چگونه نقض داده ها بر قیمت سهم بازار سهام تأثیر می گذارد

گاو نر شارژ شهر جدید یورک

نقض داده بدون توجه به بزرگ بودن یا کوچک بودن شرکت ، عواقب جدی را متحمل می شود. کارکنان اخراج می شوند ، مدیران عذرخواهی می کنند و کل سیستم ها برای اطمینان از اینکه دوباره اتفاقی نیفتد ، مورد بازنگری قرار می گیرند. آنها باعث ایجاد شک و تردید در مصرف کنندگان می شوند ، به شهرت شرکت آسیب می رسانند و تأثیر آن می تواند برای سالها ادامه داشته باشد. نقض داده می تواند هم به احساسات عمومی و هم به مزیت رقابتی یک شرکت در بازار آسیب برساند.

اما چگونه سرمایه گذاران نسبت به نقض داده ها واکنش نشان می دهند؟ آیا وال استریت شرکتهایی را که اطلاعات مشتری را نشت می دهند مجازات می کند؟ این سؤالی است که ما سعی خواهیم کرد به آن پاسخ دهیم.

ما قیمت های سهام نزدیک 28 شرکت را که همه آنها در بورس اوراق بهادار نیویورک ذکر شده اند ، تجزیه و تحلیل کردیم و از روز قبل از افشای عمومی تخلفات مربوط به داده های خود شروع کردیم. بسیاری از بزرگترین نقض داده ها در تاریخ شامل هستند. همه آنها منجر به بروز حداقل 1 میلیون رکورد و برخی از 100 میلیون نفر شدند. برخی از شرکت ها بیش از یک بار مورد نقض قرار گرفتند ، برای 33 مورد نقض شده.

چگونه نقض داده ها بر قیمت سهم بازار سهام تأثیر می گذارد

var divElement = document.getElementById (‘viz1571171106549’)؛ var vizEEELE = divElement.getElementsByTagName (“موضوع”) [0]؛ vizElement.style.width = ‘100٪’؛ vizElement.style.height = (divElement.offsetWidth * 0.75) + ‘px’؛ var scriptElement = document.createElement (“اسکریپت”)؛ scriptElement.src = ‘https://public.tableau.com/javascripts/api/viz_v1.js’؛ vizElement.parentNode.insert قبل از (scriptElement ، vizElement)؛

بعضی از ما یافته های کلیدی عبارتند از:

 • قیمت سهام شرکت های نقض شده در حدود 14 روز بازار در پی نقض نقط a نقط پایین قرار گرفت. قیمت سهام به طور متوسط ​​7.27٪ سقوط می کند ، و NASDAQ را زیر -4.18٪ پایین می آورد
 • شش ماه پس از نقض ، شرکت هایی که ما آنالیز کردیم در واقع عملکرد بهتری را نسبت به آنچه در شش ماه قبل انجام دادند ، انجام دادند. در شش ماه منتهی به نقض ، میانگین قیمت سهم 4.1٪ رشد داشته است ، در حالی که در پی این نقض 7.4٪ است. به همین ترتیب ، شرکت ها NASDAQ را تحت تأثیر -1.65 leading قرار گرفتند که منجر به نقض برجام شد ، اما موفق شدند شش ماه پس از آن 0.48٪ بهتر از آن عمل کنند..
 • در درازمدت ، شرکت های نقض شده بازار را تحت الشعاع قرار دادند. پس از گذشت 1 سال ، قیمت سهم به طور متوسط ​​8.38٪ رشد کرد ، اما NASDAQ -6.49٪ پایین تر از آن را تغییر داد. پس از 2 سال ، میانگین قیمت سهم 12.78٪ افزایش یافت ، اما NASDAQ -12.88٪ پایین تر را نشان داد. و بعد از سه سال ، متوسط ​​قیمت سهم 32.53٪ است اما در مقابل NASDAQ با -13.27٪ کاهش یافته است. توجه داشته باشید که تأثیر نقض داده ممکن است با گذشت زمان کاهش یابد مهم است.
 • پس از گذشت حدود یک ماه ، قیمت های سهم به عقب برگردید و به طور متوسط ​​عملکرد NASDAQ را جلب کنید
 • شرکت های دارایی و پرداختی بیشترین افت عملکرد سهم را در پی این نقض مشاهده کردند ، در حالی که شرکت های مراقبت های بهداشتی کمترین تأثیر را داشتند
 • تخطی از اطلاعات بسیار حساس مانند کارت اعتباری و شماره های تأمین اجتماعی ، بیش از شرکتهایی که اطلاعات حساس کمتری دارند ، افت بیشتری در عملکرد قیمت سهم دارند.

این شرکت ها عبارتند از: اپل ، ادوبی ، سرود ، سیستم های بهداشت جامعه ، سرمایه یک ، دون & بردستریت ، فیس بوک ، اولین مالی آمریکایی ، Ebay ، Equifax ، پرداخت جهانی ، انبار خانه ، شبکه بهداشت ، سیستم های پرداخت Heartland ، JP Morgan Chase ، LinkedIn ، Marriott International، Monster، T-Mobile، Sony، Staples، Target، TJ Maxx، under زره پوش ، وودافون و یاهو.

این مطالعه بود در سپتامبر 2023 به روز شد برای شرکت های بیشتر ، بهبود روش و ایجاد تصویری تعاملی بهتر.

Contents

روش شناسی

به استثنای دارایی های خارج از کشور ، ما قیمت سهم این شرکت ها را که با معیارهای زیر انتخاب شده اند ، تجزیه و تحلیل کردیم:

 • آنها یک رکورد 1 میلیون یا بیشتر را تجربه کردند
 • در زمان افشای تخلف ، آنها به طور عمومی در NYSE قرار گرفتند
 • این نقض به طور علنی افشا شده است

در ابتدا ، ما به سادگی بررسی کردیم که آیا قیمت سهم بالا یا پایین می رود ، اما این روش نمی تواند نیروهای بازار را فراتر از محدوده مطالعه قرار دهد. برای کنترل این امر ، تصمیم گرفتیم که مرحله دوم به تجزیه و تحلیل اضافه کنیم. در این مرحله عملکرد هر سهام را با مدت زمان مشابه NASDAQ مقایسه می کنیم و تفاوت عملکرد بین آنها را محاسبه می کنیم. NASDAQ یک استاندارد متداول برای عملکرد کلی بازار است و بیشتر این سهام در آن فهرست شده است. ما از شاخص کامپوزیت NASDAQ به عنوان معیار بازار گسترده استفاده کردیم. فرمول در اینجا آمده است:

(((قیمت های شرکت در روز X پس از نقض) / (قیمت شرکت در روز قبل از نقض) -1) * 100) – ((قیمت های NASDAQ در روز X پس از نقض)) ((NASDAQ در روز قبل از نقض)) – 1) * 100)

در اصل ، ما عملکرد شاخص NASDAQ را به صفر می رسانیم. این بدان معناست که اگر سهام یک شرکت 1٪ کاهش یابد و NASDAQ در ماه پس از نقض اطلاعات 2٪ افزایش یابد ، کاهش محاسبه شده 3٪ است. اگر NASDAQ 2٪ افت کرد و قیمت سهام این شرکت 2٪ افزایش یافت ، ما از افزایش 4٪ خبر می دهیم. اگر NASDAQ 2٪ افزایش یابد اما شرکت فقط 1٪ افزایش یافته است ، این یک درصد کاهش در برابر بازار است. سرانجام ، اگر قیمت سهام شرکت 2٪ کاهش یابد اما NASDAQ 3٪ سقوط کند ، باز هم این شرکت شاهد افزایش نسبی 1٪ است.

به طور خلاصه ، ما عملکرد NASDAQ را به جای صفر ، پایه اصلی می کنیم. ما در درجه اول نگران موارد زیر هستیم:

 • تأثیر نقض اطلاعات در بستن قیمت سهم در فواصل زمانی مختلف
 • اختلاف در بسته شدن عملکرد قیمت سهم در مقابل NASDAQ در مدت مشابه زمانی از روز قبل از نقض,
 • و چه مدت طول می کشد تا قیمت سهم بعد از نقض “پایین” برسد.
  مرگ دیجیتال: چه اتفاقی می افتد در حساب کاربری فیس بوک خود هنگام مرگ؟

داده های سهام تاریخی در سپتامبر 2023 بارگیری شد.

ما تمام سهام را با هم تجزیه و تحلیل کردیم و سپس آنها را با عوامل مختلف تقسیم کردیم تا ببینیم آیا می توانیم الگویی پیدا کنیم یا نه. این عوامل شامل موارد زیر است سال تخلف ، اندازه نقض ، حساسیت اطلاعات به بیرون درز شده و صنعت از شرکت. این یافته ها ، در حالی که بصیرت هستند ، به دلیل اندازه نمونه کوچکتر از نظر آماری کمتر قابل توجه هستند.

بورس اوراق بهادار فقط در روزهای کاری باز است و این به معنای تعطیلات آخر هفته یا تعطیلات نیست. در اینجا یک مرجع سریع وجود دارد تقریباً روزهای کاری را به کل زمان تبدیل می کند:

 • یک سال: 253 روز کاری
 • 9 ماه: 198 روز کاری
 • 6 ماه: 132 روز کاری
 • 3 ماه: 66 روز کاری
 • 1 ماه: 22 روز کاری
 • 1 هفته: 5 روز کاری

در حالی که ما برای ارائه یافته های خود در این مقاله از وسایل روزمره استفاده می کنیم ، ما علاوه بر این خطوط روند چند جمله ای را در تجسم های خود گنجانده ایم تا بهتر اطلاعات را نشان دهیم.

محدودیت ها

یکی از بزرگترین محدودیت های این مطالعه اندازه نمونه است. بسیاری از شرکت ها که معیارها را دارند مطابقت ندارند.

مانند هر مطالعه بازار مالی ، عوامل زیادی وجود دارد که می تواند بر قیمت سهام تأثیر بگذارد ، که ما نمی توانیم از آنها حساب کنیم. در حالی که ما با مقایسه عملکرد قیمت سهم در برابر NASDAQ سعی کرده ایم تا نقاط پرده را به حداقل برسانیم ، برخی ناسازگاری های غیر قابل توضیح وجود دارد.

دو عامل قابل توجه که ما در این تحلیل نپوشیدیم بیشتر از همه برجسته است. اولین: پرداخت. اگر یک نقض اطلاعات به خصوص اطلاعات مضراتی را که نهایتا خسارت مالی به مشتریان یک شرکت وارد می کند ، نشت می دهد ، و شرکت نشان می داد که از اطلاعاتی که در آن نقض به دست آمده است به اندازه کافی محافظت نکرده است ، آنگاه مشتریان غالباً در دادخواستهای مربوط به کلاس شکایت می کنند. اینها معمولاً به تسویه حساب منجر می شوند كه در آن شركت میلیون ها دلار برای بازپرداخت مشتریان در قبال خسارت پرداخت می كند. این همیشه اتفاق نمی افتد و مبلغ پرداخت شده متفاوت است ، بنابراین ما به سادگی داده های کافی نداریم که بتواند یک مدل عملی را ارائه دهد که نشان می دهد چگونه این شهرک ها بر قیمت سهام تأثیر می گذارد.

دوم گزارش های مالی است. این شاید یک مطالعه کاملاً جداگانه باشد. ما قیمت سهم را با شروع روز قبل از افشای نقض اطلاعات به طور عمومی تجزیه و تحلیل کردیم. در حالی که یک شرکت ممکن است اطلاعاتی را که فاش کرده و چه تعداد سوابق در آن افشای اولیه تحت تأثیر قرار داده است ، فاش کند ، تا زمانی که شرکت گزارش سهم لازم سهم سهامداران خود را منتشر نکند ، ممکن است سایر پیامدها آشکار نشود. این امر می تواند شامل از دست دادن فروش یا کاربران ، تغییر مسیر وجوه برای سرمایه گذاری در امنیت داده ها یا سایر اطلاعات مهم مرتبط با این نقض باشد که می تواند باعث شود سرمایه گذاران بتوانند از کشتی خود پرش کنند..

نقض داده چه تاثیری در قیمت سهم دارد?

چگونه نقض داده ها بر قیمت سهم بازار سهام تأثیر می گذارد

var divElement = document.getElementById (‘viz1571171216133’)؛ var vizEEELE = divElement.getElementsByTagName (“موضوع”) [0]؛ vizElement.style.width = ‘100٪’؛ vizElement.style.height = (divElement.offsetWidth * 0.75) + ‘px’؛ var scriptElement = document.createElement (“اسکریپت”)؛ scriptElement.src = ‘https://public.tableau.com/javascripts/api/viz_v1.js’؛ vizElement.parentNode.insert قبل از (scriptElement ، vizElement)؛

قیمت سهام پس از نقض رنج می برد ، اما شاید به اندازه آن چیزی که ممکن است تصور نشود نیست. پس از 14 روز بازار یا تقریباً سه هفته ، قیمت سهام به طور متوسط ​​-2.8٪ کاهش می یابد. با این حال ، پس از ماه اول ، قیمت سهام بهبود می یابد ، و شرکت هایی که ما بررسی کردیم ، در شش ماه به دنبال نقض (7.4٪ +) نسبت به شش ماه قبل (+ 4.1٪) عملکرد بهتری داشتند..

چگونه نقض داده ها بر قیمت سهم بازار سهام تأثیر می گذارد

var divElement = document.getElementById (‘viz1571171284769’)؛ var vizEEELE = divElement.getElementsByTagName (“موضوع”) [0]؛ vizElement.style.width = ‘100٪’؛ vizElement.style.height = (divElement.offsetWidth * 0.75) + ‘px’؛ var scriptElement = document.createElement (“اسکریپت”)؛ scriptElement.src = ‘https://public.tableau.com/javascripts/api/viz_v1.js’؛ vizElement.parentNode.insert قبل از (scriptElement ، vizElement)؛

ما میانگین نوسانات روزانه را برای شش ماه قبل از نقض در مقایسه با شش ماه بعد مقایسه کردیم. متوسط ​​نوسانات روزانه در کل سهام با اندکی افزایش از 0.362٪ به 0.375٪.

چگونه نقض داده ها بر قیمت سهم بازار سهام تأثیر می گذارد

var divElement = document.getElementById (‘viz1571172281920’)؛ var vizEEELE = divElement.getElementsByTagName (“موضوع”) [0]؛ vizElement.style.width = ‘100٪’؛ vizElement.style.height = (divElement.offsetWidth * 0.75) + ‘px’؛ var scriptElement = document.createElement (“اسکریپت”)؛ scriptElement.src = ‘https://public.tableau.com/javascripts/api/viz_v1.js’؛ vizElement.parentNode.insert قبل از (scriptElement ، vizElement)؛

مقایسه NASDAQ نتیجه مشابهی می دهد. 14 روز از بازار پس از یک نقض ، قیمت سهم NASDAQ را تحت تأثیر -4.2٪ قرار می دهد ، اما پس از شش ماه ، میانگین عملکرد قیمت سهم بهبود می یابد و حتی از عملکرد NASDAQ پیشی می گیرد (0.48٪ در مقابل NASDAQ).

چگونه نقض داده ها بر قیمت سهم بازار سهام تأثیر می گذارد

var divElement = document.getElementById (‘viz1571171338377’)؛ var vizEEELE = divElement.getElementsByTagName (“موضوع”) [0]؛ vizElement.style.width = ‘100٪’؛ vizElement.style.height = (divElement.offsetWidth * 0.75) + ‘px’؛ var scriptElement = document.createElement (“اسکریپت”)؛ scriptElement.src = ‘https://public.tableau.com/javascripts/api/viz_v1.js’؛ vizElement.parentNode.insert قبل از (scriptElement ، vizElement)؛

اثرات بلند مدت نقض داده ها بر قیمت سهم

در طولانی مدت ، قیمت سهام همچنان رو به رشد است ، اما آنقدر سریع نیست که بتواند از NASDAQ همگام شود. پس از گذشت یک سال ، قیمت سهم به طور متوسط ​​8.38٪ رشد کرده است ، اما NASDAQ را -6.49٪ پایین تر می کند. پس از دو سال ، متوسط ​​قیمت سهم 12.78٪ افزایش یافت ، اما NASDAQ -12.88٪ پایین تر از آن را کاهش داد. و بعد از سه سال ، قیمت سهم 32.53٪ افزایش یافته اما در برابر NASDAQ با -13.27٪ کاهش یافته است.

به نظر می رسد این یافته ها نشان می دهد که نقض تأثیر منفی کلی بر قیمت سهم در بلند مدت است. با این حال ، توجه به دو عامل مهم که می توانند نتایج را تحت تأثیر قرار دهند مهم است. اولین مورد این است که برخی از شرکتی که ما تجزیه و تحلیل کرده ایم نسبتاً اخیراً مورد نقض قرار گرفته است ، بنابراین ما داده های نقض کامل بعد از سه سال برای هر شرکت را نداریم اندازه نمونه در 3 سال از اندازه نمونه در 6 ماه کوچکتر است. دوم ، هرچه دورتر از این نقض فاصله بگیریم ، نسبت به تغییر منطقی قیمت سهام به نقض مذکور ، منطقی تر خواهد بود. به عبارت دیگر ، فرض می کنیم که نقض داده بیشترین تأثیر را بر قیمت سهم بلافاصله پس از حادثه خواهد گذاشت و این اثر با گذشت زمان کاهش می یابد. به این دلیل, ما در ابتدا روی شش ماه قبل و بعد از اعلام نقض تمرکز می کنیم.

در تجزیه و تحلیل های بعدی ، ما سهام را با توجه به عوامل مختلف گروه بندی کردیم. این بخش ها در درجه اول به مورد توجه قرار می گیرند تفاوت در عملکرد قیمت سهم در مقابل NASDAQنه تنها نوسان قیمت را به اشتراک بگذارید — بیش از یک سال (برای توضیح به بالا مراجعه کنید). برای هر گروه ، ما این آمار را برای شش ماه قبل از نقض ، شش ماه پس از نقض ، و قیمت و تعداد روزهای بازار که لازم بود سهام پس از نقض “پایین از پایین”.

زمان نقض

این تجزیه و تحلیل شرکتها را با توجه به زمان نقض آنها به سه گروه تقسیم می کند. هدف ما این است که دریابیم که آیا نقض تأثیر بزرگتر یا کوچکتر در قیمت سهم با گذشت زمان است.

قابل توجه ترین نتیجه این است نقض های قدیمی با واکنش منفی قوی تر نسبت به نقض های جدید مواجه شد. یک نظریه این است که تخلفات یک اتفاق نسبتاً نادر قبل از سال 2012 بوده است ، اما با گذشت زمان آنها شایع تر می شوند. این امر باعث ایجاد “خستگی نقض” یا اثر بستر ناخن ها می شود که در آن با گذشت زمان ، سرمایه گذاران کمتر از نقض داده ها متزلزل می شوند..

توجه داشته باشید كه دو شركت ، سیستم های پرداخت Heartland (HPY) و LinkedIn (LNKD) پس از نقض شركتها ، از بورس سهام خارج شدند..

2011 یا پیش از این: TJ Maxx ، سراسر کشور ، هیولا ، شبکه بهداشت ، Betfair ، سونی

 • 6 ماه قبل از نقض: -15.71٪ در مقابل NASDAQ
 • 6 ماه پس از نقض: -3.73٪ در مقابل NASDAQ
 • پایین: -11.97 vs در مقابل NASDAQ در روز 109

قیمت سهام شرکت های نقض شده قبل از سال 2012 به شدت در برابر NASDAQ سقوط کرد ، اما شایان ذکر است که این سهام قبلاً در شش ماه قبل از نقض آنها عملکرد ضعیفی داشتند. با وجود روند نزولی و افت شدید در چند هفته اول پس از نقض ، این سهام هنوز هم به طور متوسط ​​در شش ماه پس از نقض نسبت به شش ماه قبل عملکرد بهتری داشتند..

نکته قابل توجه این است که این شرکتها برای بهبودی طولانی ترین طول کشیدند و 109 روز از تخلفات آنها به طور میانگین پایین آمدند.

2012-2015: اپل ، ادوبی ، سرود ، سیستم های بهداشت عمومی جامعه ، ای بی ، پرداخت جهانی ، انبار خانه ، سیستم های پرداخت قلب ، JP مورگان ، سونی ، استپلز ، هدف ، T-Mobile ، وودافون ، یاهو

 • 6 ماه قبل از نقض: 9/9٪ در مقابل NASDAQ
 • 6 ماه پس از نقض: 0.99٪ در مقابل NASDAQ
 • پایین: -1.96٪ در مقابل NASDAQ در روز 40
  بهترین برنامه های پیام رسانی رمزگذاری شده (و محدودیت های آنها) در سال 2023

شرکت های نقض شده از سال 2012 تا 2015 ، در شش ماه قبل از نقض قوانین ، تقریباً 10٪ از NASDAQ را بالاتر از حد متوسط ​​بودند. بعد از نقض ، آنها هنوز بهتر از NASDAQ عمل کردند ، اما فقط 1٪. افت اولیه که به طور مستقیم به دنبال نقض می شود ، به طور متوسط ​​کمتر از موارد نقض قبلی بود.

2016 یا بالاتر – Yahoo، LinkedIn، Equifax، Under Armour، Capital One، First Financial American، Marriot International، Dun & بردستریت ، فیس بوک

 • 6 ماه قبل از نقض: -9.26٪ در مقابل NASDAQ
 • 6 ماه پس از نقض: + 4.11٪ در مقابل NASDAQ
 • پایین: -6.26 vs در مقابل NASDAQ در روز 9

سهام که از سال 2016 دچار نقض شده بودند در ابتدا در مقابل NASDAQ با -6.3٪ کاهش یافت ، اما سریعتر از نقض های قبلی بهبود یافتند. آنها قبل از این تخلف ، بیش از 9٪ از NASDAQ را زیر پا گذاشتند. با این حال ، آنها سریعترین و در نهایت پیشی گرفتن از NASDAQ شش ماه بعد با 4 درصد بهبود یافتند.

صنعت

در این تجزیه و تحلیل ها ، ما بررسی کردیم که چگونه قیمت سهم از نقض داده ها در صنایع خاص تحت تأثیر قرار گرفته است. ما هر یک از سهام را به یکی از پنج عمودی تقسیم بندی کردیم: مراقبت های بهداشتی ، دارایی ، فناوری ، تجارت الکترونیک و رسانه های اجتماعی و خرده فروشی. توجه داشته باشید که نمونه های این نمونه ها بسیار ناچیز هستند ، بنابراین ممکن است مورد توجه قرار بگیرند ، اما از نظر آماری ریشه چندانی ندارند..

امور مالی و پرداخت – JP Morgan Chase ، سیستم های پرداخت Heartland ، در سراسر کشور ، پرداخت های جهانی ، Equifax ، سرمایه یک ، اولین مالی آمریکایی

 • 6 ماه قبل از نقض: -6.42٪ در مقابل NASDAQ
 • 6 ماه پس از نقض: -4.71٪ در مقابل NASDAQ
 • پایین: -16.7٪ در مقابل NASDAQ در روز شانزدهم

همانطور که ممکن است انتظار داشته باشد شرکت های مرتبط با امور مالی با نقض اطلاعات روبرو شده اند. آنها بزرگترین رکود اولیه پس از نقض به طور متوسط ​​رنج می برند ، پس از 16 روز بازار بیش از 17 درصد در برابر NASDAQ فرو رفتند. اگرچه سهام بهتر از نقض قبل از نقض بازار عمل کردند تا پیش از نقض ، اما باز هم بعد از شش ماه اختلاف NASDAQ را با اختلاف 2٪ کمتر تحت فشار قرار دادند..

فناوری: سونی ، اپل ، T-Mobile ، Vodafone ، VTech ، Adobe

 • 6 ماه قبل از نقض: 6.79٪ در مقابل NASDAQ
 • 6 ماه پس از نقض: -4.48٪ در مقابل NASDAQ
 • پایین: -5.3 vs در مقابل NASDAQ در روز 40

سهام فن آوری در مجموع یک آمار اولیه مهم را به خود اختصاص می دهد ، گرچه به اندازه سهام شرکت های دارایی نیست. سقوط اولیه عملکرد تدریجی تر از سایر گروه ها بود و تا 40 روز بازار نتیجه ای نداشت. پیش از این تخلف ، این شرکت ها به طور متوسط ​​از NASDAQ بهتر بودند ، اما در شش ماه پس از آن کمتر از.

تجارت و رسانه های اجتماعی: یاهو ، لینکدین ، ​​BetFair ، Monster ، Dun & Bradstreet ، Ebay ، Facebook

 • 6 ماه قبل از نقض: -6.1٪ در مقابل NASDAQ
 • 6 ماه پس از نقض: + 9.87٪ در مقابل NASDAQ
 • پایین: -5.13٪ در مقابل NASDAQ در روز 9

شرکت های تجارت الکترونیکی و رسانه های اجتماعی قبل از نقض اطلاعات آنها به طور متوسط ​​عملکرد خوبی نداشته اند. اما در شش ماه پس از آن ، آنها موفق شدند بیش از 10٪ از شاخص بازار NASDAQ را پشت سر بگذارند. این علیرغم یک کاهش نسبتا شدید قیمت متوسط ​​به طور مستقیم به دنبال نقض آنها است.

خرده فروشی: Target، TJ Maxx، Depot Home، Staples، Under Armour، Marriott

 • 6 ماه قبل از نقض: -4.26٪ در مقابل NASDAQ
 • 6 ماه پس از نقض: -0.47٪ در مقابل NASDAQ
 • پایین: -0.47٪ در مقابل NASDAQ در روز 132

این طبقه شامل برخی از نقض اطلاعاتی پرمخاطب در تاریخ است ، اما با وجود این ، آنها دچار افت اولیه ای نشدند. اگرچه آنها در اواخر شش ماه هنوز از NASDAQ كمتر عمل كردند ، اما هنوز هم بهبودی در شش ماه قبل.

بهداشت و درمان – سرود ، شبکه بهداشت ، سیستم های بهداشت جامعه

 • 6 ماه قبل از نقض: 4.76٪ در مقابل NASDAQ
 • 6 ماه پس از نقض: 2.97٪ در مقابل NASDAQ
 • پایین: -3.15٪ در مقابل NASDAQ در روز 109

ما فقط چهار مورد نقض را بین سه شرکت بهداشت و درمان تجزیه و تحلیل کردیم ، بنابراین باید نتایج ما با یک دانه بزرگ نمک در این گروه گرفته شود. با این حال ، هر چند که ارزش آن را داریم.

در 14 روز بازار به دنبال این نقض ، شرکت های بهداشت و درمان با کاهش 4 درصدی قیمت سهم روبرو شدند. شش ماه قبل از نقض بهتر از شش ماه بعد بود ، اما در هر دو مورد این شرکت ها به طور متوسط ​​از NASDAQ بالاتر بودند. عملکرد به شدت تحت تأثیر فراز و نشیب های شبکه بهداشت و درمان (HNT $) قرار دارد..

اندازه نقض

این تجزیه و تحلیل هر یک از سهام را با توجه به اندازه نقض گروه بندی می کند: 1-10 میلیون رکورد ، 11 تا 99 میلیون رکورد و 100 میلیون یا بیشتر رکورد نقض شده. فرضیه ما ساده بود: هرچه این نقض بزرگتر باشد ، افت قیمت سهم نیز بیشتر می شود. اما نتایج در واقع ما را غافلگیر کرد.

شرکت هایی که بیشترین نقض را متحمل شده اند ، توانستند آنرا متلاشی کنند و در نهایت از بازار فراتر رفتند ، در حالی که شرکت هایی که نقض کوچکتر دارند از شش ماه عقب مانده اند.

100 میلیون یا بیشتر سابقه: یاهو ، ای بی ، سیستمهای پرداخت Heartland ، LinkedIn ، Equifax ، Under Armour ، Capital One ، Marriott، First American، Facebook

 • 6 ماه قبل از نقض: 15 / -2٪ در مقابل NASDAQ
 • 6 ماه پس از نقض: + 11.74٪ در مقابل NASDAQ
 • پایین: -5.79٪ در مقابل NASDAQ در روز 9

در نتیجه شرکت هایی که رکورد زیادی را به خود اختصاص داده اند ، در نتیجه افت شدید عملکرد در برابر NASDAQ را تجربه کردند. آنها به زودی بهبود یافتند ، اما در نهایت 12 درصد از NASDAQ پیشی گرفتند ، که بهبود قابل توجهی در شش ماه قبل از نقض بود. عملکرد به لطف سیستمهای پرداخت Heartland (HPY $) تا حد زیادی بالا برگزار شد..

10-99 میلیون رکورد: Anthem، Target، JP Morgan Chase، Sony، TJ Maxx، Home Depot، Adobe، Dun & بردستریت ، اپل ، T-Mobile ، فیس بوک

 • 6 ماه قبل از نقض: -1.34٪ در مقابل NASDAQ
 • 6 ماه پس از نقض: -1.12٪ در مقابل NASDAQ
 • پایین: -4.1 vs در مقابل NASDAQ در روز 45

ما شاهد کاهش تدریجی ناچیز در عملکرد قیمت سهام در میان این سهام پس از نقض آنها هستیم ، اما بیشتر آنها با NASDAQ همگام هستند..

سهام قابل توجه برای رعایت اینجا اپل (AAPL $) است که با اکثر سایرین در تقابل شدید قرار گرفت. در حالی که اپل نقض داده ها را متحمل شد ، تقصیر این نقض مستقیماً اپل نبود ، بلکه نشتی از اجرای قانون داده های مشتری اپل بود. ما می دانیم که عملکرد ضعیف اپل در این دوره بیشتر مربوط به جانشینی مدیرعامل سابق خود استیو جابز بود ، که کمتر از یک سال قبل درگذشت ، و راه اندازی اولین آیفون از زمان مرگ وی.

1-10 میلیون رکورد: هیولا ، RBS ، شبکه بهداشت ، پرداخت های جهانی ، وودافون ، استپلز ، سیستم های بهداشت جامعه

 • 6 ماه قبل از نقض: -0.36٪ در مقابل NASDAQ
 • 6 ماه پس از نقض: -5.9٪ در مقابل NASDAQ
 • پایین: -11.28٪ در مقابل NASDAQ در روز 106

نقض های کوچکتر به عنوان بزرگترین تخلف در کوتاه مدت تأثیر منفی مشابهی بر قیمت سهام گذاشت ، اما قیمت سهم نتوانست بهبود یابد. همانطور که انتظار دارید – اما طبق قانون نیست – آنها در شش ماه پس از نقض بدتر از شش ماه قبل بدتر عمل کردند.

حساسیت اطلاعات سرقت شده

این تجزیه و تحلیل سهام با توجه به حساسیت داده های نقض شده است. آنهایی که حساس ترین اطلاعات – کارتهای اعتباری و شماره های اوراق بهادار اجتماعی را فاش کردند – ضربه قابل توجهی به خود گرفتند ، در حالی که آسیب آنهایی که رمزهای عبور پیدا کردند جزئی نیست..

اطلاعات بسیار حساس – Target ، Sony ، سیستم های پرداخت Heartland ، TJ Maxx ، انبار خانه ، پرداخت های جهانی ، موارد اصلی ، سیستم های بهداشت جامعه ، Equifax ، زیر آرماتور ، سرمایه یک ، اولین آمریکایی ، ماریوت

 • 6 ماه قبل از نقض: – 74/1٪ در مقابل NASDAQ
 • 6 ماه پس از نقض: -3.52٪ در مقابل NASDAQ
 • پایین: -7.83 vs در مقابل NASDAQ در روز 40

گروه اول اطلاعات بسیار حساس است ، در درجه اول شماره های کارت اعتباری و بدهی یا شماره های تأمین اجتماعی. هنگامی که این اطلاعات فاش می شود ، عواقب مستقیمی وجود دارد – سرقت هویت و کلاهبرداری کارت اعتباری – که با رفع سریع شرکت قابل حل نیست..

این شرکت ها در دو ماه اول پس از نقض این شرکت ، شاهد افت شدید عملکرد سهام سهم بودند. آنها در شش ماه بدتر از شش ماه قبل بدتر عمل کردند اما خیلی زیاد نبودند.

گذرواژه‌ها ، اطلاعات ورود به سیستم و سوابق پزشکی – Ebay، Anthem، LinkedIn، Health Net

 • 6 ماه قبل از نقض: -8.86٪ در مقابل NASDAQ
 • 6 ماه پس از نقض: + 11.02٪ در مقابل NASDAQ
 • پایین: N / A
  نحوه استفاده از رمزگذاری PGP با Gmail

گروه دوم شامل رمزهای عبور رمز نشده ، سؤالات و پاسخهای مخفی ، سوابق پزشکی و سایر اطلاعات ورود به سیستم است. این اطلاعات می تواند توسط هکرها برای دسترسی به حساب های کاربری استفاده شود. در حالی که یک شرکت به سادگی می تواند در چنین مواردی به تنظیم مجدد رمز عبور احتیاج داشته باشد ، بسیاری از افراد از همان رمز عبور استفاده می کنند و اطلاعات را در سایت های دیگر وارد می کنند این بدان معناست که اطلاعات می توانند به صورت غیرمستقیم باعث هک شدن حسابهای دیگران شوند.

به دلیل نقض آنها ، قیمت سهام این شرکت ها کاهش نیافته است. عملکرد متوسط ​​توسط LinkedIn که در سال بعد از نقض آن به مایکروسافت فروخته شد و از لیست NASDAQ حذف شد ، بسیار تحت تأثیر قرار گرفت. بدون آن ، قیمت ها به تدریج و پایدار تر می روند ، اما با این وجود یک افزایش است. شش ماه پیش از این نقض ، پیشرفت قابل توجهی در شش ماه قبل از مقایسه با بازار داشته است.

نام کاربری ، آدرس ایمیل ، شماره تلفن ، آدرس – JP Morgan Chase ، Yahoo، Adobe، Apple، Monster، Vodafone، Dun & بردستریت ، فیس بوک

 • 6 ماه قبل از نقض: + 3.57٪ در مقابل NASDAQ
 • 6 ماه پس از نقض: -0.11٪ در مقابل NASDAQ
 • پایین: -3.12 on در روز 48

سرانجام ، گروه آخر شامل نقض اطلاعاتی است که نمی توان هکرها برای دسترسی به حساب شخصی به طور مستقیم از آنها استفاده کرد ، اما می تواند برای هدف قرار دادن دارندگان حساب با تبلیغات ، کلاهبرداری و ایمیل های فیشینگ استفاده شود. این اطلاعات شامل آدرس های ایمیل ، نام های کاربری ، آدرس ها و شماره تلفن ها از جمله سایر اطلاعات است.

رویال بانک اسکاتلند (RBS) و Monster (MWW) بلافاصله پس از نقض آنها کاهش نمی یابد ، بنابراین ما تا هفته دوم شاهد افت شدید نیستیم. عملکرد به مدت دو ماه ادامه داشت. شش ماه بعد ، این شرکت ها با NASDAQ در مسیر برگشت بودند ، هرچند که به مراتب بدتر از شش ماه قبل بودند.

نقض داده هایی که ما آنالیز کردیم

در زیر ما به هریک از شرکتها و برخی جزئیات در مورد نقض داده های مربوطه آنها لیست کرده ایم. توجه داشته باشید که برخی از شرکتها از نقض داده های متعدد رنج می برند. در این حالت ، ما تجزیه و تحلیل خود را از روز کاری قبل از اولین تخلف داده شروع کردیم. بیشتر شرکت ها در NYSE ذکر شده اند ، اما برخی از آنها در بورس اوراق بهادار لندن و هنگ کنگ ذکر شده اند. در این حالت ، ما آن را در مقایسه NASDAQ ما قرار ندادیم ، فقط تجزیه و تحلیل قیمت عادی سهم. اگر شرکتی در چندین بورس اوراق بهادار ذکر شده باشد ، ما برای اطلاعات NYSE تصمیم گرفتیم زیرا بیشتر با NASDAQ مطابقت دارد..

ما تصمیم گرفتیم از تاریخ روز قبل از افشای مطابق با اولین گزارش ممکن رسانه ها ، انتشار مطبوعات یا سایر منابع موجود به صورت آنلاین استفاده کنیم. البته توجه داشته باشید که نقض داده ها اغلب خیلی زودتر اتفاق می افتد. هنگامی که یک هکر دسترسی پیدا کرد ، می تواند برای چندین هفته ، ماه و حتی سالها ناشناخته باقی بماند. حتی پس از کشف و مسدود شدن ، شرکت ها غالباً هفته ها یا ماه ها قبل از افشای عمومی نقض صبر می کنند.

Adobe ($ ADBE)

 • 13 اکتبر 2013 – 38 میلیون پرونده کاربر فعال شامل 3 میلیون شماره کارت اعتباری رمزگذاری شده نقض شده در 17 سپتامبر 2013

اپل (AAPL $)

 • 3 سپتامبر 2012 – 12 میلیون شناسه دستگاه منحصر به فرد از لپ تاپ یک عامل FBI به سرقت رفت
 • ما می دانیم که عملکرد ضعیف اپل در این دوره بیشتر مربوط به جانشینی مدیرعامل سابق خود استیو جابز بود ، که کمتر از یک سال قبل درگذشت ، و راه اندازی اولین آیفون از زمان مرگ وی.

سرود (ANTM $)

 • 4 فوریه 2015 – 80 میلیون پرونده پزشکی در ژانویه 2015 نقض شد

سرمایه یک (COF $)

 • 30 ژوئیه 2023 – 100 میلیون پرونده ، شامل اطلاعات حساب بانکی ، SSN و اطلاعات عمومی حساب ، نقض شده توسط یک کارمند شرکت

سیستم های بهداشت جامعه (CYH $)

 • 18 آگوست 2014 – 4.5 میلیون نام ، آدرس ، تاریخ تولد ، شماره تلفن و شماره های تأمین اجتماعی که بین آوریل و ژوئن نقض شده است

دون & Bradstreet (DNB $)

 • 15 مارس 2023 – 33.6 میلیون پرونده حاوی جزئیاتی از عنوان شغلی گرفته تا آدرس ایمیل نقض شده است
 • 25 سپتامبر 2013 – د&B ، Altegrity ، و LexisNexis همه تخلف را در ماه آوریل به نام ها ، آدرس ها ، سوابق املاک و آمارهای مهم گزارش می دهند

فیس بوک (FB $)

 • 3 آوریل 2023 – 540 میلیون پرونده در مورد کاربران فیس بوک در معرض توسعه دهندگان برنامه شخص ثالث از جمله نام حساب ، شناسه ، دوستان ، عکس ها ، ورود به سیستم موقعیت مکانی و جزئیات مربوط به نظرات و واکنش ها به پست ها. 22000 از این شامل گذرواژه‌های حساب است.
 • 28 سپتامبر 2023 – 50 میلیون اکانت فیس بوک از طریق علائم دسترسی مسروقه که به مهاجمان اجازه می دهد حساب ها را ربودند ، به خطر افتاد

اولین مالی آمریکا (FAF)

 • 24 ماه مه 2023 – 885 میلیون پرونده با قدمت 16 سال در معرض ، از جمله شماره حساب های بانکی ، بیانیه ها ، سوابق وام های رهنی و مالیاتی ، شماره های تأمین اجتماعی ، رسیدهای مربوط به سیم و تصاویر مجوز راننده

Ebay ($ EBAY)

 • 21 مه 2014 – 145 میلیون حساب در فوریه / مارس 2014 با گذرواژه نقض شده است

Equifax (EFX $)

 • 17 سپتامبر 2023 – 143 میلیون نفر از مصرف کنندگان آمریکایی ، شماره های تأمین اجتماعی و تاریخ تولد در معرض دید قرار گرفته اند ، برخی اوقات شامل مجوزهای رانندگی و / یا شماره کارتهای اعتباری. برخی از مشتریان کانادایی و انگلیس نیز تحت تأثیر قرار گرفتند.

پرداخت جهانی (GPN $)

 • 2 آوریل 2012 – 1.5 میلیون شماره کارت اعتباری و بدهی در اوایل ماه مارس نقض شد

شبکه بهداشت و درمان (HNT $)

 • 19 نوامبر 2009 – هارد دیسک با ارزش هفت سال اطلاعات مالی و پزشکی شخصی 1.5 میلیون مشتری شبکه بهداشت و درمان شبکه شمال شرقی در ماه مه 2009 مفقود شد
 • 15 مارس 2011 – نه درایو سرور حاوی نام ، آدرس ، شماره تأمین اجتماعی ، اطلاعات مالی و داده های سلامتی 1.9 میلیون مشتری از مرکز داده های آی بی ام مفقود شده اند

سیستم های پرداخت Heartland (HPY $)

 • 31 مه 2015 – 130 میلیون کارت اعتباری نقض شده در 8 مه 2015

انبار خانه (HD $)

 • 18 سپتامبر 2014 – 56 میلیون کارت اعتباری در مدت 5 ماه نقض شد

JP Morgan Chase (JPM $)

 • 10 نوامبر 2015 – 83 میلیون جزئیات حساب شامل نام ، ایمیل ، آدرس پستی و شماره تلفن های نقض شده در ژوئیه / آگوست 2014

LinkedIn ($ LNKD)

 • 18 مه 2016 – 117 میلیون ایمیل و رمز عبور نقض شده در سال 2012
 • مایکروسافت برای دستیابی در ژوئن سال 2016 توافق نامه ای را امضا کرد
 • دسامبر 2016 حذف شد

Marriott International ($ MAR)

 • Novemer 30، 2023 – 500 میلیون پرونده از یک پایگاه داده رزرو شامل نام ها ، آدرس ها ، کارت های اعتباری ، شماره تلفن ها ، شماره گذرنامه ها و اطلاعات سفر با قدمت سال 2014

هیولا (MWW $)

 • 21 آگوست 2007 – 1.3 میلیون نام ، آدرس ، شماره تلفن و آدرس ایمیل افراد متقاضی کار پنج روز قبل از افشای نقض شد
 • 23 ژانویه 2009 – تعداد نامعلومی شناسه کاربری و کلمه عبور به همراه نام ها ، آدرس های ایمیل ، تاریخ تولد ، جنسیت ، قومیت و در برخی موارد ، وضعیت زندگی کاربران به سرقت رفت.

رویال بانک اسکاتلند (RBS $)

 • 29 دسامبر 2008 – داده های کارت حقوق صاحبان کارت و هدیه RBS Worldpay 1.5 میلیون نقض شد ، 1.1 میلیون از آن شامل سوابق تأمین اجتماعی نیز در 10 نوامبر ، بیش از یک ماه قبل شد.

سونی (SNE $)

 • 24 نوامبر 2014 – 10 میلیون پرونده کارمند از جمله برخی از شماره های تأمین اجتماعی که گفته می شود طی یک دوره طولانی مدت نقض شده است
 • 26 آوریل 2011 – شبکه پلی استیشن سونی و سرگرمی آنلاین 77 میلیون حساب از جمله برخی از اطلاعات کارت اعتباری را کشف کرد ، که 7 روز قبل کشف شده است

Staples ($ SPLS)

 • 19 دسامبر 2014 – 1.16 میلیون شماره کارت اعتباری و بدهی نقض شده بین آوریل و سپتامبر

هدف (TGT $)

 • 19 دسامبر 2013 – 70 میلیون کارت جزئیات در نوامبر-دسامبر 2015 نقض شد

TJ Maxx (TJX $)

 • 29 مارس 2007 – 45.6 میلیون (سایرین گزارش 94 میلیون) سوابق اطلاعات کارت اعتباری و بدهی نقض شده از اواسط سال 2005 و 18 ماه به طول انجامید

T-Mobile (TMUS $)

 • 1 اکتبر 2015 – 15 میلیون مشتری مشتری T-Mobile که از شماره Experian و از جمله شماره های تأمین اجتماعی برگرفته از Experian است
 • 10 آوریل 2008 – 17 میلیون شماره تلفن ، آدرس ، تاریخ تولد و آدرس های ایمیل نقض شده در سال 2006 (این در واقع شرکت مادر T-Mobile بود ، Deutsche Telekom ، و بنابراین در محاسبات ما گنجانده نشده است)

تحت زره پوش (UAA $)

 • 29 مارس 2023 – 150 میلیون حساب کاربری برای برنامه MyFitnessPal UnderArmour نقض شد ، نام کاربری ، آدرس های ایمیل و رمزهای ورود به سیستم رخ داد

Vodafone (VOD $)

 • 12 سپتامبر 2013 – بیش از 2 میلیون نام ، آدرس ، شماره حساب بانکی و تاریخ تولد نقض شده است

یاهو (YHOO $)

 • 22 سپتامبر 2016 – 500 میلیون حساب در سال 2014 نقض شده است
 • 14 دسامبر 2016 – 1 میلیارد حساب در سال 2013 نقض شد
 • 20 مه 2013 – 22 میلیون کاربر شناسه Yahoo Japan نقض شده در 16 مه (توجه: یاهو ژاپن به طور جداگانه در بورس اوراق بهادار توکیو ذکر شده است و بخشی از این تجزیه و تحلیل نیست)

اعتبار سنجی معیار NASDAQ

ما همان تحلیل کلی یک ساله را که در NASDAQ علیه S استفاده کردیم ، اجرا کردیم&ص 500. ما این کار را کردیم تا اطمینان حاصل شود که نتایج مقایسه NASDAQ از نظر مادی مشابه سایر معیارهای گسترده است. اس&P 500 یک معیار نسبتاً استاندارد برای عملکرد کلی بازار است.

در اینجا مقایسه کلی NASDAQ برای یک سال است:

breach_nasdaq_1_year_all

و در اینجا آن را برای S است&P 500:

breach_snp_1_year_all

منحنی کمی متفاوت است اما در کل تفاوت چندانی با NASDAQ ندارد.

مطالعات 2023 در مقابل 2023/19

نسخه های 2023 و 2023 این مطالعه تجدید نظر در یک مطالعه مشابه است که ما در سال 2023 انجام دادیم. تغییرات مربوط به سال 2023 شامل موارد زیر است:

 • دو شرکت جدید اضافه شده است: Under Armour (UAA) و Equifax (EFX)
 • سه شرکتی را که در فهرست NYSE ثبت نشده اند حذف کردند تا یک مجموعه داده یکنواخت تر دریافت کنند: Betfair ، سراسر کشور و VTech
 • اگر یک شرکت دارای دو نقض اطلاعات است که معیارها را رعایت می کنند ، ما به جای فقط آخرین مورد (SNE ، HNT ، TMUS) هر دو را تجزیه و تحلیل کردیم
 • به جای 1-3 سال تمرکز را به 6 ماه تغییر دهید. تأثیر نقض داده ها بر قیمت سهم با گذشت زمان کاهش می یابد ، بنابراین ما تصمیم گرفتیم که زمانی که تغییرات در قیمت سهم مستقیماً به نقض داده ها مربوط می شود ، به یک بازه زمانی کوتاهتر نگاه کنیم..
 • شامل 6 ماه قبل از نقض برای مقایسه نوسانات قیمت سهم قبل و بعد از نقض و اضافه کردن زمینه.
 • تمرکز بیشتر روی مقایسه عملکرد NASDAQ و کمتر به نوسان قیمت سهم است
 • تجسم بهبود یافته با ویژگی های تعاملی.

تغییرات سال 2023 شامل موارد زیر است:

 • پنج مورد نقض چهار شرکت دیگر: فیس بوک (FB) ، اول مالی آمریکا (FAF) ، سرمایه یک (COF) و ماریوت بین المللی (MAR)
 • مقولات مقایسه “زمان نقض” را بیش از یک سال تغییر داده است

در مطالعه سال 2023 ، کاهش آهسته تر عملکرد را با گذشت زمان نسبت به سال 2023 نشان دادیم. این به احتمال زیاد با معرفی شرکت های جدید و نقض در مجموعه داده ها انجام می شود..

شارژ گاو – نیویورک سیتی“توسط سام والادی دارای مجوز تحت CC BY 2.0

About the author

Comments

 1. این مطلب درباره نقض داده ها و تأثیر آن بر شرکت ها و بازار است. نقض داده ها می تواند عواقب جدی برای شرکت ها داشته باشد، از جمله اخراج کارکنان، آسیب به شهرت شرکت و تأثیر آن برای سالها، ایجاد شک و تردید در مصرف کنندگان و مزیت رقابتی شرکت در بازار. در این مطلب، تحلیلی از قیمت سهام 28 شرکت پس از نقض داده هایشان ارائه شده است. نتایج نشان می دهد که شرکت های نقض شده در کوتاه مدت بازار را تحت الشعاع قرار می دهند، اما در بلند مدت، قیمت سهام آنها رشد می کند. همچنین، شرکت های دارایی و پرداختی بیشترین افت عملکرد سهم را در پی نقض داده ها داشتند. این مطلب برای شرکت های بیشتر بهبود روش و ایجاد تصویری تعاملی بهتر پیشنهاد می کند.

Comments are closed.