چگونه شبکه بی سیم منزل خود را ایمن کنیم

نحوه تأمین امنیت شبکه بی سیم منزل شما

شما احتمالاً یک روتر وای فای را در خانه خود دارید تا به اینترنت دسترسی همه خانواده را بدهید. وقتی افراد کنار می روند ، از آنها رمز عبور می خواهند تا بتوانند چیزی را در تلفن هوشمند خود بررسی کنند یا عکسهای تعطیلاتی را که در ابر ذخیره شده اند نشان دهند. مدتهاست که بسیاری از افراد رمز عبور وای فای شما را می دانند و افراد می توانند هر زمان که از خانه خود عبور کنند به روتر شما متصل شوند. در یک ساختمان آپارتمان ، سیگنال روتر شما به آپارتمان های همجوار گسترش می یابد.

برخلاف شبکه های فیزیکی ، سیستم های wifi می توانند فراتر از دیوارهای خانه شما گسترش پیدا کنند. هنگامی که رمز ورود به سیستم در جهان خارج می شود ، کنترل اینکه چه کسی می تواند به شبکه خانگی شما دسترسی پیدا کند ، بسیار دشوار است. از این رو, لازم است برخی از تغییرات و روالهایی را که از شما در مقابل متجاوزان ، snoopers و شستشوی اینترنت محافظت می کنند در نظر بگیرید..

شما دو مسئله مهم امنیتی برای مقابله با شما دارید. اولین مورد این است شما باید کنترل کنید که چه کسی می تواند در شبکه شما واقع شود. مشکل دوم مشکل است ردپای سیگنال. اگر افراد خارج از خانه شما می توانند سیگنالی را از روتر شما بگیرند ، می توانند داده ها را ضبط کرده و کلمه عبور خود را نیز به دست آورند.

در اینجا چند ساده اما ذکر شده است کارهای مهم برای بهبود امنیت شبکه خود.

1. رمز عبور روتر پیچیده ای بسازید

اگر رمز عبور را به وای فای خود بدهید ، آنها می توانند آن را وارد کرده و به طور نامحدود به شبکه خانگی شما دسترسی پیدا کنند. اگر بچه دارید و دوستانشان به پایان رسیده اند ، آنها احتمالاً رمز را نیز می خواهند ، و وقتی به خانه می روند ، می توانند آن را به والدین یا خواهر و برادرشان بگویند.

اگر شخصی که به خوبی می شناسید از شما می خواهد در هنگام بازدید از وای فای استفاده کند, گفتن نه سخت است. با این حال ، شما می توانید گفتن گذرواژه به دیگران دشوار است. رمزعبور خود را به ترتیب و به صورت تصادفی از حروف ، اعداد و کاراکترهای ویژه تبدیل کنید ، و حروف بزرگ و کوچک را با هم مخلوط کنید تا دیگر کسی نتواند آن را به خاطر آورد. خوشبختانه, وقتی رمز عبور با موفقیت در یک دستگاه وارد شد ، قابل مشاهده نیست, بنابراین افرادی که شما به آنها می دهید ، نمی توانند آن را بخوانند تا به شخص دیگری بگویند. در حالت ایده آل, رمز عبور باید 20 حرف باشد, اما اگر این احساس خستگی را پیدا کردید ، می توانید با 12 کاراکتر فاصله بگیرید.

البته فراموش کردن رمز عبور برای شما غیرممکن خواهد بود ، بنابراین مجبور خواهید بود که آن را در جایی ذخیره کنید. شما می توانید آن را نگه دارید یک فایل مخفی روی رایانه شما, یا آن را بنویسید در یک دفترچه یادداشت که در یک کشو قفل نگه دارید. اگرچه یک رمز عبور پیچیده یک اقدام امنیتی پیچیده نیست ، اما می تواند به شما بسنده کند تا بتوانید محدودیت دسترسی دقیقا به شبکه شما را داشته باشید.. اگر به کسی اعتماد کافی داشته باشید که بتواند آنها را به خانه شما ببرد ، منطقی نیست که تصور کنید آنها به اندازه کافی قابل اعتماد هستند و احتمالاً هک شبکه شما را هک نمی کنند. با این حال ، وقتی گذرواژه را به کسی می دهید ، آن را برای آنها یادداشت نکنید. در عوض آن را بخوانید ، یا پیشنهاد دهید که رمز ورود را برای آنها وارد کنید.

همچنین مشاهده کنید: نحوه ایجاد و به خاطر سپردن رمزهای عبور قوی

دسترسی به رمز عبور را محدود کنید

اگرچه به نظر می رسد دسترسی به وای فای به فرزندان ، دوستان و دوستانتان دسترسی پیدا کنید, شما لازم نیست که به همه کسانی که وارد خانه شما می شوند ، رمز ورود را صادر کنید. به عنوان مثال ، یک فروشنده بازدید کننده کاملاً غریبه است و مهم نیست که چقدر لباس آنها خوب است ، شما نمی دانید که برنامه های آنها چیست و نمی توانید به آنها اعتماد کنید. کسی که در ملک شما برای انجام خدمات است ، از قبیل لوله کش ، باغبان یا تزئین کننده ، حق ندارد درخواست رمز عبور وای فای شما را بخواهد. در این موارد ، شما باید آماده برای گفتن "نه"

بازدید کنندگان تجاری نیازی به دسترسی به روتر وای فای شما ندارند تا بتوانند از طریق اینترنت اطلاعات مربوط به کار خود را دریافت کنند. کارفرمایان آنها باید یک برنامه داده برای آنها تهیه کنند یا مودم USB اگر مدل تجاری آنها شامل ذخیره داده ها در ابر باشد.

مرتباً گذرواژه را تغییر دهید

هیچ قانونی سخت و سریع وجود ندارد در مورد اینکه چند بار باید رمز عبور روتر را تغییر دهید. با این حال, شما باید آن را به طور منظم تغییر دهید. حفظ یک ایمیل جدید یا رمزعبور بانکی آنلاین می تواند آزار دهنده باشد زیرا شما باید همیشه وارد سیستم شوید. اما از آنجا که روترهای وای فای معمولاً فقط به شما نیاز دارند که یک بار وارد سیستم شوید تا دسترسی نامحدود به شما امکان پذیر باشد ، تغییر رمز عبور وای فای کمتر مزاحم است.

بخشی از روال ماهانه خود را تغییر رمز عبور روتر کنید. در اول ماه بعد از صرف صبحانه ، رمز عبور wifi را تغییر دهید. اگر به عنوان مثال در حین نوسازی بسیاری از افراد در خانه و خارج از خانه خود دارید - گذرواژه را هفتگی تغییر دهید. یادتان باشد یادداشتی را که از رمز عبور نگه داشته اید ، به روز کنید.

همچنین مشاهده کنید: ابزار تولید رمز عبور

2. اعتبارنامه مدیر روتر را تغییر دهید

از هر وسیله متصل به شبکه می توانید به کنسول روتر خود دسترسی پیدا کنید. اکثر تولید کنندگان حساب مدیر را روی روترهایی با همان نام کاربری و رمزعبور برای هر قطعه تجهیزات خریداری شده خود تنظیم می کنند. این متفاوت از اتصال به شبکه است. این امکان را به شما می دهد تا پیکربندی شبکه را کنترل کنید. با اندکی دانش فنی ، هر کسی که به روتر متصل است می تواند اعتبار ورود خود را حدس بزند یا گوگل کند. این باعث می شود شما در برابر هکر یا یک جوان اضافه کار آسیب پذیر باشید.

رمز عبور تغییر روتر

اگر کسی وارد کنسول سرپرست شود ، می تواند رمز عبور سرور را تغییر دهد و تو را قفل کن. بنابراین ، قبل از اینکه یکی از دوستان باهوش دخترتان این کار را انجام دهد ، آن مدارک را تغییر دهید. بدون دسترسی به حساب سرور در روتر خود ، شما قادر به انجام هیچ کار برای بهبود امنیت wifi خود نخواهید بود.

نام کاربری و رمزعبور پیش فرض ممکن است در یک جزوه ای که با روتر در جعبه آمده چاپ شود یا ممکن است در صفحات پشتیبانی در وب سایت سازنده وای فای آن را پیدا کنید. حتی ممکن است در صفحه ورود به روتر نمایش داده شود. اگر نمی توانید نام کاربری و رمز ورود را در هر مکانی پیدا کنید ، سیستم های مدیریت / سیستم ، مدیر / سیستم ، سرپرست / سرپرست ، کاربر / کاربر ، سیستم / رمز عبور و سرپرست / رمز عبور را برای ترکیب نام کاربری / رمزعبور امتحان کنید. اگر هیچ یک از این کارها نیست ، به دنبال روتر خود در این لیست از کلمه عبور های پیش فرض سرور روتر باشید.

وقتی ترکیب مناسبی پیدا کردید ، لازم است برای جزئیات حساب به سیستم منو نگاه کنید. گذرواژه حساب سرپرست را به آن تغییر دهید رشته ای از حروف و اعداد تصادفی و درست کن حداقل 12 کاراکتر طول دارد. فراموش نکنید که قبل از ورود به کنسول ، آن رمزعبور جدید را در مکانی امن بنویسید. از آنجا که به اکثر کنسولهای روتر از طریق مرورگر وب دسترسی پیدا می کنید ، یک مدیر رمز عبور می تواند از این امر برای شما مراقبت کند.

3. نام شبکه را تغییر دهید

همانطور که در قسمت قبل توضیح داده شد, تولید کنندگان روتر برای هر مورد از یک خط تولیدی که تولید می کنند ، تنظیمات یکسانی دارند. اغلب ، یک سازنده نرم افزار مدیریت دقیقاً مشابه را در تمام مدلهای روتر خود نصب می کند. این ثبات زندگی را برای هکرها آسان می کند.

نرم افزار رایگان شناسایی شبکه اجازه می دهد تا هکرها همه شبکه های wifi اطراف را مشاهده می کنند. هکر نیازی به دانستن سیگنال از خانه ندارد زیرا برای ورود به شبکه شما نیازی به ورود به خانه شما ندارد. هر شبکه با یک نام شناخته می شود ، به نام SSID.

تولید کنندگان روتر اغلب نام تجاری یا مدل روتر را در SSID قرار می دهند. اگر از ارائه دهنده خدمات اینترنت خود روتر دریافت کرده باشید ، ISP ممکن است SSID را تغییر دهد که چه زمانی نام خود را به جای سازنده نشان دهد. اگر روتر را خودتان خریداری کرده باشید ، احتمالاً SSID آن سازنده یا حتی مدل روتر را مشخص می کند.

یک هکر می تواند از اطلاعات موجود در SSID برای جستجوی نام کاربری و رمزعبور پیش فرض روتر با کمی تلاش استفاده کند. SSID را طوری تغییر دهید که مارک یا مدل روتر را از بین نبرد. شناسه ای را انتخاب نکنید که شامل نام ، آدرس یا شماره تلفن شما باشد. از اطلاعات شخصی دیگری به نام استفاده نکنید. بنابراین ، "10BullLane" ، "JBDecker Network" و "Homenet-12281975" همه ایده های بدی هستند. از اظهارات سیاسی خودداری کنید ، از زبان توهین آمیز استفاده نکنید و هکرهایی را با چالش های SSID خود تحریک نکنید. فقط آن را پرهیزکار کنید.

مربوط: 10 ابزار برتر تشخیص نفوذ

شبکه را مخفی کنید

روتر شما لازم نیست SSID خود را پخش کند. اگر مسیریاب خود را از ارسال شناسه آن مسدود کنید ، wifi خانگی شما به یک شبکه مخفی تبدیل می شود. آن دسته از دستگاههایی که داده های اتصال در آنها ذخیره شده است هنوز قادر به اتصال هستند ، اما رهگذران آن را نمی بینند. در بسیاری موارد ، لیست شبکه ای که دیگران می بینند خطی را شامل می شود که می گوید "شبکه پنهان". بدون دانستن نام شبکه ، اتصال به آن غیرممکن است.

عدم امکان اتصال دستگاههای ناشناخته به شبکه در صورت خرید اسباب بازی جدید مشکلی ایجاد می کند. با این حال ، شما به طور موقت می تواند پخش SSID را روشن کند تا دستگاه جدید شما بتواند شبکه را ببیند. پس از برقراری ارتباط با رمز ، مجدداً شبکه مخفی شوید. پنهان کردن شبکه ، مسدود کردن بازدید کنندگان از ورود به شبکه را آسان تر می کند. اگر آنها نتوانند روتر شما را در لیست شبکه های موجود خود ببینند ، احتمالاً درخواست رمز عبور را کم می کنند.

4. رمزگذاری wifi را تقویت کنید

روتر wpa2 psk

تعدادی از ابزارهای هکر آزادانه در دسترس می توانند رمزگذاری ضعیف wifi را شکستند ، که می تواند به یک مهاجم اجازه دهد تا فعالیت آنلاین خود را رهگیری ، مشاهده و اصلاح کند.. سه نوع سیستم محافظت از wifi معمولاً برای اطمینان از انتقال استفاده می شود بنابراین فقط دستگاه کاربر نهایی و روتر wifi می توانند محتوای یک انتقال را بخوانند. اینها هستند حریم خصوصی معادل سیم (WEP), دسترسی محافظت شده از Wi-Fi (WPA) و Wi-Fi Protected Access 2 (WPA 2). از این سه, شما باید از WPA2 استفاده کنید. در حقیقت ، شما به نسخه تقویت شده این سیستم نیاز دارید که WPA2 AES نام دارد. از این استفاده می کند رمزگذاری AES برای محافظت از انتقال و آن روش رمزگذاری غیرممکن است.

می توانید رمزگذاری wifi را در کنسول روتر تغییر دهید. گزینه رمزگذاری AES اغلب در لیست انتخابی دوم ظاهر می شود. بنابراین پس از انتخاب WPA2 در قسمت اول ، می توانید AES را در قسمت دوم انتخاب کنید.

5. Plug ‘n Play را خاموش کنید

متدولوژی Universal Plug ‘n Play به دستگاه های خانه شما کمک می کند تا شبکه را کشف کنند و سپس با سازنده برای به روزرسانی ها و منابع سیستم عامل ارتباط برقرار کنند.. UPnP یک عنصر اساسی در ایجاد اینترنت اشیا است. این فناوری است که لوازم خانگی را "هوشمند" می کند. اساساً وسایل هوشمند می توانند به اینترنت دسترسی پیدا کنند. UPnP همچنین کانالی را برای هکرها فراهم می کند.

روتر شما برای دسترسی به این وسایل خانگی به اینترنت باید با سیستم UPnP همکاری کند. اگرچه در ابتدا ایجاد دستگاههای خودتنظیم ، جذاب به نظر می رسید ، عدم محافظت از رمز عبور برای اکثر دستگاه ها یا تمایل تولید کنندگان به استفاده از همان رمز عبور برای همه دستگاه ها ، این تجهیزات هوشمند را به یک آسیب پذیری امنیتی تبدیل می کند..

UPnP به یک دستگاه کمک می کند تا راه اندازی شود ، اما وقتی کار را انجام دادید, قابلیت های UPnP خود را خاموش کنید. شما هم چنین باید سازگاری UPnP را در روتر خود خاموش کنید. UPnP به هکرها امکان داده است تا دستگاه های خانگی را آلوده کرده و آنها را در بات نت ها قرار دهند. یک بات نت ارتش از دستگاه هایی است که می تواند جهت ارسال درخواست های دسترسی به یک رایانه به طور هم زمان هدایت شود, بنابراین در دسترس بودن آن مسدود شده است. به این گفته می شود حمله DDoS و به طور فزاینده ای توسط کشورهایی مانند روسیه و چین به عنوان یک استراتژی نظامی مورد استفاده قرار می گیرد ، بنابراین UPnP حتی دفاع ملی را نیز تضعیف می کند.

6. مدیریت از راه دور را خاموش کنید

کنسول روتر فقط باید از دستگاه های متصل به شبکه قابل دسترسی باشد. با این حال, یک تنظیم روتر استاندارد امکان دسترسی از راه دور را فراهم می کند. این بدان معنی است که شما می توانید از طریق مکان دیگر ، به کنسول از طریق اینترنت دسترسی داشته باشید. متأسفانه ، اگر بتوانید این کار را انجام دهید ، هرکس دیگری نیز ممکن است. بنابراین ، دسترسی از راه دور را خاموش کنید.

7. WPS را محدود کنید

تنظیمات محافظت شده Wif-Fi (WPS) روشی آسان برای به دست آوردن دستگاههای جدید جهت شناسایی شبکه و اتصال به روتر ارائه می دهد. WPS از دو روش استفاده می کند.

اگر روتر شما دارای دکمه WPS در پشت ، با فشار دادن آن ، سیگنالی ارسال می شود که دستگاه را به شبکه اضافه می کند و اعتبار آن را وارد سیستم می کند ، بنابراین لازم نیست یک رمز عبور متنی وارد کنید.

یک روش جایگزین استفاده می کند یک کد عددی هشت کاراکتر وارد تنظیمات شبکه دستگاه شد. WPS به دستگاههای خانه شما ، مانند صندوق های تنظیم شده و کنسول های بازی ، امکان حضور در شبکه را حتی در هنگام تغییر رمز عبور لازم برای رایانه ها و تلفن ها امکان پذیر می کند..

WPS ارائه می دهد ضعف امنیتی زیرا روش کد به راحتی قابل شکست است. اگر روتر شما دارای دکمه WPS است ، پس قابلیت های کد WPS را خاموش کرده و به دکمه تکیه دهید. اگر دکمه ندارید, WPS را کاملاً خاموش کنید زیرا گزینه کد یک مشکل جدی برای امنیت شبکه شما است.

8- سیستم عامل روتر را به روز نگه دارید

vpn گوجه فرنگی پیشرفته

سازنده روتر باید سیستم عامل را در دروازه شما بطور خودکار بروزرسانی کند. اما ، دقیقاً همانطور که باید برنامه ماهانه را برای تغییر رمز عبور وای فای تنظیم کنید ، همچنین باید مرتباً به روزرسانی ها را بررسی کنید. کنسول روتر باید این گزینه را داشته باشد. اگر نه ، آن را در اول ماه عادت کنید وب سایت سازنده روتر را برای هرگونه بروزرسانی بررسی کنید و در صورت موجود بودن آنها را نصب کنید.

ماشه دیگری برای بروزرسانی سیستم عامل باید باشد داستانهای خبری که درباره حملات عمده ویروس صحبت می کنند. معمولاً ویروسهای جدید گسترش می یابند زیرا یک هکر یک ضعف امنیتی را پیدا کرده است ، "بهره برداری.هکرها بعضی اوقات این ضعف ها را در مقابل شرکت های فناوری تشخیص می دهند. وقوع یک حمله جدی تولید کننده روتر را برای بررسی کد سیستم عامل خود تحریک می کند برای اطمینان از اینکه تجهیزات آن در برابر حمله جدید آسیب پذیر نیست. اگر چنین باشد ، آنها یک امنیتی امنیتی را صادر می کنند. بنابراین ، هر زمان که این اخبار منتشر شود ، به وب سایت سازنده روتر خود مراجعه کنید.

9. فایروال را روشن کنید

فایروال روتر

احتمال دارد روتر وای فای شما فایروال روی آن داشته باشد ، اما شما آن را روشن نکرده اید. در تنظیمات کنسول جستجو کنید تا ببینید آیا می توانید آن را پیدا کنید. در غیر این صورت ، به صفحات پشتیبانی مشتری از وب سایت سازنده روتر مراجعه کنید. اگر یک پایگاه دانش وجود دارد ، می توانید با کلمه کلیدی سایت "سایت" را جستجو کنید.دیواره آتش"و ببینید چه اطلاعاتی بوجود می آید.

روترهای وای فای سیستمی به نام کار می کنند طبیعت, که مخفف "ترجمه آدرس شبکه" این دستکاری آدرس بدان معنی است که به هر رایانه ای در شبکه شما آدرسی اختصاص داده می شود که فقط به روتر شناخته شده باشد. این شما را از طریق اینترنت نمایندگی نمی کند. در عوض ، روتر آدرس اینترنتی مخصوص به خود را دارد و با دنیای خارج ارتباط برقرار می کند. یک اثر جانبی بسیار خوش شانس از سیستم NAT این است که مانع از شناسایی آدرس های دستگاه های جداگانه در شبکه می شود. ترافیک غیرمترقبه قبل از رسیدن به دستگاه های کاربر نهایی مسدود شده است.

جدا از این محافظت, روترها معمولاً دارای فایروال سخت افزاری هستند. این کمی متفاوت از انواع نرم افزاری که احتمالاً در رایانه خود نصب کرده اید ، متفاوت است. ارزش روشن کردن دارد.

همچنین مشاهده کنید: فایروال چیست & چرا به شبکه خانگی خود نیاز دارید?

10. اختصاص آدرس های استاتیک

این مرحله کمی فنی است و ممکن است اجرای آن را کمی ناخوشایند بدانید. همانطور که در بالا توضیح داده شد, همه دستگاه های موجود در شبکه بی سیم شما دارای یک آدرس هستند. به این آدرس IP گفته می شود و باید بی نظیر باشد. آدرس IP رایانه شما فقط در شبکه خصوصی شما بی نظیر است. به همین دلیل است که روتر از یک آدرس عمومی نیز استفاده می کند و شما را در اینترنت نمایان می کند.

روتر شما از طریق سیستمی به نام "پروتکل تنظیمات میزبان پویا," یا DHCP. هکرها می توانند DHCP را برای اختصاص آدرس خود در شبکه دستکاری کنند ، و پیدا کردن آنها بسیار مشکل است.

یکی از تنظیمات کنسول روتر شما این امکان را به شما می دهد که نحوه اختصاص آدرس را در شبکه خود تغییر دهید. برای متوقف کردن روتر با استفاده از DHCP ، باید نگاهی بیندازید تنظیمات شبکه صفحه کنسول. گزینه ای که شما به دنبال آن هستید احتمالاً یک فهرست بازشو است و دارای برچسب "نوع اتصال WAN" یا "پیکربندی آدرس.تنظیمات دقیق به مدل روتر شما بستگی دارد. با این حال ، خواهید دید که این قسمت در حال حاضر تنظیم شده است DHCP. شما باید آنرا تغییر دهید IP استاتیک.

قبل از ایجاد این تغییر ، به همه رایانه ها و دستگاه های فعال شده در شبکه در خانه خود بروید آدرس IP را که در حال حاضر از آن استفاده می کند ، یادداشت کنید. پس از تغییر روتر برای استفاده از آدرس های IP ثابت ، به هر دستگاه برگردید و آدرسی را که برای آن یادداشت کرده اید به آن اختصاص دهید. اثربخشی تغییر تخصیص آدرس برای بحث است.

همچنین مشاهده کنید: راهنمای قطعی DHCP

11. فیلتر آدرس MAC

کنسول روتر شما حاوی یک مورد از منو به نام "فیلتر MAC" یا "فیلتر آدرس MAC."این گزینه فقط دستگاه های تأیید شده را به شبکه شما اجازه می دهد. همه دستگاهی که می تواند به شبکه وصل شود دارای یک آدرس MAC است. این در واقع شناسه کارت شبکه است و در سراسر جهان بی نظیر است. بنابراین هیچ دو دستگاه در جهان با همان آدرس MAC صادر نمی شوند. MAC مخفف "کنترل کننده دسترسی به رسانه."این از شش عدد شش رقمی دو رقمی تشکیل شده است که توسط روده بزرگ جدا شده اند. بنابراین به نظر می رسد 00: 17: 5f: 9a: 28.

ممکن است بخوانید که فیلتر آدرس MAC وقت زیادی است زیرا می توان آن را کنار زد. این تا یک نکته صحیح است. اگر می خواهید به طور رایگان همسایگان را متوقف کنید که بر روی شبکه خود متوقف می شوند و شما نمی توانید فرزندان خود را در مورد رمز عبور ساکت نگه دارید فیلتر آدرس MAC عملکردی را که لازم دارید ارائه می دهد. اگر گمان می کنید یکی از همسایگان شما هکر است ، بنابراین این روش مقاومت زیادی نخواهد کرد.

در دستگاه های تلفن همراه ، به قسمت زیر نگاه کنید تنظیمات شبکه برای دریافت آدرس MAC در رایانه ها ، یک پنجره خط فرمان را باز کنید و تایپ کنید ipconfig / all. با این کار لیستی از ویژگیهای رایانه از جمله آدرس MAC جمع آوری می شود. لیستی از آدرس های MAC کلیه دستگاه های خانه خود را که می خواهید به شبکه بگذارید ، تهیه کنید.

وقتی می خواهید لیست فیلتر را تنظیم کنید ، به دستورالعمل های موجود در صفحه توجه کنید زیرا همه سیستم های فیلتر MAC دقیقاً یکسان نیستند - طرح آن به روتر شما بستگی دارد.

فیلتر حالت MAC دو حالت دارد. اینها هستند "اجازه"و"انکار"یا ممکن است آنها دارای برچسب"عبارتند از"و"رد کردن."اگر این گزینه ها را مشاهده نکردید ، فیلتر MAC روتر شما از انواع مجاز / شامل است. اگر این گزینه ها در دسترس هستند ، گزینه اجازه / گزینش را انتخاب کنید. باید یک جعبه در صفحه وجود داشته باشد که لیستی از آدرس ها را وارد کنید. معمولاً ، یک برگردان کالسکه برای جدا کردن سوابق کافی است ، اما ممکن است لازم باشد که بعد از هر آدرس ، کاما یا یک قطعه قطعه قرار دهید.

فیلتر آدرس MAC را می توان توسط یک هکر که دارای یک sniffer بسته بی سیم است ، کنار گذاشته شد. هر قطعه اطلاعاتی که به یک دستگاه وارد یا خارج می شوند ، آدرس MAC خود را روی آن دارند. اگرچه آدرسهای MAC به کارتهای شبکه جهان اختصاص داده شده اند و به همین ترتیب کنترل می شوند که هر یک در جهان بی نظیر است, هکرها می دانند چگونه یک آدرس را تغییر دهند. بنابراین ، هکر فقط باید یکی از آدرس های MAC را که می بیند در شبکه فعال است انتخاب کند و سپس آدرس MAC رایانه خود را به آن تغییر دهد. با این حال, چنین ابزارهایی در دستگاه های تلفن همراه در دسترس نیست, بنابراین هکر برای انتخاب سیگنال باید با لپ تاپ در محدوده روتر شما نشسته باشد.

12. روتر را خاموش کنید

اگر شما از وای فای خود استفاده نمی کنید ، می توانید روتر را خاموش کنید. بعضی اوقات ، ممکن است بخواهید بارگیری یک برنامه بزرگ را در طول شب انجام دهید. با این حال ، بیشتر اوقات, شما نمی خواهید در حالی که خواب هستید از شبکه استفاده کنید. این ایده خوبی است که تمام لوازم الکترونیکی را در شب خاموش کنید و حتی آنها را از برق جدا کنید. این یک اقدام ایمنی در برابر جرقه های ناشی از آتش سوزی لوازم خانگی است و همچنین این یک عمل خوب است حفظ محیط زیست. بسیاری از دستگاه های برقی و الکترونیکی حتی در حالت آماده به کار برق را می سوزانند. بنابراین وصل کردن همه چیز قبل از رفتن به رختخواب ، قبض برق شما را کاهش می دهد و همچنین با کاهش تقاضا در نیروگاه ها به نجات این سیاره کمک می کند.

همچنین هنگام کار می توانید روتر را خاموش کنید. اگر تعداد زیادی از افراد در خانه شما هستند, آخرین کسی که صبح از خانه خارج می شود روتر را خاموش می کند و اولین کسی که عصر وارد خانه می شود روتر را روشن می کند.

دلیل این نکته باید واضح باشد. هر چه ساعت وای فای شما فعال باشد احتمال حمله هکرها کمتر خواهد بود. همچنین این امکان را برای دسترسی به همسایگان خود به شما نخواهد داد که دسترسی به wifi برای قطعات بزرگ روز را داشته باشند. اگر سرویس اینترنت شما سنجیده شود, این مرحله صورتحساب ماهانه شما را پایین می آورد.

13. درگاه را بررسی کنید 32764

در ابتدای سال 2014 ، کشف شد که سیستم عامل برای مدل های خاصی از روتر ، پردازشی را که در بندر 32764 گوش می داد ، نگه داشته است.. داشتن بندر "باز" ​​یک آسیب پذیری امنیتی است و هنگامی که جامعه infosec این مشکل را کشف کرد ، شرکتهای روتر درگیر روتاری را که در پاسخ به آن بندر گوش می دادند حذف کردند. با این حال ، در آوریل همان سال, یک بروزرسانی سیستم عامل روشی را برای باز کردن دوباره درگاه معرفی کرد.

یک پورت عددی است که آدرس یک برنامه را نشان می دهد. برای اینکه یک درگاه باز شود ، به یک فرآیند گوش دادن به آن نیاز دارد. اگر هکرها از برنامه های مبهم گوش دادن که می توانند برنامه را دستکاری کنند به منظور ایجاد خسارت اطلاع پیدا کنند به روتر یا شبکه.

به نظر می رسد دسترسی از طریق پورت 32764 یک منبع سخت افزاری است به نام سركوم. شما احتمالاً روتر SerComm را خریداری نکردید ، اما این سازنده آن را تأمین می کند سیسکو, Netgear, پیوندها, و الماس. در اینجا می توانید لیستی از روترهای در معرض خطر را پیدا کنید. خبر خوب این است که فرایندی که در پورت گوش می دهد فقط از درون شبکه قابل فعال سازی است. بررسی کنید که پورت 32764 در این وب سایت باز است یا خیر. اگر باز است ، لازم است برای کمک در این زمینه با تهیه کننده روتر خود تماس بگیرید. بستن درگاه راه حلی مناسب نیست زیرا بدون اطلاع شما به دستور شما باز شده است و آنها می توانند دوباره آن را باز کنند. اگر شرکت روتر نمی تواند تکه تکه کردن برای رفع این آسیب پذیری را تأمین کند ، پول خود را پس انداز کنید.

14. دستگاه های خود را سالم نگه دارید

رایانه ها و دستگاه های دیگر در خانه شما می توانند راه را برای هکرها فراهم کنند تا بتوانند روی روتر شما قرار بگیرند. برخی از دستگاههایی که به شبکه شما وصل می شوند قابل حمل خواهند بود. دستگاه هایی مانند لپ تاپ ، تبلت و تلفن های هوشمند بیشتر احتمال آلوده شدن دارند زیرا آنها به احتمال زیاد به شبکه های دیگر وصل می شوند و در مکان های عمومی به اینترنت دسترسی پیدا می کنند. احتمال بیشتری برای ابتلا به ویروس و نفوذ به بیرون از خانه وجود دارد. تجهیزاتی که هرگز خانه را ترک نمی کند فقط در معرض یک نقطه دسترسی به اینترنت قرار دارد و به همین دلیل احتمال ابتلا به آن کمتر است.

همچنین باید مراقب افرادی باشید که فایلهای منتقل شده به رایانه های خود را با میله های حافظه USB انتقال می دهند. کپی کردن پرونده روشی برای دسترسی به ویروس ها ارائه می دهد. بنابراین اطمینان حاصل کنید که رایانه های شما دارای هر دو فایروال و نرم افزار ضد بدافزار هستند.

مطمئن شوید که نرم افزار شما به روز است و به روزرسانی های خودکار اجازه می دهید. تکه ها و نسخه های جدید سیستم عامل ها و برنامه های کاربردی اغلب برای ضعف ضعف امنیتی صادر می شوند.

همچنین ببینید: بهترین برنامه های آنتی ویروس رایگان برای ویندوز و مک

15. از VPN استفاده کنید

ExpressVPN

شبکه های خصوصی مجازی در درجه اول برای بهبود حریم خصوصی در اینترنت استفاده می شود. با این حال ، آنها همچنین مزایای امنیتی را ارائه می دهند که به محافظت از روتر شما در برابر نفوذ کمک می کند. اگر شما یا سایر اعضای خانواده خود مرتباً از نقاط وای فای در مکان های عمومی ، مانند کافی نت استفاده می کنید, استفاده از VPN به نقاط مهم و خطرناک WiFi در محافظت از دستگاه های شما کمک خواهد کرد. هکرها از "انسان در وسط"به دزدی اطلاعات از دیگر کاربران متصل به همان شبکه حمله می کند و از آنها نیز می توان استفاده کرد بدافزار را روی دستگاه های خود دزدکی کنید. وقتی آن وسایل را به خانه می آورید و آنها را به شبکه خود وصل می کنید ، روتر شما به یک هدف آسان تبدیل می شود.

آ VPN همچنین یک راه حل خوب برای مشکلات مطرح شده توسط خرناس بسته بی سیم است. یک VPN تمام راه های عبور و مرور را به رایانه شما تا سرور از راه دور رمزگذاری می کند که در اینترنت فراتر از روتر وای فای شما قرار دارد. این بدان معنی است که واسطه ها نمی توانند شما را به یک اتصال جعلی فریب دهند و نمی توانند با نفوذ به روتر شما وارد جریان داده شوند.. حفاظت ارائه شده توسط VPN از طریق روتر عبور می کند, بنابراین حتی اگر رمزگذاری ارائه شده توسط روتر خاموش شود ، شما هنوز هم رمزگذاری VPN دارید تا داده های شما قابل خواندن نباشد.

16. رد پای سیگنال خود را مرکز کنید

windsurfer wifi extender 6

اکثر افراد روتر وای فای خود را در اتاق نشیمن نگه می دارند زیرا محل اتصال کابل یا تلفن است. اتاقهای زندگی اغلب در خیابان قرار دارند قرار دادن روتر شما توسط یک پنجره اتاق جلوی نیمی از ردپای سیگنال شما را به جهان خارج می فرستد.

اگر روتر وای فای خود را در دیوار دور اتاق نشیمن پشت تلویزیون قرار دهید ، طرح خانه یا آپارتمان ممکن است به این معنی باشد که طرف دیگر آن دیوار در داخل خانه همسایه است. دیوارها نسبت به ویندوز مقاومت بیشتری نسبت به امواج رادیویی دارند. با این حال ، شما هنوز هم هستید نیمی از پوشش فای خود را به همسایگان خود اختصاص دهید.

نقطه اصلی خانه خود را پیدا کنید و روتر را در آنجا قرار دهید. به خاطر داشته باشید که منطقه سیگنال روتر wifi مانند یک توپ است - از بالا و پایین و همچنین به صورت افقی تابش می کند. بنابراین ، اگر خانه ای دو طبقه دارید ، روتر را در سقف روی سطح پایینی قرار دهید تا طبقه بالایی نیز سرویس شود..

اگر خانه شما بزرگتر از ردپای سیگنال روتر است, وسط قرار دادن روتر در وسط خانه حداکثر پوشش در دسترس شما را فراهم می کند و از عبور سیگنال در خارج جلوگیری کنید. اگر خانه شما از ردپای سیگنال کوچکتر است ، حداقل شما مساحت خیابان را کاهش خواهید داد که عموم مردم می توانند از خدمات اینترنتی شما بهره مند شوند.

17- یک قفس فارادی ایجاد کنید

برخی از خانه ها پوشش تلفن وحشتناک تلفن همراه را دریافت می کنند. در بسیاری از موارد ، حتی اگر در یک منطقه شهری هستید که می بایست از میله های کامل استفاده کند ، به محض رفتن به داخل خانه ، میزان دسترسی سیگنال کاهش می یابد. این طبیعی نیست. این پدیده ناشی از موادی است که به ساخت خانه شما رفته است. هر فلزی در مصالح ساختمانی سیگنال های رادیویی را جذب می کند و از عبور آنها از پوست خانه به داخل اتاق های شما جلوگیری می کند. به این گفته می شود قفس فارادی و گرچه برای ایجاد سرویس تلفن همراه بد در داخل آزار دهنده است, برای به دام انداختن سیگنال wifi در خانه شما فوق العاده است.

مصالح ساختمانی که سیگنال فای شما را از عبور از خارج مسدود می کنند شامل می شوند عایق غشایی فویل پشت ورق در دیوارها تعبیه شده است. اگر دیوارهای داخلی منزل شما از این عایق برخوردار باشند ، می توانید سیگنال فای را از اتاقی که روتر در آن نگهداری می شود ، دور کنید. قاب های پنجره فلزی مقدار سیگنالی را که از شیشه ویندوز شما عبور می کند ، کاهش دهید ، و دیوارهای بتونی مسلح که حاوی میله های فلزی است نیز مانع از گسترش اثر رد فای در فضای باز می شود.

اگر خانه شما حاوی فلز زیادی در دیوارهای بیرونی آن نیست ، می توانید فلزات را در دکوراسیون خود ادغام کنید تا وای فای در خارج از آن مسدود شود. ایده ها شامل می شوند روکش آلومینیومی, که می تواند در خارج از خانه برای محافظت از دیوارها برود ، ظاهر جدیدی به خانه شما ببخشد ، و همچنین همه وای فایها را مسدود کند. ایده های دیگر شامل پرده هایی که دارای نخ فلزی هستند, پوشش دیوارهای مس, آ واحد قفسه بندی فلزی, و صفحه های فلزی.

اگر فلز وارد طراحی داخلی شما نمی شود ، از نقاشی استفاده کنید که سیگنال های وای فای را مسدود می کند. شما همچنین می توانید در نظر بگیرید کاغذ دیواری براق فلزی چاپ شده بر روی فویل.

وای فای ایمن

عناوین اخبار باج افزار و دزدی هویت نگران کننده هستند این فکر که کسی می تواند به وای فای شما حمله کند ، کمی شبیه تهدید حمله یا دزدی در خانه شما است. لازم نیست شما یک متخصص فنی باشید تا امنیت شبکه وای فای منزل خود را بهبود بخشید, فقط باید در عادات خود کمی باهوش باشید.

راه حل های ساده برای مشکلات امنیتی معمولاً بهترین هستند. همانطور که می بینید, هیچ یک از راه حل های موجود در لیست ما هزینه ای ندارد. اکثر این پیشنهادات هستند مراحل عقل سلیم که هر کسی می تواند برود. حتی ایده های پیچیده تر ، مانند پنهان کردن شبکه یا فیلتر آدرس MAC ، فقط شما را ملزم می کند تا گزینه های موجود در کنسول روتر wifi را کشف کنید.

اطمینان حاصل کنید که اطلاعات شخصی خود را ایمن نگه دارید از سارقان هویت جلوگیری کرده و با اجرای توصیه های موجود در این راهنما ، همسایگان محکم را از سرقت اینترنت خود جلوگیری کنید.

آیا ایده هایی در مورد بهبود امنیت وای فای دارید؟ اگر می توانید به ایده های خوبی که ما فراموش نکرده اید فکر کنید ، در بخش نظرات زیر پیامی بگذارید و دانش خود را با جامعه به اشتراک بگذارید.

همچنین مشاهده کنید: راهنمای نهایی امنیت Mac و حفظ حریم خصوصی

تصویر: اتصال ماجراجویی از طریق Pixabay ، تحت مجوز CC0

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 4 = 12

Adblock
detector