11 بهترین ابزار و نرم افزار مانیتورینگ Uptime

11 بهترین ابزار و نرم افزار مانیتورینگ Uptime

وقتی نوبت به گرفتن این عکس مهم از سلامتی زیرساخت شبکه شما می رسد ، نمی توانید ضربه بزنید ابزارهای نظارت بر زمان. ابزارهای مانیتورینگ Uptime مانند مانیتورهای پینگ و مانیتورهای SNMP می توانند دستگاهها را بررسی کنند تا عملکرد آنها را بررسی کرده و هنگام پایین آمدن سیستم کلیدی به شما اطلاع دهند.

اطمینان از اینکه دستگاه ها و برنامه های کلیدی بصورت آنلاین بمانند ، این اطمینان را به شما می دهد که نه تنها از خرابی جلوگیری نمی کنید بلکه خودتان را در موقعیت سودآوری قرار می دهید..

ما در مورد هر یک از ابزارهای زیر به جزئیات زیادی می رسیم ، اما در صورتی که شما فقط برای یک خلاصه زمان کافی داشته باشید ، در اینجا ماست لیست بهترین ابزارها و نرم افزارهای نظارت بر زمان:

 1. مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds (آزمایشی رایگان) رهبر صنعت در نظارت بر شبکه از روال SNMP برای بررسی سلامت دستگاه های شبکه استفاده می کند.
 2. مانیتور شبکه Paessler PRTG (آزمایش رایگان) شبکه ، سرور و مانیتور یکپارچه با بررسی های به موقع SNMP محور. بر روی سرور ویندوز اجرا می شود.
 3. Site24x7 مانیتورینگ وب سایت (آزمایش رایگان) سرویس مبتنی بر ابر که نظارت بر عملکرد وب سایت ، زیرساخت های IT و فعالیت های کاربردی دارد.
 4. مجموعه ابزار مهندس SolarWinds (آزمایشی رایگان) بسته ای از بیش از 60 ابزار برای کمک به شما در نظارت و مدیریت شبکه.
 5. Pingdom (دادگاه رایگان) سیستمی آنلاین که با هدف عملکرد وب سایت انجام می شود. دسترسی شبکه شما از بیش از 70 مکان در سراسر جهان را بررسی می کند.
 6. تراکم سرور یک راه حل مبتنی بر ابر که مانیتور شبکه ها ، سرورها و برنامه های داخلی و خارج از سایت می شود. قیمت توسط اشتراک در هر سرور.
 7. Nagios XI مانیتور شبکه مستقر در لینوکس با نسخه رایگان به نام Nagios Core.
 8. ManageEngine OpManager سیستم مانیتورینگ شبکه مبتنی بر SDNMP که بر روی لینوکس یا ویندوز سرور نصب می شود و دارای ویژگی های تجسمی عالی است.
 9. Zabbix سیستم نظارت بر شبکه آزاد و منبع باز که دارای رابط جذاب است. روی لینوکس اجرا می شود.
 10. مانیتور OP5 مانیتور شبکه سازگار با Nagios که از SNMP برای بررسی وضعیت دستگاه استفاده می کند.
 11. Icinga 2 ابزاری محبوب و رایگان برای نظارت بر شبکه که در لینوکس اجرا می شود.

بهترین ابزارهای نظارت بر زمان

1. مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds (آزمایشی رایگان)

تصویر مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds

یکی از بهترین ابزارهای نظارت به موقع در بازار است مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds که به عنوان یک رهبر بازار در فضای ابزار نظارت بر زمان به وقت ایستاده است. با استفاده از این ابزار می توانید مشاهده کنید که آیا دستگاه ها به صورت طبقه بندی شده اند یا خیر بالا, بحرانی, هشدار, یا تعریف نشده. مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds استفاده می کند نظرسنجی SNMP برای تأیید وضعیت دستگاهها در سراسر شبکه.

با این حال ، شما فقط به مدیریت شبکه خود از طریق صفحه نمایش داشبورد محدود نمی شوید. همچنین می توانید مشاهده کنید نقشه توپولوژی شبکه که وضعیت دستگاههای شما را از منظر جغرافیایی نشان می دهد. به این گفته می شود تجسم مسیر بحرانی NetPath. NetPath در محیط های زنده که می خواهید یک چشم انداز سریع از تعداد دستگاه های موجود در هر دو میراث و محیط مجازی شما داشته باشند ، بسیار مفید است..

کلیه اطلاعات وضعیتی که می بینید توسط آن به روز می شود autodiscovery ویژگی. ویژگی autodiscovery هنگام راه اندازی دستگاه های جدید را اسکن می کند و آنها را به صورت خودکار به نرم افزار اضافه می کند. autodiscovery در طول عمر محصول ، اطمینان می دهد که دستگاه های جدیدی به محیط نظارت شما اضافه می شوند. این عالی است زیرا شما مجبور نیستید کار دیگری برای نظارت بر آن انجام دهید.

مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds یک ساختار قیمت گذاری مقیاس پذیر را ارائه می دهد که باعث افزایش قیمت بیشتر عناصر مورد نظر شما می شود. این کار با NPM SL100 آغاز می شود که به شما امکان می دهد 100 عنصر را با قیمت 2،955 دلار (2265 پوند) نظارت کنید. نسخه بعدی NPM SL250 است که حداکثر 250 عنصر را با 6،720 دلار (5،150 پوند) پشتیبانی می کند. NPM SL500 از 500 عنصر با 10،445 دلار (8،006 پوند) پشتیبانی می کند. دو نسخه بعدی NPM SL2000 و NPM SLX هستند. NPM SL2000 با قیمت 19345 دلار در دسترس است (14827 پوند) و از 2000 عنصر پشتیبانی می کند

NPM SLX با 32525 دلار (24930 پوند) از عناصر نامحدود پشتیبانی می کند. همچنین می توانید یک آزمایش آزمایشی 30 روزه کاملاً کاربردی از آن را بارگیری کنید مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds.

SolarWinds Monitor Network MonitorDownload آزمایشی 30 روزه رایگان

2. مجموعه ابزار مهندس SolarWinds (امتحان رایگان)

تصویر مجموعه ابزار مهندسین SolarWInds

اگر به دنبال یک ابزار نظارت بر بروزرسانی با برچسب قیمت پایین هستید, مجموعه ابزار مهندس SolarWinds یک انتخاب عالی است. مجموعه ابزار مهندس SolarWinds به شما امکان می دهد شبکه خود را در زمان واقعی با انواع ابزارهای مفید نظارت کنید. اینها شامل یک مانیتور زمان پاسخگویی, مانیتور حافظه, مانیتور پردازندهمانیتور رابط, و TraceRoute. هر یک از این ابزارها برای بررسی دوره ای در شبکه شما فوق العاده است.

با مانیتور زمان پاسخگویی می توانید در دسترس بودن و تأخیر دستگاههای مختلف را مشاهده کنید. مانیتور زمان پاسخ از مجموعه ابزار مهندس SolarWinds اطلاعات حیاتی مانند نام دستگاه ، آدرس IP ، زمان پاسخ و در دسترس بودن را در اختیار شما قرار می دهد. حتی می توانید چند بار دستگاه های انتخابی را رأی دهید.

مجموعه ابزار مهندس SolarWinds همچنین طیف وسیعی از ابزارهای کشف شبکه در نرم افزار موجود است. وجود دارد اسکنر بندر, Switch Port MapperIP NetworkBrowser, پینگ رفتگر, SNMP Sweep, و ابزار کشف آدرس MAC. اینها به کشف خودکار دستگاه ها در سراسر شبکه و نگه داشتن نظارت دستی شما به حداقل ممکن کمک می کند.

به طور کلی, مجموعه ابزار مهندس SolarWinds یک جایگزین عالی برای مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds. در حالی که مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds کمی عمق بیشتری ارائه می دهد, مجموعه ابزار مهندس SolarWinds دارای استاندارد بالایی از قابلیت های نظارت هسته ای است و می توان با قیمت پایین تر 1495 دلار (1145 پوند) خریداری کرد. شما همچنین می توانید یک محاکمه رایگان 14 روزه دانلود.

مجموعه آزمایشی SolarWinds EngineerDownload 14 روز آزمایشی رایگان

3. Site24x7 مانیتورینگ وب سایت (آزمایش رایگان)

11 بهترین ابزار و نرم افزار مانیتورینگ Uptime

Site24x7 تمام پشتیبانی IT از وب سایت ها را در بر می گیرد و این امکان را برای کمک به کارآفرینان وب فراهم می کند تا سایت های خود را در دسترس نگه دارند. سرویس ابری چک های مداوم را در سایت های مشتریان انجام می دهد از 90 مکان در سراسر جهان. این چک ها نه تنها هنگامی که سایت ها از بین می روند بلکه زمانی که سایتها در سراسر جهان قابل تحویل نیستند ، مشاهده می شوند. این قطع منطقه ممکن است به دلیل اقدامات دولتهای ملی یا مشکلات مربوط به عملکرد اینترنت باشد.

وب سایتها در بالای یک سرویس قرار دارند و خرابی یک لایه پشتیبانی باعث افت وب سایت می شود. بنابراین دانستن اینکه سایتی از بین رفته است کافی نیست؛ صاحبان وب سایت باید سریع تشخیص دهید که چرا پایین رفت. Site24x7 به مدیران سیستم کمک می کند تا با شناسایی تجهیزات و برنامه های تحت فشار ، از بروز قطع برق جلوگیری کنند.

توانایی مشکلات وضعیت در شبکه ، سرور و عملکرد درون برنامه به مدیران سیستم فرصتی می دهد تا منابع خود را برای از بین بردن فاجعه مجدداً اختصاص دهند. در صورت عدم وجود علائم هشدار دهنده در مورد خاموشی قریب الوقوع ، چک Site24x7 می تواند تشخیص دهد که کدام سرویس اینترنتی باعث خرابی شده است. این چک ها شامل مانیتور منقضی دامنه ، مانیتور گواهینامه SSL / TLS ، مانیتور پینگ و مانیتور تراکنش وب از دیگر ابزارهای نظارت خودکار است..

Site24x7 یک سرویس مبتنی بر ابر است و هزینه اشتراک آن توسط آن هزینه می شود. خدمات است به صورت رایگان در مشاغل کوچک موجود است که فقط نیاز به نظارت بر پنج وب سایت یا سرور دارد. شرکتهایی که به ظرفیت نظارت بیشتری نسبت به آن نیاز دارند ، می توانند از بین چهار نسخه پرداخت شده انتخاب کنند. هرکدام از نسخه های پرداخت شده Site24 / 7 را می توان در آن تجربه کرد یک محاکمه رایگان 30 روزه.

Site24x7 وب سایت MonitoringStart آزمایشی 30 روزه رایگان

4. Pingdom (دادگاه رایگان)

تصویر Pingdom

ابزار مانیتورینگ آنلاین Pingdom به شما پیشنهاد می کند بیش از 70 مکان در سراسر جهان که از آن برای بررسی میزان دسترسی سیستم شما استفاده می شود. در خارج از شبکه شما مستقر است و به شما بسیار مؤثر می دهد نمای کاربر از وب سایت ها و خدمات آنلاین شما.

از آنجا که این ابزار مبتنی بر سرورهای خارجی است ، کار بسیار کمی در تهیه این مانیتور uptime برای بررسی عملکرد سیستم شما وجود دارد.. این سرویس دائماً بر شبکه شما نظارت می کند و ثبت نام کنید هشدار وقتی استانداردهای عملکرد لغزش می شوند. این هشدارها در داشبورد این ابزار نشان داده شده است ، اما می توانید آنها را به صورت دلخواه برای شما ارسال کنید پیامک یا پست الکترونیک اعلان یا از طریق API وب. این بدان معناست که برای حل مشکلات عملکرد ، مجبور نیستید برای تماشای کنسول بنشینید.

از آنجا که این سرویس از راه دور مستقر است ، به طور خاص هدف قرار می گیرد نظارت بر دسترسی به وب سایت و سایر خدمات اینترنتی که شرکت شما ممکن است ارائه دهد. علاوه بر مشاهده مشکلات مربوط به عملکرد ، این ابزار سوراخ خواهد شد و دلایل مشکلات شما را کشف می کند. ماژول تجزیه و تحلیل Root Cause تست خواهد شد زمان پاسخگویی سرور و انجام یک دنباله دار. این کار برای شناسایی اینکه آیا سایت شما به دلیل سخت افزار شخصی شما یا به دلیل خدمات اتصال شما دچار مشکل شده است ، انجام می شود.

پینگدوم با اشتراک قیمت دارد و پنج سطح بسته وجود دارد: پيش غذا, استاندارد, پیشرفته, حرفه ای, و شرکت، پروژه. اگر سالانه بپردازید ، قیمت ماهانه کمتری دریافت می کنید ، اگرچه می توانید در هر ماه نیز پرداخت کنید. برای مثال ، در صورت پرداخت ماهانه بسته استارت 14،95 دلار (9/9 پوند) یا ماهانه 11.95 دلار (7.95 پوند) در هر ماه. همچنین می توانید یک نسخه آزمایشی 14 روزه رایگان دریافت کنید.

نظارت بر عملکرد وب سایت Pingdom محاکمه رایگان 14 روزه را بارگیری کنید

5. مانیتور شبکه Paessler PRTG (امتحان رایگان)

تصویر مانیتور شبکه PRTG

در ادامه در لیست ما قرار خواهیم گرفت Paessler مانیتورینگ همه زمانه با مانیتور شبکه PRTG راه حل که بخشی از آن است مانیتور شبکه PRTG, یک ابزار مشهور نظارت SNMP که پشتیبانی را برای آن ارائه می دهد SNMP v1, V2c, و V3. از این ابزار می توان برای اسکن خودکار دستگاه های سراسر شبکه استفاده کرد. مانیتور شبکه PRTG همچنین دارای طیف قابل توجهی از سنسورهای مانیتورینگ پینگ که به بررسی وضعیت دستگاههای متصل کمک می کند.

سنسور پینگ به شما امکان مشاهده زمان پینگ را می دهد, حداقل زمان پینگ, حداکثر زمان پینگ, و از دست دادن بسته برای ارزیابی چگونگی پاسخگویی به خدمات شما. این اطلاعات در نمای سنسور نشان داده شده است که به شما امکان می دهد داده های زمان واقعی و تاریخی را مشاهده کنید. می توانید مشاهده کنید داده های تاریخی در یک بازه زمانی دو روز, 30 روز و 365 روز. بیش از 100 سنسور مختلف وجود دارد مانیتور شبکه PRTG به شما کمک می کند تا وضعیت دستگاه های خود را کنترل کنید.

برای ماندن در حلقه لازم نیست این سنسورها را به صورت دستی کنترل کنید. مانیتور شبکه PRTG اعلان ها را برای شما ارسال می کند توسط ایمیل و پیامک oاز یک پارامتر فراتر رفته است. این هشدارها قابل تنظیم هستند و می توانید قبل از ارسال یک اعلان برای شما ، شرایط ماشه ای را که باید برآورده کنید تنظیم کنید.

ارزان ترین نسخه از مانیتور شبکه PRTG نسخه رایگان است که به شما امکان می دهد نظارت بر حداکثر 100 سنسور بدون هزینه. هر شرکت بزرگتر نیاز به خرید PRTG 500 با قیمت 1600 دلار (1،226 پوند) دارد. PRTG 1000 و PRTG 2500 را می توان با قیمت 2،850 دلار (2،183 پوند) و 5،950 دلار (4،559 پوند) برای سنسورهای 1000 و 2500 خریداری کرد. تعدادی نسخه دیگر تا PRTG XL1 وجود دارد که از سنسورهای نامحدود با قیمت 14،500 دلار پشتیبانی می کند (11111 پوند). می توانید یک بارگیری کنید محاکمه رایگان 30 روزه از مانیتور شبکه PRTG.

Paessler مانیتورینگ همه زمانه با PRTG شبکه MonitorDownload آزمایشی 30 روزه رایگان

6. تراکم سرور

تصویر تراکم سرور

تراکم سرور StackPath یک راه حل نظارت زیرساختی با مشخصات بالا است که برای اطمینان از سرویس های ابری ، سرورها و وب سایت های به موقع استفاده می شود. تراکم سرور از SNMP برای رای گیری در دستگاه های متصل استفاده می کند و عملکرد آنها را ارزیابی کنید. قابلیت های این محصول جامد است ، اما بسیار خوب است ادغام با بیش از 100 ارائه دهنده پسندیدن MySQL, MongoDB, و آپاچی آن را به یک محصول بخصوص همه کاره تبدیل کنید.

این ابزار دارای سیستم هشدار است که به منظور به حداقل رساندن هشدارهای غیر ضروری طراحی شده است. می توانید گزینه های انتظار را برای اطمینان از وجود مشکل واقعی قبل از شروع هشدار پیاده سازی کنید. این امر به جلوگیری از ایجاد نوسانات طوفان کمک می کند. API نیز وجود دارد که در صورت نیاز به کنترل بیشتر ، می توانید تنظیمات هشدار خود را ایجاد کنید.

یکی از چیزهایی که می سازد تراکم سرور چنین محصولی در دسترس است که از قیمت رقابتی برخوردار باشد. تراکم سرور با قیمت 10 دلار (7.66 پوند) در هر ماه برای یک سرور در دسترس است. این برای 50 سرور به 50 دلار (38 پوند) و برای 10 سرور 100 $ (76 پوند) افزایش می یابد. بالاترین قیمت عمومی قیمت 250 دلار (191 پوند) در هر ماه برای 25 سرور است. اگر به سرورهای بیشتری احتیاج دارید ، باید برای نقل قول مستقیماً با شرکت تماس بگیرید.

7. Nagios XI

تصویر صفحه Nagios XI

Nagios XI یک سکوی نظارت بر شبکه است که از موتور معروف مشهور Nagios Core 4 استفاده می شود. Nagios XI یکی از قانع کننده ترین ابزارهای نظارت بر شبکه است CentOS و Redhat Enterprise Linux. این ابزار یک چشم انداز متمرکز از شبکه شما را فراهم می کند و به شما امکان می دهد یک سرویس را مشاهده کنید یا خیر بالا یا پایین. این می تواند به وضوح در خلاصه وضعیت میزبان یا خلاصه وضعیت خدمات نمایش هایی که در آن دسته بندی خدمات قرار می گیرند و کدگذاری شده مانند بالا, پایین, غیر قابل دسترسی, و در انتظار.

با این حال ، این نرم افزار به همان اندازه متمرکز است که به شما کمک می کند تا از هرگونه کار دیگر جلوگیری کنید. تنوع نمایشگرهای بصری به شما امکان می دهد قبل از پایین آمدن دستگاه ها ، زبانه ها را در سلامتی شبکه خود نگه دارید. به عنوان مثال ، وجود دارد تولید کنندگان برتر هشدار 24 ساعت گذشته است نمایانی که دستگاههایی را نشان می دهد که فعالیت مشکلی دارند ، به شما نشان می دهد.

یکی از ویژگی هایی که ایجاد کرده است Nagios XI استفاده از استفاده آن از کشش بسیار زیاد است مواد افزودنی. تن های مختلف وجود دارد مواد افزودنی که می توانید برای گسترش کارایی اساسی از آنها استفاده کنید Nagios XI با توجه به نیازهای شما این افزودنیها توسط جامعه ساخته شده اند و گزینه های مختلفی را در اختیار شما قرار می دهند تا آنجا که می توانید معماری نظارت خود را شخصی سازی کنید.

Nagios XI همچنین یک ابزار ورود به سطح عالی با نسخه مجوز رایگان است ، اگرچه این محدود به هفت میزبان است. اگر به میزبان بیشتری احتیاج دارید می توانید آن را خریداری کنید نسخه استاندارد یا نسخه تجاری. نسخه استاندارد را می توانید با قیمت 1.995 دلار (1،528 پوند) خریداری کنید داشبورد سفارشی, گزارش نویسی, اطلاعیه, و جادوگران پیکربندی. نسخه Enterprise را می توانید با گزارش های برنامه ریزی شده با قیمت 4،495 دلار (2677 پوند) خریداری کنید. شما می توانید محاکمه 60 روزه رایگان را بارگیری کنید Nagios XI.

8. ManageEngine OpManager

مدیریت تصویر تصویر OpManager

ManageEngine OpManager یک ابزار نرم افزاری برای نظارت بر شبکه است که تا به امروز یکی از کامل ترین تجربه های نظارت بر SNMP را ارائه می دهد. این ابزار تجربه نظارت SNMP را به کاربران ارائه می دهد که با استفاده از کشف خودکار شبکه ، به روز می شوند. در حقیقت می توانید استفاده کنید autodiscovery برای ثبت حداکثر 15000 رابط در دقیقه.

با تهیه دستگاه می توانید دستگاه ها را پیدا کنید ManageEngine OpManager با دامنه IP برای اسکن. این پلت فرم توانایی دارد نظارت بر طیف وسیعی از دستگاه ها و سرورهای ارائه دهندگان مانند پنجره ها, لینوکس, یونیکس, سولاریس, و VMware. به عبارت دیگر ، اگر مشکلی در سرویس در شبکه خود دارید ، فوراً در مورد آن مطلع خواهید شد.

اگر شما نیاز به ایجاد یک دیدگاه پیچیده تر در مورد وضعیت دستگاه های خود دارید ، می توانید گزارش ها را بر اساس بیش از 100 پروفایل گزارش تهیه کنید. همچنین می توانید گزارش ها را طوری تنظیم کنید که نیازی به برنامه ریزی مداوم گزارش های دستی نداشته باشید.

ManageEngine OpManager در دسترس است لینوکس, دبیان, فدورا, ماندراک, و ویندوز 2012 R2, 2012, 2008 R2, 20082003 سرور, ویستا, 7 و 2000 حرفه ای SP4. نسخه ضروری ManageEngine OpManager را می توان با 595 دلار (455 پوند) برای 25 دستگاه خریداری کرد. نسخه بعدی OpManager Plus است که برای 25 دستگاه نیز با 995 دلار (762 پوند) قابل خریداری است. بزرگترین نسخه نسخه Enterprise است که با قیمت 16495 دلار (12،638 پوند) برای 500 دستگاه قابل خریداری است. همچنین وجود دارد امتحان رایگان.

9. Zabbix

تصویر Zabbix

Zabbix یک ابزار نظارت بر شبکه منبع باز است که برای تماشای وضعیت uptime شما ایده آل است. با Zabbix می توانید مشاهده کنید وقتی یک سرویس در حالت هشدار یا وضعیت بحرانی قرار دارد و چه موقع کاملاً پایین می آید. نکته جالب در مورد Zabbix عمق قابلیت های نظارت بر عملکرد آن است. تو می توانی مانیتور دمای دستگاه, منبع تغذیه, فضای دیسک, و وضعیت فن. این امر طیف وسیعی از اطلاعات را در اختیار شما قرار می دهد که می تواند به شما در جلوگیری از خرابی دستگاه کمک کند.

با این حال, Zabbix قابلیت های نظارت بر عملکرد فقط به سلامت شبکه محدود نمی شود. Zabbix همچنین می تواند ترافیک شبکه شما را تحت نظر داشته باشد و تعیین کند که چه پهنای باند در دسترس است. نظارت بر ترافیک شبکه به شما کمک می کند تا اطمینان حاصل کنید که اتصال شما در دسترس و بی درنگ برای همه دستگاه ها در سراسر شبکه است.

Zabbix از نظر ویژگی های کشف شبکه نیز این سیستم عامل فاقد است. Zabbix شبکه خود را در فواصل منظم اسکن کنید تا دستگاههای جدید را بررسی کنید. پس از کشف دستگاه ، یک رویداد کشف ایجاد می شود. بسته به نیاز شما ، این می تواند برای بالا بردن اعلان ، اضافه یا حذف میزبان یا حتی اجرای یک اسکریپت از راه دور استفاده شود.

همه در صورت نیاز به یک ابزار رایگان نظارت بر شبکه پس از آن Zabbix محصولی است که حتما باید در نظر بگیرید. این نرم افزار دارای تمامی ویژگی های یک برنامه با قیمت مناسب و بدون برچسب قیمت سنگین است. Zabbix را می توان به صورت رایگان بارگیری کرد CentOS, دبیان, Oracle LinuxRed Hat Enterprise Linux, و اوبونتو. Zabbix برای بارگیری در دسترس است.

10. مانیتور OP5

تصویر مانیتور OP5

مانیتور OP5 ابزاری است که اغلب مورد غفلت قرار می گیرد تا آنجا که محصولات مانیتورینگ شبکه می رود که جای تاسف است زیرا یکی از بهترین ابزارهای جهان است. با SNMP و سازگار است می توانید دستگاه های فعال SNMP را بخوانید و تله های SNMP تا سلامت دستگاه های موجود در شبکه شما مشخص شود. اگر مشکلی وجود داشته باشد ، به شما هشدار داده می شود تا بتوانید وارد شوید.

در کل ، رابط کاربر مانیتور OP5 تجربه کاربری قابل انعطاف را فراهم می کند. در هیچ کجای این وضوح واضح تر از توانایی دستیابی مشاهده نشده است داشبورد سفارشی ایجاد کنید تا تعیین کنید که چگونه می خواهید شبکه خود را نظارت کنید. سفارشی کردن داشبورد شما به همان سادگی کشیدن و رها کردن ابزارک است در مکان. توانایی تنظیم داشبورد با توجه به نیاز شرکت شما بسیار مفید است.

تجربه کاربری قابل تنظیم به توانایی تبدیل شده است گزارش های سفارشی تولید کنید. گزارش ها کاملاً قابل تنظیم هستند و مستقیماً از داشبورد قابل دسترسی است. گزارش های قابل دسترسی با این روش اطمینان حاصل می کند که هر یک از اعضای تیم شما تمام اطلاعات مورد نیاز خود را در تمام دستگاه های زنده داشته باشد.

در حالی که مانیتور OP5 محبوب ترین ابزار مانیتورینگ شبکه در این لیست نیست ، بلکه رقیبی سرسخت است که حتی محصولات برتر دنیا نیز وجود دارد. متاسفانه ، برای مشاهده قیمت این محصول باید با تیم فروش تماس بگیرید. اگر در حال حاضر کاربر Nagios هستید ، شایان ذکر است که می توانید محیط مانیتور خود را مستقیماً وارد کشور کنید مانیتور OP5. همچنین وجود دارد محاکمه رایگان 30 روزه از مانیتور OP5.

11. ایچینگا 2

تصویر Icinga 2

سرانجام ، ما داریم Icinga 2, یک ابزار کلاسیک مانیتورینگ شبکه یا استفاده از ویژگی های پیشرفته تر مانند رابط خط فرمان و API RESTful. ضلع سنتی تجربه نظارت به شما امکان می دهد نمودارها و نمودارها را برای نمایش عملکرد شبکه خود ایجاد کنید. این به شما کمک می کند تا ببینید هر گونه مشکلی از بالا به پایین وجود دارد یا خیر.

برای کاربران بلندپرواز نیز وجود دارد رابط خط فرمان موسوم به icingacli. با استفاده از icingacli ، می توانید داده های Icinga را برای اطلاعات بیشتر در مورد عملکرد شبکه خود جستجو کنید. این نیز از طریق مشاهده می شود Icinga 2 است استفاده از API RESTful که به شما امکان می دهد تنظیمات نظارت بر شبکه خود را به روز کنید و داده های استفاده مستقیم را مشاهده کنید. این دو عنصر نسبت به تجربیات سنتی مبتنی بر داشبورد میزان شفافیت و کنترل بسیار بالاتری را در اختیار شما قرار می دهند.

با این حال ، لازم نیست این دستورات را به روز کنید تا به روز باشید. با سیستم هشدار ، شما اعلان ها را از طریق ایمیل و پیام متنی دریافت کنید اگر هر یک از سیستمهای شما پایین بیاید شما همچنین این گزینه را دارید پیکربندی هشدارها از طریق کاربر یا گروه به طوری که برخی از کارمندان هشدارهای خاصی دریافت می کنند. این یک ویژگی مفید است زیرا به شما امکان می دهد تا هنگام ظهور سریعاً به تهدیدها پاسخ دهید.

Icinga 2 ابزاری است که می خواهید شبکه خود را هم با رابط خط فرمان و هم با داشبورد کنترل کنید. Icinga 2 در دسترس است دبیان, پنجره ها, Red Hat Enterprise Linux, SLES, اوبونتو, فدورا, و OpenSUSE. Icinga 2 به صورت رایگان قابل بارگیری است.

حکم

نتیجه گیری لیست ما از بهترین ابزارها و نرم افزارهای نظارت بر زمان. اگر در محیط Windows کار می کنید ، بنابراین توصیه می کنیم خرید کنید مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds یا تراکم سرور. هر دوی این ابزارها ترکیب کاملی از دسترسی و نظارت عمیق زیرساخت را ارائه می دهند. اگر در لینوکس هستید ، توصیه می کنیم Zabbix یا Icinga 2 را بر اساس تنظیمات آنها امتحان کنید!

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

24 − = 16

Adblock
detector