نحوه جلوگیری و تشخیص کلاهبرداری سالمندان: راهنمایی برای افراد مسن ، مراقبین و بستگان

کلاهبرداری سالخورده

کلاهبرداری سالخورده ، که به عنوان استثمار مالی بزرگان یا سوءاستفاده مالی از بزرگان نیز شناخته می شود ، سوءاستفاده از کنترل مالی یا سوء استفاده از منابع مالی است و در نتیجه صدمه ای به یک قربانی سالخورده وارد می شود ، در رابطه ای که مرتکب در موقعیت اعتماد قرار دارد.

یک مطالعه جدید Comparitech نشان داده است که هرچند بیش از 200،000 کلاهبرداری از بزرگان سالانه به مقامات آمریكا گزارش می شود ، و در نتیجه 1.17 میلیارد دلار خسارت تخمین زده می شود ، این احتمالاً تنها بخشی از داستان است. بر اساس یافته های مطالعه ما ، ما تخمین زده ایم که تعداد واقعی موارد کلاهبرداری سالمندان در ایالات متحده نزدیک به 5 میلیون نفر باشد ، معادل با تقریباً 27.4 میلیارد دلار خسارت دیده است.

در این پست ، بیشتر توضیح می دهیم که تقلب در بزرگان چیست ، چرا افراد مسن در کلاهبرداری هدف قرار می گیرند ، و شما می توانید برای جلوگیری از کلاهبرداری سالمندان چه کاری انجام دهید.

همچنین مشاهده کنید: آمار جرائم سایبری

Contents

کلاهبرداری بزرگان چیست?

کلاهبرداری سالمندان نوع خاصی از کلاهبرداری است که سالمندان را هدف قرار می دهد. عاملان ممکن است شخصی باشند که قربانی سالخورده مانند اعضای خانواده یا دوستانشان شناخته می شود ، یا ممکن است آنها یک غریبه کامل باشند. در حالت دوم ، کلاهبردار اغلب با قربانی خود به صورت آنلاین یا از طریق تلفن تماس برقرار می کند.

یک روش متداول که افراد سالخورده از طریق اینترنت مورد هدف قرار می گیرند ، از طریق ایمیل است. تکنیک های عمومی فیشینگ علیه تعداد زیادی آدرس ایمیل با محتوا با هدف سالمندان استفاده می شود. این محتوا اغلب در دسته های زیر قرار می گیرد:

 1. پزشکی یا پزشکی (از جمله نسخه های تخفیف و پوشش بهداشتی)
 2. حمایت مالی (به عنوان مثال ، سرمایه خانه یا پس انداز بازنشستگی)
 3. دوستی یا رفاقت

طرح های دیگر هدفمند تر هستند و ممکن است شامل ایمیل یا تماس تلفنی باشند که از نظر ماهیت بسیار شخصی و خاص هستند. حملات هدفمند اغلب از اطلاعات جمع آوری شده در حملات فیشینگ عمومی استفاده می کنند تا به قربانیان کمک کنند که با کلاهبرداری پیش بروند..

تقلب سالمندان می تواند منجر به این شود خسارات ویرانگر برای قربانیان. تجزیه و تحلیل دفتر حمایت از مصرف کننده ایالات متحده نشان داد که قربانیان 340000 دلار خسارت متوسط ​​را متحمل شدند.

چرا بزرگان مورد هدف قرار می گیرند?

سالمندان به طور نامتناسب به عنوان قربانیان کلاهبرداری مورد هدف قرار می گیرند. مطالعه ما تخمین می زند که سال گذشته ، از هر 10 سالمند 1 در ایالات متحده قربانی کلاهبرداری سالمندان شد. ما همچنین دریافتیم که 38 درصد کل موارد کلاهبرداری سالمندان را هدف قرار می دهد. پس چرا نرخ خیلی بالاست؟ چند دلیل اصلی وجود دارد:

 • مشکلات معمول: اگر می دانید مشکلات آنها چیست ، گرفتن اطلاعات آسان تر از افراد ساده تر است. سالمندان تمایل دارند نگرانی های مشترکی از قبیل هزینه های دارویی ، پوشش مناسب مراقبت های بهداشتی ، امنیت مالی به عنوان صندوق های بازنشستگی را به پایان برسانند ، و فراهم آوردن عزیزانی که از آنها کنار می روند. از دیدگاه یک جنایتکار ، معقول است که ایمیل های فیشینگ را در تعداد کمی از موضوعات ایجاد کنید که درصد زیادی از گیرندگان به آنها علاقه مند باشند.
 • جداسازی: بسیاری از موارد تقلب در بزرگان به هیچ وجه اتفاق نمی افتد اگر قربانی با یك دوست ، عضو خانواده یا سرپرست خود درباره آنچه اتفاق افتاده صحبت كرده است. مشکل این است که بسیاری از سالمندان منزوی هستند و کسی را ندارد که بتواند با آن کار کند.
 • اعتماد: امروزه بیشتر افراد بالای 30 سال ، خاطره ای از دنیایی بدون اینترنت دارند و افراد سالخورده بیشتر زندگی خود را بدون استفاده از ایمیل می گذرانند. این می تواند منجر به سردرگمی در مورد میزان اطمینان ایمیل و چقدر اعتماد به آن شود.
 • تصمیم گیری ضعیف: معمول نیست که با بالا رفتن سن ، برخی از سطح ذهنی کاهش یافته را تجربه کنیم. این می تواند توانایی تصمیم گیری ما را مالیات دهد و منجر به انتخاب های ضعیف شود.

قطعه قطعه از اینفوگرافیک در مورد سالمندان در انزوا.

انواع متداول کلاهبرداری بزرگان آنلاین

هم تعجب آور و هم غم انگیز است که یک بخش خوب از کلاهبرداری سالمندان توسط اعضای خانواده یا مراقبان انجام می شود. گزارشی از دفتر حمایت مالی برای آمریکایی های قدیمی نشان می دهد که در 36 درصد موارد ، قربانی عامل فرد را می شناسد ، خواه عضو خانواده باشد ، شخص متبحر ، مراقب ، دوست یا آشنای.

همین مطالعه نشان داد که تقریباً بیش از نیمی از موارد کلاهبرداری سالمندان توسط افراد غریبه انجام می شود. بسیاری از این طرح ها بصورت آنلاین انجام می شوند که ایمیل ، رسانه های اجتماعی و سایر روش های ارتباطی راهی برای ورود کلاهبرداران فراهم می کند.

در اینجا انواع متداول کلاهبرداری بزرگان آنلاین وجود دارد:

طرح های سرمایه گذاری

کلاهبرداری پولی با هدف بزرگان به دو دلیل عمده (بسیار متفاوت) برای مجرمان جذاب است. از یک طرف ، بسیاری از سالخوردگان درامد ثابت و ناکافی زندگی می کنند و می توانند از پول بیشتری برای ادامه زندگی استفاده کنند. از طرف دیگر ، بسیاری از افراد سالخورده تخم های قابل توجهی در لانه دارند (به طور متوسط ​​بیش از شش برابر افراد جوان). بعلاوه ، با داشتن سرمایه زیادی در خانه های خود ، به پول زیادی دسترسی دارند.

عکس اینفوگرافیک که میزان سالمندان نقدی را نشان می دهد.

طرح های سرمایه گذاری کلاهبرداری با وعده پاداش بیشتر در جاده ، به دنبال جمع آوری پول از مردم هستند. در حالی که می توان در آن زمان به سختی فکر کرد ، همیشه مهم است که فکر کنیم چقدر زمان برای رسیدن به یک سرمایه گذاری باقی مانده است. به طور کلی ، افراد مسن بزرگتر خواهند بود با نگاه به سرمایه گذاری های کوتاه مدت, بنابراین این جایی است که بسیاری از کلاهبرداران تلاش خود را متمرکز می کنند.

کلاهبرداری بیمه

کلاهبرداری های بیمه زاویه دیگری دارند زیرا هیچ قولی مبنی بر اینکه قربانی پول را از بیمه نامه بیرون می کشد وجود ندارد. درعوض ، کلاهبرداران به سمت قلب حرکت می کنند و سالمندان را ترغیب به سرمایه گذاری می کنند پول که به نفع کسانی که پشت سر گذاشته اند سود خواهد برد.

در برخی موارد ، نماینده بیمه در واقع دارای مجوز قانونی است ، اما همچنان در تلاش است تا علیه سالمندان مرتکب تقلب شود. به عنوان مثال ، دیوید پیکت ، نماینده بیمه مستقر در آمریکا ، سه بار به دلیل کلاهبرداری دستگیر شده است.

کلاهبرداری مادربزرگ و مادربزرگ

اگرچه آنها به دور از ذهن به نظر می رسند ، اما کلاهبرداری های پدربزرگ و مادربزرگ متأسفانه شگفت آور رایج است. در این طرح ، یک کلاهبردار با یک فرد ارشد تلفنی تماس گرفته و گفته می شود که نوه آنها به کمک نیاز دارد.

تماس گیرنده ای که به عنوان نوه در حال ارائه است ، معمولاً درخواست می کند سریع پول ارسال شود تا در خارج از مواقع اضطراری به آنها کمک کند. آنها غالباً به بزرگان می گویند که در مورد اوضاع به کسی نگویند زیرا نوه دچار مشکل می شود.

اگرچه بعید به نظر می رسد که کسی باور کند که یک غریبه از اقوام آنهاست ، اما معمولاً بهانه هایی درمورد اینکه چرا آنها متفاوت به نظر می رسند وجود ندارد. بعلاوه ، ممکن است افراد مسن سخت شنوایی داشته باشند و یا به اندازه کافی احساس وحشت کنند که مشکوک نشوند. یک مجرم محکوم به انجام این کلاهبرداری ها ادعا کرد که حدود یک در 50 نفر برای طرح وی سقوط کرده اند.

در یک مورد اخیر ، یک زن از بیش از 20،000 دلار کلاهبرداری کرد. او فکر کرد که برای رهایی نوه اش از زندان ، پول وثیقه می فرستد.

سرفصل پرونده کلاهبرداری پدربزرگ و مادربزرگ.

در این مثال ، تماس گیرنده کسی بود به عنوان یک مأمور اجرای قانون, بنابراین ترغیب کردن زن برای ارسال پول حتی آسانتر بود. در موارد دیگر ، تماس گیرنده ممکن است وانمود کند که شخص دیگری در موقعیت اقتدار است. به عنوان مثال ، آنها ممکن است ادعا کنند که یک وکیل دادگستری است که به نمایندگی از نوه یا شخصی از مرکز پزشکی که در آن نوه قرار است تحت درمان قرار گیرد ، اقدام می کند..

کلاهبرداری در لاتاری

کلاهبرداری های بخت آزمایی افراد در هر سنی هدف قرار می گیرند و افراد مسن نیز از این قاعده مستثنی نیستند. چهارچوب اصلی کلاهبرداری قرعه کشی یا قرعه کشی قرعه کشی این است که به قربانی بگوییم که آنها به نوعی جایزه بزرگی را کسب کرده اند ، اما برای ادعای جایزه باید مقداری پول کمتری نیز پرداخت شود..

پولی که باید پرداخت شود معمولاً به موارد غیرمستقیم مانند "هزینه های انتقال بین المللی" یا چیزی به همان اندازه احمقانه منتسب می شود. به راحتی می توان گفت اگر هرگز در قرعه کشی وارد نشده اید ، نمی توانید برنده شوید ، بنابراین ادعاهایی مانند این از آبی پرچم قرمز است. قرعه کشی های قانونی به شدت تنظیم می شوند تا اطمینان حاصل شود که هیچ گونه کلاهبرداری وجود ندارد. فوق العاده است بعید است که یک سازمان قرعه کشی واقعی باشد برای شروع با ایمیل با برنده تماس بگیرید.

کلاهبرداری بهداشتی

پنهانی نیست که به سی سال تمایل به نیاز به نسخه های زیادی ندارید. با افزایش سن ، این تغییر می کند و با رسیدن به سال های بزرگتر ما ، اکثر مردم به طور معمول نسخه هایی از نوعی مصرف می کنند. بسته به نوع دارو و مزایای مراقبت های بهداشتی موجود ، آن صورتحساب می توانند اضافه کنند. این یک محیط غنی برای طعمه خوردن کلاهبرداران ایجاد می کند.

انجمن ملی داروهای داروسازی (NABP) دریافت که 96 درصد از داروخانه های آنلاین که مورد بررسی قرار گرفته اند بر خلاف قانون یا بر خلاف شیوه های استاندارد کار می کنند..

یکی از نمونه های آن CanadaDrugs.com است که گفته می شود داروهای غیر مجاز و تقلبی را می فروشد. این دامنه از زمان تصرف شده است, اما تصویر زیر قبل از اینکه سایت حذف شود گرفته شده است.

صفحه اصلی مواد مخدر کانادا.

به همین ترتیب دولت و سازمان های صنعتی به دلایل مختلف نسبت به خرید دارو به صورت آنلاین هشدار می دهند ، که بیشتر آنها به دلیل عدم پاسخگویی کاهش می یابد. هیچ روش معقولی برای اطمینان از این امر وجود ندارد:

 • داروها را دریافت خواهید کرد
 • مطالب به صورت برچسب خورده است
 • این دارو از دوز صحیح است
 • داروها منقضی نشده اند

نمی دانید که آیا ایمیل داروخانه قانونی است؟ در حالی که برخی از داروخانه های آنلاین قانونی وجود دارد ، تقریبا هیچ یک از آنها زحمت ارسال ایمیل ناخواسته را ندارند. این تا حدی به این دلیل است که آنها در بین حمله اسپم های تبلیغاتی به داروخانه های غیرقانونی گم می شوند. اگر می خواهید داروها را بصورت آنلاین سفارش دهید, دستورالعمل های زیر توصیه می شود:

 • فقط از وب سایت هایی استفاده کنید که متعلق به داروخانه "آجر و ملات" قابل تأیید با آدرس خیابان هستند.
 • داروهایی را از داروخانه خریداری نکنید که داروهای بدون نسخه را به شما بفروشد.
 • داروهایی را از داروخانه خریداری نکنید که فقط نسخه شما را بر اساس پرسشنامه سایت بفرستند.

NABP در حال هدایت حرکتی است به نام داروسازی ایمن برای کمک به مشتریان در شناسایی سایت های معتبر داروخانه.

صفحه ابتکار ابتکار داروخانه ایمن.

فقط داروخانه های مجاز باید بتوانند دامنه "داروخانه نقطه" را خریداری کنند ، به این معنی سایتهایی که دارای این پسوند هستند ایمن هستند.

دزدی هویت

سرقت هویت یک اصطلاح عجیب و غریب است اما دقیق است. هویت ها بسیار با ارزش هستند زیرا می توان از آنها برای دریافت کارت های اعتباری ، باز کردن حساب های بانکی و طیف گسترده ای از موارد دیگر استفاده کرد. سرقت هویت به سادگی به معنای وانمود کردن شخص دیگری برای بدست آوردن پول یا موارد دیگر است. FTC گزارش می دهد که 19 درصد از کل شکایات سرقت هویت بر سالمندان تأثیر می گذارد.

ما یک اینفوگرافیک ایجاد کرده ایم که بسیاری از دلایل سالمندان را نشان می دهد به طور نامتناسب هدف سرقت هویت قرار گرفته است. برخی از این افراد سالخورده است:

 • پس انداز بالاتر
 • نمرات اعتباری بهتر
 • دارایی بیشتر
 • ارزش خالص بالاتر

ارقام سرقت هویت

سارقان هویت معمولاً مجرمان فرصت هستند. انجام برخی اقدامات اساسی می تواند محافظت شما را از قربانی شدن بسیار افزایش دهد. ما چند مرحله آسان برای دنبال کردن در اینجا ارائه داده ایم.

تعداد زیادی از خدمات پیشگیری از سرقت هویت در ایالات متحده وجود دارد ، که ممکن است بخواهید از آنها به عنوان یک احتیاط اضافی استفاده کنید.

طرح های IRS

کلاهبرداری بسیار بزرگ و مداوم که سالمندان را هدف قرار می دهد کلاهبرداری IRS است. این سالها ادامه داشته است و بطور ویژه سعی می کند سالمندان را قربانی معرفی کند. تماس گیرنده وانمود می کند که از IRS است و اظهار می کند که شما بدهی مالیاتی دارید که باید سریعاً پرداخت شود تا از دستگیری جلوگیری شود.

معکوس سیستم های رهنی

سیستم های رهنی معکوس ذاتاً کلاهبرداری نیستند اما تقریباً هرگز ایده خوبی نیستند. وام معکوس نوعی وام است که به موجب آن صاحبان خانه مسن می توانند از سهام خانه خود وام بگیرند. این وام ها معمولاً بسیار گران هستند و ممکن است مبلغ اصلی به علاوه بهره در طول زمان بیش از ارزش خانه تمام شود.

چگونه تشخیص دهیم که آیا تقلب بزرگان اتفاق می افتد

بعضی اوقات با تقلب اتفاق می افتد بسیار دردناک است. یک حساب بانکی ناگهان خالی باعث می شود که کلاهبرداری کرده باشید. در موارد دیگر ، کلاهبرداری بیشتر می تواند یک روند طولانی مدت باشد که طی آن اتفاق می افتد مقدار کمی از پول با گذشت زمان به بیرون ریخته می شوند. اگر هوشیار هستید ، ممکن است بتوانید علائم کلاهبرداری مالی بزرگان که برای خودتان یا یک دوست عزیز اتفاق می افتد را کشف کنید.

چگونه می توان کلاهبرداری سالمندان را برای شخص دیگری تشخیص داد

تشخیص تقلب در بزرگان بسیار دشوار است ، مگر اینکه در تماس مکرر با قربانی باشید. به عنوان یک مراقب یا یکی از اعضای خانواده ، ممکن است بتوانید علائم مربوط به داستان را بگویید که طبیعی نیستند. برخی از علائم می توانند عبارتند از:

 • تغییر در عادات روزانه که می تواند نشانگر از دست دادن پول باشد. افرادی که می دانند کلاهبرداری کرده اند ، گاهی اوقات از پذیرش آن خجالت می کشند ، اما تغییر در رفتار آنها ممکن است به شما در یافتن مبارزات مالی کمک کند. به عنوان مثال ، تغییر در عادات خرج کردن یا اظهار نظرهای غیر از شخصیت در مورد عدم توانایی در اختیار داشتن برخی از موارد ، می تواند نشانه باشد.
 • اسناد مظنون. اگر اجازه دسترسی به اسناد و نامه های بانکی آنها را دارید ، ممکن است قبوض پرداخت نشده ، چک های برگشتی یا گیرنده های غیر معمول را در بیانیه ها بیابید.
 • شکایات آشکار از قربانی مبنی بر اینکه آنها پول ندارند. کسی که گیج شده است یا ممکن است با ظرفیت روانی کمتری فعالیت کند ، ممکن است بداند که آنها کلاهبرداری کرده اند و نمی تواند تشخیص دهد که پول آنها به کجا می رود. یا ممکن است که قربانی بداند که آنها به نوعی مورد تجاوز قرار گرفته اند ، اما نمی توانند بفهمند که چگونه این کار انجام می شود.
 • خیط و پیت کردن اعضای خانواده یا دوستان. سرپرستان یا افراد نزدیک به قربانی که به نظر می رسد دارای مواردی هستند یا سبک زندگی بالاتر از آنچه انتظار دارید مقرون به صرفه باشد می توانند یک پرچم قرمز باشند. ممکن است آنها فقط پس انداز خوبی باشند ، یا ممکن است درآمد خود را به روش های دیگری تکمیل کنند.

چگونه تقلب بزرگان را که برای شما اتفاق می افتد تشخیص دهیم

در حالی که همه ما دوست داریم فکر کنیم که به اندازه کافی باهوش هستیم که قربانی هر نوع کلاهبرداری نشویم ، مجرمان می توانند به طرز شگفت آوری باهوش و متقاعد کننده باشند. در بسیاری از موارد ، کلاهبرداری به چشم ساده اتفاق می افتد و شخصی از شما می خواهد که پول را تحویل بگیرید. با این حال ، در موارد دیگر ، می تواند بدون اطلاع شما اتفاق بیفتد. در اینجا برخی از علائم گفته شده مبنی بر اینکه شخصی در تلاش است از شما برای منافع مالی خود استفاده کند ، بدون اینکه مستقیماً با شما تماس بگیرد.

 • هزینه کارت های اعتباری خود را توضیح نداده اید. احتیاط است که حداقل به صورت ماهیانه کارت اعتباری و صورتهای بانکی خود را مرور کنید. در صورت مشاهده هر گونه اتهام غیر قابل توضیح ، باید آنها را به بانک خود گزارش دهید. حتی اتهامات بسیار ناچیز نیز باید توضیح داده شود. هنگامی که شماره کارتهای اعتباری به سرقت می رود ، معمولاً سارقان برای اطمینان از اینکه هنوز کارت معتبر است ، یک هزینه اولیه کوچک را وارد کنند. این می تواند ارزش جزئیات کارت اعتباری در بازار سیاه را افزایش دهد.
 • از بانک خود هشدار دریافت می کنید. بسیاری از شرکتها و بانکهای کارت اعتباری سیستم پیش فرض کلاهبرداری تقلب دارند و برخی به شما امکان می دهند هشدارهای مربوط به فعالیت خود را تنظیم کنید. این به شما امکان می دهد تا به جای انتظار برای صورت های ماهانه ، فعالیت های بانکی را در زمان واقعی پیگیری کنید. به احتمال زیاد می توانید دسترسی آنلاین به حساب های خود و همچنین نظارت بر فعالیت حساب را تنظیم کنید.
 • گزارش اعتبار شما عجیب به نظر می رسد. شرکت های نظارت بر اعتبار موظفند حداقل سالانه گزارش های اعتباری رایگان ارائه دهند. اطمینان حاصل کنید که از این مزیت استفاده کرده و گزارش های خود را که به دنبال حسابهایی هستید که باز نکردید ، مرور کنید. و به دنبال تغییر در نمره خود باشید که نشان می دهد ممکن است کسی به اسم شما بدهی های بد را خرج کرده باشد. در کانادا ، شما می توانید گزارش اعتباری خود را به صورت ماهانه به طور رایگان در اعتبار کارما بررسی کنید.

نحوه جلوگیری از کلاهبرداری سالمندان

شبکه کانادایی برای پیشگیری از سوءاستفاده سالمندان دستورالعملهایی را برای کمک به جلوگیری از سوء استفاده از سالمندان به طور کلی ، از جمله کلاهبرداری دارد. یکی از کارهای کمتری که می توانید برای جلوگیری از کلاهبرداری انجام دهید فعال بودن اجتماعی است.

اگر گروهی از دوستان خود را حفظ کرده اید یا در کنار خانواده خود هستید ، یک گروه همسالان دارید تا عقاید خود را کنار بگذارید. اگر چیزی مشکوک به نظر برسد ، باید کسی را با او صحبت کنید. همچنین ، افرادی در زندگی خود خواهید داشت که سبک زندگی روزمره شما را می شناسند و ممکن است بتوانند تشخیص دهند که آیا اشتباهی رخ داده است.

اقدامات دیگری که می توانید برای جلوگیری از کلاهبرداری بردارید عبارتند از:

هیچ وقت اطلاعات یا پولی را بر اساس ایمیل ارسال نکنید

ایمیل وسیله ای ناامن در ارتباطات است و در کلاهبرداری های متنوعی مورد استفاده قرار می گیرد. ساختن یک ایمیل آسان است تا به نظر برسد که از یک نهاد قابل اعتماد تهیه شده باشد ، در حالی که اینگونه نبود. باید باشد هیچ دلیلی برای ارسال پول به کسی نیست مبتنی بر درخواست ایمیل ، حتی برای افرادی که به نظر می رسد دوست یا خانواده هستند.

در مورد اطلاعات شخصی هم همینطور است. اگر شخصی نام کامل ، شماره تلفن ، آدرس ، تاریخ تولد ، شماره تأمین اجتماعی یا اطلاعات بانکی را از طریق ایمیل از شما بخواهد ، این باید پرچم ها را جمع کند.

ایمیل فیشینگبدیهی است که این یک ایمیل فیشینگ است ، اما مشاهده دیگران دشوارتر است.

قبل از پاسخ دادن به تحقیق ، درمورد شرکت یا شخص درخواست کننده تحقیقاتی انجام دهید. همیشه درخواست های ایمیل را با یک تماس تلفنی یا روش ارتباطی ثانویه دنبال کنید تا از درخواست قانونی آن اطمینان حاصل کنید. گفته می شود ، از تماس با شماره هایی که در یک ایمیل مشکوک درج شده اند ، خودداری کنید. در عوض ، از موتور جستجوگر جستجو کنید تا شماره واقعی شرکت یا شخص درگیر را جستجو کنید.

اگر ایمیل های شایع تر می شوند یا احساس فوریت دارند ، نباید این موارد را نشانه هایی از نظر شما باید رعایت کنید. در عوض ، آنها پرچم های قرمز بزرگی هستند که نشان می دهد این کلاهبرداری است.

هرگز بر اساس تماس تلفنی ، اطلاعات یا پول را به او هدیه ندهید ، مگر اینکه شخص را بشناسید و به آن اعتماد کنید

این به نظر می رسد مانند نکته قبلی ، اما کمی متفاوت است. مجرمان از ایمیل استفاده می کنند زیرا تقریباً بدون هیچ تلاشی می توان به تعداد بسیار زیاد قربانیان احتمالی برخورد کرد. اما این بدان معنا نیست که همه مجرمان تنبل هستند.

بعضی ها برای شناسایی قربانیان وقت بگذارید و به جای ارسال ایمیل تماس تلفنی برقرار کنید. این کلاهبردار قادر نیست تعداد قربانیان تلفنی را که ممکن است از طریق ایمیل از طریق آن استفاده کند ، اما لمس شخصی یک تماس تلفنی باعث افزایش میزان موفقیت شود..

اگر موافقت می کنید از طریق تلفن به کسی که از طریق تلفن می شناسید پول ارسال کنید ، اطمینان حاصل کنید که آنها چه کسانی هستند که می خواهند باشند. می تواند علائم هشدار دهنده مبنی بر عدم اطمینان از مشکلات وجود داشته باشد ، مانند:

 • به نظر می رسد اطلاعات یا میزان پولی که درخواست می شود منطبق با دلیل آن نیست.
 • به نظر می رسد داستان هدف اصلی اطلاعات یا پول عجیب است.
 • تماس گیرنده نشان می دهد که احساس فوریت وجود دارد.
 • تماس گیرنده به شما می گوید که در مورد درخواست نباید به شخص دیگری اطلاع دهید.

یکی از راه های شناسایی یک تماس گیرنده کلاهبرداری سؤال فراوان است. در بعضی موارد ، آنها به راحتی آویزان می شوند. سایرین آمادگی خوبی دارند و سعی خواهند کرد که از پاسخهای خود برای ترغیب شما در استفاده بیشتر استفاده کنند ، اما سؤالات چند محوره غالباً سوراخ هایی در داستان را نشان می دهد.

یک شخص مورد اعتماد را برای مشاور مالی خود تعیین کنید تا با او صحبت کند

مشاوران مالی در موقعیت خوبی برای شناسایی اقدامات مربوط به کلاهبرداری قرار دارند. اگر پول شما توسط یک مشاور سرمایه گذاری و اداره می شود ، پس کلاهبرداران باید برای فریب مشاور اقدام کنند ، که (امیدوارم) کار سختی است.

در صورتی که مشاور شما به دلیل عدم ابتلا به بیماری یا سن بالا قادر به همکاری مستقیم با شما نباشد ، مشاور می تواند از طرف شما با شخص دیگری همکاری کند. مشاور شما معمولاً صلاحیت قانونی داشتن اطلاعات مالی خود را به دیگران را نخواهد داد مگر اینکه شما این کار را کنید به طور خاص کسی را از قبل تعیین کرده است. اگر مشاور شما از شما درخواست نمی کند که یک فرم مجوز را برای این منظور پر کنید ، بپرسید که چگونه می توانید این کار را انجام دهید.

اختیارات وکالت و سایر اسناد قانونی را از قبل تنظیم کنید

عبارت کلیدی در اینجا پیشاپیش است. ما همیشه مشکلات را نمی بینیم و اگر ناگهان برای مقابله با امور مالی ناچیز شوید ، ممکن است تنظیم وکالت در آن زمان امکان پذیر نباشد. دقیقاً مثل تعیین یک شخص مورد اعتماد برای مشاور مالی برای صحبت با شما ، باید یک شخص معتمد را برای داشتن وکالت خود تعیین کنید قبل از اینکه به آنها احتیاج داشته باشید.

از VPN استفاده کنید

مختصر برای شبکه خصوصی مجازی ، یک VPN ترافیک اینترنت یک دستگاه را رمزگذاری می کند و آن را از طریق سرور واسطه در یک مکان مورد نظر شما مسیریابی می کند. این مانع از هکرها و دیگر بازیگران بد می شود نظارت بر فعالیت آنلاین و ردیابی آن به کاربر این امر به ویژه برای افرادی که به وای فای عمومی یا مشترک وصل می شوند ، مفید است ، مانند سالمندان که در اماکن مسکونی کمکی زندگی می کنند.

ممکن است VPN برای بعضی از افراد مسن کمی فنی به نظر برسد ، اما معمولاً می توان آنها را پیکربندی کرد تا هر زمان که اینترنت در دسترس باشد اتصال برقرار کنید و به شما امکان می دهید آن را تنظیم کنید و فراموش کنید.

نحوه گزارش کلاهبرداری از بزرگان

کلاهبرداری سالمندان نوعی سوءاستفاده است و به همین دلیل در اکثر کشورها خلاف قانون است. نیروی پلیس محلی شما باید در همه موارد اولین نقطه تماس خوب باشد. بسته به کشور شما ، سازمانهای دیگری نیز وجود دارند که می توانند به آنها کمک کنند.

استرالیا

در استرالیا ، هر ایالت یا قلمرو با حوادث منطقه خود برخورد می کند. دولت استرالیا لیستی از آژانس ها را در اختیار دارد که می توانند گزارش های مربوط به سوء استفاده از بزرگان و همچنین کمک به روش های دیگر را دریافت کنند.

کانادا

پلیس فدرال سوار شده رویال کانادا در مورد سوء استفاده از بزرگان تحقیق می کند. می توانید مستقیماً با آنها تماس بگیرید یا با نیروی پلیس محلی خود در تماس باشید.

ایالات متحده

هر ایالت ایالات متحده یک آژانس خدمات محافظت از بزرگسالان را اداره می کند. به نظر می رسد که هر آژانس به طور مستقل اداره می شود ، اما می توانید با جستجوی نام ایالت و عبارت "خدمات محافظت از بزرگسالان" ، محلی مناسب را پیدا کنید.

علاوه بر این ، AARP (سابقاً انجمن بازنشستگان آمریکا) یک منبع مفید است. این لیست از آژانس ها در صنایع مختلف را پشتیبانی می کند که می تواند به آنها کمک کند.

انگلستان

وب سایت دولت انگلستان موارد کلاهبرداری را به نیروی پلیس محلی شما هدایت می کند ، و شماره ای را برای اقدام در مورد خط تلفن سوء استفاده از بزرگان ارائه می دهد.

همچنین می توانید جهت راهنمایی با Action Fraud ، مرکز ملی گزارش کلاهبرداری و جرایم سایبری انگلیس تماس بگیرید.

تقلب در انواع مختلف معمولاً با هوشیاری بودن و درگیر شدن در امور روزمره شما قابل تشخیص است. با این حال ، به دلیل احتمال سردرگمی و انزوا در جمع سالمندان ما ، تقلب در افراد مسن بسیار دشوارتر است. حفظ ارتباط اجتماعی با خانواده و دوستان در طول زندگی و هرچه محتاط ماندن بهترین اقدامات پیشگیری است.

اعتبار تصویر: "دست تایپ کردن" تحت مجوز CC BY 2.0 مجاز است

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

66 − = 58

Adblock
detector