نحوه شناسایی و محافظت در برابر کلاهبرداری کارت اعتباری

کلاهبرداری کارت اعتباری تجارت بزرگی است. ایالات متحده تقریبا نیمی (47٪) کلاهبرداری کارت اعتباری جهان را در سال 2015 به خود اختصاص داده است که احتمالاً به دلیل کند بودن پذیرفتن کارتهای Chip و PIN در ایالات متحده است این نوع کلاهبرداری در انگلیس در سال 2015 به 567 میلیون پوند رسید و کانادا در جایی فرود آمد. در استرالیا ، سرقت کارتهای اعتباری نوعی کلاهبرداری از هویت محسوب می شود که چهار درصد از مردم را در سال 2013 تحت تأثیر قرار داده است..

تعداد قربانیان و نسبت جمعیت یا خانواده

جرم و سوء استفاده در هویت در استرالیا 2013-14 https://aic.gov.au/publications/rpp/rpp130

این مرحله با دقت تنظیم شد تا این سطوح کلاهبرداری گسترده طی چند دهه گذشته امکان پذیر شود. هنگامی که کارت های اعتباری برای اولین بار صادر شد ، آنها برای استفاده آنها آزار دهنده بودند. کارمندان فروشگاه برای تأیید هر فروش کارت اعتباری ، مجبور بودند به صورت دستی به کتابهای چاپی مراجعه کنند یا با تلفن تلفنی وقت گیر کنند ، که این امر برای تحت تأثیر قرار دادن دارندگان کارت کم نیست. مشکلات بیشتری با مسئولیت بوجود آمد. دارندگان کارت علاقه ای به حمل كارت نداشتند كه در صورت گم شدن یا دزدی ، می توانستند آنها را به هزاران دلار اتهامات تقلب كننده در قلاب بگذارند. به منظور هدایت کارت اعتباری ، صادرکنندگان مجبور بودند کارتهای اعتباری را تا حد امکان آسان برای استفاده و حذف بدهی تهیه کنند.

بنابراین ، آنها انجام دادند.

این تلاشها برای هدایت کارت اعتباری به هر قیمتی ، دنیایی را ایجاد کرده است که معمولاً صاحب کارت مسئولیت اتهامات کلاهبرداری را بر عهده نمی گیرد ، بنابراین انگیزه کمی برای حفظ وسواس کارت های اعتباری وجود ندارد. از طرف دیگر ، صادرکنندگان کارت اکنون هر ساله میلیاردها سود کسب می کنند. حتی اگر آنها آنچه را که به نظر می رسد ضررهای ناشایست ناشی از کلاهبرداری را حفظ می کنند ، نوشتن و جابجایی بیشتر آن را اغلب کمتر مشکل دارند. این وضعیتی را ایجاد می کند که تعداد معدود کلاهبردار اما بزرگترین کلاهبردار تاکنون تحت تعقیب قرار گرفته و زمین های حاصلخیز را برای تعداد زیادی از جنایتکاران سطح پایین بذر می کنند..

 • چرا این کارو میکنند?
 • چگونه انجام می شود?
  • نقض اطلاعات وب سایت
  • اسکی کارت
  • کپی کردن اطلاعات cc به صورت دستی
  • کلاهبرداری تلفنی و ایمیل
 • این صنعت برای رفع این مشکل چه کاری انجام می دهد?
 • چگونه می توانم از خودم محافظت کنم?
 • چه کار می کنم اگر کارت من به سرقت رفته است?

چرا این کارو میکنند?

این فکر وسوسه انگیز است که فکر می کنید شما فقط در مقابل مردی هستید که می خواهد کارت شما را سرقت کند تا مقداری بنزین را در ماشین خود قرار دهد ، اما واقعیت بسیار متفاوت است. مردی که قصد سرقت از کارت اعتباری شما را دارد به احتمال زیاد فقط یک مرد مهم برای یک سازمان جنایی بسیار بزرگتر است. اینترنت مملو از سایتهای کارتینگ است که در آن خریداران و فروشندگان می توانند بسته های اعتباری دزدیده شده را مبادله کنند و این معاملات با کارتهای اعتباری فردی مانند شما آغاز می شود. بسیاری از این سایت ها در بازارهای darkweb مانند سرویس های مخفی Tor وجود دارند ، اما بسیاری از سایت های به اصطلاح کارتینگ در اینترنت معمولی نیز وجود دارند..

کارت ویزا

حداقل ، سارق به شماره کارت اعتباری ، تاریخ انقضا و شماره CVV (ارزش تأیید کارت) شما نیاز دارد. این حداقل سه مورد برای استفاده از کارت اعتباری است. با این حال ، روش هایی وجود دارد که سارقان می توانند ارزش فروش مجدد اطلاعات کارت اعتباری شما را بالا ببرند.

به منظور به دست آوردن بهترین قیمت برای کارتهای اعتباری خود ، یک سارق تمام کارتهای اعتباری سرقت شده را از طریق سیستمهای "چک" تأیید می کند که تأیید می کند کارت هنوز فعال است یا خیر. این سیستم ها آنچه را که به نظر می رسد خریدهای کوچک و معصومانه ای هستند که بیش از حد اعتبار باقی مانده آن نمی خورند ، اما همچنین تأیید می کنند که کارت لغو نشده است.

با یک قدم جلوتر ، بسته های اطلاعات شخصی کامل بیش از یک کارت اعتباری کار ارزش دارد. اگر یک دزد می تواند اطلاعات شخصی دقیق درباره شما را بدزد تا به خریدار اجازه دهد هویت شما را بدزدد ، ارزش آن را حتی بیشتر می کند. ارزشمندترین دسته از اطلاعات کارت اعتباری معمولاً شامل اطلاعات کافی برای خریدار می شود تا هویت صاحبان حق را به طور کامل تصاحب کند ، یا حداقل اطلاعات کافی برای انجام کارهایی مانند تغییر مسیر نامه ایمیل مالک را به عنوان اولین قدم برای سرقت هویت خود داشته باشد..

شایان ذکر است که در نحوه استفاده از کارتهای اعتباری در مقابل استفاده از کارت بدهی بانکی ، تفاوت قابل توجهی در نحوه برخورد با اتهامات کلاهبرداری وجود دارد. در حالت دوم ، مشتری معمولاً مسئولیت هرگونه فعالیت تقلب آمیز است و از پس پرداخت پول خود ، مبلغ کمی یا ناچیزی برای پرداخت پول خود دارد ، زیرا در زمان وقوع معامله قبلاً هزینه شده است. از طرف دیگر کارتهای اعتباری ، شرکت کارت اعتباری را به عنوان واسطه در اختیار دارند ، بنابراین شرکت کارت اعتباری تمایل دارد مسئولیت فعالیت تقلب آمیز باشد. قوانین کشور شما و عملکرد بانک شما ممکن است متفاوت باشد.

چگونه انجام می شود?

مانند هر عمل ، روشهایی که بالاترین نرخ بازده را دارند ، ترجیح داده می شوند. از نظر اهمیت ، معیارهای اصلی تعیین کننده ارزش کارت اعتباری سرقت شده عبارتند از:

 • اعتبار: کارتها نباید لغو شوند و دارای برخی ترخیص باشند
 • جلد: یک کارت اعتباری واحد ارزش چندانی ندارد. بیشتر شایستگی
 • محدودیت اعتبار: کارتهای با ارزش بالاتر ارزش بیشتری دارند. اطلاعات کارت از مکانهایی که افراد با درآمد بالاتر تجمع می کنند ، به سرقت می رود احتمالاً ارزش بیشتری دارند

روشهای سرقت برتر بر بهترین ترکیب این سه معیار متمرکز خواهد بود. برخی از روشهای متداول سرقت کارتهای اعتباری در زیر آمده است.

نقض اطلاعات وب سایت

نقض موفقیت آمیز داده ها در وب سایت ها با حجم شروع می شود. وب سایت های با امنیت ضعیف می توانند هزاران ، شاید ده ها هزار کارت اعتباری را در یک زمان سرقت کنند. از آنجا دو معیار دیگر قابل اثبات است: چند تا اعتبار دارند و چند تا متعلق به صاحبان پرمصرف است.

نقض وب سایت از وب سایت های با مشخصات بالا به طور معمول سخت تر از سرقت از سایت های فروشنده کوچکتر است ، اما اکثر موارد نقض وب سایت مشترک است. این امر می تواند زمان زیادی را برای وب سایت بفهمد که اگر اصلاً متوجه شده است نقض شده است. اگر صاحبان وب سایت کشف کنند که سایت ها مورد نقض قرار گرفته اند ، معمولاً تأخیر وجود دارد در حالی که دامنه نقض شده کشف می شود و اعلان هایی به مشتریان آسیب دیده ارسال می شود. وقتی همه این تأخیرها در کنار هم قرار بگیرند ، نقض وب سایت جذاب است زیرا می توانند مدت زمان طولانی برای فروش کارتها به سارق بپردازند ، حتی قبل از اینکه آنها حتی به سرقت رفته باشند.

اسکی کارت

اسکیت کارت اعتباری مانند تکنیک پیراهن کشوی نقدی قدیمی نیست. این نوع لاغری به ضمیمه نوعی دستگاه مکانیکی بر روی کارت خوان مشروع برای ثبت اطلاعات کارت اعتباری اشاره دارد. در کشورهایی که از فناوری تراشه و PIN استفاده می کنند ، معمولاً یک دوربین برای ثبت ورودی PIN نیز تنظیم شده است.

کفگیر دستگاه بانکیآرون پوفنبرگر,
https://www.flickr.com/photos/[email protected]/5562783372

پس از کم شدن کارت ، چند روش قابل استفاده وجود دارد. اطلاعات کافی قبلاً جمع آوری شده است تا بتوان از کارت به صورت آنلاین یا سایر شرایط غیر PIN استفاده کرد. اگر پین نیز جمع آوری شود ، می توان کارت ها را طبقه بندی کرد و کارت های اعتباری به دنبال مشروعیت برنامه ریزی شده با داده های کارت اعتباری کار را ایجاد و فروخت..

سارقانی که از اسکیمر استفاده می کنند معمولاً دستگاه های خود را بعد از مدت زمانی کوتاه حذف می کنند. اگر اسکیمر کشف شود ، معمولاً تعیین یک بازه زمانی از زمان استقرار امکان پذیر است. از آنجا ، شرکت کارت اعتباری می تواند کارت های استفاده شده در آن سایت را در این بازه زمانی لغو و جایگزین کند. این باعث می شود کل دسته کارتها بی ارزش باشد.

اسکیمرها معمولاً در مناطقی که نظارت کمی بر روی انسان دارند ، در دستگاهها مستقر می شوند. پمپ های گازی ، ماشین های فروش جدا شده و شستشوی خودرو اهداف مناسبی برای اسکیمرها هستند. مناطقی بسیار جذاب که با دوربین یا پرسنل امنیتی مانند ماشینهای بانکی قابل کنترل هستند ، کمتر مورد استفاده قرار می گیرند..

کپی کردن اطلاعات cc به صورت دستی

هدف از کپی کردن داده های کارت اعتباری به صورت دستی همان skimming است اما هیچ دستگاهی در آن دخیل نیست. بهترین محیط برای کپی دستی مکان هایی است که انتظار دارید برای مدت زمانی کوتاه مانند زمان پرداخت قبض در یک رستوران ، کارت اعتباری شما از نمای شما گرفته شود. در همان چند لحظه ، سرور می تواند شماره کارت اعتباری ، تاریخ انقضا و CVV شما را قبل از بازگشت کارت به شما کپی کند.

کپی دستی در کشورهایی که استقرار گسترده ای از کارتهای Chip و PIN دارند استقرار خوبی ندارد زیرا سرور در زمان کپی دسترسی کامل به PIN شما ندارد. بهترین سناریو این است که سعی کنید تماشا کنید مشتری در پین خود وارد شود و پس از واقعیت آن را ضبط کند.

کلاهبرداری تلفنی و ایمیل

بعضی اوقات ، کلاهبرداری های با تکنولوژی پایین می توانند کار کنند ، خصوصاً در برابر افرادی که تمایل به استفاده از اینترنت ندارند. کلاهبرداری تلفنی معمولی همان ویژگی های کلاهبرداری ایمیل را دارد. کلاهبردار تصویری را نقاشی می کند که اتفاقات بد در مورد آن اتفاق می افتد مگر اینکه بلافاصله مقداری پول بپردازید ، البته با استفاده از کارت اعتباری خود ، البته.

بیشتر کلاهبرداریها از طریق تلفن یا ایمیل کار می کنند و می توانند شامل قول چیزهایی مانند:

 • تعطیلات ارزان قیمت که برای تأمین مکان شما نیاز به پرداخت فوری دارد
 • موسسه خیریه ای که به قلب شما وصل می شود تا جلوی برخی ظلم های وحشتناک را بگیرد
 • پیشنهاد می کند داروها یا داروهایی که معمولاً در دسترس نیستند را با نرخی بسیار تخفیف خریداری کنید
 • تهدیدهای قانونی یا دستگیری سازمانهای دولتی

کلاهبرداریهای تلفنی سعی در دریافت اطلاعات کارت اعتباری شما در تماس دارند. کلاهبرداری فیشینگ ایمیل کمی عمیق تر است زیرا با امید به رفتن به آنجا و ورود به اطلاعات کارت اعتباری حساس خود ، پیوندی به صفحه پرداخت واقعی به دنبال پرداخت خواهید داشت..

این صنعت برای رفع این مشکل چه کاری انجام می دهد?

بزرگترین پیشرفت در امنیت کارت تا به امروز EMV یا Chip و PIN است.

در ابتدا ، بازرگانان برای پردازش فروش فقط به ضبط امضای مشتری نیاز داشتند. این اقدامات خنده دار امنیتی چندین دهه وجود داشته است و امروزه هنوز هم در برخی کشورها وجود دارد. پردازنده های پرداخت مدرن کارت هایی را با تراشه های رمزگذاری شده در آنها صادر می کنند و می توانند از صاحب کارت بخواهند که پین ​​را برای خرید خریداری کند. تراشه یکپارچه روی کارت کدهای یک بار را برای هر تراکنش ایجاد می کند. حتی اگر محتویات تراشه کپی شده باشد ، کد معامله کپی شده تراشه تولید شده برای فروش پی در پی معتبر نخواهد بود.

به این نوع کارتهای اعتباری کارتهای EMV گفته می شود که به Europay ، Mastercard و Visa اطلاق می شود. سه شریک بنیانگذار استاندارد. به طور عام ، این کارتها به کارتهای Chip و PIN معروف هستند ، گرچه کارتهای Chip و Signature برای مناطقی با تکنولوژی کمتری وجود دارد. کارتهای EMV در حال حاضر نوار مغناطیسی در پشت دارند ، همانطور که کارتهای پیش EMV برای سازگاری با عقب انجام می دادند. ماشین هایی وجود دارند که قادر به پردازش EMV نیستند و بعضی اوقات ماشین ها خراب می شوند ، بنابراین نوار مغناطیسی احتمالاً برای مدتی وجود خواهد داشت.

فروشندگانی که کارتهای EMV را به طور کامل پیاده سازی کرده اند تنها پس از وارد شدن مشتری به پین ​​خود ، می توانند فروش کارت اعتباری را پردازش کنند. در این موارد ، کارتهای EMV ذاتاً در برابر روشهای سرقت تاریخی مانند سرقت از طریق پستی محافظت می شوند. حتی پین های اولیه ای که با کارت های جدید ارسال می شوند در یک نامه پستی متفاوت ارسال می شوند ، بنابراین به یک دزد نیاز دارند تا چندین روز کنترل پستی پستی یک قربانی را کنترل کند. با این حال ، همه فروشندگان قسمت "PIN" "تراشه و PIN" را به طور کامل اجرا نکرده اند. برجسته ترین ، ایالات متحده هنوز پذیرش گسترده ای از ورود PIN برای کارتهای EMV را ندارد و هنوز هم برای بیشتر معاملات از امضاها استفاده می کند..

تراشه EMV ، همراه با گسترش پایانه های پرداخت بی سیم در رستوران ها ، همچنین تعداد مواردی را که کارت از بین می رود صاحب کارت را کاهش می دهد ، کاهش داده است و این به کاهش فرصت کپی دستی کمک می کند..

کارتهای EMV همچنین در برابر لاغری مکانیکی مقاوم هستند. داده های کارت اعتباری روی نوار مغناطیسی رمزگذاری شده و توسط یک اسکیمر قابل کپی است ، اما داده های تراشه رمزگذاری شده را نمی توان کپی کرد. این مسئله پیچیدگی یک حمله اسکیت را افزایش می دهد زیرا مهاجم نه تنها مجبور به قرار دادن یک اسکیمر ناخوشایند است ، بلکه برای به دام انداختن PIN نیز باید یک دوربین یا روش دیگری را مستقر کند. هر قطعه تجهیزات اضافی خطر تشخیص را افزایش می دهد.

با گفتن این موضوع ، معاملات عظیمی برای معاملات Card Not Present (CNP) وجود دارد. اینها معاملات کارت اعتباری از هر نوع است که کارت در محل فروش نباشد. فروش اینترنتی و تلفن معمولی ترین نمونه معاملات CNP است. از آنجا که کارت موجود نیست ، امکان وارد کردن پین وجود ندارد ، بنابراین معاملات فقط با استفاده از شماره کارت ، تاریخ انقضا و CVV پردازش می شوند. برخی از فروشندگانی که فروش CNP را پردازش می کنند سعی می کنند با جمع آوری اطلاعات اضافی مانند آدرس حمل و نقل ، خطرات آنها را کاهش دهند و سپس با آدرس صورتحساب کارت مطابقت دهند. برخی از صادرکنندگان کارت برنامه های تأیید شده ایجاد کرده اند که در آن یک دارنده کارت باید با مراجعه به سایت صادرکنندگان کارت ، یک مرحله جداگانه را بصورت آنلاین انجام دهد. اما این برنامه ها به اندازه روش های اصلی تأیید کارت اعتباری yesteryear clunky هستند و کشش زیادی به دست نیاوردند. این بدان معنی است که از کارتهای EMV هنوز هم می توان تقریباً بصورت آنلاین و بدون استفاده استفاده کرد.

چگونه می توانم از خودم محافظت کنم?

احتمالاً بیشتر ما وقت زیادی را صرف نگرانی از سرقت کارت اعتباری خود نمی کنیم. از اکتبر سال 2015 ، اگر تقلب در کارت اعتباری در ایالات متحده رخ دهد ، طرفی که کمترین انطباق EMV را داشته باشد ، مسئولیت ضرر و زیان را عهده دار خواهد شد و آن طرف هرگز صاحب کارت نخواهد بود. صادرکننده کارت برای انتقال مسئولیت به دارنده کارت ، باید سهل انگاری یا همدستی را اثبات کند ، که انجام آن بسیار دشوار است. بنابراین ، شاید به نظر برسد که بدترین نتیجه این است که چند روز بدون کارت اعتباری طی آن تعویض شوید. در واقعیت ، داده های کارت اعتباری شما می تواند به عنوان اولین گام در زندگی شما به عنوان اولین قدم برای سرقت هویت شما با ارزش تر باشد.

قدم اول تلاش برای جلوگیری از سرقت در وهله اول است. هنگام استفاده از کارت اعتباری خود در اینترنت ، اطمینان حاصل کنید که فقط آن را از طریق اتصال رمزگذاری شده HTTPS در مرورگر وب خود وارد کنید. در حالی که همه اتصالات HTTPS به دلیل اعتبار سایت ضمانت نمی کنند ، حداقل باعث محافظت از داده های شما در هنگام سرقت از طریق ورود به اینترنت به وب سایت می شود. از اینترنت خاموش باشید ، مراقب باشید که مراقب اسکیمرها باشید. هنگام وارد کردن کارت خود به هر دستگاهی ، به آن نگاه کنید تا ببینید عجیب است. در حالی که هیچکدام از ما دقیقاً نمی دانیم که هر دستگاه کارت اعتباری در این سیاره چگونه به نظر می رسد ، می تواند برخی از علائم حکایت از یک دستگاه دستکاری شده را نشان دهد. شکاف های کارت با قاب های ناسازگار ، نوار شل و صفحه های دستورالعمل ساخته شده با شیب ، همه نشانه هایی از کمبود بالقوه هستند.

کفگیر دستگاه بانکیآرون پوفنبرگر ، https://www.flickr.com/photos/dabdiputs/5713351185

حتی اگر اطلاعات کارت شما برای شما ناشناخته نشده باشد ، هنوز مراحلی وجود دارد که می توانید برای محافظت از خود بردارید.

موثرترین روش های جمع آوری تعداد زیادی کارت اعتباری ، تلگراف نمی کند که کارت شما به سرقت رفته است. نقض وب سایت و اسکیمرهای مکانیکی به طرز مخفیانه اطلاعات کارت اعتباری شما را سرقت می کنند و به احتمال زیاد نمی دانید که حتی اتفاق افتاده است. با این حال ، دزد می خواهد کارت شما را اعتبار دهد تا ارزش آن را در بازار فروش مجدد افزایش دهد. این کار معمولاً با قرار دادن یک شارژ کوچک روی کارت شما انجام می شود که یک علامت هشدار است. اگر هزینه کمتری را مشاهده کردید که نمی شناسید ، می تواند یک اعتبار سنجی باشد. در این حالت ، شما می خواهید با شرکت کارت اعتباری خود تماس بگیرید و گزارش دهید.

این می تواند بسیار وقت گیر باشد تا به طور مداوم موجودی کارت و اعتبار خود را بررسی کنید. برخی از شرکتهای کارت اعتباری امکان تنظیم هشدارهای معاملات را ارائه می دهند. هیچ نوع استانداردی درباره انواع هشدارها که یک شرکت کارت اعتباری می تواند ارائه دهد وجود ندارد ، اما اگر قادر به تنظیم اعلان های معامله باشید ، این می تواند به شما هشدار دهد تا در مورد یک مشکل. به یاد داشته باشید که هزینه های اعتبارسنجی معمولاً اندک هستند ، بنابراین هشدارهای خود را تنظیم کنید تا به جای معاملات با ارزش بالاتر ، تمام معاملات را شروع کنند. برخی از صادرکنندگان کارت اعتباری شروع به ارائه تأیید اعتبار دو عاملی در کلیه معاملات می کنند. این بدان معناست که پس از اتمام معامله شما در پایانه ، یک پیام متنی دریافت خواهید کرد تا تأیید انجام معامله قبل از ارسال به حساب کاربری خود تأیید شود. این می تواند به مبارزه با کلاهبرداری CNP کمک کند در حالی که PIN یک اقدام امنیتی امکان پذیر نیست و در صورت ارائه کارت خود باید آن را فعال کنید..

در آخر ، آگاه باشید که هیچ بانک یا مقام قانونی مشکلی با شما تماس نمی گیرد و اطلاعات کارت اعتباری خود را از طریق تلفن سؤال می کند. از ارائه آن نوع اطلاعات از طریق تلفن بسیار محتاط باشید و فقط درصورتی که 100 درصد از هویت شخصی که با او صحبت می کنید مطمئن باشید این کار را انجام دهید. یک تاکتیک خوب این است که یک شماره بخواهید تا فرد تماس بگیرد. یک کلاهبردار معمولاً تمایلی به ارائه چنین عددی نخواهد داشت که در این صورت می توانید تقریباً مطمئن باشید این یک کلاهبرداری است. در صورت ارائه شماره ، با استفاده از موتور جستجوی اینترنتی مانند Google ، آن شماره را بگردید و جستجو کنید. احتمالاً اگر این شماره متعلق به سازمانی باشد که شخص مورد نظر از آن بوده است ، خیلی سریع خواهید فهمید و همچنین می توانید بدانید که قبلاً از این شماره در کلاهبرداری ها استفاده شده است. اگر به هیچ وجه نمی توانید اطلاعاتی درباره شماره پیدا کنید ، این یک پرچم قرمز است که کلاهبرداری است.

چه کار می کنم اگر کارت من به سرقت رفته است?

هر گونه تقلب در کارت اعتباری مشکوک یا واقعی را در اسرع وقت گزارش دهید. آنها معمولاً کارت شما را فوراً فسخ می کنند و آن را جایگزین می کنند. این کار از اتهامات تقلب کننده دیگر جلوگیری می کند. در اکثر موارد ، صادرکننده کارت اعتباری نیز اتهامات کلاهبرداری را پس از بررسی معکوس می کند.

مرحله بعدی تماس با دفتر معتبر اعتباری یا دفاتر اسناد رسمی در کشور خود برای گزارش دزدی کارت خود است. در حالی که دفاتر اعتباری نمی توانند کار زیادی برای جایگزینی کارت شما یا بازپرداخت خریدهای تقلب کنند ، می توانند هشدار کلاهبرداری را در پرونده شما قرار دهند. این ممکن است به شما کمک کند در صورت وجود تقلب در هویت بیشتر که ناشی از سرقت کارت اعتباری است ، وجود داشته باشد.

پس از رسیدگی به مسئله فوری ، کلاهبرداری را به مقامات کشور مربوطه گزارش دهید. این می تواند به شناسایی سرقت کمک کند و صادرکننده کارت اعتباری شما ممکن است به عنوان بخشی از تحقیقات آنها به گزارش پلیس نیاز داشته باشد.

در همه کشورها ، کلاهبرداری کارت اعتباری را به نیروی پلیس محلی خود گزارش دهید. سرقت و کلاهبرداری کارت اعتباری جرمی است و نیروی پلیس محلی شما گزارشی را برای اقدامات آینده اعمال می کند.

در انگلستان ، Action Fraud گزارش تقلب شما را نیز برعهده خواهد گرفت ، اما مشخص نیست که آنها با این اطلاعات چه کاری انجام می دهند. ممکن است بخواهید آن را به پلیس محلی خود گزارش دهید.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

22 − 21 =

Adblock
detector