10 ابزار و نرم افزار برتر مدیریت دستگاه همراه (MDM)

راهنمای نهایی برای مدیریت دستگاه تلفن همراه

مدیریت دستگاه تلفن همراه (MDM) برای شرکت هایی که از دستگاه های بی سیم استفاده می کنند مسئله ای است. این دستگاه ها شامل تلفن های هوشمند و تبلت هایی هستند که از طریق شبکه تلفن همراه و تجهیزات اداری مجهز به وای فای مانند چاپگرهای موبایل و اسکنرها ارتباط برقرار می کنند. دستگاه های نقطه فروش و بارکد خوان نیز در اختیار مدیریت دستگاه های تلفن همراه قرار دارند.

ما 10 ابزار برتر را انتخاب کردیم و در زیر جزئیات آنها را پوشش می دهیم ، اما در صورت کوتاه بودن وقت شما و به خلاصه نیاز دارید, در اینجا لیست ما از بهترین راه حل های MDM آورده شده است:

 1. ManageEngine Manager Mobile Mobile Plus (آزمایشی رایگان) بسته کامل مدیریت موبایل سازمانی چه در نسخه های داخلی و چه در ابعاد کامل.
 2. فضای کاری AirWatch ONE - مدیر دستگاه تلفن همراه و مدیر برنامه تلفن همراه از VMWare.
 3. مدیریت نقطه پایان یکپارچه BlackBerry - بخشی از مجموعه تحرک سازمانی بلک بری؛ دستگاه های تلفن همراه ، دستگاه های پوشیدنی و تجهیزات IoT را مدیریت می کند.
 4. Citrix XenMobile - مدیریت دستگاه تلفن همراه ، مدیریت برنامه تلفن همراه و مدیریت محتوای تلفن همراه.
 5. سیسکو مرکی - شامل یک سیستم کانتینر برای ارائه برنامه ها به دستگاه های متعلق به کاربر و همچنین دارای مراحل محافظت در برابر ضرر است.
 6. Microsoft Intune - سیستم مدیریت یکپارچه نقطه پایان که مدیریت تجهیزات مستقر در دفتر و همچنین دستگاه های تلفن همراه را مدیریت می کند.
 7. SOTI MobiControl - دستگاه های Windows ، iOS و Android و تجهیزات IoT را با این سیستم مدیریت کنید.
 8. مدیریت دستگاه موبایل Miradore - یک مدیر دستگاه مبتنی بر ابر در هر دو نسخه رایگان و پولی.
 9. Jamf Now - سرویس مبتنی بر ابر که فقط دستگاه های iOS را مدیریت می کند.
 10. SimplySecure - MDM مبتنی بر ابر که دستگاه های تلفن همراه iOS و اندروید و حافظه قابل حمل را در بر می گیرد.

مشکلات مربوط به دستگاه های تلفن همراه

این که آیا دستگاه هایی که در شبکه شرکت قرار دارند متعلق به مشاغل باشد یا متعلق به کارمندان باشد ، عمده ترین مواردی که شما نیاز به پوشش دارید همین است:

 • امنیت
 • استفاده مناسب

بین این دو موضوع همپوشانی وجود دارد.

امنیت دستگاه تلفن همراه

مسائل امنیتی ناشی از دستگاه های تلفن همراه در سه دسته قرار می گیرد:

 • امنیت ارتباطات
 • خطر ویروس
 • کنترل دسترسی

سیستم های MDM باید این سه مشکل اساسی را پوشش دهند تا به شما امکان دهد با خیال راحت دستگاه های تلفن همراه را در شبکه خود ادغام کنید.

امنیت ارتباطات

با وجود استانداردهای محافظت در برابر رمزگذاری برای ارتباط wifi ، ارتباطات مستقر در هوا ذاتاً از شبکه های مبتنی بر کابل امنیت کمتری دارند. دستگاه های خارج شده از دفتر ممکن است از طریق کانون های وای فای عمومی به شبکه وصل شوند ، که ممکن است نباشد.

کانون وای فای جعلی ابزاری بسیار مفید برای هکرها برای دسترسی به داده ها در هنگام ترانزیت است. پروتکل های رمزگذاری استاندارد wifi فقط داده را رمزگذاری می کنند در حالی که از دستگاه به روتر وای فای منتقل می شود. کلیدهای رمزگذاری توسط روتر / کانون توزیع می شوند. بنابراین ، اگر یکی از کارمندان شما از طریق یک کانون جعلی ارتباط برقرار کند ، کلیه اطلاعات دسترسی به شبکه از آن استفاده و تمام داده هایی که در طول جلسه به جلو و عقب منتقل می شود ، قابل رمزگشایی و سرقت است. امنیت دستگاه همراه موثر باید رمزنگاری به پایان را شامل شود.

مرورگرها و برنامه ها می توانند نام کاربری و کلمه عبور را برای سرعت بخشیدن به دسترسی به شبکه ذخیره کنند. در صورت گم شدن یا سرقت دستگاه تلفن همراه ، این ممکن است باعث نقض امنیتی شود و کاربر یک کلید قفل منحصر به فرد در دستگاه تنظیم نکرده باشد. از این رو, مهم است که بتوانید یک دستگاه تلفن همراه را قفل کرده یا تمام داده های موجود در آن را از یک مکان مرکزی حذف کنید.

خطر ویروس

"دستگاه خود را بیاوریداین خط مشی مشکلاتی را برای بارگیری نرم افزار روی دستگاه ارائه می دهد. اگر کلیه دستگاه های تلفن همراه متعلق به شرکت باشند و پیکربندی شوند ، دیکته کردن نرم افزاری که می توان بارگیری آن دستگاه ها را انجام داد ، بسیار ساده تر است. نرم افزار مدیریت دستگاه همراه شما باید قادر باشد از راه دور همه نرم افزارها را از طریق یک دستگاه از راه دور ممیزی کند و برنامه های غیرمجاز را غیرفعال یا حذف کند. این مهم است زیرا برنامه های اضافی و غیرقابل اطمینان نصب شده توسط کاربر نهایی می توانند هکرها را به شبکه شما دسترسی دهند.

کنترل دسترسی

در مورد دستگاه های متعلق به کاربر ، سیاست MDM فقط باید دسترسی به شبکه را از طریق پورتال امکان پذیر کند تا برنامه های تأیید شده از یک سرور برنامه قابل دسترسی باشند. این به صاحب دستگاه امکان می دهد تا آن را برای استفاده شخصی در خارج از ساعات اداری نگه دارد.

کنترل دسترسی موضوعی است که شامل دو موضوع قبلی در این بخش است. شما نمی خواهید نرم افزاری غیرمجاز برای دسترسی به شبکه خود داشته باشید و باید اطمینان داشته باشید که اعتبارهای دسترسی را نمی توان از طریق سرقت یا جاسوسی فای به خطر بیاندازد. ورود خودکار و اعتبارنامه های ذخیره شده در دستگاه ، امنیت کنترل دسترسی شما را تضعیف می کنند ، بنابراین نوعی از حفاظت از رمز عبور ، مانند طاق رمز عبور ، باید بخشی از استراتژی MDM شما باشد..

استفاده مناسب از دستگاه های تلفن همراه

در مورد استفاده از دستگاه های تلفن همراه که به شبکه شما وصل می شوند ، دو مشکل وجود دارد:

 • دسترسی به منابع شرکت برای استفاده شخصی
 • اتلاف وقت

اگر به کارمندان خود اجازه می دهید تا از دنیای گسترده تر برای انجام کارهای خود خارج شوند ، باید اطمینان حاصل کنید که آنها فقط در یک کافه نشسته اند که یک بازی یا بارگیری موسیقی را انجام می دهند. منابعی که شما برای کارمندان خود در دسترس قرار می دهید فقط برای مصارف تجاری است نه پیگیری های شخصی.

اگر کارمندان دور از چشم هستند اما از طریق یک دستگاه تلفن همراه وارد سیستم شده اند ، باید مطمئن شوید که آنها در واقع کار می کنند. همچنین باید مطمئن باشید که آنها از نرم افزارهای غیرمجاز در شبکه استفاده نمی کنند و از شبکه شرکت برای بارگیری مطالب توهین آمیز استفاده نمی کنند.

اگر تلفنهای هوشمند را برای کار در اختیار کارمندان خود قرار دهید ، در اینصورت هزینه زمان مکالمه و کمک هزینه داده آنها نیز پرداخت خواهید شد. این عوامل بخصوص داده های تلفن همراه می توانند بسیار گران شوند. بنابراین ، شما باید مطمئن شوید که کارمندان بیشتر از این امکانات را برای استفاده شخصی استفاده نمی کنند ، صورتحساب تلفن شرکت را نیز تکمیل می کنید.

مورد نیاز MDM

با در نظر گرفتن عوامل فوق ، به راحتی می توان قبل از اینکه دستگاه های تلفن همراه را به شبکه خود متصل کنید ، مدیریت صحیح دستگاه تلفن همراه ضروری است. نیازهای اصلی نرم افزار مدیریت دستگاه تلفن همراه عبارتند از:

 • پیکربندی از راه دور - هم فرد و هم پنهان
 • ردیابی نرم افزار - ثبت استفاده از مجوز و جلوگیری از دسترسی نرم افزار غیرمجاز
 • امنیت برنامه - برای ایمیل ، پیام رسانی ، مرورگرها ، برنامه ها و دسترسی به داده ها
 • قفل از راه دور یا پاک کردن - در صورت از بین رفتن دستگاه
 • ردیابی استفاده از داده - برای جلوگیری از سوء استفاده از منابع
 • رمزگذاری نهایی به پایان - برای جلوگیری از برخورد مرد در حملات وسط از طریق وای فای
 • مدیریت رمز عبور - مانند طاق گذرواژه برای هر دستگاه
 • غیرفعال کردن برنامه های بومی در دستگاه ها - اجرای سیاست نرم افزار
 • تشخیص فرار از زندان - برای جلوگیری از حمله ویروسهای rootkit به سیستم عامل

مدل های پیاده سازی MDM

سیستم های MDM موجود در بازار امروز در دو دسته گسترده قرار می گیرند. اولین بسته در محل است. شما باید روی هر یک از دستگاه های تلفن همراه خود یک برنامه کنترل را روی سرور اداری خود و همچنین یک برنامه مشتری نصب کنید.

گزینه دوم به عنوان یک راه حل مبتنی بر ابر اجرا می شود. این دسته MDM به عنوان SaaS یا "نرم افزار به عنوان خدمات" شناخته می شود. شما ممکن است دریابید که بهترین گزینه برای نیازهای شرکت شما پیمانکاری در طیف وسیعی از خدمات است. ممکن است در نهایت با یک سیستم MDM ترکیبی همراه با برخی عملکردها که تحت نظارت نظارت بر محل و سایر مواردی است که توسط خدمات آنلاین انجام می شود.

MDM و MAM

صنعت امنیت شبکه عملکردهای کنترل دسترسی به موبایل را به دو دسته تقسیم کرده است. مدیریت دستگاه تلفن همراه ، به طور دقیق ، فقط به امنیت تحمیل شده بین دستگاه های تلفن همراه و شبکه مرکزی اشاره دارد. مدیریت برنامه های کاربردی موبایل به ارائه نرم افزار به دستگاه های تلفن همراه علاقه دارد.

با توجه به اینکه عملکرد نرم افزار می تواند بر امنیت شبکه تأثیر بگذارد ، دشوار است تصور کنید که چگونه می توان دسترسی ایمن را بدون کنترل برنامه های مجاز برای استفاده از منابع شرکت کنترل کرد. از این رو, برخی از متخصصان تعریف MAM را در MDM ادغام می کنند. به طور خلاصه ، برای کنترل کامل فعالیت های کارکنان خود که از دستگاه های تلفن همراه استفاده می کنند و از شبکه شرکت شما و سایر منابع محافظت می کنند ، شما هم به MDM و هم به MAM احتیاج دارید..

بهترین ابزارهای MDM

برخی خدمات عالی MDM در بازار وجود دارد و بسیاری از آنها می توانند با دیگر کارکردهای مدیریت شبکه یکپارچه شوند. این مجموعه ترکیبی از ده بهترین راه حل شامل خدمات مبتنی بر ابر و نرم افزار داخلی است.

با خواندن لیست ، می فهمید که برخی از این سیستم ها برای مشاغل بزرگتر و سایر شرکت های کوچک مناسب هستند. دیدن این عوامل و توجه به مواردی که الزامات نظارت شما را برآورده می کنند به شما کمک می کند تا لیست خود را کاهش دهید تا به انتخاب خود کاندیداها برسید..

1. ManagerEngine Manager دستگاه همراه Plus (دادگاه رایگان)

این سرویس با وجود انتخاب برتر ، یکی از ارزان ترین لیست هاست. ManageEngine نرم افزارهای نظارتی و مدیریتی بسیار عالی تولید می کند ، و بدون شک در جستجوی ابزارهای کنترل سرور و شبکه ، با این اسم روبرو شده اید. اگر در حال حاضر مشتری ManageEngine هستید ، احتمالاً عدم افزودن آن در دستگاه مدیریت موبایل به علاوه ، بسیار دشوار خواهد بود. ارزان ، جامع و قابل اعتماد است.

مدیر دستگاه همراه به علاوه

مدیر دستگاه همراه به علاوه سیستم در نسخه های داخلی و ابر ارائه می شود. "Plus" در این نام وجود دارد تا به شما بگوید که این یک بسته کامل مدیریت موبایل شرکت است ، نه فقط MDM. یک مدیر برنامه تلفن همراه ، یک مدیر ایمیل تلفن همراه ، یک مدیر برنامه تلفن همراه و یک مدیر محتوای تلفن همراه همه با مجموعه همراه هستند.

مانند سایر محصولات ManageEngine ، یک داشبورد بسیار خوب با مدیر دستگاه همراه همراه دارید. ویژگی های اصلی MDM همه وجود دارد. اینها شامل یک مدیر تنظیمات برای دستگاه های واحد یا انبوه تنظیم شده است و همچنین وجود دارد برنامه ثبت نام خود که می توانید برای برنامه ثبت نام دستگاه خود استفاده کنید. همچنین می توانید خط مشی های متفاوتی را برای دستگاه های تجاری و متعلق به کاربر تنظیم کنید. اینها به شما امکان می دهد طبق دسترسی به دستگاه ، قوانینی را برای دسترسی به فای ، استفاده از VPN و دسترسی به برنامه تنظیم کنید. دسترسی به برنامه های خدمات تلفن همراه شرکت ، از جمله اعتبار تماس ، داده و پیام رسانی را سفارشی کنید.

از راه دور به دستگاه ها دسترسی پیدا کرده و آنها را برای عیب یابی و رفع اشکال کنترل کنید. دسترسی از راه دور به شما امکان می دهد دستگاه های گمشده یا دزدیده شده را روی نقشه پیدا کرده و آنها را پاک کنید. می توانید فرار از زندان و جابجایی نرم افزارهای مخرب ، قفل کردن یا قرنطینه دستگاههای در معرض خطر را تشخیص دهید.

مدیریت مجوز برنامه و توزیع برنامه وظایف اصلی ویژگی های MAM این بسته است. تحویل برنامه را می توان برای حساب مالکیت دستگاه تغییر داد از طریق سیستم پرتال مستقر در کیوسک به دستگاه های متعلق به کاربر و دسترسی به منابع شرکت امکان پذیر می شود. تخصیص برنامه می تواند در هر دستگاه تأیید شود و دسترسی به برنامه های خدمات تلفن همراه شرکت را فقط برای کارکردهای تجاری در دسترس خواهد داشت ، به کاربر این امکان را می دهد تا به خارج از ساعات اداری به اعتبار خدمات تلفن همراه خود دسترسی داشته باشد..

سیستم مدیریت ایمیل تلفن همراه از کلیه ایمیل های کارمندان با رمزگذاری محافظت می کند و برنامه های استفاده شده برای باز کردن پیوست ها را محدود می کند و خطر ابتلا به ویروس را کاهش می دهد. کاربران را به سمت سرور ایمیل شرکت هدایت کنید یا استفاده از سرویس های مبتنی بر ابر مانند Office 365 را برای سیستم ایمیل خود انتخاب کنید. برنامه های ابر می توانند در کتابخانه برنامه تلفن همراه شما یکپارچه شوند و دسترسی به آن ها نیز با رمزگذاری پوشش داده می شود.

مدیریت محتوای موبایل امکان اشتراک و توزیع پرونده را فراهم می کند. هر گیرنده یک سند توزیع شده پس از بروزرسانی پرونده اصلی ، نسخه جدید را دریافت می کند. سیستم مدیریت محتوا می تواند در ده قالب مختلف با اسناد برخورد کند.

حداقل هزینه خرید بسته مدیریت دستگاه همراه Plus به شما این امکان را می دهد که پنجاه دستگاه را مدیریت کنید. دستگاه های بیشتر در نقاط قیمت بالاتر امکان پذیر است. این مجموعه به صورت یک برنامه استاندارد یا یک برنامه حرفه ای گران قیمت تر در دسترس است. برای هر کدام از برنامه ها یک آزمایش 30 روزه رایگان بگیرید و اگر فقط مدیریت کنید 25 دستگاه یا کمتر ، سیستم رایگان برای استفاده است.

ManageEngine Manager Mobile Mobile Plus آزمایشی 30 روزه رایگان

2. فضای کاری AirWatch ONE

داشبورد AirWatch

بسته Workspace ONE از بخش AirWatch VMWare شامل توابع MDM و MAM است. مراحل پیکربندی این MDM بسیار جامع است و تقریباً در مورد هر سناریوی اولیه سازی که می توانید برای برنامه ثبت نام دستگاه خود بیاندیشید ، پوشش می دهد.. تنظیمات تنظیمات تلفن های هوشمند ، تبلت ها و لپ تاپ ها را بصورت جداگانه یا فله تنظیم کنید. برنامه اجازه می دهد تا کارمندان دستگاه های خود را در سیستم ثبت کنند. دستگاه های جانبی متصل به فای مانند پرینتر و فناوری پوشیدنی مانند عینک ، ساعت و هدست همچنین می توانند در سیستم MDM ادغام شوند.

سیاست هایی برای انواع مختلف دستگاه ها و مالکیت (کاربر یا متعلق به مشاغل) می تواند تنظیم شود ، که مسئله تصمیم گیری در مورد نحوه برخورد تجهیزات BYOD است. این سیاست های مختلف می توانند دیکته کنید که در آن باید از رمز عبور مدیریت شده توسط MDM مرکزی استفاده کنید. بنابراین ، دستگاه های متعلق به شرکت می توانند مدیریت کلمه عبور خود را روی کل دستگاه اعمال کنند ، در حالی که محافظت فقط می تواند برای برنامه هایی که به دستگاه شرکت دسترسی دارند به دستگاه های متعلق به کارمندان اعمال شود..

امنیت سیستم تا تأیید هویت دو عاملی گسترش یافته و حتی قادر به بررسی چکهای بیومتریک در فرآیند تأیید اعتبار کاربر است. فضای کاری ONE برای پایان دادن به رمزگذاری تمام ارتباطات تجاری روی دستگاه ، انتهای رمزگذاری را اعمال می کند. برای ایمن سازی کلیه ایمیل ها می توانید از سیستم مدیریت یکپارچه ایمیل استفاده کنید که رمزگذاری می کند. رمزگذاری همچنین برای ارتباطات از دستگاه با مجموعه های بهره وری ابری ، مانند Google Apps و Microsoft Office 365 استفاده می شود. یک سیستم VMPare VPN ، به نام تونل VMWare, با برنامه های بالاتر در دسترس است.

ویژگی های مدیریت از راه دور شما را قادر می سازد دستگاه ها را از راه دور عیب یابی و تشخیص دهید. شما حتی می توانید صفحه نمایش دستگاه را مشاهده کرده و برنامه های خود را از طریق دفتر مرکزی خود بر روی دستگاه انجام دهید تا مشکلات برطرف شود. برنامه های بالاتر شامل امکان ردیابی داده ها ، زمان تماس و استفاده از اعتبار پیام و مسدود کردن استفاده بیش از حد از برنامه های خدمات اتصال به شرکت است.

عملکردهای کنترل از راه دور همچنین به شما امکان می دهد تلفن ها را قفل کرده و در صورت از دست دادن یا سرقت آنها را به صورت انتخابی یا کاملاً پاک کنید. اگر روشن است ، می توانید تلفن را روی نقشه پیدا کنید. برای ایمنی ، شناسایی فرار از زندان و وجود بدافزارها ، دستگاههای سازگار را قرنطینه کنید.

مدیریت برنامه موبایل از طریق یک فهرست برنامه اجرا می شود. این دسترسی در دسترس کاربران موبایل هنگام دسترسی به سیستم مدیریت دستگاه از طریق شبکه است. فروشگاه برنامه باعث می شود برنامه های تأیید شده توسط کاربر دستگاه برای بارگیری در صورت تقاضا در دسترس باشد. همچنین یک ماژول سازگاری وجود دارد که برنامه های غیرمجاز را در هر دستگاه بررسی می کند.

بسته Workspace ONE در چهار سطح خدمات - استاندارد ، پیشرفته ، تصدی و تصدی برای VDI موجود است. Workspace One یک سرویس مبتنی بر ابر است و می توانید یک آزمایش آزمایشی 30 روزه را تجربه کنید.

3. BlackBerry مدیریت یکپارچه نقطه پایان

BlackBerry UEM

بسته مدیریت یکپارچه Endpoint بخشی از مجموعه تحرک Enterprise BlackBerry است. این سیستم موجود است یا به عنوان یک سرویس ابری یا به عنوان نرم افزار داخلی. شما می توانید دستگاه های تلفن همراه را که در Windows ، Windows Phone ، iOS ، Android ، macOS و BlackBerry کار می کنند ، مدیریت کنید. سیستم UEM می تواند دستگاه های پوشیدنی و تجهیزات IoT را مدیریت کند.

فرایند مدیریت دستگاه با پیکربندی شروع می شود. خطوط مختلفی را برای انواع مختلف و مدلهای مالکیت ایجاد کنید ، کل دستگاه را پیکربندی کنید یا برنامه های مطمئن را برای تجهیزات متعلق به کاربر در دسترس قرار دهید.

توابع مدیریت از راه دور در بسته گنجانده شده است اما فاقد قابلیت پاک کردن دستگاه است. رویه های امنیتی با این بسته قوی هستند. توابع MAM و تحویل محتوا همه رمزگذاری شده اند. در دسترس بودن برنامه می تواند با برنامه های بومی iOS ، مجموعه بهره وری Office 365 یا سایر برنامه هایی که توسط شرکت شما مشترک هستند اجرا شود.

شما می توانید ایمیل های ایمن ، پیام های فوری و سیستم عامل های مشترک را در بسته های برنامه کاربردی خود برای کاربران قرار دهید. شما همچنین می توانید به دستگاههای تلفن همراه خود اجازه دسترسی به نرم افزار CRM را بدهید تا به نیروی فروش خود در بهبود عملکرد روابط مشتری کمک کند.

مدیریت محتوا را می توان از طریق راه حل های ابری مانند OneDrive ، SharePoint و Box پیاده سازی کرد. ادغام تبدیل اسناد برای ایجاد PDF و ایجاد پرونده پستی. ماژول الحاقی ، به نام BlackBerry Workspace ، نسخه های اسناد را ردیابی می کند, دسترسی به اطلاعات و مکان کپی های پرونده از طریق تکنیک های مدیریت حقوق دیجیتال. شما حتی می توانید مجوزها را نیز کنترل کنید تا چاپ خارج از شبکه در خارج از شبکه شما غیرممکن شود.

سیستم تحرک مجموعه بلک بری در پنج سطح برنامه در دسترس است. توابع اصلی MDM با تمام برنامه ها در دسترس است. با این حال ، مدیریت ایمیل ، مدیریت محتوا و ماژول های مدیریت برنامه تلفن همراه فقط با نسخه های بالاتر همراه هستند. برنامه سطح ورود به سیستم Edition Management نامیده می شود. این شامل MDM و برخی عملکردهای اصلی مدیریت برنامه است. برای به دست آوردن ایمیل ایمیلی و پیام رسانی به بسته خود ، باید پا به پای این مرحله قرار بگیرید نسخه تجاری. برنامه های دیگر ، که شامل مدیریت جامع تری ، نرم افزار همکاری و مدیریت محتوا است ، نامگذاری شده اند نسخه همکاری, نسخه برنامه, و نسخه محتوا - برنامه ای که بلک بری ارائه می دهد با بهترین برنامه است.

از ویژگی های اصلی سیستم بلک بری MDM کنترل دسترسی به زیرساخت های شرکت و رمزگذاری ارتباطات است. قابلیت های واقعی کنترل و مدیریت دستگاه این بسته به اندازه سایر گزینه های موجود در این لیست جامع نیست. به عنوان مثال ، هیچ برنامه مکان یابی دستگاه یا قابلیت ردیابی استفاده از حساب موبایل وجود ندارد.

تمام برنامه های تحرک را می توان با یک آزمایش رایگان ارزیابی کرد.

4. Citrix XenMobile

صفحه XenMobile

XenMobile ترکیبی از مدیریت دستگاه تلفن همراه ، مدیریت برنامه های تلفن همراه و مدیریت محتوای تلفن همراه را برای ارائه یک راه حل کامل نقطه پایان تلفن همراه برای دستگاه های تلفن همراه. Citrix یک رهبر صنعت در مجازی سازی است, همراه با VMWare ، و بنابراین تحویل برنامه ها و محتوا به دستگاه های تلفن همراه با این بسته به خصوص قدرتمند است.

پیکربندی می تواند به طور همزمان در دستگاه های فردی ، گروه های خط مشی یا کل ناوگان دستگاه ها اعمال شود. دستگاه های متعلق به کاربر را نمی توان از روال مدیریت دستگاه همراه کنار گذاشت. در این موارد ، مراحل امنیتی و دسترسی یک درگاه برنامه که توسط ماژول مدیریت برنامه تلفن همراه Citrix ارائه شده است ، جایگزین سیستم MDM می شود. در سناریوی فقط MAM ، مشخصات شرکت کاربر هر زمان وارد سیستم می شود روی دستگاه بارگیری می شود و دستگاه را به طور موقت بخشی از زیرساخت های شرکت می کند..

صاحبان ممکن است پس از خروج در پایان ساعت کاری ، کنترل دستگاههای خود را دوباره به دست آورند. از آن طرف می توانید به مشخصات آن کاربر دسترسی داشته باشید ، و این کار باعث می شود کارمندان بتوانند کار خود را راحت تر انجام دهند زیرا بین دسک تاپ ، لپ تاپ ، رایانه لوحی و تلفن هوشمند جابجا می شوند..

کارکردهای دسترسی از راه دور این بسته بسیار جامع است و به یک مدیر اجازه می دهد کنترل کامل یک دستگاه از جمله دسترسی به صفحه نمایش آن را در دست بگیرد. موقعیت مکانی دستگاه ، قابلیت قفل و پاک کردن در داشبورد سرپرست قرار دارد. لیست های لیست سفید و لیست های سیاه را تنظیم کنید تا صاحبان دستگاه بتوانند به جای قفل کردن در یک بسته مجموعه برنامه ها ، برنامه های خود را مدیریت کنند. همچنین می توانید تلفن ها را برای جیلبریک کردن و نصب برنامه های غیر مجاز و همچنین جاسوسی بدافزارها نظارت کنید.

عنصر اساسی سیستم XenMobile یک اتصال مطمئن بین شبکه مرکزی و دستگاه های از راه دور است. سیستم امنیتی شامل شناسایی تهدید است ، که به امنیت عملکردهای مرورگر ادامه می یابد که وضعیت صفحات وب را قبل از بارگیری آنها در مرورگر دستگاه تلفن همراه ارزیابی می کنند. آشکارساز تهدید ، مدیر خطرات امنیتی را كه در یك دستگاه مشاهده می شود ، به مدیر سیستم اطلاع می دهد و آن را از شبکه عمومی قرنطینه می كند تا اینكه تحلیلگر شبکه دستگاه را تمیز و مجدداً تأیید كند..

Citrix برنامه های امن خود را برای کاربران XenMobile فراهم می کند. این شامل ایمن سازی ایمیل ، اشتراک فایل و تکنیک های همکاری. اگر برنامه های سفارشی شرکتی خود را دارید ، XenMobile می تواند این موارد را حتی اگر برای استفاده در تلفن های هوشمند و تبلت ها نوشته نشده باشد ، به دستگاه های تلفن همراه تحویل دهد. این امر می تواند با "بسته بندی" برنامه ها به روش های کانتینراسیون تهیه شده توسط برنامه های XenMobile ، یا شما می توانید برنامه های بومی داخلی را به سادگی با اضافه کردن یک خط کد ادغام کنید..

سیستم MAM را شامل می شود فرم های امن Citrix, که به کسب و کار شما اجازه می دهد عملکردهای پر کردن فرم مانند نقل قول و تولید فاکتور یا سایر اسناد تجاری را دیجیتالی کند. اطلاعات وارد شده به فرم های امن به راحتی می تواند از طریق گردش کار در اختیار علاقه مندان قرار گیرد و به شما در اتوماسیون فرایندهای کاری کمک می کند.

XenMobile تمام عملکردهایی را که شما از یک سیستم مدیریت دستگاه تلفن همراه به آنها نیاز دارید ، شامل می شود ، به جز اینکه دارای توابع ردیابی حساب موبایل نیست. با یک آزمایش رایگان به سیستم خود نگاهی بیندازید.

5. سیسکو مرکی

10 ابزار و نرم افزار برتر مدیریت دستگاه همراه (MDM)
سیسکو مرکی مدیریت لپ تاپ و دسک تاپ و همچنین تلفن های هوشمند و تبلت ها را پوشش می دهد. این کنسول مدیریتی این سیستم بسیار جذاب است و شامل نقشه ای است که مکان همه دستگاه های مدیریت شده شرکت شما را نشان می دهد. با این حال ، این دستگاه نمی تواند تجهیزات دفتری IoT یا Wi-Fi را مانند چاپگرها مدیریت کند. این دستگاه با دستگاه های دارای Windows ، MacOS ، Windows Phone ، iOS ، Android ، Chrome OS و Samsung Knox ارتباط برقرار می کند.

underpinning MDM یک کانال ارتباطی ایمن است که توسط AES با یک کلید 256 بیتی رمزگذاری می شود. ارتباط برنامه با یک VPN محافظت می شود ، که بر اساس هر برنامه اعمال می شود.

پیکربندی می تواند با توجه به نوع دستگاه ، مشخصات کاربر یا مدل مالکیت متغیر باشد. این گروه از دستگاه ها می توانند به صورت عمده پیکربندی شوند ، اما همیشه امکان پیکربندی فردی وجود دارد. کاربران با دستگاه های خود می توانند ثبت نام کنند تا در شبکه قرار بگیرند. روش تحویل برنامه ها و پرونده های داده Backpack نام دارد. سرپرست مرکزی مجموعه ای از پرونده ها را ایجاد کرده و سپس مجوزهای دسترسی را به گروه ها ، افراد یا کل شبکه ارسال می کند. این بسته ها پس از ثبت نام و در یک گروه کاربر ، وارد دستگاه های کاربر می شوند.

تلفن های گمشده یا به سرقت رفته می توانند همه حقوق آنها را باطل کرده و از راه دور قفل یا پاک کنند. Meraki به طور خودکار ردیابی برنامه نقشه تلفن همراه را ردیابی می کند, بنابراین فعالیت بیش از حد از گزارشهای زنده قابل شناسایی است و دستگاههای دزدیده شده می توانند بلافاصله از تلفن و خدمات داده جدا شوند.

6. Microsoft Intune

Microsoft Intune

ارائه MDM مایکروسافت در واقع چیزی است که به عنوان یک سیستم "یکپارچه مدیریت نقطه پایان" شناخته می شود زیرا شامل مدیریت رایانه های رومیزی و همچنین دستگاه های تلفن همراه است. شما برای هر کاربر بیشتر از هر دستگاه مجوز پرداخت می کنید و به هر کاربر مجاز است از چندین دستگاه به خدمات شما دسترسی پیدا کند. این یک سرویس مبتنی بر ابر است و این نرم افزار می تواند رایانه ها و دستگاه های تلفن همراه با Windows ، macOS ، iOS ، Android و Windows Phone را مدیریت کند.

MDM در نظر گرفته شده است که همراه با Office مبتنی بر ابر 365 و سایر برنامه های مایکروسافت استفاده می شود. می توانید برنامه های دیگر را از طریق سیستم به کاربران تحویل دهید. شما می توانید با تنظیم گزینه های مختلف ، خط مشی های مختلفی را برای دستگاه های متعلق به شرکت و کاربر در اختیار داشته باشید کاربران را قادر به ثبت نام یک دستگاه کنید, برای کنترل کامل آن دستگاه یا اجرای امنیت شرکت برای هر برنامه ، با استفاده از دستگاه موجود برای استفاده خصوصی مالک.

روش شمول دستگاه های تلفن همراه به عنوان سناریو مبتنی بر ثبت نام تنظیم شده است. یعنی هیچ عملکرد پیکربندی گسترده ای برای تنظیم همه دستگاه های تلفن همراه شرکت شما از یک کنسول مرکزی وجود ندارد. بجای, شما یک فرآیند نصب را ایجاد می کنید که در آن از هر کاربر دستگاه برای تکمیل دعوت می شود. از طرف دیگر ، برنامه هایی را برای کاربرانی که از طریق دستگاه های خود به سیستم شما دسترسی دارند ، در دسترس قرار دهید.

تعدادی از ویژگی های امنیتی که معمولاً با خدمات MDM در دسترس است با Intune شامل می شود: مکان دستگاه های گمشده یا دزدیده شده (فقط برای iOS) ، قفل از راه دور و پاک کردن تلفن. اسکن دستگاه های تلفن همراه شامل شده برای برنامه های غیر مجاز امکان پذیر است و شما می توانید از طریق برنامه های خاص دسترسی به شبکه شرکت را اعمال کنید. با این حال ، Intune به شما امکان دسترسی از راه دور به دستگاه ها را نمی دهد.

مایکروسافت دو بسته امنیتی کنترل موبایل دیگر را ارائه می دهد که شامل Intune به همراه سرویس های امنیتی پیشرفته تر است. به این برنامه های بالاتر گفته می شود E3 و E5. اقدامات امنیتی قوی تر مانند تأیید هویت چند عاملی برای برنامه های E3 و E5 محفوظ است. Intune شامل رمزگذاری یا یک عنصر VPN نیست. هیچ سیستم ایمنی ایمیلی با هیچ برنامه ای که شامل Intune است ، وجود ندارد.

اگرچه مدیریت برنامه های تلفن همراه با Intune گنجانده شده است ، برای دستیابی به کارکردهای امنیتی محتوای تلفن همراه ، باید برنامه E3 یا E5 را بگیرید..

شما می توانید در یک محاکمه 90 روزه به خدمات آنلاین Intune به صورت رایگان دسترسی پیدا کنید, که به شما این امکان را می دهد تا با روش Intune آشنا شوید و شایستگی سیستم را برای شرکت خود ارزیابی کنید.

7. SOTI MobiControl

SOTI MobiControl

SOTI یک سیستم MDM بسیار جذاب دارد که به آن MobiControl گفته می شود. داشبورد شامل نمودارهایی با داده های زنده است و نقشه ای را تهیه می کنید که مکان کلیه دستگاههایی را که مدیریت می کنید نشان می دهد. سیستم MobiControl یک بسته داخلی است که بر روی سیستم عامل ویندوز اجرا می شود.

دستگاه های Windows ، iOS و Android و همچنین دستگاه های صنعت خاص و تجهیزات IoT را با این سیستم مدیریت کنید ، بنابراین فقط قادر به کنترل تلفن و تبلت نیست بلکه دستگاه های غیر استاندارد در سیستم عامل های لینوکس نیز موجود است..

دستگاه های خود را به صورت عمده با MobiControl پیکربندی کنید و سایر عملکردهای مدیریت دستگاه را به صورت گسترده انجام دهید. برای برطرف کردن مشکلات ، از راه دور به دستگاه های فردی دسترسی پیدا کنید ، نمایشگر صفحه نمایش بگیرید و برنامه ها را از راه دور اجرا کنید. برای مقابله با تلفن های گمشده یا دزدیده شده ، قابلیت قفل از راه دور و پاک کردن از راه دور را دارید.

می توانید ثبت نام کنید که کل دستگاه تلفن همراه را در MDM ثبت کنید و یا دسترسی به شبکه را به برنامه های خاص محدود کنید ، دستگاه های متعلق به کاربر را برای خارج از ساعات خصوصی در دسترس قرار دهید.. نرم افزار SOTI شامل یک مرورگر مخصوص دستگاه های مشتری است دسترسی به برنامه ها و رمزگذاری سیستم را در اختیار شما قرار می دهد. گروه های دستگاهی ایجاد کرده و قوانین مختلفی را برای هر یک اعمال کنید و بسته های مختلف برنامه ها را در دسترس هر گروه قرار دهید.

مدیریت محتوای موبایل توسط ماژول ای به نام پیاده سازی می شود توپی SOTI که به صورت انتخابی امکان دسترسی به پرونده های ذخیره شده مرکزی را فراهم می کند و دسترسی به همه پرونده ها را سیاه می کند.

SOTI MobiControl MDM بسیار جامع است. تنها ویژگی اصلی MDM که در این بسته وجود ندارد ، امکان ردیابی و کنترل داده های تلفن همراه و استفاده از برنامه تماس است.

شما می توانید به طور مستقیم از وب سایت SOTI و به نرم افزار MobiControl دسترسی پیدا کنید استفاده از آن را در یک آزمایش 30 روزه رایگان شروع کنید قبل از خرید سیستم را بررسی کنید.

8. مدیریت دستگاه موبایل Miradore

میرادور

بسته مدیریت دستگاه موبایل Miradore یک سرویس آنلاین و آن رایگان است. Miradore در واقع دارای سه سطح خدمات است که دو برنامه بالاتر برای هزینه دریافت شده است. این برنامه های پرداخت شده شامل نسخه تجاری, که برای هر دستگاه 1 دلار هزینه دارد و نسخه تجاری, که برای هر دستگاه 2 دلار هزینه دارد همه برنامه ها می توانند کامپیوترهای ویندوز 10 و macOS و دستگاه های تلفن همراه با iOS و Android را مدیریت کنند.

با MDM رایگان تقریباً به تمام ویژگی های امنیتی موجود در تمام برنامه های Miradore دسترسی پیدا می کنید. این شامل توابع رمزنگاری و کنترل از راه دور پایان به پایان. این عملکردهای دسترسی از راه دور به شما امکان می دهند یک وسیله گمشده را قفل یا پاک کنید ، رمزعبور را مجددا تنظیم کنید ، یا حتی از گذرواژه های سخت افزاری تنظیم شده توسط کاربر دور شوید. می توانید دستگاه را به صورت زنگ هشدار دهید ، که برای کمک به کاربر می تواند یک وسیله صحیح را پیدا کند یا یک دزد را دزد کند.

نقشه ای در داشبورد دقیقاً دقیقاً مکانی که در آن همه دستگاه شما قرار دارد را نشان می دهد. دستگاه می تواند در مورد هرگونه تغییر وضعیت در کنسول کنترل اعلاناتی ارسال کند.

فرآیند پیکربندی با Miradore مبتنی بر ثبت نام است. یعنی شما تمام دستگاه ها را پیکربندی نمی کنید ، اما از هر کاربر دعوت می کنید تا دستگاه را با مشتری Miradore تنظیم کند تا به شبکه شما دسترسی پیدا کند. این تنظیمات می تواند شامل باشد برنامه های ایمن ایمیلی ، محافظت از wifi و یک سرویس VPN. VPN فقط برای دستگاه های iOS قابل دسترسی است.

اگر می خواهید مدیریت برنامه تلفن همراه را درج کنید ، برای برنامه سازمانی ثبت نام کنید. Containerization ، که دستگاههای متعلق به کاربر را فقط برای دسترسی به برنامه های تأیید شده توسط شرکت به منابع تجاری امکان پذیر می کند ، برای برنامه Enterprise محفوظ است. ایجاد خط مشی های تجاری برای اجرای مراحل مختلف استفاده با توجه به نوع / مالکیت دستگاه فقط با بسته Enterprise در دسترس است.

محدودیت در استفاده از داده ها و استفاده از برنامه های سلول و فیلتر کردن محتوای وب از طریق برنامه های تجاری و تصدی وجود دارد.

بسیاری از کارکردهای موجود با برنامه های استاندارد سایر MDM های موجود در این لیست برای گران ترین بسته میادادور محفوظ است. با این حال, حتی گرانترین طرح Miradore با تمام MAM و موارد اضافی امنیتی سایر برنامه ها هنوز هم یکی از ارزانترین گزینه های این لیست است.

یک زن و شوهر دیگر ویژگی های با برنامه رایگان گنجانده نشده است با برنامه های پرداخت شده در دسترس هستند:

 • گزارش سفارشی. گزارش های استاندارد با برنامه MDM رایگان در دسترس است.
 • نظارت بر استفاده از داده های شبکه. اگرچه می توانید پیرامون پیکربندی را با تمام برنامه ها بررسی کنید ، اما امکان نظارت بر داده های شبکه فقط با برنامه Enterprise در دسترس است.
 • محدودیتی در تعداد حسابهای سرپرست وجود ندارد با هر دو برنامه پرداخت شده این برنامه رایگان شامل یک حساب سرپرست است.
 • هر دو نسخه پرداخت شده ارائه می دهند چت زنده و پشتیبانی تلفنی به مشتریان. پشتیبانی از طریق پایگاه دانش ، انجمن ها و ایمیل با کلیه برنامه ها در دسترس است.

به طور کلی ، نسخه رایگان MDM Miradore بسیار خوب است و تقریباً درمورد تمام عملکردهای مدیریت تلفن همراه جدا از MAM و تنظیمات فله ای نیز شامل می شود. حتی گرانترین بسته Miradore ارزش بسیار خوبی برای پول را نشان می دهد.

9. جمف اکنون

10 ابزار و نرم افزار برتر مدیریت دستگاه همراه (MDM)

Jamf Now یک سیستم مدیریت دستگاه تلفن همراه است که فقط دستگاه های iOS را کنترل می کند. این یک سیستم مبتنی بر ابر است که قیمت هر دستگاه را دارد. این سرویس برای سه دستگاه اول رایگان است.

فرآیند تنظیم دستگاه ها حول محور "طرح ها."هر طرح نشان دهنده یک پیکربندی استاندارد است. می توانید گروه هایی از دستگاه ها ایجاد کرده و طرح مختلفی را به هر یک اختصاص دهید. سپس می توان از پیکربندی آن دسته از دستگاه ها دستور داد و همه آنها را به صورت عمده تنظیم کرد.

یک روش جایگزین برای گنجاندن دستگاه است روند ثبت نام. این امر به صاحب دستگاه نیاز دارد تا با دسترسی به صفحه ثبت نام سفارشی ، یک حساب کاربری برای شبکه ایجاد کند. پس از اتمام ثبت نام ، پیکربندی دستگاه آغاز می شود و به دستگاه های متعلق به کاربر همان سطح امنیتی مطابق با دستگاه های تجاری ارائه می شود..

نظارت بر دستگاه ها می تواند به صورت خودکار انجام شود و در صورت بروز شرایط خطر از جمله جیلبریک یا نصب نرم افزار غیرمجاز هشدار به شما می دهد.. امکان نمایش موجودی کامل دستگاه ها در شبکه در داشبورد وجود دارد. جزئیات شامل ظرفیت ذخیره سازی یدکی ، لیستی از برنامه های نصب شده و شماره سریال دستگاه است.

به هر دستگاه می توان یک کد عبور را به صورت متمرکز داد و امکان استفاده از احراز هویت دو عاملی با Jamf Now وجود دارد. می توانید یک حالت گم شده را فعال کنید ، که دستگاه را قفل می کند و باعث می شود تا موقعیت مکانی شما را نشان دهد. همچنین می توانید دستگاه ها را از راه دور پاک کنید.

بسته Jamf Now شامل یک سیستم ایمن ایمیلی نیست. درعوض ، این برنامه به کاربران اجازه می دهد تا به Microsoft Exchange ، Google Mail ، Yahoo! متصل شوند. نامه و هر سیستم IMAP یا POP. اگر شما یک سرور ایمیل در محل کار کنید ، ارتباطات بین آن و دستگاه های تلفن همراه توسط رمزگذاری Jamf Now محافظت می شود.

هیچ سیستم MAM با Jamf Now موجود نیست. در عوض ، آن را به برنامه خرید حجم اپل, که به شما امکان می دهد مجوزهای عمده برای برنامه ها را خریداری کرده و آنها را در انجمن کاربر خود توزیع کنید. به روزرسانی های سیستم عامل را بررسی کنید و آنها را به دستگاههای جداگانه منتقل کنید یا همه دستگاههای مدیریت شده را به صورت گسترده به روز کنید.

محدود کردن دستگاه ها به یک برنامه واحد یا مجموعه برنامه های محدود. این استراتژی در مکان های خرده فروشی که تلفن های هوشمند و رایانه های لوحی برای فهرست ، CRM و توابع صورتحساب مورد نیاز هستند اما برای سایر برنامه های عمومی دیگر مانند مرورگرها یا ایمیل لازم نیست..

Jamf Now یک سیستم جالب و مشابه است خدمات رایگان برای سه دستگاه برای معامله گران ، مشارکت ها و مبتدیان با بودجه تنگ بسیار وسوسه کننده است. محدودیت سرویس فقط به دستگاههای iOS ممکن است این گزینه را برای تجارت شما بسیار محدود کند.

10. SimplySecure

SimplySecure

SimplySecure MDM مبتنی بر ابر است که قادر به مقابله با دستگاه های تلفن همراه iOS و Android و ذخیره سازی قابل حمل است. خدمات کلی به آن گفته می شود سیستم مدیریت SimplySecure و می تواند رومیزی ، لپ تاپ ، دستگاه های تلفن همراه و حافظه USB را پوشش دهد در این دسته بندی های مختلف قیمت گذاری به سادگی برای هر دستگاهی که می خواهید مدیریت کنید پرداخت کنید. با این حال ، این سرویس به صورت سالانه و نه در هر ماه شارژ می شود. اگر می خواهید یک ماهانه قیمت داشته باشید ، باید یک نماینده فروش Simply Secure را ردیابی کرده و از آنجا خدمات را خریداری کنید.

داشبورد این سرویس از طریق مرورگر وب قابل دسترسی است. با استفاده از خط مشی های مختلف برای گروه های دستگاه ، دستگاه های تلفن همراه خود را از راه دور و به صورت عمده پیکربندی کنید. دستگاه های از دست رفته را می توان از راه دور پاک کرد و دستگاه هایی که فعالیت مشکوک از خود نشان می دهند ، می توانند قرنطینه شوند.

این سرویس شامل ردیابی دستگاه است و می توانید حفاظت از رمز عبور را اعمال کنید تا در صورت گمراه شدن ، لایه امنیتی بیشتری اضافه کنید. ممکن است آن رمزعبورها را از راه دور تغییر دهید تا در صورت بروز مشکل قفل فوری ایجاد کنید.

کلیه ارتباطات درون شبکه شرکت شما توسط رمزگذاری محافظت می شود. اگرچه دسترسی مستقیم به برنامه های روی ابر تحت پوشش این محافظت قرار نمی گیرد ، می توانید از طریق سرور شرکت خود دسترسی پیدا کنید تا لایه امنیتی اعمال شده در برنامه و دسترسی به داده ها را دریافت کنید. رمزگذاری نیز می تواند برای داده های ذخیره شده در دستگاه اعمال شود.

این یک گزینه سبک برای مشاغل کوچک و تحویل از طریق ابری است برای استفاده از این سرویس لازم نیست یک شبکه بزرگ را راه اندازی کنید یا یک مدیر سیستم استخدام کنید. امکان وارد کردن حافظه USB در پوشش منحصر به فرد است و از رمزگذاری استفاده می کند که فقط شما و کارمندانتان می توانید رمزگشایی کنید. این یک راه حل عالی برای مشکل از دست دادن داده های محرمانه به همراه یک دستگاه حافظه USB گم شده است.

انتخاب یک سیستم مدیریت دستگاه تلفن همراه

بسیاری از سیستم های MDM بازار را شلوغ می کنند و جستجوی مناسب می توانند وقت گیر باشند. این لیست طیف وسیعی از گزینه ها را در اختیار شما قرار می دهد که انواع مختلفی از اندازه ها و اندازه های تجاری را ارائه می دهد.

اولین کار شما این است که با چک کردن نیازهای اصلی خود در برابر توضیحات فروشندگان این لیست ، جستجوی خود را محدود کنید. مثلا, فروشندگان در بالای این لیست برای شرکتهای بزرگ یا متوسط ​​مناسب تر هستند که یک مدیر سیستم تمام وقت یا تیمی از کارمندان پشتیبانی IT استخدام می کند. Jamf Now و Simply Secure برای تهیه مشاغل کوچک ایجاد شده اند.

به دنبال پیشنهادهای رایگان در این لیست باشید. حتی اگر شما یک تجارت کوچک هستید ، ممکن است بتوانید به صورت رایگان یکی از سیستم های MDM سازمانی را دریافت کنید. نمونه ای از این نسخه رایگان ManageEngine برای مشاغل کوچک است. گزینه دیگری که مشاغل کوچک باید از آن کاوش کنند ، سیستم MDM آنلاین Miradore است.

سایر ابزارهای مدیریت زیرساختی که هر یک از این ارائه دهندگان نیز ارائه می دهند را بررسی کنید. اگر در جستجوی مجموعه کاملی از نرم افزارهای مدیریت هستید ، ممکن است متوجه شوید که سازگاری و قابلیت همکاری MDM با دیگر ابزارهای مفید سیستم ممکن است شما را در جهت آن تغییر دهد..

اگر خوشحال هستید که هزینه سیستم مدیریت دستگاه تلفن همراه را پرداخت می کنید ، پس از آزمایش های رایگان ارائه شده توسط بسیاری از سرویس های این لیست ، اطمینان حاصل کنید. چند سرویس را امتحان کنید تا بتوانید تصمیم بگیرید کدام یک از استفاده شما لذت می برد. این ممکن است که انتخاب نهایی شما از نرم افزار مدیریت دستگاه تلفن همراه فقط به همان چیزی برسد که ظاهر آن را دوست داشته باشید. این معیار انتخاب بدی نیست زیرا مهم نیست که ویژگی های MDM در صورت عدم درک نحوه استفاده از آن چقدر جامع است. اگر تمام ابزارهای آن را بیش از حد وقت گیر کردید ، از این سیستم استفاده کاملی نخواهید کرد و پول خود را هدر می دادید.

بیشتر خواندن

راهنماهای شبکه مقایسه

 • مدیریت 10 سرور برتر & ابزارهای نظارت برای سال 2018
 • 10 ابزار برتر مانیتورینگ LAN برای سال 2018
 • راهنمای قطعی DHCP
 • راهنمای قطعی SNMP
 • نحوه ایجاد سرور ذخیره سازی ابر خود را با کسری از هزینه
 • بهترین آنالایزرها و جمع کننده های رایگان NetFlow برای ویندوز
 • 6 از بهترین اسکنرهای آسیب پذیری شبکه رایگان و نحوه استفاده از آنها
 • 8 بهترین بسته بندی و تحلیلگر شبکه برای بسته های سال 2018
 • بهترین نرم افزار و ابزار پایش پهنای باند رایگان برای تحلیل میزان استفاده از ترافیک شبکه

سایر اطلاعات در مورد مدیریت دستگاه تلفن همراه

 • Webopedia: مدیریت دستگاه تلفن همراه چیست؟?
 • Techopedia: مدیریت دستگاه تلفن همراه (MDM)
 • ویکی پدیا: مدیریت دستگاه تلفن همراه

تصویر: شمع خانواده IOS توسط Blake Patterson از طریق Flickr. تحت مجوز CC BY-SA 2.0 دارای مجوز است

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

3 + 1 =

Adblock
detector