10 بهترین ابزار برای پایگاه داده اوراکل

10 بهترین ابزار برای پایگاه داده اوراکل

پایگاه داده های اوراکل بسیاری از توسعه دهندگان به دلیل عملکرد عالی و توانایی انجام وظایف خواستار ، به پایگاه داده ها می روند. اوراکل برای ارائه کارایی قابل اعتماد برای کاربران با نیازهای شدید مصرف ، شهرتی را ایجاد کرده است.

اگر زمان کافی برای خواندن کل پست ندارید, در اینجا لیست ما از 10 بهترین ابزار برای پایگاه داده Oracle آورده شده است:

  1. آنالایزر عملکرد پایگاه داده SolarWinds برای Oracle (آزمایشی رایگان) بانک اطلاعات و مانیتور عملکرد پرس و جو.
  2. RedGate Deaching Suite برای اوراکل ابزار مدیریت پایگاه داده با مدیریت تغییر و طرحواره مقایسه / هماهنگ سازی.
  3. Quest toad for Oracle یک ابزار مدیریت پایگاه داده برای سرپرستان با پشتیبانی از Oracle ، SQL Server ، DB2 ، SAP و MySQL.
  4. Aqua Data Studio IDE برای پایگاه داده ها با تجسم و ادغام داده ها ، با Oracle ، Microsoft SQL Server ، IBM Db2 ، MySQL ، PostgreSQL و MongoDB.
  5. dbForge Studio برای اوراکل ابزار IDE برای توسعه دهندگان Oracle که می خواهند سرعت برنامه نویسی PL / SQL را افزایش دهند.
  6. Navicat برای اوراکل ابزار توسعه اوراکل با ویرایش SQL و انتقال اطلاعات. سازگار با Amazon RDS و Oracle Cloud.
  7. RazorSQL ابزار جستجوی SQL و مرورگر پایگاه داده برای Windows ، Mac OS ، Linux و Solaris.
  8. MyOra ابزار رایگان نظارت بر بانک اطلاعاتی با ویژگی پرس و جو SQL که نیازی به نصب یا اتصال به اینترنت ندارد.
  9. TORA IDE با منبع باز برای بانکهای اطلاعاتی Oracle ، MySQL و PostgreSQL. در Windows ، Mac OS ، Linux و Unix موجود است.
  10. پایگاه داده AltovaSpy پرس و جو از پایگاه داده و ابزار طراحی مورد استفاده برای ویرایش SQL با یک ویرایشگر طراحی گرافیکی.

10 بهترین ابزار برای پایگاه داده اوراکل

ما معیارهای انتخابی خود را بر اساس کارایی ، سهولت استفاده ، هزینه و قابلیت اطمینان کلی پایه گذاری می کنیم.

1. آنالایزر عملکرد پایگاه داده SolarWinds برای Oracle (آزمایشی رایگان)

تحلیلگر عملکرد بانک اطلاعاتی SolarWInds

تجزیه و تحلیل عملکرد پایگاه داده SolarWinds برای اوراکل مانیتور عملکردی است که ارائه می دهد نظارت 24/7 برای پایگاه داده های اوراکل. این ابزار یک چشم انداز بالا به پایین را ارائه می دهد که کاربر می تواند از آن برای کشف علت اصلی عملکرد ضعیف بانک اطلاعاتی استفاده کند. عواملی که می توانید اندازه گیری کنید عبارتند از: منتظر رویدادها باشید, دستگاه های مشتری, کاربران, مسدود کردن, و بیشتر.

سیستم هشدار که همراه است تجزیه و تحلیل عملکرد بانک اطلاعات SolarWinds شده توسط تشخیص ناهنجاری. تشخیص ناهنجاری از یادگیری ماشین برای شناسایی انحراف از شرایط عملکرد طبیعی استفاده می کند. به عنوان مثال ، اگر رفتار انتظار کند شود ، سکوی هشدار برای شما ارسال می کند. شما می توانید بین از پیش تنظیم شده را انتخاب کنید هشدارهای موجود در خارج از جعبه یا می توانید به جای آن موارد دلخواه خود را ایجاد کنید.

برای مدیریت محیط پایگاه داده شما وجود دارد API مدیریت. از طریق API Management می توانید کارهایی مانند راه اندازی یک مانیتور, حاشیه نویسی, ثبت نام و مجوز. برای فعالیت های مدیریت بیشتر ، می توانید از رابط وب برای نظارت بر تأثیر کد (از جمله تأثیر تغییرات) استفاده کنید.

تجزیه و تحلیل عملکرد بانک اطلاعات SolarWinds ابزاری مطمئن برای نظارت بر عملکرد بانک اطلاعاتی است. تجزیه و تحلیل عملکرد بانک اطلاعات SolarWinds با قیمت 2،045 دلار شروع می شود (1،579 پوند). می توانید محاکمه رایگان 14 روزه را بارگیری کنید.

آنالایزر عملکرد پایگاه داده SolarWinds برای آزمایشی رایگان 14 روزه OracleDownload

2. مجموعه RedGate Deployment Suite برای اوراکل

استقرار مجموعه برای اوراکل

RedGate Deaching Suite برای اوراکل ابزاری است که برای آن طراحی شده است مدیریت پایگاه داده ، توسعه, و گسترش. این نرم افزار می تواند در عرض چند دقیقه مستقر شود ، پس از آن می توانید طرح های پایگاه داده و جداول را مقایسه کنید. رابط کاربری داده ها را با فرمت ردیف نمایش می دهد تا بتوانید به راحتی داده های همگام سازی را پیدا کنید.

از طریق ویژگی خط فرمان می توانید استقرار خودکار. با این حال ، برای بروزرسانی اسکریپت ها نیازی به دانش کد ندارید. یک ... وجود دارد محیط توسعه یکپارچه (IDE) جایی که می توانید با اسکریپت های استقرار ، نیشگون گرفتن و کشیدن را تغییر دهید.

اطلاعیه وقتی طرح تغییر می کند یا بعد از کشف موضوعاتی مانند وابستگی ، به شما می گویم. پس از دریافت هشدار ، می توانید بیشتر تحقیق کرده و اطلاعات دقیق تری از قبیل سابقه دسترسی به پایگاه داده را مشاهده کنید.

قیمت RedGate Deaching Suite برای اوراکل بستگی به تعداد کاربرانی دارد که مایلید از آنها پشتیبانی کنید. قیمت بین 1-4 کاربر 1755 دلار (1،355 پوند) برای هر کاربر است اما برای 5-9 کاربر به 1.509 دلار کاهش می یابد و برای 10 کاربر به علاوه 1،420 دلار (1،096 پوند) برای هر کاربر. می توانید یک محاکمه رایگان 28 روزه را بارگیری کنید.

3. Quest toad for Oracle

وزغ تلاش

وزغ تلاش ابزاری برای مدیریت پایگاه داده و ابزار بهینه سازی کد برای اوراکل است. این پلت فرم از اتوماسیون برای از بین بردن کارهای اداری مانند آزمایش کردن, اجرای اسکریپت, مقایسه طرحواره, و گزارش نویسی.

به عنوان مثال ، ویژگی بهینه سازی SQL از یک الگوریتم استفاده می کند ، که عبارات SQL را بطور خودکار می نویسد به طوری که آنها سریعتر اجرا می شوند. به طور مشابه ، نمایه سازی کد PL / SQL تنگناهای عملکرد را نشان می دهد تا توسعه دهندگان بتوانند آنها را از بین ببرند.

برنامه نویسی تیمی به چندین کارمند امکان دسترسی همزمان به اشیاء طرحواره را می دهد. همکاری در مورد تغییرات کد ، ایجاد یک پایگاه داده با کارایی بالا را آسانتر می کند. نیز وجود دارد 200 قانون بررسی کد تا اطمینان حاصل شود که کارکنان در طی فرایند توسعه کد با کیفیت بالا را وارد می کنند.

پنج نسخه وجود دارد وزغ تلاش در دسترس برای خرید: Base Edition ، Pro Edition ، Xpert Edition ، Dev Edition و DBA Edition. قیمت ها از 1.023.75 دلار (790.74)) تا 5،925 دلار (4576 پوند) متغیر هستند و به ویژگی های اضافی مورد نیاز شما بستگی دارند ، از جمله چک های با کیفیت کد ، بهینه سازی خودکار SQL و تشخیص عملکرد بانک اطلاعاتی. می توانید یک محاکمه رایگان 30 روزه را بارگیری کنید.

4. استودیو Aqua Data

Aqua Data Studio

Aqua Data Studio هست یک ابزار مدیریت پایگاه داده و IDE برای Oracle با یک ابزار پرس و جو پردازنده. وجود دارد رابط کشیدن و رها کردن که می توانید برای نمایش نتایج جستجو در کاربرگ استفاده کنید تا آنها را تجسم کنید. سپس می توان آنها را به داشبورد کشید تا یک تجربه نظارت بر پایگاه داده سفارشی ایجاد کنید. به منظور ارتقاء همکاری ، سایر تصاویر قابل مشاهده هستند.

Visual Query Builder که در Aqua Data Studio به شما امکان می دهد عبارات SQL را از جداول پایگاه داده تولید کنید. بیانیه ها می توانند در یک پنجره تولید شوند. اگر می خواهید عملکرد عمومی را بهبود بخشید ، می توانید از آن استفاده کنید برنامه های توضیح تصویری, که یک برنامه اجرای نمایش داده شد به شما نشان می دهد تا بتوانید آنرا تنظیم کنید. برنامه هایی برای وجود دارد اوراکل, Microsoft SQL Server, MySQL, PostgreSQL, Redshift, MariaDB, و بیشتر.

ویژگی های اسکریپت ارائه شده توسط Aqua Data Studio گسترده هستند یک محیط توسعه برنامه نویسی با API های باز وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید کارهای اداری را خودکار کنید و اسکریپت های اشکال زدایی. محیط برنامه نویسی تیم شما را قادر می سازد تا با تولید بیشتری کار کند و مدت زمان لازم برای استقرار را کاهش می دهد. همچنین وجود دارد اشکال زدایی های SQL برای اوراکل, سرور SQL, ASE, و DB2 LUW برای رفع سریع مشکلات تولید.

Aqua Data Studio راه حلی است که با شرکتهایی که به دنبال مدیریت بانک اطلاعاتی اوراکل هستند به خوبی ادغام شده است. شما می توانید اشتراک 1 ساله این برنامه را با قیمت 499.00 دلار (385.30 پوند) خریداری کنید. می توانید محاکمه رایگان 14 روزه را بارگیری کنید.

5. dbForge Studio برای اوراکل

dbForge Studio برای اوراکل

devart dbForge Studio برای اوراکل هست یک IDE که به کد نویسان کمک می کند تا برنامه نویسی PL / SQL را با کارآمدتر تولید کنند. کاربر می تواند با تکمیل خودکار کد ، کد را بنویسد و فرمت کند. "قالب هوشمند" به کاربر اجازه می دهد فرمت را تنظیم کند نحو PL / SQL و زبان. همچنین یک اشکال زدایی پردازنده برای از بین بردن مشکلات برنامه نویسی وجود دارد.

یکی دیگر از ویژگی هایی که به صرفه جویی در وقت در حین ویرایش کمک می کند ، است اصلاح کننده کد. هر وقت تغییر نام کد اشیاء پایگاه داده را تغییر دهید ، به طور خودکار جایگزین همه منابع به اشیاء می شود.

برای پشتیبانی از مدیریت پایگاه داده وجود دارد مقایسه داده ها و هماهنگ سازی. با جادوگر مقایسه طرحواره, می توانید قبل از همگام سازی آنها ، بانک های اطلاعاتی و عکس فوری را با یکدیگر مقایسه کنید. سپس می توانید از جادوگر مقایسه داده ها برای مقایسه مجموعه داده های مختلف با هم.

سه نسخه وجود دارد dbForge Studio برای اوراکل در دسترس برای خرید: استاندارد ، حرفه ای و تصدی. نسخه استاندارد با یک debugger PL / SQL و یک پروفایل پرس و جو با قیمت 199.95 دلار (154.39 پوند) هزینه دارد. نسخه حرفه ای با قیمت 449.95 دلار (347.42 پوند) هزینه دارد رابط خط فرمان و طرحواره / داده مقایسه و همگام سازی.

نسخه Enterprise 649.95 دلار (501.85 پوند) با تمام ویژگی های نسخه های دیگر به علاوه تولید کننده داده و مستندساز DB دارد. لینک دانلود در اینجا آمده است.

6. Navicat برای اوراکل

Navicat برای اوراکل

Navicat برای اوراکل یک ابزار مدیریت و توسعه بانک اطلاعاتی است. با داشتن طراح پایگاه داده هوشمند ، کاربر می تواند اشیاء پایگاه داده را ایجاد و ویرایش کند. ویژوال سازنده SQL شما را قادر می سازد تا ايجاد كردن و عبارات SQL را اجرا کنید به راحتی. کد تکمیل و ویژگی های قطعه کد سپس به کاربر کمک می کند تا خطاها را به صورت کارآمد تر کد کند و خطاهای خود را اصلاح کند.

این سیستم عامل سازگار است Amazon RDS و اوراکل ابر با پشتیبانی از سرورهای محلی / راه دور. هماهنگ سازی پایگاه داده کاربر را قادر می سازد تا پایگاه داده ها را به روز کند. بعد می توانید گزارش تهیه کنید به صورت خودکار.

Navicat برای اوراکل در دسترس است پنجره ها, سیستم عامل مک, و لینوکس. مجوز دائمی برای Navicat برای اوراکل هزینه 699 دلار (539.63 پوند) است. برای 5-9 پروانه 15٪ تخفیف و 20٪ تخفیف برای 10 به علاوه مجوز وجود دارد. می توانید محاکمه رایگان 14 روزه را بارگیری کنید.

7. RazorSQL

RazorSQL

RazorSQL هست یک ابزار جستجوی پایگاه داده برای اوراکل با برجسته نحو و قابلیت های مدیریت ویرایشگر SQL به کاربر امکان می دهد نمایش داده شد ، اسکریپت های SQL و PL / SQL را ویرایش کند. پشتیبانی از بیش از 20 زبان مختلف از جمله SQL, PHP, جاوا, XML, و بیشتر.

فهرست ایجاد اوراکل می توان برای ایجاد فهرست در قالب بصری استفاده کرد. کاربر انتخاب می کند نام فهرست, نام جدول, و ستون ها آنها در فهرست می خواهند و سپس فشار می دهند SQL تولید کنید دکمه.

برای مدیریت پایگاه داده ها ، این پلتفرم دارای یک است مرورگر جایی که می توانید عناصر بانک اطلاعاتی مانند آنها را مشاهده کنید جداول, طرحواره ها, و کارکرد. به طور مشابه ، یک ابزار ایجاد جدول وجود دارد که می توانید برای تولید SQL برای جداول استفاده کنید. این ویژگی به دلیل سرعت بخشیدن به ایجاد کد SQL بسیار مفید است. این نرم افزار همچنین SQL را برای توالی ها ، مراحل ، عملکردها و محرک های Oracle تولید می کند.

RazorSQL برای پیوستن در دسترس است پنجره ها, سیستم عامل مک, و لینوکس. شما می توانید برای هر کاربر یک مجوز با 99.95 دلار (79.95 £) ، برای 96 کاربر 95/96 دلار (76.95 £) ، برای کاربر 9 تا 94.95 دلار (74.95 £) و برای هر کاربر 20 یا بیشتر یا 92.95 دلار (72.95 £) خریداری کنید. می توانید محاکمه رایگان 30 روزه را بارگیری کنید.

8. MyOra

MyOra

MyOra هست یک ابزار نظارت بر پایگاه داده رایگان برای اوراکل که عملکرد را در زمان واقعی اندازه گیری می کند. با MyOra شما می توانید اندازه گیری مانند منتظر تحلیل باشید, انتظار سیستم, فعالیت DB, 5 SQL برتر, و 5 منبع برتر با استفاده از جلسات. سیستم داده های عملکرد را در طیف وسیعی از قالب های بصری از جمله نمودارها ، نمودارها و نمودارهای پای نمایش می دهد.

این نرم افزار دارای چندین ویژگی مدیریت پایگاه داده است. به عنوان مثال ، وجود دارد Schema Explorer جایی که می توانید اشیاء پایگاه داده را از جمله مدیریت کنید فهرستها, جداول, کارکرد, ماشه ها, بسته ها, و بیشتر.

همچنین وجود دارد ویرایشگر SQL جایی که می توانید نوشتن و دستورات SQL را اجرا کنید. پس از اجرای یک بخش ، می توانید آمار اعدام را برای عیب یابی برای مشکلات عملکرد مشاهده کنید. برجسته سازی نحو همچنین به شما کمک می کند تا کد را جستجو کنید.

MyOra نیازی به نصب یا Oracle Client برای عملکرد ندارد. هزینه کم این نرم افزار رایگان برای شرکتهایی که می خواهند از طریق بودجه ، پایگاه داده اوراکل را تحت نظر بگیرند ، ایده آل می شود. می توانید نرم افزار را به صورت رایگان بارگیری کنید.

9. TOra

TORA

TORA هست یک راه حل مدیریت پایگاه داده منبع باز پشتیبانی می کند اوراکل, MySQL, و پایگاه داده های PostgreSQL. TORA همراه با ویرایشگر SQL و اشکال زدایی برای کمک به مدیریت پایگاه داده است. علاوه بر این ، تکمیل کد و نحو برجسته SQL وجود دارد تا نسل SQL کارآمدتر باشد. حتی می توانید از منو برای انتخاب کد SQL استفاده کنید.

TOra در دسترس است پنجره ها, سیستم عامل مک, لینوکس, و یونیکس. TOra یک راه حل مقرون به صرفه برای مدیریت بانک اطلاعاتی برای توسعه دهندگان Oracle است که می خواهند از یک ابزار منبع باز استفاده کنند. می توانید نرم افزار را به صورت رایگان بارگیری کنید.

10. Altova DatabaseSpy

پایگاه داده AltovaSpy

پایگاه داده AltovaSpy یک پرس و جو از پایگاه داده و ابزار طراحی برای بانکهای اطلاعاتی مانند اوراکل, PostgreSQL, MySQL, SQLite, MariaDB, و سرور SQL. یک ویرایشگر SQL وجود دارد که به شما امکان می دهد کد SQL را اجرا کنید و بر خروجی نظارت کنید. عبارات SQL به صورت کدگذاری می شوند ، بنابراین می توانید بدون از بین رفتن دستورات را بخوانید.

ویرایشگر طراحی شما را قادر می سازد ساختارهای پایگاه داده را ویرایش کنید. لیست های کشویی به طور خودکار هنگام کار تنظیم می شوند. می توانید جداول ایجاد کرده و روابط خود را با جداول دیگر تعریف کنید. هنگام طراحی بانک اطلاعاتی خود می توانید به طور خودکار عبارات SQL تولید کنید.

برای اینکه چشم انداز بهتری از تغییرات دیتابیس و نتایج پرس و جو به دست آورید Altova DatabaseSpy دارای ویژگی های تجسم مانند نمودارها ، نمودارها و نمودارهای پای است. عناصر بصری در زمان واقعی به روز می شوند ، بنابراین می توانید نمایش داده شد. می توانید نمودارها را در .jpg ، png ، .gif و موارد دیگر ذخیره کنید.

دو نسخه از طراحی پایگاه داده Altova برای خرید در دسترس است: Altova DatabaseSpy 2020 Edition Professional و Altova DatabaseSpy 2020 Enterprise Edition. نسخه Professional از 139.00 دلار شروع می شود. نسخه Enterprise 189 دلار با ویژگی های اضافی مانند نمایش های گرافیکی هزینه دارد. شما محاکمه رایگان 30 روزه را بارگیری می کنید.

انتخاب یکol برای بانک اطلاعات Oracle 

برای نظارت ، ما توصیه می کنیم تجزیه و تحلیل عملکرد پایگاه داده SolarWinds برای اوراکل. اگر ابزاری می خواهید که فرایند توسعه را از این پس کارآمدتر کند RedGate Deaching Suite برای اوراکل یک گزینه قابل اعتماد است در محیط هایی که بودجه یک نگرانی اصلی است ، گزینه های کم هزینه و رایگان مانند آن وجود دارد TORA.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 74 = 80

Adblock
detector