10 بهترین ابزار و نرم افزار نظارت بر زیرساخت ها

10 بهترین ابزار و نرم افزار نظارت بر زیرساخت ها

تکامل شبکه مدرن چیزهای زیادی را به ارمغان آورده است اما سادگی یکی از آنها نیست. تنوع دستگاه هایی که برای ایجاد شبکه های معاصر آمده اند ، باعث افتادگی فک می شوند. رایانه ها ، سرورها ، سوئیچ ها ، روترها و ماشین های مجازی فقط برخی از زیر ساخت های متنوع هستند که یک شبکه مدرن را تشکیل می دهند.

ما در مورد هر یک از ابزارهایی که در زیر ارائه می دهیم به جزئیات زیادی می رسیم. برای صرفه جویی در وقت شما ، اینجا ما است لیست 10 بهترین ابزار نظارت بر زیرساخت ها:

 1. مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds (آزمایشی رایگان) مانیتور شبکه ای که وضعیت سلامت دستگاه را با مراحل SNMP بررسی می کند. نصب بر روی ویندوز سرور.
 2. Site24x7 سرور مانیتورینگ (آزمایش رایگان) ابزاری مبتنی بر Cloud که شبکه ها ، سرورها و برنامه های کاربردی از جمله زیرساخت های خارج از سایت را رصد می کند.
 3. سرور SolarWinds و مانیتور برنامه (آزمایش رایگان) یک ابزار جامع نظارت که می تواند با مانیتور عملکرد شبکه یکپارچه شود.
 4. مانیتور شبکه Paessler PRTG (آزمایش رایگان) مانیتور زیرساخت همه در یک که شبکه ها ، سرورها و برنامه های کاربردی را پوشش می دهد. بر روی سرور ویندوز اجرا می شود.
 5. Atera (دادگاه رایگان) پلت فرم نظارت و مدیریت زیرساخت های فناوری اطلاعات برای طراحی در ارائه دهندگان خدمات مدیریت شده (MSP) طراحی شده است.
 6. ManageEngine OpManager مدیر عملکرد شبکه مبتنی بر SNMP که در ویندوز یا لینوکس نصب می شود.
 7. Nagios XI مانیتور شبکه با یک کنسول مبتنی بر مرورگر که بر روی لینوکس نصب می شود. نسخه رایگان آن Nagios Core نام دارد.
 8. Zabbix ابزار نظارت بر شبکه رایگان و منبع باز که روی لینوکس اجرا می شود.
 9. Icinga 2 سیستم نظارت بر شبکه آزاد و منبع آزاد بسیار قابل تنظیم که روی لینوکس اجرا می شود.
 10. WhatsUp Gold مانیتور شبکه مبتنی بر SNMP. بر روی سرور ویندوز اجرا می شود.

در این مقاله ، ما به بررسی بهترین ابزارها و نرم افزارهای نظارت بر زیرساختها خواهیم پرداخت. قبل از انجام این کار ، باید بررسی کنیم که نظارت بر زیرساخت ها چیست و چرا اهمیت دارد.

نظارت بر زیرساخت چیست؟?

نظارت بر زیرساخت ها فرایند نظارت بر زیرساخت های شبکه برای آسیب پذیری ها است. ابزارهای نظارت بر زیرساخت ها را کنترل می کنند وضعیت سلامت, دسترسی, و کارایی دستگاههای سراسر شبکه.

در صورت شناسایی یک مشکل ، به کاربر اعلان می شود که مشکلی پیدا شده است. کاربر می تواند از ابزار نظارت بر زیرساخت ها برای تهیه گزارشی استفاده کند تا به دلایل مشکل عمیق تر نگاه کند.

استفاده از ابزار کنترل زیرساختها بسیار مهم است زیرا تلاش برای ماندن در صدر رویدادهای شبکه به صورت غیرممکن خواهد بود. سرپرست شبکه نمی تواند واقعاً از منابع فیزیکی و مجازی ردیابی کند.

فراوانی تهدیدات سایبری به صورت آنلاین ، محافظت از شبکه ها با نرم افزار نظارت بر زیرساخت ها را ضروری ساخته است. تهدیدهای پیچیده تر منجر به نیاز به نظارت پیشرفته تر در شبکه شده است.

بهترین ابزارهای نظارت بر زیرساخت ها

برای محافظت در برابر آخرین تهدیدات ، بهترین ابزارهای نظارت بر زیرساختها می توانند استفاده شوند:

 • دستگاه های متصل را بطور خودکار کشف کنید
 • داشبورد سفارشی ایجاد کنید
 • نمایش عملکردهای بصری برای عملکرد شبکه (نمودارها ، نمودارها ، شماره گیریها و غیره)
 • هنگامی که دستگاه ها با مشکل مواجه شدند ، از طریق ایمیل و پیامک به شما هشدار می دهند
 • گزارش تهیه کنید

1. مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds (آزمایشی رایگان)

مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds

مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds ابزار کنترل زیرساخت شماره یک در این لیست است. با استفاده از این ابزار می توانید دستگاهها را بطور خودکار کشف کنید و وضعیت سلامتی آنها را از طریق داشبورد کنترل کنید. در اینجا می توانید کلیه دستگاههای متصل در حال مدیریت را مشاهده کنید.

تمام اطلاعات مربوط به عملکرد در لیست ها و نمودارهای پای نشان داده شده است ، بنابراین می توانید اگر یک دستگاه مشکلی را تجربه می کند که عملکرد را تحت تأثیر قرار می دهد ، از یک نگاه اجمالی بگویید. با این حال ، اگر در یک شبکه پیچیده تر هستید ، می توانید گزینه مشاهده آن را داشته باشید نقشه هوشمند از کل توپولوژی شبکه.

در اینجا می توانید موقعیت جغرافیایی دستگاههای مختلف را در سراسر شبکه و نحوه اتصال آنها به یکدیگر مشاهده کنید. این نمای همچنین با دستگاه های پایین مشخص شده با رنگ قرمز کدگذاری شده است. اینها نقشه ها بطور خودکار بروزرسانی می شوند تا از تغییرات توپولوژی در شبکه خود همگام باشید.

مانند تمام ابزارهای نظارت بر زیرساختهای بالای برد, مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds دارای سیستم هشدار است. برای نظارت بر شبکه ، کاربران فقط برای تعیین نوع هشدارهایی که مشاهده می کنند ، هشدارهای هوشمندی را با شرایط ماشه ایجاد می کنند. به عنوان مثال ، می توانید برنامه را پیکربندی کنید تا فقط به شما هشدارهای حساس ارسال شود. همچنین یک صفحه All Aleress وجود دارد که می توانید لیست کاملی از هشدارهای فعال را با نامهایی مشاهده کنید که جزئیاتی از قبیل آن را ارائه می دهند زمان پاسخگویی زیاد, یا از دست دادن بسته بالا.

در مجموع, مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds انتخابی مناسب برای شرکت هایی که می خواهند مانیتور شبکه نگهداری کم داشته باشند که پیکربندی آن آسان باشد. مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds با قیمت 2،995 دلار (2،287 پوند) شروع می شود. همچنین وجود دارد محاکمه رایگان 30 روزه در دسترس.

SolarWinds Network Monitor MonitorDownload آزمایشی 30 روزه رایگان

2. مانیتورینگ سرور Site24x7 (آزمایشی رایگان)

10 بهترین ابزار و نرم افزار نظارت بر زیرساخت ها

Site24x7 مانیتورینگ سرور یک سیستم نظارت بر زیرساخت های مبتنی بر ابر است. این دستگاه قادر است عملکرد شبکه ها ، سرورها ، برنامه ها و وب سایت ها را ردیابی کند. به عنوان یک مانیتور سایت ، 7 24 24 باید کلیه خدمات اساسی را که می تواند باعث بروز مشکلات عملکرد شود ، پیگیری کند. این بررسی همچنین به سرویس های مبتنی بر Cloud گسترش می یابد.

از آنجا که این سرویس آنلاین است ، برای استفاده از 7 24 24 نیازی به نصب هیچ نرم افزاری در سایت خود ندارید. این کنسول از طریق یک مرورگر قابل دسترسی است و کلیه اطلاعات مربوط به ذخیره سازی داده ها با برنامه درج شده و خارج از سایت قرار می گیرد. این بدان معناست که حتی لازم نیست سرورهای خودتان را اجرا کنید. اگر در سرورهای مجازی قرارداد دارید و هزینه میزبانی وب سایت های خود را پرداخت می کنید ، می توانید توسط Site24x7 این منابع کنترل شوند.

Site24 / 7 می تواند میزبانانی را که در حال اجرا ویندوز ، ویندوز سرور ، لینوکس ، FreeBSD یونیکس و OS X هستند نظارت کند. همچنین می تواند با سرورهای ابری Microsoft Azure و Amazon Web Services (AWS) ارتباط برقرار کند..

به عنوان یک مانیتور زیرساخت یکپارچه ، Site24x7 به خصوص با مدیریت مجازی سازی مناسب است. این نرم افزار مجازی سازی Hyper-V و VMware و همچنین Docker Containers را رصد می کند.

Site24 / 7 بخشی از همان گروه از شرکتها است که ManageEngine (به تصویر زیر مراجعه کنید). در حالی که ManageEngine به خوبی در بازار ابزار نظارت بر زیرساختها مستقر است ، Site24x7 یک شرکت نسبتاً جدید است. با این حال ، شرکت مادر, گروه زهو, توانسته است تمام تخصص های خود را در بخش ManageEngine در ایجاد Site24x7 به کار ببرد. این مزیت ایجاد خدمات جدید و نوآورانه را در خارج از تاریخچه تخصص دارد.

شباهت های زیادی بین محصولات ManageEngine و Site24x7 وجود دارد. یک تفاوت بزرگ ساختار شارژ است. Site24x7 نرم افزاری به عنوان سرویس است. بنابراین ، هزینه اشتراک آن به صورت ماهیانه است ، در حالی که برای دسترسی به نرم افزار ManageEngine یک لایحه یکبار پرداخت می کنید.

Site24x7 در پنج نسخه موجود است. کمترین این تعداد نسخه محدود محدود است. با این کار شما قادر خواهید بود تا حداکثر پنج سرور یا URL را رصد کنید. چهار برنامه پرداخت شده Starter ، Pro ، Classic و Enterprise نامیده می شوند. در صورتی که بسته های نسخه های استاندارد کاملاً مطابق با نیازهای شما نباشند ، می توان همه این برنامه ها را با افزودنی ها تقویت کرد. شما با هر برنامه به تدریج گرانتر خدمات بیشتری دریافت می کنید و می توانید با پرداخت سالانه به جای ماهانه هزینه خدمات را کاهش دهید..

میتونی به دستش بیاری یک محاکمه رایگان 30 روزه سیستم در پایان دوره آزمایشی ، شما می توانید یک طرح پرداخت و اشتراک را انتخاب کنید. در صورت عدم پرداخت هزینه ، حساب شما به نسخه رایگان منتقل می شود که می توانید بدون پرداخت هزینه ، از آن استفاده کنید..

Site24x7 سرور MonitoringStart آزمایشی 30 روزه رایگان

3. سرور SolarWinds و مانیتور برنامه (آزمایش رایگان)

سرور و مانیتور برنامه SolarWinds

سرور SolarWinds و مانیتور برنامه یکی دیگر از ابزارهای نظارت بر زیرساخت های ایجاد شده توسط SolarWinds است که به طور خاص برای نظارت بر سرورها و برنامه ها ساخته شده است. به عنوان مثال ، می توانید عملکرد و در دسترس بودن منابع لاجورد و AWS را کنترل کنید.

تفاوت اصلی بین این پلتفرم و عملکرد شبکه SolarWinds نظارت بر این است که اولی در نظارت بر منابع مجازی ماهرتر است. به عنوان مثال ، برای اطمینان از اینکه می توانید برنامه های شبکه را به وضوح مشاهده کنید ، گزینه وجود دارد وابستگی های زیرساخت نقشه.

در نقشه می توانید نحوه ارتباط برنامه ها و سرورها با یکدیگر را مشاهده کنید و عیب یابی هدفمندتر را اجرا کنید. این مفید است زیرا به شما امکان می دهد علت اصلی مشکلات عملکرد را راحت تر پیدا کنید.

سرور SolarWinds و مانیتور برنامه روند پیکربندی را سبک نگه می دارد. الگوهای ارائه شده است خارج از جعبه برای نظارت بر 1200 برنامه و سرور پشتیبانی شده. سیستم هایی که قابل کنترل هستند شامل Active Directory ، Java ، IBM WebSphere ، ایمیل Office 365 و XenApp.

هر سازمانی که به نظارت زیرساختی نیاز داشته باشد تا بتواند منابع مجازی را کنترل کند ، به خوبی پشتیبانی می شود سرور SolarWinds و مانیتور برنامه. قیمت این ابزار از 2،995 دلار (2،308 پوند) شروع می شود. همچنین وجود دارد محاکمه رایگان 30 روزه که در اینجا قابل بارگیری است.

سرور SolarWinds و برنامه MonitorDownload آزمایشی 30 روزه رایگان

4. مانیتور شبکه Paessler PRTG (آزمایش رایگان)

مانیتور شبکه PRTG

مانیتور شبکه PRTG یک بستر نظارت بر زیرساخت ها است که می تواند سلامت دستگاه و استفاده از شبکه را کنترل کند. فن آوری های پشتیبانی شده توسط PRTG Network Monitor شامل SNMP, NetFlow, jFlow, sFlow, SSH, WMI, پینگ, SQL و بیشتر.

طیف گسترده ای از پشتیبانی های فنی همه چیزهایی را که شما نیاز دارید برای درک دقیق آنچه در شبکه شما اتفاق می افتد فراهم می کند. مراحل تنظیم چند دقیقه طول می کشد تا بتوانید به سرعت مستقر شوید.

برای به روز نگه داشتن محیط نظارت, مانیتور شبکه PRTG استفاده می کند کشف خودکار شبکه. با این حال ، برای انجام این کار شما باید به محدوده IP پینگ بپردازید. پس از اتمام این کار ، شما می توانید سنسورهایی را برای نظارت بر دستگاه ها در سراسر شبکه خود شروع کنید.

برای نظارت بر شبکه خود به طیف وسیعی از سنسورهای مختلف برای نظارت بر بخشهای مختلف شبکه خود نیاز دارید. وجود دارد بیش از 200 سنسور که می توانید استفاده کنید به عنوان مثال ، وجود دارد حسگرهای مانیتورینگ پهنای باند, سنسورهای SNMP, سنسورهای Linux / Unix / OS X, و سنسورهای IoT چندتا را نام بردن.

هنگام استفاده از PRITG شبکه Monitoشما کنترل کاملی بر داشبورد دارید. شما می توانید استفاده کنید طراح نقشه PRTG برای ایجاد داشبورد جدید با نقشه های زمان واقعی و وضعیت دستگاه های زنده. سپس می توانید برای ارسال پیوند ایجاد کنید تا سایر تصمیم گیرندگان کلیدی بتوانند داده های عملکرد را مشاهده کنند.

یکی از دلایل مانیتور شبکه PRTG بسیار محبوب است که برای 100 سنسور اول رایگان است. بعد از اینکه از حد 100 سنسور تجاوز کردید ، باید هزینه ارتقا را بپردازید.

نسخه های پرداخت شده از مانیتور شبکه PRTG برای سنسورهای نامحدود و پنج نصب سرور از 1600 دلار (1،221 پوند) برای 500 سنسور با یک نصب سرور شروع کنید و تا 60،000 دلار (45.820 پوند) بروید. همچنین وجود دارد نسخه آزمایشی رایگان شما می توانید از اینجا بارگیری کنید.

Paessler PRTG Network MonitorDownload آزمایشی 30 روزه رایگان

5. Atera (دادگاه رایگان)

10 بهترین ابزار و نرم افزار نظارت بر زیرساخت ها

در حالی که سایر ابزارهای موجود در این لیست قرار است در داخل استفاده شوند, آترا یک بستر نرم افزاری است که قرار است توسط آن استفاده شود ارائه دهندگان خدمات مدیریت شده (MSP). برون سپاری وظایف مدیریت IT به طور روزافزونی متداول می شود و عملیات موفقیت آمیز MSP ها فقط با پشتیبانی ابزارها امکان پذیر می شود ، مانند مواردی که توسط Atera ارائه شده است..

سیستم Atera است نظارت و مدیریت از راه دور سرویس یا RMM توابع RMM تیمی از تکنسین ها را قادر می سازد تا زیرساخت های فناوری اطلاعات مشتری را از دور کنترل کنند. ابزار شامل شبکه ، سرور و مانیتور برنامه و همچنین خدمات مدیریتی مانند مدیریت پچ ، پشتیبان گیری از سیستم و نگهداری دیسک.

سیستم نظارت بر شبکه Atera کار می کند پروتکل ساده مدیریت شبکه (SNMP) مراحل این ابزار همچنین این ابزار را قادر می سازد تا به محض قرار دادن سرویس برای مشتری جدید ، کلیه دارایی های متصل به یک شبکه را کشف کند. سرویس autodiscovery همچنان به اسکن شبکه ادامه می دهد و در صورت افزودن یا حذف دستگاهها ، موجودی تجهیزات را بطور خودکار تنظیم می کند. SNMP همچنین تضمین می کند که دستگاه های شبکه از سلامتی خوبی برخوردار بوده و به ظرفیت کامل تحت فشار قرار نمی گیرند - وضعیتی که باعث اختلال در عملکرد شبکه شود.

آترا سرورها و نقاط پایانی را برای نرم افزار نصب شده اسکن می کند, که تیم نظارت را قادر می سازد تا اطمینان حاصل شود که فقط برنامه های مجاز نصب شده اند. این سیستم فرآیندهای در حال اجرا روی میزبان مشتری را تماشا می کند تا فعالیت غیرمنتظره ای را تماشا کند و همچنین از عدم برخورداری از ظرفیت CPU در کلیه تجهیزات استفاده کند..

سیستم Atera است سرویس مبتنی بر ابر, بنابراین MSP نیازی به نصب هیچ نرم افزاری در محل خود یا سرورها و زیرساخت ها به منظور میزبانی آن ندارد. بسته Atera شامل سرورهای پردازش و ذخیره سازی و همچنین نرم افزار است. لازم است نرم افزار عامل بر روی تجهیزات مشتریانی که تحت نظارت هستند نصب شود.

همانطور که به عنوان "نرم افزار به عنوان یک سرویس,"Atera توسط هر تکنسین در ماه هزینه دریافت می کند - همچنین یک برنامه پرداخت سالانه در دسترس است. میتونی به دستش بیاری یک محاکمه رایگان 30 روزه سیستم برای بررسی همه عملکردهای آن.

آزمایشی 30 روزه AteraStart رایگان

6. ManageEngine OpManager

ManageEngine OpManager

ManageEngine OpManager ابزاری برای نظارت بر شبکه است پنجره ها و لینوکس. این سکوی قادر به نظارت بر زیرساختهای فیزیکی و مجازی است. زیرساخت های مجازی که می توانید با مدیریت EnManager مدیریت کنید شامل می شود VMware, Hyper-V, و زن.

آنجا 2000 مانیتور عملکرد شبکه از طریق داشبورد قابل تنظیم قابل دسترسی است. از نظر شخصی سازی, ManageEngine OpManager همچنین بیش از 200 ویدجت مختلف وجود دارد که می توانید برای ایجاد داشبورد شخصی خود استفاده کنید.

اتوماسیون یکی دیگر از ویژگی های ارزشمند است که توسط این شرکت ارائه شده است ManageEngine OpManager. با اتوماسیون می توانید پاسخ های خودکار را پیکربندی کنید برای عیب یابی این کار از طریق نمای اتوماسیون گردش کار انجام می شود که می توانید بدون نیاز به کد نویسی پاسخ های خودکار ایجاد کنید. به عنوان مثال ، می توانید انتخاب کنید "اجرای Windows Script" برای پاسخگویی به محض تشخیص فعالیت خاص.

علاوه بر این, ManageEngine OpManager دارای سیستم هشدار است. اعلان ها از طریق کاربر به کاربر ارسال می شوند پست الکترونیک و پیامک. هشدارها روی این نشان داده شده است همه هشدارها صفحه ای که می توانید لیستی از همه آلارم ها با اطلاعات پشتیبانی را مشاهده کنید. همچنین می توانید نمودارهای پایینی را که دسته بندی هشدارهای فعال را به عنوان مشاهده می کند ، مشاهده کنید بحرانی, مشکل, توجه, یا سرویس پایین.

سه نسخه وجود دارد ManageEngine OpManager موجود: رایگان, ضروری, و شرکت، پروژه نسخه ها نسخه رایگان تا 10 دستگاه با نظارت اساسی شبکه پشتیبانی می کند.

نسخه Essential با پشتیبانی از 1000 دستگاه با نقشه برداری خودکار شبکه ، از این طریق گسترش می یابد. نسخه Enterprise کاملاً در سازمانهای بزرگتر مورد هدف قرار گرفته است و حداکثر 10،000 دستگاه را پشتیبانی می کند. نسخه آزمایشی رایگان را بارگیری کنید.

7. Nagios X

Nagios XI

Nagios XI یک راه حل نظارت بر شبکه است CentOS, RedHat Enterprise Linux, اوبونتو, و دبیان. آن دارد یک رابط کاربری مبتنی بر وب. برای سرعت بخشیدن به فرایند راه اندازی Nagios XI دارای جادوگران پیکربندی است که به شما نشان می دهد چگونه می توانید بر بخشهای مختلف شبکه خود نظارت کنید. داشبورد قابل تنظیم است و می توانید از انواع شماره گیری ها ، نمودارها و نمودارها برای تجسم عملکرد شبکه خود استفاده کنید.

معماری قابل گسترش ناجیوس ایکسمن یکی از دلایلی است که به همین دلیل کاربرد گسترده ای دارد. API های سیستم عامل می توانند برای ادغام برنامه های شخص ثالث به منظور تقویت عملکرد اصلی برنامه مورد استفاده قرار گیرند. سایت تبادل Nagios دارای یک سری API است که می توانید برای اضافه کردن ویژگی های جدید از آنها استفاده کنید. به عنوان مثال ، می توانید اضافه کنید افزونه api Webmetrics برای اینکه ناجیوس معیارهای عملکردی بیشتری را مشاهده کند.

دو نسخه وجود دارد Nagios XI tخرید: نسخه استاندارد و نسخه تجاری. نسخه استاندارد با قیمت 1،995 دلار شروع می شود (1،537 پوند) و همراه با جادوگران پیکربندی ، گزارش گیری و داشبورد کاربر سفارشی.

نسخه Enterprise با قیمت 3،495 دلار (2،694 پوند) شروع می شود و دارای ویژگی های اضافی مانند گزارش های برنامه ریزی ظرفیت و ورود به سیستم حسابرسی است. نسخه آزمایشی 60 روزه نیز وجود دارد.

8. Zabbix

تصویر Zabbix

Zabbix یک ابزار نظارت بر شبکه منبع باز است. با Zabbix شما می توانید نظارت بر شبکه ، نظارت بر سرور ، نظارت بر ابر ، نظارت بر برنامه ها و نظارت بر سرویس ها را انجام دهید.

راه اندازی Zabbix خیلی کار نمی کنید می توانید ظرف چند دقیقه برنامه را نصب کرده و با آن شروع به نظارت کنید الگوهای خارج از جعبه. با اطمینان بیشتر با این برنامه می توانید الگوهای دلخواه خود را بسازید.

خودکارسازی به شما اجازه می دهد بطور دوره ای دستگاه های شبکه را کشف کنید. این امر از پیکربندی های دستی ترجیح می دهد زیرا مانیتور را به روز می کند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که قوانین کشف شبکه را وارد کنید.

هنگام ورود به قوانین کشف شبکه ، شما به سادگی یک محدوده IP را وارد می کنید و کدام سرویس ها را باید جستجو کنید. پس از کشف یک دستگاه ، می توانید اعلان ها ، اسکریپت های از راه دور و همچنین اضافه کردن یا حذف یک میزبان را پیکربندی کنید.

ادغام ارائه شده توسط Zabbix یکی از بزرگترین نقاط قوت آن است می توانید از API برای خودکار سازی پاسخ های رویداد دستی استفاده کنید و قوانین نظارت جدیدی را اضافه کنید که با برنامه پیش بسته انجام نمی شود. موارد اضافی نیز وجود دارد Zabbix افزونه ها و ماژول هایی که می توانید برای بهبود کارکردهای اساسی محصول مستقر کنید.

Zabbix ابزاری است که باید توسط سازمان هایی که به دنبال ابزاری برای نظارت بر زیرساخت های منبع باز هستند ، مورد توجه قرار گیرد. Zabbix برای بارگیری در دسترس است CentOS, Oracle Linux, اوبونتو, دبیان, سرور تصدی لینوکس SUSE, و تمشک. شما می توانید Zabbix را به صورت رایگان بارگیری کنید.

9. ایچینگا 2

تصویر Icinga

Icinga 2 ابزاری برای نظارت بر شبکه تحت وب است که دارای رابط کاربری قابل تنظیم است. برای مشاهده رویدادهای مختلف در سراسر زیرساخت های فیزیکی و مجازی می توانید نماهای سفارشی ایجاد کنید. در واقع ، قابلیت های Icinga 2 می تواند بر کل مراکز داده و سرویس های ابری نظارت کند. بنابراین ، این یک ابزار عالی برای آن دسته از شرکت هایی است که در محیط شبکه ترکیبی فعالیت می کنند.

برای پیکربندی, Icinga 2 زبان پیکربندی خاص خود را دارد. موتور می تواند پیچیده باشد اما به شما امکان می دهد کنترل کامل زیر نحوه نظارت بر زیرساخت های خود را داشته باشید. به عنوان مثال ، شما اشیاء نظارت ایجاد می کنید و از آن استفاده می کنید موتور مبتنی بر قانون برای نشان دادن چگونگی نظارت بر یک عنصر شبکه. با این وجود ، اگر می خواهید پیکربندی های خود را به روشی که مشکل تر باشد ، یک رابط پیکربندی مبتنی بر وب نیز انجام دهید..

Icinga 2 ماژول ها هستند Icinga 2 است پاسخ به افزونه ها و افزونه ها. این ماژول ها به شما امکان می دهند تا عملکرد اصلی Icinga را تقویت کرده و جنبه های جدید شبکه خود را نظارت کنید. به عنوان مثال ، وجود دارد ماژول Icinga برای vSphere که محیط VMware شما را در Icinga ادغام می کند.

به همین ترتیب ، یک مورد وجود دارد ماژول Icinga برای Graphite که معیارها را مستقیماً در رابط کاربری نشان می دهد. این ادغام ها به گسترش و تقویت کارایی آنچه در حال حاضر محصولی بسیار متنوع است کمک می کند.

به طور کلی Icinga 2 ابزاری است که متناسب با آن مدیران شبکه است که راحت می توانند زبان پیکربندی را قبول کرده و محیط نظارت خود را از ابتدا بسازند. Icinga 2 در دسترس است دبیان, RHEL, SLES, پنجره ها, اوبونتو, فدورا, و OpenSUSE. می توانید این ابزار را به صورت رایگان بارگیری کنید.

10. Gold WhatsUp

عکس Golds WhatsUp

WhatsUp Gold مانیتور شبکه ای است که یکی از در دسترس ترین رابط های کاربر در بخش نظارت بر شبکه را فراهم می کند. با WhatsUp Gold شما می توانید همه چیز را از نظارت بر شبکه به نظارت بر برنامه, پهنای باند پهنای باند, و نظارت مجازی سازی.

همه موارد را می توان از طریق داشبورد کنترل کرد که در آن می توانید مشاهده کنید جاریوضعیت دستگاه مانند بالا, پایین, نگهداری, یا ناشناخته. سپس انواع نمایش لیست وجود دارد که اطلاعات بیشتری را در مورد در دسترس بودن دستگاه از جمله دستگاه ارائه می دهد خطاهای رابط یا استفاده از رابط.

یک ویژگی کشف شبکه وجود دارد WhatsUp Gold استفاده می کند SNMP, ARP, SSH, مدیریت زیرساختهای مجازی, ICMP, LLDP, و آدرس های IP برای پیدا کردن دستگاه های متصل.

پس از کشف دستگاه ها ، می توانید آنها را روی آن مشاهده کنید نقشه تعاملی. نقشه است به طور خودکار بروزرسانی می شود بنابراین نیازی به تنظیمات اضافی نیست. دستگاه های پایین به رنگ قرمز برجسته می شوند ، بنابراین می توانید مناطق مشکل را به وضوح مشاهده کنید.

برای حفظ رویدادهای امنیتی در حال ظهور, WhatsUp Gold دارای سیستم هشدار است. از مرکز هشدار می توانید تمام هشدارهای فعال و پیکربندی خط مشی اعلان را مشاهده کنید. به عنوان مثال ، می توان هشدارهای مهم را تنظیم کرد که از ایجاد بلیط برای ارسال هشدار به یک مدیر تشدید شود.

همه شما باید اجرا کنید WhatsUp Gold است ویندوز سرور 2008 R2, 2012, 2012 R2, یا 2016. اگر تجربه نظارت بر شبکه را می خواهید که از یک نگاه قابل مدیریت باشد, WhatsUp Gold یک انتخاب استثنایی است.

هیچ اطلاعاتی در مورد قیمت گذاری عمومی در سایت شرکت موجود نیست ، بنابراین لازم است که مستقیماً با تیم فروش تماس بگیرید. با این حال ، یک آزمایش 30 روزه رایگان است.

انتخاب یک ابزار نظارت بر زیرساخت ها

اگرچه بسیاری از ابزارهای نظارت بر زیرساخت های با کارآیی بالا در این لیست وجود دارند که تعداد کمی از آنها به دلیل دسترسی به آنها ایستادگی می کنند. مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds, مانیتور شبکه PRTG و آترا گزینه های کاملی برای سازمان ها در هر اندازه هستند.

مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds در مورد روش نگهداری پایین اما دید بالا در نظارت شبکه ارزش توجه دارد. داشبورد برای حرکت ساده است و پیکربندی هشدارها آسان است. ویژگی هایی مانند autodiscovery داخلی در ایجاد این وسیله کمکی برای نگهداری از لحاظ استقرار کمک می کند.

از سوی دیگر, مانیتور شبکه PRTG یک ابزار شروع عالی به دلیل نسخه رایگان است. کاربر می تواند صلاحیت خود را با رویکرد نظارت بر سنسورها بدون پرداخت هزینه مجوز کامل ایجاد کند. تنوع ویژگی های ارائه شده از نظر نظارت جسمی و مجازی برای رقیب کردن هر ابزار دیگری در بازار کافی است.

آترا ابزاری است که ایده آل برای سازمان هایی است که به دنبال ساخت یک صفحه واحد از تجربه نظارت بر شیشه هستند. مانیتور تمام اطلاعات لازم را برای نظارت بر شبکه شما بدون خروج از صفحه اصلی فراهم می کند.

بسته به نیاز شما ، هر ابزاری در این لیست چیزهایی برای ارائه دارد. خواه به دنبال مجسمه سازی از یک ابزار منبع باز یا سادگی یک ابزار اختصاصی هستید ، گزینه های زیادی در دسترس شما هستند.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 89 = 98

Adblock
detector