11 بهترین ابزار عیب یابی شبکه برای مجریان شبکه

11 بهترین ابزار عیب یابی شبکه برای مجریان شبکه

“این باید یک مسئله شبکه باشد” نتیجه گیری متداولی است که هنگام عیب یابی مشکلات رایانه های شخصی ، برنامه ها و سیستم ها انجام می شود. کسی که این گزاره را ارائه می دهد ، معمولاً باید کسی را به کسی که مانده است بفهمد که واقعاً “مسئله شبکه” راز چیست. اگر این را می خوانید ، احتمالاً شخصی شما هستید.

در این بخش شما را با برخی ابزارها آشنا می کنیم که به شما کمک می کند تا شغل شما به عنوان عیب یابی شبکه آسان تر شود و نمونه هایی را برای کمک به شما در شروع کار ارائه دهد. این که آیا شما یک کاربر قدرت هستید که می خواهید آنرا برای خود بفهمید ، یک sysadmin وظیفه دارد اثبات آن را بکند واقعاً تقصیر توسعه دهنده است یا یک رهبر تیم که به دنبال تجهیز کادر IT خود به ابزارهایی است تا بتواند به طور موثرتری در حل و فصل مشکلات کمک کند ، این مقاله خواهد بود چیزی برای شما.

ما درباره هر یک از ابزاری که در زیر انتخاب کردیم به جزئیات بیشتری می پردازیم ، اما اگر مدت زمان کوتاهی دارید ، این موارد ما هستند لیست بهترین ابزارهای تشخیص شبکه و عیب یابی شبکه:

 1. اسکنر بندر SolarWinds (بارگیری رایگان) – ابزار رایگان برای بررسی پورت ها در دستگاه های شبکه خود برای اطمینان از باز بودن پورت های بدون نظارت.
 2. عیب یابی شبکه Paessler با PRTG (آزمایشی رایگان) – سیستم مدیریت زیرساخت که شامل نظارت درگاه است.
 3. پینگ – ابزار خط فرمان ساده که سرعت اتصالات را بررسی می کند.
 4. ردیابی – ابزار خط فرمان رایگان که لیست هاپ های احتمالی را در یک آدرس شبکه یا آدرس اینترنتی لیست می کند.
 5. Ipconfig – این ابزار خط فرمان آدرس های IPv4 و IPv6 ، زیر شبکه ها و دروازه های پیش فرض را برای همه آداپتورهای شبکه در رایانه گزارش می کند..
 6. نتستات – این ابزار اتصالات فعال را روی رایانه شما نمایش می دهد.
 7. Nslookup – در دسترس برای ویندوز ، یونیکس ، لینوکس و Mac OS ، این ابزار تشخیص سرور DNS را به شما می دهد.
 8. سایت های تست سرعت و بالا / پایین – لیستی از وب سایت هایی که اتصالات اینترنت شما را آزمایش می کنند.
 9. Sysinternals – مجموعه ای از ابزارهای Microsoft برای ویندوز که به عیب یابی و پیکربندی Active Directory کمک می کنند.
 10. Wireshark – گیرنده بسته رایگان که به شما در تحلیل جریان ترافیک کمک می کند.
 11. Nmap – ابزار امنیت و نظارت بر شبکه که به یک ابزار همراه ، Zenmap ، به عنوان یک رابط کاربری نیاز دارد.

راهنمای سریع برای عیب یابی شبکه

برای اینکه سرپرست شبکه به دنبال استفاده از ابزارهای موجود در رایانه شخصی خود باشد ، سیستم عاملهای مدرن ویندوز دارای طیف گسترده ای از ابزارهای عیب یابی شبکه بدون نصب برنامه های اضافی هستند. پنج ابزار موجود در لیست ما (پینگ ، ردیابی ، ipconfig ، netstat), & nslookup) می تواند مستقیماً از طریق دستور Windows (cmd.exe) اجرا شود بدون اینکه برنامه دیگری برای عیب یابی پیشرفته نصب کنید.

مسئله اصلی شما با شبکه خود مواجه خواهید شد این است که به نظر می رسد خیلی کند اجرا می شود. مدت زمان رسیدن داده ها از مبدا به مقصد می تواند آنقدر طولانی باشد که برنامه هایی که به کاربران نهایی دسترسی دارند تسلیم شده و گزارش خرابی شبکه را بدهند. در موارد دیگر ، شبکه های کند باعث می شود که ابزارهای تعاملی مانند VoIP یا پخش ویدیو استفاده از آنها غیرممکن باشد. با استفاده از تمام ابزارهای موجود در این لیست ، می توانید یک گردش کار را در کنار هم قرار دهید که در مورد تمام مشکلات احتمالی شبکه اطلاعاتی به شما می دهد. اگر مهندسان شبکه شبکه شما را به درستی برنامه ریزی کرده اند ، هرگز نباید با مشکلاتی که باعث کند شدن سیستم می شود ، روبرو شوید و مدیریت شبکه باید یک کار لذت بخش باشد. علل اصلی مشکلات شبکه مانند سرعت آهسته ، افت اتصالات و مرکز از بین رفتن بسته ها در دستگاه های شبکه بیش از حد مانند سوئیچ ها و روترها یا از دست رفتن اطلاعات در جدول مسیریابی شما و سایر بانکهای اطلاعاتی سیستم مانند سرور DNS یا DHCP سیستم.

پیشرفت از طریق تست های عملکرد استاندارد که هر یک از ابزارهای موجود در لیست ما ، تنگناهای موجود در شبکه شما را نمایان می کند یا شکست DNS یا مواجهه با برخوردها را که باعث ایجاد مشکلات اتصال می شوند ، نشان می دهد..

بهترین ابزارهای عیب یابی شبکه

مانند اکثر مشاغل ، وقتی مشکل عیب یابی شبکه است ، ابزاری که شما استفاده می کنید می تواند یک دنیای تغییر ایجاد کند. هنگام تهیه این لیست ، قابلیت اطمینان ابزار مورد استفاده در موقعیت های متنوع ، سهولت تنظیم و استفاده ، اسناد و پشتیبانی و نحوه به روز نگه داشتن نرم افزار را در نظر گرفتیم..

1. اسکنر بندر SolarWinds (دانلود رایگان)

11 بهترین ابزار عیب یابی شبکه برای مجریان شبکه

اسکنر بندر رایگان SolarWinds مزایایی مشابه با اسکنر بندر محبوب nmap (که ما در این لیست نیز مورد بحث قرار می دهیم) با یک رابط کاربری گرافیکی که بصری و آسان برای شروع کار است ارائه می دهد. اگر به دنبال شیرجه رفتن به دنیای عیب یابی شبکه و اسکن بندر هستید ، این ابزار مکانی عالی برای شروع است. سهولت استفاده به از بین بردن برخی از موانع فنی ورود سایر ابزارهای مشابه ممکن است کمک کند.

  15 بهترین ابزار و نرم افزار دسک تاپ از راه دور رایگان

بارگیری رایگان: ابزار اسکنر بندر SolarWinds

این اسکنر یک اجرایی قابل حمل است که قابل اجرا بر روی سیستم عامل های ویندوز است. علاوه بر اسکن کردن پورت های TCP و UDP برای تعیین اینکه آیا آنها باز / بسته و فیلتر شده هستند ، SolarWinds Port Scanner می تواند آدرس های MAC و سیستم عامل ها را تشخیص دهد. نتایج اسکن را می توان در قالب ccv ، .xlsx یا .xml ذخیره کرد. شما می توانید SolarWinds Port Scanner را به صورت رایگان در اینجا بارگیری کنید.

SolarWinds Port ScannerDownload رایگان ابزار در SolarWinds.com

2. عیب یابی شبکه Paessler با PRTG (آزمایشی رایگان)

11 بهترین ابزار عیب یابی شبکه برای مجریان شبکه

PRTG Paessler یک سیستم نظارت کامل است. این می تواند به شما در رفع عیب یابی کمک کند زیرا قادر است مشکلات عملکرد را در پایین پشته پروتکل ردیابی کرده و ریشه مشکل را شناسایی کند. مانیتورینگ درگاه یکی از تکنیک های عیب یابی است که می توانید با استفاده از این ابزار استفاده کنید.

سیستم PRTG شامل دو سنسور مانیتورینگ درگاه است. یکی در درگاه مشخص شده در یک دستگاه خاص قرار دارد و دیگری طیف وسیعی از شماره های پورت را بررسی می کند. این ابزار فقط پورت های TCP را کنترل می کند. سنسور برد پورت دارای یک ویژگی اضافی است که سنسور تک درگاه ندارد. می توانید آن را برای بررسی درگاه با محافظت از TLS تنظیم کنید. هر دو سنسور از زمان پاسخگویی درگاه و اینکه آیا آن باز یا بسته است گزارش می کنند.

PRTG شامل ابزارهای تحلیل ترافیک شبکه برای کمک به شما در رفع عیب سرعت تحویل می باشد. این ابزار شامل طیف وسیعی از تکنیک های نظارت بر ترافیک از جمله ردیابی مسیر به مقصد با Traceroute و رفت و برگشت پینگ است که زمان پاسخ به هر گره در شبکه شما را به شما می دهد. یک ابزار خرابکاری بسته می تواند به شما بگوید کدام برنامه ها و نقاط انتهایی باعث ایجاد ترافیک بیش از حد می شوند و می توانید از دستگاه های شبکه پرس و جو کنید تا ببینید که کدام قسمت ها تا مرحله صف کشیده شده هستند.

Paessler ابزاری ساخته است که سرورها و برنامه های کاربردی و همچنین وضعیت شبکه ، زمان پاسخگویی پورت و سرویس ها را در بر می گیرد تا بر همه شرایطی که می تواند باعث مشکلات عملکرد نرم افزار شود ، نظارت کند. اگر VM را در شبکه خود دارید ، PRTG می تواند اتصالات ، سرویس ها ، سرورها و نرم افزارهای عامل اصلی آنها را مرتب کند. این نظارت ثابت است ، بنابراین شما می توانید از طریق رویدادها ردیابی کنید تا منشأ مشکلات مربوط به عملکرد را مشخص کنید.

Paessler PRTG را به عنوان سرویس ابری ارائه می دهد یا می توانید نرم افزار را در محل خود نصب کنید. این ابزار بر روی محیط های Windows Server نصب می شود. شما می توانید تا 100 حسگر از سیستم به صورت رایگان استفاده کنید. Paessler یک آزمایش 30 روزه رایگان با سنسورهای نامحدود ارائه می دهد تا بتوانید ابزار نظارت و عیب یابی را ارزیابی کنید.

Paessler PRTG Network MonitorDownload آزمایشی 30 روزه رایگان

3. پینگ

پینگ دستورالعمل ایده آل است که هنگام تأیید اتصال شبکه ، در سطح IP ، بین دو میزبان ، یا تأیید اینکه پشته TCP / IP روی دستگاه محلی شما کار می کند ، استفاده می شود. یک پینگ موفق اتصال شبکه بین دو میزبان را تأیید می کند و همچنین گزارشی در مورد از دست دادن بسته ارائه می دهد. در زیر مثالی از اجرای موفق فرمان ping به میزبان از راه دور “google.com” آورده شده است.

C: \ کاربران>پینگ google.com

پینگینگ google.com [172.217.9.46] با 32 بایت داده:

پاسخ از 172.217.9.46: بایت = 32 زمان = 38ms TTL = 56

پاسخ از 172.217.9.46: بایت = 32 زمان = 12ms TTL = 56

پاسخ از 172.217.9.46: بایت = 32 زمان = 14ms TTL = 56

پاسخ از 172.217.9.46: بایت = 32 زمان = 12ms TTL = 56

آمار پینگ برای 172.217.9.46:

بسته ها: ارسال شده = 4 ، دریافت شده = 4 ، از دست داده = 0 (0٪ ضرر) ،

زمان تقریبی سفر دور در میلی ثانیه:

حداقل = 12ms ، حداکثر = 38ms ، متوسط ​​= 19ms

علاوه بر تأیید اتصال IP به “google.com” ، این نتایج تأیید می کند که ما قادر به حل درست نام دامنه هستیم (یعنی DNS روی دستگاه محلی کار می کند).

این ضرر – زیان رقمی که در آخرین خط از خروجی پینگ مشاهده می کنید تعداد بسته های گمشده و به دنبال آن میزان از دست دادن بسته در براکت ها است.

چند نکته طرفدار برای کار با دستور ping برای عیب یابی پیشرفته:

 • از پینگ –t برای پینگ مداوم میزبان استفاده کنید. مثلا:

پینگ –t google.com

تا زمان قطع شدن پینگ به پینگ google.com ادامه می داد. برای پایان دادن به پینگ مداوم ، کنترل-c (کلیدهای “CTRL” و “C” را فشار دهید.

 • اگر نمی توانید نام دامنه مانند google.com را پینگ کنید ، اما می توانید آدرس IP را در اینترنت مانند 8.8.8.8 (سرورهای DNS Google) پینگ کنید ، ممکن است یک مشکل مربوط به DNS داشته باشید.
 • اگر نمی توانید آدرس IP را مانند 8.8.8.8 در اینترنت پینگ کنید ، اما می توانید میزبان را در شبکه محلی (LAN) خود پینگ کنید ، ممکن است با دروازه پیش فرض خود مشکلی داشته باشید.
 • برای تست پشته TCP / IP در دستگاه محلی خود می توانید از “ping localhost” ، “پینگ :: 1” یا “پینگ 127.0.0.1” استفاده کنید. “localhost” نامی است که به یکی از آدرسهای حلقوی دستگاه محلی حل می شود ، “:: 1” یک آدرس loopback IPv6 است ، و “127.0.0.1” یک آدرس loopback IPv4 است..

4. ردیابی

Tracert شبیه پینگ است ، به جز آنکه از ارزش Time To Live (TTL) استفاده می کند تا نشان دهد چه تعداد “هاپ” بین دو میزبان وجود دارد. این امر آن را به ابزاری مفید برای تعیین محل وقوع خرابی اتصال شبکه تبدیل می کند. در اصل ، tracert به شما کمک می کند تا دریابید که روتر یا شبکه ای که بین رایانه شما و یک میزبان از راه دور قرار دارد ، شما است که شما کنترل می کنید یا خیر. با استفاده مجدد از google.com به عنوان نمونه ، می توانیم ببینیم 10 رایانه در بین کامپیوتر و google.com ما وجود داشته است.

  13 بهترین ابزار مدیریت و تجزیه و تحلیل ورود به سیستم

C: \ کاربران>tracert google.com

مسیر ردیابی به google.com [172.217.4.78]

حداکثر 30 hops:

1 1 ms 1 ms 3 ms 192.168.1.1

2 246 ms 49 ms 56 ms 10.198.1.177

3 58 ms 48 ms 54 ms 10.167.184.102

4 63 ms 55 ms 85 ms 10.167.184.107

5 50 ms 55 ms 56 ms 10.164.72.244

6 72 ms 365 ms 69 ms 10.164.165.43

7 92 ms 61 ms 45 ms 209.85.174.154

8 67 ms 42 ms 58 ms 108.170.244.1

9 372 ms 66 ms 46 ms 216.239.51.145

10 64 ms 73 ms 44 ms lga15s47-in-f78.1e100.net 172.217.4.78]

ردیابی کامل است.

5. Ipconfig

تعیین تنظیمات IP در رایانه شما بخش مهمی از عیب یابی شبکه است. دستور ipconfig به شما کمک می کند تا همین کار را انجام دهید. با وارد کردن ipconfig در یک دستور سریع ، آدرسهای IPv4 و IPv6 ، زیرمجموعه ها و دروازه های پیش فرض برای همه آداپتورهای شبکه در رایانه را بازگردانید. این می تواند در تعیین اینکه رایانه شما پیکربندی IP مناسبی داشته باشد مفید باشد. علاوه بر این ، از ipconfig می توانید برای تغییر یا به روزرسانی تنظیمات IP انتخاب شده استفاده کنید.

نکات حرفه ای برای کار با ipconfig:

 • اگر ipconfig آدرس IP را که با 169.254 شروع می شود (به عنوان مثال 169.254.0.5) برگرداند ، احتمالاً رایانه شخصی شما برای DHCP پیکربندی شده است اما قادر به دریافت آدرس IP از سرور DHCP نیست.
 • از ipconfig / all برای بدست آوردن اطلاعات کامل پیکربندی TCP / IP برای همه آداپتورها و رابط های شبکه استفاده کنید.
 • برای انتشار پارامترهای شبکه اختصاصی DHCP فعلی از ipconfig / release استفاده کنید.
 • برای تجدید پارامترهای شبکه اختصاصی DHCP فعلی ، از ipconfig / تجدید استفاده کنید.
 • هنگام رفع عیب یابی در حل مسئله نام ، از ipconfig / flushdns برای پاک کردن حافظه نهان DNS استفاده کنید.

6. نتستات

Netstat به شما امکان می دهد تا اتصالات فعال را روی دستگاه محلی خود نمایش دهید. این می تواند در تعیین دلیل عدم امکان اتصال کاربران به یک برنامه معین بر روی سرور یا تعیین اینکه چه ارتباطی برای هاستهای از راه دور از یک رایانه برقرار شده است ، مفید باشد. با وارد کردن netstat در خط فرمان ، کلیه اتصالات TCP فعال نمایش داده می شود. اضافه کردن پارامترها به دستور netstat باعث افزایش یا تغییر عملکرد می شود. در اینجا چند دستور مفید netstat و آنچه انجام می دهند وجود دارد:

 • netstat – همه اتصالات TCP فعال را نمایش می دهد و درگاه های TCP و UDP که رایانه در حال گوش دادن است.
 • netstat – تمام اتصالات فعال TCP را دقیقاً مانند دستور netstat نمایش می دهد ، اما سعی در ترجمه آدرس ها یا شماره پورت ها به اسامی ندارد و فقط مقادیر عددی را نشان می دهد.
 • netstat – همه اتصالات TCP فعال را نمایش می دهد و شامل شناسه فرآیند (PID) برای فرآیند با استفاده از هر اتصال است.

می توانید پارامترهای مختلفی را برای گسترش کارایی netstat ترکیب کنید. به عنوان مثال ، netstat –ano تمام اتصالات TCP فعال را نمایش می دهد و درگاه های TCP و UDP که رایانه در حال گوش دادن است ، از مقادیر عددی استفاده می کند و PID مرتبط با اتصالات را گزارش می کند..

7. Nslookup

nslookup یک ابزار خط فرمان مفید است که عیب یابی و عیب یابی DNS را ممکن می کند. Nslookup در سیستم عامل های Windows و * nix موجود است. موارد کاربردی متنوعی برای این ابزار انعطاف پذیر وجود دارد و می تواند در حالت تعاملی یا با وارد کردن دستورات به طور مستقیم در قسمت فرمان اجرا شود..

برای شروع کار ، برخی از دستورات nslookup را مرور می کنیم که در سه مورد معمول استفاده مفید است: یافتن آدرس IP بر اساس نام دامنه ، پیدا کردن نام دامنه بر اساس یک آدرس IP و جستجوی سرورهای ایمیل برای یک دامنه در زیر نمونه هایی از چگونگی انجام هر یک از اعلان ویندوز را نشان می دهد.

یافتن آدرس IP بر اساس نام دامنه:

C: \ کاربران>nslookup google.com

سرور: ns2.dns.mydns.net

آدرس: 192.168.247.45

پاسخ غیر معتبر:

نام: google.com

آدرس ها: 2607: f8b0: 4009: 805: 200e

172.217.10.46

خروجی بالا به ما نشان می دهد که سرور DNS استفاده شده در دستگاه محلی ما ns2.dns.mydns.net است و از آنجا که ns2.dns.mydns.net یک سرور نام معتبر در دامنه گوگل نیست ، ما یک “جواب غیر معتبر” دریافت می کنیم . اگر می خواهیم یک سرور DNS متفاوت را در سؤال خود مشخص کنیم ، ما به سادگی نام دامنه یا آدرس IP سرور DNS را پس از دستور اضافه می کنیم ، مانند این (با استفاده از سرور 1.1.1.1 DNS از CloudFlare).

C: \ کاربران>nslookup google.com 1.1.1.1

سرور: 1dot1dot1dot1.cloudflare-dns.com

آدرس: 1.1.1.1

پاسخ غیر معتبر:

نام: google.com

آدرس ها: 2607: f8b0: 4009: 812 :: 200e

216.58.192.174

یافتن نام دامنه بر اساس آدرس IP

یافتن نام دامنه بر اساس یک آدرس IP شبیه به مراحل قبلی است ، شما به سادگی از آدرس “nslookup” می توانید به جای نام دامنه از آدرس IP استفاده کنید. برای مثال برای پیدا کردن نام دامنه کاملاً واجد شرایط (FQDN) برای آدرس IP 8.8.8.8 ما از دستور زیر استفاده می کنیم:

C: \ کاربران>nslookup 8.8.8.8

سرور: ns2.dns.mydns.net

آدرس: 192.168.247.45

نام: google-public-dns-a.google.com

آدرس: 8.8.8.8

براساس خروجی ، می توانیم مشاهده کنیم که FQDN مرتبط با 8.8.8.8 “google-public-dns-a.google.com” است که با توجه به 8.8.8.8 منطقی است. یکی از دو سرور محبوب DNS عمومی موجود از Google.

به دنبال سرورهای ایمیل برای یک دامنه هستید

بعضی اوقات ممکن است لازم باشد تعیین کنید که سرورهای ایمیل در یک دامنه در دسترس هستند. برای انجام این کار ، ما فقط باید مشخص کنیم که ما به دنبال سوابق MX با استفاده از سوئیچ –ty هستیم. در مثال زیر ، بررسی خواهیم کرد که چه سرورهای پست الکترونیکی برای gmail.com برگردانده شده اند:

  13 بهترین ابزار مانیتورینگ پایگاه داده

C: \ کاربران>nslookup -ty = mx gmail.com

سرور: ns2.dns.mydns.net

آدرس: 192.168.247.45

پاسخ غیر معتبر:

gmail.com ترجیح MX = 40 ، مبادله نامه پست الکترونیکی = alt4.gmail-smtp-in.l.google.com

gmail.com ترجیح MX = 5 ، مبادله پست الکترونیکی = gmail-smtp-in.l.google.com

gmail.com ترجیح MX = 30 ، مبادله نامه پست الکترونیکی = alt3.gmail-smtp-in.l.google.com

gmail.com ترجیح MX = 10 ، مبادله نامه پست الکترونیکی = alt1.gmail-smtp-in.l.google.com

gmail.com ترجیح MX = 20 ، مبادله نامه پست الکترونیکی = alt2.gmail-smtp-in.l.google.com

در اینجا ، پنج سرور ایمیل به همراه مقدار اولویت MX بازگردانده شدند. هرچه مقدار ترجیح MX پایین تر باشد ، اولویت آن سرور بالاتر خواهد بود (یعنی ابتدا باید از آن سرورها استفاده شود).

8. سایت های تست سرعت و بالا / پایین

بعضی مواقع باید با تعیین اینکه آیا رایانه های مشتری در یک وب سایت یا با خود وب سایت دسترسی دارند ، عیب یابی را شروع کنید. تعدادی سایت وجود دارد که می توانند به شما در انجام این کار کمک کنند. به عنوان مثال ، ابزار بررسی به موقع Uptrends به شما امکان می دهد وضعیت و زمان پاسخگویی یک وب سایت را از نقاط بازرسی در سراسر جهان بررسی کنید.

11 بهترین ابزار عیب یابی شبکه برای مجریان شبکه

این امر می تواند به ویژه در صورت نیاز به تعیین دلیل دسترسی برخی کاربران به سایت شما و برخی دیگر نتواند کمک کننده باشد. برای یک بررسی ساده ، اما جذاب تر ، بالا / پایین می توانید Down را برای همه یا فقط من امتحان کنید.

11 بهترین ابزار عیب یابی شبکه برای مجریان شبکه

از طرف دیگر ، ممکن است شما یک روش سریع و آسان برای تست سرعت بارگذاری و بارگیری خود داشته باشید تا ببینید که آیا پهنای باند یا مشکل زمان تأخیر دارید یا خیر. تست سرعت پهنای باند ما راهی عالی برای انجام این کار و کمک به جمع آوری پول برای امور خیریه است.

11 بهترین ابزار عیب یابی شبکه برای مجریان شبکه

9- Sysinternals

سرپرستان ویندوز که به ابزارهای پیشرفته تشخیصی و عیب یابی شبکه نیاز دارند ، به خوبی توسط سرویس های شبکه Sysinternals مایکروسافت ارائه می شوند. برنامه های Sysinternals شامل ابزاری است که می تواند مانند AD Explorer و AD Insight مانند عیب یاب و پیکربندی Active Directory (AD) کمک کند. سایر ابزارها می توانند به سنجش عملکرد شبکه (PsPing) ، اسکن سهام پرونده (ShareEnum) ، لیست یا اجرای فرآیند از راه دور (PsTools) و موارد دیگر کمک کنند. اگر فقط به یک یا چند مورد از سرویس های Sysinternals نیاز دارید ، می توانید برخلاف دانلود کل مجموعه Sysinternals Suite ، آنها را جداگانه نصب کنید..

10. Wireshark

Wireshark یک آنالایزر پروتکل و یکی از ابزارهای انتقال شبکه برای سازمانها در هر اندازه است که در هنگام نیاز به مشکل شبکه با سطح بالایی از دانه های عیب یابی ، می توان از آن استفاده کرد. فایده استفاده از Wireshark برای تحلیل ترافیک شبکه این است که شما قادر خواهید بود بسته های شبکه خام را مشاهده کنید ، و این به شما امکان می دهد تا علت اصلی یک مسئله را شناسایی کنید. این امر به ویژه در شرایطی که مشخص نیست برنامه کاربردی آنچه را که قرار است انجام دهد را انجام می دهد یا وقتی سعی می کنید مهندسی معکوس کنید عملکرد یک برنامه ضعیف مستند را انجام می دهد ، می تواند بسیار مفید باشد. تجارت اینجاست که برای تجزیه و تحلیل داده های زیادی خواهید داشت ، بنابراین ممکن است برخی از دانش فنی برای جستجوی اطلاعات و شناسایی اطلاعات مهم لازم باشد. می توانید Wireshark را به صورت رایگان در اینجا بارگیری کنید.

11 بهترین ابزار عیب یابی شبکه برای مجریان شبکه

در سیستم عامل های ویندوز ، ضبط بسته های لایه پیوند با WireShark اغلب با استفاده از Winpcap امکان پذیر است (یا Winpcap یا Npcap لازم است). علاوه بر فعال کردن WireShark در ویندوز ، Winpcap می تواند ابزار قدرتمند خط فرمان Windump را که پاسخ ویندوز به برنامه محبوب tcpdump است که در بسیاری از سیستم عامل های * nix وجود دارد فعال کنید. برای یک شیرجه عمیق تر در Winpcap ، Windump ، و tcpdump ، مقاله اخیر ما در مورد خرخرگاه بسته ها و آنالیزورهای شبکه را بررسی کنید.

در حالی که WireShark ابزاری عالی است ، داده های تولید شده همیشه ساده ترین درک برای افراد ناشناس نیست. اگر به دنبال راهی برای تجسم بهتر و تجزیه و تحلیل داده های تولید شده با استفاده از WireShark هستید ، SolarWinds Response Time Viewer می تواند به شما کمک کند. این ابزار کاربران را قادر می سازد تا پرونده های ppap را بارگیری و تجزیه و تحلیل کنند و خلاصه بارهای پاسخ و حجم داده ها را نیز به آسانی بخوانید.

11 بهترین ابزار عیب یابی شبکه برای مجریان شبکه

نمایشگر زمان پاسخ SolarWinds برای ابزار رایگان WireSharkDownload

11. Nmap

Nmap ابزاری محبوب برای ممیزی و اکتشاف شبکه است که تحت مجوز منبع باز متناسب با GPLv2 منتشر می شود. در حالی که محبوب ترین موارد استفاده برای nmap اسکن امنیتی و آزمایش نفوذ است ، می تواند به عنوان یک ابزار عیب یابی شبکه نیز بسیار مفید باشد. به عنوان مثال ، اگر با یک برنامه ناآشنا سر و کار دارید و می خواهید دریابید که چه خدماتی اجرا شده و کدام پورت ها باز هستند ، nmap می تواند کمک کند. Nmap خود از رابط خط فرمان (CLI) استفاده می کند ، اما این بدان معنا نیست که اگر ترجیح می دهید یک رابط کاربری گرافیکی (GUI) از شانس خود خارج شوید. Zenmap GUI رسمی nmap است و یک راه خوب برای مبتدیان برای شروع کار با nmap است. برای اطلاعات بیشتر در مورد Zenmap و یک شیرجه عمیق تر در nmap ، مقاله 10 بهترین بندر رایگان بندر ما برای سال 2023 را ببینید.

zenmap

خلاصه

ابزاری که در اینجا مورد بحث قرار دادیم بسیار مناسب است که در جعبه ابزار شبکه شما وجود دارد و توصیه می کنیم دفعه بعدی که خود را با سناریوی عیب یابی شبکه خراش دهنده سر و کار دارید ، برخی از آنها را امتحان کنید. آیا ما هیچ یک از ابزارهای عیب یابی شبکه مورد علاقه شما را کنار گذاشتیم یا در مورد ابزارهایی که در اینجا به آنها اشاره کردیم سؤال دارید؟ به ما در بخش نظرات زیر اطلاع دهید.

About the author