نحوه شناسایی و جلوگیری از کلاهبرداری ایمیل

علائم جاده تقلب

از زمانی که برای اولین بار شروع به برقراری ارتباط کردیم ، مردم به منظور پیوند دادن یکدیگر از چیزها دروغ گفته اند. در روزهایی که گذشت ، مرد با یک فرصت برای فریب مارک خود ، مجبور شد آن را از منطقه دور کند تا از اینکه توسط یک طرح مشروبات الکلی شکار نشود ، پس از آشکار شدن نقشه شکارچی ، مانع از این کار نشود. مردان Con برای یافتن قربانیان جدید و جلوگیری از اسیر شدن مجبور بودند به دور و گسترده سفر کنند. این روزها ، این کار برای کلاهبرداران بسیار ساده تر است. در اکثر دنیا اینترنت و به همین دلیل ایمیل وجود دارد که به شما کمک می کند تا اهداف بی پایان هدف هایی را داشته باشید که با خیال راحت از هزاران مایل دور شوید..

چرا کلاهبرداری های ایمیل بسیار محبوب هستند?

هر کلاهبرداری باید ارزشش را داشته باشد یا ارزش انجام آن را ندارد. کلاهبرداری که ارزش امتحان کردن دارد باید معیارهای معدودی برای آن در نظر گرفته شود:

 1. شانس معقول موفقیت
 2. برخی از محافظت در برابر کشف و ضبط
 3. عملی از نظر هزینه و زمان

ایمیل تقریباً در همه موارد به همه این موارد برخورد می کند.

شانس معقول موفقیت

اصطلاح «معقول» کمی هدفمند است. اگر یک کلاهبرداری خاص یک درصد موفقیت داشته باشد ، برای کلاهبردار منطقی نیست که از یک شهر به شهر دیگر سفر کند و چند روز را در هر روز بگذرد ، به این امید که به آن علامت یک در 100 ضربه بزند. در چنین شرایطی ، کلاهبردار شانس موفقیت بالاتری را می خواهد و بنابراین احتمال دارد هرگونه کلاهبرداری را با چنین احتمال ضعیفی از موفقیت دور کند..

با این حال ، هنگام استفاده از ایمیل ، کلاهبردار این امکان را دارد که در یک دوره زمانی کوتاه ، کلاهبرداری را روی هزاران و احتمالاً میلیون ها هدف انجام دهد. یک درصد موفقیت در مجموعه ای از میلیون ها هدف باعث می شود تقریبا هر کلاهبرداری "معقول" باشد.

برخی از محافظت در برابر کشف

ایمیل یک حجاب تقریبا غیرقابل نفوذ برای پنهان کردن فراهم می کند. کلاهبرداران ایمیل برای انجام این کلاهبرداری از اکانت های ایمیل خود استفاده نمی کنند. آنها از حساب های ایمیل یکبار مصرف یا به سرقت رفته استفاده می کنند که به راحتی قابل ردیابی برای آنها نیست. در بسیاری از موارد ، کلاهبرداران نیز از کشورهایی فعالیت می کنند که قوانین یا پیچیدگی اینترنت کمی ندارند. حتی اگر امکان شناسایی آنها وجود داشته باشد ، احتمال تحقق اجرای قانون محلی برای پیگرد قانونی کم است.

از نظر هزینه و زمان عملی باشید

در حالی که هزینه استفاده از اینترنت در سراسر جهان بسیار متفاوت است ، استفاده از این نوع کلاهبرداریها چندان گران نیست. در کشورهای جهان اول تقریباً هر خانوار دارای خدمات اینترنتی است. حتی در کشورهای کمتر توسعه یافته ، کافه های وای فای در دسترس تعداد زیادی از جمعیت است. بسیاری از این موارد منفی ایمیل توسط افرادی انجام می شود که حتی در خانه خود اینترنت ندارند. آنها وای فای را از جاهای دیگر قرض می گیرند ، یا در شهرهای خود از کافه های اینترنتی استفاده می کنند. این امر هزینه های سربار را به سطح بسیار پایین می رساند ، حتی در برخی موارد رایگان.

مزیت اضافه شده این است که برای ارسال تعداد زیادی ایمیل زمان بسیار کمی طول می کشد. اگر پیام از قبل تایپ شده است و آماده رفتن است ، ممکن است یک کلاهبردار انفجار ایمیل را در عرض چند ثانیه از یک کافه اینترنتی ارسال کند و سپس از بین برود.

شناسایی و جلوگیری از رایج ترین کلاهبرداری های ایمیل

کلاهبرداری ایمیل و فیشینگ دو چیز بسیار مشابه اما از نظر فنی متفاوت هستند. هدف فیشینگ معمولاً دستیابی به اطلاعات از طریق فریب کسی برای واگذاری اعتبار خود به برخی از سایتهای مهم مانند ایمیل یا بانک است. معمولاً یک بازی طولانی با کار فیشینگ وجود دارد زیرا دستیابی به حساب شخص معمولاً هدف نهایی نیست؛ در عوض ، استفاده از این اطلاعات برای ارتکاب کلاهبرداری یا باج گیری متداول است. در مقابل ، کلاهبرداری های ایمیل یک بازی کوتاه تر است. هدف کلاهبرداری ایمیل بطور کلی محدود به تلاش برای فریب دادن شخصی برای ارسال پول به کلاهبردار است.

بسیاری از کلاهبرداری ها سعی می کنند شما را در یک نقطه به وب سایت کلاهبرداری هدایت کنند. با استفاده از یک مرورگر که از مرورگر ایمن Google مانند Google Chrome ، Apple Safari یا Mozilla Firefox پشتیبانی می کند ، اگر به یک سایت کلاهبرداری مشهور هدایت شوید ، می تواند به شما هشدار دهد. مرور ایمن ، تنها با فعالیت وب شما سروکار دارد. این امر نمی تواند درباره ایمنی هر ایمیلی خاص که دریافت کرده اید به شما هشدار دهد.

با در نظر گرفتن این هدف ، کلاهبرداری ایمیل می تواند از هر شکل ممکن که شانس موفقیت داشته باشد استفاده کند. هر چیزی که با معیارهایی که قبلاً ذکر کردم متناسب باشد ، احتمالاً توسط کلاهبرداران ایمیل محاکمه می شود. با این حال ، کلاهبرداری های ایمیل که ثابت کرده اند پیش از این کار کرده اند ، معیارها را بهتر ارضا می کنند. شناخته شده است که این کلاهبرداریها شانس معقولی برای موفقیت دارند و مواردی که مشاهده کردیم بارها و بارها تکرار می شوند تقریبا در دسته های بعدی قرار می گیرند.

هزینه پیش پرداخت

چهارچوب کلاهبرداری پیش پرداخت این است: به دلایلی چیزی به شما پیشنهاد می شود از آبی (پول ، ماشین ، قایق و غیره) استفاده کنید (برنده شوید در قرعه کشی ، بستگان مرده ، حساب بانکی بی ارزش و غیره). کلاهبردار می خواهد ترتیب این کار مطلوب را برای شما فراهم کند ، اما برای این کار باید مقداری هزینه را از قبل بپردازید. هزینه ها معمولاً به عنوان مواردی مانند هزینه حمل و نقل یا حقوقی توضیح داده می شوند. کلاهبردار قول می دهد به محض پرداخت هزینه پیشرفته ، کالای مورد نظر را برای شما ارسال کند.

متداول ترین کلاهبرداری هایی که تحت کلاهبرداری پیشرفته قرار می گیرند عبارتند از:

 • برنده شدن در قرعه کشی نکته اساسی این است که یک کلاهبردار به شما اطلاع می دهد که در بعضی از کشورها ، احتمالاً مال شما ، در یک قرعه کشی برنده شده اید. برنده ها قابل توجه هستند اما تا زمان پرداخت برخی هزینه ها به شما پرداخت نمی شود. هزینه معمولاً به عنوان هزینه حقوقی یا انتقال پول توصیف می شود و باید از قبل پرداخت شود. ریاضی جذاب است: 5000 دلار پیش پرداخت کنید تا مبلغ 1،000،000 دلار سود کسب کنید. با این حال ، پس از پرداخت هزینه پیش پرداخت ، هیچ وقت سود حاصل نمی شود.
 • کلاهبرداری های دریافت کننده ایمیل 419 نیجریه ای که از نیجریه سرچشمه گرفته اند به چنان نسبت های حماسه ای رسیده اند که شاهزاده نیجریه به مجموعه ای از فرهنگ پاپ غربی تبدیل شده است. اصطلاح 419 به بخشی از قانون مجازات نیجریه اشاره دارد که کلاهبرداری را در بر می گیرد. 419 کلاهبرداری به قصد کلاهبرداری برنده قرعه کشی یکسان هستند ، به این دلیل که برای آزادی مبلغ بیشتری باید هزینه ای پرداخت کنید. 419 کلاهبرداری اول معمولاً این داستان را درگیر می کرد که برخی از اقوام ثروتمند و ناشناخته درگذشته و پول خود را رها کرده اند. با گذشت زمان ، 419 کلاهبرداری واقعاً اعتبار حتی ساده لوح ترین مردم را کم کرده است.

اجتناب

معامله با درخواست از کلاهبردار برای ارسال پول برای شما شروع می شود. تقریباً در همه موارد ، شرایطی از این دست تا حدی کلاهبرداری خواهد شد. بهترین دفاع شما این است که به هیچ وجه درگیر نشدن و گزارش تلاش برای سازمان اجرای قانون شوید.

اگر دلیل موجهی وجود دارد که چرا باید در این امر شرکت داشته باشید ، در مورد این شرکت تحقیقات کاملی در اینترنت انجام دهید و افراد دیگری را که با آنها سر و کار داشته اند پیدا کنید. از منابع ارجاع شده توسط کلاهبردار استفاده نکنید ، زیرا تقریباً مطمئناً وجود ندارند ، یا درگیر این کلاهبرداری نیز می شوند و هر چیزی را که می خواهید تأیید کنید تا شما را برای ارسال پول تأیید کند. مراجع آفلاین نیز مفید هستند - تولید یک وب سایت بسیار آسان است ، اما تهیه یک لیست در لیست تلفن یا لیست مجوزهای دولتی بسیار سخت تر است. قبل از ارسال هر پولی ، با استفاده از منابع مختلفی که می توانید در مورد آنها فکر کنید ، یک بررسی کامل انجام دهید.

کلاهبرداری با ایمیل شاهزاده نیجریه

اضافه پرداخت

تفاوت اصلی بین کلاهبرداری Overpayment و کلاهبرداری Advanced Fee در این است که کلاهبرداری Overpayment از قبل درخواست پول نمی کند. در عوض ، کلاهبردار ابتدا به شما پول می فرستد و سپس از شما می خواهد بخشی از آن را پس انداز کنید. در بیشتر موارد ، کلاهبرداران از تبلیغات طبقه بندی شده و سایتهای دیگر برای شناسایی افرادی که اقدام به فروش اقلام می کنند استفاده می کنند. کلاهبردار سپس با فروشنده تماس می گیرد ، پیشنهاد ارائه می دهد و سپس مبلغ زیادی را به فروشنده می فرستد و برخی از دلایل غیرمعمول پرداخت بیش از حد را به فروشنده می فرستد و دستورالعمل هایی را برای نحوه پرداخت مازاد ارائه می دهد. به فروشنده دستور داده می شود که اختلاف را به خریدار بازپرداخت کند ، یا آن را برای حمل و نقل به شخص ثالث ارسال کند. کلاهبرداری به این دلیل اتفاق می افتد که پولی که کلاهبردار ارسال می کند معتبر نیست ، شاید یک چک جعلی باشد. کل کلاهبرداری به فروشنده است که مبالغ اضافی را قبل از اینکه متوجه شود پول اصلی ارسالی تقلب است ، توزیع کند..

اجتناب

به یاد بیاورید که مشخصه اصلی این نوع کلاهبرداری این است که پول زیادی برای شما بفرستید و بخواهید که بخشی از آن به دلایلی بازپرداخت شود یا به شخص ثالث ارسال شود. کلاهبردار ممکن است این ایده را هنگام تماس اولیه معرفی کند وقتی که آنها اعلام کنند می خواهند هر آنچه را که می فروشید خریداری کنند ، یا ممکن است تا زمان رسیدن پرداخت آشکار نباشد. در هر صورت ، هیچ دلیل موجهی وجود ندارد که پول از طریق شما به شخص ثالثی برسد.

همچنین متوقف کردن و فکر کردن در مورد اضافه پرداختها مفید است. اگر اوضاع برعكس شد ، و شما چیزی را از كسی می خریدید كه قبلاً هرگز از آن چیزی نشنیده اید و دلیلی برای اعتماد نداشتید ، آیا منطقی است كه به هیچ وجه از آن شخص پول بفرستید؟ هرگز به پول زیادی توجه نکنید و سپس از آنها بخواهید بخشی از آن را برگردانند یا به آنها منتقل کنند؟ دنیا آنقدر مکان قابل اعتماد نیست که معامله ای از این دست به نظر طبیعی برسد.

تسکین فاجعه و کشیدن رشته های قلب

این کلاس از کلاهبرداری شامل کشیدن رشته های قلبی افراد برای فریب دادن آنها برای ارسال پول برای نوعی صندوق امداد رسانی در برابر بلایای طبیعی یا نجات گروهی از توله سگ ها است که در معرض خطر فانی قرار دارند. بخش مهم این کلاهبرداری ایجاد احساس فوریت باورنکردنی است. اگر علامت در حال حاضر این پول را ارسال نمی کند ، برای مردم رنج می برد و توله سگ ها اتفاق ناگواری خواهد افتاد. کلاهبرداری به این واقعیت واقف است که به محض اینکه احساسات ما به طور کامل درگیر شود ، توانایی های تفکر انتقادی ما به سمت فرو رفتن است و ما بیشتر مستعد ابتلا به طعمه هستیم.

در بسیاری موارد ، کلاهبردار ایمیل و احتمالاً وب سایتی را ایجاد می کند که به نظر می رسد مانند یک سازمان خیریه قانونی است. در موارد دیگر ، کلاهبردار فقط یک نام خیریه متقاعدکننده جعلی را تشکیل می دهد.

اجتناب

اگر مایل هستید برای یک تلاش امدادی پول اهدا کنید ، بهتر است از پاسخ دادن به ایمیل به طور مستقیم به یک سازمان معتبر کمک مالی کنید. تماس با سازمانی مانند صلیب سرخ یا ارتش نجات به طور مستقیم اطمینان خواهد داد که بودجه شما به دست یک کلاهبردار ختم نمی شود. این تنها راه برای اطمینان از دریافت رسید نیکوکارانه مناسب برای اهدای عضو است.

اگر سازمان در ایمیل برای شما شناخته نشده است ، پس از آن قانون طلایی را دنبال کنید: بررسی های گسترده ای را انجام دهید. برای اینکه واجد شرایط صدور رسید مالیاتی شوند ، باید تمام سازمانهای خیریه در دولت مربوطه ثبت نام کنند. لیست های دولت قابل اجرا را که هدف های خیریه از آن است را بررسی کنید تا ببینید که آیا واقعاً وجود دارد یا خیر.

کار از کلاهبرداری در خانه

کار از کلاهبرداری در خانه به دلیل پیچیدگی این طرح ، طبقه بندی خاص خود را بدست می آورد. برخی از کلاهبرداری های پیش پرداخت از کار در خانه به عنوان مکانیسم آن استفاده می کند. نیاز به کارمندان بالقوه برای پرداخت هزینه پیشرفته مواد قبل از اشتغال ،. اما این دقیقاً مشابه کار با کلاهبرداری در خانه نیست.

برخی فرهنگ ها کار نهایی را از خانه می دانند. اینکه بتوانید از خانه خود زندگی کنید بدون اینکه با مسافرت و یا همکاران ناخوشایند برخورد کنید ، از این طریق درآمدزایی می کنید یک ایده بسیار رایج است. بنابراین ، بسیاری از افراد مستعد کار کردن در مورد ادعاهای خانگی هستند که به طور معمول نمی توانند بسیار مورد بررسی قرار گیرند. با این حال ، برخی از نشانه های داستان گویی وجود دارد که احتمالاً اثر غیرقانونی است ، که در بخش بعدی به آنها می پردازم.

اجتناب

علائم داستان برای بسیاری از کلاهبرداری در خانه وجود دارد:

 • برای رسیدن به محل کار پول لازم است. در حالی که غیرعادی نیست که مجبور شوید مواردی را قبل از استخدام ارائه دهید ، مانند یک پرونده سوء پیشینه کیفری که ممکن است مجبور به پرداخت آن شوید ، پرداخت هر کار دیگری که به طور مستقیم با انجام کار خود مرتبط باشد ، یک علامت هشدار دهنده است.
 • کار بسیار بیشتر از آنچه ارزشش را می پردازد می پردازد. تبلیغاتی که ادعا می شود می توانید 2000 دلار در هفته پاکت نامه های پر کننده را بپردازید ، سخت است باور کنید. ما در عصر خطوط مونتاژ و روبات ها زندگی می کنیم. اگر این کار به نوعی انجام کار دستی تکراری باشد ، یک روبات می تواند این کار را خیلی بهتر از یک انسان انجام دهد ، بنابراین بی فایده است که انسان را به انجام این کار بپردازد..
 • این کار نشان می دهد شما در حال انجام کارهایی هستید که به طور معمول نیاز به آموزش عالی در یک دفتر دارد. مشاغل مربوط به رونوشت سوابق پزشکی بسیار زیاد است ، اما بیشتر دفاتر پزشکی از خدمات شناخته شده ای برای انجام این نوع کارها استفاده می کنند ، زیرا اگر چیزی نادرست رونویسی شود می توان تعداد بسیار زیادی از سهام را در این زمینه داشت. در حالی که برخی از شرکت های رونویسی پزشکی ممکن است از کارگران خانگی استفاده کنند ، معمولاً آنها باید به جای پاسخ دادن به ایمیل ، برخی از زبان ها و ارزیابی صلاحیت ها را انجام دهند..
 • این کار به شما نیاز دارد تا کیت هایی را به نوعی خریداری کنید که بتوانید دوباره بفروشید یا از آنها برای ساختن موارد برای فروش مجدد استفاده کنید. اگر این کار فروش مجدد مستقیم داشته باشد ، مانند فروش لوازم آرایشی به دوستان ، این باعث می شود که دوستانتان فقط به همان شغل دست پیدا کنند و به جای خرید از شما در خرده فروشی ، نرخ عمده فروشی را بدست آورند. اگر این کار شامل ساخت وسایلی برای فروش باشد ، یادآور می شوم که این روزها کارها توسط روبات ها و خطوط مونتاژ بسیار کارآمدتر از آن است که انسان بتواند.

برای جلوگیری از قربانی شدن کار در مقابل کلاهبرداری در خانه ، به دنبال آن علائم داستان باشید. شما همچنین باید در مورد شرکت مورد نظر تحقیق کنید. اگر آنها سابقه کلاهبرداری در افراد را داشته باشند ، به احتمال زیاد شکایاتی در مورد آن شرکت در اینترنت وجود دارد. برعکس ، اگر اثری از شرکت به هیچ وجه مشاهده نشود ، این نیز یک علامت هشدار دهنده است. تقریباً هر مشاغل دارای نوعی وب سایت یا آدرس ایمیل است بنابراین یک شرکت بدون حضور مشهود در اینترنت غیر معمول است. به خصوص اگر در نظر بگیرید که این شرکت از طریق ایمیل برای ارتباط با شما استفاده می کند.

کلاهبرداری مدیر عامل

کلاهبرداری مدیر عامل شرکت مستلزم شناسایی شخص یا افراد درون شرکتی است که مسئولیت پول را بر عهده دارند ، و سپس تلاش برای انتقال آنها از طریق جعل هویت شخصی برای انجام این کار ، یعنی - مدیرعامل.

برای کلاهبرداران بسیار آسان است که از سرویس هایی مانند LinkedIn برای جستجوی همه کارمندان یک شرکت خاص استفاده کنند ، و سپس به عناوین شغلی مراجعه کنند تا مشخص شود چه کسی کنترل پول را دارد و چه کسی صلاحیت هدایت نقل و انتقالات صندوق را دارد. از آنجا ، اقدام به کلاهبرداری می تواند بسیار پیچیده و دشوار باشد ، تا خیلی اساسی. کلاهبرداری اساسی ارسال درخواست به شخصی است که به آنها دستور می دهد مقداری پول را به حساب بانکی واریز کنند. اگرچه این ممکن است بسیار اساسی به نظر برسد ، بسیاری از شرکت ها به عنوان روال عادی پول را بدست می آورند ، بنابراین چنین درخواستی غیرقابل استفاده به نظر نمی رسد. دستورالعمل ها معمولاً بیان می کنند که پول برای معامله مهم بسته می شود که خیلی زود بسته می شود. همیشه ضرورت وجود دارد که وجوه بلافاصله منتقل شود تا از ضرر بزرگتر به شرکت جلوگیری شود. کلاهبرداران امیدوارند که شخص پولی نوع رابطه با درخواست کننده را نداشته باشد تا ببیند درخواست غیرمعمول است و فوراً درخواست را انجام می دهد.

اجتناب

اخیراً تلاشی ناموفق در کلاهبرداری مدیرعامل دیدم. این کار نمی کند زیرا شخص پول در این شرکت با مدیرعامل رابطه کافی داشت تا توجه داشته باشد که مدیر عامل شرکت به طور عادی ایمیل های خود را از این طریق امضا نکرده است ، از جمله سایر جزئیات کوچک. شخص پول به سادگی تلفن را برداشت و با مدیرعامل تأیید کرد که این یک درخواست معتبر نبوده و یک شرکت بزرگ پول را برای شرکت ذخیره کرده است.

بهترین دفاع در برابر کلاهبرداری مدیر عامل این است که شرکت شما روشی تعیین شده برای نقل و انتقال وجوه داشته باشد که شامل چک های دوگانه برای اطمینان از صحت این درخواست است. یکی دیگر از عواملی که به شکست این نوع کلاهبرداری کمک می کند ، تقویت مناسبات کاری خوب در همه سطوح است. اگر یک محل کار پشتیبان سؤالات است ، احتمالاً فرد پولی احتمالاً روی میز کار خود به همکار خود تکیه داده و می گوید آیا این نگاه به نظر شما مناسب است؟ یا تلفن را بردارید و مستقیماً با درخواست کننده تماس بگیرید.

ایمیل فیشینگ آمازون

نحوه پاسخگویی و گزارش کلاهبرداری های ایمیل

اولین قانون این است که به چیزی که فکر می کنید تقلب است پاسخ ندهید. اگر در محل کار اتفاق افتاد ، آن را به تیم امنیتی و سرپرست خود گزارش دهید و بگذارید شرکت بهترین مسیر عمل را بشناسد.

اگر ایمیل کلاهبرداری به ایمیل شخصی شما وارد شود ، بهترین راه حل فقط حذف آن یا علامت گذاری به عنوان هرزنامه در صورت ارائه دهنده ایمیل شما از این گزینه است. همچنین می توانید آن را به سازمان های اجرای قانون گزارش دهید. این می تواند یک گام مفید باشد زیرا این آژانس ها معمولاً دارای سیستم های هشدار هستند که به موجب آن می توانند به تعداد بیشتری از افراد برسند تا به آنها اطلاع دهند که این کلاهبرداری اکنون اتفاق می افتد. همچنین به این آژانس ها کمک می کند تا درک کنند که کلاهبرداری عمیق و گسترده است که می تواند به افراد در پشت سر آن کمک کند.

گزارش در کانادا

پلیس سلطنتی کانادا (RCMP) نیروی پلیس فدرال کانادا است. اطلاعات مربوط به کلاهبرداریهای گزارش را ارائه می دهد. این همچنین نشان می دهد که همه انواع کلاهبرداری باید به مرکز مبارزه با کلاهبرداری کانادا گزارش شود که اطلاعات مربوط به کلاهبرداری گسترده و سرقت شناسایی در کانادا را جمع آوری می کند..

گزارش در ایالات متحده

دفتر تحقیقات فدرال فدرال (FBI) مرکز شکایت جرایم اینترنتی (IC3) را که محل اصلی شکایت در مورد کلاهبرداری در اینترنت است ، اداره می کند. IC3 ممکن است شکایت شما را با سازمانهای اجرای قانون که صلاحیت شکایت را دارند در میان بگذارد.

گزارش در انگلستان

ActionFraud مرکز ملی گزارش کلاهبرداری و کلاهبرداری ایمیل در انگلستان است و با دفتر ملی اطلاعات کلاهبرداری کار می کند.

ارائه دهندگان خدمات اینترنتی برای کمک به چه کاری انجام می دهند?

ارائه دهندگان خدمات اینترنت (ISP) و ارائه دهنده خدمات ایمیل (ESP) معمولاً نرم افزار ضد اسپم گسترده ای را اجرا می کنند. این نرم افزار پیام های ایمیل دریافتی را تجزیه و تحلیل می کند و احتمال اسپم بودن آنها را تعیین می کند. ایمیلهایی که مشخص شده اسپم هستند معمولاً در پوشه Spam یا Junk شما قرار می گیرند ، در حالی که ایمیل های ایمن در صندوق ورودی شما قرار می گیرند.

بسیاری از عواملی که برای تحلیل ایمیل استفاده می شود در پشت صحنه انجام می شوند و حتی آنها را در عمل نمی بینیم. فیلترهای اسپم به دنبال مواردی مانند:

 • آیا نامه الکترونیکی از سرور پست الکترونیکی مجاز سرچشمه گرفته است؟ صاحبان دامنه این امکان را دارند که با استفاده از سوابق DNS Sender Protection Framework (SPF) ، سرورها را از طریق دامنه خود ایمیل ارسال کنند..
 • آیا سرور ارسال کننده پست الکترونیکی برای ارسال نامه های ناخواسته از اعتبار برخوردار است?
 • آیا محتوای ایمیل احتمالاً اسپم است?

برخی از این چک ها برای انجام کار نیاز به همکاری دارند. به عنوان مثال ، ارائه دهنده پست الکترونیکی شما ممکن است اطلاعات کافی نداشته باشد تا بداند آیا سرور نامه ارسال شده توسط ایمیل اعتبار ارسال اسپم را دارد یا خیر. به همین ترتیب ، قضاوت در مورد محتوای ایمیل برای اسپم بودن می تواند مشکل باشد زیرا بعضی از افراد واقعاً به دنبال وام های با نرخ پایین و داروهای تجویزی نیستند. این نوع بررسی ها با استفاده از لیست های مشترک مانند لیست های سیاه Spamhaus انجام می شود. Spamhaus دارای یک پایگاه داده بزرگ از مشخصات مرتبط با اسپم ایمیل است ، بنابراین اگر ایمیلی برخی از ویژگی های آن را به اشتراک بگذارد ، یک فرصت نسبتاً مناسب وجود دارد ، در واقع نوعی اسپم است.

با گفتن این نکته ، اسپمرها خلاق هستند و بسیار با انگیزه هستند که با اجتناب از این فیلترهای اسپم ، کلاهبرداری نامه الکترونیکی خود را به صندوق پستی شما دریافت کنند. هیچ راه مطمئن وجود ندارد که بتوانید اطمینان داشته باشید که هر ایمیل در صندوق ورودی شما بی خطر است. عقل سلیم و پارانویا آخرین خط دفاع است.

از کجا در بالای کلاهبرداری های ایمیل جدید بمانید

کلاهبرداری های ایمیل بسیار روان است و به سرعت تغییر می کند. برخی گسترده می شوند و اخبار و روزنامه های اصلی رسانه ها را تحت تأثیر قرار می دهند ، و برخی دیگر کوچکتر هستند و بدون هیچ گونه هواداری می آیند و می روند. به همین دلیل ، برای هر سازمانی سخت است که لیستی از کلاهبرداری های فعلی را در دست داشته باشد. بنابراین شناخت ویژگی های کلاهبرداری به جای تلاش برای شناسایی ویژگی های خاص هر کلاهبرداری مهم است.

دولتهای بسیاری از کشورها نوعی اداره کلاهبرداری را حفظ کرده و ممکن است کلاهبرداریهای شناخته شده را به عنوان هشدارهایی منتشر کنند که می توانید بر آنها نظارت کنید.

دفتر رقابت کانادا به طور دوره ای کتاب کلاهبرداری سیاه سیاه را منتشر می کند. مشخص نیست که چند بار به روز می شود ، بنابراین ممکن است به اندازه یک لیست هشدار فعلی خوب نباشد. با این حال ، به نظر می رسد تنها نوع هشدار کلاهبرداری است که دولت کانادا تولید می کند.

کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده یک صفحه کلاهبرداری هشدار را اداره می کند و IC3 در اینجا دارای هشدار RSS است.

وب سایت Kingdom Action Fraud کلاهبرداری های موجود را در اینجا لیست کرده است.

"فرار ایمیل شاهزاده نیجریه" توسط جمیل ولجی تحت مجوز CC Attribution-Share Alike 3.0 دارای مجوز است

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 47 = 55

Adblock
detector