12 بهترین ابزار و نرم افزار مانیتورینگ سخت افزار

12 بهترین ابزار و نرم افزار مانیتورینگ سخت افزار

آیا تا به حال در مورد سخت افزار معیوب آسیب دیده به تجارت خود فکر کرده اید؟ فقط یک خرابی سخت افزاری می تواند تأثیر مخربی بر بهره وری شما داشته باشد و دستگاه های اصلی را از کار خارج کند. چالش این است که هنگام خرابی هر سخت افزاری ، همیشه تشخیص آن آسان نیست. استفاده از نرم افزار مانیتورینگ سخت افزاری برای ردیابی مشکلات زود هنگام برای آنلاین بودن بسیار مهم است.

علل خرابی سخت افزار از بدافزار تا پیری متغیر است. اجرای نرم افزار نظارت بر سخت افزار برای به دست آوردن دید نسبت به عملکرد دستگاه ضروری است. در این مقاله ، ما می خواهیم به 12 بهترین نرم افزار نظارت بر سخت افزار در بازار بپردازیم.

ما درباره هر یک از ابزاری که در زیر ارائه می دهیم به جزئیات زیادی می رسیم ، اما اگر شما فقط برای یک نگاه سریع وقت دارید ، در اینجا لیست ما از بهترین مانیتورهای سخت افزاری:

 1. سرور SolarWinds & مانیتور برنامه (آزمایش رایگان) رهبر صنعت از ارائه دهنده مجموعه ای از ابزارهای نظارت بر زیرساختها. بر روی سرور ویندوز اجرا می شود.
 2. مدیر برنامه های کاربردی ManageEngine (دادگاه رایگان) این ابزار فقط برنامه ها را نظارت نمی کند بلکه وضعیت سرور را نیز تحت پوشش قرار می دهد. این نرم افزار روی ویندوز سرور و لینوکس نصب می شود.
 3. مانیتور شبکه Paessler PRTG (آزمایش رایگان) شبکه ، سرور و ابزار کنترل نظارت بر برنامه که می تواند با انتخاب کدام سنسورها به درستی تنظیم شود.
 4. Atera (دادگاه رایگان) بسته نظارت و مدیریت سیستم مبتنی بر ابر با هدف ارائه دهندگان خدمات مدیریت شده که می توانند سخت افزارها را در یک شبکه نظارت کنند.
 5. Zabbix مانیتور زیرساخت آزاد و منبع باز با رابط کاربری جذاب. نصب بر روی لینوکس.
 6. HWMonitor سیستم نظارت سخت افزاری اساسی. در نسخه های رایگان و پولی موجود است.
 7. HWiNFO مانیتور شبکه در زمان واقعی که بر وضعیت دستگاه متمرکز است. بر روی ویندوز اجرا می شود.
 8. مانیتور سخت افزار را باز کنید مانیتور سخت افزار منبع آزاد و منبع باز که در ویندوز و لینوکس نصب می شود.
 9. AIDA64 مانیتور سخت افزاری و نرم افزاری با هدف SME.
 10. مونیت مانیتور سرور با تجسم وضعیت عالی.
 11. WhatsUp Gold مانیتور زیرساخت شبکه که شامل وضعیت دستگاه دارای کدگذاری زنده و زنده در نقشه توپولوژی شبکه است. نصب بر روی ویندوز سرور.
 12. SysGauge گزارش از وضعیت کلیه تجهیزات متصل به شبکه. در نسخه های رایگان و پولی موجود است. بر روی ویندوز اجرا می شود.

بهترین مانیتورهای سخت افزاری

نرم افزار مانیتورینگ سخت افزار یک پلت فرم متمرکز برای نظارت بر سلامت و عملکرد دستگاههای متصل به شما ارائه می دهد. این ابزارها نمایشگرهای بصری را ارائه می دهند که اشکالات مربوط به اعلان ها و زنگ های هشدار را برجسته می کنند. یک ابزار مانیتورینگ سخت افزاری برای رفع مشکلات زود هنگام و کاهش احتمال گره یا سرور کاهش می یابد. ما 12 مورد از بهترین ابزارهای زیر را بر اساس ویژگی ها ، مزایا ، سهولت استفاده و عملکرد کلی آنها ارائه می دهیم.

1. سرور SolarWinds & مانیتور برنامه (آزمایش رایگان)

تصویر صفحه مانیتور سرور و برنامه SolarWinds

سرور SolarWinds & مانیتور برنامه ابزاری برای نظارت بر سخت افزار است که می تواند مشکلات عملکرد را در سراسر شبکه شناسایی کند. ابزار می تواند نظارت بر پردازنده, حافظه, فضای دیسک, سرعت فن, و منبع تغذیه. تمام این اطلاعات به صورت داشبورد به شما نشان داده می شود که دید کاملی نسبت به وضعیت شبکه و استفاده از برنامه های ویندوز ، برنامه های لینوکس و منابع سرور اعم از مکان در فضای داخلی و یا ابری فراهم می کند. شما می توانید نظارت کنید لاجوردی, AWS IaaS, PaaS و SaaS خدمات.

فرآیند نصب ارائه شده توسط SolarWinds Server & برنامه مانیتور بسیار سبک وزن است. می توانید نصب را شروع کنید و دستگاهها را بطور خودکار کشف کنید به شبکه شما متصل شد. کمتر از یک ساعت طول می کشد تا بتوانید محیط محلی خود را کنترل کنید.

پس از اتمام نصب ، می توانید مانیتورهایی را که مستقر می کنید برای مدیریت محیط خود تنظیم کنید. جادوگر مانیتور کامپوننت به شما کمک می کند تا انتخاب کنید که چه سرویس یا برنامه ای را که می خواهید نظارت کنید. با داشتن این سطح از کنترل ، اطمینان حاصل می کنید که در کل پشته سخت افزاری خود ، دید کاملی دارید.

سرور SolarWinds & Application Monitor یک انتخاب طبیعی برای آن دسته از SME است که به دنبال نرم افزار نظارت سخت افزاری کم اما با کارایی بسیار مؤثر هستند. قیمت سرور SolarWinds & مانیتور برنامه با قیمت 2،995 دلار شروع می شود. می توانید بارگیری کنید محاکمه رایگان 30 روزه نسخه.

سرور SolarWinds & برنامه MonitorDownload آزمایشی 30 روزه رایگان

2. مدیر برنامه های کاربردی ManageEngine (دادگاه رایگان)

12 بهترین ابزار و نرم افزار مانیتورینگ سخت افزار

مدیر برنامه های کاربردی ManageEngine یک بستر نظارت زیرساختی است که برای نظارت بر وضعیت برنامه ها و سخت افزار طراحی شده است. مواردی که می توانید با استفاده از این ابزار نظارت کنید ، شامل موارد زیر است حافظه, داده پیکربندی CPUداده های دیسکدرجه حرارتسرعت فن CPU, و امتیاز منبع تغذیه. سلامتی این عناصر را می توان با یک دکمه سبز یا قرمز مشخص کرد.

ManagerEngine Applications Manager همچنین از هشدارها برای هشدار به شما در صورت عدم موفقیت یک قطعه سخت افزار استفاده می کند. می توانید هشدارهایی را ارسال کنید که سخت افزار در دسته های زیر قرار می گیرد ارسال شود؛ هشداربحرانیناموفقتخریب شدهخطا, و قابل بازیابی نیست. این هشدارها برای به وجود آوردن سر شما قبل از نقص دستگاه فوق العاده است.

تجربه نظارت ارائه شده توسط مدیر برنامه های کاربردی ManageEngine مخصوصاً برای سازمان هایی با طیف متنوعی از برنامه ها مناسب است. این ابزار می تواند سخت افزار شبکه ، ماشین های مجازی ، سرورهای وب و برنامه های ابری را از طریق یک پلتفرم نظارت کند. از نظر پهنای باند, این ابزار می تواند تا 50،000 برنامه را رصد کند.

ManagerEngine Applications Manager برای حداکثر 5 برنامه یا سرور رایگان است. دو نسخه اصلی پرداخت شده وجود دارد. نسخه حرفه ای و Enterprise Edition. نسخه حرفه ای با قیمت 945 دلار (747 پوند) برای 25 مانیتور آغاز می شود و Enterprise Edition با قیمت 9،595 دلار (7،586 پوند) برای 250 مانیتور شروع می شود. نیز وجود دارد نسخه آزمایشی 30 روزه رایگان.

مدیریت برنامه های کاربردی ManagerEnd آزمایشی 30 روزه را بارگیری کنید

3. مانیتور شبکه Paessler PRTG (آزمایش رایگان)

مانیتور شبکه PRTG

مانیتور شبکه Paessler PRTG یکی دیگر از ابزارهای نظارت بر سخت افزار است که تعادل بین عمق و دسترسی را نشان می دهد. با مانیتور شبکه PRTG می توانید نظارت کنید پردازندهرم, و هارد دیسک دستگاه های شبکه. این نرم افزار از محصولاتی از جمله فروشندگان IBM ، Cisco ، Dell ، Synology و Linksys پشتیبانی می کند. تمام داده های عملکرد را می توان فوراً از طریق داشبورد روی صفحه مشاهده کرد.

با این حال ، شما لازم نیست که فقط به کامپیوتر وصل شوید تا بدانید که چه اتفاقی می افتد. PRTG Network Monitor دارای سیستم هشدار است که در صورت بروز مشکلی در محیط شما ، اعلان را از طریق ایمیل یا پیامک برای شما ارسال می کند. به عنوان مثال ، می توانید پیکربندی هشدارها اگر فضای دیسک خیلی کم شود ، ارسال می شود.

روند تنظیم با این ابزار نیز کاملاً ساده است. می توانید برنامه را تنظیم کنید محدوده IP پینگ برای پیدا کردن دستگاه های متصل به شبکه شما. اگر می خواهید از منظر جغرافیایی عیب یابی کنید ، می توانید نقشه های شبکه خود را با ویرایشگر کشیدن و کشیدن بسازید.

PRTG Network Monitor بسته به تعداد حسگرهایی که می خواهید از آنها استفاده کنید مقیاس قیمت گذاری انعطاف پذیر را اجرا می کند. این ابزار برای کمتر از 100 سنسور رایگان است اما فراتر از آن نقطه ، شما باید بازی کنید. نسخه های پرداخت شده از PRTG Network Monitor با 500 سنسور و 1 نصب سرور از 1600 دلار (1265 پوند) شروع می شود. همچنین وجود دارد نسخه آزمایشی 30 روزه رایگان.

Paessler PRTG Network MonitorDownload آزمایشی 30 روزه رایگان

4. Atera (دادگاه رایگان)

12 بهترین ابزار و نرم افزار مانیتورینگ سخت افزار

آترا یک سیستم عامل نظارت بر سیستم است که به خصوص برای ایجاد شده است ارائه دهندگان خدمات مدیریت شده (MSP). این سرویس از ابر ارائه می شود ، که تقریباً تمام نیازهای سخت افزاری را از سایت شخصی MSP حذف می کند. دسترسی به کنسول سیستم ، هم برای مدیران MSP و هم برای تکنسین های آنها انجام می شود هر مرورگر وب استاندارد. Atera همچنین برنامه های رایگان تولید می کند تا مشتریان بتوانند از سیستم خود استفاده کنند دستگاه های تلفن همراه.

این سرویس وضعیت دستگاه های شبکه ، نقاط پایانی و سرور را بررسی می کند. علاوه بر نظارت بر سخت افزار ، Atera همچنین قادر به ردیابی و بهبود عملکرد برنامه های کاربردی از جمله پایگاه داده و سرورهای وب و ایمیل است..

به عنوان یک سرویس مبتنی بر ابر که از دسترسی از راه دور پشتیبانی می کند ، Atera قادر به برقراری ارتباط با منابع مشتری از جمله مبتنی بر ابر است AWS یا لاجوردی سرورها - سیستم Atera در واقع در سرورهای لاجورد مستقر است. سیستم مانیتور شده فقط به یک عامل نصب شده روی آن احتیاج دارد.

Atera شامل می شود یک پورتال راهنما میز, که به تکنسین ها می دهد دسترسی از راه دور به نقاط پایانی برای تحقیق و راه حل های مشکل. بسته نیز شامل می شود یک سرویس دسک تاپ از راه دور که به کاربر نهایی اجازه می دهد اقدامات تکنسین را تماشا کند.

مشتریان Atera نیازی به پرداخت هزینه های نرم افزاری را ندارند ، که این یک مزیت بزرگ برای متخصصان مستقل پشتیبانی مستقل است و برای راه اندازی MSP بسیار جذاب است. در عوض ، MSP می پردازد اشتراک در هر تکنسین. این مدل قیمت گذاری باعث می شود Atera برای MSP ها در هر اندازه مناسب باشد و برای ارائه دهندگان خدمات به سرعت گسترش می یابد. هنگامی که یک MSP به ظرفیت کامل می رسد و کارمندان جدید را استخدام می کند ، فقط باید تعداد مناسبی از اشتراک های Atera را اضافه کند تا این تکنسین های جدید کاملاً به کار گیرند..

اشتراک Atera نیز شامل قدرت پردازش و ذخیره سازی در سرورهای ابری است, بنابراین این یک معامله بسیار مقرون به صرفه است می توانید سیستم Atera را در a امتحان کنید محاکمه رایگان 30 روزه.

آزمایشی 30 روزه AteraStart رایگان

5. Zabbix

تصویر Zabbix

Zabbix ابزاری برای نظارت بر شبکه است که می تواند در دسترس بودن سخت افزار را ردیابی کند. Zabbix به طور خودکار دستگاههای موجود در هنگام تنظیم را کشف می کند و تشخیص می دهد که دستگاه ها به چه صورت وصل شده یا از هم جدا شده اند. پس از اتصال ابزارها می توانید نظارت بر وضعیت سیستمفضای دیسکدمای دستگاهمنبع تغذیه, و وضعیت فن سخت افزار شبکه. همچنین الگوهای خارج از جعبه برای نظارت بر سرورهای محبوب تولیدکننده هایی مانند IBM ، Lenovo ، Dell ، Linux ، Solaris و Hewlett Packard Enterprise وجود دارد..

برای به روز کردن شما می توانید هشدارها را از طریق آن جستجو کنید پست الکترونیکپیامکجابجاییاسکریپت های سفارشی یا پیام رسان. پیام های هشدار را می توان بر اساس گیرنده شخصی سازی کرد. به عنوان مثال ، شما می توانید تاریخ و زمان را سفارشی کنیدنام میزبان, مقدار کالامقادیر محرکپروفایل میزبانماکروهای کاربر و تاریخچه تشدید.

تجسم ارائه شده در Zabbix نیز دارای درجه یک است. می توانید نمودارهای سخت افزاری را که به طور خودکار تازه می شود مشاهده کنید. به عنوان مثال ، می توانید نمودارهای بار پردازنده را مشاهده کنید و استفاده از پردازنده برای دیدن نحوه عملکرد دستگاهها همچنین می توانید گزارش های در دسترس بودن را برای نمایش سایر اعضای تیم خود ایجاد کنید.

یکی از نکات مهم فروش Zabbix این است که رایگان و منبع باز است. می توانید Zabbix را برای Red Hat Enterprise Linux ، CentOS ، Oracle Linux ، Ubuntu ، Debian ، SUSE Linux Enterprise Server و Raspbian بارگیری کنید. شما می توانید Zabbix را به صورت رایگان بارگیری کنید.

6. Cupid HWMonitor

12 بهترین ابزار و نرم افزار مانیتورینگ سخت افزار

Cupid HWMonitor یکی از پرکاربردترین ابزارهای نظارت بر سخت افزار در این لیست است. HWMonitor نظارت می کند وضعیت سلامتولتاژدرجه حرارت و وضعیت فن از دستگاههای متصل. اطلاعات در قالب لیست به شما نشان داده می شود که عملکرد دستگاه های متصل را تجزیه می کند. تمام خوانش داده ها در زمان واقعی نشان داده شده است ، بنابراین می توانید با عملکرد دستگاه های درون شبکه خود به روز باشید.

یکی از مزایای HWMonitor استفاده از آن آسان است. بعد از اتمام استارتاپ بطور خودکار نظارت بر شبکه خود را برای مشکلات عملکرد شروع کنید. پس از اتمام برنامه ، می توانید از ویژگی هایی مانند گزارش استفاده کنید تا اطلاعات بیشتری درباره سخت افزار و عیب یابی خود جمع کنید.

اگر بدون داشتن برخی از ویژگی های پیشرفته تر و تجسم سیستم عامل های دیگر به دنبال یک تجربه نظارت مستقیم سخت افزار هستید ، HWMonitor انتخاب خوبی است. این برنامه به صورت یک در دسترس است نسخه رایگان یا یک نسخه پرداخت شده (نسخه پرداخت شده قابلیت ورود به سیستم اضافی و عملکرد از راه دور را ارائه می دهد). می توانید HWMonitor را به صورت رایگان بارگیری کنید.

7. HWiNFO

12 بهترین ابزار و نرم افزار مانیتورینگ سخت افزار

HWiNFO ابزاری برای نظارت بر شبکه است که برای سخت افزار و نظارت بر سیستم استفاده می شود. پیشنهاد HWiNFOنظارت بر زمان واقعیخودت CPU های رایانهGPUصفحه اصلیدرایو, و لوازم جانبی. این ابزار برای شناسایی اینکه آیا دستگاه شما در حال گرم شدن یا عدم موفقیت دستگاه است ، هدایت می شود. در حالی که رابط کاربری کمی قدیمی است ، پیدا کردن اطلاعات مورد نیاز را آسان می کند.

اطلاعات جمع آوری شده توسط ابزار به بخش های مختلفی طبقه بندی می شوند. حافظهپردازندهمادربرداتوبوسدرایومانیتوربنادرشبکهسمعی, و آداپتور فیلم. طیف گسترده ای از دسته ها فعالیتهای نظارتی شما را در کل شبکه شما مشاهده می کند.

حتی اگر تجربه HWiNFO کمی اساسی تر از برخی ابزارهای دیگر در این لیست باشد ، اما هنوز سیستم هشدارهای خاص خود را دارد. هشدارها قابل تنظیم هستند و می توان آن را با پسوند به روز کرد. همچنین می توانید اطلاعات بیشتری را با آنها جمع آوری کنید XMLCSV, و گزارشات HTML با نمودارها و جداول قابل تنظیم کامل شوید.

برای شرکتهای کوچکتر که به مانیتور سخت افزاری ساده نیاز دارند ، HWiNFO یک انتخاب ایده آل است. HWiNFO در ویندوز 10 ، 8 ، 7 ، ویستا و XP کار می کند. اطلاعات بیشتری کسب کرده و در این لینک بارگیری کنید.

8- مانیتور سخت افزار را باز کنید

12 بهترین ابزار و نرم افزار مانیتورینگ سخت افزار

مانیتور سخت افزار را باز کنید یک راه حل نظارت بر سخت افزار منبع باز است که نظارت دارد بار پردازندهدرجه حرارت, سرعت فنولتاژ, و سرعت ساعت. می توانید عملکرد این عناصر را در قالب لیست مشاهده کنید. آخرین بروزرسانی برای Open Hardware Monitor در سال 2016 منتشر شد.

به عنوان یک محصول منبع باز ، Open Hardware Monitor ارزان قیمت است و نصب آن آسان است. تو می توانی برنامه را به صورت فایل بارگیری کنید یا کد منبع. این برنامه برای ویندوز XP ، Vista ، 7 ، 8 ، 10 و Linux (سیستم عامل های مبتنی بر x86) در دسترس است. می توانید مانیتور سخت افزار Open Open را به صورت رایگان بارگیری کنید.

9. AIDA64

12 بهترین ابزار و نرم افزار مانیتورینگ سخت افزار

AIDA64 یک راه حل نظارت سخت افزاری و نرم افزاری است که به طور خاص برای شرکتهای کوچک و متوسط ​​طراحی شده است. ابزار دارای یک موتور تشخیص سخت افزار که می تواند دستگاه های متصل را از یک پایگاه داده با بیش از 208،000 مدخل کشف کند. قابلیت های نظارت بر سخت افزار ارائه شده توسط AIDA64 شامل CPUدیسک, و نظارت بر دما. پس از جمع آوری داده ها و اطلاعات از دستگاه ها ، می توان آن را ذخیره کرد CSVXML یا آن SQL بانک اطلاعاتی.

سیستم هشدار AIDA64 می تواند اعلان ها را به کاربر ارسال کند پس از بروز مشکل یا تغییر یک قطعه سخت افزار یا نرم افزار. به عنوان مثال ، می توانید یک اطلاع اگر فضای آزاد درایو سیستم زیر درصد مشخصی باشد یا تغییر اندازه حافظه سیستم وجود دارد. اعلان ها هستند ارسال شده از طریق ایمیل تا چیزی مهم را از دست ندهید.

یکی از ویژگی های جالب همراه با AIDA64 ، امکان نظارت از راه دور دستگاه ها است. تو می توانی راه اندازیشروع مجدد و برنامه های خاموش کردن و خدمات از راه دور. قابلیت های مدیریت از راه دور این ابزار به شما امکان می دهد رایانه های شخصی از راه دور را یکپارچه کنید.

چهار نسخه مختلف AIDA64 برای خرید در دسترس است. افراطی ، مهندس ، حسابرسی شبکه و تجارت. نسخه Extreme با قیمت 39.95 دلار (31.57 پوند) برای کاربران خانگی شروع می شود. نسخه Engineer با اتوماسیون خط فرمان با 199.90 دلار (157.99 پوند) شروع می شود. نسخه شبکه حسابرسی 100 دلار (79.03 پوند) هزینه دارد و شامل آن می شود اتوماسیون خط فرمانموجودی شبکه, و مدیریت تغییر.

نسخه Business هزینه 199.90 دلار (157.99 پوند) دارد و از مدیریت از راه دور ، اتوماسیون خط فرمان ، موجودی شبکه و مدیریت تغییر پشتیبانی می کند. می توانید نسخه آزمایشی رایگان را بارگیری کنید.

9. مونیت

12 بهترین ابزار و نرم افزار مانیتورینگ سخت افزار

مونیت ابزاری برای نظارت بر سرور است که می تواند مانیتورینگ را انجام دهد پردازندهحافظهذخیره سازی و استفاده از دیسک اجزای شبکه ابزار همراه با عوامل بومی برای پنجره ها و لینوکس و آن را برای فعالیت های نظارت بر روی پلت فرم ایده آل است. شما همچنین می توانید پهنای باند شبکه برای دیدن اینکه آیا ترافیکی مشکوک وجود دارد که می تواند حمله را نشان دهد یا خیر.

این ابزار همچنین ارائه می دهد هشدارها در صورت بروز مشکل در سخت افزار ، شما را در حلقه نگه دارید. شما باید گزارش ها بنابراین می توانید اطلاعات دقیق تر در مورد خرابی سخت افزار را مستقیماً به تیم خود منتقل کنید. گزارشات دارای کیفیت تولیدی هستند که با سایر ابزارهای موجود در این لیست مطابقت دارند.

اگر به دنبال راه حل پایش سرور هستید ، مونیتیت مورد توجه است. رابط کاربری ساده است و شامل تمام اطلاعات مورد نیاز برای اجرای عیب یابی در سرورهای متصل می باشد. اما برای مشاهده قیمت باید مستقیماً با تیم فروش تماس بگیرید. شما می توانید آزمایش رایگان Moniti را بارگیری کنید.

10. Gold WhatsUp

عکس Golds WhatsUp

WhatsUp Gold یکی دیگر از راه حل های نظارت سخت افزاری است که به عنوان یکی از بهترین ها مشخص شده است. با استفاده از این ابزار می توانید نظارت کنید درجه حرارت, منبع تغذیه, و وضعیت فن سخت افزار شما بعد از نصب WhatsUp Gold می توانید به طور خودکار دستگاه های محلی را کشف کنیدسرورها, و ماشین های مجازی. همه اینها به طور خودکار در نقشه توپولوژی ترسیم می شوند. نقشه دارای کد رنگی است ، بنابراین می توانید یک دستگاه خاص را به بالا یا پایین ببینید.

سفارشی سازی ارائه شده توسط WhatsUp Gold برای سازمانهایی که تیمهای بزرگتری از شبکه نظارت دارند ، بسیار مفید است. داشبورد را می توان توسط کاربران جداگانه تنظیم کرد گزارش های برنامه ریزی شده برای بررسی وضعیت سخت افزار. این ابزار به پشتیبانی از ارتباطاتی که کارمندان را در بالای مشکلات سخت افزاری نگه می دارد ، کمک می کند.

همچنین وجود دارد هشدار قابل تنظیمشما می توانید از طریق داشبورد مرکز هشدار مدیریت کنید. هشدارها توسط ارسال می شوند پست الکترونیکپیامکلاغر, پست های IFTTT و هشدارهای وب. مهم نیست که روی چه سکویی قرار دارید ، می توانید نحوه عملکرد شبکه خود را بیابید. همچنین برنامه ای برای iOS و Android وجود دارد که وضعیت دستگاه های متصل را به شما نشان می دهد.

سه نسخه از GoldWhatsUp برای خرید در دسترس است. اشتراک سالانه حق بیمه ، مجوز حق بیمه و مجوز Total Plus. نسخه های Premium شامل کشف خودکار ، نظارت بر عملکرد ، هشدارها ، داشبورد های سفارشی و مانیتورینگ ابری است.

اما اگر می خواهید از برنامه نظارت ، نظارت مجازی سازی و نظارت بر پیکربندی استفاده کنید ، باید هزینه آن را بپردازید Total Plus نسخه برای مشاهده یک نقل قول ، باید مستقیماً با تیم فروش تماس بگیرید. می توانید نسخه آزمایشی رایگان را بارگیری کنید.

11. SysGauge

تصویر Sysgauge

اگرچه از نظر فنی یک "مانیتور سیستم" و "مانیتور سخت افزاری" واقعی نیست., SysGauge آن را در لیست ما قرار داد زیرا می تواند نیازهای نظارت سخت افزاری اکثر مدیران شبکه را تأمین کند. SysGauge مانیتور عملکرد شبکه است که نمای کلی از دستگاه های متصل را ارائه می دهد. ابزار نظارت بر استفاده از CPU, استفاده از حافظهاستفاده از منابعاستفاده از فضای دیسک, و دیسک خواندن / نوشتن دیسک برای همه دیسک های منطقی و فیزیکی نصب شده در یک کامپیوتر. برای نظارت بر سخت افزار ، مانیتور وضعیت سیستم جایی خواهد بود که بیشتر وقت خود را صرف می کنی.

 مانیتور وضعیت سیستم نمودارها و شماره گیریها را به شما نشان می دهد پردازنده استفاده و داده های استفاده از حافظه. اینها نسبتاً اساسی هستند اما برای تجسم داده های خام کار بزرگی انجام می دهند. در صفحه نمودار استفاده از CPU ، می توانید داده های استفاده را از آخرین لحظه ، دو دقیقه یا پنج دقیقه آخر مشاهده کنید.

برای ارائه اعلان ها ، SysGauge دارد قوانین نظارت بر سیستم. این قوانین به شما امکان می دهد شرایط اعلان را پیکربندی کنید. به عنوان مثال ، می توانید گزینه ای مانند "اگر مقدار حافظه استفاده فعلی بیش از 90٪ خطای نمایش نشان داد" یا "اگر مقدار فعلی استفاده از فضای Disk مقدار فعلی بیش از 90٪ Show Warning است" اضافه کنید..

SysGauge به عنوان یک بسته 32 یا 64 بیتی در ویندوز در دسترس است. نسخه رایگان SysGauge وجود دارد که حداکثر 10 مانیتور و پروفایل را پشتیبانی می کند. نسخه های پرداخت شده این برنامه به شرح زیر است: SysGauge Pro 50 دلار (39.52 پوند) ، SysGuage Ultimate 125 دلار (98.80 پوند) و سرور SysGauge 125 دلار (98.90 £). این پشتیبانی هر یک از 50 ، 100 و 200 مانیتور / پروفایل است. می توانید SysGauge را بارگیری کنید.

انتخاب نرم افزار مانیتورینگ سخت افزار

نظارت سخت افزاری تنها راه محافظت در برابر خرابی دستگاه است. استفاده از یک راه حل نظارت سخت افزاری فعال مانند سرور SolarWinds & مانیتور برنامه, مدیر برنامه های کاربردی ManageEngine, و مانیتور شبکه Paessler PRTG می تواند به حداقل رساندن ظهور گره با عدم موفقیت و متوقف کردن بهره وری کمک کند.

این ابزارها هرکدام داشبورد خود را برای نظارت بر عملکرد سخت افزاری و سیستم هشدار برای تعریف تلاش های نظارت بر زمان واقعی دارند. چه SME یا سازمان بزرگی باشید ، هر دو ابزار از پهنای باند برای مدیریت عملکرد سخت افزار در مقیاس برخوردار هستند.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 73 = 81

Adblock
detector