11 بهترین ابزار و نرم افزار مانیتور Hyper-V برای سال 2020

بهترین ابزار و نرم افزار نظارت بر Hyper v

استفاده گسترده از مجازی سازی یکی از مهمترین روندهای شبکه سازی بوده است. در تلاش برای کاهش هزینه های مرتبط با مدیریت و استقرار دستگاه های سخت افزاری ، سازمان ها به سمت مجازی سازی روی آورده اند. محیط های Hyper-V مایکروسافت به برخی از مهمترین مؤلفه های شبکه تبدیل شده اند. استفاده روزافزون از مجازی سازی ، نظارت Hyper-V را به یک ضرورت تبدیل کرده است.

در حالی که زیرساخت های مجازی به کاهش هزینه کمک می کند ، نظارت بر ماشین های مجازی بدون تجهیزات مناسب می تواند پیچیده تر باشد. استفاده از ابزارهای نظارتی Hyper-V به کاربران امکان می دهد عملکرد زیرساخت های مجازی را دقیقاً مانند یک دستگاه فیزیکی نظارت کنند. در این مقاله ، ما به بررسی برخی از بهترین ابزارها و نرم افزارهای نظارت بر Hyper-V در بازار می پردازیم.

در اینجا لیستی از بهترین ابزارها و نرم افزارهای نظارت بر Hyper-V برای سال 2020 آورده شده است:

 1. مدیر مجازی سازی SolarWinds (امتحان رایگان)
 2. مانیتور شبکه PRTG (امتحان رایگان)
 3. مدیر برنامه های کاربردی ManageEngine
 4. پویا
 5. LogicMonitor
 6. Veeam One
 7. Quest Foglight (Foglight برای مجازی سازی)
 8. ControlUp
 9. شرکت تجارت الکترونیکی
 10. EventSentry
 11. WhatsUp Gold (افزودنیهای نظارت بر مجازی سازی)

1. مدیر مجازی SolarWinds (امتحان رایگان)

تصویر مجازی مدیر مجازی SolarWinds

مدیر مجازی سازی SolarWinds ابزاری برای نظارت بر زیرساخت ها است که یک سیستم نظارت قوی Hyper-V را ارائه می دهد. با مدیر مجازی سازی SolarWinds تو می توانی عملکرد I / O ذخیره سازی آهنگ. ردیابی عملکرد I / O ذخیره سازی به شما امکان می دهد تا به بحث و گفتگو با I / O بپردازید ، که یکی از رایج ترین مسائل مربوط به مدیریت محیط هایپ-V است.

اصلی داشبورد کاملاً قابل تنظیم است و می تواند برای مشاهده هشدارهای فعلی و پیامهای هشدار دهنده مورد استفاده قرار گیرد ، به گونه ای که با پیشرفت در عملکرد زیرساخت ها سرعت بیشتری داشته باشید. همچنین وجود دارد داشبورد VM Sprawl که به شما امکان می دهد معیارهای کلیدی مانند آن را پیگیری کنید پردازنده, حافظه, و ذخیره سازی. می توانید کل فضای ذخیره سازی مورد استفاده خود را ببینید.

هشدارها یکی از اصلی ترین راه هایی است که وجود دارد مدیر مجازی سازی SolarWinds به شما کمک می کند تا عملکرد Hyper-V را ردیابی کنید. به عنوان مثال ، شما این برنامه را پیكربندی می كنید كه وقتی استفاده از CPU بسیار زیاد است ، هشدار برای شما ارسال كنید. این تضمین می کند که شما هر چیز مهمی را از دست نخواهید داد و خطر پایین آمدن VM را دارید.

اگر به دنبال یک ابزار کم نظارتی Hyper-V هستید ، پس از آن هستید مدیر مجازی سازی SolarWinds یکی از بهترین ابزارهایی است که پول می تواند خریداری کند. مدیر مجازی سازی SolarWinds را می توانید با قیمت 2903 دلار خریداری کنید) (2275 پوند). نسخه آزمایشی 30 روزه رایگان نیز موجود است.

SolarWinds Manager VirtualizationDownload 30 روز آزمایشی رایگان

2. مانیتور شبکه PRTG (امتحان رایگان)

PRTG Monitor Monitor Network آپلود تصویر

مانیتور شبکه PRTG محصولی دیگر است که برای نظارت بر هاست های Hyper-V و ماشین های مجازی بسیار عالی است. معیارهایی که می توانید با آنها ردیابی کنید مانیتور شبکه PRTG عبارتند از ترافیک, بار پردازنده, حافظه مجازی, و مقادیر وضعیت بحرانی. با این حال ، طیف وسیعی از سنسورهای Hyper-V وجود دارد که می توانید از آنها برای نظارت بر زیرساخت های مجازی خود استفاده کنید.

سنسورهای موجود در PRITG شبکه MonitoR شامل سنسور سرور میزبان Hyper-V, سنسور ماشین مجازی Hyper-V, و سنسور ذخیره سازی مجازی Hyper-V. با داشتن حسگر میزبان Hyper-V می توانید نظارت کنید میزان استفاده از پردازندهسلامت سیستم, و ترافیک سرور میزبان. به طور مشابه ، با سنسور ماشین مجازی Hyper-V می توانید بر روی CPU نظارت کنید و مقادیر دستگاههای مجازی را بخوانید و بنویسید.

مانیتور شبکه PRTG به عنوان یک موجود است نسخه رایگان یا در چندین نسخه پرداخت شده نسخه های پرداخت شده از مانیتور شبکه PRTG از قیمت 1600 دلار برای 500 سنسور گرفته تا 10.500 دلار برای سنسورهای نامحدود شروع کنید.

شبکه PRTG MonitorDownload آزمایشی 30 روزه رایگان

3. مدیر برنامه های کاربردی ManageEngine

مدیر برنامه های کاربردی ManageEngine

وقتی می توان از نظارت Hyper-V صحبت کرد ، ابزارهای اندکی وجود دارند که به همان سرعت یک تجربه را ارائه می دهند مدیر برنامه های کاربردی ManageEngine. این که آیا شما نیاز به نظارت بر عملکرد Hyper-V از طریق داشبورد, گزارش تهیه کنید, یا هشدارها, مدیر برنامه های کاربردی ManageEngine همه چیز شما می توانید برای درخواست. می توانید در دسترس بودن خدمات Hyper-V در شبکه خود نظارت کنید.

معیارهایی که می توانید با آنها نظارت کنید مدیر برنامه های کاربردی ManageEngine ابزار شامل کل استفاده از پردازنده, استفاده از CPU مهماناستفاده از CPU hypervisor, و استفاده از پردازنده. حتی می توانید نمای کلی از سرورهای Hyper-V خود را مشاهده کنید تا ببینید که بیشترین CPU را مصرف می کنند (این برای نشان دادن مشکلات عملکرد مفید است). شایان ذکر است که شما همچنین می توانید از GUI برای فعال سازی ، غیرفعال کردن و حذف خدمات Hyper-V از داخل استفاده کنید. خدمات سیستم Hyper-V پنجره.

مدیر برنامه های کاربردی ManageEngine دارد سیستم هشدارهای مبتنی بر آستانه. این بدان معناست که شما می توانید آستانه های هشدار را پیکربندی کنید به طوری که هنگام استفاده از CPU از یک سطح مشخص شده در یک سیستم Hyper-V فراتر رفته ، مطلع شوید..

نسخه های مختلف زیادی وجود دارد مدیر برنامه های کاربردی ManageEngine می توانید برای آن دسته از سازمانهایی که کمتر از پنج برنامه یا سرور نظارت دارند ، یک نسخه رایگان خریداری کنید. اگر به نظارت بیشتری نیاز دارید ، می توانید نسخه حرفه ای را از قیمت 945 دلار (740 پوند) خریداری کنید. نسخه بعدی نسخه Enterprise با قیمت 9،595 دلار (7،518 پوند) برای 250 مانیتور شروع می شود. همچنین می توانید بارگیری کنید امتحان رایگان اینجا.

4. دینامراس

تصویر Dynatrace

پویا بدون شک یکی از جامع ترین سیستم عامل های نظارت بر عملکرد Hyper-V در بازار است. با پویا تو می توانی عملکرد سرویس های Hyper-V را به سمت لایه های مجازی سازی و کاربرد مشاهده کنید. به عبارت دیگر ، می توانید دلیل اصلی هر عملکرد ضعیفی را که زیرساختهای شما در آن تجربه می کنند ، مشاهده کنید.

شما می توانید تمام معیارهای لازم را برای تجزیه و تحلیل عملکرد محیط Hyper-V خود نظارت کنید. معیارهای ذخیره سازی از طریق آن کنترل می شوند پویا عبارتند از خواندن / نوشتن, IOPs, و توان. این معیارها برای کمک به شما در دانستن اینکه چه موقع قدم بگذارید و مسائل مربوط به عملکرد را زودتر بررسی کنید ، بسیار مهم است.

پویا استفاده از این پلتفرم نیز آسان است زیرا وقتی به زیرساخت های جدید اضافه می کنید ، به روز می ماند. داشبورد و تنظیمات طراحی شده اند به طور خودکار زیرساخت های جدید اضافه کنید به طوری که مجبور نیستید هر زمان که دستگاه جدیدی اضافه کنید ، با تنظیمات دستی هدر دهید.

مقرون به صرفه پویا گزینه های مختلفی دارد. یک ... وجود دارد مدل SaaS pay-as-you-goکه از قیمت 0.035 $ (0.027 £) در هر میزبان / ساعت شروع می شود. یک نسخه شرکت و یک نسخه وب مقیاس نیز وجود دارد که به عنوان یک محل نصب یا نصب SaaS در دسترس است. به منظور مشاهده قیمت پویا لازم است با تیم فروش تماس بگیرید. می توانید محاکمه رایگان 15 روزه را بارگیری کنید پویا.

5. LogicMonitor

تصویر LogicMonitor

LogicMonitor شهرت خود را به عنوان یکی از بهترین سیستم عامل های نظارت بر Hyper-V که امروزه در دسترس است ، توسعه داده است. با LogicMonitor می توانید سلامت و عملکرد Hypervisor را تجزیه و تحلیل کنید تا ببینید زیرساخت شبکه شما به خوبی انجام می شود. مشکلات عملکرد و تنگناها را می توان به راحتی با این ابزار شناسایی کرد.

همچنین وجود دارد سیستم هشدار مبتنی بر ماشهبرای پیگیری عملکرد بد هنگام بروز این محرک ها توسط مهندسی مایکروسافت تنظیم شده اند تا اطمینان حاصل کنند که شما بهترین تنظیم مانیتورینگ برای نظارت بر محیط های Hyper-V را دارید. به عنوان مثال ، اگر استفاده از حافظه به نقطه ای برسد که می تواند باعث مشکلات عملکرد شود ، هشدار دریافت خواهید کرد.

LogicMonitor به عنوان یک موجود است پيش غذا, حرفه ای, و شرکت، پروژه نسخه تفاوت اصلی بین این سه در این است که نگهداری داده ها از سه ماه تا یک و دو سال برای هر محصول متغیر است. با این حال ، برای مشاهده برچسب قیمت ، باید با تیم فروش تماس بگیرید. همچنین وجود دارد محاکمه رایگان 14 روزه می توانید اینجا را بارگیری کنید.

6. Veeam One

Veeam One Screenshot

Veeam One سکویی است که به طور خاص با مدیریت منابع مجازی طراحی شده است. شما می توانید منابع Hyper-V را رصد کنید تا به دنبال نشانه هایی از عملکرد ضعیف و ایجاد اطلاعات برای عیب یابی باشید. شما قادر خواهید بود بگویید که خدمات شما 24/7 در دسترس است.

گزارش های قابل برنامه ریزی به شما کمک می کند تا عمق نظارت Hyper-V خود را تقویت کنید تا بینش های پیشرفته تری ایجاد کنید. Veeam One به شما امکان می دهد گزارش هایی را بر اساس داده های معیارهای CPU ، حافظه ، شبکه و دیسک ایجاد کنید. با این حال ، می توانید تنظیمات خود را انتخاب کنید تا تمام اطلاعات مورد نیاز خود را در گزارش مشاهده کنید.

شما محدود به نظارت بر داده های استفاده حداکثر به لحظه نیستید. شما همچنین می توانید استفاده در آینده را پیش بینی کنید. Veeam One روند استفاده شما را پیش بینی می کند و به شما در اجرای برنامه ریزی ظرفیت کمک می کند تا استفاده شما از فضای منابع موجود تجاوز نکند. این تضمین می کند که سازمان شما عملیاتی شود.

Veeam One به صورت چهار نسخه در دسترس است. نسخه رایگان, استاندارد, شرکت، پروژه, و تصدی پلاس. نسخه Enterprise با قیمت 999 دلار (783 پوند) در دسترس است. با این حال ، برای مشاهده قیمت دو مورد دیگر ، باید درخواستی ارائه دهید. نسخه رایگان را می توانید در اینجا بارگیری کنید.

7. Quest Foglight (Foglight برای مجازی سازی)

عکس صفحه Quog Foglight

تلاش Foglight ابزاری برای نظارت بر زیرساخت ها است که دید کاملی از کل پشته زیرساخت ها در اختیار کاربران قرار می دهد. این سکو دارای autodiscovery عملکردی که به طور خودکار سرورها و ماشین های مجازی را شناسایی می کند تا بتوان آنها را کنترل کرد. این عالی است زیرا به این معنی است که کاربر نیازی به پیکربندی چیزی ندارد.

این ابزار دارای ویژگی برنامه ریزی ظرفیت خاص خود است ، که پیش بینی می کند در آینده به چه تعداد منبع نیاز خواهید داشت. این تضمین می کند که حتی اگر حجم کار شما به مرور زمان افزایش یابد ، شما آماده انطباق هستید. در حقیقت ، شما حتی می توانید ظرفیت لازم برای استقرار آینده VM را نیز ذخیره کنید تا منابع شما کاملاً آماده شود.

تلاش Foglight در دسترس است ویندوز سرور 2003, 2008 R2, 2012, 2012R2, و 2016. در لینوکس ، Quest Foglight در CentOS ، RedHat Enterprise ، Oracle ، SUSE و Ubuntu موجود است. برای مشاهده قیمت این محصول ، باید مستقیماً با تیم فروش تماس بگیرید. می توانید محاکمه رایگان 30 روزه را بارگیری کنید تلاش Foglight.

8. ControlUp

عکس صفحه ControlUp

ControlUp ابزاری برای نظارت و عیب یابی شبکه است که به شما کمک می کند تا به دلیل اصلی مشکلات عملکرد در شبکه خود برسید. ControlUp می تواند سیستم های Hyper-V را رصد کند و دید کاملی را در اختیار کاربران قرار دهد. تمام کاری که کاربر باید انجام دهد این است عامل ControlUp را نصب کنید و یک میزبان Hyper-V را به عنوان یک کامپیوتر مدیریت شده اضافه کنید.

این پیچیده به نظر می رسد اما پیکربندی در واقع بسیار آسان است. پس از اضافه شدن میزبان به آن ControlUp سیستم عامل خواهد شد تنظیمات خودکار را پیکربندی کنید این تغییر براساس اینکه میزبان بخشی از یک خوشه یا انفرادی است. پس از انجام این کار ، می توانید محیط Hyper-V خود را از طریق نمای میزبان که عملکرد زمان واقعی میزبان های Hyper-V را نشان می دهد.

اندازه گیری های موجود در بخش میزبان ها را شامل می شود vCPU, نسبت pCPU, میزان استفاده از پردازنده ٪, حافظه مصرف شده, حداقل داده های فضای آزاد, استفاده از NIC, Datastore R / W IOPS, Datastore R / W IOPS, دیتاستور دیر زمان بخوانیدDatastore تأخیر را بنویسید, دیتاستور دیتاستور نرخ بخوانید, و نرخ نوشتن. همچنین طیف وسیعی از معیارها وجود دارد که می تواند برای تجزیه و تحلیل رایانه های Hyper-V مانند Disk Reads / sec و Disk Read IOPS مجازی استفاده شود.

سه نسخه وجود دارد ControlUp برای خرید: حرفه ای, شرکت، پروژه, و پلاتین. برای هر یک از این محصولات ، برای مشاهده نقل قول ، باید مستقیماً با تیم فروش تماس بگیرید. با این حال ، تخفیف های حجم نیز موجود است. یک آزمایش رایگان نیز وجود دارد که می توانید در اینجا بارگیری کنید.

9. eG تصدی

تصویر تصویری eG Enterprise

در ادامه در لیست ما قرار خواهیم گرفت شرکت تجارت الکترونیکی. شرکت تجارت الکترونیکی یک سیستم عامل نظارت بر عملکرد است که با سیستم های Hyper-V سازگار است. معیارهای Hyper-V که می توانید با این ابزار پیگیری کنید ، شامل می شود وضعیت رابط های شبکه, پردازنده, دیسک حافظه, فعالیت I / O دیسک مجازی, و استفاده از فضا. شرکت تجارت الکترونیکی مبتنی بر وب است و با مانیتور عامل یا بدون عامل در دسترس است.

شرکت تجارت الکترونیکی به دور از ابزار نرم افزاری مانیتور Hyper-V از نوع Mill-V است ، زیرا راه حل تشخیص علت اصلی آن را دارد. شرکت تجارت الکترونیکیدارای پایه های اصلی برای اندازه گیری هایی است که به منظور اطلاع رسانی سریع کاربر به محض نقض طراحی شده اند. لحظه ای فعالیت غیرمعمول شناسایی می شود, eG Enterprise تشخیص برای یافتن علت اصلی به کار می رود.

ویژگی تشخیصی از طریق ماشین مجازی به وابستگی ماشین فیزیکی ، کاربرد به وابستگی به برنامه و نقشه های ماشین مجازی به نظر می رسد تا دقیقاً چه اشتباهی پیش می آید. این باعث می شود تا تعداد زیادی از کار leg leg که در غیر این صورت صرف می شود تا پیدا کند مشکل چیست ، در کاربر ذخیره می کند.

یک مزیت شرکت تجارت الکترونیکی این است که می تواند به عنوان مستقر شود در محل یا برنامه ابری. پنج بسته اصلی برای انتخاب وجود دارد: ارزیابی آسان, مجوز دائمی, اشتراک، ابونمان, SaaS, و خدمات حسابرسی. برای مشاهده قیمت ، لازم است درخواستی ارائه دهید. می توانید بارگیری کنید امتحان رایگان از این لینک اینجا.

10. EventSentry

عکس از EventSentry

سرانجام ، ما داریم EventSentry. EventSentry ابزاری برای نظارت بر شبکه است که می تواند میزبان های Hyper-V و ماشین های مجازی که در داخل آنها کار می کنند را کنترل کند. با EventSentry کاربر می تواند سلامت سیستم های Hyper-V متصل را کنترل کند. به عنوان مثال ، می توانید نظارت کنید فضای دیسک, ثبت رویدادها, خدمات, و کارایی.

عملکرد و پتانسیل نظارت بر فضای دیسک EventSentry بزرگترین دارایی های این محصول هستند می توانید عملکرد محیط های Hyper-V را در زمان واقعی و تجزیه و تحلیل تاریخی کنترل کنید. با توجه به نظارت بر فضای دیسک ، می توانید فضای دیسک میزبان یا دایرکتوری های فردی را کنترل کنید.

EventSentry با قیمت های رقابتی برای سازمان هایی از هر اندازه ارائه می شود. هزینه یک مجوز کامل برای یک ویندوز سرور یا ایستگاه کاری 85 دلار (66 پوند) برای سال اول و 15.30 دلار (11.99 پوند) برای هر سال پس از آن است. همچنین وجود دارد نسخه آزمایشی رایگان که می توانید از اینجا بارگیری کنید.

11. WhatsUp Gold (افزودنیهای نظارت بر مجازی سازی)

WhatsUp Gold

WhatsUp Gold یکی از بهترین سیستم عامل های نظارت بر شبکه در جهان است ، اما همچنین توانایی پشتیبانی از نظارت Hyper-V و همچنین از طریق افزونه مانیتورینگ مجازی سازی. یكی از ویژگی هایی كه این محصول را خاص می كند ، قابلیت آن است به طور خودکار نقشه Hyper-V را تهیه کنید و زیرساخت VMware.

نقشه روابط بین میزبان و مهمان و همچنین وضعیت و خوشه ها را نمایش می دهد. این برای عیب یابی بسیار عالی است زیرا به شما امکان می دهد نحوه ساخت محیط را ببینید. از نظر معیارهای عملکرد, WhatsUp Gold می تواند نظارت کند پردازنده, حافظه, دیسک, استفاده از رابط, و دسترسی. شما دقیقاً می توانید ببینید که زیرساخت های Hyper-V شما بدون نیاز به ابزار دیگری برای شخص ثالث چگونه کار می کند.

این برنامه همچنین دارای یک سیستم هشدارهای مبتنی بر آستانه. هشدارها را می توان از طریق ارسال کرد پست الکترونیک, پیامک, یا لاغر برای به روز نگه داشتن کاربر در مورد تغییرات در انواع مختلفی از معیارها مانند استفاده از CPU. با تنظیم آستانه می توانید اطمینان حاصل کنید که همه مواردی را که باید برای نظارت داشته باشید به روز می کنید.

برای استفاده از افزونه مانیتورینگ مجازی سازی ، لازم است که آن را خریداری کنید حق بیمه, MSP یا نسخه توزیع شده از WhatsUp Gold. با این حال ، برای مشاهده قیمت باید مستقیماً از شرکت درخواستی کنید. WhatsUp Gold در دسترس است ویندوز سرور 2008, R2, 2012, 2012R12 (64 بیتی) ، یا 2016.

بهترین ابزار مانیتور Hyper-V: مدیر مجازی سازی SolarWinds

بسیاری از ابزارهای نظارت بر Hyper-V وجود دارند که می توانند شما را به روز از عملکرد سیستم نگه دارند اما بهترین ابزار موجود در این لیست است مدیر مجازی سازی SolarWinds. این ابزار دارای یک سیستم رابط کاربری گرافیکی ساده و هشدار دهنده است که شما را در بالای تغییرات عملکرد حفظ می کند. احتمال بسیار کمی وجود دارد که با وجود داشبورد این ابزار ، هر چیز مهمی را از دست ندهید.

اگر بودجه اصلی ترین نگرانی شماست EventSentry می ایستد به عنوان یک انتخاب عالی. EventSentry با قیمت بسیار پایین تر از بسیاری از رقبای خود در دسترس است و هنوز هم تجربه مانیتور Hyper-V کلاس اول را ارائه می دهد. توصیه می کنیم قبل از خرید یک یا چند کارآزمایی رایگان را امتحان کنید تا ببینید که کدام برنامه برای محیط شما مناسب است.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

56 + = 65

Adblock
detector