مرگ دیجیتال: چه اتفاقی می افتد در حساب کاربری فیس بوک خود هنگام مرگ؟

چه اتفاقی می افتد به حساب فیس بوک خود هنگام مرگ

رسیدگی به حساب فیس بوک یک فرد متوفی ممکن است در پی مرگ وی یک اولویت کم به نظر برسد ، اما انجام هیچ اقدامی نمی تواند عواقب منفی داشته باشد. مردم هنوز هم می توانند در جدول زمانی خود ارسال کنند ، آنها را در عکس برچسب گذاری کرده و درخواست های دوستان ارسال کنند. در بدترین حالت ، حساب می تواند هک شده و از آن برای کلاهبرداری از دوستان یا انجام کلاهبرداری در هویت استفاده شود.

یادبود فیس بوک در مقابل حذف

درست مانند ترک یک وصیت نامه و عهد ، آماده سازی دارایی های دیجیتالی خود قبل از مرگ اجتناب ناپذیر شما ، مسئولیت رسیدگی به حساب ها و اطلاعات آنلاین خود را برای افرادی که به آنها اعتماد دارید آسان تر می کند. انجام این کار دشوار نیست و به طور کلی نیازی به وکالت یا وکالت ندارد. اما این کار نیاز به چند قدم مشخص دارد تا اطمینان حاصل شود که از هویت دیجیتالی شما به روشی که می خواهید ، توسط افرادی که می خواهید مراقبت شود.

یادبود فیس بوک به یاد آوردن

فیس بوک دوستان نزدیک و عزیزان را تشویق می کند تا به این امر بپردازند یادبود حسابهای آنها حساب های به یاد ماندنی به دوستان و خانواده اجازه می دهد با توجه به تنظیمات حریم خصوصی در حساب ، خاطرات و ادای احترام خود را در جدول زمانی فرد متوفی به اشتراک بگذارند. کلمه به یاد آوردن در کنار نام شما نمایش داده می شود مهم است, حسابهای یادبود نمی توانند وارد شوند, اگرچه با تماس با میراث می توان آنها را مدیریت کرد.

مربوط: این مطالعه نشان می دهد 2/3 درصد از کاربران فیس بوک دارای میراث حساب نیستند

گزینه دیگر این است حذف حساب فیس بوک در کل. اگرچه مطمئناً این یک گزینه مناسب است ، به خاطر داشته باشید که مشخصات فرد دیگر برای هیچ یک از دوستان خود در فیس بوک قابل رویت یا در دسترس نخواهد بود ، و فیس بوک هیچ نشانی از اینکه فرد صاحب حساب از دنیا رفته باشد ، نخواهد بود. این می تواند برای دوستان و خانواده هایی که از طریق فیس بوک در تماس هستند ، بسیار ناگهانی باشد. همچنین در نظر بگیرید که یک کلاهبردار می تواند یک حساب جعلی ایجاد کند و آن شخص را جعل شخصیت کند ، و هیچ حساب واقعی برای جلوگیری از آنها ندارد..

  چگونه نقض داده ها بر قیمت سهم بازار سهام تأثیر می گذارد

اگر مشخص نکنید که آیا شما یک حساب یادبود یا حذف حساب بعد از مرگ را ترجیح می دهید ، این تصمیم به خانواده و دوستانتان واگذار می شود.

نحوه اختصاص تماس با میراث

اگر تصمیم دارید بعد از مرگ حساب خود را به یادگار بگذارید ، باید یک مورد اختصاص دهید تماس با میراث. این شخصی است که پس از مرگ ، اساساً حساب یادبود شما را مدیریت خواهد کرد.

در اینجا نحوه تنظیم تماس با میراث در Facebook آورده شده است مرورگر دسک تاپ (Chrome ، Firefox ، Edge و غیره):

facebook death ss 2

 1. روی منوی کشویی در گوشه بالا سمت راست کلیک کرده و را انتخاب کنید تنظیمات
 2. کلیک مدیریت حساب
 3. نام یک دوست را وارد کنید و کلیک کنید اضافه کردن
 4. کلیک ارسال به دوست خود اطلاع دهید که اکنون تماس با میراث شما هستند

و اگر در راه هستید برنامه تلفن همراه (Android یا iOS):

تماس با میراث فیس بوک اندیشه

 1. روی سه خط در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید
 2. حرکت به پایین و شیر تنظیمات & حریم خصوصی, سپس تنظیمات
 3. به پایین بروید اطلاعات فیس بوک شما بخش و شیر مالکیت و کنترل حساب
 4. ضربه زدن تنظیمات یادبود
 5. به پایین بروید و نام دوست Facebook را که می خواهید ارتباط با میراث شما باشد ، وارد کنید
 6. پیام مورد نظر را مرور و ویرایش کنید ، سپس ضربه بزنید ارسال
 7. به صورت اختیاری ، گزینه را فعال کنید مجوز بایگانی داده ها به شما اجازه می دهد تا تماس با میراث خود را پس از فوت ، پست ، عکس ، فیلم و اطلاعات پروفایل خود بارگیری کنید

از شما خواسته می شود یک پیام کوتاه برای مخاطب میراث جدید که از طریق Facebook Messenger ارسال شده است ، وارد کنید. شاید این ایده خوبی باشد که به صورت حضوری به آنها دسترسی پیدا کنید تا از پیام macabre نگران نشوند.

همچنین می توانید در صورت لزوم مخاطبین میراث را تغییر یا حذف کنید.

مخاطبین میراث می توانند:

 • ارسال پستی را که در بالای نمایه متوفی قرار دارد بنویسید
 • به درخواستهای دوست جدید پاسخ دهید
 • پست های ادای احترام را مدیریت کنید
 • برچسب های شما را در پست ها و عکس های افراد دیگر حذف کنید
 • تصویر نمایه و عکس جلد خود را به روز کنید
 • درخواست کنید که حساب شما حذف شود
 • نسخه ای از آنچه را که در Facebook به اشتراک گذاشته اید بارگیری کنید
  جزئیات مشتری CenturyLink در معرض آنلاین ، 2.8 میلیون رکورد درز کرد

مخاطبین میراث نمی توانند:

 • وارد حساب شخص مرحوم شوید
 • پیام های خود را بخوانید
 • دوستان را حذف کنید یا درخواست های دوست جدید را انجام دهید

توجه داشته باشید که اگر شما یک تماس با میراث اختصاص نیافته یا مشخص کرده اید که می خواهید حسابتان پس از مرگ حذف شود ، این حساب به یادگار خواهد ماند ، اما هیچ کس قادر به مراقبت از آن نیست. اعضای خانواده فوری تأیید شده می توانند درخواست حذف شوند.

چگونه حساب فیسبوک خود را بعد از مرگ پاک کنید

اگر می خواهید وقتی که می خواهید حساب Facebook خود به طور دائم حذف شود ، دیگر نیازی به اختصاص تماس با میراث نیست. فقط مراحل زیر را دنبال کنید:

مرگ در فیس بوک 2

 1. روی منوی کشویی در گوشه بالا سمت راست Facebook کلیک کرده و را انتخاب کنید تنظیمات
 2. انتخاب کنید مدیریت حساب
 3. کلیک درخواست حذف حساب کنید
 4. انتخاب کنید بعد از مرگ حذف کنید

در برنامه تلفن همراه ، برای انتخاب مخاطب میراث ، همان مراحل ذکر شده در بالا را دنبال کنید. به جای کلیک کردن روی تماس با میراث را انتخاب کنید دکمه در مرحله 5 ، کمی پایین بروید و را انتخاب کنید حذف حساب.

اگر شخصی در فیس بوک فوت کند چه باید کرد

اگر یک دوست عزیز درگذشت و شما مسئولیت رسیدگی به حساب Facebook خود را دارید ، آنچه در آینده انجام می دهید بستگی به این دارد که آیا به عنوان تماس با میراث آن شخص به شما اختصاص داده شده است یا نه.

برای شروع ، به این صفحه بروید تا درخواست یادبود را ارسال کنید. به نام شما در تاریخ ، تاریخ گذشت آنها و اسناد و مدارک مربوط به مرگ ، مانند پیوند ابهام یا اسکن شناسنامه ، نیاز دارید..

توجه داشته باشید که اگر شما یک دوست نزدیک یا عضو خانواده هستید باید فقط یک درخواست یادبود ارائه دهید.

اگر تماس با میراث هستید

هنگامی که شخص دیگری شما را به عنوان یک میراث فرهنگی به شما اختصاص داده است ، باید یک پیام را در Facebook Messenger دریافت کنید که می گوید به همان اندازه.

هنگامی که فیس بوک حساب کاربری را به یاد آورد ، می توانید صفحه را مطابق با لیست بالا مدیریت کنید. به طور کلی ایده خوبی است که یک پیام پین شده با اطلاعات مربوط به خدمات یادبود یا مراسم تشییع جنازه را ترک کنید. در واقع فیس بوک ابزاری دارد که در صورت لزوم به شما کمک می کند تا بتوانید یک کمک هزینه مالی را اجرا کنید.

  راهنمای کامل حذف و جلوگیری از بدافزارهای Windows

ممکن است برخی از افرادی که خارج از فیس بوک دوست بودند ، پس از یادبود حساب ، سعی کنند آن مرحوم را به عنوان دوست خود اضافه کنند. به عنوان تماس با میراث ، می توانید درخواست های دوست پس از مرگ را تأیید یا رد کنید.

هنگام اختصاص یک تماس با میراث ، کاربر می تواند یک جعبه را بررسی کند تا مشخص کند آیا تماس با میراث مجاز خواهد بود که داده های فیس بوک خود را پس از مرگ بارگیری کند. این شامل پست ها ، عکس ها ، فیلم ها و اطلاعات مربوط به صفحه درباره شما است. اگر برای استفاده از یادواره ها ، بزرگداشت ها یا تمسخرها به عکسها احتیاج دارید ، این می تواند یک منبع مفید باشد. فقط مطمئن باشید که از اطلاعات مراقبت می کنید و اجازه ندهید که آن را به دست اشتباه بخورد. هر آنچه را استفاده نمی کنید حذف کنید.

در صورت عدم تماس با میراث اختصاص یافته است

شما هنوز هم می توانید یک درخواست یادبود ارسال کنید ، اما شانس وجود دارد که حساب شخصی توسط کسی مدیریت نشود. این حساب حفظ خواهد شد ، اما هیچ کس قادر به پاسخگویی به ادای احترام ، برچسب ها یا درخواست های دوستان نخواهد بود.

اعضای خانواده فوری تأیید شده می توانند درخواست حذف حساب را داشته باشند.

ایجاد صفحه گروهی به عنوان یادبود

یکی از گزینه های دیگر ، اگر هیچ تماس با میراث اختصاص نیافته است ، ایجاد صفحه گروهی به عنوان یادبود است. با این روش می توانید در یک فضای نیمه خصوصی اعلامیه های خود را به اشتراک بگذارید ، خاطرات خود را به اشتراک بگذارید و تسلیت بگویید. قبل از دعوت از افراد ، تنظیمات حریم خصوصی گروه را مرور کنید.

مراقب کلاهبرداران باشید

کلاهبرداران ممکن است سعی کنند قبل از یادبود آن ، مرحوم حساب مرحوم را هک یا کلون کنند. به همین دلیل مهم است که در اسرع وقت درخواست یادبود کنید.

اگر یک هکر قبل از یادبود خود موفق به گرفتن حساب یک فرد متوفی شود ، می تواند برای همه دوستان آن شخص پیام ارسال کند. معمولاً هدف آنها کلاهبرداری از مردم است. بدیهی است ، این برای کسانی که نمی دانند دارنده حساب واقعی متوفی است ، خطرناک است و برای کسانی که آزار دهنده هستند.

هکرها همچنین ممکن است سعی کنند کلونی سازی حساب را انجام دهند و افراد گروه دوست شخص را به عنوان دوستان به حساب جعلی اضافه کنند. کسانی که قبول می کنند – و بسیاری از افراد کورکورانه درخواست های دوست را می پذیرند – توسط کلاهبرداری هدف قرار می گیرند. اگر شما یا هر یک از دوستان فیس بوک خود متوجه این رفتار شده اید ، فوراً آن را به فیس بوک گزارش دهید.

About the author

Comments

 1. گذاشته می شود، در مورد رسیدگی به حساب فیس بوک یک فرد متوفی است. برای اینکه از هویت دیجیتالی خود به روشی که می خواهید، مراقبت شود، باید چند قدم مشخص را انجام دهید. اگر تصمیم دارید بعد از مرگ حساب خود را به یادگار بگذارید، باید یک مورد اختصاص دهید تماس با میراث. این شخصی است که پس از مرگ، اساساً حساب یادبود شما را مدیریت خواهد کرد. همچنین، باید مراقب کلاهبرداران باشید که می توانند یک حساب جعلی ایجاد کنند و آن شخص را جعل شخصیت کنند. در نهایت، باید به خانواده و دوستان خود اجازه دهید تصمیم بگیرند که آیا حساب یادبود یا حذف حساب بعد از مرگ را ترجیح می دهند.

Comments are closed.