Sextorce (با مثال) چیست و چگونه می توانید از آن جلوگیری کنید؟

سکانس

به طور کلی ، تنش جنسی اخاذی است که از جنس جنسی برخوردار است ، اما می تواند اشکال مختلفی به خود بگیرد. این جنایت در بسیاری از مناطق جهان نگرانی فزاینده ای دارد و طیف وسیعی از اهداف از جمله مردان ، زنان ، خردسالان و بزرگسالان را تحت تأثیر قرار می دهد. گذشته از آسیب های روانی و گاه جسمی که به آن منتقل می شود ، مشکل عمده این جرم این است که بسیاری از پرونده ها گزارش نشده می شوند زیرا قربانیان خیلی خجالت می کشند.

با محبوبیت رسانه های اجتماعی ، برنامه های پیام رسانی و قرار ملاقات آنلاین ، تبادل مواد صریح آنلاین بصورت بسیار مرسوم است. بعلاوه ، وب کم ها برای افراد بسیار ساده می توانند خود را ضبط کنند (یا به طور پنهانی ضبط شوند). با شیوع جرائم وابستگی ، مهم است که همه از آنچه باید مراقبت کنند آگاه باشند.

در این پست ، ما توضیح می دهیم که تفکیک چیست ، و چگونه اتفاق می افتد ، از جمله توصیف برخی از نمونه های زندگی واقعی. ما سپس نکاتی را برای کمک به شما در جلوگیری از تبدیل شدن به قربانی بعدی کاهش جنسیت ، ارائه خواهیم کرد.

تفکیک چیست و اهداف کیست?

FBI تعریف رابطه جنسی را تعریف می کند "جرم جدی که وقتی شخصی تهدید می کند مواد شخصی و حساس شما را توزیع نمی کند ، اگر به آنها عکس هایی از ماهیت جنسی ، نعمت های جنسی یا پول در اختیار آنها نگذارید."

به طور معمول ، مرتکب شده است (یا تصریح می کند که داشته باشد) تصاویر یا فیلم های سازش ناپذیر یا قربانی. آنها تهدید می کند که آنها را آنلاین منتشر کرده یا آنها را با دوستان به اشتراک بگذارید, اعضای خانواده یا همکاران اگر قربانی مواد بیشتری را ارائه نمی دهند ، به اقدامات جنسی مشغول شوند یا پول را تحویل دهند. و این تهدیدات بسیار بیکار است. اینفوگرافیک ، منتشر شده توسط Thorn ، نشان می دهد که نگران کننده 45 درصد از عاملان در واقع تهدیدات را انجام داده اند.

بخش اینفوگرافیک Thron.

یک اینفوگرافیک دیگر که بر اساس یک تحقیق در بروکینگز انجام شده است ، گزارش داده است که بیشترین قربانیان بزرگسالی رشد جنسی زن هستند. با این حال ، آن را نیز تقسیم به عنوان استفاده از اطلاعات شخصی برای مجبور کردن قربانیان به انجام فعالیت جنسی تعریف کرد ، و به نظر نمی رسد که شامل اخاذی برای پول باشد.

آمار توالی اینفوگرافیک.

وقتی توقیف را گسترش می دهید و شامل جنایاتی می شوید که از قربانیان خواسته می شود در ازای عدم اشتراک گذاری تصاویر یا فیلم های صمیمی ، پول نقد را کاهش دهند ، به نظر می رسد یک پایگاه بزرگ مرد وجود دارد. این نوع از جدا شدن در انگلیس پس از تعدادی از خودکشی های مردانه مربوط به موارد جداشدگی برجسته شده است.

گفته می شود که باندها در فیلیپین ، رومانی ، مراکش و سایر نقاط جهان مردان ، از جمله پرسنل نیروهای مسلح را هدف قرار می دهند., تحت پوشش زنانی که به دنبال رابطه جنسی هستند. آنها حتی دفاتر تماس با مرکز تماس را راه اندازی کرده اند که از این طریق می توانند فعالیت کنند. سایر طرح های جداسازی کمتر مورد هدف قرار گرفته و بیشتر شبیه به طرح های فیشینگ عمومی هستند.

Sextort یک نگرانی رو به رشد است

موارد Sextort در حال افزایش است. در ژوئیه سال 2018 ، اف بی آی 13000 شکایت از تقارن بیشتر نسبت به ماه قبل دریافت کرد. در انگلستان بیش از 1300 مورد در سال 2017 گزارش شده است که سه برابر تعداد آن در سال 2015 است. بعلاوه ، این احتمالاً فقط نوک کوه یخ است با توجه به اینکه تعداد زیادی از موارد گزارش نشده است.

تصور می شود که سکونت به دلیل ماهیت جذاب این جنایت ، در بین جنایتکاران افزایش می یابد. بسیار محتمل است که اهداف انجام شود به جای پرداختن به پیامدهای شرم آور ، هزینه بپردازید از به اشتراک گذاشتن تصاویر و فیلم های خصوصی خود با دوستان ، اعضای خانواده ، همکاران و عموم مردم.

سهولت سقوط قربانیان این طرح ها نیز نگرانی بزرگی برای شرکت ها و دولت ها است. کارمندان شرکتها به راحتی می توانند اعتبار کارمندان و سایر اطلاعات را برای استفاده در جرایم آینده به کار گیرند.

پرسنل نظامی اهداف اصلی هستند زیرا رفتار آنها از نزدیک مورد بررسی قرار می گیرد ، بنابراین احتمال بیشتری دارد که خواسته ها را رعایت کنند. این خصوصاً نگران کننده است هنگامی که فکر می کنید آنها می توانند یک مورد ارائه دهند پشت درهای اطلاعات طبقه بندی شده و حتی به خطر انداختن امنیت ملی.

افزایش موارد مربوط به خودکشی مربوط به تفکیک ماهیت بسیار جدی این جنایات است. این جنایتکاران در حال ویران کردن و پایان دادن به زندگی هستند ، بنابراین تأثیر اجتماعی بسیار زیاد است.

روش های جداسازی

Sextort می تواند از طریق روشهای مختلفی اتفاق بیفتد ، اما در اینجا چند سناریو کلی وجود دارد:

طرح های فیشینگ ایمیل

یک ایمیل به صندوق ورودی شما وارد می شود که بیان می کند فرستنده یکی از رمزهای عبور شما را دارد (که آنها را در ایمیل درج خواهید کرد). آنها تهدید می کنند عکس ها یا فیلم های صمیمی شما را منتشر می کنند ، مگر اینکه پول یا مطالب صریح ارسال کنید یا اعمال جنسی انجام دهید. بسیاری از این کلاهبرداری ها مبتنی بر برداشتن رمز عبور است و اگر هنوز رسانه حساس در سایت قدیمی ندارید ، این می تواند یک اشتباه باشد.

رسانه های اجتماعی

بسیاری از کلاهبرداری های جداگانه با برخوردهای به ظاهر بی ضرر در رسانه های اجتماعی یا سایت های دوست یابی شروع می شوند. سرانجام ، مرتکب قربانی را وادار به ارسال تصاویر صریح ، برهنه شدن در دوربین یا انجام اعمال جنسی هنگام دوربین می کند. تصاویر و فیلم های بدست آمده پس از آن می توانند باج بگیرند.

مربوط: چگونه از حریم شخصی خود در فیس بوک محافظت کنیم

حساب های هک شده

اگر تاکنون تصاویر یا فیلم های صریح را از طریق رسانه های اجتماعی یا یک برنامه گپ ارسال کرده اید یا در یکی از آن سیستم عامل ها ذخیره شده اید ، شخصی می تواند با هک کردن حساب شما دست خود را از آنها بگیرد. در صورت عدم رعایت تقاضاها ، آنها همچنین می توانند از حساب شما برای به اشتراک گذاری تصاویر با دوستان ، اعضای خانواده و همکاران استفاده کنند.

وب کمهای هک شده

برخی از وحشتناک ترین موارد مربوط به تنش شامل بارگیری بدافزارها بر روی دستگاه قربانی است. هنگامی که در آنجا وجود دارد ، می تواند به یک هکر اجازه دهد کنترل دوربین ها و میکروفن ها را بدست آورد ، و کلید های قفل را نصب کند. این بدان معنی است که کسی می تواند همه حرکتهای شما (در مجاورت رایانه شما) را کنترل کند. و از طریق keyloggers می توانند اعتبار همه حسابهای شما را کشف کنند. این ممکن است دور از ذهن به نظر برسد ، اما بیشتر از آنچه فکر می کنید اتفاق می افتد.

مربوط: نحوه تضمین وب کم خود

نمونه های واقعی از جداسازی

گویی این کافی نیست که شما را نسبت به فعالیتهای آنلاین (و آفلاین) خود محتاط تر کنید ، در اینجا نمونه هایی از زندگی واقعی از موارد جداشدگی ذکر شده است.

لوئیس میانگوس: در سال 2010 ، لوئیس میانگوس به اتهام هک کردن رایانه ها و مأموریت های تلفنی در پرونده ای که منجر به جدایی صدها زن از جمله ده ها کودک خردسال شد ، مقصر بود. او بدافزار خود را ایجاد کرد که قربانیان ناآگاهانه بارگیری کردند و به وی کنترل کامپیوترهایشان دادند. Mijangos فیلم هایی را از اهداف خود ضبط کرد ، پریشان کننده ، دوش گرفتن ، و رابطه جنسی برقرار کرد و تهدید کرد که اگر این تصاویر و فیلم های مستهجن بیشتری را برای او ارسال نکنند ، فیلم ها را به اشتراک می گذارد. وی سرانجام به شش سال زندان محكوم شد ، اما تأثیرات جنایات وی بر قربانیان وی بدون تردید بسیار طولانی تر از این خواهد بود.

لوکاس مایکل شانسلر: این مرد تقریباً 350 دختر از ایالات متحده ، کانادا و انگلیس را ترور کرد. وی بعنوان پسرهای مختلف نوجوان مطرح شد و دختران را ترغیب به ارسال تصاویر برهنه کرد. وی تهدید کرد که در صورت عدم ارسال بیشتر ، این تصاویر را با دوستان دختر به اشتراک می گذارد و برخی از این تهدیدها را دنبال می کند. سرانجام Chansler به مدت 105 سال به زندان فرستاده شد.

باند رومانیایی: نوجوان ایرلندی ، رانان هیوز ، توسط یك باند رومانیایی فریب خورد و به عنوان یك علاقه بالقوه عاشقانه "امیلی ماژ" ظاهر شد. آنها او را ترغیب كردند كه تصاویر صمیمی بفرستد و سپس از وی خواست كه مبلغ باج 3،000 یورو (3،471 دلار) را بپردازد. وقتی او نتوانست هزینه پرداخت کند ، تصاویر به صورت آنلاین به اشتراک گذاشته می شدند و باعث می شد فرد 17 ساله خودکشی کند. موارد مشابه در انگلیس و ایرلند تقریباً در همین زمان شاهد حداقل چهار مرد دیگر بودند که خود را می کشند.

باند فیلیپینی: یک مرد جوان انگلیس ، تنها به عنوان سیمون بنام ، اعتراف کرد که وقتی قربانی سکونت شد ، شرمنده شد. وی به دلیل ضرب و شتم ضبط شده در فیلیپین کشته شد و یک باند در فیلیپین سعی کرد وی را با 600 پوند (782 دلار) اخاذی کند. این باند اطلاعات تماس دوستان ، خانواده و همكارانش را در اختیار داشت ، بنابراین وی بخشی از باج را به آنها پرداخت.

گذرواژه‌های قدیمی: کلاهبرداری محبوب که در حال حاضر دور را انجام می دهد شامل رمزهای عبور قدیمی است. این گذرواژه‌ها ممکن است سالها پیش در نقض اطلاعات دخیل بوده باشد ، بنابراین احتمال وجود دارد که قربانیان حتی از آنها استفاده نکنند. با این وجود ، دیدن گذرواژه قدیمی خود در یک ایمیل می تواند کافی باشد تا شما را متعجب سازد که آیا فرستنده آیا واقعاً سازش دارد یا خیر. کلاهبرداران ادعا می کنند دارای تصاویر یا فیلم های صمیمی هستند و تهدید می کنند که آنها را با مخاطبین به اشتراک بگذارید یا آنها را به صورت آنلاین ارسال می کنید ، اگرچه آنها اغلب شکاف می گیرند و چیزی برای آشکار کردن ندارند. با این وجود ، این یک تاکتیک بسیار سودآور است.

توالی مشهور: در انگلستان ، یک مجری مشهور تلویزیون ، دن لاب ، پس از اینکه به طور مخفیانه فیلم برداری شد ، اخاذی شد. دن به جای این که رها شود ، تصمیم گرفت فیلمی به نام Celebrity Sextorce بسازد و سفر خود را مستند کند تا دریابد که چگونه نوار در وهله اول ضبط شده است. افراد مشهور دیگری که در موارد مربوط به جداشدگی درگیر بوده اند عبارتند از: ژن سیمونز ، جان استاموس و کامرون دیاز.

آنتون مارتیننکو: این مورد جان بیش از 150 پسر را تحت تأثیر قرار داد ، عمدتاً در میانه غربی ایالات متحده. مارتیننکو با نمایش زنان به عنوان جذاب در رسانه های اجتماعی و ترغیب قربانیان خود برای ارسال تصاویر برهنه ، بر ورزشکاران جوان پیروز شد. وی سپس تهدید کرد که در صورت ارسال بیشتر تصاویر ، آنها را بصورت آنلاین منتشر می کند ، و در برخی موارد سعی می کرد که پسران را به سمت انجام امور جنسی با او بکشاند. تصور می شود دو قربانی وی به زندگی خود پایان داده اند. وی به 38 سال زندان محکوم شده است.

پوستر جاستین بیبر: در سال 2017 ، برایان اسیرلین به جرم ادغام یک دختر نه ساله با حضور در نقش پاپاستار جاستین بیبر دستگیر شد. بنا بر گزارش ها ، وی به این جنایت اعتراف كرده و خود را در موارد مشابه دیگری درگیر كرده است.

چگونه برای جلوگیری و مقابله با تفکیک

ممکن است اجتناب از یافتن خود در یکی از این شرایط ساده به نظر برسد ، اما تعداد افرادی که به طور تصادفی در این طرح ها گرفتار می شوند ، تعجب آور است. این امر به ویژه با توجه به افزایش تعداد روابطی که از طریق رسانه های اجتماعی و سایت های دوستیابی آنلاین ایجاد می شود صادق است. در اینجا چند نکته برای ایمن ماندن آورده شده است.

عقل خود را در مورد خود داشته باشید

اگرچه همه ما می خواهیم اعتقاد داشته باشیم که عشق واقعی وجود دارد ، اگر به نظر می رسد که صادرکننده حقیقت داشته باشد ، احتمال وجود دارد ، این یک کلاهبرداری است. ما نمی گوییم که شما باید کاملاً بدبینانه به دنیای آشنایی آنلاین بپردازید ، اما باید باهوش باشید. خود را در مورد کلاهبرداری های معمول آموزش دهید و همیشه سعی کنید با عقلانی درباره برخوردهایی که به صورت آنلاین می کنید فکر کنید.

برخی از بررسی های پس زمینه را انجام دهید

اگر شک و تردید دارید ، ضروری نیست که کمی عمیق تر حفر شوید تا دریابید با چه کسی واقعا صحبت می کنید. بسیاری از کلاهبرداران پروفایل های جعلی ایجاد می کنند ، روشی که به عنوان "ماهیگیری" شناخته می شود تا در طعمه خود را فریب دهند. وب سایت هایی مانند Romance Scam و Scamdigger وجود دارد که به این افراد کلاهبردار اختصاص داده می شوند ، اما تنظیم کلاهبرداران بسیار ساده است.

وب سایت Scamdigger.

برخی از مجرمان تنبل استفاده از همان عکس را در زیر چند نام مستعار ادامه می دهند و حتی ابزارهایی وجود دارد که می توانید برای بررسی اینکه آیا قبلاً از یک تصویر استفاده شده است استفاده کنید. با این حال ، حتی اگر کسی این چک ها را پشت سر بگذارد ، به این معنی نیست که آنها قانونی هستند.

هرگز فیلم یا عکس صمیمی ارسال نکنید

این باید بدون گفتن باشد ، اما همیشه باید از ارسال تصاویر و فیلم های صمیمی برای هر کسی که به آن اعتماد کامل نداشته باشید خودداری کنید اما همانطور که می گویند ، عشق کور است و مجرمان می توانند بسیار دستکاری شوند. به همین ترتیب ، شما باید از نگه داشتن عکس یا فیلم های صمیمی در دستگاه های متصل به اینترنت خودداری کنید. اگر شما در بارگیری انواع خاصی از بدافزارها گول زده اید ، می توانید مجرمان را به ماشین های خود دسترسی کامل دهید.

از رمزهای عبور قوی استفاده کنید

قربانیان سکونتگاه پس از هک شدن یک حساب ، اغلب هدف قرار می گیرند. مجرم می تواند از تصاویر یا فیلم های ذخیره شده در حساب استفاده کند ، به علاوه آنها می توانند در صورت تهدیدات خود از مخاطبین استفاده کنند. مهم است که از همه حسابهای خود با گذرواژه‌های قوی محافظت کنید. این باعث می شود که فرد متجاوز در یک حمله بی رحمانه اقدام به حدس زدن رمزعبور کند.

ابزار تولید رمز عبور ماابزار ژنراتور گذرواژه ما می تواند به شما در یافتن رمزهای عبور قوی کمک کند.

به علاوه ، شما همیشه باید برای هر حساب از رمزعبور متفاوتی استفاده کنید. اگر با یک آگاهی یا ناآگاهانه درگیر نقض داده شده باشید ، اعتبار شما می تواند در مکان های وب تاریک انجام شود. تمام کاری که باید انجام دهد استفاده از اعتبارنامه برداشت شده است تا سعی کند وارد سیستم عامل های معروف شود و به بهترین ها امیدوار باشد. اگر برای هر حساب از رمزعبور دیگری استفاده می کنید ، آنها شانس نخواهند داشت.

پیوستهایی را از افرادی که نمی شناسید باز نکنید

بیشتر سیستم عامل های ایمیل و سیستم های پیام رسانی دارای فیلترهای اسپم بسیار مناسبی هستند. با این حال ، می توانید برخی از ایمیل های موجود در شکاف ها وجود داشته باشد. اگر اتفاق می افتد از شخصی که نمی شناسید پیامی دریافت کنید ، حتماً هیچ پیوست را باز نکنید. این روشی آسان برای هکرها است که بتوانند رایانه شما را با بدافزارها آلوده کنند که می تواند آنها را قادر به نصب keylogger ها و حتی کنترل دستگاه شما کند..

در همین راستا ، باید از پیوندهای ایمیل خودداری کنید مگر اینکه مطمئن باشید از کجا می آیند. اینها می تواند به وب سایتهای جعلی منجر شود که شما را به ورود اعتبارنامه هایی که می تواند برای هک کردن حسابهای واقعی شما استفاده کند ، سوق دهد.

دوربین ها را در هنگام استفاده خاموش یا پوشش ندهید

امیدوارم هیچ کس کنترل وب کم یا میکروفون شما را نداشته باشد ، اما بهتر است از امنیت متاسف باشید. همیشه بهتر است که دوربین خود را خاموش یا پوشانده و میکروفن خود را در هنگام استفاده خاموش کنید ، فقط در مواردی که کسی بتواند ببیند شما چه کاری انجام می دهید.

اگر نگران هستید که ممکن است بدافزار روی رایانه خود نصب کرده باشید ، می توانید از ابزار حذف بدافزار برای خلاص شدن از آن استفاده کنید. استفاده از یک نرم افزار آنتی ویروس نیز محتاطانه است ، اگرچه شناسایی و مسدود کردن همه اشکال های بدافزار تضمین نمی شود.

فعالیت آنلاین فرزندتان را رصد کنید

همانطور که از مثالهای بالا می بینید ، قربانیان غالباً خردسال هستند. اگر پدر و مادر هستید ، به وضوح می خواهید از فرزندتان در برابر آسیب های روانی و حتی جسمی که می تواند ناشی از تنش باشد ، محافظت کنید. اگر فرزند شما از اینترنت استفاده می کند ، بنابراین آنها یک هدف بالقوه هستند ، بنابراین مهم است که آنها خطرات را درک کنند.

صفحه اصلی uKnowKids.uKnowKids یکی از بسیاری از شرکتهایی است که نظارت رسانه های اجتماعی را ارائه می دهد.

در صورت لزوم ، شما باید فعالیت آنلاین آنها را تحت نظر داشته باشید ، یا حداقل در مورد این موضوع بحث باز داشته باشید و برای کمک به آنها در حفظ حریم خصوصی خود به صورت آنلاین گام بردارید. شاید مهمتر از همه ، به آنها بگویید که اگر در یک مورد مشکوک به توقیف در آغوش بگیرند ، باید به شما یا یک فرد معتمد دیگر بگویید..

دستگاههای خود را رمزگذاری کنید

اگر هر نوع داده حساس را روی دستگاه خود ذخیره می کنید ، خواه آنها اسناد کار یا تصاویر یا فیلم های صریح باشند ، باید حتماً رمزگذاری دستگاه یا حداقل پرونده ها و پوشه های مورد نظر خود را در نظر بگیرید. این بدان معنی است که اگر کسی می توانست دست خود را بر روی رایانه شخصی ، لپ تاپ یا دستگاه تلفن همراه شما بگیرد ، نمی تواند اطلاعات رمزگذاری شده را بدون پسورد شما (یا پین یا قفل مشابه) بازیابی کند..

از VPN استفاده کنید

یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) ترافیک اینترنت شما را رمزگذاری می کند و آن را از طریق یک سرور واسطه تونل می کند. ترافیک رمزگذاری شده برای هرکسی که آن را رهگیری کند قابل خواندن نیست. این بدان معناست که اگر یک هکر در حال جاسوسی از ترافیک اینترنت شما باشد ، مانند حمله شخص به وسط ، آنها نمی توانند هیچ گونه اطلاعاتی را کشف کنند.

گزارش توالی

همانطور که گفته شد ، یکی از مسائل بسیار مهم مربوط به تفکیک این است که این یک موضوع شرم آور است و احتمالاً در مورد آن چیزی که باید نپرداخته است. با این حال ، اگر از شما خواسته شده است كه تصاویر یا فیلم های صریح ارسال كنید ، یا درگیر یكی از موارد توقیف شده باشید ، گزارش آن مهم است. نه تنها اجرای قانون می تواند به شما کمک کند بلکه می توانید به جلوگیری از هدف قرار دادن قربانیان بیشتر کمک کنید.

با پلیس محلی تماس بگیرید تا این جنایات را گزارش کند ، یا اگر شما یک فرزند خردسال هستید که احساس راحتی نمی کنید با پلیس تماس بگیرید ، می توانید به یک والدین یا یک بزرگسال بزرگ اعتماد کنید. در آمریكا ، افراد زیر سن قانونی نیز می توانند از مركز ملی مفقودین گزارش كنند & CyberTipline کودکان مورد بهره برداری. یکی دیگر از گزینه ها ، اگر شما حاضر به تماس با اجرای قانون نیستید یا به شخصی که می شناسید ، این است که با ارسال پیام "THORN" به 741741 با موسسه خیریه ، Thorn تماس بگیرید.

اگرچه بسیار نادر است ، اگر مرتکب کنترل دستگاه یا حساب شما باشد ، ممکن است مکاتبات آنلاین شما را بخواند یا مکالمات تلفنی را کنترل کند. به همین ترتیب ، بهتر است برای گزارش چنین مواردی از تلفن "ایمن" - مانند تلفن خانگی یا تلفن همراه شخص دیگر - استفاده کنید.

اعتبار تصویر: "میز کار"تحت مجوز CC BY 2.0 مجاز است

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 42 = 48

Adblock
detector