10 بهترین ابزار مانیتور Hyper-V مایکروسافت

10 بهترین ابزار مانیتور Hyper-V مایکروسافت


ظهور زیر ساخت های مجازی و ماشین های مجازی عواقب قابل توجهی برای مدیران شبکه به همراه داشته است. شیوه های نظارت بر شبکه به خوبی تثبیت شده اند که شرکت ها از سیستم عامل های نظارت بر عملکرد و ابزار نظارت بر Hyper-V برای نظارت بر زیرساخت های مجازی استفاده می کنند..

اکنون که بسیاری از شرکت ها در حال استفاده هستند مایکروسافت Hyper-V برای ارائه خدمات مجازی طیف وسیعی از ابزارهای نظارت Hyper-V برای نظارت بر این منابع جمع شده اند. در حالی که این انتخاب زیادی به بازار افزوده است ، دشوار است که بگویید مؤثرترین سیستم عامل نظارت چیست. در این مقاله ، ما به دنبال بهترین ابزارهای نظارت Hyper-V برای نظارت بر زیرساخت های مجازی هستیم.

اگر فقط برای یک نگاه سریع وقت دارید ، اینجا ما است لیست بهترین ابزارهای مانیتورینگ Hyper-V مایکروسافت:

  1. مدیر مجازی سازی SolarWinds (دادگاه رایگان) یک ابزار پیشرفته نظارت بر VM از رهبر صنعت. Cure Azure و AWS و همچنین مجازی سازی های Hyper-V و VMWare را در سایت خود پوشش می دهد.
  2. مانیتور VM SolarWinds (ابزار رایگان) گزینه رایگان از SolarWinds برای بودجه آگاهانه. محدود به یک سرور.
  3. مانیتور شبکه PRTG یک شبکه ، سرور و مجموعه نظارت بر برنامه های یکپارچه که به طور ایده آل برای نظارت VM تنظیم شده است. در ویندوز سرور اجرا می شود و در مجازی سازی Hyper-V تخصص دارد.
  4. ManageEngine OpManager نظارت Hyper-V ، VMWare و Xen. این ابزار روی ویندوز سرور و لینوکس نصب می شود.
  5. MonitorEngine Free Hyper-V Monitor Monitor یک ابزار رایگان از ManageEngine اختصاص داده شده به مجازی سازی های پیاده سازی شده با Hyper-V.
  6. شرکت تجارت الکترونیکی راه حل نظارت Hyper-V مبتنی بر وب با معامله اشتراک با تخفیف گسترده.
  7. LogicMonitor مانیتور Hyper-V مبتنی بر ابر با سه سطح اشتراک.
  8. Veeam One مانیتوری برای Microsoft Hyper-V و VMware vSphere که بر روی ویندوز اجرا می شود.
  9. پویا مانیتور عملکرد Hyper-V با صفحه نمایش بازخورد عالی و تشخیص پیشرفته.
  10. توربونومیک با استفاده از این ابزار نظارت زنده و برنامه ریزی ظرفیت ، Hyper-V ، vSphere ، KVM و PowerVM را مدیریت کنید.

چرا ابزارهای مانیتور Hyper-V مهم هستند?

قبل از اینکه به بهترین ابزارهای نظارتی Hyper-V بپردازیم ، می خواهیم به بررسی اهمیت آنها بپردازیم. دلیل اصلی مورد نیاز ابزارهای نظارت این است که خدمات Hyper-V برای مجازی ها مجازی و غیرقابل دسترسی هستند (به ویژه در مقایسه با زیرساخت های فیزیکی)..

در یک دستگاه قفل شده است که می تواند ده ها دستگاه مختلف مجازی وجود داشته باشد. با توجه به اینکه این قطعات سخت افزاری ملموس هستند ، می توان ردیابی آنها را از دست داد و نگرانی های مربوط به عملکرد را از دست داد. استفاده از ابزاری برای نظارت بر شبکه که می تواند Hyper-V را رصد کند ، به افزایش دید نسبت به این خدمات مجازی کمک می کند.

بدون داشتن یک ابزار مجازی با کیفیت بالا ، مدیران خطرات از دست دادن منابع مجازی را از دست می دهند. عدم حفظ منابع مجازی منجر به مشکلات عملکرد می شود و می تواند شبکه را در برابر حملات سایبری آسیب پذیر کند. در این مقاله ، ما به بهترین ابزارهای نظارت بر Hyper-V مایکروسافت برای نظارت بر شبکه شما می پردازیم.

بهترین ابزارهای مانیتور Hyper-V مایکروسافت

1. مدیر مجازی SolarWinds (امتحان رایگان)

مدیر مجازی سازی SolarWinds

برای اولین بار در این لیست که داریم قرار دهید مدیر مجازی سازی SolarWinds, ابزاری برای نظارت بر شبکه که برای مدیریت منابع مجازی طراحی شده است. مدیر مجازی سازی SolarWinds وضعیت سلامتی منابع مجازی مانند Hyper-V را از طریق داشبورد دارای کد رنگی نشان می دهد. منابع مجازی به عنوان طبقه بندی می شوند بالا, پایین, بحرانی, هشدار, خاموش کردن, غیر قابل دسترسی و بیرونی تا همه مواردی را که با خدمات متصل به شما ارائه می شود به شما بگویم.

برای اینکه پاسخ مانیتور شود, مدیر مجازی سازی SolarWinds دارای سیستم هشدار است. سیستم هشدار می تواند مشکلات Hyper-V نظیر استفاده زیاد از CPU و تأخیر را کنترل کند تا در مورد عملکرد ضعیف هشدار دهد. هشدارها از پیش تنظیم شده خارج از جعبه هستند و می توان در یک نمای داشبورد مشاهده کرد.

یکی از ویژگیهای ویژه ارائه شده توسط مدیر مجازی سازی SolarWinds برنامه ریزی ظرفیت است. مدیر مجازی سازی SolarWinds می تواند پیش بینی کند پردازنده, حافظه و منابع شبکه برای استفاده Hyper-V آینده نیاز خواهید داشت. پیش بینی های برنامه ریزی ظرفیت در قالب نمودار به شما نشان داده می شود تا کاملاً از منابع مورد نیاز برای پشتیبانی در آینده آگاه باشید.

به طور کلی مدیر مجازی سازی SolarWinds یک تجربه نظارت جامع برای منابع مجازی ارائه می دهد. اگر به دنبال نظارت بر وضعیت سلامتی و میزان استفاده از دستگاه های ذخیره سازی مجازی خود هستید ، این ابزار قابل توجه است. مدیر مجازی سازی SolarWinds با قیمت 2،995 دلار شروع می شود (2275 پوند). همچنین وجود دارد محاکمه رایگان 30 روزه در دسترس.

SolarWinds Manager VirtualizationDownload 30 روز آزمایشی رایگان

2. مانیتور SolarWinds VM (ابزار رایگان)

مانیتور SolarWinds VM

مانیتور SolarWinds VM یک ابزار رایگان برای نظارت بر ماشین مجازی است که می تواند برای نظارت بر Hyper-V و VMware استفاده شود. بر مانیتور SolarWinds VM شما می توانید مشاهده کنید پردازنده, استفاده از حافظه, استفاده از شبکه, و تعداد VM های در حال اجرا. رابط کاربری به اندازه سایر ابزارهای موجود در این لیست معاصر نیست ، اما دید شما را نسبت به معیارهای اصلی عملکرد VM فراهم می کند..

همچنین می توانید از این ابزار برای مشاهده اطلاعات دقیق تر VM مانند استفاده کنید نام VM, سیستم عامل مهمان, و حالت VM. این جزئیات حرکت به زیرساخت های مجازی شما را آسان تر می کند. شما همچنین می توانید برای استفاده از شاخص های آستانه برای موارد VM مانند تخریب عملکرد نظارت کنید. به عنوان مثال ، می توانید تنظیم کنید هشدار و بحرانی نشانگرها اگر استفاده از پردازنده یا حافظه از درصد از پیش تعریف شده عبور می کند.

مانیتور SolarWinds VM ابزاری است که برای سازمانهای کوچکتر که به دنبال تجربه نظارت بر ماشین مجازی هستند ایده آل است. ذکر این نکته حائز اهمیت است که SolarWinds VM Monitor فقط می تواند یک سرور را همزمان کنترل کند. اگر می خواهید سرورهای بیشتری را رصد کنید ، باید خریداری کنید مدیر مجازی سازی SolarWinds. مانیتور SolarWinds VM در اینجا به صورت رایگان قابل بارگیری است.

SolarWinds VM MonitorDownload 100٪ ابزار رایگان

3. مانیتور شبکه Paessler PRTG

مانیتور شبکه PRTG

بعد هم داریم مانیتور شبکه PRTG, ابزاری که تجربه مانیتورینگ ماشین مجازی ساده را ارائه می دهد. مانیتور شبکه PRTG می تواند نظارت داشته باشد وضعیت, میزان استفاده از پردازنده, حافظه, و ترافیک از سرورهای Hyper-V. حتی سنسورهایی برای نظارت بر سرورهای Hyper-V وجود دارد. به عنوان مثال سنسور سرور میزبان Hyper-V نظارت بر استفاده از CPU ، تعداد مقادیر مهم سلامتی میزبان ، تعداد صفحات سپرده شده و ترافیک شبکه.

مانیتور شبکه PRTG دارای یک سیستم اعلان است که می تواند معیارهای کلیدی Hyper-V را با استفاده از مقادیر آستانه ردیابی کند. کاربر پارامتری را برای متریک مانند استفاده CPU تعیین می کند و هنگامی که یک مقدار از پیش تعریف شده بیش از هشدار ایجاد شود ، تنظیم می شود. هشدارها از طریق ارسال می شوند پست الکترونیک, پیامک, و اعلانهای فشار. امکان تنظیم آستانه عملکرد به شما امکان کنترل هنگام دریافت اعلان را می دهد.

یکی از بزرگترین نقاط فروش مانیتور شبکه PRTG این است که تا 100 حسگر رایگان در دسترس است. نسخه های پرداخت شده از مانیتور PRTG Network با 1600 دلار (1 213 پوند) برای 500 سنسور به PRTG XL5 برای سنسورهای نامحدود 60،000 دلار (45524 پوند) شروع می شود. نسخه آزمایشی نیز موجود است.

4. ManageEngine OpManager

ManageEngine OpManager

در ادامه در لیست ما قرار خواهیم گرفت ManageEngine OpManager. ManageEngine OpManager مانیتور شبکه ای است که قابلیت نظارت بر ماشین مجازی را دارد. با ManageEngine OpManager تو می توانی به طور خودکار زیرساخت های Hyper-V را کشف کنید. پس از کشف یک دستگاه ، تمام شده است 40 مانیتور مختلف شما می توانید استفاده کنید برای پیگیری پردازنده, دیسک, و حافظه از یک سرور Hyper-V. این دیداری را برای شما فراهم می کند تا بتوانید وقایع را مشخص کنید.

این پلتفرم نیز ارائه می دهد بیش از 70 گزارش Hyper-V. هر گزارش را می توان در PDF ، CSV و XLS تولید کرد. تمام گزارش ها قابل تنظیم هستند به گونه ای که می توانید اطلاعات مورد نظر خود را برای تیم خود ارسال کنید. به عنوان مثال ، می توانید گزارشی از کمترین و کم استفاده ترین هاست ها برای اشتراک گذاری ایجاد کنید.

همچنین هشدارهایی وجود دارد به طوری که هنگام پایین آمدن منبع Hyper-V به شما اطلاع می دهند. اعلان ها از طریق ارسال می شوند پست الکترونیک و پیامک. هشدارهای زنده در ماژول مدیریت خطا نشان داده شده اند. در اینجا می توانید شدت هشدار ، زمان آخرین به روزرسانی آن و یک پیام پشتیبانی را که جزئیات برنامه را نشان می دهد مشاهده کنید. داشتن اطلاعات هشدار که به راحتی در دسترس است ، اجرای عیب یابی را در هنگام اشتباه انجام می گیرد.

ManageEngine OpManager در دسترس است پنجره ها و لینوکس. دو نسخه از ManageEngine OpManager برای خرید در دسترس است: نسخه های ضروری و Enterprise. نسخه Essential 715 دلار (542 پوند) هزینه دارد و از 1000 دستگاه با Hyper-V ، VMware و Xen پشتیبانی می کند. نسخه Enterprise 19،795 دلار (15،024 پوند) هزینه دارد و از 10،000 دستگاه پشتیبانی می کند. نسخه آزمایشی رایگان نیز وجود دارد که می توانید در اینجا بارگیری کنید.

5. MonitorEngine Free Hyper-V Monitor Monitor

MonitorEngine Free Hyper-V مانیتور عملکرد

MonitorEngine Free Hyper-V Monitor Monitor گزینه جایگزینی بدون هزینه برای ManageEngine برای ManageEngine OpManager است. با استفاده از این ابزار می توانید تمام نسخه های Hyper-V را تا Hyper-V Server 2012 R2 نظارت کنید. با استفاده از این ابزار می توانید اندازه گیری هایی از قبیل اندازه گیری کنید استفاده از پردازنده, استفاده از حافظه, نرخ خواندن و نوشتن دیسک, و شبکه Rx / Tx. همچنین می توانید تعداد ماشینهای مجازی فعال را ردیابی کرده و وضعیت سلامتی آنها را پیگیری کنید.

آستانه ها قابل تنظیم هستند به طوری که می توانید پارامترها را برای آنها پیکربندی کنید استفاده از پردازنده و هشدارها را هنگام اقدام باید مشاهده کنید. اگرچه سیستم هشدار به اندازه کامل نیست ManageEngine OpManager, دید کافی را برای شما فراهم می کند تا ببینید سرورهای Hyper-V چه مشکلی را تجربه می کنند.

گزارش های عملکرد همچنین می توانند در زمان واقعی ایجاد شوند تا میزبان ها و VM ها را تجزیه و تحلیل کنند. این گزارش ها شامل جزئیات در مورد پردازنده, استفاده از دیسک, حافظه, زمان به روز, و سیستم عامل. گزارش ها را می توان برای اعضای دیگر تیم خود چاپ یا از طریق ایمیل ارسال کرد.

MonitorEngine Free Hyper-V Monitor Monitor ابزاری مناسب برای سازمانهای کوچکتر است که می خواهند بدون پرداخت هزینه برای بستر کامل نظارت بر شبکه ، زیرساخت های Hyper-V را رصد کنند. از طریق این لینک می توانید این ابزار را به صورت رایگان در ویندوز بارگیری کنید.

6. eG تصدی

به عنوان مثال تصویر تصدی شرکت

شرکت تجارت الکترونیکی یکی دیگر از راه حل های نظارت بر Hyper-V بسیار مبتنی بر وب است. شرکت تجارت الکترونیکی شفافیت کاملی در مورد زیرساخت های Hyper-V با نظارت مبتنی بر عامل یا بدون عامل فراهم می کند. این ابزار می تواند اندازه گیری کند سلامت منابع, وضعیت, میزان استفاده از پردازنده, استفاده از حافظه, استفاده از دیسک, استفاده از شبکه, و فعالیت I / O از سرورها همه این اطلاعات را می توان از طریق داشبورد عملکرد در زمان واقعی مشاهده کرد.

با این حال ، چه چیزی ایجاد می کند شرکت تجارت الکترونیکی یک پیشنهاد عالی قابلیت تشخیص ریشه آن است. eG Enterprise استفاده می کند آستانه های از پیش تنظیم شده و خط مقدماتی خودکار برای معیارها برای شناسایی هر چه سریعتر وقایع عملکرد. پس از شناسایی یک رویداد ، فناوری تشخیص خودکار علت اصلی را مشخص می کند.

گزینه های قیمت گذاری بیشماری برای شرکت تجارت الکترونیکی با گزینه هایی برای استقرار در محل یا در ابر وجود دارد. یک بسته ارزیابی آسان آسان وجود دارد که از طریق ابری مستقر است و حداکثر پنج سرور را پشتیبانی می کند. سایر بسته های داخلی شامل موارد زیر می باشد

مجوز دائمی ، که از 10،000 دلار (7،592 پوند) شروع می شود در حالی که اشتراک ها از 300 دلار (227 پوند) در ماه شروع می شود..

برای مشاهده قیمت بسته بندی SaaS با استفاده از ابر می بایست مستقیماً با این شرکت تماس بگیرید. یک آزمایش رایگان نیز وجود دارد که می توانید در اینجا بارگیری کنید.

7. LogicMonitor

منطق مانیتور Hyper-V

منطقMonitor یکی دیگر از راه حل های مورد توجه نظارت Hyper-V است که پیکربندی آن بسیار آسان است. LogicMonitor به طور خودکار ماشینهای مجازی Hyper-V را کشف می کند به طوری که می توانید معیارهای عملکرد مانند آن را کنترل کنید استفاده از پردازنده, استفاده از حافظه, و توان شبکه. برای شناسایی روندهای نوظهور از یک نگاه اجمالی ، می توانید این اطلاعات را به عنوان نمودارهای موجود در داشبورد عملکرد مشاهده کنید.

با این حال, LogicMonitor قابلیت های نظارت بسیار فراتر از مجازی است و همچنین می تواند مانیتورینگ سرور و شاسی را نیز انجام دهد. این ابزار به طور خودکار سخت افزاری را که برای اجرای زیرساخت های Hyper-V شما استفاده می شود ، کشف می کند. پس از یافتن سخت افزار ، با نگاهی به منبع تغذیه ، دما و سرعت فن ، این سخت افزار کنترل می شود. پیگیری سخت افزار فیزیکی تضمین می کند که زیرساخت مجازی شما به اندازه کافی پشتیبانی می شود.

سه گزینه قیمت گذاری برای آن وجود دارد LogicMonitor: شروع کنید, حرفه ای و شرکت، پروژه نسخه ها هر یک از شروع می شود 50, 100, و 200دستگاهها به ترتیب. با این حال ، برای دریافت نقل قول ، باید مستقیماً با شرکت تماس بگیرید. همچنین وجود دارد محاکمه رایگان 14 روزه نسخه ای که می توانید در اینجا بارگیری کنید.

8. وای یک

وام یک

Veeam One یک سیستم عامل نظارت بر عملکرد برای ویندوز است که یک تجربه نظارت قابل اعتماد Hyper-V را ارائه می دهد. Veeam One نظارت بر شبکه شما در زمان واقعی برای ردیابی عملکرد زیرساخت های Microsoft Hyper-V و VMware vSphere. این ابزار نظارت بر وضعیت, کارایی, و دسترسی زیرساختهای مجازی برای یافتن اینکه آیا مشکلات عملکردی وجود دارد یا خیر.

Veeam One سکو با بیش از 200 آلارم از پیش تعیین شده تا شما را در مورد تغییرات زیرساخت مجازی خود به روز کنید. یک ویژگی تشخیص هوشمند وجود دارد که در کنار هشدارها کار می کند علت اصلی مشکلات عملکرد را مشخص کنید. کاربر حتی می تواند اقدامات اصلاح خودکار را که پیکربندی پاسخ های اتوماتیک پس از افزایش هشدارهای خاص ، را پیاده سازی کند. تشخیص هوشمندانه Veeam One آن را برای شرکتهای بزرگتر که به دنبال اتوماسیون فرآیندهای نظارت Hyper-V هستند ، ایده آل می کند.

دو نسخه وجود دارد Veeam One موجود: نسخه کامل و نسخه جامعه. Complete Edition محصولی کاملاً برجسته است و Community Edition نسخه محدودی است که بصورت رایگان در دسترس است. می توانید نسخه آزمایشی رایگان Veeam One را از طریق این لینک در اینجا بارگیری کنید.

9. دیناتراس

پویا

پویا ابزاری پیشرفته APM با قابلیت نظارت Hyper-V است. با استفاده از این ابزار می توانید آن را مشاهده کنید نقشه تعاملی منابع Hyper-V خود را. نقشه چگونگی اتصال منابع مجازی و فیزیکی شما به یکدیگر را نشان می دهد. برنامه های کاربردی, خدمات, مراحل, میزبان, و مراکز داده همه در نقشه نقشه کشیده شده اند تا بتوانید حرکت کنید و به شما یک منظره از بالا به پایین کل مرکز داده خود را می دهد.

هنگامی که نوبت به سنجش معیارهای Hyper-V می رسد, پویا معیارهایی مانند خواندن / نوشتن, توان, و IOPs. در صورت بروز مسئله عملکرد پویا بطور خودکار شروع به تجزیه و تحلیل و یافتن علت اصلی می کند. این ابزار قادر خواهد بود تشخیص دهد که علت در لایه مجازی یا کاربرد است یا خیر.

از نظر قابلیت های تشخیصی و قابلیت های پیشرفته نظارت Hyper-V, پویا یک ابزار ایستاده در این لیست است. با این حال ، برای مشاهده قیمت پویا لازم است مستقیماً با شرکت تماس بگیرید. گفته می شود که وجود دارد نیز وجود دارد آزمایش رایگان 15 روزه که می توانید در اینجا بارگیری کنید.

10. توربونومی

توربونیک Hyper-v

بالاخره ما داریم توربونومیک. توربونومیک ابزاری برای مدیریت مجازی سازی است که می تواند نظارت کند Hyper-V, vSphere, KVM, و PowerVM. این ابزار با ادغام Microsoft Hyper-V ، VMware ، KVM ، Redhat Enterprise Linux ، IBM Power VM و Citrix ساخته شده است. ذخیره سازی و استفاده از شبکه از منابع Hyper-V برای جلوگیری از عملکرد ضعیف قابل نظارت است. تمام داشبوردهایی که این اطلاعات در آنها نشان داده شده است به راحتی با سایر تصمیم گیرندگان کلیدی قابل کپی و به اشتراک گذاری هستند.

یکی از ویژگیهای جالب ارائه شده توسط توربونومیک برنامه ریزی ظرفیت است این پلت فرم تغییرات زیست محیطی بارهای کاری جدید را شبیه سازی می کند تا ببیند آیا تخصیص منابع می تواند استفاده در نظر گرفته شده را حفظ کند یا خیر. این سکوی می تواند تصمیم بگیرد که آیا ظرفیت بیشتری را محدود یا تأمین کند. نکته جالب در این زمینه این است که باعث می شود مدت زمان مورد نیاز برای صرف تأمین منابع مجازی و بهینه سازی استفاده از ماشین های مجازی کاهش یابد.

توربونومیک ممکن است به اندازه برخی از ابزارهای دیگر موجود در این لیست شهودی نباشد اما ویژگی های اصلی نظارت را برای ردیابی و مدیریت طیف وسیعی از منابع Hyper-V فراهم می کند. برای مشاهده یک نقل قول برای توربونومیک شما باید مستقیماً با تیم فروش تماس بگیرید. همچنین وجود دارد محاکمه رایگان 30 روزه در اینجا موجود است.

بهترین ابزارهای مانیتورینگ Hyper-V مایکروسافت: مدیر مجازی سازی SolarWinds و مانیتور شبکه PRTG

برای محیط هایی که از Microsoft Hyper-V استفاده می کنند ، ابزار نظارت Hyper-V برای نظارت بر عملکرد منابع ضروری است. استفاده از ابزار نظارت Hyper-V به حفظ منابع مجازی و محافظت از تخریب عملکرد کمک می کند. ابزارهایی مانند مدیر مجازی سازی SolarWinds و مانیتور شبکه PRTG بهترین تجربه نظارت Hyper-V را برای کاربران شرکت ارائه می دهد.

از دو ابزار, مدیر مجازی سازی SolarWinds مناسب تر برای آن دسته از کاربرانی است که می خواهند وضعیت منابع Hyper-V را رصد کنند. از طرف دیگر ، PRTG Network Monitor از نظر کاربرانی که می خواهند سنسورها را پیکربندی کرده و آنها را به یک سیستم هشدار قابل تنظیم تنظیم کنند ، مناسب تر است..

نسخه رایگان مانیتور شبکه PRTG همچنین گزینه مناسبی برای آن دسته از سازمانهای کوچکتر است که نمی توانند ابزار پرهزینه‌تری را تهیه کنند. اگر با PRTG Network Monitor چسبیده اید ، می توانید با زیرساخت های مجازی خود به روزرسانی کنید تا در بالای سرورهای Hyper-V قرار بگیرید.

اگر یک چیز با منابع Hyper-V مشخص باشد ، این است که زیرساخت های مجازی دقیقاً همانند زیرساخت های فیزیکی باید مدیریت شوند. نظارت بر منابع مجازی به همان اندازه که دستگاههای فیزیکی مورد استفاده قرار می گیرند ، کلید نگه داشتن منابعی مانند مایکروسافت Hyper-V به خوبی حفظ شده است.

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me

About the author

Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 50 = 57