12 بهترین ابزار نظارت بر عملکرد سرور و برنامه ها

12 بهترین ابزار نظارت بر عملکرد سرور و برنامه ها

نرم افزار مانیتورینگ عملکرد و سرور و برنامه های کاربردی می تواند از راه حل های خانگی رها شده با چند خط کد متفاوت باشد ، همه راه هایی که به مقیاس های سازمانی می رسند که برای ارائه دهندگان خدمات بزرگ مورد استفاده قرار می گیرند در یک شبکه جهانی است..

با وجود شبکه های بزرگی که هر روز صدها هزار یا حتی میلیون ها درخواست را در اختیار شما قرار می دهد ، حتی بیشترین تاخیر در موارد ناچیز نیز می تواند ساعت ها زمان تلف شده جمعی باشد. انتخاب ابزارهای مناسب برای نظارت بر عملکرد بسیار مهم است..

وقت کافی برای خواندن کل پست ندارید؟ در اینجا لیست ما وجود دارد بهترین مانیتور عملکرد سرور و برنامه های کاربردی موجود:

 1. سرور SolarWinds و مانیتور برنامه (آزمایش رایگان) سرور ممتاز و مانیتور برنامه که در یک پلت فرم مشترک با سایر ابزارهای مدیریت زیرساخت SolarWinds ادغام شده است.
 2. مانیتور شبکه Paessler PRTG (آزمایش رایگان) شبکه ، سرور و برنامه های یکپارچه مانیتور. بر روی سرور ویندوز اجرا می شود.
 3. Site24x7 سرور مانیتورینگ (آزمایش رایگان) ابزاری برای مدیریت زیرساخت های ابری که بر شبکه ها ، سرورها و برنامه ها نظارت دارد.
 4. Atera (دادگاه رایگان) سرویس نظارت بر سیستم که سرورها ، برنامه ها و شبکه ها را در بر می گیرد. با هدف MSP
 5. LibreNMS سیستم نظارت بر شبکه آزاد و منبع باز که قابل تنظیم است.
 6. ManageEngine OpManager ابزار مدیریت شبکه که در ویندوز سرور و لینوکس نصب می شود.
 7. NMS را باز کنید منبع آزاد و آزاد با نسخه های پایدار و بتا در دسترس است.
 8. WhatsUp Gold یک مانیتور شبکه ای جامع که می تواند با افزودنیهای تخصصی تمدید شود. بر روی سرور ویندوز اجرا می شود.
 9. OP5 سیستم یکپارچه نظارت بر زیرساخت ها که شامل مدیریت سرور و برنامه ها است.
 10. ایچینگا ابزار نظارت بر شبکه رایگان و منبع باز با افزودنیهای نوشتاری در دسترس جامعه.
 11. آنتوریس سیستم نظارت بر زیرساخت های مبتنی بر ابر در دو نسخه رایگان و پولی موجود است.
 12. LogicMonitor یک سرویس آنلاین که هزینه اشتراک آن را می پردازد. شامل اتوماسیون فرایند است.

هر سرپرست در مورد آنچه ایده آل برای نظارت بر عملکرد است ، کمی متفاوت خواهد بود. برخی دوست دارند آخرین جزئیات استفاده از منابع را مشاهده کنند و تمام برنامه های کاربردی خود را متناسب با آن نیاز بهینه کنند. برخی دیگر علاقه مند به پاسخگویی خدمات و به موقع بودن خدمات هستند. بیشتر آنها ترکیبی از هر دو را می خواهند. هیچ یک از این رویکردها اشتباه نیستند ، و یافتن مانیتور مناسب سرور متناسب با نیازهای شما بخش عظیمی از بهینه سازی شبکه است.

در جستجوی ابزار کنترل سرور چه باید کرد

عملکرد و استفاده از منابع خود برنامه

برنامه های نظارت خوب خواهد شد از حداقل منابع استفاده کنید برای انجام کار خود حتی مجموعه های جامع شبکه معمولاً روی کمترین میزان منابع سیستم و منابع شبکه ای که برای انجام کار خود استفاده می کنند ، تمرکز جدی دارند. بهترین عملکرد مانیتور خواهد بود فقط از منابع کافی استفاده کنید تا به طور مؤثر مراقب گره ها باشید به آنها اختصاص داده شده است.

تطبیق پذیری

قبل از پرش به هر برنامه ، خوب است که دقیقاً بدانید که در یک شبکه معین چه کاری باید انجام دهد. برخی از مانیتورهای عملکرد بسیار اساسی هستند و فقط ردیابی مصرف منابع سیستم در یک سرور را دارند. دیگران قوی تر هستند و همه چیز را از پهنای باند گرفته تا استفاده از سیستم ردیابی می کنند و تجزیه و تحلیل عمیق را بر اساس گره به گره انجام می دهند. این سیستم ها غالباً در بسته های بزرگتر طراحی و یا در نظر گرفته شده برای استفاده از سایر برنامه ها برای ایجاد یک سیستم مدیریت کامل شبکه هستند. تصمیم گیری در مورد کدام ویژگی ها مورد نیاز است در شبکه شما به شما كمك خواهد كرد كه كدام قسمت از نرم افزار به طور بالقوه براي شما كار خواهد كرد.

ارائه و سهولت استفاده

بسیاری از برنامه های نظارت بر عملکرد با نمودارهای دقیق ، نمودارها و اطلاعات آماری همراه هستند تا به شما در درک بهتر نحوه عملکرد شبکه شما کمک کنند. نحوه نمایش این اطلاعات نقش مهمی در سودمند بودن آن دارد. نحوه ارائه و ساماندهی این اطلاعات نیز عامل مهمی در استفاده از نرم افزار آسان است. قادر به شناسایی سریع قسمتهای یک گزارش استفاده برای شبکه شما ، باعث افزایش کارآیی و کمک به شما می شود تا بیشتر از نرم افزار خود خارج شوید.

گسترش

آیا این نرم افزار باید در یک مکان کنترل متمرکز نصب شود یا بر روی هر گره ای که مانیتور شده است؟ آیا این سرویس مبتنی بر ابر است؟ آیا در صورت نیاز به قرار دادن روی چندین گره در سراسر شبکه ، به راحتی مأمورین نصب می شوند؟ حتی شبکه های کوچک نیز باید این موضوع را مورد توجه قرار دهند سهولت نصب بر روی یک دستگاه خاص می تواند از شبکه به شبکه متفاوت باشد.

بهترین ابزارهای نظارت بر عملکرد سرور و برنامه ها

برای نظارت بر عملکرد سرور هیچ راه حل "یک اندازه متناسب با همه" وجود ندارد ، بنابراین ما لیستی را گردآوری کرده ایم که شامل طیف وسیعی از سیستم عامل ها و برنامه ها باشد. این لیست شامل همه چیز ، از راه حل های منبع آزاد و آزاد ، تا پیاده سازی های پرداخت شده در سطح شرکتی است که توسط برخی از بزرگترین غول های شبکه در کره زمین استفاده می شود. هرکدام مزایا و معایب خاص خود را دارند و هدف این است که به یافتن مطلبی که برای شبکه شما کار می کند کمک کند.

1. سرور SolarWinds و مانیتور برنامه (آزمایش رایگان)

12 بهترین ابزار نظارت بر عملکرد سرور و برنامه ها

اولین ورودی در این لیست, سرور SolarWinds و مانیتور برنامه, یک محصول مستقل در خانواده پلتفرم Orion است که توسط SolarWinds تولید شده است. فوق العاده مانیتور کاربردی همه کاره طراحی شده است تا با شبکه شما مقیاس شود ، سرور و برنامه مانیتور را می توان تنظیم کرد یک فروشگاه یکپارچه برای انواع نیازهای شبکه.

با تشکر از آن راه اندازی سریع و آسان, سرور و برنامه مانیتور را می توان به سرعت برای نظارت بر محیط های بزرگ و پیچیده شبکه مستقر کرد. SolarWinds فراهم می کند لیست جامع از الگوهای نظارت بر برنامه به گونه ای که تقریباً می تواند در هر محیطی متناسب باشد.

اجازه می دهد نظارت بر زیرساخت ها در هر دو تنظیمات IAaS مبتنی بر ابر AWS و لاجورد, صرفنظر از موقعیت مکانی فیزیکی یا راه اندازی ، به مدیران اجازه می دهد کنترل خود را در کل شبکه خود انجام دهند. نظارت بر مجازی سازی همچنین امکان دسترسی به سرور و برنامه را فراهم می کند و تطبیق پذیری مورد نیاز خود را در اکثر قریب به اتفاق طرح های شبکه و خدمات متناسب می کند.

کشف دارایی خودکار و یک موجودی فعال کمک می کند تا شبکه های پیچیده حتی در این نرم افزار نسیم ایجاد شوند ، و محصول SolarWinds امکان نظارت بر عملکرد ذخیره سازی را فراهم می کند تا از دسترسی صاف به داده ها در سکوهای بزرگ ذخیره سازی اطمینان حاصل کند. این نرم افزار قادر به کمک است تشخیص و شناسایی علت اصلی مشکلات کاربرد برای راه حل های سریع برای مسائل بالقوه.

به عنوان بخشی از بستر بزرگتر Orion, سرور SolarWinds و مانیتور برنامه می تواند با سایر محصولات ترکیب شود تا مدیریت جامع را در مورد عملکرد وب ، شبکه ، پایگاه داده و پیکربندی و نظارت بر منابع مجازی ایجاد کند. SolarWinds ارائه می دهد بارگیری 30 روزه رایگان برای ارزیابی در سایت آنها.

سرور SolarWinds و برنامه MonitorDownload آزمایشی 30 روزه رایگان

2. مانیتور شبکه Paessler PRTG (آزمایشی رایگان)

12 بهترین ابزار نظارت بر عملکرد سرور و برنامه ها

مانیتور شبکه Paessler PRTG یک راه حل نظارت بر عملکرد بسیار قابل تنظیم است که انعطاف پذیری آن را تا تمام زمان به سیستم قیمت گذاری خود گسترش می دهد. با یک نسخه رایگان ارائه دهنده 100 حسگر رایگان ، این می تواند باشد گزینه خوبی برای شبکه هایی است که با گذشت زمان مقیاس خواهند گرفت بدون شکستن بانک.

هر منبع نظارت شده در یک دستگاه خاص یک "سنسور" در نظر گرفته می شود. به عنوان نمونه ، نظارت بر استفاده از CPU روی یک سرور یک سنسور واحد خواهد بود. PRTG تخمین می زند که بیشتر دستگاه ها به هر 4 تا 7 سنسور نیاز دارند ، بنابراین حتی نسخه رایگان آن می تواند برای شبکه های کوچک و متوسط ​​کار کند.

کشف خودکار دستگاه امکان استقرار سریع را فراهم می کند, و PRTG می تواند در سایت نظارت داشته باشد یا مبتنی بر ابر منابع. هشدارهای سفارشی و پهنای باند پهنای باند جزئیات مهم در مورد کاهش سرعت شبکه و برنامه را ارائه دهید. گسترده طیف وسیعی از گزینه های ارائه داده به تجزیه و تحلیل اطلاعات عملکرد اصلی به روشی که برای کاربران آن معنا پیدا کند ، کمک کند.

قیمت گذاری نرم افزار مبتنی بر این است که تعداد زیادی از این سنسورها در یک شبکه مستقر می شوند و رده های مختلف قیمت آن بر اساس سنسورهای کل است. می توانید بارگیری و ارزیابی کنید مانیتور شبکه PRTG در یک آزمایش 30 روزه رایگان از سایت Paessler.

Paessler PRTG Network MonitorDownload آزمایشی 30 روزه رایگان

3. Site24x7 سرور مانیتورینگ (آزمایش رایگان)

12 بهترین ابزار نظارت بر عملکرد سرور و برنامه ها

Site24x7 یک مانیتور زیرساخت مبتنی بر ابر است که در بسته های متناسب برای نظارت بر وب سایت ، نظارت بر زیرساخت ها و نظارت بر عملکرد برنامه ها در دسترس است.

از آنجا که این نرم افزار مانیتورینگ در ابر مستقر است ، نیازی به نصب آن در سایت ندارید و بنابراین با استفاده از این سیستم نیازهای فضای سرور خود را افزایش نمی دهید. همچنین لازم نیست در ساختمان همان سرورهای خود باشید تا از 24 × 7 استفاده کنید ، بنابراین کابل فعالیت نظارت بر روی سایتهای از راه دور و سرورهای ابری است. سیستم مانیتورینگ سرورها را کنترل می کند پنجره ها, سرور ویندوز, لینوکس, FreeBSD, و سیستم عامل مک. همچنین می تواند با مجازی سازی های ایجاد شده توسط مایکروسافت Hyper-V و VMware کار کند و همچنین می تواند ظروف داکر را نظارت کند. سرور ابر در حال اجرا است مایکروسافت لاجورد و خدمات وب آمازون (AWS) همچنین توسط Site24x7 قابل نظارت است.

وضعیت سرور نظارت شده توسط Site24x7 شامل موارد زیر است عملکرد CPU, ظرفیت حافظه, استفاده از فضای دیسک, و میزان فعالیت رابط شبکه. می تواند با آن ادغام شود دایرکتوری فعال و مدیریت کنید Syslog و ورود به سیستم Windows سوابق.

مانیتور برنامه در Site24x7 قادر به ردیابی عملکرد دیتابیس ها ، سرورهای وب و سرورهای ایمیل است. این نرم افزار همچنین قادر است عملکرد کلیه نرم افزارهای در حال اجرا روی یک سرور را تجزیه و تحلیل کند و از سطح کد پایین بیاید. آنالایزر کد به دنبال فرآیندهای ناکارآمد است که در آن نوشته شده است جاوا, node.js, یاقوت روی ریل, و PHP. آستانه های هشدار عملکرد برنامه به طور مداوم توسط Site24x7 از طریق یک فرایند یادگیری ماشین مبتنی بر هوش مصنوعی مورد تجدید نظر قرار می گیرند.

Site24x7 به صورت اشتراکی ، ماهانه یا سالانه از طریق آن هزینه دریافت می شود. بسته نرم افزار شامل سرور و نظارت بر برنامه است و می توانید از آن استفاده کنید محاکمه رایگان 30 روزه.

Site24x7 سرور MonitoringStart آزمایشی 30 روزه رایگان

4. Atera (دادگاه رایگان)

12 بهترین ابزار نظارت بر عملکرد سرور و برنامه ها

آترا مانیتور سیستم است که است طراحی شده برای استفاده توسط ارائه دهندگان خدمات مدیریت شده (MSP). این یک پلتفرم مبتنی بر ابر است که هر دو را با هم ترکیب می کند نظارت و مدیریت از راه دور (RMM) خدمات و اتوماسیون خدمات حرفه ای (PSA) کارکردهایی که MSP ها برای اجرای مشاغل خود استفاده می کنند.

آترا سرورهای حسابرسی به محض اینکه برای یک مشتری جدید به خدمت گرفته می شود. این نظارت بر پردازنده ، حافظه و پورت های سرور نظارت می کند تا مطمئن شود آنها به تمام ظرفیت و عملکرد آنها آسیب نمی رسانند. این ابزار همچنین موجودی از تمام نرم افزارهای نصب شده بر روی سرورها را در اختیار شما قرار می دهد و با مجوزهایی که مشتری در اختیار دارد مطابقت دارد. موجودی نرم افزار نیز پشتیبانی می کند به روز رسانی نرم افزار و مدیریت پچ سیستم.

مانیتورهای Atera بر عملکرد و عملکرد برنامه های کاربردی مانند مواردی نظار نظارت دارند سیستم های مدیریت پایگاه داده و سرورهای وب و ایمیل. ترکیبی از مانیتورهای شبکه ، سرور و برنامه ها این ابزار را به یک سیستم ایده آل برای پیگیری عملکرد مجازی سازی تبدیل می کند. Atera مخصوصاً ماهر و نظارت دارد Hyper-V پیاده سازی ها.

پلت فرم Atera است تحویل از ابر - MSP نیازی به نصب هیچ نرم افزاری ندارد. تکنسین های MSP از طریق یک مرورگر وب استاندارد یا به داشبورد Atera دسترسی پیدا می کنند یک برنامه ویژه تلفن همراه. همانطور که برای نظارت بر سیستم های از راه دور در نظر گرفته شده است ، سرویس Atera قادر به ارائه شبکه های چند سایت است و همچنین می تواند سرورهای ابری را رصد کند.

Atera یک سرویس اشتراکی است که در هر ماه برای هر تکنسین شارژ می شود. همچنین نرخ اشتراک سالانه نیز وجود دارد که ارزانتر عمل می کند. میتونی به دستش بیاری یک محاکمه رایگان 30 روزه برای تست Atera قبل از اشتراک.

آزمایشی 30 روزه AteraStart رایگان

5. LibreNMS

12 بهترین ابزار نظارت بر عملکرد سرور و برنامه ها

یک نرم افزار محبوب منبع باز NMS, LibreNMS اولین ورودی کاملاً رایگان در این لیست است. آن دارد یک پایگاه دانش دقیق و گسترده برای کمک به کاربران جدید به نرم افزار عادت کرده اند. سالها همکاری و همکاری متداول جامعه منجر به پلاگین های بیشمار ، تغییرات و پیاده سازی های LibreNMS شده است.

کشف خودکار شبکه توسط طیف وسیعی از افزونه ها پشتیبانی می شود طراحی شده برای پیکربندی دستگاه, نظارت بر عملکرد, و عملکرد مداوم. اکسیده شده, RANCID, و نیسن فقط تعداد معدودی هستند افزونه های محبوب که به راحتی با یک سیستم مدیریت جامع شبکه با LibreNMS جفت می شوند.

LibreNMS همچنین از دسترسی به سیستم عامل از طریق یک دستگاه همراه با یک برنامه Android و iOS در دسترس پشتیبانی می کند. این امر باعث می شود تا سرپرستان حتی اگر دور از دفتر باشند بر روی شبکه های خود کنترل کنند. رای گیری توزیع شده است به LibreNMS امکان مقیاس و مقیاس حتی برای شبکه های بزرگ ارائه می دهد.

به عنوان نرم افزار منبع باز, LibreNMS دارای عمق و انعطاف پذیری بسیار زیادی است ، اما بیشتر مزایای آن از طرف کاربران با تجربه و زمان غوطه ور شدن در قسمتهای کوچک LibreNMS حاصل می شود. در حالی که غوطه ور شدن در پایگاه رمزنگاری LibreNMS به هیچ وجه الزامی نیست ، اکثر نقاط قوت آن می درخشد وقتی که توسط افرادی انجام می شود که نمی ترسند دست خود را کثیف کنند. برای شروع ، اسناد نصب را مطالعه کنید.

6. ManageEngine OpManager

مدیریت تصویر تصویر OpManager

مدیر مدیریت شرکت OpManager یک ابزار اختصاصی برای نظارت بر عملکرد و زیرساخت ها است. فراهم می کند نظارت بر عملکرد مقیاس گذاری در طیف وسیعی از دستگاه ها و شامل کلیه آمارهای استاندارد نظارت بر عملکرد ، از جمله استفاده از CPU ، حافظه ، ذخیره سازی و موارد دیگر می باشد.

مهمترین نقطه فروش مدیریت EnEngine برای OpManager گنجاندن آن در خانواده بزرگتر محصول ManageEngine و ساختن آن است یک سیم پیچ تک در یک چرخ بزرگتر از محصولات شبکه. این محصول می تواند کاملاً به عنوان یک محصول مستقل عمل کند اما با این هدف طراحی شده است که از دیگر نرم افزار های ManageEngine برای مدیریت جامع شبکه های بزرگتر استفاده شود..

OpManager همچنین دارای ویژگی هایی است آمار پایگاه داده PGSQL, دادن DBA اطلاعات دقیق در مورد عملکرد و زمان پرس و جو در شبکه های بزرگ. این ابزار به شبکه های پرمحتوا داده ای که به شدت به پایگاه های داده وابسته هستند یک ابزار ارزشمند کمک می کند کاهش زمان پرس و جو و بهبود بهره وری.

OpManager شامل یک مقدار عادلانه است سفارشی سازی به لحاظ تنظیمات نظارت و هشدارهای سفارشی, فقط به مدیران و اطلاعات و هشدارهای لازم برای اجرای مؤثر شبکه های خود کمک می کنند. ManageEngine ارائه می دهد محاکمه رایگان 30 روزه برای ارزیابی بارگیری کنید.

7. OpenNMS

12 بهترین ابزار نظارت بر عملکرد سرور و برنامه ها

دومین ورودی منبع باز در این لیست, OpenNMS یک نرم افزار مدیریت شبکه با ابزار زیادی و یک پایگاه کاربر اختصاصی است. دو توزیع انشعاب OpenNMS وجود دارد که هرکدام مزایای منحصر به فرد خود را دارند.

اولین, نصف النهار, توزیع استاندارد OpenNMS است. در اصل "انتشار پایدار" OpenNMS است و ویژگی های آن را دارد بیشترین پشتیبانی از محصول و جامعه از دو نسخه. اکثر کاربران OpenNMS اجرای Meridian را انتخاب می کنند.

توزیع دوم است افق. این سادگی می تواند به عنوان یک بستر بتا برای فناوری ها ، ایده ها و کاربردهای جدید توصیف شود. وجود دارد مستندات به میزان قابل توجهی کمتر است و پشتیبانی انجمن از Horizon ، زیرا اکثر کاربران برای Meridian رمزگذاری و مستندسازی می کنند. این نمونه حاشیه خونریزی چارچوب منبع باز OpenNMS را نشان می دهد.

ویژگی های OpenNMS نظارت بر سرویس قابل تنظیم, مدیریت اجرایی از طریق طیف وسیعی از پروتکل های استاندارد ، و اجازه می دهد تا هشدارهای سفارشی. کشف خودکار شبکه همراه با کشف توپولوژی کمک می کند تا راه اندازی سریع و آسان همراه با بینش های اضافی در چارچوب شبکه اختصاص داده شده آن.

OpenNMS همچنین با وجود تعداد قابل توجهی از مستندات از جامعه خود ، به راحتی در زیرساخت های موجود ادغام می شود ، تا بتواند در تنظیم آسان و ادغام در یک بستر موجود کمک کند. برای شروع ، اسناد نصب را مطالعه کنید.

8. Gold WhatsUp

نقشه شبکه طلای WhatsUp

WhatsUp Gold یک سیستم عامل ویژه نظارت بر عملکرد با تعداد زیادی گزینه های شخصی سازی در رابط کاربری آن است. این ویژگی ها آسان برای استفاده ، رابط بصری که می تواند برای نمایش مقادیر مختلف اطلاعات سفارشی شود. این نمایشگر همچنین می تواند به گونه ای تنظیم شود که اطلاعات به صورت جابجایی انجام شود و فقط توسط کسانی که به آن احتیاج دارند قابل دسترسی است. شما به راحتی می توانید انواع خاصی از اطلاعات را پیکربندی کنید تا در تیم هایی که به آنها بیشترین نیاز را دارند نشان داده شود.

WhatsUp Gold همچنین دارای اتوماتیک است نقشه برداری لایه 2/3 شبکه برای کمک به تنظیم یک تصویر جامع از شبکه کاری فعلی. این نقشه شبکه در a نشان داده می شود صفحه نمایش راحت می سازد کشف خطای احتمالی یا تنگناهای عملکرد یک کار ساده است.

یکی از ویژگی های اصلی واتس اپ طلای آن است توانایی نظارت و هشدار فعالانه چه زمانی مناطق مشکل دار سرهای زشت خود را عقب بزنید. طراحی گردش کار هوشمند به شما کمک می کند تا در صورت لزوم این هشدارها را به خط مقدم بکشاند تا مسائل احتمالی به سرعت و بدون وقفه در سرویس رفع شود. نسخه آزمایشی رایگان را از سایت آنها بارگیری کنید.

9. OP5

مانیتور OP5

به طور خاص طراحی شده است که به عنوان یک مورد استفاده قرار گیرد مقیاس سازمانی راه حل نظارت بر عملکرد شبکه, OP5 محیط های گسترده شبکه را بسیار خوب اداره می کند. همه چیز از داشبورد خود گرفته تا نمایشگر نقشه برداری شبکه ای آن ، به شخصی سازی موجود در نرم افزار به استفاده در نظر گرفته شده از OP5 به عنوان یک سیستم عامل نظارت در مقیاس ارائه دهنده خدمات اشاره دارد.

نمونه بارز این موارد OP5 است نمای کلان گره های شبکه تحت نظارت. ویجت نقشه موجود می دهد تصویری واقعی و جهانی از چگونگی ارتباط هر سیستم بر اساس موقعیت جغرافیایی.

انعطاف پذیری OP5 ناشی از گنجاندن آن است ابزارک هایی که می توانند از داشبورد مرکزی اضافه یا حذف شوند, دادن اطلاعات كامل به مديران بر ميزان اطلاعات نشان داده شده. این ابزارک ها را می توان در پیکربندی کرد نمایش اطلاعات محفظه به بخش های مختلف برای کمک به پرسنل تمرکز روی داده های مهم.

گزارش تصویری اطلاعات دقیقی در مورد تنگناهای بالقوه یا مناطق مشکل دار ارائه می دهد. این نمایش های بصری شامل نمودارها و نمودارها برای به دست آوردن یک تصویر واضح از زمان و کجا می تواند یک مسئله بوجود آید.

نظارت بر افزونگی اضافی به تقویت بیشتر کمک می کند OP5 است هدف طراحی از بودن یک مرحله ای برای نظارت بر شبکه در مقیاس سازمانی نیاز دارد. در صفحه بارگیری آنها اطلاعات بیشتری کسب کنید.

10. ایچینگا 2

ایچینگا

یکی دیگر از ابزارهای نظارت بر عملکرد منبع باز, Icinga 2 طراحی شده است تا نظارت بر عملکرد قوی در حالی که مقدار کمتری از منابع سیستم را مصرف می کنید. Icinga در تعدادی از انواع مختلف و توزیع های مختلف ، انعطاف پذیری زیادی را در یک بسته کاملاً رایگان نشان می دهد..

قادر به ادغام با سایر ابزارهای منبع باز منبع محبوب هستند, Icinga 2 می تواند بخشی از یک راه حل کامل نظارت بر عملکرد شبکه را تشکیل دهد مقیاس پذیر تقریباً به هر اندازه. سفارشی سازی پویا در درون خود نرم افزار ، همراه با تنظیمات عملکرد مبتنی بر قوانین به مدیران اجازه می دهد تا نصب Icinga را برآورده کنند تا نیازهای آنها را برآورده سازد.

Icinga 2 به طور موثری از منابع سیستم استفاده می کند تا بتواند جای پای منبع برهنه را ایجاد کند ، در حالی که هنوز هم نظارت و آمار عملکرد سازمانی را ارائه می دهد. داده های عملکردی دقیق ، کاربران را به سمت مناطق مشکل بالقوه راهنمایی می کند ، و یک سیستم هشدار جامع به مدیران هشدار می دهد که قریب الوقوع فاجعه باشند.

به عنوان یک ابزار منبع باز ، بخش عمده ای از انعطاف پذیری Icinga در آن قرار دارد انواع مختلف و افزونه است که می تواند با استفاده از نرم افزار استفاده می شود. حتی بدون ترفند و تحقیق گسترده, Icinga 2 به عنوان یک راه حل نظارت بر عملکرد جعبه فوق العاده توانا است ، اما علاقه مندان به منبع باز از همه کارایی اضافی که فلسفه طراحی ارائه می دهد استقبال می کنند. برای اطلاعات بارگیری و نصب از مخازن آنها در Github بازدید کنید.

11. آنتوریس

مانیتور سرور Anturis

آنتوریس پلت فرم نظارت بر عملکرد را ارائه می دهد اجرای مبتنی بر ابر SaaS. این امر باعث می شود تا برخی سرگرمی های بی نظیر برای مدیران شبکه که به دنبال یک سیستم مانیتورینگ تلفن همراه هستند ، همکاری کنند. Anturis گزینه هایی را برای استقرار هر دو عامل و عامل کمتر دارد ، و این امر برای محیط های شبکه ای بسیار همراه مفید و یا به عنوان یک پلتفرم پل برای کار در تنظیمات شبکه های روان تر بسیار مفید است..

مانند سرویس مبتنی بر ابر خود ، منطقی است آنتوریس قادر بودن خدمات مبتنی بر ابر را رصد کنید, و قادر به انجام این کار است با حداقل تنظیم. این برنامه می تواند در چندین مکان جغرافیایی نظارت کند و فلسفه طراحی خود را تقویت کند که بتواند زیرساختهای شبکه بسیار پیچیده و کاملاً پیچیده را کنترل کند. این همچنین به عنوان یک نرم افزار عملکرد پوسته پوسته شدن که قادر به نظارت بر شبکه بزرگ است ، به آن نمره خوبی می دهد.

طیف وسیعی از اعلان های سفارشی و روش های تحویل هشدار دهید تا مدیران از جزئیات کلیدی و سیستمهای مهم که برای خدمات مداوم مورد توجه قرار می گیرند ، مطلع شوند. Anturis می تواند معیارهای عملکردی استاندارد را در سرورها ردیابی کرده و شبکه ها را برای ترافیک نظارت کند تا پهنای باند را بهبود ببخشد و به شناسایی مناطق مشکل ساز در صورت نیاز به تغییر کمک کند. Anturis طیف وسیعی از برنامه های رایگان و پرداخت شده متناسب با نیاز شبکه شما.

12. LogicMonitor

LogicMonitor

یکی دیگر SaaS مبتنی بر ابر راه حل نظارت بر عملکرد, LogicMonitor همان مزایای انعطاف پذیر را به محیط های شبکه پویا می دهد که می توانند از یک برنامه نظارت بر موبایل استفاده کنند. توانا به به سرعت مستقر شد و استفاده از کشف خودکار دستگاه, LogicMonitor می تواند میزان استفاده از منابع را در زیرساخت های داخلی و مبتنی بر ابر تجزیه و تحلیل کند.

آ داشبورد سفارشی می تواند اطلاعات را به صورت جداگانه در اختیار شما قرار دهد تا اطلاعات را به گروه ها یا پرسنلی که بیشترین میزان به آنها احتیاج دارند ، ارائه دهد. با طیف گسترده ای از گزینه های ارائه داده, این اطلاعات می توانند سفارشی شوند تا به سرعت جزئیات مهم در مورد آنها ارائه شود آمار استفاده, بارهای سیستم, و عملکرد برنامه.

هشدار انعطاف پذیر و امکان نظارت و تجزیه و تحلیل پیکربندی های شبکه در زمان واقعی ، ابزار دیگری را در اختیار شما قرار می دهد LogicMonitor. این می تواند به طور فعال تغییرات پیکربندی را رصد کند و به دنبال تأثیرات عملکرد برای کمک به دادن شبکه های در حال تغییر است که بینش ارزشمندی درمورد سلامت کلی شبکه دارند.. LogicMonitor محاکمه رایگان 14 روزه را در وب سایت خود ارائه می دهد.

انتخاب سرور و ابزار کنترل برنامه ها

سرور SolarWinds و مانیتور برنامه و مانیتور شبکه PRTG دو ابزار برتر عملکرد در این لیست هستند. تنوع زیرساخت هایی که می توانند از آنها نظارت کنند ، باعث شده است تا آنها را کنترل کنیم دو تا از بهترین ابزارهای نظارت بر عملکرد در جهان.

سرور SolarWinds و مانیتور برنامه می تواند سخت افزار را نیز کنترل کند AWS و لاجورد IaaS زیر ساخت.

مانیتور شبکه PRTG خاص خود را دارد سنسورهای منحصر به فرد که می توانید برای نظارت بر ابزارهای فردی بارگیری کنید. برای سازمانهای کوچکتر, مانیتور شبکه PRTG یک انتخاب ویژه عالی است دلیل آن این است که یک نسخه رایگان وجود دارد که حداکثر 100 سنسور را پشتیبانی می کند. 100 سنسور شبکه های کوچکتر را بدون برچسب قیمت سنگین که با محصولات نظارت بر شبکه همراه است پوشش می دهد.

گفتنی است که هر دو ابزار راحتی جدول را نیز به ارمغان می آورند. مانیتور شبکه PRTG و سرور SolarWinds و مانیتور برنامه هرکدام دارای ویژگی autodiscovery هستند تا بتوانند بطور خودکار دستگاههای موجود در شبکه خود را شناسایی کنند. Autodiscovery اطمینان می دهد که همیشه با جدیدترین نسخه محیط شبکه خود کار می کنید.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

49 − = 47

Adblock
detector