عملکرد شبکه را در 10 مرحله به علاوه ابزارهای پهنای باند برتر بهبود بخشید

عملکرد شبکه را در 10 مرحله به علاوه ابزارهای پهنای باند برتر بهبود بخشید

به نظر می رسد خدمات شبکه از رشد مداوم تقاضا رنج می برند. به محض اینکه پهنای باند را در دسترس کاربران قرار دهید ، آن محدودیت ها با برنامه های همیشه در حال گسترش مواجه می شوند. در حقیقت ، پهنای باند شبکه یکی از حوزه های شبکه شما است که در آن هزینه های صرف شده برای نرم افزار ظرفیت بیشتری را نسبت به پول صرف شده برای سخت افزار ایجاد می کند. هنگامی که بودجه بی پایان دارید ، پاسخ فوری به تقاضا برای عملکرد بهتر شبکه ، به سادگی ارتقاء کابل کشی و خرید در سوئیچ های بیشتر است.

نظارت دقیق پهنای باند و سیستم های مدیریت شبکه به شما این امکان را می دهد که به طور خودکار منابع را مجدداً جابجایی کنید یا به ترافیک شکل دهید. آنها می توانند در حالی که هنوز دسترسی به شبکه را بهبود می بخشند ، در هزینه زیادی صرفه جویی کنید. بیشتر سرپرست شبکه می دانند که برنامه های خاص باعث افزایش ترافیک می شوند در حالی که ظرفیت یدکی وجود دارد. در این موارد ، مگر اینکه آن نرم افزار فوق العاده منحصر به فرد باشد ، مقرون به صرفه ترین راه حل ساده ترین راه حل است. برای بهبود شبکه برای همه بهتر است فقط جایگزین آن hogger پهنای باند با یک برنامه رقیب کارآمدتر شوید.

ما به هر یک از ابزاری که در زیر می پردازیم عمق می یابیم ، اما اگر شما فقط برای یک نگاه سریع وقت دارید ، اینجاست که ما لیست بهترین ابزارهای حداکثر پهنای باند شبکه:

 1. بسته آنالایزر پهنای باند شبکه SolarWinds (آزمایشی رایگان)
  بسته کنترل كننده IP SolarWinds (آزمایشی رایگان) بسته های ارائه شده توسط SolarWinds که ترکیبی از موفق ترین نرم افزار نظارت بر آنهاست. این ابزارها برای ایجاد ابزارهای بین مدولار ادغام شده و همه در ویندوز سرور اجرا می شوند.
 2. مجموعه ابزار مهندس SolarWinds (آزمایشی رایگان) بسته ای از بیش از 60 ابزار برای نظارت و تحلیل همه جوانب عملکرد شبکه.
 3. Paessler PRTG شبکه ، سرور و سیستم مدیریت برنامه سه در یک با ویژگی های تحلیل ترافیک. بر روی سرور ویندوز اجرا می شود.
 4. ManageEngine OpManager را با تجزیه و تحلیل ترافیک شبکه و OpUtils مدیریت کنید ترکیبی از ابزارهای ManageEngine که تلاشهای شما برای تحلیل ترافیک را افزایش می دهد. در ویندوز سرور و لینوکس اجرا می شود.
 5. ManageEngine OpManager Plus مجموعه ای از ابزارهای نظارت ، مدیریت و تجزیه و تحلیل شبکه ManageEngine. در ویندوز سرور و لینوکس اجرا می شود.
 6. IPSwitch WhatsUp Gold با تحلیل ترافیک شبکه و مدیر آدرس IP مانیتور شبکه ای که با افزودنی ها قابل افزایش است. نصب بر روی ویندوز سرور.

Contents

در 10 مرحله حداکثر عملکرد شبکه را بهبود بخشید

شما می توانید پهنای باند شبکه خود را از بسیاری جهات بهینه کنید ، و ارزش این را دارد که قبل از دستیابی به فروشگاه و خرید سخت افزار بیشتر ، آنها را امتحان کنید. در اینجا چند روش برای به حداکثر رساندن عملکرد شبکه شما آورده شده است:

 1. منظره ای از توپولوژی شبکه ایجاد کنید
 2. ردیابی و جریان ترافیک شبکه را بهینه کنید
 3. بهینه‌سازی WAN با تنظیمات و فشرده سازی داده ها
 4. تکنیک های شکل دهی به ترافیک شبکه را مستقر کنید
 5. داده های شبکه را در گزارشهای سازگار با مدیریت ارائه دهید
 6. برنامه زمانبندی وظایف سرپرست برای زمان کم ترافیک
 7. استفاده از خدمات ابری را بررسی کنید
 8. استفاده شخصی از پهنای باند شبکه را به حداقل برسانید
 9. خط مشی های ایمیل پهنای باند را اجرا کنید
 10. تعادل بار را اجرا کنید

1- منظره ای از توپولوژی شبکه ایجاد کنید

اولین مرحله در بهینه سازی پهنای باند ، گرفتن تصویری دقیق از ترافیک شبکه است. هیچ دو شبکه دقیقاً یکسان نیستند شما در مورد بهترین راه برای دستیابی به عملکرد بهتر از سیستم خود ، توصیه های قفسه ای دریافت نمی کنید. به عنوان یک مدیر شبکه ، شما در مورد اولویت های شرکتی که برای آن کار می کنید و تجارت اصلی آن بیشتر می دانید ، اما ممکن است نمی دانید ترافیک ثانویه باعث گرفتگی شبکه می شود.

بنابراین ، نمایی از توپولوژی شبکه شما ، مانند ممیزی از برنامه ها و پروتکل هایی که بیشتر از سیستم استفاده می کنند ، حائز اهمیت است. شما باید پیگیری کنید که میزان ترافیک داخلی چقدر است ، چقدر ارتباطات با جهان خارج از درون شبکه سرچشمه می گیرد و چه میزان ترافیک ورودی از طریق کابل های شما تردد می کند.

آن نقاط انتهایی خارجی چیست؟? آیا آنها در واقع برای تجارت مهم هستند یا منابع شرکت توسط مصارف شخصی مصرف می شود?

پس از مشاهده شبکه و بخش های شلوغی که ایجاد تنگناها می کند ، می توانید توپولوژی های بهتری را برای خدمت به کاربران بررسی کنید. وقتی می توانید دقیقاً ببینید که چطور و به همین دلیل کارکنان شرکت از شبکه استفاده می کنند ، می توانید مبانی برای توصیه های کارآیی ایجاد کرده و سیاست های شکل گیری ترافیک را معرفی کنید.

2. بهینه سازی ردیابی و جریان ترافیک شبکه

با ترکیبی از بازدیدهای ترافیکی و ردیابی فعالیت نهایی و نقطه برنامه ، می توانید ببینید که چه گروه از کاربران به دستگاههای خاص دسترسی دارند.

نگاه کنید که بیشترین جریان ترافیک در کجا رخ می دهد و سپس سازماندهی اسکوپ های آدرس دهی و توپولوژی شبکه را سازماندهی کنید. هدف باید باشد سازماندهی گره ها به گونه ای که بیشتر ترافیک در بخش های شبکه قرار دارد, به جای مجبور کردن ارتباطات برای مسافرت در سراسر سیستم.

به عنوان مثال ، بخش HR احتمالاً ترافیک ایمیل زیادی ایجاد می کند و به طور مکرر به چاپگر محلی دسترسی پیدا می کند. بخش فروش ، خرید و حساب به طور مرتب به ERP دسترسی پیدا می کند و پشتیبانی مشتری به دسترسی مداوم به سیستم CRM نیاز دارد. این سه نوع فعالیت تجاری است که بطور دوره ای بهم وصل می شوند ، اما بخش عمده ای از ترافیک برای هر گروه داخلی خواهد بود. در این موارد ، منابع قابل دسترسی توسط هر بخش را در یک زیرمجموعه گروه بندی کنید.

اندازه زیر شبکه استاندارد را در هر بخش اجرا نکنید. می توانید تعداد گره های موجود در هر زیرمجموعه را متناسب با اندازه آن بخش تنظیم کنید و برای بارگذاری پهنای باند بیشتر در زیرشاخه های پر ترافیک ، تجهیزات فیزیکی اختصاص دهید. متوجه خواهید شد که تعداد کمی از گره ها بیشترین ترافیک شبکه شما را ایجاد می کنند. بیشتر زیرساخت ها را به نقاط انتهایی اختصاص دهید و پهنای باند شما در هر کجا که لازم باشد در دسترس خواهد بود.

3. بهینه سازی های WAN با ترانک و فشرده سازی داده ها

اتصالات ضعیف در اینترنت که ادغام شده اند سایتهای از راه دور و سرورهای ابر در یک شبکه شرکتی می تواند عملکرد تحویل برنامه شما را مختل کند. برای بهبود قابلیت اطمینان و سرعت لینک ، مراحلی وجود دارد که می توانید انجام دهید. کیفیت سرویس اینترنت شما تأثیر عمده ای بر عملکرد لینک بین سایت شما دارد. برای بدست آوردن عملکرد بهتر از WAN می توانید برنامه خود را ارتقا دهید.

WAN بهینه سازی می توان با استفاده از خدمات ترانک برای حمل و نقل به سایت های دور دست پیاده سازی شد. با این حال ، دارندگان صندوق در داخل شرکت ممکن است تمایلی به شما اجازه ندهند که وارد قراردادهای حمل و نقل گران قیمت شوید. توانایی جمع آوری داده های عملکرد در WAN و نشان دادن این که این تنگنای عملکرد است یکی از نیازهای مهم شما است ابزار نظارت بر شبکه.

سایر اقدامات بهینه سازی WAN نیز وجود دارد که می توانید انجام دهید. متراکم سازی داده ها اگر مشکلات اتصال WAN به سرعت و نه کیفیت اتصال مربوط باشد ، یک راه حل مناسب است. فواید فشرده سازی داده ها با فاصله از نظر نمایی افزایش می یابد ، بنابراین این راه حل برای انتقال بین سایتها از طریق اینترنت مناسب است.

استفاده از فشرده سازی داده ها در واقع می تواند باعث کاهش سرعت عملکرد شبکه در شبکه های محلی شود. دلیل این امر این است که زمان پردازش برای فشرده سازی و بازیابی داده ها یک سربار است که فقط با صرفه جویی در زمان صرفه جویی در مسافت های طولانی جبران می شود.

4- تکنیک های شکل دادن به ترافیک شبکه را بکار بگیرید

تجزیه و تحلیل شبکه شما باید برخی از برنامه های کاربردی را نشان دهد که از پهنای باند بیشتری استفاده می کند. شما باید تحقیق کنید که چه کسی از آن برنامه ها استفاده می کند ، چرا به آنها نیاز دارید و اینکه آیا برنامه های جایگزین بدون مالیات شبکه بسیار می توانند استفاده شوند.

سیاست شکل گیری ترافیک شما را محبوب نمی کند زیرا عملکرد برنامه هایی را که تعداد کمی از افراد واقعاً در تجارت دوست دارند از آن استفاده کنند محدود می کند. به منظور کاهش هزینه ها و ارتقاء خدمات به بقیه سازمان ، شما باید آن هاگگرهای پهنای باند را تحت فشار قرار دهید.

مسئله شخصی را از برنامه های پر رفت و آمد ایجاد نکنید. درعوض ، تابلو را با گزینه ها ارائه دهید. آنها می توانند مبلغ X را برای گسترش شبکه فقط برای این برنامه هزینه کنند ، یا می توانند به بخش hogging پهنای باند اجازه دهند تا به یک برنامه سبک تر تغییر یابد. اگر آنها آن گزینه ها را دوست ندارند ، پیشنهاد دهید محدودیتی برای پهنای باند در دسترس برای آن برنامه برای اینکه بقیه شبکه کامل اجرا شود بدون هزینه کردن به هیچ وجه.

پیشنهاد دهید برای کمک به هاگگرهای پهنای باند ، محدودیت ها را با تغییر در روش های کاری برطرف کنید. به عنوان مثال ، اگر یک برنامه برای کامپایل کردن داده ها به پردازش زیادی نیاز داشته باشد ، و به نوبه خود سیل درخواست هایی را از طریق شبکه ایجاد می کند ، احتمالاً آن برنامه داده های زنده ارائه نمی دهد. اگر کاربران آن برنامه hogging کند شوند ، تمایل بیشتری به این امر خواهند داشت تدوین داده ها را یک شبه اجرا کنید, وقتی منابع شبکه کمتر تراکم می شوند.

5- داده های شبکه را در گزارشهای دوستانه مدیریت قرار دهید

کیفیت ارائه برای ترغیب مدیران در تصمیم گیریهای مؤثر مهم است. اگرچه می توانید با خواندن صفحه نمایش برنامه های خط فرمان ، تصویر خوبی از آنچه اتفاق می افتد دریافت کنید ، افراد غیر روحانی به صفحات داده های داده نشده پاسخ نمی دهند. بنابراین ، دریافت یک سیستم نظارت بر شبکه که بطور خودکار گزارش ها و گرافیک های جذاب را ایجاد می کند به شما کمک می کند تا با تصمیم گیرندگان غیر فنی ارتباط برقرار کنید.

سرپرستان سیستم ها معمولاً از امنیت به عنوان پوششی استفاده می کنند تا مانع از کنترل خطا شوند. نگه داشتن اطلاعات سیستم برای خودتان نیز راهی برای تقویت وضعیت شماست. اگر هیچ کس دیگری نفهمد چه اتفاقی می افتد ، آنها نمی توانند شما را آتش بگیرند. اما احتکار اطلاعات اغلب آتش سوزی می کند. اگر مدیران نمی دانند که بخش IT چیست ، آنها را در اولویت قرار نمی دهند.

به استثنای مدیران از اطلاعات سیستم ، مدیران سیستم مستثنی نیستند. هنگام راه اندازی پروژه های جدید ، به ندرت با مدیر شبکه مشورت می شود. حتی اگر یک پروژه جدید بتواند توسط منابع شبکه موجود ارائه شود ، اگر مدیر شبکه فقط یک سری درخواست خدمات ارائه دهد ، نه عکس بزرگ, این خواسته های جدید می تواند به شیوه ای غیر مطلوب ارائه شود.

مجموعه ای از خدمات جدید منجر به نتایج می شود شبکه نادرست. اگر تصمیم گیرندگان درباره شبکه و خواسته های آن بیشتر آگاه باشند ، از همه این موارد جلوگیری می شود. سیستم های نظارت بر شبکه که داشبورد اختصاصی و ابزارهای گزارش دهی براساس تقاضا را ارائه می دهند ، شما را قادر می سازند تا دیدگاه های اطلاعاتی در مورد سیستم را به مدیران غیر تکنیکی و به آنها اجازه دهید خودشان را مطلع کنند. این گنجاندن به شما کمک می کند تا به تصمیم گیری و سهولت درخواست بودجه برای گسترش پهنای باند شبکه دسترسی پیدا کنید.

6. برنامه زمانبندی وظایف سرپرست برای زمان کم ترافیک

مشابه پردازش یک شبه برنامه های ترافیک شبکه سنگین ، می توانید با انجام کارهای اداری شبانه بار را در شبکه کم کنید. پشتیبان گیری به خصوص داده های فشرده هستند, و اگر پشتیبان گیری روزانه قابل قبول است ، آنها را برای اجرای یک شبه برنامه ریزی کنید. مطمئناً ، این سیاست برای داده های مهم در صنایع خاصی کار نمی کند که کپی زنده داده ها برای اطمینان از خدمات مداوم و جلوگیری از از بین رفتن اطلاعات مشتری ضروری است. با این حال ، حتی در چنین شرایطی برخی از بک آپ ها را می توان در طول شب انجام داد.

پایان ماه معمولاً زمان بسیار فشرده ای برای بخش های حسابداری است. کارمندان حسابها در آخرین روزهای هر ماه و روز اول ماه بعد دیرتر برای بستن حسابها کار خواهند کرد. این کار محاسبات فشرده زیادی را شامل می شود زیرا آنها سعی می کنند کتاب ها را متعادل کنند ، و اطلاعات را از بسیاری از پایگاه های داده جمع می کند..

بخش فناوری اطلاعات وظایف ماهانه زیادی را انجام می دهد ، مانند پاکسازی سیستم ، تمیز کردن داده ها ، گزارش هزینه ماهانه و گزارش های تحویل SLA. اگر بتوانید نیازهای پردازش دپارتمان خود را به چند روز قبل از پایان ماه تغییر دهید ، می توانید داده های بخش خود را سریعتر به حسابداران ارائه دهید, بنابراین بارهای انتقال داده را کمی کاهش می دهد. همچنین ، تقاضای پهنای باند را برای دادن ظرفیت کامل به بخش حساب ها پاک خواهید کرد.

احتمالاً شما در حال حاضر از پهنای باند کافی برای نیازهای شرکت برخوردار هستید اگر فقط می توانید زمان تقاضا را مدیریت کنید.

7. استفاده از خدمات ابری را بررسی کنید

مناسب بودن سرویس های ابری به عملکردهای شرکت شما بستگی دارد. شغل شما ممکن است با بسیاری از شرکتهای خارجی ، یا برای خدمات خریداری شده یا به عنوان ارائه دهنده خدمات ، همکاری کند. در این موارد, قرار دادن تمام برنامه های پشتیبانی کننده مشاغل در وب به ارتباطات کمک می کند و ترافیک بی نیاز از شبکه شما را حذف می کند.

یک پیکربندی ابری برای شرکت هایی که تعداد زیادی از کارکنان مستقر در خانه کار می کنند یا از مترجمان آزاد استفاده می کند بسیار مناسب است. اگر کارمندان شما مستقر در سایت هستند ، بسیاری از کارکردها می توانند برون سپاری شوند. لازم نیست مراکز تماس تمام تماسهای دریافتی خود را از طریق شبکه شما انجام دهند. حتی سیستم های PABX اداری هم اکنون از طریق ابر قابل تهیه هستند. پشتیبان گیری از داده های خود را در صورت امکان نگه دارید. دروازه های اینترنت را مستقیماً به کاربران یا سرورها وارد کنید.

بسیاری از خدمات مبتنی بر ابر هستند اندازه گیری و توسعه. این مدل شارژ برای هر اندازه از مشاغل بسیار عالی است زیرا از هزینه های زیرساخت پیش رو جلوگیری می کند. هنگامی که شبکه خود را تنظیم می کنید یا آن را گسترش می دهید ، همیشه به دلیل افزایش حساب کاربری ، یک دوره اضافه تولید خواهید داشت. هنگامی که به آن سطح ظرفیتها نزدیک می شوید, ممکن است تمایلی به گسترش تجهیزات تجهیزات شبکه خود نداشته باشید تا زمانی که تمام ظرفیت یدکی نرفته باشد. در نقطه گسترش ، شما دوباره از تقاضای سرویس استفاده می کنید. با چرخه عمر زیرساخت معمولی روبرو می شوید نقاط اضافی و بیش از حد. یک سرویس ابری اندازه گیری شده از این قله ها در هزینه و از طریق کیفیت سرویس شبکه جلوگیری می کند.

8- استفاده شخصی از پهنای باند شبکه را به حداقل برسانید

در اوایل دسترسی به اینترنت پهن باند ، شرکت ها نسبت به کنترل فعالیت های هر کاربر بیزار بودند. به عنوان مثال ، کارمندان دفتر ایمیل ایمیل شخصی خود را بررسی کردند. استفاده شخصی می تواند خیلی سریع از دست خارج شود. قبل از اطلاع از این موضوع ، کارگران برنامه های خود را نصب می کنند تا در زمان کار ، به روزرسانی قیمت سهام زنده یا جریان بازی های ورزشی را پخش کنند. حتی ممکن است کاربران را در حال بارگیری با تورنت یا تماشای پورنو در مطب کنید.

کاهش استفاده شخصی از منابع شرکت ، شما را غیرقابل توصیف می کند. این یک نمونه دیگر از یک تصمیم شبکه ای که در آن مدیران باید درگیر شوند.

مشکلات حقوقی می تواند ناشی از برخی فعالیت های کاربر باشد. هیئت مدیره باید برای جلوگیری از بارگیری مواد توهین آمیز بر روی خدمات خود یا حمایت از فعالیت های غیرقانونی مانند دزدی دریایی دیجیتال ، تمام اقدامات ممکن را انجام دهد.. استفاده شخصی از شبکه شرکت بر بهره وری تأثیر می گذارد, بنابراین این موضوعی نیست که فقط مربوط به مدیر شبکه باشد.

وب سایت های آلوده مهمترین نکته ورود نرم افزارهای مخرب هستند. شما باید دسترسی به وب مجاز به کارمندان شرکت را کنترل کنید. این می تواند یا توسط اجرا شود لیست سفید - اجازه دسترسی فقط به سایتهای تأیید شده ، یا لیست سیاه - مسدود کردن دسترسی به لیستی از سایتها یا سایتهایی که شامل متن خاص هستند.

حذفی کردن استفاده شخصی از شبکه ، پهنای باند زیادی را آزاد خواهد کرد, به خصوص اگر کارگران به جریان یا بارگیری سرگرمی عادت کرده اند.

9. سیاستهای ایمیل پهنای باند را اجرا کنید

پیوست های به ایمیل بار سنگینی را در شبکه ایجاد می کند. شرکت شما باید بداند که چرا اطلاعات زیادی ارسال می شود. پیوست های ایمیل و انتقال فایل ها کانال های آشکاری برای نشت داده ها هستند. الزامات محافظت از داده های قرار گرفته بر روی شرکت ها ، شما را ملزم می کند که به اطلاعات ارسال شده توجه بیشتری کنید.

سیستم های مدیریت پرونده مدرن کپی اسناد توزیع شده از ذخیره مرکزی را ردیابی می کنند. در محیط های مشترک ، چندین نفر ممکن است به همان سند کمک کنند ، یا برای تسریع در تصمیم گیری باید اطلاعات توزیع شود. با این حال, جلوگیری از توزیع داده به امنیت کمک می کند و نباید همکاری را محدود کنید.

توزیع نسخه های اسناد در سراسر دفتر از پهنای باند زیادی استفاده می کند. سیستم های توزیع اسناد هر بار که تغییر در یک سند اصلی انجام شود ، به روزرسانی های هر شخص را در لیست نامه ها ارسال می کنند. این هست یک سیاست بسیار بی فایده و منجر به کپی کردن اسناد ذخیره شده در سراسر شبکه می شود. در این سناریو ، کاربران شما پهنای باند شبکه شما را مورد ضرب و شتم قرار می دهند ، بدون نیاز به پر کردن فضای ذخیره سازی و ردیابی نشت داده ها.

می توانید با استفاده از گروه های دسترسی چند کاربر و مجوز پرونده ، به یک حافظه متمرکز متمرکز کنید. مرحله بعدی ممنوعیت استفاده از ایمیل به عنوان واسطه برای توزیع اسناد است. اگر احزاب خارج از کشور نیاز به ارائه اطلاعات دارند ، آنگاه پیوندی برای ذخیره سازی ابری روشی مطمئن تر برای انتقال داده های محدود در خارج از مشاغل است. یک فروشگاه مرکزی را می توان راحت تر کنترل کرد و اگر آن فروشگاه در ابر باشد ، افراد خارجی به شبکه شما دسترسی ندارند و از پهنای باند برای مشاهده اسناد استفاده می کنند.

ضمیمه های ورودی را هر جا ممکن باشد مسدود کنید. پیوست های ایمیل راهی سنتی برای بدافزارها هستند. مسدود کردن ایمیل های دریافتی با پیوست ها امنیت شبکه شما را بهبود می بخشد و خواسته های پهنای باند شما را کاهش می دهد. البته, همیشه موارد واقعی تجاری وجود دارد که کاربران مجبورند اسناد را بصورت الکترونیکی دریافت کنند.

در این موارد ، یک فضای ذخیره سازی خارج از کشور برای دریافت اسناد ایجاد کنید. می توان آن را قرنطینه کرد و قبل از دسترسی از طریق شبکه ، بررسی های فشرده روی پرونده ها انجام داد. سیاستی را ایجاد کنید که اسناد از منابع خارجی از راه دور نگهداری شوند و فقط از طریق یک مرورگر از درون شبکه مشاهده شوند. این امر باعث بهبود امنیت شبکه ، کاهش نیاز به فضای ذخیره سازی سرور فایل ها و کاهش تقاضای پهنای باند می شود.

10. اجرای تعادل بار

اگر کسب و کار شما به خدمات اساسی نیاز دارد که دائماً در دسترس باشد ، به احتمال زیاد ظرفیت یدکی زیادی را در سیستم خود دارید و از قبل از توازن بار استفاده می کنید. هنگام اضافه بار سرور دیگر می توان از یک بالانساز بار به عنوان منبع اضافی استفاده کرد.

نمونه بارز این در مورد سرورهای وب است. اگر صف سرور A پر است ، سپس ترافیک جدید را به سمت سرور B. تغییر دهید, سرور یدکی لازم نیست فقط برای سرریز باشد. می توانید همه سرورهای خود را فعال نگه دارید و تقاضا را به صورت متوالی توزیع کنید. چنین سیاستی مانع از تمرکز همه ترافیک در یک لینک و سپس ناگهان تغییر در لینک دیگر می شود. با توزیع پی در پی ، همه کانال ها بار کمتری و مساوی دریافت می کنند. شما پهنای باند اختصاص داده شده به هر لینک را کاهش می دهید. وقتی لازم نیست ظرفیت بار اوج را به هر اتصال سرور اختصاص دهید, شما پس انداز پهنای باند خود را پس انداز می کنید یا پهنای باند ذخیره شده را به مناطق دیگر شبکه شرکت توزیع کنید.

اگر شبکه شما از ترافیک زیادی برخوردار است ، ذخیره کردن در تعادل بار و دروازه های شبکه همچنین می تواند پهنای باند زیادی را آزاد کند.

عیب یابی بیشتر در مورد پهنای باند شبکه

با مشکلات پهنای باند روبرو می شوید

شبکه های کوچک کمتر با مشکل استفاده از پهنای باند مواجه می شوند. این به دلیل این هست که یک سیستم کوچکتر با گره های اندک که یک منطقه محدود را پوشش می دهد به راحتی به معنای واقعی کلمه قابل توجهی است. هنگامی که شبکه ها به شکلی غیرمشخص رشد می کنند ، مشکلات توان به وجود می آیند.

پیش بینی شرایط پهنای باند نسبتاً ساده است ، اما مشکلات عملکرد پاسخ در سطح توان ممکن است از ظرفیت پهنای باند شما باشد. اغلب آنچه به نظر می رسد موضوع محدودیت ظرفیت است ، واقعاً ناشی از برخی عوامل دیگر است. این ممکن است یک کابل بیش از حد بار باشد که دارای نقاط پایانی زیادی است و در نتیجه زمان انتظار طولانی برای دسترسی به رسانه ها وجود دارد. خرابی دستگاه در یک بخش از شبکه همچنین می تواند شرایطی ایجاد کند که به نظر می رسد ناشی از محدودیت پهنای باند است. خطاهای DNS و تکثیر آدرس IP می توانند منجر به حلق آویز شدن فرآیندهای شبکه شوند.

کشف مشکلات پهنای باند

وقتی تلاش می کنید تا از پهنای باند شبکه خود نهایت استفاده را ببرید ، باید به مشکلات ناشی از سایر مشکلات شبکه نیز بپردازید. وقتی شبکه شما از مسافتی که واقعاً مشاهده می کنید رشد می کند ، برای بازیابی دید شبکه باید از ابزارهای شبکه استفاده کنید.

با ابزارهای نظارتی که تمام معیارهای عملکرد شبکه شما را نشان می دهد, شما می توانید سلامت دستگاه های شبکه را تضمین کرده و از خرابی تجهیزات به عنوان منبع مشکلات ترافیکی رد کنید.

جمع آوری داده های ترافیک برای هر پیوند در یک شبکه و نگه داشتن این مانیتور با گذشت زمان ، مکان های مختلف تنگناها را نشان می دهد. اگر پهنای باند شما باید روی کاغذ کافی باشد اما ثابت می کند که در عمل کافی نیست ، پس تقاضای ناهموار با گذشت زمان یا نقطه احتقان ایجاد تنگنا می شود.

تعادل تقاضای پهنای باند

تغییر ساعتهایی که درخواست پهنای باند را انجام می دهد ممکن است برای به حداکثر رساندن عملکرد پهنای باند شما کافی باشد. در صورت اوج تقاضا, سپس وظایف سنگین در ترافیک را برای دوره های مختلف روز یا به طور ایده آل ، خارج از ساعات اداری برنامه ریزی کنید. این باید سنبله های بار را در شبکه شما حل کند.

پس از کشف یک یا دو پیوند اضافه بار, فقط با جابجایی برخی گره ها بر روی یک کار فرعی مشترک برای آنها ، آن مشکل را حل کنید تا ارتباطات آنها با یکدیگر به کل شبکه سرایت نکند و از پیوند بیش از حد جلوگیری شود.

اگر برخی از برنامه ها یا پروتکل ها تنگنا شبکه را باتلاق می کنند, برای کاهش ترافیک در لینک اضافه بار ، برنامه های کاربردی خود را به cloud تغییر دهید.

پرداخت هزینه های پهنای باند

حذف افزایش تقاضا ترافیکی را که پهنای باند شما را به محدودیت ها سوق می دهد ، از بین می برد. پس از تثبیت شبکه و کاهش اوج تقاضا زیر ظرفیت پهنای باند ، می توانید شروع کنید مرحله دوم از حداکثر پهنای باند: توزیع بار در سراسر سیستم برای کاهش پهنای باند فعلی.

تعادل بار ، حافظه پنهان و زیرشاخه های سازمان یافته بهتر را بارگیری کنید سطح ترافیک در شبکه را به شدت کاهش دهید. احتمالاً در حال حاضر پیوندها و تجهیزات تقریباً تحت هیچ شرایطی قرار ندارید در حالی که بخش های دیگر زیرساخت های شما بیش از حد بار دارند. تعادل کردن گردش ترافیک به طوری که تمام تجهیزات مورد استفاده قرار بگیرند باعث کاهش سطح توان اوج در هر پیوند یا سوئیچ خاص می شوند. این امر باعث کاهش نیازهای پهنای باند کلی و صرفه جویی در هزینه می شود.

ابزارهای حداکثر پهنای باند شبکه

همانطور که از وظایف ذکر شده در بالا می بینید, نقطه شروع شما برای به حداکثر رساندن پهنای باند شما کسب اطلاعات در مورد عملکرد شبکه شما در لحظه است. شما باید بدانید که تقاضای پهنای باند ، چه از نظر جسمی و چه از نظر نوع ترافیک ، کجاست.

همچنین مشاهده کنید: 6 بهترین مانیتور ترافیک شبکه

سیستم نظارت بر پهنای باند این نیازها را برآورده می کند. پیچیدگی مانیتوری که شما انتخاب می کنید به اندازه شبکه شما و حجم معمولی ترافیک حمل شده آن بستگی دارد. لیست زیر از مانیتور های پهنای باند با قابلیت های تحلیلی گسترده برای شبکه های بزرگ گرفته تا سیستم های ساده تر که برای بنگاه های کوچک خوب کار می کنند ، است..

بهترین ابزارهای حداکثر پهنای باند شبکه

در انتهای بازار نرم افزار مدیریت شبکه ، بر دو گروه ارائه دهنده تولید کننده مجموعه هایی از ابزارهای شبکه حاکم است. برای به دست آوردن یک تصویر کامل از شبکه خود و اجرای راهکارهایی برای به حداکثر رساندن پهنای باند ، به ترکیبی از این ابزارها نیاز دارید. خوشبختانه ، این خانه های نرم افزاری ، پیچیدگی های مدیریت شبکه های بزرگ را درک کرده و ماژول هایی متناسب با یکدیگر را برای ایجاد راه حل های مناسب ارائه می دهند.

1. بسته های SolarWinds

وب سایت SolarWinds

ابزار کلیدی تحلیل ترافیک شبکه SolarWinds است آنالیز ترافیک NetFlow. با این حال ، برای به دست آوردن تصویر کاملی از عملکرد شبکه ، به آن نیاز دارید مانیتور عملکرد شبکه. این دو ابزار را می توان با هم در یک بسته ترکیبی خریداری کرد که نام آن است پکیج آنالایزر پهنای باند شبکه.

رایگان بسته نرم افزاری ابزار جریان ارزش افزوده شدن به هر نوع دسته کوچک موسیقی جاز SolarWinds را دارد. این مجموعه از خدمات با آن کار می کند NetFlow v5 و شامل یک رابط است ، بنابراین می توانید روترهای Cisco را پیکربندی کنید تا داده های NetFlow را به کلکسیونر شما ارسال کنند. ابزارهای دیگر موجود در این بسته شبیه سازهای ترافیکی هستند که به شما کمک می کنند منابع شبکه خود را آزمایش کنید.

در آخر ، بر روی اضافه کنید نقشه بردار توپولوژی شبکه برای دیدن طرح بدنی سیستم شما.

پکیج آنالایزر پهنای باند شبکه (آزمایش رایگان)

تصویر شبکه مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds

مانیتور عملکرد شبکه محصول اصلی SolarWinds است و برای کارهای روزمره مدیریت شبکه شما ضروری است. این سیستم شامل قابلیت autodiscovery که تمام دستگاه های متصل به شبکه شما را ردیابی می کند و تجهیزات شبکه را برجسته می کند. Autodiscovery یک نقطه شروع برای حداکثر پهنای باند ایجاد می کند.

SolarWinds Monitor Network MonitorDownload آزمایشی 30 روزه رایگان

 نقشه گیر توپولوژی شبکه SolarWinds

نقشه بردار توپولوژی شبکه بندر تماس بعدی شما خواهد بود این ابزار دقیقاً همان چیزی را می گوید که روی قلع و طرح شبکه شما را می دهد. با کمک نقشه گیر می توانید ترافیکی را که در محیط های مجازی و خدمات وای فای و همچنین شبکه سیمی شما ارائه می دهد ، شناسایی کنید..

SolarWinds Topology Networkper MapperDownload محاکمه رایگان 14 روزه

در داخل مانیتور عملکرد شبکه ماژولی به نام NetPath وجود دارد. این مسیر بصری از پیوندهایی را نشان می دهد که دارای اتصالات خاصی هستند. این پیوندها از طریق سرویس های ابری ردیابی می کنند. اگر شبکه شما شامل سیستم های بی سیم باشد ، از این مزیت بهره مند می شوید نقشه های گرما در مانیتور عملکرد شبکه. این به شما بصری از ردپاهای سیگنال همه روترهای وای فای شما می دهد. با استفاده از این اطلاعات می توانید مناطق کم سیگنال و بن بست هایی که باعث کاهش پهنای باند در دسترس کاربران شما می شود.

تعویض بین مانیتور عملکرد شبکه و Map Topology Mapper کار دشواری نیست زیرا SolarWinds تمام ابزارهای توصیه شده در این ترکیب را در همان سکوی بنام Orion ساخته است. وقتی چندین مورد از این محصولات را خریداری می کنید ، آنها با یکدیگر ادغام می شوند. ادغام را با یک ماژول مرور کلی ، که به آن نامیده می شود ، تقویت کنید کنسول عملیات سازمانی. این همه داده های حاصل از چندین سرور SolarWinds را ادغام می کند.

عکس صفحه تحلیلگر ترافیک SolarWinds NetFlow

آنالیز ترافیک NetFlow عنصر ترکیب SolarWinds پیشنهادی ما احتمالاً دارای عنوان اشتباه است. NetFlow یک زبان پیام رسانی خاص است که توسط آن استفاده می شود سیستمهای سیسکو برای تجهیزات شبکه این استاندارد ارتباطی مانیتور را قادر می سازد تا اطلاعات جریان ترافیک را جمع کند. آنالایزر ترافیک SolarWinds داده NetFlow را جمع آوری می کند. با این وجود ، فقط با دستگاه های NetFlow ارتباط برقرار نمی کند ، به همین دلیل شاید از "NetFlow"به نام این ابزار.

SolarWinds NetFlow Analyser TrafficDownload 30 روز آزمایشی رایگان

بیشتر سرپرستان شبکه یک سیاست چند فروشنده را اجرا می کنند ، بنابراین ممکن است شما توسط یک ابزار شبکه ای که فقط با NetFlow کار می کند ، کنار گذاشته شوید. با این حال ، SolarWinds نیز جمع می کند جی جریان داده های تولید شده توسط شبکه های Juniper تجهیزات و آن را با کار می کند NetStream سیستم پیام رسانی که هواوی تجهیزات استفاده می کند آنالایزر شبکه نیز تفسیر می کند sFlow و IPFIX سیستم های پیام رسانی ، که زبانهای گزارش دهنده خنثی برای تجهیزات شبکه هستند.

آن زبانهای گزارش دهنده تجهیزات شبکه داده های کلیدی را ارائه می دهند که از آنالایزر ترافیک NetFlow برای نظارت بر استفاده از پهنای باند استفاده می کند. این ماژول کلیدی برای نظارت بر نتایج به حداکثر رساندن پهنای باند است. این اطلاعات را با داده های NetPath و Network Topology Mapper ترکیب کنید تا نقاط فشار را در شبکه خود مشاهده کنید که در آن شما نیاز به استفاده از راه حل های کاهش دهنده به منظور بهبود در دسترس بودن پهنای باند دارید.

آنالایزر ترافیک NetFlow قادر به نظارت بر عملکرد لینک های اینترنتی بین سایتها و سرورهای Cloud است. این اطلاعات به شما کمک می کند تا در مورد استراتژی های بهبود بهینه سازی WAN تصمیم بگیرید.

ممکن است بخشی از راه حل شما برای استفاده بیش از حد از پهنای باند باشد یک رویکرد QoS. این کار برعکس است ، زیرا این امکان را به شما می دهد تا انواع خاصی از ترافیک را برچسب گذاری کنید و جریان آن را از طریق تجهیزات شبکه در اولویت قرار دهید. به طور مؤثر ، این تاکتیک همه برنامه های کاربردی دیگر که در اولویت قرار نگرفته اند را به زیر می اندازد. آنالایزر ترافیک NetFlow دارای یک ماژول ردیابی است که جریان پروتکل های اولویت بندی را نظارت می کند. می توانید به "قبل از"و"بعد ازنمودارهای ترافیک شبکه برای ارزیابی اثر استراتژی QoS.

آنالیز ترافیک NetFlow شامل بخشی برای آنالیز ترافیک بی سیم است. این کار در ترکیب با ویژگی های WiFi Monitor Performance Network انجام می شود تا به شما در حداکثر رساندن دسترسی به پهنای باند بی سیم به انجمن کاربر شما کمک کند.

آنالایزر پهنای باند شبکه SolarWinds PackDownload 30 روز آزمایشی رایگان در SolarWinds.com

بسته نرم افزاری کنترل IP SolarWinds (امتحان رایگان)

دو محصول SolarWinds دیگر که ما برای حداکثر پهنای باند توصیه می کنیم ، هستند مدیر آدرس IP و ردیاب دستگاه کاربر. این دو ابزار را می توان با هم در یک بسته خریداری کرد ، به نام بسته IP Control IP.

ردیاب دستگاه کاربر SolarWinds

ردیاب دستگاه کاربر SolarWinds اطلاعات مربوط به منبع ترافیک شبکه را تأمین می کند. تو می توانی پورت های سوئیچ داده های پمپاژ بر روی شبکه را شناسایی کنید و تمام راه را از طریق هر نقطه پایانی ردیابی کنید.

عنصر کاربر این ماژول شامل پروفایل های هر کاربر در شبکه از جمله مکان های فیزیکی آنها است. پانلی در بخش جزئیات کاربر از ابزار نشان داده می شود لیستی از تمام نقاط انتهایی که حساب کاربری در آن فعال شده است ، لیست قابل جستجو است. این یک ویژگی مفید برای امنیت شبکه و همچنین مدیریت پهنای باند است. این امکان را به شما می دهد تا فعالیت غیرمعمول را شناسایی کنید که ممکن است یک حساب کاربری به خطر بیافتد را نشان دهد. با تشکر از ویژگی autodiscovery مانیتور شبکه عملکرد ، همراه با اطلاعات کاربر و دستگاه در این ماژول, می توانید دستگاه ها و کاربران غیرمجاز را روی سیستم نظارت کنید.

در ردیاب دستگاه کاربر, یک ماژول هریک از دستگاه های شبکه که در محیط شما کار می کنند را پروفایل کنید از جمله نقاط دسترسی بی سیم عملکرد هر دستگاه معیارهایی مانند موارد زیر را نشان می دهد توان, از دست دادن بسته, و زمان پاسخ. این بخش از اطلاعات نشان می دهد که آیا پهنای باند شما با تجهیزات معیوب آسیب دیده است یا یک برنامه نقص ناشی از یک مکان خاص. پروفایل دستگاه ها مشخص می کند که کدام سوئیچ ها به ظرفیت آنها سوق داده می شوند. می توانید از طریق یک مشکل آشفته ردیابی کنید تا ببینید دقیقاً چه نقص در پهنای باند رخ داده است.

بسیاری از ارائه دهندگان نرم افزار نظارت بر شبکه ابزاری به نام a تولید می کنند Switch Port Mapper. SolarWinds این قابلیت را در ردیاب دستگاه کاربر ایجاد می کند. سرویس پورت سوئیچ پورت این ابزار فعالیت هر پورت و پروتکل های مربوط به آن را نشان می دهد. به عنوان مثال ، می توانید ببینید که درگاه های سوئیچ در کدام شرکت ها شرکت می کنند یک محیط مجازی. این امر اتصال بین سخت افزار و عملکرد سیستم عامل را پشتیبانی می کند که از سیستم های VM پشتیبانی می کند. همانند اکثر مانیتورهای درگاه سوئیچ ، مانیتور دستگاه کاربر به شما امکان می دهد پورت ها را از یک مکان مرکزی روشن یا خاموش کنید.

دستگاه کاربر SolarWinds TrackerDownload آزمایشی 30 روزه رایگان

مدیر آدرس IP بخشی از راه حل مشکلات استفاده از پهنای باند شما است. این ماژول جایگزین سرورهای DNS یا DHCP شما نمی شود ، اما آنها را کنترل می کند تا در دامنه ها و تخصیص های آدرس IP بررسی شوند.. در صورتی که چندین سرور DHCP و DNS را در شبکه خود کار می کنید ، افزودن این ابزار به مجموعه مانیتور شما بسیار مفید است.. IPAM تمام داده های نشان داده شده توسط هر کنسول سرور را متحد می کند ، بنابراین لازم نیست که به طور دستی بررسی کنید که دامنه های هر کدام با هم همپوشانی ندارند.

SolarWinds IPAM

یکی از دلایل عمده تراکم شبکه ، بارگذاری بیش از حد یک سیم جداگانه با گره های بیش از حد است. اگر تا به حال شبکه خود را به زیرشاخه ها تقسیم نکرده اید ، پس این یک کار اصلی است که باید انجام دهید. اگر شبکه را تقسیم کرده اید و هنوز با مشکلات عملکردی روبرو هستید ، پس باید زیر شبکه های خود را تغییر اندازه دهید. در هر دو حالات ، مدیر آدرس IP SolarWinds به شما کمک می کند تا کار را با موفقیت انجام دهید. شما می توانید منابع را مجدداً جابجایی کنید ، بنابراین پهنای باند یدکی را در یک بخش از شبکه کاهش دهید و پهنای باند کافی را در قسمت دیگر افزایش دهید.

مدیر آدرس IP کمک می کند زیر شبکه ها را محاسبه کنید و مرتباً شبکه را برای لیست کردن آدرس های فعال جارو می کند. هنگامی که IPAM آدرس های رها شده را شناسایی می کند ، سرور DHCP مربوطه را به طور خودکار بروزرسانی می کند ، و آن آدرس را برای اختصاص به استخر دوباره می دهد.. IPAM نظارت مداوم بر استخرهای آدرس را انجام می دهد و در صورت نزدیک شدن دامنه آدرس به فرسودگی ، به شما هشدار می دهد. همچنین در صورت بروز درگیری های آدرس IP می توانید هشدارهایی تنظیم کنید.

IPAM می تواند محیط های VM را ارزیابی کند و تخصیص IP را با محیط فیزیکی زیربنایی مطابقت دهد. اگر یک سیستم VM قابل توسعه را اجرا کنید و به آدرسهای جدیدی که به صورت خودکار اضافه می شوند ، کمک بزرگی است.

وقتی می خواهید حداکثر پهنای باند را داشته باشید ، هماهنگی در تخصیص آدرس های IP مسئله مهمی است زیرا مکانهای برخورد آدرس می توانند باعث تاخیر در انتقال و حتی بلوک می شود. این وضعیت اغلب با در دسترس بودن پهنای باند اشتباه گرفته می شود زیرا تأثیرات بسیار مشابه هستند. از بین بردن مشکلات آدرس IP باعث سرعت بخشیدن به شبکه شما می شود و به نظر می رسد پهنای باند را گسترش داده اید. به طور مشابه ، عدم بروزرسانی سوابق DNS با آدرس های IP مجدداً باعث قطع شدن اتصالات و ایجاد ظاهراً به نظر می رسد که شبکه از حداکثر استفاده خارج شده است. حل این مشکلات به شما کمک می کند تا مشکلات مربوط به عملکرد شبکه به دلیل محدودیت پهنای باند ایجاد شود.

همه ماژول های ذکر شده در بالا دارند صفحات داشبورد عالی که شامل گرافیکی نرم و صاف برای تجسم وضعیت شبکه است. کمکهای اطلاعاتی شامل نمودارها ، نمودارها ، شماره گیری ها و کدگذاری رنگ ها هستند عملیات موفقیت آمیز و خطرات را آسان کنید. داشبورد قابل تنظیم است و می توانید نماهای محدودی از داده ها و کنترل ها را تنظیم کنید اعضای مختلف تیم مدیریت را قادر می سازد فقط برای انجام وظایف خود به آن دسته از ویژگی های مورد نیاز خود دسترسی پیدا کنند. هشدارهای ایجاد شده توسط این ابزارها در کنسول نشان داده شده است ، و می توانید توسط آنها عضو تیم شوید پیامک یا پست الکترونیک.

امکان تنظیم گروه های کاربری ، حساب های کاربری فردی و نمایش های داشبورد محدود به این معنی است که می توانید دسترسی به ذینفعان غیر فنی, مانند اعضای هیئت مدیره ، به آنها اجازه دهید هر زمان که بخواهند وضعیت شبکه را بررسی کنند. موتور گزارش این ابزارها نیز کمک می کند اسناد و اسلایدها را ایجاد کنید که هنگام ارائه به مدیران ، نتیجه ای به شما بدهد. ابزار گزارشگری امکان ایجاد گزارشهای سفارشی را فراهم می آورد.

همه این ماژول ها روی سرور ویندوز محیط.

SolarWinds IP Control BundleDownload محاکمه رایگان 30 روزه

2. مجموعه ابزار مهندس SolarWinds (آزمایشی رایگان)

مانیتور زمان پاسخگویی به مجموعه ابزارهای مهندسین SolarWinds

راه حل بالا ترکیبی برتر از ابزارهای شبکه برای کمک به شما در مدیریت پهنای باند است. با این حال ، SolarWinds اگر یک دسته کوچک موسیقی جاز بالاتر از قیمت کمی را پیدا کنید ، یک بسته جایگزین از امکانات را نیز در اختیار شما قرار می دهد. مجموعه ابزار مهندس جایگزین ارزانتری برای سیستم های مبتنی بر Orion است ذکر شده در بخش قبلی. SolarWinds خاطرنشان می کند که این بسته همچنین می تواند با مانیتور عملکرد شبکه ارتباط برقرار کند. مجموعه ابزار مهندس در کل شامل شصت ابزار است.

این مجموعه عظیم ابزار شامل توابع است که قابلیت های محصولات اصلی SolarWinds را سایه می اندازد. با انتخاب لیست ابزارهای موجود در کیف ، می توانید یک مجموعه مفید را برای کمک به شما در به حداکثر رساندن پهنای باند شبکه ، در کنار هم قرار دهید. با ابزارهایی شروع به کار کنید که تمام تجهیزات شبکه شما را به سیستم وارد کرده و سلامتی آنها را مانند Port Scanner ، Switch Port Mapper ، SNMP sweep ، مرورگر شبکه IP ، برنامه کاربردی MAC Address Discovery و ابزار Ping Sweep بررسی کنید..

Switch Port Mapper تسهیلات برای هر سوئیچ در شبکه شما یک صفحه گزارش ایجاد می کند و درگاه های متصل آن را لیست می کند. می توانی ببینی آدرس MAC و اختصاص داده شده آدرس آی پی از هر دستگاه متصل به هر درگاه. اسکنر بندر پورتهای آدرس دهی را روی روترها و دستگاههای منتخب خود بررسی می کند, نشان می دهد که کدام درگاه ها باز و آسیب پذیر هستند به بهره برداری هکرها پس از ثبت تمام تجهیزات خود ، می توانید به حداکثر رساندن پهنای باند شبکه خود بپردازید.

مانیتور عملکرد شبکه در زمان واقعی عملکرد پهنای باند ، مانند Monitor Time Response و ابزار TraceRoute را بررسی کنید. مانیتور زمان پاسخگویی توان دستگاههای شبکه انتخاب شده را نمایش می دهد. این گزارش زنده نشان می دهد کدام قسمت از زیرساخت های شما برای مسیریابی در دسترس نیست و کدام یک عملکرد ضعیفی دارند.  این نقاط شکست می تواند توضیح دهد که چرا کاربران شما کندی یا شبکه غیرقابل دسترسی را تجربه می کنند.

ابزار TraceRoute اجرای یک ابزار استاندارد مدیریت شبکه است که احتمالاً قبلاً آن را می شناسید. از ICMP برای بررسی لینک هایی که مسیر را برای رسیدن به یک مقصد خاص تشکیل می دهند ، استفاده می کند. این اطلاعات در یک جدول GUI قابل جستجو ارائه می شود و شما را از تشخیص دستی مسیرها در خط فرمان نجات می دهد. این ابزارها همچنین هنگام تحلیل اتصالات از طریق اینترنت بسیار مفید هستند. این توانایی هنگامی که می خواهید شواهدی برای بهینه سازی WAN جمع کنید ، مفید خواهد بود.

نقش مدیریت آدرس IP توسط آنالایزر DNS ، یک ابزار حسابرسی DNS ، آنالیزور ساختار DNS ، مانیتور دامنه DHCP ، یک حسابگر زیر شبکه و یک مانیتور آدرس IP پوشانده شده است. این مجموعه به خوبی مدیر آدرس IP در بخش قبلی یکپارچه نیست. جابجایی بین صفحه نمایش برای دریافت خدمات کامل IPAM به معنای مراحل دستی است و هنگامی که از مجموعه ابزار مهندس انتخاب می کنید ، برای مدیریت فضای آدرس IP خود نیاز به گرفتن یادداشت دارید.

می توانید اطلاعات کافی را با مجموعه ابزار مهندس برای آنها جمع کنید نقاط با موفقیت هویت تراکم شبکه به منظور بهبود کارایی در قسمت های تحت تأمین شبکه ، از پهنای باند استفاده کنید. این ابزار روی سرور ویندوز محیط. اگرچه مجموعه ابزار مهندسین ارزان تر از مانیتور عملکرد شبکه و بسیار ارزان تر از کل ابزارهای توضیح داده شده در بخش قبلی است ، اما استفاده از آن آسان نیست. شما می توانید آن را خودتان در صفحه بررسی کنید محاکمه رایگان 14 روزه.

SolarWinds Engineer ToolsetDownload 14 روز آزمایشی رایگان

3. مانیتور شبکه Paessler PRTG (امتحان رایگان)

عملکرد شبکه را در 10 مرحله به علاوه ابزارهای پهنای باند برتر بهبود بخشید

مانیتور شبکه Paessler PRTG مانیتور زیرساخت های سه در یک است. این شبکه ها ، سرورها و برنامه های کاربردی را در بر می گیرد. مؤلفه نظارت شبکه از ابزار دارای دو عنصر است: مدیر عملکرد شبکه, که سلامت دستگاه های شبکه را بررسی می کند ، و الف آنالایزر ترافیک شبکه. این توابع نظارت بر شبکه از PRTG است که به شما در بهینه سازی استفاده از پهنای باند کمک می کند.

گردآورنده PRTG با استفاده از طیف وسیعی از سیستم های پیام رسانی دستگاه شبکه ، گزارش های زمان واقعی را در مورد ترافیک شبکه جمع آوری می کند. اینها شامل NetFlow ، sFlow ، IPFIX و jFlow. داده های این پیام ها در داشبورد به شکل نمودار ترسیم می شوند. نقشه شبکه ای که از داده های SNMP گردآوری شده است ، وضعیت های دارای کدگذاری رنگی را نیز می توان از جمع آوری داده های تحلیلگر ترافیک شبکه نشان داد. داده های ترافیک را می توان با آدرس IP ، نرم افزار یا منبع پروتکل فیلتر کرد تا بتوانید منشأ بیشتر ترافیک خود را ببینید. داده های ترافیک نیز برای تهیه منبع منبع برای برنامه ریزی ظرفیت ذخیره می شوند.

اگر مجازی سازی را پیاده سازی کنید ، PRTG می تواند پیگیری کند که کدام منابع در کدام VM ها کمک می کنند. تو خواهی توانست تجزیه و تحلیل تقاضا برای هر میزبان و تصمیم بگیرید که آیا شما نیاز به توزیع مجدد منابع مجازی دارید یا زیرساخت های بیشتری را اضافه می کنید تا از افزایش تقاضای آینده استفاده کنید.

اگر بودجه لازم برای تجهیزات بیشتر را ندارید ، اطلاعات ارائه شده توسط مانیتور ترافیک شبکه به شما امکان می دهد برای جلوگیری از هدر رفتن آنها در شبکه ، ترافیک را در اولویت قرار دهید یا میزان اختصاص پهنای باند را به برنامه های خاص محدود کنید و شلوغی سایر خدمات.

می توانید مشترکاً در PRTG به عنوان یک سرویس آنلاین مشترک شوید یا می توانید نرم افزار را روی سرور خود نصب کنید. این سیستم دارای یک سری سنسور است. "سنسور" یک ویژگی سیستم یا ویژگی سخت افزاری است. می توانید Paessler PRTG را به صورت رایگان دریافت کنید ، اما این نسخه محدود به 100 سنسور است. شما باید برای اجرای بزرگتر بپردازید ، اما Paessler خواهد کرد به شما یک آزمایش 30 روزه رایگان می دهد برای چک کردن سیستم.

Paessler PRTG Network MonitorDownload آزمایشی 30 روزه رایگان

4. ابزارهای مدیریت

وب سایت ManageEngine

ManageEngine احتمالاً رقیب اصلی SolarWinds در زمینه نظارت بر شبکه است. سیستم اصلی مدیریت شبکه آن OpManager نام دارد. این شرکت طیف وسیعی از دیگر خدمات شبکه را تولید می کند, بسیاری از آنها به عنوان افزودنی برای OpManager و همچنین ابزارهای مستقل در دسترس هستند.

دومین ابزار اصلی ایجاد شده توسط ManageEngine ، OpUtils است. این عملکردهای مدیر آدرس IP را با عملکرد Switch Port Mapper ترکیب می کند. آنها به همراه افزودنی تحلیل ترافیک شبکه برای OpManager ، آنها فقط عملکرد کافی برای حداکثر پهنای باند شبکه دارند.

طرح بندی به خوبی برنامه ریزی شده به شما امکان می دهد تا با یک نگاه ، اطلاعات مربوط به جنبه های مختلف عملکرد شبکه را جذب کنید. داشبورد اصلی یک باند برتر در سراسر آن دارد که نمودارهای مینیاتوری و دارای رنگی را نشان می دهد. هر یک از این گرافیک های کوچک داده های زنده را نمایش می دهند و به عنوان یک لینک به اطلاعات دقیق تر عمل می کنند.

هدف اصلی OpManager نظارت مداوم بر روی دستگاه های شبکه است. این دقیقاً ابزاری نیست که برای حداکثر پهنای باند به آن نیاز دارید ، اما این داده های زنده را نشان می دهد و در مورد تغییرات مهم وضعیت هشدار می دهد. این سرویس به شما کمک می کند تا از آسیب ناگهانی پهنای باند که می تواند ناشی از تجهیزات معیوب باشد جلوگیری کنید.

OpManager تابع autodiscovery نقشه شبکه شما را می سازد. OpManager ساختارهای شبکه را در مجموعه ای از نمایهای عمیق نشان می دهد. عملکرد اولیه نقشه برداری ایجاد می شود یک طرح از توپولوژی شبکه. برای WAN ها ، آن توپولوژی بر روی نقشه دنیای واقعی پوشانده شده است. طرح فیزیکی شبکه تنها نقشه پیشنهادی نیست. همچنین یک نقشه L2 دریافت می کنید ، که تمام دستگاه های شبکه و کلیه پیوندهایی که به تجهیزات همسایه تابش می شوند را نشان می دهد.

یک زن و شوهر از دیدگاه های دیگر احتمالاً برای کارمندان غیر فنی مناسب تر است. اولین مورد از این نمایش ها نمایندگی سه بعدی از ساختمان با طرح شبکه در هر طبقه. نمایش دوم کابینه سرور با هرکدام از سرورهای شما در قفسه صحیح در قفسه ، به همراه ساخت و مدل آنها قرار گرفته است. این تجسم ها احتمالاً مشکلات پهنای باند شبکه شما را برطرف نمی کنند, اما آنها کمکهای خوبی برای ارائه هستند.

ماژول نظارت بر شبکه OpManager با آن کار می کند محیط های مجازی. به طور خاص ، OpManager از قابلیت های ویژه ای برای شناسایی و مدیریت برخوردار است VMWare, Hyper-V, و سیتریکس سیستم های.

آنالایزر NetFlow در دسترس بودن پهنای باند به کل شبکه را بهبود می بخشد. این دسترسی در سراسر اینترنت به سایتهای از راه دور گسترش می یابد ، بنابراین می توانید از آنالایزر برای بهینه سازی WAN استفاده کنید. با استفاده از این ابزار ، می توانید لینک ها یا بخش هایی از شبکه را مشاهده کنید که مرتباً به ظرفیت ظرفیت آنها ضربه می زند. ظرفیت سایر پیوندهای دیگر در شبکه را نیز می توان مشاهده کرد ، شناسایی پروپروژنی که می تواند برای رفع تنگناها جابجا شود..

آنالایزر پیامهای شبکه را از تجهیزات دریافت می کند. با وجود نام ، این فقط جمع آوری نمی شود Cisco NetFlow پیام ها. همچنین می تواند شناسایی و تفسیر کند جی جریان, NetStream, sFlow, IPFIX ، جریان, FNF, و Appstream پیام ها.

این ابزار می تواند بین جریان ، داده و صدا و جریان ویدیویی تمایز قایل شود. اگر واقعاً می خواهید برخی از پهنای باند را آزاد کنید ، آن جریان های ویدیویی مواردی هستند که باید در آن جستجو کنید. داشبورد شامل قابلیت شکل دادن به ترافیک برای اجرای آن است اولویت بندی و پرتاب QoS وقتی ترافیکی را که می خواهید فضای کمتری از آن بکشید ، مشخص کردید.

آنالایزر NetFlow ماژول برنامه ریزی ظرفیت گزارش روند ترافیک را بر اساس داده های تاریخی گردآوری می کند ، و می تواند پیش بینی کند که به نظر می رسد رشد ترافیک به سمت کدام سمت است.

آنالایزر NetFlow به عنوان یک ابزار مستقل در دسترس است, بنابراین شما می توانید آن را بدون دیگران نصب کنید. ولی برای اینکه واقعاً بتوانید از پهنای باند استفاده کنید ، باید عوامل بیشتری را نسبت به جریانهای ترافیکی لخت بپوشانید. برای رفع کمبود پهنای باند ، برای اطلاع رسانی در مورد تصمیمات ، به بینش عمیق تری نیاز دارید. مدیریت پورت سوئیچ بخش از Oputtils ترافیک را برای هر لینک و بخش تقسیم می کند ، و منشأ ترافیک را به نقاط انتهایی فرد ردیابی می کند. این کار کاربران یا دستگاههای خاصی را ایجاد می کند که ترافیک بیش از حد ایجاد می کنند و همچنین هر دستگاه سرکش یا فعالیت غیرمعمول که حاوی یک حساب کاربری به خطر بیافتد.

قطعه آخر در معما در راه حل پهنای باند شبکه ManageEngine است مدیر آدرس IP. این ابزار به عنوان یک ابزار مستقل در دسترس است ، یا می توانید آن را به عنوان یک افزودنی برای OpManager خریداری کنید. همچنین در OpUtils یکپارچه شده است.

IPAM نظارت خواهد کرد DHCP و DNS سرورها و شناسایی آدرس های IP رها شده در شبکه. این ابزار به اندازه مناسب هر زیر شبکه کمک می کند و در صورت لزوم پهنای باند را در دسترس قرار می دهد. نظارت بر ورودی های DNS را تضمین می کند و همه سوابق شامل یک آدرس IP واقعی هستند. همچنین به نظر می رسد که دامنه بین سرورهای DHCP و همپوشانی دامنه وجود دارد جلوگیری از درگیری آدرس IP. همه این موارد می تواند شبکه شما را مسدود کرده و به نظر برسد که شما پهنای باند کافی را تأمین نکرده اید. به درستی کار کردن زیرمجموعه‌ها باعث کاهش مشاجرات خواهد شد و با از بین بردن تأخیر در دسترسی به شبکه در هر دستگاه ، از پهنای باند خود استفاده کنید.

همه این ابزارها در همان سکو نوشته شده اند, بنابراین همه یکپارچه می شوند. می توانید ابزارهای مدیریت مدیریت را روی آن نصب کنید سرور ویندوز یا لینوکس محیط رابط را می توان به گروه های مختلف کاربر اختصاص داد ، و دسترسی محدود به زیر مجموعه داده ها و کنترل های داشبورد را به کاربران مجاز اختصاص داد. این بدان معناست که شما می توانید داده ها را به مدیران غیر فنی دسترسی داده و به اعضای جوان کارمندان اجازه دهید بدون اینکه خطر آسیب ببینند به سیستم نظارت دسترسی پیدا کنند. هرکدام از ابزارهای ذکر شده در این بخش با گزارش های استاندارد از پیش نوشته شده ارسال می شوند ، یا می توانید گزارش های دلخواه خود را تهیه کنید.

همچنین می توانید شرایط هشدار سفارشی را برای آن بنویسید هنگام عبور از آستانه های استفاده از پهنای باند ، به شما اطلاع دهید. اگر می خواهید شرایطی را که باعث استفاده بیش از حد از پهنای باند می شوند ، این مفید باشد. هشدارها در داشبورد ظاهر می شوند ، با شدت کدگذاری می شوند. می توانید هشدارهایی را ارسال کنید که توسط آنها ارسال شده است پیامک یا پست الکترونیک به اعضای مختلف تیم با توجه به منبع دستگاه یا نوع هشدار. بعضی از اقدامات برای پیکربندی شرایط هشدار به صورت خودکار تنظیم می شوند. این به شما کمک می کند تا حتی در خارج از محل از خستگی پهنای باند خودداری کنید - حتی می توانید از طریق تلفن همراه خود به داشبورد از طریق وب دسترسی داشته باشید.

راه حل ManageEngine برای به حداکثر رساندن پهنای باند شبکه ، نمایش ها و کنترل های لازم را برای حفظ بالاتر از دسترسی به شبکه و کیفیت خدمات به شما ارائه می دهد..

می توانید نرم افزار مدیریت شبکه ManageEngine را دریافت کنید یک محاکمه رایگان 30 روزه. این پیشنهاد به تمام ماژول های ذکر شده در این بخش گسترش می یابد. آ نسخه رایگان OpManager به شما امکان می دهد تا 10 دستگاه را رصد کنید. حداکثر 50 آدرس IP را می توان از مدیر آدرس IP استفاده کرد. آنالایزر NetFlow را می توان به صورت رایگان برای نظارت بر حداکثر دو رابط استفاده کرد.

5. ManageEngine OpManager Plus

OpManager Plus

بسته OpManager Plus تمام ماژول های فوق مدیریت ManageEngine فوق را در هم می آمیزد. همراه با OpManager ، OpUtils و افزودنی تحلیل شبکه ، این بسته نرم افزاری را شامل می شود ماژول های مانیتورینگ برنامه و سرور, آ مدیر تنظیمات شبکه, و آنالایزر ورود به سیستم فایروال.

مدیر تنظیمات شبکه مشکلات ناگهانی تجهیزات شبکه را به وجود می آورد. این ماژول پیکربندی تجهیزات شبکه را اعمال می کند و هرگونه تغییر در آن تنظیمات را پیگیری می کند. اگر یک تغییر غیرمجاز روی یک دستگاه شبکه رخ دهد ، این تغییر می تواند به سرعت موج بزند و در دسترس بودن پهنای باند را مختل کند. این همچنین می تواند نشانگر دستکاری توسط خرابکاران ، هکرها یا بدافزارها باشد.

مدیر برنامه های کاربردی که به بسته OpManager Plus همراه می شود برنامه های خاصی را در شبکه شما مشخص می کند و از پهنای باند هر کدام استفاده می کند. این دید در سرورهای برنامه ابری گسترش می یابد و می توانید محیط های VM را شناسایی کنید.

ماژول سرور مدیریت به طور مستقیم مشکلات پهنای باند را مرتب نمی کند. این مشکلات سرور را که ممکن است زمان پاسخگویی کند باشد ، از جمله ، شناسایی می کند مسائل مربوط به عملکرد پهنای باند که ممکن است نمای شما از در دسترس بودن پهنای باند را تحت تأثیر قرار دهد. آنالایزر ورود به سیستم Firewall می تواند یک هدف مشابه را ارائه دهد زیرا می تواند سرعتهای اتصال را که واقعاً مربوط به پهنای باند نیستند ، بکشید.

سیستم OpManager Plus از همان جلو و انطباق پذیری مشابه نسخه معمولی OpManager برخوردار است. این ابزار همچنین اجرا می شود سرور ویندوز و لینوکس. ManageEngine پیشنهادات یک محاکمه رایگان 30 روزه از OpManager Plus. مانند بسته استاندارد OpManager, نسخه رایگان OpManager Plus پوشش حداکثر 10 دستگاه.

6. Ipswitch WhatsUp Gold

داشبورد طلای WhatsUp

Ipswitch با SolarWinds و ManageEngine در حال جلب توجه است. محصول ستاره آن WhatsUp Gold است ، مانیتور شبکه ای که با ادغام ماژول های اضافی به همان روش Monitor Performance Network و OpManager قابل گسترش است..

مجموعه ای از ابزارها برای بهبود استفاده از پهنای باند شبکه شامل ماژول های تحلیل ترافیک شبکه و عملکرد عملکرد برنامه ها است.

WhatsUp Gold مدیر عملکرد شبکه است روی وضعیت تجهیزات شبکه تمرکز دارد. این سیستم قادر به نظارت بر شبکه های بی سیم و همچنین LAN های استاندارد است. این می تواند محیط های مجازی را شناسایی کند که شامل محیط داخلی و تنظیمات مبتنی بر ابر باشد.

برای مدیریت پهنای باند, اولین چیزی که شما نیاز دارید نقشه شبکه است. نصب اولیه WhatsUp Gold با یک جارو کشیدن سیستم که تمام دستگاه های شبکه شما را کشف می کند تمام می شود. سپس ابزار از این اطلاعات نقشه شبکه تهیه می کند. نقشه شبکه چگونگی اتصال همه دستگاه ها برای تشکیل کل شبکه را نشان می دهد. هر گره در این طرح پیوند به صفحه ای از جزئیات عملکرد و وضعیت مربوط به آن دستگاه است.

WhatsUp Gold استفاده می کند SNMP پیام برای حفظ وضعیت های به روز شده در هر دستگاه. اگرچه این ویژگی به طور مستقیم با بهبود استفاده از پهنای باند مرتبط نیست ، اما یک وضعیت خطا در یک دستگاه شبکه به مشکلات شبکه کمک می کند. قبل از شروع تجزیه و تحلیل استفاده از پهنای باند ، باید تجهیزات تجهیزات شبکه را رد کنید.

عملکردهای اصلی مورد نیاز شما برای به حداکثر رساندن پهنای باند شبکه نهفته در افزودنی Monitor Traffic Network. این ابزار به عنوان نقشه گیر پورت سوئیچ عمل می کند زیرا نه تنها از ترافیک شبکه گزارش می کند بلکه داده ها را مطابق پروتکل و برنامه تقسیم می کند. شما می توانید ببینید که لینک ها بارگیری شده و کدام پروتکل ها همه ترافیک هاپ هاپ را هدایت می کنند. قابلیت مشاهده سیستم WhatsUp Gold به لینک های اینترنتی گسترش می یابد تا در زمینه بهینه سازی WAN به شما کمک کند.

ماژول جزئیات توان ترافیک شبکه را از پیامهای ضبط شده در گردش در اطراف سیستم تفسیر می کند. Cisco NetFlow, NetFlow-Lite و NSEL, جونیپر ج-جریان, sFlow و IPFIX پیام ها را تولید کنید. اطلاعات جمع آوری شده توسط آنها توسط کاربر ، پروتکل و برنامه طبقه بندی می شود. این شناسایی کاربر نتیجه بررسی منشاء پورت سوئیچ هر پیام است.

با استفاده از این داده ها می توانید مبنایی را برای حداکثر پهنای باند شبکه ایجاد کنید. در مرحله بعد باید برای مقابله با ترافیک بیش از حد در پیوندهای خاص شبکه ، سیاستی تصمیم بگیرید. برنامه ریز ظرفیت پهنای باند استفاده از جریان و روند را بررسی کرده و جریانهای اطراف شبکه را بررسی می کند. می توانید اثرات تغییر پیکربندی شبکه ، جابجایی گره ها از یک سوئیچ به دیگری و افزایش ظرفیت خط در یک بخش از کابل را شبیه سازی کنید.. با این اطلاعات می توانید ارزیابی کنید که آیا راه حل مشکلات پهنای باند شما مربوط به سرمایه گذاری بیشتر در زیرساخت ها است.

گزارش های مربوط به فعالیت و فعالیت پروتکل ممکن است دلیل بارز مشکلات احتقان شما را برجسته کند. نمونه هایی از مشکلات پر بازدید ترافیک که قابلیت مشاهده را برجسته می کند شامل زمان بندی پشتیبان گیری از داده ها یا اختصاص دستگاه های خروجی است, مانند چاپگرها برای جدا کردن زیر شبکه ها.

WhatsUp Gold از یک استراتژی جایگزین پشتیبانی می کند اولویت بندی ترافیک QoS. با استفاده از این روش می توانید اطمینان حاصل کنید که همیشه ترافیک حیاتی همیشه از نقاط احتقان عبور می کند ، و برنامه های کاربردی بدون نیاز به پهنای باند یا پهنای باند را به سود جامعه کاربران گسترده تر نگه می دارد.. برنامه ریز ظرفیت می تواند داده های تاریخی را با برچسب های اولویت ترافیک در محل بازیابی کند. با استفاده از این شبیه سازی می توانید اثربخشی اولویت بندی QoS را آزمایش کنید.

جریان مانیتور ماژول گزارش های روشنگری در مورد ظرفیت شبکه و استفاده از زمان مبتنی بر تولید می کند. اینها برای برقراری ارتباط با مدیران هنگام برنامه ریزی سیاستی برای مقابله با تنگناها ضروری است. اینجاست که شاید تصمیم بگیرید برنامه های خاصی را به cloud تغییر دهید یا استفاده از برنامه های گرسنه پهنای باند ، مانند پخش فیلم ، در ساعات تقاضای اوج ، مسدود شود.

هشدارهای وارد شده در سیستم نظارت بر ترافیک واتساپ طلایی هنگام رسیدن به آستانه ظرفیت به شما اطلاع می دهند. این به شما امکان می دهد تا در مرحله تحقیق خود شاهد ایجاد ترافیک باشید. پس از درک مشکل ، شما قادر خواهید بود راه حل هایی را به کار بگیرید, مانند انبارها و توازن بار.

مانیتور ادغام می شود Cisco NBAR طبقه بندی NBAR است تشخیص برنامه مبتنی بر شبکه لیست کنید که برنامه ها را از نظر اهمیت رتبه بندی می کند. اگر می خواهید مسیر QoS را برای حل خستگی پهنای باند در پیش بگیرید ، این اطلاعات به عنوان راهنمایی عمل می کند..

ترکیبی از WhatsUP Gold و افزودنیهای Monitor Traffic Network آن ، بینشی از محیطهای مجازی به شما می بخشد. با این حال, اگر شبکه شما از فناوری VM به شدت استفاده می کندy ، شما ممکن است سرمایه گذاری در مانیتورینگ محیط مجازی افزودنی این ابزار تحلیل عمیق تری از محیط های مجازی ارائه می دهد.

مانیتور را پوشش می دهد VMWare و Hyper-V پیاده سازی ها و داده های زنده در مورد عملکرد سیستم های VM ارائه می دهد. سنسوری که شما را به وظیفه حداکثر پهنای باند شما علاقه مند می کند مانیتور استفاده از رابط است. این نشان می دهد اگر یک VM در حال بارگیری بیش از حد سیستم است یا خیر, یا اگر تمام نقاط انتهایی مجازی در شبکه به طور مساوی توزیع شده اند ، با استفاده از مقادیر قابل قبول پهنای باند. اگر به مجازی سازی بسیار متکی هستید ، باید حداقل این سیستم را به عنوان منبع خستگی پهنای باند رد کنید.

مانیتور مجازی سازی در داشبورد استاندارد WhatsUp Gold ادغام می شود. هشدارهای آن به همراه هشدارهای مطرح شده توسط ماژول های دیگر قابل ارسال است پیامک یا پست الکترونیک همچنین در پرونده های کنسول و پرونده ها ظاهر می شوند.

هشدارها را می توان با توجه به برنامه منبع یا شدت وضعیت هشدار به اعضای تیم ارسال کرد. داشبورد نیز قابل تنظیم است و نماهای مختلفی را می توان به حسابهای کاربر اختصاصی اختصاص داد. این یک روش خوب برای ارائه نمایشگرهای اطلاعات سلف سرویس به مدیران و همکاری با تصمیم گیران است.

یکی از کمبودهای راه حل WhatsUp Gold عدم وجود ماژول IP Address Manager است. شناسایی پیوندهای اضافه بار بخش مهمی از حداکثر پهنای باند است. ابزاری که زیر شبکه های شما را سازماندهی مجدد می کند ، نیاز به سرمایه گذاری در زیرساخت های بیشتر را از بین می برد.

بسته WhatsUp Gold را می توان روی آن نصب کرد پنجره ها. میتونی به دستش بیاری یک آزمایش رایگان قبل از اینکه مرتکب شوید ، آن را بررسی کنید. نسخه رایگان WhatsUp Gold نام دارد شروع طلای WhatsUp. این تنها به شما امکان نظارت را می دهد پنج دستگاه, و در واقعیت ، اگر شبکه شما آنقدر کوچک باشد ، شما به روشهای اتوماسیون گسترده یا نرم افزار نظارت پیچیده احتیاج ندارید.

برنامه ریزی برای موفقیت

چند مورد شتابزده شبکه می تواند باعث پهنای باند و سردردهای عملکردی برای سالهای بعد شود. اگر می توانید وقت خود را ذخیره کنید ، شبکه خود را از ابتدا شروع کنید.

به جلو بروید ، تلاش کنید تا مسائل مربوط به شبکه را به مدیران و تصمیم گیرندگان سازمان خود منتقل کنید. نشان دهید که می توانید به عنوان بخشی از یک تیم بین رشته ای کار کنید. هنگامی که یک پروژه جدید شروع می شود ، احتمالاً از روز اول اجرای برنامه از ورودی شما در مورد ظرفیت استفاده کند. برنامه ریزی برای گسترش شبکه از خطاهای جریان ترافیکی که باعث ایجاد وحشت می شوند جلوگیری می کند.

آیا یک ابزار مورد علاقه برای پایش پهنای باند دارید؟ آیا موفق شده اید یک تنگنا را جدا کنید ، آن را برطرف کنید و نیازهای پهنای باند شبکه خود را کاهش دهید؟ با گذاشتن پیامی در بخش نظرات در زیر ، تجربیات برنامه ریزی ظرفیت خود را به جامعه بگویید.

تصویر: اتصالات فیس بوک توسط تیم واکر از طریق فلیکر. تحت مجوز CC BY-SA 2.0 دارای مجوز است

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 26 = 36

Adblock
detector