمز ورود را وارد کنید. سپس می توانید یک رمز عبور را به صورت اختیاری برای تغییر سند تنظیم کنید. اگر شخصی تنها رمز عبور اول را داشته باشد ، آنگاه فقط قادر به خواندن سند و اصلاح آن نیست. کادر انتخاب "فقط خواندنی توصیه می شود" فقط کاری انجام می دهد که رمز عبور اصلاح را مشخص نکرده باشید. اگر این کادر را بررسی کنید ، افرادی که سند را باز می کنند ، پیام زیر را مشاهده می کنند.

سریعاً MS Word

آنها می توانند به سادگی روی No کلیک کرده و سند را در حالت اصلاح باز کنند بنابراین از نظر امنیتی دارای ارزش محدود است. اما اگر رمز ورود را مشخص کرده باشید ، این پیام ظاهر نمی شود. درعوض ، از آنها خواسته می شود که رمز ورود را تغییر دهند یا بر روی دکمه "فقط خواندن" کلیک کنند که در واقع همه مانع از تغییر سند می شوند.

MS Word کلمه عبور را فقط بخوانید

تنظیمات Protection کمی واضح تر است. شما فقط می توانید یکی از موارد زیر را انتخاب کنید

 • تغییرات پیگیری شده: تغییرات را پیگیری می کند
 • نظرات: اجازه ارسال نظر
 • فقط بخوانید: از ایجاد تغییرات در افراد جلوگیری می کند
 • تشکیل می دهد: اجازه می دهد تا مردم فرم را در سند پر کنند ، اما آنها قادر به تغییر خود فرم نیستند

رمز ورود یک سند Microsoft Word را تغییر دهید

بر خلاف برنامه های macOS ، مایکروسافت ورد از شما نیازی به وارد کردن گذرواژه فعلی برای تغییر یا حذف رمز عبور موجود نیست. هر کس می تواند ابزارها را انتخاب کند -> از مورد منوی Document محافظت کرده و گذرواژه‌ها را حذف یا تغییر دهید.

رمز عبور از یک سند Microsoft Excel محافظت می کند

دو مفهوم مختلف محافظت با مایکروسافت اکسل وجود دارد. از یک طرف می توان "كامل" از كل كارنامه یا برگه های شخصی در داخل آن "محافظت" كرد ، اما این مانع از باز شدن پرونده كسی نمی شود. رمز عبور برای محافظت از باز شدن پرونده فرایندی متفاوت است و در تنظیمات همپوشانی وجود دارد. تفاوت ها این است:

 • از یک دفتر کار محافظت کنید: مانع از تغییر ساختار دفتر کار می شود. به عنوان مثال ، هیچ برگه ای اضافه نمی شود. این مانع از تغییر افراد در برگه نمی شود.
 • محافظت از یک ورق: می تواند ورق خود را از هرگونه تغییر محافظت کند.
 • رمز عبور از پرونده محافظت می کند: برای باز کردن پرونده به رمزعبور احتیاج دارد و به صورت اختیاری نیز محتویات را تغییر می دهد.

برای اعمال کارنامه یا محافظت از ورق ، منوی Tools را انتخاب کرده و سپس گزینه Protection به شما امکان می دهد بین دو گزینه انتخاب کنید.

منوی گذرواژه MS Excel
رمز عبور برای محافظت از کل دفتر کار در برابر تغییرات کاملاً ساده است. رمز عبور را وارد کنید و می توانید جعبه ها را به صورت اختیاری بررسی کنید تا از ساختار اسناد و همچنین اندازه های پنجره محافظت کنید.

مجموعه رمز عبور MS Excel از کتاب کار محافظت می کند
گزینه های محافظت از یک ورق خاص ، دانه تر است. به طور پیش فرض ، کاربران فقط می توانند سلول ها را انتخاب کنند ، اما شما می توانید با انتخاب کادرهای چک قابل اجرا مجوزهای بیشتر را فعال کنید.

برگه محافظت از رمز عبور MS Excel
اگر کاربر اقدام به انجام یک عمل غیرمجاز کند ، پیام زیر نمایش داده می شود.

MS Excel پیام برگه محافظت شده را ویرایش کنید
برای باز کردن یا تغییر سند ، به گذرواژه احتیاج دارید که هنگام ذخیره فایل ، از گزینه های ذخیره استفاده کنید. همان گزینه های موجود در Word برای ارائه رمزهای مختلف برای ویرایش و اصلاح و همچنین توصیه فقط خواندن ، در دسترس هستند.

MS Excel از باز شدن محافظت می کند

رمز ورود یک سند Microsoft Excel را تغییر دهید

برای تغییر کارنامه یا محافظت از ورق ، روی منوی Tools کلیک کنید ، گزینه Protection را انتخاب کرده و سپس روی گزینه Unprotect مورد نظر کلیک کنید. از شما خواسته می شود اگر یکی از آنها را وارد کردید ، پسورد را وارد کنید.

رمزعبور تغییر برگه MS Excel
برای تغییر رمز ورود ، از منوی File گزینه Passwords را انتخاب کنید. می توانید رمزعبور را در کادر گفتگوی حاصل حذف یا تغییر دهید.

رمز عبور از یک سند Microsoft PowerPoint محافظت می کند

فقط دو گزینه برای محافظت از یک سند Microsoft PowerPoint وجود دارد. از باز شدن محافظت کنید و از اصلاح محافظت کنید. بر خلاف سایر برنامه های مایکروسافت آفیس ، گزینه Passwords در منوی File از کلمه رمزگذاری شده به جای رمز عبور استفاده می کند. فایل PowerPoint محافظت شده با رمز عبور یک فایل رمزگذاری شده است.

$ پرونده Presentation.pptx
Presentation.pptx: CDFV2 رمزگذاری شده است

رمز ورود یک سند Microsoft PowerPoint را تغییر دهید

برای تغییر یا حذف گذرواژه روی یک سند Power Point Microsoft ، به منوی File برگردید ، گذرواژه‌ها را انتخاب کرده و سپس رمز عبور را تغییر یا حذف کنید.

گذرواژه تغییر MS PowerPoint

رمز عبور از یک سند PDF محافظت می کند

همه برنامه های macOS - صفحات ، شماره ها و Keynote - اجازه صادرات به PDF را می دهند.

صادرات اصلی 7.0.5 به PDF

در جعبه گفتگوی صادراتی گزینه ای برای تنظیم گذرواژه است که برای باز کردن پرونده PDF لازم خواهد بود.

شماره رمزعبور تنظیم شده PDF

رمز عبور از اسناد OpenOffice محافظت می کند

OpenOffice همچنین اسناد را در یک فایل فشرده شده ذخیره می کند و با پاک کردن آن ، محتویات را فاش می کند. متن ساده یک سند متن محافظت نشده در متن.xml ذخیره می شود. پس از محافظت از رمز عبور ، فایل اصلی هنوز هم می تواند از حالت فشرده خارج شود اما پرونده content.xml دیگر قابل خواندن نیست.

رمز عبور از یک متن متن OpenOffice محافظت می کند

تنظیمات محافظت از رمز عبور از یک سند متن OpenOffice در گفتگوی ذخیره وجود دارد. از منوی File و سپس گزینه Save را انتخاب کنید. گزینه Save with password را بررسی کنید.

جعبه رمز عبور OO

از شما خواسته می شود پسورد خود را در صفحه بعد تنظیم کنید. می توانید با انتخاب دکمه گزینه های بیشتر ، رمزهای عبور جداگانه ای برای باز و تغییر دهید.

رمز عبور تنظیم شده

گذرواژه را در سند متن OpenOffice تغییر دهید

برای تغییر رمز عبور یک سند متن OpenOffice ، باید به گزینه منو Save As… File دسترسی پیدا کنید. اطمینان حاصل کنید که کادر انتخاب Save with password فعال شده است و روی دکمه Save کلیک کنید. با این کار کادر گفتگوی تنظیم گذرواژه نمایش داده می شود که در آن می توانید رمز عبور را تغییر دهید. اگر می خواهید رمز عبور را حذف کنید ، قبل از کلیک بر روی دکمه ذخیره گزینه Save with password را بردارید.

رمز عبور از یک صفحه گسترده OpenOffice Spreadsheet محافظت می کند

منوی Tools از OpenOffice Spreadsheet شامل دو گزینه برای محافظت از فقط ورق فعلی یا کل سند است.
ورق یا دفتر کار محافظت از ورق OO

در هنگام محافظت از یک برگه خاص ، چندین گزینه قابل انتخاب وجود دارد ، اما هنگام محافظت از کل سند ، فقط یک کلمه یا همه وجود دارد که برای باز کردن سند به رمزعبور نیاز دارد..

گذرواژه ورق تنظیم OO Sheet
رمز عبور OO ورق کار مجموعه

گزینه های محافظت از دفتر کار به هیچ وجه از همان مواردی نیست که در بخش OpenOffice Text توضیح داده شده است. این تنظیمات در منوی ذخیره موجود است.

گذرواژه را در یک صفحه گسترده OpenOffice تغییر دهید

با تغییر گذرواژه در صفحه گسترده OpenOffice از همان روشی استفاده می شود که گذرواژه را در یک متن متن OpenOffice تغییر دهید.

رمز عبور از یک سند ارائه OpenOffice محافظت می کند

محافظت از یک سند ارائه OpenOffice به حفاظت از یک سند OpenOffice Text بسیار شبیه است. بررسی گزینه Save with password در گفتگوی File Save ، پنجره گفتگو را برای تنظیم گذرواژه باز می کند. ارائه فقط از یک سطح رمز عبور برای باز کردن پرونده پشتیبانی می کند. هیچ رمزعبور جداگانه ای برای اجازه ویرایش وجود ندارد.

OO گذرواژه مجموعه ارائه

گذرواژه را در یک سند ارائه OpenOffice تغییر دهید

با ذخیره مجدد سند با گزینه ذخیره با رمز عبور ، بار دیگر گفتگوی تنظیم رمز عبور نمایش داده می شود. در آن زمان می توانید رمز عبور را از آن صفحه تغییر یا حذف کنید.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

42 + = 49

Adblock
detector