10 بهترین ابزار مانیتورینگ PostgreSQL

10 بهترین ابزار مانیتورینگ PostgreSQL

بانک اطلاعاتی دیگر از پیشرفت نمی کنند PostgreSQL. با این حال ، دقیقاً مانند هر پایگاه داده دیگر ، PostgreSQL برای حفظ و اجرای پایگاه داده نیاز به مدیریت نزدیکی دارد. گروه ابزارهای نظارتی برای PostgreSQL کمی باریک تر از بسیاری دیگر از ارائه دهندگان پایگاه داده پیشرو است.

به همین دلیل در این مقاله قصد داریم نه بهترین ابزار مانیتورینگ PostgreSQL را بررسی کنیم. با این حال اگر شما فقط برای خلاصه سریع وقت دارید ، اینجا ماست لیست بهترین ابزارهای نظارت بر PostgreSQL:

  1. سرور SolarWinds & مانیتور برنامه (آزمایش رایگان) مانیتور گسترده پایگاه داده برای پایگاههای داده PostgreSQL ، MySQL ، Apache ، MongoDBM ، Tomcat و Cassandra.
  2. مانیتور شبکه Paessler PRTG (آزمایش رایگان) شبکه ، سرور و مانیتور برنامه که شامل یک سنسور تخصصی برای پایگاه های داده PostgreSQL است.
  3. APO AppOptics (دادگاه رایگان) مانیتور عملکرد برنامه مبتنی بر ابر که شامل ابزاری برای بهینه سازی PostgreSQL است.
  4. AppDynamics مانیتور دیتابیس که می تواند PostgreSQL را از بین دیگران تماشا کند و امکان مشاهده کامل معاملات بانک اطلاعاتی را برای کارایی کد فراهم می کند.
  5. مدیر برنامه های کاربردی ManageEngine بخشی از مجموعه ابزارهای مدیریت زیرساخت ، این مرکز طیف وسیعی از RDMS ها ، از جمله PostgreSQL را نظارت می کند.
  6. ClusterControl ابزاری برای نظارت بر بانک اطلاعاتی که می تواند بر پایگاه داده های PostgreSQL نظارت کند. در نسخه های رایگان و پولی موجود است.
  7. pgAdmin ابزار مدیریت رایگان و منبع باز PostgreSQL که به صورت آنلاین یا قابل بارگیری برای ویندوز ، سیستم عامل Mac و Linux است.
  8. پگانالیز یک بهینه ساز پرس و جو کم هزینه برای PostgreSQL.
  9. pgCluu ابزار رایگان و عملکرد حسابرسی PostgreSQL رایگان و منبع باز.
  10. ناجیوس هسته و Nagios XI نسخه های رایگان و پولی از یک مانیتور زیرساخت قابل گسترش که وضعیت پایگاه داده PostgreSQL را نظارت خواهد کرد.

بهترین ابزار نظارت بر PostgreSQL

1. سرور SolarWinds & مانیتور برنامه (آزمایش رایگان)

10 بهترین ابزار مانیتورینگ PostgreSQL

سرور SolarWinds & مانیتور برنامه ابزاری برای نظارت بر برنامه های کاربردی است که مانیتور پایگاه داده های PostgreSQL است. این نرم افزار می تواند اندازه گیری کند اندازه بانک اطلاعاتی, اندازه جدول, بانک اطلاعاتی فعال و اتصالات سرور, فهرستها, قفل می کند, محرک ها, نرخ معاملات موفق, و بیشتر. Postgres آنها را در داشبورد نشان می دهد. داشبورد از طیف وسیعی از نمایشگرهای تصویری اعم از شماره گیری عملکرد تا نمودارها و نمودارهای پیچیده تر تشکیل شده است.

بیرون جعبه, سرور SolarWinds & مانیتور برنامه شامل بیش از 200 الگوهای نظارت برای PostGreSQL, MySQL, MongoDBm آپاچی, تامکت, کاساندرا و بسیاری از ارائه دهندگان دیگر همچنین بیش از 800 الگوی نظارت وجود دارد که توسط کاربران ایجاد شده و در Thwack (انجمن کاربر آنلاین SolarWinds) به اشتراک گذاشته شده است.

هشدارهای هوشمند شما را در مورد تغییرات در PostgreSQL به روز می کنند کارایی. اگر میزان استفاده از پردازنده بالاتر از حد عادی است که به شما هشدار ارسال می شود. هشدارها بر اساس آستانه هایی تنظیم می شوند که یک پایه عملکرد ایجاد می شود و هنگامی که انحراف از آن پایه وجود دارد ، هشدارهایی ارسال می شود. سیستم بوده است ساخته شده است برای به حداقل رساندن مثبت کاذب.

سرور SolarWinds & مانیتور برنامه ایده آل برای شرکت های متوسط ​​است که به دنبال راه حل های نظارت Postgre هستند که نصب و مدیریت آنها آسان است. سرور SolarWinds & مانیتور برنامه با قیمت 2،995 دلار (2،404 پوند) شروع می شود. شما همچنین می توانید نسخه آزمایشی رایگان را بارگیری کنید.

سرور SolarWinds & برنامه MonitorDownload آزمایشی 30 روزه رایگان

2. مانیتور شبکه Paessler PRTG (آزمایشی رایگان)

10 بهترین ابزار مانیتورینگ PostgreSQL

مانیتور شبکه Paessler PRTG ابزاری برای نظارت بر شبکه است که شامل یک سنسور طراحی شده برای PostgreSQL است. سنسور PostgreSQL پایگاه داده ها را بر روی یک سرور PostgreSQL نظارت می کند و برای معیارها پرس و جو می کند. سنسور می تواند نظارت کند زمان اجرای درخواست, زمان اجرای پرس و جو, تعداد ردیف هایی که توسط پرس و جو خطاب شد, و دسترسی به اطلاعات جدول داده ها. اطلاعات به شماره گیری ها تقسیم می شوند و می توانند به عنوان مشاهده شوند داده زنده, داده های تاریخی یا گذشته 2, 30, یا 365 روزها.

به شما کمک می کند سنسورها را هنگامی که در میز کار خود نیستید مانیتور کنید, مانیتور شبکه PRTG از اعلان ها استفاده می کند. اعلان ها از طریق ایمیل برای شما ارسال می شوند, پیامک, یا اعلانهای فشار (به دستگاههای Android و IOS) وقتی آستانه نقض می شوند. به عنوان مثال اگر زمان اجرای یک پرس و جو غیر معمول طولانی بود ، برنامه به شما اعلان می دهد تا به شما بگوید مشکلی وجود دارد.

یکی از بزرگترین نقاط فروش مانیتور شبکه PRTG این یک ابزار رایگان است (به شرطی که شما از 100 سنسور کمتر استفاده کنید!) اگر به دنبال شروع کار در PostgreSQL هستید ، این ابزار یک نقطه ورود عالی است که یک تجربه نظارت برتر را ارائه می دهد.

نسخه های پرداخت شده از مانیتور شبکه PRTG برای سنسورهای نامحدود با یک نصب سرور از 1600 دلار (1،284 پوند) شروع کنید و تا 14،500 دلار (11،643 پوند) بروید - نسخه ای نیز وجود دارد که از پنج نصب سرور با 60،000 دلار (48180 پوند) پشتیبانی می کند. تو می توانی محاکمه رایگان 30 روزه را بارگیری کنید.

Paessler PRTG Network MonitorDownload آزمایشی 30 روزه رایگان

3. APM AppOptics (دادگاه رایگان)

10 بهترین ابزار مانیتورینگ PostgreSQL

APO AppOptics یک مانیتور عملکرد برنامه کاربردی مبتنی بر ابر است که شامل ابزارهایی برای استفاده است بهبود کارایی و همچنین نظارت بر هشدارهای مربوط به اختلال عملکرد.

شامل در سرویس APO AppOptics تخصصی هستند برنامه های بهینه سازی پایگاه داده که قادر به رابط کاربری هستند سیستم مدیریت پایگاه داده Postgres. بهینه ساز پایگاه داده بر تجزیه و تحلیل نمایش داده های SQL که استخراج داده ها متمرکز شده است. نمایش داده شد که به نظر می رسد مدت طولانی طول می کشد تا با یک ردیابی خودکار مورد بررسی قرار گیرند. پرونده ردیابی جزئیات کلیه معاملات دیتابیس است که query SQL برای اجرای آن انجام شده است.

تجزیه و تحلیل هر پرس و جو ناکارآمد منجر به توصیه هایی برای بازنویسی SQL به می شود نمایش داده شد کارآمد تر. عملکرد بانک اطلاعاتی نیز می تواند توسط بهبود یابد اضافه کردن یا حذف فهرست در جداول بانک اطلاعاتی.

ویژگی های بهینه سازی بانک اطلاعات در APO AppOptics محدود به کار با PostgreSQL نیست. این قادر به تعامل با بسیاری از DBMS های دیگر ، از جمله است اوراکل, MySQL, Microsoft SQL Server, و DBMS های Apache.

برنامه های کاربردی که به واکشی و درج های پایگاه داده متکی هستند می توانند نواقص بیشتری در کد آنها داشته باشند. برنامه های بهینه سازی شده در APO Appics APM همچنین می توانند کلیه کد ها را تجزیه و تحلیل کرده و پیشرفت هایی را در برنامه ها ارائه دهند پردازش را سرعت بخشید. پس از بهبود تعامل کد و بانک اطلاعاتی ، سایر اختلالات تحویل از قبیل عملکرد سرور و سلامت دستگاه شبکه نیز توسط نظارت بر زیرساخت ها ابزارهای موجود در AppOptics.

AppOptics است هزینه اشتراک با هزینه با هزینه های پیش پرداخت شده در هر سال می توانید یک محاکمه رایگان 14 روزه از AppOptics قبل از اینکه به یک اشتراک متعهد شوید ، از مفید بودن آن اطمینان حاصل کنید.

AppOptics APMStare محاکمه رایگان 14 روزه

4. AppDynamics

10 بهترین ابزار مانیتورینگ PostgreSQL

AppDynamics مانیتور عملکرد نرم افزار برتر است که با PostgreSQL سازگار است. AppDynamics چشم انداز عمیقی از عملکرد PostgreSQL را برای شما فراهم می کند. داده های مانیتور نرم افزار شامل فعالیت معامله, انواع دسترسی را انتخاب کنید, نرخ ضربه کش, و بیشتر. اگر چیزی را مشاهده کردید که از آن مطمئن نیستید ، با کلیک روی یک دکمه می توانید عملکرد تاریخی یک پرس و جو شخصی را تجسم کنید.

برای حل مسئله دید AppDynamics اشیاء نمونه PostgresQL را نمایش می دهد. مشاهده اشیاء از این منظر به شما کمک می کند تا تنظیمات فعلی خود را خیلی بهتر درک کنید. جزئیات جدول و اطلاعات فهرست فقط برخی از جزئیات شما می توانید نگاه دقیق تر.

هشدارها سیستم روشن است AppDynamics از خط مقدم کار می کند. AppDynamics جمع آوری داده های عملکرد و پایه های اساسی را برای تشخیص رفتار غیر عادی ایجاد می کند. هشدارها و خط مقدم به اندازه کافی پیشرفته است که نرم افزار می تواند هشدارهای کاذب را به حداقل برساند به طوری که فقط اعلان های قانونی دریافت می کنید.

به طور کلی ، در صورت نیاز به ابزار مانیتورینگ PostgreSQL که دید عمیقی را ارائه می دهد ، چند ابزار به اندازه جامع وجود دارد AppDynamics. AppDynamics می تواند روی نسخه های 8 و بالاتر از پایگاه های داده Postgres نظارت کند. برای مشاهده اطلاعات قیمت گذاری محصول ، شما باید مستقیماً با شرکت تماس بگیرید. می توانید نسخه آزمایشی رایگان را بارگیری کنید.

5. مدیر برنامه های کاربردی ManageEngine

10 بهترین ابزار مانیتورینگ PostgreSQL

مدیر برنامه های کاربردی ManageEngine یکی دیگر از بهترین راه حل های نظارت بر برنامه های کاربردی خط که از PostgreSQL پشتیبانی می کند. مدیر برنامه های کاربردی ManageEngine می تواند مانند اطلاعات نظارت کند آمار بافر, آمار اتصال, جزئیات استفاده از دیسک, آمار پرس و جو, جزئیات اسکن جدول, و بیشتر. تمام این اطلاعات را می توان در نمودارها مشاهده کرد تا تغییرات متریک با گذشت زمان تغییر یابد. خواندن همه نمودارها در یک نگاه آسان است.

این نرم افزار همچنین سیستم هشدار پاسخگو را ارائه می دهد. مدیر برنامه های کاربردی ManageEngine اجازه می دهد تا به کاربر خطوط پایه پویا را پیکربندی کنید برای کمک به شناسایی ناهنجاری های عملکرد در هنگام بروز. ویژگی تجزیه و تحلیل علت اصلی شما را قادر می سازد نگاهی دقیق تر به زیر سطح بیندازید. به همین ترتیب, بینش APM در واقع به شما امکان می دهد کد نرم افزار و نمایش داده شدگان SQL را مشاهده کنید تا مشکل را پیدا کنید.

گزارش ها به کاربر امکان می دهد نگاهی گذشته نگرانه به هرگونه کارایی که پیدا شده است ، نگاهی بیندازد. تو می توانی روند عملکرد تاریخی و روند عملکرد را مشاهده کنید پایگاه داده های Postgres. نگاهی به روند عملکرد در گزارشها ، وقتی صحبت از برنامه ریزی بلند مدت است ، بسیار مفید است.

مدیر برنامه های کاربردی ManageEngine تجربه مانیتورینگ پیشرفته اما Postgres پیشرفته را ارائه می دهد. مدیر برنامه های کاربردی ManageEngine به عنوان یک موجود است رایگان ابزار یا نسخه های پرداخت شده (حرفه ای و شرکت، پروژه نسخه) برای مشاهده اطلاعات قیمت گذاری محصول ، شما باید مستقیماً با شرکت تماس بگیرید. می توانید نسخه آزمایشی 30 روزه رایگان را بارگیری کنید.

6. ClusterControl

10 بهترین ابزار مانیتورینگ PostgreSQL

ClusterControl یک سیستم عامل پیشرفته نظارت بر پایگاه داده است که از PostgreSQL پشتیبانی می کند. ClusterControl مانیتورینگ عملکرد را با اتوماسیون پایگاه داده ترکیب می کند تا به کاربران در نظارت بر پایگاه داده های خود کمک کند. قابلیت اتوماسیون بانک اطلاعاتی نرم افزار بطور خودکار نمونه های PostgreSQL را مستقر و پیکربندی کنید بنابراین شما می توانید آنها را مدیریت کنید. همانند سازی جریان PostgreSQL به شما امکان می دهد تا بردگان تکثیر جدید یا موجود را پیکربندی کنید.

هنگام مدیریت PostgreSQL ، دید یکی از دشوارترین چالش ها برای پرداختن به آن است. ClusterControl با شامل یک مورد ، این مسئله روبرو می شود بیننده توپولوژی. بیننده توپولوژی به شما امکان می دهد نحوه عملکرد بانک اطلاعاتی شما در یک صفحه شیشه ای را نشان دهد.

عدم موفقیت خودکار و ویژگی بازیابی کمک می کند تا پایگاه داده شما ایمن باشد. محصول خواهد شد به طور خودکار یک گره استاد جدید را تبلیغ کنید وقتی یک شکست رخ می دهد در نتیجه یک رویداد دیتابیس ، شما همچنین توانایی بازیابی پایگاه داده های خود را به یک مقطع زمانی قبلی دارید. این ویژگیها به شما اطمینان می دهد که خدمات شما مهم نیست چه اتفاقی می افتد.

ClusterControl به عنوان یک موجود است نسخه جامعه یا همانطور که دو نسخه پرداخت شده. نسخه Community با نظارت در زمان واقعی و پشتیبانی جامعه بصورت رایگان در دسترس است. پیشرفته نسخه شامل ویژگی های تشخیص و بازیابی نقص است. شرکت، پروژه نسخه می افزاید: کنترل دسترسی مبتنی بر نقش و گزارش ها به مخلوط نیز اضافه می کند. برای مشاهده اطلاعات قیمت گذاری محصول ، شما باید مستقیماً با شرکت تماس بگیرید. می توانید نسخه رایگان را بارگیری کنید.

7. pgAdmin

10 بهترین ابزار مانیتورینگ PostgreSQL

pgAdmin بسیار کاربردی است متن باز ابزار مدیریت PostgreSQL. این ابزار برای مدیریت پایگاه داده های Postgre ، یک رابط کاربری گرافیکی را ارائه می دهد ابزار جستجوی SQL, و اشکال زدایی کد. همچنین یک داشبورد مانیتورینگ و ابزار جستجوی زنده SQL وجود دارد که می توانید برای ویرایش نمایش داده ها از آنها استفاده کنید. ترکیبی از ویژگی های مدیریت و نظارت همراه با pgAdmin محصول را بسیار متنوع می کند.

ویژگی های دیگری وجود دارد که می توانید با استفاده از آن دسترسی پیدا کنید مدیر مشارکت (یک کتابخانه) ماژول PostgreSQL. به عنوان بخشی از گسترش شما می توانید مشاهده پرونده های ورود به سرور در نمای گفتگوی وضعیت سرور. اطلاعاتی که می توانید از طریق آن نظارت کنید گفتگوی وضعیت سرور شامل آدرس مشتری, زمان شروع, پرس و جو فعلی, و زمان شروع پرس و جو.

سطح بالقوه و قابلیت دسترسی متقابل پلت فرم pgAdmin مهم نیست که چگونه محیط محلی شما ساخته شده است ، آن را به یک انتخاب قانع کننده تبدیل می کند. این سیستم عامل در دسترس است پنجره ها, سیستم عامل مک, و لینوکس. این ابزار به صورت یک برنامه وب یا دسک تاپ در دسترس است. می توانید برنامه را به صورت رایگان بارگیری کنید.

8. پگانالیز

10 بهترین ابزار مانیتورینگ PostgreSQL

پگانالیز نرم افزار نظارت بر عملکرد PostgreSQL است که به منظور بهبود دید در نمایش داده شد طراحی شده است. شما می توانید از این ابزار برای کشف علت کند بودن یک پرس و جو استفاده کنید. برای این کار می توانید آماری مانند آن را مشاهده کنید زمان CPU I / O CV و نسبت ضربه به بافر برای یافتن علت اصلی برای کمک به شما در بهبود عملکرد, pganalyze به شما می گوید آیا یک پرس و جو به یک فهرست نیاز دارد برای تقویت عملکرد.

همچنین نسبت به سابقه عملکرد بانک اطلاعاتی خود شفافیت کاملی دارید. می توانید از طریق پرس و جوها جستجو کرده و مشاهده کنید پرس و جو, نقش, AVG TIME (MS), تلفن / MIN, I / O٪, ذخیره شده٪, ٪ از All Runtime برای یافتن پرس و جوهای مشکل دار. در گذشته تا چه حد می توانید این کار را انجام دهید بستگی به نسخه مورد استفاده شما دارد (به تصویر زیر مراجعه کنید).

سه نسخه از پنگالیز برای خرید در دسترس است: تولید, مقیاس, و نسخه تجاری. نسخه تولید با هزینه 99 دلار (79.50 پوند) در هر ماه تا سه سرور پایگاه داده و 14 روز داده های تاریخی است. این مقیاس برای شش سرور پایگاه داده و 30 روز داده های تاریخی در هر ماه 250 دلار (200 پوند) در ماه هزینه دارد.

Enterprise Edition گزینه نصب داخلی را با سرورهای پایگاه داده نامحدود ارائه می دهد (اما برای اطلاع از قیمت باید با تیم فروش تماس بگیرید.) می توانید نسخه آزمایشی رایگان 14 روزه را بارگیری کنید.

9. pgCluu

10 بهترین ابزار مانیتورینگ PostgreSQL

pgCluu یک مانیتور عملکرد PostgreSQL و ابزار حسابرسی است که داده ها را از گروه های پایگاه داده شما جمع آوری می کند. محصول به دو بخش تقسیم می شود: الف گردآورنده آمار خوشه PostgreSQL که از طریق یک خط فرمان و گرافر پرل که داده های عملکرد را نمایش می دهد.

معیارهایی که می توانید با آنها نظارت کنید pgCluu عبارتند از استفاده از بافرهای مشترک در هر بانک اطلاعاتی, اندازه کلیه بانکهای اطلاعاتی, توزیع تعداد استفاده از بافرهای مشترک, و استفاده از پردازنده. این اطلاعات را می توان در نمودارهای ساده و رنگی مشاهده کرد تا هیچ گونه ابهام وجود نداشته باشد. همچنین می توانید گزارش های استفاده را نیز تولید کنید.

به عنوان منبع باز جایگزین, pgCluu اگر می خواهید تجربه نظارت بر PostgreSQL در بودجه را داشته باشید ، در نظر گرفته می شود. از این لینک می توانید به کد منبع دسترسی پیدا کنید.

10. Nagios Core و Nagios XI

10 بهترین ابزار مانیتورینگ PostgreSQL

ناجیوس هسته و Nagios XI سیستم عامل نظارت بر زیرساختها هستند که می توانند معیارهای عملکرد Postgres را اندازه گیری کنند. این نرم افزار می تواند پایگاه داده PostgreSQL را رصد کند دسترسی, اندازه بانک اطلاعاتی, اندازه جدول, جیره کش, و بیشتر. همچنین طیف وسیعی از افزونه های Nagios برای نظارت بر Postgres وجود دارد. به عنوان مثال check_pgactivity افزونه اجازه می دهد تا شما را به مشاهده اتصال, تاخیر تکرار جریان, نسبت آمار پایگاه داده, نفخ شاخص, و بیشتر.

ناجیوس هسته نسخه رایگان اما محدودتر است Nagios XI. Nagios XI مزیت این دو را دارد زیرا دارای یک است GUI مبتنی بر وب و سایر ویژگیهای راحت مانند نظارت جادوگران برای آسانتر کردن پیکربندی. اگر بودجه اولویت دارد پس ناجیوس هسته انتخاب واضح است اما اگر می خواهید یک تجربه نظارت راحت تر داشته باشید ، باید انتخاب کنید Nagios XI.

Nagios XI با قیمت 1،995 دلار (1601 پوند) برای نسخه استاندارد شروع می شود که شامل جادوگران پیکربندی و گزارش های پیشرفته می شود. نسخه Enterprise با گزارش برنامه ریزی ظرفیت و ورود به سیستم حسابرسی ، 3،495 دلار (2806 پوند) هزینه دارد. می توانید نسخه آزمایشی رایگان را بارگیری کنید.

انتخاب یک ابزار PostgreSQL برای شما

از بین تمام ابزارهای موجود در این لیست, AppDynamics, سرور SolarWinds & مانیتور برنامه, و مانیتور شبکه Paessler PRTG عکس های برتر ما هستند هر ابزار چیزی منحصر به فرد برای ارائه دارد. AppDynamics یک انتخاب برتر بر اساس دید عمیق آن ، که در آن است سرور SolarWinds & مانیتور برنامه یک تجربه کاربری دقیق اما در دسترس تر ارائه می دهد.

از سوی دیگر, مانیتور شبکه PRTG تعادل بین برچسب قیمت پایین و تجربه نظارت بر ارزش بالا را بالا می برد. اگر می خواهید مسیر متن باز را طی کنید پس از آن PGadmin عالی است اگر بخواهید نظارت بر عملکرد را با دولت نیز مخلوط کنید.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 1 = 1

Adblock
detector