10 بهترین سرویس دهنده رایگان TFTP برای ویندوز ، لینوکس و مک

10 بهترین سرویس دهنده رایگان TFTP برای ویندوز ، لینوکس و مک

انواع گسترده ای از آن وجود دارد پروتکل های انتقال پرونده (FTP) امروز در اینترنت استفاده می شود. یکی از اساسی ترین و در نتیجه بسیار مورد استفاده برای انجام انتقال فایل های سطح پایین ، این موارد است FTP بی اهمیت یا پروتکل انتقال پرونده بی اهمیت (TFTP) در این مقاله ، ما 10 سرور برتر TFTP را برای سیستمهای ویندوز و لینوکس پوشش خواهیم داد.

TFTP در حفظ لک ها و تنظیمات دستگاه تعبیه شده بسیار مهم است و تا مدت زمان طولانی در این نزدیکی خواهد بود. این پروتکل اغلب در دستگاههایی مانند روتر ، پخش کننده رسانه و تلفن های همراه یافت می شود. این روش اصلی برای پیاده سازی پرونده های سیستم عامل به این دستگاه ها به منظور به روزرسانی یا وصله آنهاست. TFTP به دلیل عدم امنیت مناسب برای استفاده از طریق اینترنت مناسب نیست. FTP بیشتر برای استفاده از طریق اینترنت متداول است و SFTP امن تر برای انتقال پرونده های اینترنتی ایمن محبوبیت بیشتری پیدا می کند.

در مورد هریک از ابزاری که برای این مقاله در زیر انتخاب کردیم ، جزئیات زیادی وجود دارد ، اما اگر فقط برای خلاصه سریع وقت دارید ، در اینجا بهترین سرورهای رایگان TFTP هستند:

  1. سرور TFTP SolarWinds رایگان (بارگیری رایگان) - این ابزار بر روی ویندوز اجرا می شود و دارای قفل محدوده IP است و می تواند پرونده ها را به اندازه 4 گیگابایت منتقل کند.
  2. ابزار Windows TFTP - سرور TFTP رایگان سبک وزن با استفاده از این سرعت در انتقال پرونده های کوچک.
  3. TFTPD32 - بسته ای از مانیتورهای شبکه مفید که شامل مانیتور سرور DHCP ، مانیتور DNS و سرور Syslog و همچنین سرور TFTP می باشد..
  4. سرور TFTP WhatsUp رایگان - مقدمه ای هوشمندانه که به یک سرور TFTP مؤثر وصل می شود.
  5. سرور haneWIN TFTP - سرور TFTP 32 بیتی و 64 بیتی برای محیط های ویندوز که می توانند در عملیات به آدرس IP یا دایرکتوری محدود شوند.
  6. WinAGents - سرور کوچک TFTP برای ویندوز با امکان مدیریت پوشه های پرونده مجازی.
  7. Spiceworks TFTP - Spiceworks یک سیستم مدیریت شبکه تبلیغاتی است و این سرور TFTP بخشی از آن است.
  8. atftpd - ابزار خط فرمان لینوکس که در انتقال فایلها سریع است اما هیچ امنیتی ندارد.
  9. tftpd-hpa - سیستم TFTP خط فرمان لینوکس Straightforward.
  10. سرور macOS TFTP - سرور TFTP خط فرمان ساده برای macOS.

TFTP چیست؟?

جلسات فعلی FTP از بسیاری از دستورات مختلف پشتیبانی می کند. در حالی که به یک سرور FTP وارد می شوید ، کاربران معمولاً می توانند پرونده ها را حذف ، تغییر نام ، تغییر نام ، بارگذاری و یا بارگیری کرده و دایرکتوری ها را تغییر دهند. در مقابل ، TFTP فقط امکان بارگذاری یا بارگیری یک فایل را دارد و از UDP بیش از IP به جای پشته استاندارد TCP / IP استفاده می کند. این پروتکل قادر به قابلیت های پیشرفته تر نیست اما با استفاده از روش قفل تحمل خطا که آن را بسیار قابل اعتماد می کند جبران می کند. با توجه به این قابلیت محدود ، سرورهای TFTP می توانند رد پایی بسیار کوچک بر روی دیسک و همچنین حافظه داشته باشند و آن را برای استفاده در دستگاه های تعبیه شده ایده آل کنند..

احتیاط: TFTP دارای امنیت صفر است. هیچ مفهومی از حساب های کاربری وجود ندارد ، بنابراین هر کس قادر خواهد بود به سرور TFTP شما متصل شود. اطمینان حاصل کنید که ماشین سرور شما به طریقی دیگر مانند فایروال یا با محدود کردن واسطهای شبکه که سرور در آن گوش می کند ایمن باشد.

لینوکس رایج ترین سیستم عامل در نوع دستگاه هایی که احتمالاً با سرور TFTP روبرو هستید ، بسیار دور است. اما ، یک اکوسیستم غنی از ویندوز و دستگاههای macOS نیز وجود دارد که سیستم عامل را اجرا می کنند (چند نمونه از تلویزیون های اپل و Microsoft Surface را فکر کنید).

همچنین مشاهده کنید:

  • بهترین سرورهای SCP
  • بهترین سرورهای SFTP

بهترین سرورهای رایگان Windows TFTP

برخی از ملاحظاتی که ما هنگام انتخاب ابزار برای این لیست مورد توجه قرار داده ایم قابلیت اطمینان ، سهولت تنظیم و استفاده ، اسناد و پشتیبانی کافی و استحکام ابزار در استفاده از صنایع متنوع.

1. سرور TFTP SolarWinds (بارگیری رایگان)

سرور TFTP ارائه شده توسط SolarWinds یک نسخه 100٪ رایگان است که فقط در ویندوز اجرا می شود. این یک محاکمه منقضی نیست. در صورت ارائه قابلیت های اساسی مانند خاموش کردن محدوده IP و می توانید پرونده ها را به اندازه 4 گیگابایت منتقل کنید. این سرویس به عنوان یک سرویس Windows اجرا می شود که مدیریت آن با ابزارهای ویندوز بومی را آسان تر می کند.

solarwinds-tftp-server

اطلاعات بیشتر در مورد سایت رسمی آداب و رسوم:

www.solarwinds.com/free-tools/free-tftp-server/

انتخاب سردبیر

راه اندازی ساده است و سرور TFTP SolarWinds از انتقال همزمان و امکان مجوز فقط IP های خاص پشتیبانی می کند. این یک دانلود کاملاً رایگان است.

دانلود: بارگیری رایگان در SolarWinds.com

سایت رسمی: www.solarwinds.com/free-tools/free-tftp-server/

سیستم عامل: پنجره ها

2. برنامه Windows TFTP

Windows TFTP Utility یک سرور TFTP با برهنه است و برای ویندوز است. بسیار کوچک است و تقریبا هیچ گزینه پیکربندی ندارد. از یک طرف ، این امکان را می دهد تا ابزار بسیار کوچک و سریع باشد. از طرف دیگر ، این بدان معنی است که شما قادر به تعیین پیکربندی اصلی مانند اتصال رابط شبکه برای اتصال نیستید. اندازه کوچک ناشی از اتکا به چارچوب .NET است. اما اگر چارچوب دات نت را برای برخی از برنامه های دیگر نصب نکرده اید ، می تواند منجر به ایجاد سنگینی در نصب شود ، بنابراین ممکن است این ابزار برای هر مورد استفاده بهینه نباشد.

علاوه بر این ، دارای یک کلاس .NET است که توسعه دهندگان می توانند از آن استفاده کنند تا TFTP را در برنامه های خود بگنجانند.

WindowsTFTPUtility

3. TFTPD32

Tftpd32 یک سرور منبع آزاد TFTP بسیار محبوب برای ویندوز است. این سرویس نه تنها یک سرور TFTP براق است ، بلکه برخی از ویژگی های دیگر را نیز در بر می گیرد. لیست ویژگی های اضافی شامل یک سرور DHCP ، یک سرور DNS ، سرور SNTP (زمان) و یک سرور syslog است ، بنابراین به شما در مدیریت آدرس IP شما نیز کمک می کند. تهیه سناریویی که نیاز به آن مجموعه خاص از ویژگی های یک برنامه واحد داشته باشید بسیار دشوار است ، اما استفاده از یک یا دو علاوه بر سرور TFTP ممکن است برخی نیازها را برآورده سازد.

و نگران نباشید ، نسخه 64 بیتی نیز وجود دارد.

working_tftpd32

4- سرور TFTP رایگان WhatsUp

سرور WhatsUP TFTP محصولی از IPSwitch است. سرور TFTP به مهندسان شبکه اختصاص یافته است که فقط باید فایلهایی را که ممکن است در کمترین زمان ممکن قرار بگیرند ، دریافت کنند. WhatsUp یک ابزار رایگان است ، نه یک آزمایش. تقریباً هیچ اسناد در سرور رایگان WhatsUp TFTP در دسترس نیست ، بنابراین مشخص نیست که در چه مواردی ممکن است به بهترین وجه مورد استفاده قرار گیرد..

بدون هیچ چیز

5. سرور haneWIN TFTP

سرور haneWIN TFTP یک سرور کامل TFTP 32 و 64 بیتی است که در ویندوز XP / VISTA / 20xx (سرورها) / 7/8/10 اجرا می شود. کمی با پشتیبانی از کنترل های دسترسی ، که بومی بخشی از TFTP نیستند ، از مدل TFTP می شکند. این سرور TFTP می تواند آدرس IP را محدود کند و فقط اجازه بارگیری یا بارگذاری و دسترسی به دایرکتوری های سرور را می دهد. یکی از ویژگی های جالب این است که می توان آن را به طور کامل بر روی خط فرمان اجرا کرد که باعث می شود آنرا برای اقدامات خط نویسی بسیار مفید کنید. همچنین شامل یک مشتری TFTP است که به عنوان DLL اجرا می شود. HaneWIN نرم افزار همچنین سرور DHCP تولید می کند که دارای یک سرور TFTP یکپارچه است.

hanewin-tftp

6. WinAGents

مجموعه نرم افزار WinAgents شامل یک سرور قوی TFTP است که بر روی Platform: Windows 2000 (سرور) ، XP ، 2003 (سرور) ، Vista ، Windows 7 و 2008 (سرور) اجرا می شود. این سیستم عامل از سیستم عامل های 64 بیتی نیز پشتیبانی می کند ، اگرچه این کار را با اجرای یک سرویس 32 بیتی انجام می دهد. این کنترل دسترسی محدود مانند دسترسی به پرونده های مبتنی بر IP دارد و فقط از یک درگاه UDP استفاده می کند که اجرای آن در پشت فایروال راحت تر می شود. یک ویژگی بسیار مفید WinAgents پشتیبانی از پوشه های پرونده مجازی است. این بدان معنی است که می توانید پوشه هایی ایجاد کنید که به نظر می رسد برای کاربران TFTP وجود دارد ، اما لازم نیست در واقعیت روی دیسک سرور وجود داشته باشد. این ویژگی می تواند سازماندهی پرونده ها را آسان تر کند و این امر بسیار دردناک با TFTP سنتی است.

WinAgents-tftp

7. سرور Spiceworks TFTP

سرور Spiceworks TFTP در مدیریت شبکه متمرکز است. به روز بودن همه دستگاه های شما و همچنین اطمینان از تمام پیکربندی های استاندارد در سازمان برای هر روتر و سوئیچ استاندارد است ، می تواند مشکل باشد. سرور Spiceworks TFTP می تواند به شما کمک کند تا تمام دستگاه های شما در حال اجرای سیستم عامل فعلی و پیکربندی ها با حداقل تلاش باشند. یکی از ویژگی های Spiceworks اضافی ، امکان مقایسه پیکربندی های شبکه به صورت جانبی با پشتیبان گیری های موجود است تا بتوانید به سرعت دستگاه های در حال اجرا در نرم افزار منسوخ را مشاهده کنید. بینش های کوچک مانند آن می تواند به سرعت در تنظیم رفتارهای سرکش در بخش های شبکه کمک کند.

spiceworks-tftp

سرورهای Linux TFTP

انواع مختلفی از سرورهای TFTP برای اکثر توزیع های لینوکس در دسترس است. سرور محبوب Advanced TFTP است که در بسته ای به نام atftpd عرضه می شود. "پایان" در بسیاری از بسته های لینوکس مخفف Daemon است که یک اصطلاح شبیه یونیکس برای برنامه ای است که در پس زمینه اجرا می شود. یک شبح لینوکس شبیه به یک سرویس Window است. سرور ATFTP از multicast پشتیبانی می کند و چند رشته ای است که باعث می شود استقرار در تاسیسات شبکه غیر استاندارد کمی انعطاف پذیرتر شود. بسته به توزیع لینوکس ، برای نصب آن از apt-get یا yum استفاده کنید.

8. atftpd

$ sudo apt-get install atftpd
لیست بسته های خواندن ... انجام شد
درخت وابستگی ساختمان
خواندن اطلاعات دولت ... انجام شد
بسته های جدید زیر نصب می شود:
atftpd

فایل پیکربندی پراکنده را برای atftpd در `/ etc / default / atftpd پیدا خواهید کرد. چند گزینه سریع مانند آنچه درگاه هایی را برای گوش دادن به آن تنظیم کنید ، یا اینکه به عنوان یک Daemon یا از طریق inet.d اجرا شود ، آماده خواهید شد و شما آماده هستید.

$ گربه atftpd
USE_INETD = درست است
گزینه ها ="--tftpd-timeout 300 --retry-timeout 5 --mcast-port 1758 --mcast-addr 239.239.239.0-255 --mcast-ttl 1 --maxthread 100 --verbose = 5 / srv / tftp"

به مشتری TFTP احتیاج خواهید داشت. بسیاری وجود دارد ، اما مشتری atftp یک راه حل سریع و آسان خط فرمان است. برای نصب ، از attp نصب apt-get استفاده کنید. سپس یک پرونده را وصل و بارگذاری کنید:

$ atftp 192.168.2.146
tftp> جای خالی بگذارید
tftp> ترک

می توانیم ببینیم که پرونده خالی در مسیری که در پرونده پیکربندی / srv / tftp مشخص شده است بارگذاری شده است

$ ls -l / srv / tftp
-rw-rw-r-- 1 jdw jdw 0 Nov 5 10:44 خالی

9. tftpd-hpa

یکی دیگر از سرورهای محبوب TFTP برای لینوکس tftpd-hpa است. از آنجا که پروتکل TFTP بسیار ساده است ، هیچ مزیت آشکاری برای انتخاب یک سرور TFTP بر روی دیگر وجود ندارد. اما به دلیل وابستگی و کمبود اسناد ، گاهی اوقات یک سرور بهتر از دیگری کار می کند. اگر قادر به کار atftpd نیستید ، tftpd-hpa را امتحان کنید.

$ sudo apt-get install tftpd-hpa
لیست بسته های خواندن ... انجام شد
درخت وابستگی ساختمان
خواندن اطلاعات دولت ... انجام شد
بسته زیر به صورت خودکار نصب شده است و دیگر مورد نیاز نیست:
xinetd
برای حذف آن از 'sudo apt autoremove' استفاده کنید.
بسته های پیشنهادی:
pxelinux
بسته های جدید زیر نصب می شود:
tftpd-hpa

پرونده پیکربندی را در / etc / default / tftpd-hpa پیدا خواهید کرد:

$ cat / etc / default / tftpd-hpa
# / etc / default / tftpd-hpa

TFTP_USERNAME ="tftp"
TFTP_DIRECTORY ="/ var / lib / tftpboot"
TFTP_ADDRESS =": 69"
TFTP_OPTIONS ="--امن است"

تنظیمات را مطابق میل خود تغییر دهید ، سپس سرور را با استفاده از sudo service tftpd-hpa راه اندازی مجدد راه اندازی کنید.

10. سرور macOS TFTP

macOS دارای سرور TFTP است که به طور پیش فرض بارگذاری نمی شود. ساده ترین راه برای اجرای آن ، ساده تایپ کردن "sudo launcctl load -F / System / Library / LaunchDaemons / tftp.plist" است و در صورت درخواست رمزعبور خود را تهیه کنید. برای تأیید اجرای آن می توانید از چیزی مانند netstat استفاده کنید:

$ netstat -n | grep * .69
udp4 0 .69. *
udp6 0 .69. *

سرور TFTP اکنون در درگاه 69 در انتظار اتصالات است. شما می توانید از هر مشتری TFTP برای اتصال به سرور و بارگذاری یا بارگیری پرونده ها استفاده کنید. برای خاموش کردن سرور TFTP ، به راحتی از دستور unload استفاده کنید:

sudo launcctl unload -F /System/Library/LaunchDaemons/tftp.plist

کلمات نهایی

اگرچه TFTP هیچ رویه امنیتی را در بر نمی گیرد ، اما این عدم امنیت در بین سیستم های مدیریت شبکه منحصر به فرد نیست. DHCP و SNMPv2 که به طور گسترده اجرا می شود ، اقدامات امنیتی را شامل نمی شوند. مطمئن شوید که TFTP را فقط در یک شبکه خصوصی ایمن پیاده سازی می کنید.

Recommended Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Adblock
detector