راهنمای تأخیر شبکه و 10 بهترین ابزار آزمایش تأخیر شبکه

بهترین ابزار تست تأخیر شبکه

هنگامی که شما یک شبکه را برای یک شرکت اداره می کنید ، سرعت تحویل از اهمیت بالایی برخوردار است. نه تنها باید مطمئن شوید که زمان پاسخگویی خوبی دارید ، بلکه باید اطمینان حاصل کنید که سرعت شبکه در هر مسیری که ارتباطات کاربران شما طی کند کافی است. این کار زیادی است و آزمایش هر مسیر به صورت دستی تمام وقت شما را خواهد گرفت. برای اطمینان از اینکه تأخیر باعث اختلال در عملکرد شبکه شما نمی شود ، باید از یک ابزار آزمایش استفاده کنید.

می توانید به دنبال ابزار تست تأخیر باشید که بخشی از ابزارهای گسترده تر را تشکیل می دهد ، یا می توانید جستجوی خود را به سمت ابزارهای ساده ای ارائه دهید که یک سرویس پینگ افزوده را تنگ می کند.

ما ابزاری را که در زیر بعضی جزئیات را انتخاب کرده ایم پوشش می دهیم ، اما در صورت کوتاه بودن زمان ، در اینجا لیست ما قرار دارد ده بهترین ابزار آزمایش تأخیر شبکه:

 1. مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds (آزمایشی رایگان) – سیستم جامع نظارت بر شبکه که در ویندوز سرور اجرا می شود.
 2. SolarWinds Ping Sweep با مجموعه ابزار مهندس (آزمایش رایگان) – ابزار تست دستی پینگ که بخشی از مجموعه ای از بیش از 60 ابزار نظارت بر شبکه است.
 3. سنسورهای تأخیر شبکه Paessler با PRTG (آزمایشی رایگان) – مانیتور شبکه ای که می تواند در مورد زمان سفر دور ، توالی ورود بسته ، از بین رفتن بسته و صدای جرقه گزارش دهد.
 4. شبکه پینگر – امکاناتی برای رفت و برگشت پینگ و Traceroute برای ویندوز که نمودارهای عملکرد شبکه شما را نشان می دهد.
 5. ManageEngine ابزار پینگ رایگان – یک ابزار رایگان پینگ برای ویندوز و لینوکس.
 6. PingPlotter – یک ابزار پینگ بازگشتی با خروجی گرافیکی.
 7. NirSoft NetworkLatencyView – یک ابزار رایگان برای ویندوز که از پینگ برای تست عملکرد شبکه استفاده می کند.
 8. اسکنر IP عصبانی – یک ابزار رایگان پینگ رفتاری برای ویندوز ، لینوکس و Mac Os.
 9. پینکی – یک ابزار رایگان برای ویندوز که یک جارو پینگ را انجام می دهد.
 10. ابزارهای NetScan – این یک ابزار عملکرد شبکه مبتنی بر پینگ برای ویندوز است.

تأخیر شبکه چیست؟?

تأخیر سرعت ترافیک در شبکه شما است. به این ترتیب ، شما واقعاً نمی توانید از نظر تأخیر “خوب” یا “بد” صحبت کنید. زمان انتقال قابل قبول با توجه به برنامه مورد استفاده متفاوت است. پخش ویدیو و تماس های VoIP تعاملی به سرعت بیشتری نسبت به ارسال ایمیل احتیاج دارند. بنابراین ، باید از نظر خدماتی که به کاربران خود ارائه می دهید ، بدانید که برای ترافیک شبکه خود چه سرعتی لازم دارید.

راهنمای تأخیر شبکه و 10 بهترین ابزار آزمایش تأخیر شبکه

اندازه گیری تأخیر

تأخیر همیشه در بیان است میلی ثانیه (خانم). با این حال ، دو معیار وجود دارد که بیانگر تأخیر است. هرکدام را انتخاب کنید که برای تست های موجود در شبکه خود استفاده کنید ، سعی کنید تمام سوابق را در همان دسته آزمون نگه دارید.

متداول ترین اندازه گیری تاخیر نام دارد.زمان سفر دور(RTT) همانطور که از نام آن پیداست ، این زمانی است که یک بسته از یک نقطه به شبکه به نقطه دیگر می رسد. اندازه گیری جایگزین calledزمان برای اولین بایت(TTFB) این اختلاف زمان بین لحظه ای که قسمت اول یک بسته باقی می ماند یک نقطه در شبکه و زمان رسیدن به مقصد را ثبت می کند. RTT بیشتر از TTFB استفاده می شود زیرا می تواند از یک مکان اجرا شود و نیازی به نصب نرم افزار مخصوص جمع آوری داده در مقصد از راه دور نیست..

با استفاده از پینگ

هر رایانه متصل به شبکه دارای یک ابزار آزمایش تأخیر رایگان است که درون سیستم عامل ساخته شده است ، که نامیده می شود پینگ. این مرکز در پروتکل لایه اینترنت کار می کند پروتکل پیام کنترل اینترنت (ICMP). هر مدیر شبکه از پینگ استفاده می کند و این یک ابزار مفید برای بررسی سریع است. دیگر نیازی به نصب هیچ نرم افزاری بر روی رایانه از راه دور ندارید و گزارش را به رایانه ای که از آن فرمان را اجرا می کنید بازگردانید.

یک اجرای معمولی پینگ ، 32 بایت داده را به مقصد معین ارسال می کند و زمان برگشت پاسخ را ضبط می کند. تأخیر به صورت زیر بیان می شود زمان سفر دور که هم زمان انتقال بسته آزمایش و هم بسته پاسخ را شامل می شود. آن زمان در میلی ثانیه نشان داده شده است.

اگر RTT را به یک وب سایت آزمایش می کنید ، لازم نیست آدرس IP مقصد را بدانید زیرا پینگ پذیرفته است نام دامنه به عنوان آدرس به جای آدرس IP واقعی. به طور پیش فرض ، پینگ چهار بسته آزمایشی را ارسال می کند ، اما گزینه ای در دستورالعمل شما را قادر می سازد که تعداد متفاوتی از تست ها را تعیین کنید.

نتایج فرمان پینگ RTT را برای هر تست نشان می دهد و سپس نتایج را خلاصه می کند. تعداد بسته های ارسالی ، تعداد پاسخ های دریافتی و تعداد بسته های گمشده را مشاهده خواهید کرد. همچنین بسته های از دست رفته را به صورت درصدی از تست های انجام شده مشاهده خواهید کرد. یک خط خلاصه دوم به شما نشان می دهد حداقل ، حداکثر و میانگین زمان سفر دور برای دسته آزمون.

مشکلات مربوط به پینگ

هنگامی که به نظر می رسد مسیر خاص در حال کند بودن است ، پینگ برای تحقیقات سریع عالی است. با این حال, این ابزار به شما کمک نمی کند تا مشکلات تأخیر را برطرف کنید و به شما اجازه نمی دهد چندین مسیر را با یک دستور بررسی کنید. خوشبختانه تعدادی ابزار پیشرفته تر مبتنی بر پینگ موجود است. اینها معمولاً شما را قادر می سازد چندین مسیر را امتحان کنید از همان کنسول همچنین می توانید اغلب با استفاده از برخی ابزارها یک تست پینگ را به طور مداوم اجرا کنید. این ابزارهای ثابت پینگ نمایش نتایج زنده از آزمایش تأخیر را نشان می دهد.

راه حل های تأخیر

تأخیر موضوعی پیچیده است که می تواند از طریق روش های شکل گیری ترافیک ، مانند الگوریتم های صف بندی ، مدیریت شود. شما می توانید با طیف وسیعی از روشهای “کیفیت خدمات” (QoS) ترافیک را در اولویت قرار دهید. اینها شما را قادر می سازد تا دریافت ترافیک برنامه حساس به زمان از طریق همه دستگاه های شبکه قبل از همه ترافیک دیگر. این امر عالی است اگر برنامه پخش تلفنی IP را به صورت زنده در شبکه خود ارائه دهید.

اجرای صحیح ترافیک از طریق سوئیچ ها و روترهای موجود در شبکه شما می تواند باعث از بین رفتن سایر انواع ترافیک شود. با این وجود چند دقیقه تأخیر در انتقال ایمیل قیمتی است که می توانید آن را صرفاً در جایگزین کردن کابل شبکه خود ایجاد کنید تا پهنای باند کافی برای همه ترافیک خود داشته باشید تا بتوانید با حداکثر سرعت از طریق آن پهنای باند خود را تأمین کنید..

  SolarWinds NPM در مقابل Nagios XI (سر به سر)

بهترین ابزارهای آزمایش تاخیر

برخی از ابزارهای آزمایش تأخیر عالی در آنجا وجود دارد. بسیاری از شما را قادر می سازد تا سایر شرایط شبکه را نیز آزمایش کنید. مثلا, تکان دهنده اندازه گیری میزان تغییر نرخ ورود بسته ها به یک جریان است. سرعت نامنظم در ورود بسته ها می تواند به همان اندازه بسیاری از مشکلات خدمات را با پخش ویدئو و تلفن IP با تحویل آهسته ایجاد کند..

متریک مفید دیگر این است پهنای باند موجود در هر بخش از شبکه خود – باید ظرفیت ظرفیت ، استفاده متوسط ​​و حداکثر استفاده از آن پیوندها را ردیابی کنید. این اطلاعات شما را قادر می سازد برنامه ریزی برای نیازهای ظرفیت هنگامی که مدیران مشاغل شما از نرم افزار جدید برای اجرای شبکه استفاده می کنند ، یا برای افزایش سطح کارمندان ، نقاط پایانی جدیدی اضافه نمی کنند.

1. مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds (امتحان رایگان)

مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds

SolarWinds طیف بسیار خوبی از ابزارهای نظارت بر زیرساخت ها را تولید می کند و ماژول اصلی آن است مانیتور عملکرد شبکه. تمام سیستم های مدیریت سیستم SolarWinds بر روی یک بستر مشترک نوشته شده اند, بنابراین همه آنها می توانند برای ایجاد یک سیستم مدیریتی کل در تعامل باشند.

این ابزار نظارت قادر است تمام دستگاه های شبکه شما را بررسی کند. بیشتر سیستم نظارت توسط سیستم اطلاع رسانی می شود SNMP سیستم پیام رسانی این دستگاه ها را قادر می سازد تا از کنترلر اصلی در مورد هرگونه مشکل عملکرد مطلع شوند.

مانیتور عملکرد شبکه شامل امکانات آزمایش تأخیر در کیفیت تجربه داشبورد. این زمان پاسخ شبکه و تأخیر شبکه را نشان می دهد.

مزیت خرید در یک سیستم نظارت کامل به جای اینکه یک ابزار آزمایش تأخیر باشد این است که کشف بخش های کند فقط اولین کار است – سپس شما باید مشکل را برطرف کنید. داده های جمع آوری شده توسط مانیتور شبکه عملکرد به شما کمک می کنند دقیقاً آنچه را که باعث می شود ترافیک به آرامی انجام شود ، کار کنید. می توانید تشخیص دهید که دستگاه های شبکه چه مشکلی را تجربه می کنند و کدام یک از آنها بارگذاری زیادی دارند.

شما همچنین می توانید اطلاعاتی را بدست آورید که پینگ نمی تواند در مورد اینکه چرا کاربران شما زمان پاسخگویی ضعیفی را تجربه می کنند ، بگویید. تصور کنید که اگر از عملکرد کند در میز راهنما شکایت دارید ، اما تست پینگ شما مشکلی را نشان نمی دهد. تحویل نرم افزار آهسته همیشه تقصیر شبکه نیست. با یک مانیتور عملکرد کامل ، شما قادر خواهید بود تا تنگناها در مسیرها ، احتقان در پورت ها و CPU های بیش از حد بارگذاری شده روی سرورها را شناسایی کنید..

اگر به پکیج پهنای باند شبکه آنالایزر SolarWinds Pack انتخاب می کنید ، می توانید قابلیت نظارت بر ترافیک خود را ارتقا دهید. در این بسته ، شما از SolarWinds NetFlow Analyser Traffic و همچنین مدیر عملکرد شبکه استفاده می کنید. این ابزار با بررسی حجم ترافیک بین دستگاه های شبکه ، اطلاعات مربوط به فعالیت های شبکه را افزایش می دهد.

همه این محصولات SolarWinds روی آن نصب می شوند سرور ویندوز. می توانید یک آزمایش 30 روزه رایگان از مانیتور عملکرد شبکه ، تحلیلگر ترافیک NetFlow و پکیج آنالیزر پهنای باند شبکه دریافت کنید.

برای یک ابزار تست شبکه رایگان ، بسته نرم افزاری SolarWinds Flow Tool را امتحان کنید. این مجموعه از ابزارها استفاده می کند NetFlow v5, که توسط سیسکو سیستم اختراع شده است. NetFlow با عبور از روتر ، هدرهای بسته را ضبط می کند و سیستم همچنین قادر به جمع آوری خلاصه داده های ترافیک به طور مستقیم در روتر است. هنگامی که شما هدرهای بسته عبور, می توانید مجدداً آنها را از طریق شبکه اجرا کنید تا مجدداً از رویدادهای واقعی دریافت کنید و ببینید چگونه عملکرد تجهیزات شما تأخیر دارد. یکی دیگر از ویژگی های موجود در بسته ابزار ، ترافیک اضافی را برای شما ایجاد می کند ، بنابراین می توانید با افزودن خدمات یا نقاط پایانی ، عملکرد شبکه و زمان تأخیر را آزمایش کنید..

SolarWinds Monitor Network MonitorDownload آزمایشی 30 روزه رایگان

2. SolarWinds Ping Sweep با مجموعه ابزار مهندس (آزمایش رایگان)

SolarWinds Ping Sweep

یک جایگزین SolarWinds بسته ابزار شبکه است مجموعه ابزار مهندس. این بسته از بیش از 60 نرم افزار تقریباً در مورد هر ابزاری که برای نظارت و مدیریت شبکه خود نیاز دارید ، و SolarWinds Ping Sweep بخشی از بسته نرم افزاری است.

ابزار Ping Sweep ، به همراه SolarWinds Traceroute, اولین ابزار تولید شده توسط این شرکت بود. بنابراین ، این ابزار اصلی نظارت بر شبکه SolarWinds است.

ابزار Ping Sweep به عنوان ابزاری برای بازار عرضه می شود مدیریت آدرس IP در شبکه ها با این وجود ، خروجی این ابزار ، زمان سفر را برای همه آدرسهایی که در طول جارو جابجایی مشاهده می کنید ، نشان می دهد و آن را به یک ابزار آزمایش تأخیر ایده آل تبدیل می کند..

ابزار دارای رابط کاربری گرافیکی است. شما برای شروع جابجایی ، دامنه آدرس IP را وارد می کنید. هر نشانی که در محدوده مشخص باشد قرار دارد و سپس در خروجی ذکر می شود. می توانید آدرسهایی را که استفاده از آنها استفاده نشده است حذف کنید. همچنین می توانید با بارگذاری آنها در ابزار در یک لیست ، یک لیست غیر متوالی از آدرس ها را جستجو کنید. و همچنین زمان پاسخ دادن به شما ، این یک ابزار عالی برای مرتب کردن خود است استخر آدرس DHCP و آدرسهای رها شده را برگردانید تا مجدداً در دسترس قرار بگیرید. نتایج رفت و برگشت را می توان به پرونده های XML ، CSV یا متن ارسال کرد.

Ping Sweep نصب می کند سرور ویندوز. می توانید یک آزمایش رایگان 14 روزه در کل مجموعه ابزارهای مهندس دریافت کنید.

SolarWinds Ping Sweep با ابزار مهندسین بارگیری آزمایشی رایگان 14 روزه

3. سنسورهای تأخیر شبکه Paessler با PRTG (امتحان رایگان)

مانیتور شبکه PRTG تصویر سنسور پینگ جیتور

Paessler PRTG یک ابزار جامع نظارت بر زیرساخت ها است. این را پوشش می دهد شبکه ها ، سرورها و برنامه ها. سیستم PRTG از تعداد زیادی نرم افزار تشکیل شده است ، که به آنهاسنسورها.”هر سنسور بر روی یک سخت افزار ، وضعیت سیستم یا یک سرویس نظارت دارد.

یکی از سنسورهای موجود در بسته PRTG یک است حسگر پینگ جیتر. این ابزار به منظور ایجاد بررسی در دسترس بودن دستگاه شبکه گنجانده شده است ، اما زمان سفر دور بسته ها را نیز به مقصد می رساند..

بسته PRTG شامل چند حسگر دیگر است که اندازه گیری تأخیر بسیار خوبی را به شما ارائه می دهد. اینها هستند Cisco IP SLA سنسورها اطلاعاتی که این سنسور در اختیار شما قرار می دهد مربوط به عواملی است که می تواند به کیفیت اتصالات VoIP آسیب برساند. این عوامل عبارتند از: زمان سفر, دنباله ورود بسته, از دست دادن بسته, و تکان دهنده. گزینه دیگر اندازه گیری تاخیر در PRTG است سنسور QoS. این در واقع دو سنسور است. یکی زمان سفر دور بسته ها را به شما می دهد و دیگری یک تاخیر یک طرفه ، بنابراین این یکی از معدود ابزارهای موجود برای دادن زمان به متریک اول بایت است.

  11 بهترین ابزار نظارت بر سرور SQL برای سال 2023

هر مشتری بسته نرم افزاری کامل PRTG را دریافت می کند. مدل قیمت گذاری برای سیستم به تعداد سنسورهایی که مشتری روشن می کند بستگی دارد. اگر فقط 100 حسگر را فعال کنید ، می توانید از سیستم به صورت رایگان استفاده کنید. Paessler یک آزمایش 30 روزه رایگان از PRTG با سنسورهای نامحدود ارائه می دهد.

سنسورهای تأخیر شبکه Paessler با محاکمه رایگان 30 روزه PRTGDownload

4. شبکه پینگر

شبکه پینگر

شبکه پینگر است یک ابزار رایگان ادامه دارد پنجره ها. این ابزار ساده دارای یک رابط کاربری عالی است که عمدتاً توسط یک صفحه نمایش برای نتایج جارو برقی شما گرفته می شود. این خروجی است یک پینگ بازگشتی. این کلیه آدرسهای IP مقصد را که در محدوده ای که شما به عنوان پارامتر جستجو وارد می کنید ، آزمایش می کند. صفحه های جانبی نمایه های گرافیکی از داده های جمع آوری شده را نشان می دهند. اینها شامل یک نمودار وضعیت تماس با پای و یک نمودار خط است که زمان پاسخگویی را نشان می دهد. همچنین می توانید RTT (Round Trip Time) را برای هر بار تماس مشاهده کنید.

و همچنین یک عملکرد پینگ ، شبکه پینگر شامل یک دنباله دار امکاناتی که در پیوند به آدرس مقصد مشخصی ، زمان پاسخگویی هر هاپ را به شما می دهد. این ابزار همچنین دارای نقشه گیر درگاه سوئیچ است. با استفاده از ابزارهای داخلی Remote Desktop ، SSH ، Telnet و Rlogin می توانید از طریق ابزار با کامپیوترهای از راه دور تماس بگیرید.

5. ابزار رایگان پینگ ManageEngine

ManageEngine Ping و Traceroute

این ابزار مدیریتی عالی در واقع یک است ابزار پینگ و ردیاب. بسته رایگان نیز شامل یک جستجوی DNS ویژگی و یک اندازه گیری تخصصی از زمان پاسخگویی برای وب سایت ها.

بخش پینگ این ابزار ، هرکدام از میزبان داده شده و داده های پینگ را برای هر یک از جمله زمان سفر دور نشان می دهد. صفحه با طراوت به روز می کند و به روز رسانی های زنده در RTT ها را به لیست آدرس های IP شما ارائه می دهد.

یکی از مشکلات این ابزار این است که شما باید هر آدرس را بطور جداگانه وارد کنید تا با وارد کردن یک محدوده آدرس. با این حال ، هنگامی که آنها را وارد صفحه نمایش می کنید ، آنها حتی در مواقعی که مجبورید مانیتور را متوقف کنید برای تغییر به سایر ابزارها در آنجا خواهند ماند.. نتایج پینگ همچنین در نمودار خط زمانی قابل نمایش است.

دنباله دار ابزار زمان سفر در هر تپه مسیری به یک مقصد معین را به شما نشان می دهد و یک نوار را در کنار آن نشان می دهد. این باعث می شود RTT راحت درک شود ، برجسته از هاپ که طولانی ترین طول عبور را نشان می داد.

ابزار جستجوی DNS در صورت وجود سوابق محلی برای URL هایی که وارد می کنید ، به سرور DNS شبکه محلی یا نزدیکترین سرور مبتنی بر اینترنت شما مراجعه خواهد کرد. می توانید یک آدرس IP یا URL را به عنوان اصطلاح جستجوی این ابزار وارد کنید.

پاسخ وب برگه نمودار مناسبی از زمان پاسخ به سرور وب را برای یک آدرس وب سایت خاص ارائه می دهد. این نمودار به روز می شود و به شما نشان می دهد RTT بین تأسیس جلسه TCP ، زمان تغییر مسیر و زمان پاسخ صفحه وب تقسیم می شود..

این یک ابزار کوچک عالی است و همچنین می توانید گزارشاتی را از آن چاپ کنید قالب PDF, که می توانید ذخیره یا ارسال کنید.

6.PingPlotter

PingPlotter

PingPlotter در سه نسخه موجود است: رایگان ، استاندارد و حرفه ای. نسخه رایگان در واقع است محاکمه رایگان 14 روزه نسخه حرفه ای. تمام نسخه های ابزار پیاده سازی می شوند پینگ و ردیاب, دادن نتایج هر دو آزمون در قالب گرافیکی.

کنسول این ابزار دارای صفحه نمایش صفحه ای زبانه ای است ، دقیقاً مانند مرورگر وب. برای هر هدف ، یک برگه جدید شروع می کنید ، که لیستی از هاپ بین کامپیوتر و مقصد را نشان می دهد. آزمایش ها به صورت زنده ادامه می یابد و نتایج جمع شده برای تأخیر در هر هاپ در سه ستون داده نشان داده شده است. اینها میانگین ، حداقل و زمان رفت و برگشت دور فعلی را برای آن هاپ نشان می دهد.

ستون تجسم در انتهای هر ردیف نقشه را ترسیم می کند حداقل ، حداکثر, و RTT متوسط روی یک خط یک نمودار خط عمودی در طول همه رکوردها در صفحه نمایش قرار دارد که RTT فعلی را برای همه هاپ ترسیم می کند. یک صفحه پایین در صفحه اصلی ، زمان تأخیر و تکان دهنده اتصال فعلی را با گذشت زمان نشان می دهد. یک برگه خلاصه شما را نشان می دهد نتایج تأخیر برای کلیه اتصالات در حال حاضر باز در سیستم تست.

این یک ابزار عالی است که روی آن نصب می شود پنجره ها, iOS, و سیستم عامل مک. نسخه رایگان فقط 10 دقیقه تاریخ را ذخیره می کند ، اما دو نسخه پرداخت شده داده ها را در یک بازه زمانی نامحدود نشان می دهند. نسخه های پرداخت شده دارای سیستم هشدار نیز هستند که می توانید اجرا کنید TCP یا UDP پینگ آزمایشات – فقط ICMP پینگ با نسخه رایگان در دسترس است.

7. NirSoft NetworkLatencyView

NetworkLatencyView

ابزار NetworkLatencyView از NirSoft کمی متفاوت از سایر آزمایش کنندگان تأخیر موجود در این لیست است. به جای بررسی لینک ها به یک مقصد معین ، ابزار گوش دادن به همه اتصالات جدید TCP و مانیتور در حالی که آنها ادامه دارند. گزارشات این ابزار مبتنی است پینگ, بنابراین همان بازخورد تأخیر را خواهید یافت که ابزارهای دیگر به شما می دهند.

این هست یک ابزار رایگان و آن را نصب می کند پنجره ها. پنجره صفحه نمایش می تواند حداکثر 10 مقدار RTT تست پینگ را برای هر اتصال شناسایی شده نشان دهد. همچنین میانگین آن ده تست را نشان می دهد. این باعث می شود منطقه نمایشگر بسیار گسترده شود. با این وجود ، می توانید ستون ها را تغییر اندازه دهید ، پنجره را دراز کنید یا به سمت راست بروید تا تمام داده ها مشاهده شوند. نتایج را می توان در ذخیره کرد CSV, HTML, XML, برگه محدود شد, یا فایل متنی برای تجزیه و تحلیل در برنامه های دیگر.

8. اسکنر IP عصبانی

اسکنر IP عصبانی

اسکنر IP عصبانی است یک برنامه رایگان پینگ که ادامه خواهد یافت پنجره ها, لینوکس, و سیستم عامل مک. طرح ساده واسط باعث می شود که این یک ابزار مفید برای مجریان سیستم شلوغ باشد. می توانید با وارد کردن آدرس های IP “از” و “به” IP یا با وارد کردن نام میزبان و علامت CIDR ، یک جاروی پینگ را شروع کنید. همچنین می توان با بارگذاری آنها در یک رابط از یک پرونده ، لیست غیر متوالی آدرس های IP را وارد کرد.

  سوئیچینگ مدار در مقابل سوئیچینگ بسته

ابزار هر آدرس را در محدوده معین پینگ می کند و هر کدام را در خروجی نشان می دهد. این می تواند باعث شود بسیاری از آدرس های بلااستفاده در صفحه ظاهر شوند. با تنظیم در قسمت می توانید از این تعداد زیاد سوابات بی ربط جلوگیری کنید اولویت ها بخشی از ابزاری که فقط آدرسهای IP زنده باید نشان داده شود. با استفاده از گزینه ای که لیست خروجی را محدود می کند ، این نیاز می تواند بیشتر تصحیح شود تا فقط میزبان هایی که درگاه باز دارند را نشان دهند.

آزمایشات را می توان با کلاسیک انجام داد پیام ICMP, با TCP, یا با UDP. اگرچه این نرم افزار میزبان بسیاری از میزبان ها را در یک زمان اجرا می کند ، اما فقط کاوشگر پینگ را به صورت تقاضا اجرا می کند. سرویس به طور مداوم تکرار نمی شود. اگر می خواهید گزارش را تازه کنید ، باید دوباره دکمه Start را فشار دهید.

خروجی پیش فرض فقط RTT متوسط ​​را برای هر آدرس IP کشف شده به همراه نام میزبان آن مقصد و تعداد درگاه های باز در آن دستگاه نشان می دهد. با انتخاب دسته بندی داده های اضافی ، می توانید صفحه نمایش را تنظیم کنید. اینها شامل یک از دست دادن بسته رشته.

تعداد تست های صادر شده توسط یکی از تنظیمات موجود در اولویت ها صفحه نمایش تعداد پیش فرض کاوشگرها در هر آدرس سه است. می توان خروجی یک آزمایش را صادر کرد CSV, XML, متن یا درگاه IP قالب.

9. پینکی

پینکی

Pinkie مجموعه ای از ابزارهای نظارت بر شبکه است که شامل آن می شود جارو پینگ گزینه. ابزار است رایگان برای استفاده و ادامه خواهد یافت پنجره ها.

این ابزار همچنین شامل یک گزینه مستقیم پینگ ، که فقط یک آدرس IP مقصد را جستجو می کند ، که می تواند به عنوان یک URL وارد شود. این ویژگی خواهد بود به انتشار بسته های پینگ ادامه دهید به هدف ، RTT و همچنین showingزمان زندگی کردنتنظیمات در هر بسته کاوشگر وارد شده است.

پینگ رفتگر گزینه طیف وسیعی از آدرس ها را آزمایش می کند. با این حال ، آزمایش مداوم نیست و شما مجبورید مجدداً با فشردن یک ابزار را راه اندازی کنید پینگ رفتگر را شروع کنید دکمه برای تازه کردن نتایج. کادر انتخاب در قسمت جستجوی صفحه شما را قادر می سازد آدرس های IP را که زنده نیستند حذف کنید. نتایج در این صفحه آدرس IP ، نام میزبان و RTT آن کاوشگر را نشان می دهد. پینگ رفتگر خروجی را می توان در کلیپ بورد کپی کرد و سپس در یک فایل متنی قرار داد.

دیگر برنامه های کاربردی در Pinkie هستند اسکنر بندر, آ دنباله دار اجرای ، الف جستجوی DNS عملکرد ، و مرجع فله DNS تسهیلات ، که از لیستی از آدرس های یک پرونده استفاده می کند. همچنین وجود دارد ماشین حساب زیر شبکه و سرور TFTP در بسته نرم افزاری این یک ابزار بسیار مفید است که به شما کمک می کند تا تمام امکانات مورد نیاز برای بررسی شبکه خود را در یک رابط نگه دارید.

10. ابزارهای NetScan

ابزارهای NetScan

NetScan Tools Basic Edition است مجموعه ای رایگان از ابزارهای آزمایش شبکه ادامه دارد پنجره ها. این ابزار رایگان است زیرا توسط تبلیغات پشتیبانی می شود. اگر می خواهید از شر آن تبلیغات خلاص شوید ، می توانید خریداری کنید NetScan Tools Pro. شما در هر دو نسخه از ابزارهای NetScan سه برنامه مبتنی بر پینگ را دریافت می کنید. این بسته همچنین شامل یک تسهیلات Traceroute است ، بنابراین شما باید چهار روش برای آزمایش تأخیر شبکه خود داشته باشید.

اولین مورد شما پینگ گزینه ها یک تفسیر گرافیکی ساده از دستور استاندارد است. شما یک نام دامنه ، یک نام میزبان یا یک آدرس IP وارد می کنید و ابزار پنج کاوشگر پینگ را به آن مقصد ارسال می کند. خروجی RTT و زمان زندگی هر کاوشگر را نشان می دهد. می توانید تعداد بسته های ارسال شده در هر اجرا را در صفحه تغییر دهید تنظیمات منو.

آ پینگ گرافیکی گزینه یک تست پینگ مرتباً اجرا شده را به یک مقصد واحد نشان می دهد. مجدداً آن هدف را می توان با نام میزبان ، نام دامنه یا آدرس IP مشخص کرد. این آزمایش تا زمانی که شما تصمیم به متوقف کردن آن بگیرید ، تکرار خواهد شد – حتی وقتی از این صفحه دور می شوید تا یک ابزار متفاوت را امتحان کنید ، ادامه دهید. خط نمودار RTT هر تلاش را نشان می دهد.

آ اسکنر پینگ به شما امکان می دهد طیف وسیعی از آدرس های IP را تست کنید. خروجی نتایج آزمایش پینگ را به هر آدرس در محدوده معین نشان می دهد. با این حال ، شما می توانید آدرس های بدون پاسخ را انتخاب کنید. نتایج شامل آدرس IP ، نام میزبان ، زمان سفر دور و گزارش وضعیت برای هر آدرس در محدوده است. با کلیک بر روی دکمه سمت راست ماوس ، یک فهرست زمینه در این صفحه در دسترس است. این به شما امکان می دهد تا خروجی آزمایش را چاپ کنید یا آن را در یک فایل ذخیره کنید.

دنباله دار ابزار نمای دیگری در مورد تأخیر شبکه شما ایجاد می کند. این نشانگر هر هاپ بین رایانه شما و آدرس مقصد مشخصی است. RTT هر هاپ در کنار IP و آدرس هر روتر واسطه نشان داده شده است. این دستور یک بار اجرا می شود. اگر می خواهید به روزرسانی در سرعت هر پیوند در اتصال ، مجدداً از این فرمان استفاده کنید.

سایر ابزارهای موجود در بسته بندی a هستند جستجوی DNS ویژگی و که است ابزار پرس و جو.

ابزارهای تأخیر

اگرچه روش های مختلف زیادی برای اندازه گیری زمان تاخیر در شبکه و اینترنت وجود دارد, پینگ رایج ترین ابزار مورد استفاده در این شرکت است سرعت اتصال تست. همانطور که از لیست گزینه های ما برای آزمایش تاخیر می بینید ، کلیه شرکت هایی که ابزار تست مانیتور شبکه برای تست سرعت تولید می کنند ، حتماً یک ابزار پینگ را در برنامه های خود گنجانده اند..

در این راهنما ، درباره آن خوانده اید ده ابزار جایگزین که امکانات آزمایش تأخیر را برای شما فراهم می کند. اولین وظیفه شما ، در هنگام پایین آمدن این لیست ، بررسی سیستم عاملهایی است که هر گزینه روی آن اجرا می شود و فقط روی آنهایی که روی سیستم کار می کنند تمرکز کنید که می خواهید امکانات مانیتورینگ خود را اجرا کنید. خوشبختانه ، تمام ابزارهای موجود در لیست ما یا دارای یک نسخه رایگان, آ امتحان رایگان, یا کاملاً رایگان برای استفاده هستند بسیاری از ابزارها بسیار سبک وزن هستند و فضای دیسک زیادی را نمی گیرند ، بنابراین می توانید تعدادی از آنها را برای مقایسه عملکرد آنها بارگیری کنید.

آیا زمان تأخیر شبکه خود را به طور مکرر آزمایش می کنید؟ از کدام ابزاری استفاده می کنید؟ آیا به خط فرمان استاندارد پینگ اعتماد دارید؟ آیا هیچ یک از ابزارهای ذکر شده در راهنمای ما را امتحان کرده اید؟ پیامی را در نظرات بخش زیر و تجربه خود را با جامعه به اشتراک بگذارید.

About the author

Comments

 1. نکته مهمی که در اداره شبکه های شرکت ها باید به آن توجه کرد، سرعت تحویل است. برای اطمینان از سرعت شبکه در هر مسیری که ارتباطات کاربران طی می کند، باید از ابزارهای آزمایش تأخیر استفاده کرد. در این مقاله، بهترین ابزارهای آزمایش تأخیر شبکه را معرفی کرده اند. این ابزارها می توانند به شما کمک کنند تا به سرعت مشکلات را پیدا کنید و آنها را برطرف کنید. از جمله این ابزارها می توان به مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds، SolarWinds Ping Sweep با مجموعه ابزار مهندس، سنسورهای تأخیر شبکه Paessler با PRTG، شبکه پینگر، ابزار رایگان پینگ ManageEngine، PingPlotter، NirSoft NetworkLatencyView، اسکنر IP عصبانی، پینکی و ابزارهای NetScan اشاره کرد. با استفاده از این ابزارها، می توانید به سرعت مشکلات را پیدا کنید و آنها را برطرف کنید.

 2. نکته مهمی است که در اداره یک شبکه برای یک شرکت باید به آن توجه کنید. سرعت تحویل در شبکه بسیار مهم است و باید از ابزارهای آزمایش تأخیر استفاده کنید تا اطمینان حاصل کنید که سرعت شبکه در هر مسیری که ارتباطات کاربران شما طی می کند کافی است. در این مقاله بهترین ابزارهای آزمایش تأخیر شبکه را معرفی کرده اند که می توانید از آنها استفاده کنید. با استفاده از این ابزارها می توانید به راحتی تأخیر را اندازه گیری کنید و مشکلات را برطرف کنید. این ابزارها برای مدیران شبکه بسیار مفید هستند و به آنها کمک می کنند تا شبکه را به بهترین شکل ممکن اداره کنند.

Comments are closed.