لبخند زدن چیست ، و چگونه می توان از آن جلوگیری کرد؟

لبخند زدن


در حال حاضر ، یک فرصت خوب وجود دارد که شما با "فیشینگ" آشنا هستید. شما معامله را می شناسید. هکرها یا دیگر مجرمان آنلاین ناآگاه پیوندهای مشکوک را از طریق ایمیل یا رسانه های اجتماعی برای شما ارسال می کنند و یا به منظور جمع آوری اطلاعات خصوصی ، شما را به وب سایت های هوشمندانه جعلی هدایت می کنند. علیرغم باج گشودن مراحل محرمانه این روزها ، بسیاری از مجرمان آنلاین هنوز از اشکال مختلف فیشینگ استفاده می کنند تا کاربران وب ناخواسته را از پول خود جدا کنند. اما این فقط وب سایت های طراحی نشده ای نیست که شما باید نگران آن باشید. فیشینگ جای خود را به نوع جدیدی از کلاهبرداری دیجیتال داده است: لبخند زدن.

چه لبخندی می زند?

"Smishing" یک پورتمانتوی "فیشینگ پیامکی" یا فیشینگ است که از طریق پیام رسانی اتفاق می افتد. در حالی که ردیابی اولین حادثه دست زدن به مشکلی دشوار است ، Google Trends حداقل در سال 2004 با حداقل سن در سال 2006 علاقه کمتری به این اصطلاح نشان می دهد.

Google Trends Smiling

از آن زمان ، به کمک رشد تلفن های هوشمند با قابلیت مرور در وب ، علاقه به لبخند به تدریج افزایش یافته است.

در بیشتر مواقع ، sming فقط استفاده از تکنیک های رایج فیشینگ است که برای دستگاه تلفن همراه اعمال می شود. مجرمان سایبری پس از نقض داده ها ، از طریق خزندگان وب که پست های رسانه های اجتماعی را بررسی می کنند یا حتی از طریق تولید کننده شماره تصادفی ، شماره تلفن را از وب تاریک به دست می آورند. آنها سپس پیام های متنی را ارسال می کنند که از کاربران می خواهد با شماره تماس بگیرند یا روی پیوند کلیک کنند. پیامهایی که scammers ارسال می کنند اغلب شامل حساب های بانکی است و در برخی موارد حتی ممکن است بیشتر یا همه کارت اعتباری یک قربانی یا شماره حساب بانکی یک قربانی بالقوه را شامل شود. با این حال ، کلاهبرداری ها می توانند قدم های گسترده ای را پوشش دهند ، و حتی ممکن است شرکت های کلاهبرداری را که به صورت محلی برای شما شناخته شده اند درگیر کند.

یکی از گزارش های شبانه NBC ، یک کلاهبرداری را که نشان داد قربانیان برای فعال کردن کارت اعتباری جدید هستند ، برجسته می کند. این پیام ها باعث می شد تا افراد با شماره تماس بگیرند و اطلاعات شخصی را از طریق تلفن وارد کنند. سایر کلاهبرداری های شناسایی کننده این گزارش شامل مواردی است که به کاربران می گویند حساب های آنلاین خود (مانند Apple ID) منقضی شده اند. دیگران فقط وعده هایی در مورد جوایز نقدی از شرکتهایی مانند والمارت ارائه می دهند در صورتی که فقط روی لینک موجود کلیک کنید.

در بعضی مواقع ، ممکن است مصرف سیگاری باعث شود تا کاربران بتوانند ویروس را در دستگاههای خود نصب کنند. در این شرایط ، ممکن است نتایج برای برخی از کاربران بدتر باشد. بررسی Pew Research نشان داد که تنها 32 درصد از کاربران تلفن های هوشمند نرم افزار آنتی ویروس را در دستگاه های خود نصب می کنند. و در حالی که داده ها بین کاربران iPhone و Android تفاوت قائل نمی شوند ، بهترین حدس ما این است که اکثریت از این 32 درصد متعلق به Android است. متأسفانه ، کاربران مک به طور معمول آنتی ویروس را تحریک می کنند ، به دروغ اعتقاد دارند دستگاه های اپل آنها در معرض تهدیدات نیست.

در کل ، آنچه معمولاً دنباله سازها هستند ، قطعه گمشده این معما است. این می تواند یک شماره تأمین اجتماعی ، شماره پین ​​، گذرواژه یا هر جزئیات خصوصی دیگری باشد که به آنها کمک می کند تا به حساب های شما دسترسی پیدا کنند. گفتن "آن را به آنها نده" آسان است ، با این وجود بسیاری از کلاهبرداریهای متشکل از لبخند کاملاً پیچیده طراحی شده اند ، حتی اگر این پاسخ فقط یک کلیک آزمایشی و کوتاه مدت بر روی پیوند باشد.

نحوه جلوگیری از کلاهبرداری از کلاهبرداری

در سطح بالا ، جلوگیری از کلاهبرداری ساده است. کلیک نکردن روی پیوندها در پیامهای متنی ناآشنا یا غیر منتظره اولین قدم آسان است. با این حال ، مجرمان سایبری که از کلاهبرداری های متهب استفاده می کنند ، پر از ترفندهایی است که قصد دارند یکی از دو نوع پاسخ را دریافت کنند: یا کلیک روی لینک یا پاسخ (یا از طریق تلفن یا متن) به شماره ارسال پیام. در حالی که ممکن است با جلوگیری از هرگونه پیوند مشکوک ، احساس قدرت کنید ، باید با تمایل به تماس یا ارسال مجدد متن به متقاضیان متوقف کردن مبارزه کنید.

در اینجا چند نکته برای جلوگیری از قرار گرفتن در معرض کلاهبرداری فرد لبخند وجود دارد.

1. به پیام متنی پاسخ ندهید یا با شماره تماس بگیرید

حتی اگر پیام متنی می گوید "متوقف شوید" برای متوقف کردن دریافت پیام ، "هرگز پاسخ ندهید. اگر مطمئن هستید که پیام از شماره کلاهبرداری گرفته شده است ، ممکن است پاسخ دادن به نتیجه منجر شود بیشتر پیامها به تلفن شما اسپم می شوند. ممکن است در مورد شماره گیری نیز صادق باشد. غالباً ، کلاهبرداران نمی دانند که اعدادی که از آنها استفاده می کنند در واقع فعال هستند یا خیر. با ارسال پاسخ به پیام ، به آنها تأیید می شود که این شماره در واقع فعال است ، و باعث می شود آنها تعداد پیام های کلاهبرداری دریافت شده را ادامه دهند و به طور بالقوه افزایش دهند..

یک گزینه موثرتر فقط مسدود کردن تعداد به طور کامل است. متأسفانه ، برخی از تلفن های مدل شامل مسدود شدن تلفن در نرم افزار تلفن نمی شوند. شاید لازم باشد یک برنامه مسدود کننده شماره را از فروشگاه برنامه تلفن خود نصب کنید.

2. جستجوی وب در مورد شماره و محتوای پیام انجام دهید

اگر نسبت به کلاهبرداری بالقوه لبخند زدن کمی ناراحت هستید ، شماره یا پیام (یا هر دو) را در جستجوی Google تایپ کنید. شانس وجود دارد ، شما اولین کسی نیستید که آن پیام را دریافت می کنید. در بسیاری موارد ، دیگران را در وب سایتهای مختلف شماره کلاهبرداری مشاهده می کنید. با این حال فقط به یک پاسخ منفی یا یک سؤال اعتماد نکنید. ببینید که آیا شماره یا پیام مشکوکی تعداد دیگری از افراد ارسال کرده است که احتمالاً کلاهبرداری است.

برای مرجع شخصی ، من تمایل به دریافت اسپم و robocall های زیادی دارم. سایت مورد علاقه شخصی من برای این 800notes.com است. وقتی از یک شماره مشکوک تماس می گیرم ، به سایت تکیه می کنم تا به تعداد کلاهبردارهای احتمالی یا هرزنامه ها کمک کند..

3. اگر پیام فیشینگ در حال فریب شرکت است ، مستقیماً با شرکت تماس بگیرید

بسیاری از پیام های حساس وانمود می کنند که یک شرکت مشهور مانند فروشگاه یا بانک هستند. اگر فکر می کنید پیام کلاهبرداری است ، به جای تماس یا پیام کوتاه برای کلاهبرداری ، شماره خدمات مشتری این شرکت را از وب سایت رسمی خود جستجو کنید. از طریق آن شماره با سرویس تماس بگیرید و درباره پیامی که دریافت کرده اید سؤال کنید. اگر آنها تأیید کردند که این از آنها نیست ، آن را حذف کنید.

4- روی پیوندهای موجود در پیام کلیک نکنید

همه اشکال لبخند زدن معمولاً بازی دستکاری عاطفی است. غالباً ، کلاهبرداران به شما نیازی ندارند که رمزهای عبور ، پینها و شماره های تأمین اجتماعی را واگذار کنید. در بعضی مواقع ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که علاقه شما را به اندازه کافی جلب کنید تا بتوانید بر روی یک لینک کلیک کنید و ویروس گوشی خود را بارگیری کنید. این یک فرصت خوب است که اگر روی پیوند فیشینگ کلیک کنید ، دستگاه تلفن همراه شما از قبل آلوده شده است. از آنجا که هدف از ویروس های اینچنینی مخفی ماندن است ، ممکن است متوجه نشوید که تلفن شما در واقع آلوده است. با این حال ، برخی از علائم داستان ممکن است:

 • استفاده از حافظه غیر مشکوک
 • گرم کردن تلفن بیش از حد
 • پیامهای پاپ آپ هنگام استفاده از مرورگر وب تلفن هوشمند خود

اگر اتفاقی افتاده است که روی پیوندی از پیام متنی مشکوک خود کلیک کنید ، بهترین گزینه شما نصب یک آنتی ویروس و اسکن دستگاه است. هرگونه ویروس مخفی شده بر روی تلفن شما می تواند کلیدهای ورود به سیستم و سرقت اطلاعات خصوصی باشد ، به این معنی که کلاهبرداری که در حال دستگیری بود قبلاً می توانست موفقیت آمیز باشد. با این وجود ، حتی اگر شما اطلاعات ارزشمند بالقوه را تا این لحظه از دست داده اید ، بهتر است آن را بر روی پاشنه پا قطع کنید.

از طرف دیگر ، نصب یک برنامه آنتی ویروس می تواند به جلوگیری از حمله حملات لبخند در آینده کمک کند. یک برنامه آنتی ویروس خوب باید هرگونه تلاش برای نصب ویروس را در آینده مسدود کند ، همچنین وب سایت های بالقوه مخرب را مسدود کند.

5. از VPN در دستگاه تلفن همراه خود استفاده کنید

یک مورد که غالباً در مورد حملات لبخند نادیده گرفته می شود ، مجموعه است داده های مکان. طبق گفته شرکت امنیت اینترنتی سوفوس ، مجرمان سایبری به طور فزاینده ای از داده های مکان برای هدف گذاری بهتر افراد استفاده می کنند. مجرمان سایبری می توانند از این داده ها برای ارسال پیام های دلهره آور به نظر برسند که بسیار محلی هستند. اگر پیام شخصی تر به نظر برسد ، احتمالاً پاسخ قربانیان را خواهد داد.

یک برنامه VPN می تواند به فریب موقعیت مکانی شما کمک کند ، به نظر می رسد که در جای دیگری هستید. اگر بر اساس موقعیت ناسزا خود پیام پیام آور دریافت می کنید ، تشخیص آن به عنوان کلاهبرداری بسیار ساده تر است. با این حال ، کلاهبرداران باهوش تر ممکن است فقط از کد منطقه تلفن شما استفاده کنند تا کلاهبرداری های کمی مربوط به تلفن شما را ارائه دهند.

با این وجود ، یک VPN می تواند در جلوگیری از بدست آوردن اطلاعات سایبری از دستگاه شما ، مانع از جرایم سایبری شود. با انتقال داده های شما از تلفن های هوشمند خود در سراسر شبکه تلفن همراه ، از طریق تونل VPN رمزگذاری می شود. بنابراین ، کلاهبردار ممکن است ویروسی روی دستگاه شما نصب کرده باشد اما به دلیل رمزگذاری VPN قادر به دریافت اطلاعات با ارزش از آن نیست. این امر می تواند به شما در صرفه جویی در صورت کلاهبرداری از کلاهبرداری که ویروس را در دستگاه شما نصب می کند کمک کند و به شما فرصت می دهد تا بطور موقت از شر آن خلاص شوید..

فعال باشید

از همه مهمتر ، پرهیز از کلاهبرداری با لبخند زدن باعث تحریک پیشگیری می شود. اگر یک پیام اشتباه است ، هیچ شانسی نکنید. هیچ شرکت معتبری هرگز از طریق پیامک هرگز مشاغل مهم را انجام نمی دهد و تقریباً هرگز از شما نمی خواهد که اطلاعات حساب شخصی را از طریق پیامک یا پیوند مشکوک وارد کنید. اگر پیام واقعی و مهم باشد ، شرکتها به احتمال زیاد با یک ایمیل تماس می گیرند یا می فرستند.

نحوه مسدود کردن و گزارش هرزنامه پیامکی در Android و iOS

روبوکیلرمنبع: RoboKiller

در هجوم هرزنامه اس ام اس یا تماس تلفنی به دستگاه Android یا iOS خود مشکل دارید؟ ممکن است از طریق فروشگاه برنامه خود یا حتی از طریق سیستم عامل تلفن خود چند راه حل برای شما در دسترس داشته باشید.

تماسها و پیام های متنی را در iOS مسدود کنید

از زمان معرفی iOS 7 ، اپل مسدود کردن تماس و پیام متنی را به عنوان یک ویژگی نرم افزاری در نظر گرفته است. برای مسدود کردن پیام های متنی یا شماره تلفن ها ، به:

 • تنظیمات
 • تلفن (یا پیام برای متون)
 • مسدود

از آنجا ، شماره هایی را که می خواهید مسدود کنید ، اضافه کنید تا همه پیام های جدید رد شوند. همچنین می توانید با مراجعه به پیام های خود ، انتخاب پیام توهین آمیز ، انتخاب "جزئیات" در زیر "i" از سمت راست بالای صفحه خود ، پیام های متنی را مسدود کرده و سپس گزینه "Block Caller" را انتخاب کنید..

در نظر داشته باشید که برای این کار ، باید شماره ای را در لیست مخاطبین خود اضافه کنید. این یک روش خوب برای مسدود کردن مخاطبین است مجرمان مکرر, اما لبخند زدن یا دیگر تلاش برای هرزنامه تلفن را از شماره های ثبت نشده مسدود نمی کند.

اگر به دنبال مسدود کردن تماس هوشمندانه تر هستید ، ممکن است RoboKiller را در نظر بگیرید. این برنامه توسط کمسیون تجارت تجاری فدرال به دلیل توانایی آن در کاهش چشمگیر تعداد تماس های ناخواسته از طریق تلفن شما مورد ستایش قرار گرفته است. RoboKiller دارای تعدادی از اسپم های ثبت شده در سیستم خود است اما همچنین پیش بینی می کند چه موقع تماس ممکن است هرزنامه باشد. هر تماسی که وجود داشته باشد می تواند به لیست سیاه آن اضافه شود. شماره های مسدود شده ای که می خواهید دریافت کنید در لیست سفید قرار دارند. از نوامبر 2017 ، RoboKiller شامل فیلتر SMS نیز می باشد تا به شما در جلوگیری از لبخند زدن ناخواسته و سایر پیام های متنی اسپم کمک کند..

تماس ها و پیام های متنی را در Android مسدود کنید

از آنجا که تلفن های اندرویدی در معماری آنها یکپارچه نیستند ، ممکن است شما این امکان را داشته باشید که شماره ها را به یک لیست بلوک اضافه کنید. هر سازنده دستگاه Android را به روش های مختلف اصلاح می کند و برخی از شبکه های تلفن همراه مانند T-Mobile یا Verizon ممکن است سیستم عامل ها را حتی بیشتر تغییر دهند.

برای اینکه دریابید که چگونه بطور اختصاصی شماره های تلفن خود را مسدود کنید ، ابتدا یک جستجوی Google را انجام دهید. به عنوان مثال ، ممکن است "نحوه مسدود کردن متون در Galaxy S7" را جستجو کنید. چنین جستجو بسته به نوع دستگاه و نسخه Android شما نتایج متفاوتی به همراه خواهد آورد ، بنابراین می خواهید بررسی مضاعف کنید.

اگر مطمئن نیستید از چه دستگاهی استفاده می کنید, اکثر تلفنهای همراه آندروید از طریق اطلاعات موجود هستند تنظیمات > درباره تلفن. اگر به نام "تلفن" نگاه کنید ، باید حاوی مدل دقیق تلفن استفاده شده باشد ، به عنوان "نام" تلفن که به هنگام اتصال به یک شبکه wi-fi ظاهر می شود ، پیش فرض شود. اما ، اگر به دلایلی نام تلفن خود را تغییر داده اید و نمی توانید شماره مدل را به خاطر بسپارید ، روی "اطلاعات سخت افزار" ضربه بزنید. اطلاعات را در آنجا نیز پیدا خواهید کرد.

مانند اپل ، مسدود کردن شماره باعث تکرار تماس گیرندگان اسپم و تلاش برای لبخند زدن خواهد شد ، اما هوشمندانه نمی تواند تعداد جدیدی را مسدود کند. برای همین ، کاربران اندرویدی لیست طولانی از گزینه ها را دارند.

فروشگاه Google Play با مسدود کننده پیام کوتاه و تماس با اسپم به لبه پر شده است. با این حال ، مانند اکثر برنامه های Android ، باید تصمیم بگیرید کمی به شخصی اعتماد کنید. قانون کوچک: بررسی ها و رتبه بندی برنامه را بررسی کنید. با این حال ، این دو با هم هنوز تضمینی نیستند که شما یک برنامه خوب را دریافت خواهید کرد ، به خصوص در فروشگاه Google Play. بررسی های جعلی در Google Play کمی مشکل است و هیچ راه حل ساده ای نیز وجود ندارد. آخرین کاری که می خواهید انجام دهید بارگیری یک برنامه بد یا بدتر آن است که یکی از آنها با نرم افزارهای جاسوسی جاسازی شده است.

بر اساس تحلیل خود ما از بررسی برنامه ها و رتبه بندی ها ، Truecaller را توصیه می کنیم: شناسه تماس گیرنده ، مسدود کردن اسپم پیام کوتاه & برنامه شماره گیری این برنامه بیش از 100 میلیون بار بارگیری ، بیش از 4 میلیون بررسی مثبت دارد و از طریق شرکت پشتیبانی الکترونیکی دارد. این برنامه می تواند هر دو پیام کوتاه و تماس تلفنی را به طور هوشمندانه مسدود کند. همچنین این امکان را به شما می دهد تا در لیست پرواز سیاه و لیست های سفید را در لیست قرار دهید.

نحوه گزارش تماس و پیام های ناخواسته - ایالات متحده ، انگلیس ، کانادا ، استرالیا

با ثبت نام تماس نگیریدمنبع: کمیسیون تجارت فدرال

ممکن است در برابر تماس های ناخواسته و پیام های متنی کمی احساس درماندگی کنید ، اما صدایی دارید. در ایالات متحده ، انگلیس ، کانادا و استرالیا ، هر دو گزینه رسمی و غیر رسمی برای کمک به از بین بردن اسپم ها وجود دارد.

ساکنان ایالات متحده

چند سال پیش ، ایالات متحده ثبت ملی تماس تلفنی را تنظیم نکرد ، که در آن افراد می توانستند شماره تلفن خود را ارسال کرده و خود را از طریق telemarketers خارج کنند. این سرویس برای مدتی کار می کرد. در سال گذشته ، با این حال ، بسیاری از رسانه های خبری شروع به گزارش این واقعیت کردند که بسیاری از افراد قبلاً آن را تشخیص داده اند: رجیستری دیگر کار نمی کند.

علیرغم تهدید به تعقیب و گریز از جانب دولت ، تماس گیرندگان اسپم و دست نویس به تازگی در تلاش های خود جسارت می کنند. در اینجا دو راه برای کمک به مبارزه با عقب وجود دارد.

 1. شماره های اسپم را با یک وب سایت شماره اسپم اختصاصی ثبت کنید

در حال حاضر تعدادی وب سایت وجود دارد که می توانید شماره های اسپم را گزارش و بحث کنید. اگر شماره اسپم دریافت می کنید ، این شماره را به سایتی اختصاص داده شده برای ریشه کن کردن اسپم تلفن ارسال کنید. ما وب سایت 800notes.com را دوباره توصیه می کنیم. در اینجا می توانید شماره را با یک یادداشت در مورد تماس یا پیام متنی ارسال کنید. این به دیگران که در حال دریافت پیام از این شماره ها هستند کمک می کند و می دانند آیا این قابل اعتماد است.

 1. شکایت کنید

اگرچه ثبت نام ملی تماس های تلفنی کاملاً مرده است ، اما هنوز می توانید شکایتی را با FTC مطرح کنید. با این حال توجه داشته باشید که FTC قبل از اینکه بتوانید شکایتی را انجام دهید ، حداقل 31 روز در ثبت نام باید ثبت شود. DNCR در درجه اول برای تماس های تلفنی هرزنامه است.

بدون ثبت نام در DNCR ، می توانید پیامهای متنی اسپم را مستقیماً به FTC گزارش دهید. به سادگی به اینجا بروید و فرم شکایت آنلاین را تکمیل کنید.

با این وجود انتظار پاسخ فوری یا به موقع از این روش را ندارید. و حتی اگر شکایت شما مورد بررسی قرار گیرد ، بعید به نظر خواهید رسید که مستقیماً از دولت بخواهید در مورد هر اقدامی انجام شود. شکایات به احتمال زیاد به یک دیتابیس می رود ، جایی که FTC به دنبال مجرم تکراری است و آن اعداد را بررسی می کند. با این وجود ، اضافه کردن اطلاعات شما به اطلاعات آنها می تواند به ریشه کن کردن اسپم ها کمک کند.

ساکنان انگلستان

اگر متون کلاهبرداری و تماسهای تلفنی را در انگلستان دریافت می کنید ، در اینجا چند گزینه در دسترس شماست.

 1. با ActionFraud تماس بگیرید

ActionFraud یا تقلب ملی & مرکز گزارشگری جرایم سایبری برای رسیدگی به مسائل مربوط به کلاهبرداری در انگلیس تأسیس شده است. اگر پیام های کلاهبرداری را دریافت کرده اید ، می توانید با مرکز تماس بگیرید (0300 123 2040), یا از ابزار گزارش گیری آنلاین آنها استفاده کنید.

 1. در سرویس اولویت تلفنی ثبت نام کنید و اگر قبلاً ثبت نام کرده اید شکایت کنید

سرویس ترجیحی تلفن برای جلوگیری یا کاهش تماس های ناموجود از طریق تلگرام به تلفن شما طراحی شده است. می توانید شماره خود را با TPS در وب سایت آنها ثبت کنید.

اگر قبلاً ثبت نام کرده اید و هنوز هم تماس دریافت می کنید ، می توانید از طریق وب سایت شکایت کنید.

 1. شکایت را به دفتر کمیسر اطلاعات (ICO) ارائه دهید

TPS پیشنهاد می کند در صورت ادامه تماس های ناخواسته ، شکایتی را در TPS ثبت کنید. با این حال ، بر خلاف TPS ، ICO همچنین کار با اسپم پیامک را مشخص می کند. این گزینه خوب است اگر در حال تلاش برای خشمگین شدن تلفن خود هستید. ICO انواع اسپم و کلاهبرداری در ارتباط با ارتباطات دیجیتال را کنترل می کند.

 1. شماره را با وب سایت شماره معکوس ثبت کنید

اگر می دانید که شماره کلاهبرداری مشکلی است ، آن را جستجو کنید و آن را با وب سایت شماره معکوس مانند who-called.co.uk ثبت کنید. این سایت به شما امکان می دهد شماره هایی را که می دانید کلاهبرداری هستند ثبت کنید و به دنبال شماره هایی باشید که ممکن است مشکوک باشند. اگر شماره کلاهبرداری را در سایت می گذارید ، می توانید یادداشت بگذارید تا توضیح دهد که چه نوع رفتار یا پیامهایی را دریافت کرده اید تا به دیگران در مبارزه با هرزنامه کمک کنید.

ساکنان کانادا

در کانادا ، کلاهبرداریهای تلفنی علی رغم تلاش های دولت هنوز یک مشکل است. در اینجا گزینه هایی وجود دارد که کانادایی ها می توانند برای مقابله با آنها استفاده کنند.

 1. از سایت جستجوی شماره و سایت ثبت نام استفاده کنید.

چند سایت برای جستجوی شماره در کانادا در دسترس است. ما پیشنهاد می کنیم canadianareacodes.net. این سایت یک لیست فعال از شماره های ثبت شده در کانادا را نگه می دارد. همچنین می توانید یک شماره را با اطلاعات مربوط به نوع پیام دریافت شده برای ثبت نام در اختیار دیگران قرار دهید تا به دیگران در کشف اینکه آیا برای اجرای کلاهبرداری از تعدادی استفاده می شود ، استفاده کنید.

 1. کلاهبرداری را به مرکز ضد تقلب کانادا گزارش دهید

CAFC برای کمک به ساکنان کانادایی در شناسایی و گزارش انواع کلاهبرداری و کلاهبرداری ایجاد شده است. این شامل تلاش های لبخند زدن و تماس های تلفنی مزاحم است. می توانید با CAFC تماس بگیرید (1-888-495-8501) یا شکایت را با سیستم آنلاین گزارش تقلب خود ثبت کنید. سیستم آنلاین CAFC شما را ملزم به داشتن یک GCKey برای ورود و ثبت شکایت خود می کند. کلید رایگان است ، اما باید GCKey خود را از طریق درگاه آنلاین دریافت کنید.

ساکنان استرالیا

استرالیا نیز مانند کانادا ، انگلیس و ایالات متحده مشکل کلاهبرداری تلفنی خود را دارد که به طور فزاینده ای مشکل دارد. در اینجا راه حل هایی برای ساکنان استرالیا ارائه شده است که باید علیه اسپمرهای تلفن اقدام کنند.

 1. ثبت نام تماس نمی گیرید

ثبت نام نکردن در استرالیا بیش از یک دهه است که در حال انجام است. در صورت از دست دادن آن ، دولت شماره هایی را که به ثبت نام ارسال شده بود ، ساخت برای همیشه. این بدان معناست که شما نیازی به ارسال مجدد شماره خود ندارید ، و به حل مشکل انقضاء شماره شما کمک می کنید و این تماس های ناخواسته دوباره ظاهر می شوند. تحقیقات دولت از سال 2015 نشان می دهد که بیشتر کاربران ثبت نام نکردن در ثبت نام ها کاهش قابل توجهی در تماس های ناخواسته مشاهده کرده اند.

 1. شکایت را به سازمان ارتباطات و رسانه های استرالیا (AMCA) ارائه دهید

AMCA که ثبت نام Do Not Call را نیز انجام می دهد ، به شما امکان می دهد در صورت دریافت پیام های اسپم ، شکایتی را به صورت آنلاین مطرح کنید. حداقل 30 روز باید ثبت نام کنید و تماسها باید در ساعات کاری غیر استاندارد دریافت شده باشد. متأسفانه ، شکایات باید مربوط به تماس های ناخواسته باشد و برای هرزنامه پیامکی حساب نشود.

برای گزارش هرزنامه اس ام اس به AMCA ، باید پیام متن اسپم خود را مستقیماً به آژانس ارسال کنید. شماره ارسال اسپم پیام کوتاه به این شرح است: 0429 999 888. مهم است که شما این شماره را به AMCA منتقل کنید ، زیرا این امر به پایگاه داده آنها می افزاید و به آنها کمک می کند تا با اسپمرهای پیام کوتاه در شناسایی ، ردیابی و نهایتا برخورد بهتر.

 1. شماره را با وب سایت شماره معکوس ثبت کنید

اگر متقاعد شده اید که شماره ارسال پیام یا تماس با شما یک کلاهبرداری است ، آن شماره را بصورت آنلاین ثبت کنید. برای استرالیا بهترین سایت برای استفاده ، reverseaustralia.com است. وب سایت به شما امکان می دهد شماره های خود را با اظهار نظری در مورد نوع رفتاری که از آن شماره دریافت کرده اید ، ثبت کنید. همچنین در صورت نگرانی از تماس یا متن از شماره ناشناخته می توانید کلاهبرداری باشد ، همچنین می توانید از آن برای جستجوی شماره های مشکوک استفاده کنید..

حتی با وجود مشکلات مربوط به کلاهبرداری تلفنی ، همچنان باید در جستجوی کلاهبرداری های ایمیل باشید. اما این یک روز دیگر است.

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me

About the author

Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 45 = 50