10 بهترین نرم افزار پشتیبان گیری از سرور

بهترین ابزارهای پشتیبان گیری از سرور

علیرغم قابلیت اطمینان زیاد سخت افزارهای محاسباتی ، شما باید خطر خرابی را از طریق آسیب محیطی یا فعالیت مخرب در نظر بگیرید. تهیه نسخه پشتیبان از داده های شما می تواند به دو شکل انجام شود: یک سری عکس های فوری دوره ای یا به روزرسانی های افزایشی برای نسخه اولیه.

انتخاب استراتژی مورد نظر شما به ثبات محیط شما بستگی دارد. به عنوان مثال ، در مواردی که یک برنامه نویس تغییر نادرست در نرم افزار ایجاد کند ، در محیط های توسعه رایج تر است که کپی های دوره ای از کلیه داده ها را انجام داده و باعث ناصحیح تنظیم اطلاعات شود..

تهیه نسخه پشتیبان تهیه افزایشی بسیار سریعتر انجام می شود. پس از کپی اولیه از مطالب سرور ، هر گونه نسخه اضافی یا تغییر در بلافاصله به نسخه پشتیبان تهیه می شود ، و این نسخه را یک سرور آینه.

به سادگی کپی کردن محتویات یک سرور بر روی رسانه ذخیره سازی یا سرور دیگری که در همان سایت نگهداری می شود ، ممکن است کافی نباشد. آتش سوزی یا جاری شدن سیل در محل شما دستگاه پشتیبان شما و همچنین سرور اصلی از بین می رود. بهتر است که داده های خود را در دستگاهی که از لحاظ جسمی در جای دیگری قرار دارد کپی کنید. با تشکر از اینترنت ، انتقال این داده ها می تواند تنظیم شود تا بصورت خودکار به عنوان یک فرایند پس زمینه ، بدون نیاز به استفاده از یک رسانه ذخیره سازی قابل حمل ، به صورت خودکار اجرا شود..

انتقال داده های اینترنتی همیشه باید با آنها محافظت شود مراحل احراز هویت و رمزگذاری. همچنین اگر محلی که توسط سازمان شما اداره نمی شود باید اطمینان حاصل کنید که محرمانه بودن داده ها در سایت پشتیبان تضمین می شود..

گزینه های زیادی در هنگام جستجوی تسهیلات خارج از سایت برای تهیه نسخه پشتیبان تهیه خواهید کرد. به لطف رقابت سخت ، اجاره فضای روی سرورهای Cloud بسیار ارزان شده است. همچنین وجود دارد همگام سازی پیشنهادات توجه داشته باشید که ترکیب نرم افزار و فضای مورد نیاز برای تهیه نسخه پشتیبان از سرورهای شما در یک بسته خدمات است.

بهترین نرم افزار پشتیبان گیری از سرور

ما شرایط مختلفی را که هر مشاغل در هنگام نیاز به تهیه نسخه پشتیبان از سرور در آن وجود دارد ، در نظر گرفته ایم. ما همچنین به بسته های نرم افزاری موجود و سرویس های پشتیبان Cloud که همه نرم افزارهای مدیریت را همراه با قیمت اشتراک ذخیره می باشد ، نگاه کردیم.

در اینجا لیست ما از ده بهترین نرم افزار پشتیبان گیری از سرور آورده شده است:

  1. نسخه پشتیبان تهیه SolarWinds MSP (آزمایشی رایگان) خدمات بخش نرم افزار MSP SolarWinds.
  2. پشتیبان گیری Cloudberry: طیف وسیعی از راه حل های پشتیبان برای اندازه های مختلف شرکت.
  3. پشتیبان گیری Acronis: پشتیبان گیری از سرور برای لینوکس و ویندوز سرور.
  4. Veritas Backup Exec: قبلاً Symantec Backup Exec.
  5. پشتیبان گیری از Altaro VM: پشتیبان گیری از سرورهای مجازی.
  6. تهیه نسخه پشتیبان از Veeam و Replication: طیف وسیعی از راه حل های پشتیبان برای ویندوز ، لینوکس و سرورهای مجازی.
  7. باکلا: تهیه نسخه پشتیبان رایگان برای سرورهای ویندوز ، لینوکس و یونیکس.
  8. آماندا: پشتیبان گیری برای سرورهای ویندوز ، لینوکس ، یونیکس و سرورهای مجازی.
  9. تلاش سریع بازیابی: پشتیبان گیری از سرورهای Azure Cloud ایجاد می کند.
  10. Sirtis مجازی Datto: پشتیبان گیری از ویندوز ، لینوکس و سرورهای مجازی.

می توانید اطلاعات بیشتر در مورد هر یک از این ابزارها را در بخش های بعدی بخوانید.

1. نسخه پشتیبان تهیه SolarWinds MSP (آزمایشی رایگان)

پشتیبان گیری SolarWinds

پشتیبان گیری SolarWinds MSP بخشی از مجموعه خدمات تولید شده برای ارائه دهندگان خدمات مدیریت شده (MSP). با این حال ، این ابزار به طور جداگانه قابل خریداری و بهره برداری است. این یک ابزار پشتیبان مناسب برای استفاده در منزل و همچنین تسهیلات لازم برای شرکت هایی است که برای سایر شرکت ها خدمات را اجرا می کنند.

سیستم تهیه نسخه پشتیبان تهیه بیش از نرم افزار است زیرا شامل تهیه آن می شود فضای ذخیره سازی روی سرورهای از راه دور نیازی به نصب نرم افزار بر روی سرورهای خود ندارید - این نرم افزار به عنوان سرویس (SaaS) است و از طریق یک مرورگر وب به کنسول دسترسی پیدا می کنید.

شما می توانید چندین منبع را از طریق همان حساب مدیریت کنید و از طریق صفحه اصلی داشبورد به همه آنها دسترسی دارید. سرویس پشتیبان می تواند محتویات را مدیریت کند سرورهای مجازی و همچنین سرورهای فیزیکی.

از سرورها می توان درست و از جمله سیستم عامل پشتیبان تهیه کرد. همچنین تهیه نسخه پشتیبان از مطالب ایستگاه های کاری نیز امکان پذیر است. می توانید با استفاده از ابزار ، یک نسخه پشتیبان تهیه از فروشگاه اسناد مرکزی ایجاد کنید و همچنین از سرورهای پست الکترونیکی در حال اجرا استفاده کنید Microsoft Exchange. Sharepoint فایلها و MySQL پایگاه داده می تواند با این سیستم تکثیر شود. اگر از OneDrive برای سرور فایل مبتنی بر ابر استفاده می کنید ، می توانید با پشتیبان گیری از SolarWinds نسخه پشتیبان تهیه کنید.

انتقال داده ها در این محیط مستقر می شود فشرده سازی برای سرعت بخشیدن به زمان پشتیبان گیری و بازیابی. به جای اجرای یک مرکز داده مرکزی ، SolarWinds دارای نقاط سرویس است که به صورت استراتژیک در سراسر جهان قرار می گیرد.

هر دو انتقال و ذخیره سازی توسط آنها محافظت می شود رمزگذاری AES با یک کلید 256 بیتی - قویترین رمزگذاری در استفاده تجاری امروز. این رمزگذاری از پایان تا انتها اعمال می شود ، به این معنی که هیچ نقطmedi واسطه‌ای در اتصال وجود ندارد که افراد snoopers یا حتی کارمندان مرکز داده بتوانند به داده های شما دسترسی پیدا کنند.

به روزرسانی های مربوط به پرونده ها می تواند باشد بایگانی شده, به شما امکان می دهد برای بازیابی به نسخه های قبلی دسترسی پیدا کنید. بازیابی اطلاعات می تواند به صورت فلز لخت ، از فیزیکی به مجازی یا مجازی به مجازی انجام شود. کنسول پشتیبان SolarWinds شما را قادر می سازد که هر یک از این سناریوها را فرمان دهید و نرم افزار تهیه نسخه پشتیبان از کلیه کارهای دقیق مورد نیاز برای بازیابی اطلاعات شما مراقبت می کند..

نسخه پشتیبان تهیه SolarWinds در یک محاکمه رایگان 30 روزه در دسترس است.

محاکمه رایگان 30 روزه SolarWinds MSP BackupBegin

2. نسخه پشتیبان تهیه Cloudberry

پشتیبان گیری Cloudberry

Cloudberry خدمات پشتیبان گیری مبتنی بر ابر را برای MSP ، شرکت های کوچک و افراد ارائه می دهد. بسته MSP را مدیریت پشتیبان می نامیم. این سرویس به MSP ها اجازه می دهد تا کنسول خود را مارک کنند و آن را به هر روشی که انتخاب می کنند به مشتریان خود بفروشند.

این سرویس شامل تهیه نسخه پشتیبان از تصویر, تهیه نسخه پشتیبان از سطح پرونده و همچنین پشتیبانی مستقیم از داده های تولید شده توسط محصولات مایکروسافت. سیستم مبتنی بر تصویر در سطح بلوک کار می کند. پس از برداشتن نسخه اولیه ، فقط بلاک هایی که تغییرات را نشان می دهند کپی می شوند. انتقال داده ها از طریق استفاده از سرعت می یابد فشرده سازی. اگرچه مسئول امنیت در ارائه دهنده ذخیره سازی نیست ، Cloudberry از انتقال داده ها با آن محافظت می کند رمزگذاری AES با استفاده از یک کلید 256 بیتی.

نرم افزار این سرویس پشتیبان بر روی دستگاهی که محافظت می شود اجرا می شود. این می تواند یک سرور یا یک کامپیوتر رومیزی باشد. این نرم افزار اجرا می شود پنجره ها, سرور ویندوز, لینوکس, و سیستم عامل مک. سرورهای مجازی ساخته شده توسط VMWare و Hyper-V می توان از Cloudberry حمایت کرد. همچنین می توانید پشتیبان گیری و بازیابی همه سرورها به سمت راست سیستم عامل ، که "بازگرداندن فلز پایه"(BMR).

Cloudberry شامل ذخیره سازی به همراه نرم افزار پشتیبان خود نیست. درعوض ، مشاغل می توانند از میان پنل ارائه دهندگان ذخیره سازی ابری سازگار ، از جمله ، انتخاب کنند AWS و Google Cloud Platform.

اگرچه مدیریت پشتیبان برای آن به بازار عرضه شده است MSP ها, همچنین می تواند برای استفاده توسط بخش پشتیبانی متمرکز IT از یک تجارت بزرگ مناسب باشد.

مشاغل کوچکتر بهتر است به نرم افزار پشتیبان گیری Cloudberry Standalone Backup دسترسی پیدا کنند. این در دسترس است پنجره ها سیستم ها ، از جمله سرور ویندوز. همچنین از Exchange Server و SQL Server پشتیبان تهیه می کند. می توانید یک آزمایش 15 روزه رایگان از این نرم افزار دریافت کنید و نسخه دسک تاپ رایگان برای استفاده شخصی است.

نسخه برای لینوکس سرورها و نقاط پایانی روی Ubuntu ، Debian ، Fedora ، RHEL ، CentOS و Suse Linux اجرا خواهند شد. این شرکت نسخه رایگان این بسته را برای مصارف شخصی تولید می کند. همچنین نسخه هایی برای ایستگاه های کاری مک با محاکمه 15 روزه رایگان برای تجارت و مجوز رایگان برای استفاده شخصی وجود دارد.

نرم افزار پشتیبان گیری از کسب و کار کوچک را پوشش می دهد VMWare و Hyper-V مجازی سازی و همچنین می توان تنظیم کرد که از فعالیتهای Office 365 و G Suite پشتیبان تهیه کنید.

3. نسخه پشتیبان تهیه Acronis

پشتیبان گیری Acronis

Acronis سه سرویس ارائه می دهد: پشتیبان گیری ، بازیابی فاجعه و ذخیره سازی ابر. اینها را می توان به صورت جداگانه یا به عنوان بسته نرم افزاری استفاده کرد. مشاغل بیشتر به نرم افزار پشتیبان گیری سرور ارائه شده توسط Acronis علاقه مند هستند. این ادامه دارد سرور ویندوز و لینوکس.

خدمات پشتیبان گیری به صورت مجازی سازی یا هر دو اجرا می شود VMWare یا Hyper-V. می توانید از آن برای تهیه نسخه پشتیبان از فضای ذخیره شده متصل به شبکه ، شبکه ذخیره سازی ، سرور محلی دیگر ، نوار یا سرویس ذخیره سازی ابر استفاده کنید که می تواند سرویس ذخیره سازی ابر Acronis باشد..

اگر توسط Citrix XenServer ، VMWare vSphere ، Hyper-V ، Red Hat Virtualization ، Oracle VM Server و Linux KVM اجرا شود ، می توانید از مجازی سازی های خود بطور مستقیم نسخه پشتیبان تهیه کنید. بسیاری از سرورهای برنامه شما می توانند به صورت مستقیم آینه کاری شوند. اینها شامل بانک اطلاعات Exchange Server ، SQL Server ، Sharepoint ، Active Directory و Oracle است.

کنسول نرم افزار است مبتنی بر مرورگر و تا زمانی که سرور میزبان به اینترنت وصل شود ، می توانید از هر مکانی به آن دسترسی پیدا کنید.

Acronis همچنین نسخه ای متناسب با MSP ها و نرم افزارهای پشتیبان را برای استفاده شخصی تولید می کند. می توانید یک آزمایش 30 روزه رایگان از نرم افزار Acronis Backup برای مشاغل دریافت کنید.

4- Exit Backup Exec

Veritas Backup Exec

Veritas Backup Exec طی چندین سال تغییراتی در مالکیت ایجاد کرده است. در سال 1980 توسط ایجاد شده است الکترونیک مینارد, که توسط شرکتهایی که سرانجام توسط آنها تصاحب شده بود ، به دست آمد فناوری Seagate, که از این نرم افزار به عنوان بخشی از راه حل های ذخیره سازی آن برای مشاغل استفاده کرده است. این بخش توسط خریداری شده است وریتاها در سال 1999 ، که به نوبه خود توسط خریداری شده است سیمانتک در سال 2005. Symantec Backup Exec را تا سال 2016 ، هنگامی که Veritas به عنوان یک شرکت جداگانه انتخاب شد ، توسعه داد و به بازار عرضه کرد و Backup Exec را با آن برد. هنوز نسخه های آن وجود دارد نسخه پشتیبان تهیه Symantec در حال استفاده امروز.

Backup Exec به عنوان a عمل می کند کنترلر شبکه ذخیره سازی. شما آن را بر روی سرور خود نصب می کنید ، در حال اجرا است سرور ویندوز و دستگاه های ذخیره سازی به آن سرور وصل شده اند. سرور Backup Exec با سرورهای دیگر شما ارتباط برقرار می کند و از طریق شبکه به نقاط پایانی می پردازد. منابع داده پشتیبان گرفته می شوند "مشتری.سرور Backup Exec می تواند داده ها را از سایت های راه دور از طریق اینترنت بکشد و همچنین می تواند سرورهای از راه دور یا ابری را برای رسانه ذخیره سازی جایگزین کند..

سرویس پشتیبان گیری می تواند مجازی سازی ، Microsoft Hyper-V و VMWare vSphere را آینه دهد. داده ها را می توان در AWS S3 ، Microsoft Azure و Google Cloud Platform ذخیره کرد.

می توانید Veritas Backup Exec را در یک محاکمه رایگان 60 روزه دریافت کنید.

5. پشتیبان گیری از Altaro VM

پشتیبان گیری از Altaro VM

Altaro در تهیه نسخه پشتیبان از سرورهای مجازی تخصص دارد. قابلیت های آن بر مجازی سازی VMWare و Hyper-V متمرکز شده است. این سیستم در درجه اول برای کمک به مشاغل برای تکثیر سرورهای مجازی خود در یک یا همه سایتهای دیگر از طریق این نرم افزار طراحی شده است. آن نسخه خارج از سایت می تواند به راحتی در یک سرور ابری ذخیره شود. همچنین نسخه ای با هدف فروش MSP ها و نمایندگی های فروش SaaS وجود دارد - برای داشتن مارک واسطه ای می توان رنگ سفید داشت..

روش تهیه نسخه پشتیبان اولیه نسخه هایی از همان داده ها را مشخص می کند و فقط یک بار آنرا انتقال داده و ذخیره می کند و مکان های اصلی را تکرار می کند تا باز هم به هر یک از آن مکان ها بازگردد. یکی دیگر از ویژگیهای بهینه سازی ، ویژگی محافظت از داده های مداوم (CDP) آن است که هر پنج دقیقه یک بار تغییرات داده ها را بررسی می کند و فقط آن را کپی می کند. برای دستیابی به سرعت بیشتر ، می توان از VM های جداگانه پشتیبان تهیه کرد. به جای اینکه فقط نسخه پشتیبان تهیه شود ، می توان پرونده ها را بایگانی کرد ، این بدان معناست که نسخه های قدیمی تر پرونده ها به جای بازنویسی ذخیره می شوند..

سایر ویژگی های انتقال داده با این نرم افزار فشرده سازی و رمزگذاری است. اگر می خواهید از یک سرور ابری برای ذخیره سازی پشتیبان خود استفاده کنید ، Altaro یک کنترلر رایگان به نام Altaro Offsite Server را ارائه می دهد که خدمات امنیتی و ارتباطی را ارائه می دهد.

این شرکت به بخش پشتیبانی مشتری خود افتخار می کند و ادعا می کند که طی 30 ثانیه به کلیه تماسهای پشتیبانی پاسخ داده می شود. می توانید یک آزمایش 30 روزه رایگان از نرم افزار VM Backup بگیرید.

6. پشتیبان گیری و تکرار Veeam

تهیه نسخه پشتیبان از Veeam و Replication

تهیه و تهیه نسخه پشتیبان از Veeam و Replication محصولی بسیار شبیه به سیستم پشتیبان Altaro VM است. این ابزار بر تکرار مجازی سازی ها تمرکز دارد و قادر به کار با VMWare vSphere و Microsoft Hyper-V است. نرم افزار عامل این سیستم می تواند بر روی سرور ویندوز و لینوکس اجرا شود. سایر عوامل برای تهیه نسخه پشتیبان از سرورهای IBM AIX و Oracle Solaris در دسترس هستند.

سیستم Backup and Replication محصولی مستقل است و همچنین بخشی از بستر دسترس پذیری Veeam است. این مجموعه سیستم پشتیبان را با ابزار مدیریت شبکه وایام یک ترکیب می کند. می توانید یک آزمایش 30 روزه رایگان از Veeam Backup and Replication دریافت کنید. نسخه سبک و کم پشتیبان و Replication برای مشاغل کوچک در دسترس است. به این نرم افزار Backup Essentials گفته می شود و همچنین می توانید این نرم افزار را در یک آزمایش 30 روزه رایگان دریافت کنید.

7. باكولا

باکلا

باكولا يك است رایگان, متن باز ابزار پشتیبان برای لینوکس. کد منبع نیز برای آن موجود است پنجره ها و سیستم عامل مک. بسته نرم افزاری از پنج عنصر تشکیل شده است که شامل یک رابط گرافیکی ، یک سرور فایل برای مدیریت انتقال داده ها و یک مدیر ذخیره سازی است که روی سرور پشتیبان اجرا می شود و پرونده ها را دریافت و باز می گرداند. همچنین دارای یک ماژول است که می تواند پایگاه داده ها را تکثیر کند. شما باید روی هر دستگاهی که توسط سیستم تهیه نسخه پشتیبان تهیه می شود ، یک برنامه مشتری نصب کنید.

شما هیچ فضای ذخیره ای با این نرم افزار به دست نمی آورید ، بنابراین انتخاب مکان ذخیره فایل های پشتیبان خود به شما بستگی دارد. شما می توانید با این نرم افزار بکاپ گیری کامل و افزایشی را پیاده سازی کنید. فرآیندها می توانند از طریق خودکار انجام شوند یک زبان برنامه نویسی. کمبود بزرگ این نرم افزار این است که انتقال داده ها را رمزگذاری نمی کند. با این حال ، می توانید در یک سیستم رمزنگاری شخص ثالث از طریق زبان اسکریپت اسلات کنید.

8. آماندا

تصویر آماندا

این نرم افزار رایگان نسخه پشتیبان از منبع باز است ، برای لینوکس نوشته شده است که می تواند از سرورها نسخه پشتیبان تهیه کند و از نقاط سرور لینوکس ، یونیکس ، Mac OS یا ویندوز استفاده کند. نام ابزار مخفف "پیشرفته بایگانی دیسک شبکه خودکار مریلند.دستگاههای ذخیره سازی می توانند نوار یا دیسک های محلی باشند. در اصل ، این یک کنترلر برای سیستم ذخیره سازی متصل به شبکه برای تهیه نسخه پشتیبان است.

9. تلاش سریع بازیابی

تلاش سریع بازیابی

نرم افزار Quest تا سال 2016 به عنوان نرم افزار Dell شناخته می شد ، وقتی Dell این بخش را به سرمایه داران سرمایه گذار فروخت. ابزار بازیابی سریع یکی از محصولات اصلی این شرکت است.

این سیستم پشتیبان نصب می شود سرور ویندوز, اما نه در نسخه های اصلی سیستم عامل. نمایندگی ها روی ویندوز و RHEL ، SuSE ، CentOS ، Debian و Ubuntu Linux نصب می شوند. این نرم افزار می تواند بازیابی را برای تکرار و مدیریت بازیابی کند VMware ESXi و مایکروسافت Hyper-V مجازی سازی این نرم افزار همچنین قادر به تهیه نسخه پشتیبان از داده های سرورهای ابری است: مایکروسافت لاجورد ، آمازون S3 و یخچال ، Rackspace ، و گوگل ، یا هرگونه اجرای OpenStack. پشتیبان گیری را می توان در دیسک در سایت محلی ، به یک سایت از راه دور یا در فضای ذخیره سازی ابری ذخیره کرد.

رابط کاربری این سیستم پشتیبان مبتنی بر مرورگر است که از هرجایی به سرور بازیابی شما دسترسی پیدا می کند.

10. Sirtis مجازی Datto

Datto SIRIS

SIRIS از شما محافظت خواهد کرد سرورهای داخلی, سرورهای مجازی, و سرورهای ابری. این نرم افزار به عنوان یک کنترل کننده NAS عمل می کند ، اما می توانید در خارج از فضای ذخیره سازی ابری و همچنین به عنوان حافظه پیوست ذخیره کنید. سیستم Datto از پشتیبان های مبتنی بر تصویر استفاده می کند و می توانید بصورت انبوه کپی کنید یا از نسخه پشتیبان تهیه کنید. و همچنین از پشتیبان خود استفاده کنید سرور ویندوز و لینوکس سرورها ، این نرم افزار می تواند از ایستگاه های کاری در حال اجرا استفاده کند پنجره ها, لینوکس, و سیستم عامل مک.

Datto با نرم افزار بازیابی ، راه حل ذخیره سازی ابری مخصوص به خود را ارائه می دهد. داده های ذخیره شده مانند همه ارتباطات با سرور از راه دور و انتقال داده ها توسط رمزگذاری محافظت می شوند. در هر دو ترانزیت و در حالت استراحت, رمزگذاری کلید AES 256 بیتی محافظت می کند.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

41 − = 37

Adblock
detector