10 بهترین ابزار اتوماسیون IT

10 بهترین ابزار اتوماسیون IT


اتوماسیون بار کار و برنامه ریزی شغلی به ادارات IT کمک می کند تا به حجم بالایی از کار برسند. اتوماسیون فناوری اطلاعات کارآیی را در تمام بخشها گسترش می دهد از یک سازمان مراقبت می کند و از کارهای خسته کننده ای که هیچ کس نمی خواهد انجام دهد مراقبت می کند.

اتوماسیون فناوری اطلاعات ، زمینه گسترده ای است و از پرونده های ریز و درشتی برخوردار است که هر کارگر IT با بهره گیری از آن برای سرعت بخشیدن به روال های تحقیقاتی در سیستم و کارهای منظم ادمین ، از آن استفاده می کند. این زمینه همچنین شامل برخی از ابزارهای بسیار جامع مدیریت سیستم و نرم افزار پردازش داده های اداری است.

ما به هر یک از راه حل هایی که در زیر می آوریم عمق زیادی پیدا می کنیم ، اما اگر فقط خلاصه ای را می خواهید ، در اینجا ماست لیست ده بهترین نرم افزار اتوماسیون IT:

  1. ActiveBatch ابزار اتوماسیون بار کاری انعطاف پذیر و ابزار برنامه ریزی شغلی.
  2. کنترل-م برنامه ریز شغل عمومی و مدیر پرونده دسته ای برای بخش های فناوری اطلاعات.
  3. ردوود RunMyJobs اتوماسیون وظیفه برای ERP ، موتورهای گزارش دهنده و پروژه های مهاجرت.
  4. برنامه ریز شغلی سازمانی JAMS مدیر کار دسته ای متقابل پلت فرم.
  5. مدیریت منابع برنامه کاربردی توربونی ابزار بهینه سازی خودکار خودکار که باعث افزایش تحویل نرم افزار از طریق شبکه یا از ابر می شود.
  6. ConnectWise Automate سیستم اتوماسیون مدیریت شبکه با هدف MSP.
  7. آترا نرم افزاری مبتنی بر Cloud که از MSP پشتیبانی می کند و شامل اتوماسیون گردش کار است.
  8. اتوماسیون BMC TrueSight برای سرورها این ابزار بسیاری از وظایف نظارت و حفظ امنیت سرورها را برای سرورهای سایت ، از راه دور و ابری انجام می دهد.
  9. پاسخگو کارهای مدیریت زیرساخت را خودکار می کند.
  10. خودکار یک سیستم زمانبندی کار برای نقاط پایانی و سرورها.

فرآیندهای IT خودکار

بسیاری از ابزارها را می توان تنظیم کرد در یک برنامه زمان بندی شده اجرا کنید. اجرای گزارش های استاندارد در طول شب باعث می شود که نشسته و منتظر خروجی باشید و همچنین باعث کاهش بار سیستم در ساعات کاری می شود. برنامه های کاری معمولاً بسیار آسان تنظیم می شوند و فقط شامل زمان شروع اجرای یک کار دسته ای است.

بسیاری از کارهای پردازش داده ها ، مانند واردات ، نمایه سازی و مرتب سازی فقط توسط رایانه ها انجام می شود. با این حال, این وظایف پردازش داده ها معمولاً برای راه اندازی آنها به یک انسان احتیاج دارد. فرایند بارگذاری داده ها را از یک فایل متنی در یک پایگاه داده در نظر بگیرید. این کار نیاز به چندین فرآیند مختلف دارد که به صورت سری انجام می شود و اپراتور انسانی باید منتظر بماند تا هر مرحله قبل از اجرای مرحله بعدی تمام شود.

گرفتن یک تکنسین فناوری اطلاعات برای نشستن در مقابل رایانه ای که انتظار برای تکمیل هر مرحله را دارد اتلاف منابع. فقط بهتر است آن دستورات را در یک پرونده دسته ای قرار دهید و سپس بگذارید آن پرونده منتظر بماند تا هر فرآیند قبل از انجام کار تمام شود تا دستور بعدی در پرونده اجرا شود..

فرآیندهای تجاری خودکار

فرایندهای تجاری به هم پیوسته اند. بخش دریافتنی حساب باید بداند که آیا شغل قبل از صدور فاکتور منعقد شده است یا خیر. بخش حساب های قابل پرداخت قبل از پرداخت قبض های دریافتی باید کالاهای دریافت شده و سفارشات خرید را مشاهده کند. اتوماسیون جریان داده ها بین بخش ها وظایف ورود اطلاعات به زمان را کاهش می دهد که می تواند در نهایت وارد خطای انسانی در انتقال داده شود.

انتقال مشاغل تکراری و خسته کننده به سمت پردازش خودکار منابع انسانی گران قیمت را برای کار سودآور تر رها می کند.

استراتژی های اتوماسیون فناوری اطلاعات

مفهوم اتوماسیون فناوری اطلاعات از مشاغل دسته ای ساده و ابزار تکنسین گرفته تا زمانبندی شغلی به موقع و به آن متفاوت است کامل سیستم های ERP کسب و کار. از آنجا که ، تا حدی ، تمام نرم افزارها یک بسته اتوماسیون را نشان می دهند ، این گزارش تنها در یک مکان در زمینه اتوماسیون IT متمرکز خواهد شد: ابزارهای مدیریت سیستم.

نرم افزار اتوماسیون در همه گوشه های بخش IT وجود دارد. این بخش از دانش فنی عمیقی برخوردار است و معمولاً اگر رئیس نرم افزار اتوماسیون را که هر تکنسینی می خواهد ارائه ندهد ، به احتمال زیاد او فقط خودش آن را نمی نویسد. بنابراین ، احتمالاً شما یک نرم افزار اتوماسیون بسیار بیشتری نسبت به آنچه در مورد آن می دانید در کار خود دارید.

اگر نرم افزار اتوماسیون IT حرفه ای را ارائه دهید ، تکنسین های شما کمتر احتمال دارد که سرکش بروند و مطالب خود را بنویسند.

بهترین نرم افزار و ابزار اتوماسیون IT

در حال جستجو در زمینه اتوماسیون برای بخش های فناوری اطلاعات, بازار هنوز هم بسیار گسترده است با این حال ، ما گزینه های موجود را بررسی کرده ایم و برخی از صرفه جویی کنندگان در زمان واقعی را که ارزش پرداخت هزینه را دارند شناسایی کرده ایم. این لیست شامل سیستم های اتوماسیون کامل سیستم و ابزارهای اتوماسیون وظیفه کوچکتر است.

1. ActiveBatch

ActiveBatch

ActiveBatch در ابتدا سیستم مدیریت صف دسته ای نامیده می شد ، که یک برنامه ریز شغلی بود. توسعه دهنده ActiveBatch ، Advanced Systems Concepts ، این نرم افزار را توسعه داده و افزود: قابلیت های متقابل پلت فرم, امکان برنامه ریزی کارها در محیط های توزیع شده و رابط کاربری گرافیکی.

قسمت جلویی مدیر را قادر می سازد تا ایجاد کند گردش کار. نرم افزار ActiveBatch جریان کاری را به آن تفسیر می کند دستورالعمل خط فرمان برای هر یک از برنامه های درگیر در گردش کار. سپس این اسکریپت دسته ای برای اجرای گردش کار موجود است و مدیر می تواند یک زمان و تاریخ برای اجرای آن را مشخص کند و اینکه آیا گردش کار باید به صورت دوره ای یا فقط یک بار اجرا شود.

یكی از مهمترین مزایایی كه ActiveBatch دارد ، بودن آن است راحتی در استفاده. این نرم افزار همچنین قادر به کار بر روی سرورهای ابری است و می تواند مجازی سازی مجازی را به صورت پویا به تخصیص سرور بهینه کند. یک ویژگی گزارش دهی در رابط به شما امکان می دهد ببینید که هر دسته از منابع مورد نیاز چقدر منابع نیاز دارند ، به شما این امکان را می دهد تا بارهایی را که هر پردازش خودکار در پردازنده های سرور و دستگاه های شبکه خود قرار می دهد ، بشناسید..

2. کنترل-M

کنترل-م

کنترل-م است یک ابزار ارکستر گردش کار از نرم افزار BMC. سرپرست با ایجاد یک گردش کار فرآیند در رابط Control-M یک اسکریپت خودکار را می سازد. سیستم سپس آن نمایش های گرافیکی مراحل کار مورد نیاز را در یک اسکریپت تفسیر می کند. سپس آن اسکریپت را می توان در صورت تقاضا ذخیره یا اجرا کرد برای اعدام بعدی برنامه ریزی شده. گردش کار همچنین می تواند به عنوان یک فرآیند تکراری تنظیم شود که در فواصل منظم مانند هر شب در نیمه شب راه اندازی شود..

گردش کار قابل اجرا است در سراسر سیستم عامل ها. آنها همچنین می توانند در سیستم های از راه دور و سرورهای ابری اعمال شوند. دو وظیفه مهم مدیریت IT که Control-M برای آنها مناسب است انتقال خودکار پرونده ها بین منابع مختلف و مدیریت مجازی سازی ها است..

این نرم افزار برای Control-M بر روی میزبان های ویندوز و یونیکس نصب می شود. BMC یک آزمایش رایگان از Control-M را ارائه می دهد.

3. Redwood RunMyJobs

ردوود RunMyJobs

اتوماسیون Redwood Workload Automation یک سرویس مبتنی بر ابر است که می تواند گردش کار را در سیستم عامل ها و همچنین خودکارسازی کند کار را روی سرورهای ابری اجرا کنید. این ابزار قادر است با سیستم های ERP واسط کار کند تا بسیاری از کارهای دستیابی به مدیریت دستی که فرآیندهای جریان داده آنها را ترک می کنند را به صورت خودکار انجام دهد.

RunMyJobs همچنین ابزاری مفید برای کمک به پروژه های مهاجرت است. انتقال داده ها از یک سیستم به سیستم دیگر می تواند به ویژه منابع انسانی باشد ، حتی اگر این روند به مهارت های بسیار کمی نیاز دارد. RunMyJobs ابزاری ایده آل برای اتوماسیون چنین کارهایی است.

سایر کارهایی که مرتباً RunMyJobs انجام می دهد شامل موارد عادی است انتقال پرونده برای برنامه های کاربردی مانند سرور Syslog و بهینه سازی زیرساخت ها برای بهبود زیرساخت های حمایتی که نرم افزارها و خدمات را به نقاط انتهایی ارائه می دهند. همچنین قادر به پیاده سازی است شکل دهی ترافیک برای اولویت بندی برنامه های کاربردی در شبکه ، مانند VoIP, که نیاز به سرعت اضافی دارد.

به جای شارژ اشتراک ماهانه ، Redwood یک مدل قیمت گذاری مبتنی بر مصرف را اجرا می کند ، دقیقاً مانند AWS. نرم افزار Redwood ارائه می دهد یک محاکمه رایگان 30 روزه از RunMyJobs.

4. برنامه ریز شغلی سازمانی JAMS

برنامه ریز شغلی سازمانی JAMS

برنامه ریز شغلی سازمانی JAMS قادر است اسکریپت ها را در طیف وسیعی از سیستم عامل ها راه اندازی کند و حتی می تواند کارهایی را انجام دهد که برای اجرای خطوط روی هاست های مختلف نیاز دارند.

رابط کاربری JAMS است بسیار آسان برای استفاده. این دستورات و شرایط زبان طبیعی را به کار می برد ، بنابراین حتی کارکنان غیر فنی می توانند از این ابزار استفاده کنند اسکریپت های دسته ای را راه اندازی کنید. راه انداز کار همچنین قادر به اجرای اسکریپت های PowerShell است.

سیستم معیارهای مربوط به اجرای هر اسکریپت را ضبط می کند و اگر پردازش به طور کامل انجام نشود ، پیامی را در رابط هشدار می دهد. آ فرایند JAMS قادر به ایجاد مشاغل مختلف است ، و هر یک به اتمام کارهای دیگر وابسته است ، یا کارهایی را ایجاد می کند که می توانند بصورت موازی کار کنند. کلیه اعلان هایی که هنگام اجرای یک فرآیند بوجود می آیند ، به همراه یک گزارش عملیاتی مانند زمان شروع و پایان هر کار در دسته ، به یک سیاهه نوشته می شوند..

JAMS بیشتر در برنامه ریزی شغلی متمرکز است و کارکردهای نظارتی و اصلاح گسترده ای را که برخی از ابزارهای دیگر در این لیست دارند می توانند انجام دهند..

5- مدیریت منابع کاربرد توربونی

مدیریت منابع برنامه کاربردی توربونی

توربونومیک مانیتور بسیار خوبی است برای منابع مبتنی بر ابر و مجازی سازی. این ابزار عملکرد سایتهای از راه دور WAN های زیرساخت WAN و معماری ترکیبی را ردیابی می کند. توربونیک خود تحویل داده می شود سرویس مبتنی بر ابر-به عنوان یک سرویس.

مانیتور استفاده می کند یک فرآیند خودکارسازی برای تهیه لیستی از زیرساخت ها ، خدمات و نرم افزار. همچنین تمام منابعی را که از مجازی سازی پشتیبانی می کنند ثبت می کند و نقشه ای از اجرای VM را تهیه می کند. Turbonomic یک جریان کاری از رابطه بین منابع VM ایجاد می کند و هر کدام را مورد توجه قرار می دهد و وضعیت های دارای کدگذاری رنگ را در داشبورد سیستم نشان می دهد..

مانیتور با آن سازگار است VMWare, Hyper-V, و XenServer. پس از ارزیابی مجازی سازی ، Turbonomic لیستی از توصیه های پیکربندی را تهیه می کند که بهتر می تواند منابع را برای تهیه آن VM ها بکار ببندد..

توربونومیک نظارت بر وضعیت منابع را نگه می دارد و هشدارهای مربوط به مشکلات مدیر می تواند اقدامات ترمیم خودکار را برای Turbonomic برای انجام هر مشکل بالقوه تعیین کند.

این ابزار است مناسب برای استفاده توسط ارائه دهندگان خدمات مدیریت شده و همچنین بخش های فناوری اطلاعات برنامه های بالاتر سیستم شامل قالب های سلف سرویس است که تعداد تماس های Help Desk از طرف انجمن کاربر را تا حد زیادی کاهش می دهد. Turbonomic در یک آزمایش 30 روزه رایگان در دسترس است.

6. ConnectWise Automate

ConnectWise Automate

ConnectWise Automate است یک بسته پشتیبانی برای ارائه دهندگان خدمات مدیریت شده است. این ابزار یک سیستم عامل نظارت و مدیریت از راه دور (RMM) است که همانطور که از نام آن پیداست ، اتوماسیون فرایندی زیادی را شامل می شود. این ابزار با یک جارو کشیدن سیستم شروع به کار می کند تا تمام تجهیزات موجود در شبکه مشتری را کشف و وارد کند.

سیستم خودکار می کند ردیابی عمل تکنسین و شامل می شود کتابخانه ای از اسکریپت ها که گردش کار را برای کارهای پشتیبانی استاندارد به طور خودکار انجام می دهد. اینها به روزرسانی های ارزش پایگاه داده و همچنین تنظیم مجدد گذرواژه گسترش می یابد. وظایف نظارت مانند اسکن وضعیت در تجهیزات نیز به صورت خودکار انجام می شود.

به روزرسانی و وصله سازی نرم افزار نیز با استفاده از این ابزار به صورت خودکار انجام می شود و می توان با استفاده از یک کتابخانه از نرم افزارهای مورد نیاز ، به نقاط انتهایی جدید سوار شد. این نمایه endpoint است که به شما امکان می دهد تا با استفاده از نقش کاربر ، گروه هایی از مجموعه نرم افزارهای مورد نیاز ایجاد کنید.

ConnectWise Automate است یک بسته مبتنی بر ابر, بنابراین برای استفاده از آن نیازی به نصب هیچ نرم افزاری ندارید - دسترسی به کنسول از طریق هر مرورگری انجام می شود و داشبورد در هر نقش تکنسینی قابل تنظیم است. کلیه ارتباطات بین دفاتر MSP ، سرور ConnectWise و سایت مشتری برای حفظ حریم خصوصی رمزگذاری می شود.

7. آترا

آترا

آترا یکی دیگر از سرویس های اتوماسیون سیستم مبتنی بر ابر است با هدف MSP. این مجموعه کامل نرم افزاری است که هر MSP به آن نیاز دارد ، از جمله آن RMM مجموعه و همچنین اتوماسیون خدمات حرفه ای (PSA) نرم افزاری که مدیریت MSP برای نظارت بر عملکرد کارکنان و اداره امور تجاری نیاز دارد.

به عنوان یک سیستم حلقه بسته ، Atera موارد زیادی را شامل می شود اتوماسیون جریان داده. با این حال ، این همچنین شامل تحقیقات خاص سیستم و اتوماسیون وظیفه است. این سیستم با سرویس مانیتورینگ خود هنگامی آغاز می شود که یک مشتری جدید با اسکن سیستم مشتری با آن به سیستم وارد می شود یک روش کشف شبکه. این به طور خودکار تمام تجهیزات را ثبت می کند و نقشه شبکه ایجاد می کند.

فرآیندهای نقشه برداری شبکه همچنان در طول زندگی سرویس Atera با نظارت بر یک سایت مشتری از راه دور فعالیت می کنند. این هشدارها در هنگام اضافه شدن ، حذف یا جابجایی تجهیزات وجود دارد.

بسته RMM شامل کتابخانه ای از اسکریپت ها. این اسکریپت ها کارهای روزمره و دنیوی مدیریت سیستم را انجام می دهند و منابع انسانی را برای کارهای پیچیده تر آزاد می کنند. Atera یک آزمایش 30 روزه رایگان از بسته کامل RMM و PSA را ارائه می دهد.

8- اتوماسیون BMC TrueSight برای سرورها

اتوماسیون BMC TrueSight برای سرورها

TrueSight روی سیستم تمرکز دارد نظارت و نگهداری سرور. این می تواند سرورها را مدیریت کند در سایت, در سایتهای از راه دور, و روی ابر. ابزار اتوماسیون سرور اسکریپت هایی را که بطور دوره ای و خودکار اجرا می شوند ، برای جمع آوری اطلاعات وضعیت در مورد ویژگی های سرور ، مستقر می کند. این ابزار به خصوص علاقه مند است آسیب پذیری های امنیتی.

سیستم TrueSight به روزرسانی ها و تکه های نرم افزار و سیستم عامل را بررسی می کند و آنها را بطور خودکار اعمال می کند. این ابزار همچنین شامل مدیریت پیکربندی است که از تنظیمات پشتیبان تهیه کرده و در صورت مشاهده هرگونه تغییر غیرمجاز ، آنها را بازیابی می کند. این ابزار همچنین به عنوان کار می کند سیستم اصلاح تهدید, شناسایی آسیب پذیری ها و نظارت دقیق بر روی فعالیت های مشکوک.

اتوماسیون TrueSight برای سرورها ، سرورها را برطرف می کند ، مشکلات را برطرف می کند ، از جلوگیری از دستکاری و نفوذ جلوگیری می کند و وضعیت مجاز را در صورت لزوم و بدون مداخله انسانی بازگرداند. به طور موثر ، این نرم افزار به کسب و کارها اجازه می دهد تا بدون نیاز به استخدام تکنسین های ویژه ، سرورهای خود را با خیال راحت ایمن و کار کنند.

9- پاسخگو

پاسخگو

پاسخگو محصولی از است Red Hat ، Inc. که سازمانی در پشت Red Hat Enterprises Linux است (RHEL) Ansible بر روی آن سیستم عامل اجرا می شود. همچنین نصب خواهد شد CentOS و لینوکس اوبونتو. این ابزار قادر است به طور خودکار نظارت و مدیریت زیرساخت ها ، از جمله شبکه ها ، برنامه ها و سرورها را در محل و در ابر انجام دهد..

فرآیندهای اتوماسیون مناسب خواهد بود اجرای امنیت سیستم و مدیریت ظروف و مجازی سازی ها. این ابزار دارای یک داشبورد جذاب است که وضعیت و تصویری از عملکرد را ارائه می دهد. با این حال ، مدیر سیستم نیازی به صرف زمان زیادی برای تماشای کنسول ندارد زیرا Ansible باید بطور خودکار هر مشکلی را که تشخیص داده است برطرف کند.

این ابزار بر روی لینوکس اجرا می شود ، اما قادر به پردازش روی سرورها با سایر سیستم عامل ها است. این یک ابزار مفید برای است بهینه سازی شبکه ها و اتصالات اینترنتی از طریق اقدامات شکل گیری ترافیک. این کار تحویل نرم افزار و برنامه های کاربردی را به موقع حفظ می کند و سیستم عامل امنیتی IDS و SIEM شما را کنترل و پشتیبانی می کند. Ansible در یک دادگاه رایگان در دسترس است.

10. خودکار سازی کنید

HelpSystems به صورت خودکار

سیستمهای راهنما سه نسخه از سیستم Automate خود را تولید می کند. اینها هستند دسک تاپ خودکار, خودکار به علاوه, و خودکار نهایی. هر سه شامل "اتوماسیون فرایند روباتیک" هستند.

اتوماسیون دسک تاپ شامل تنظیم نرم افزار ، مکان یابی داده ها ، انتقال پرونده ها و اتوماسیون مرورگر وب است. مشاغل به احتمال زیاد علاقه مند به این تجارت هستند به علاوه و نهایی نسخه های Automate. این نسخه ها شامل مراحل امنیتی ، ورود به سیستم و ممیزی سیستم هستند. آنها همچنین شامل امکاناتی برای ایجاد هستند گردش کار این اقدامات با هم جمع می شوند و آنهایی که به اسکریپت های اتوماسیون تعبیر می شوند.

سیستم خودکار استفاده آسان است و از زبان طبیعی در صفحه های خود استفاده می کند تا ژارگون فنی. این بدان معناست که سیستم می تواند توسط کارکنانی که تخصص فنی ندارند اداره شود.

وارد اتوماسیون شوید

اتوماسیون کارهای روزمره باعث می شود کارکنان برای کارهای مهم و هوشمندانه تر آزاد شوند. انجام کارهای روزمره انتقال پرونده های ورود به سیستم ، شستشوی حافظه و تمیز کردن دیسک ها نیازی به ذهن انسان برای انجام آن ندارد.

آیا از وظایف اتوماسیون برای کارهای پشتیبانی فناوری اطلاعات خود استفاده می کنید؟ آیا از این ابزار در این لیست استفاده می کنید؟ پیامی را در نظرات بخش زیر برای به اشتراک گذاشتن تجربه خود.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 39 = 49