12 بهترین ابزار و نرم افزار Ping Sweep

12 بهترین ابزار و نرم افزار Ping Sweep

پاک کردن پینگ یک روش ساده برای بدست آوردن لیستی از آدرس های IP زنده در شبکه شما است. این فقط نتایج را برای میزبان های فعال و فعال بر می گرداند. بنابراین ، این یک ابزار حسابرسی عالی است که به شما امکان می دهد آدرس های رها شده را در یک محیط DHCP بازیابی کنید.

ما برخی از ابزارها و نرم افزارهای عالی رفت و برگشت پینگ را در بازار جمع آوری کرده ایم. اینجا لیست ما از 12 بهترین ابزار جارو پینگ موجود امروز:

 1. SolarWinds Ping Sweep با مجموعه ابزار مهندس (آزمایش رایگان) - جابجایی پینگ که روی ویندوز سرور اجرا می شود و جزئی از مجموعه ابزار مهندس SolarWinds است.
 2. Paessler PRTG (آزمایشی رایگان) - این ابزار به عنوان بخشی از روالهای کشف شبکه ، یک رفت و برگشت پینگ را به صورت بازگشتی انجام می دهد
 3. اسکنر آدرس IP SolarWinds (محاکمه رایگان) - بخشی از مدیر آدرس IP SolarWinds.
 4. Nmap - یک رابط گرافیکی برای Nmap که روی لینوکس ، Mac OS ، یونیکس و ویندوز اجرا می شود.
 5. Fping - یک ابزار Ping خط فرمان برای لینوکس که می تواند در محدوده آدرس های IP کار کند.
 6. شبکه پینگر - یک ابزار رایگان پینگ برای ویندوز که شامل قابلیت های رفت و برگشت پینگ است.
 7. هپینگ - ابزار رایگان خط فرمان Ping برای لینوکس ، یونیکس و Mac OS و ویندوز.
 8. اسکنر IP عصبانی - یک ابزار تجزیه و تحلیل شبکه رایگان برای ویندوز ، لینوکس و یونیکس.
 9. اسکنر پیشرفته IP - اسکنر آدرس شبکه رایگان برای ویندوز که بیش از 30 میلیون کاربر دارد.
 10. نسخه عمومی NetScan Tools - بسته نرم افزاری رایگان برای پشتیبانی از ویندوز که شامل یک جارو پینگ است.
 11. پینکی - کیت آنالیز شبکه رایگان برای ویندوز که شامل یک جارو پینگ است.
 12. اسکنر شبکه Mitec - یک ابزار ابزار تجزیه و تحلیل شبکه رایگان برای ویندوز و سرور ویندوز که شامل یک ویژگی رفت و برگشت پینگ است.

در بخش بعدی می توانید جزئیات بیشتری در مورد هر ابزار مطالعه کنید.

1. SolarWinds Ping Sweep با مجموعه ابزار مهندس (امتحان رایگان)

SolarWinds Ping Sweep

SolarWinds یک تولید کننده نرم افزار پیشرو در شبکه است و ابزار Ping Sweep بخشی از بسته های مدیریت شبکه این شرکت است. مجموعه ابزار مهندس حاوی بیش از 60 ابزار برای نظارت و مدیریت شبکه است و این بسته شامل پینگ رفتگر نیز می باشد.

رابط کاربری بسیار ساده است. فقط طیف وسیعی از آدرسهای IP را برای اسکن وارد کنید. در صورت عدم اطمینان از کل آدرسهای مورد استفاده ، می توانید دامنه وسیعی را مشخص کنید. با تغذیه در یک فایل متنی با لیستی از آدرس های IP ، می توانید لیستی از تمام آدرسهای IP که از یک سرور DHCP اختصاص داده شده است استخراج کنید.

پس از شروع جستجو ، ابزار تمام آدرسهای IP فعال موجود در شبکه را فهرست می کند. می توان نتایج جارو را بصورت صادراتی صادر کرد فایل متنی, آ پرونده CSV, پرونده XML, یا آن HTML صفحه با این کار می توانید لیست را از طریق سرور DHCP در یک صفحه گسترده وارد کرده و آن را با لیست مقایسه کنید. کم کردن نتایج Ping Sweep از نتایج DHCP شما خواهد شد لیستی از آدرس های IP رها شده را به شما ارائه می دهیم که می توانید به سرور آدرس های موجود در سرور DHCP خود بازگردید.

نتایج Ping Sweep زمان لازم برای پاسخگویی هر میزبان را نشان می دهد. زمان پاسخگویی ، تنگناهای ترافیکی در شبکه شما را برجسته می کند یا در جایی که قطعات جداگانه تجهیزات دارای مشکلات عملکردی هستند. شما همچنین دریافت کنید نام میزبان از هر دستگاه شناسایی شده صادر کردن آدرسهای IP و نامهای میزبان شما را قادر می سازد لیست فعلی نام های میزبان را با سوابق سرور DNS خود مقایسه کنید و مطمئن شوید که گزارش سرور وضعیت واقعی آدرس شبکه شما را منعکس می کند.

متأسفانه ، خرید ابزار Ping Sweep به تنهایی امکان پذیر نیست. SolarWinds ارائه می دهد محاکمه رایگان 14 روزه از ابزار SolarWinds Ping Sweep با مجموعه ابزار مهندس را می توان در ویندوز سرور نصب کرد.

انتخاب سردبیر

ابزاری ساده اما مؤثر که به شما امکان اسکن کردن طیف وسیعی از آدرس های IP ، صادر کردن نتایج و برجسته شدن تنگناها در شبکه را می دهد. به عنوان بخشی از مجموعه ابزارهای مهندس ، 60 ابزار عیب یابی ضروری شبکه برای کشف ، نظارت ، تشخیص ، امنیت و پیکربندی شبکه دریافت خواهید کرد. محاکمه رایگان کاملاً کاربردی و بدون محدودیت است.

دانلود: آزمایشی کاملاً کاربردی 14 روزه از مجموعه ابزار مهندس

سایت رسمی: www.solarwinds.com/engineers-toolset/ping-sweep

سیستم عامل: سرور ویندوز

2. Paessler PRTG (امتحان رایگان)

12 بهترین ابزار و نرم افزار Ping Sweep

Paessler PRTG ابزاری جامع برای نظارت بر سیستم است که از طیف وسیعی از تکنیک ها برای نقشه برداری شبکه ها و دستگاه های متصل به آنها استفاده می کند. PRTG همچنین قادر به نظارت بر عملکرد برنامه ها و سرویس های وب است. قابلیت دید این ابزار در خدمات آنلاین و سایتهای از راه دور گسترش می یابد.

در بین بسیاری از پروتکل ها و سیستم هایی که PRTG از آن استفاده می کند ، پینگ یکی از اصلی ترین آنهاست. نصب PRTG با یک مرحله کشف به پایان می رسد. این دستگاه هر دستگاه متصل به شبکه را ردیابی می کند و آنها را در یک رجیستر وارد می کند. این موجودی همچنین به نرم افزار PRTG امکان تهیه نقشه شبکه ای را می دهد که اتصالات بین دستگاه ها را نشان می دهد. آن کاوشگر سیستم با یک جارو پینگ انجام می شود.

پینگ استاندارد با یک آدرس IP تماس می گیرد. این یک دستور سیستم است که در دسترس برای هر سیستم عامل است که شامل خدمات شبکه است. اگر کامپیوتر شما به یک شبکه وصل شده است, می توانید به خط فرمان بروید و یک درخواست پینگ صادر کنید. تکنیک رفت و برگشت پینگ اقتباس از این ابزار است. برای ارتباط با هر گره در شبکه ، Paessler یک دستور پینگ را به صورت معمول حلقه ای قرار داد. سنسور پینگ به طور متوالی از طریق هر آدرس اینترنتی امکان پذیر کار می کند و پینگ را به آن مقصد منتقل می کند. اگر سنسور پاسخی دریافت کند ، آن آدرس در حال استفاده است و سوالات بیشتر می توانند اطلاعات مفصلی درباره دستگاهی که ارائه می دهد ، به دست آورند.

رفت و برگشت پینگ نقطه شروع کشف است. سایر ابزارها جزئیات مشخصات هر دستگاه را اضافه می کنند. سیستم SNMP در مورد کلیه دستگاه ها و وضعیت فعلی آنها جزئیات زیادی را ارائه می دهد. بنابراین ، رفت و برگشت Paessler Ping به طور هماهنگ با سایر پروتکل ها و برنامه های کاربردی برای نقشه برداری شبکه شما کار می کند. چرخه تشخیص در حالی که نرم افزار مانیتورینگ فعال است ادامه می یابد. این عمل ثبت نام دستگاه را به روز می کند و در صورت حذف هر دستگاهی ، اضافه کردن ، جابجایی یا تغییر نقشه نقشه شبکه مجدداً سازماندهی می شود.

Paessler PRTG را می توان در ویندوز سرور نصب کرد و یا می توانید آن را به عنوان یک سرویس مبتنی بر ابر انتخاب کنید. این سیستم به عنوان گروهی از سنسورها پیاده سازی می شود. یکی از این سنسورهای پینگ است. در صورت اجرای حداکثر 100 سنسور می توانید Paessler PRTG را به صورت رایگان دریافت کنید. اگر به سنسورهای بیشتری نیاز دارید باید پرداخت کنید. Paessler یک آزمایش 30 روزه رایگان با سنسورهای نامحدود ارائه می دهد ، بنابراین می توانید قبل از پرداخت هزینه ، سیستم را امتحان کنید.

Paessler PRTG بارگیری آزمایشی 30 روزه رایگان

3. اسکنر آدرس IP SolarWinds (امتحان رایگان)

اسکنر آدرس IP SolarWinds

اسکن آدرس IP عنصر اساسی هر یک است مدیر آدرس IP (IPAM). بنابراین ، این ابزار در لیست ما گنجانده شده است تا بتوانید سطح بعدی از یک جابجایی ساده پینگ را برای سیستم مدیریت آدرس شبکه خود در نظر بگیرید. اگر شبکه بزرگی دارید ، به خصوص باید در مورد نصب یک IPAM کامل فکر کنید زیرا یک جابجایی خالص پینگ در شبکه های بزرگ می تواند بسیار کند باشد.

اسکنر آدرس IP SolarWinds بخشی از شرکت است مدیر آدرس IP مجموعه ابزار استراتژی های ICMP (پینگ) و SNMP را برای حفظ لیست تمیز آدرس های IP موجود ترکیب می کند. می توان این ابزار را تنظیم کرد که به طور خودکار در پس زمینه اجرا شود ، بنابراین مجبور نیستید که فرایند تمام شود صبر کنید. اسکنر همچنین مجموعه مدیریت آدرس شما را در مورد آدرسهای IP موجود بدون مداخله دستی به روز می کند. کل مجموعه IPAM قادر است با آدرس دهی IPv4 و IPv6 کار کند.

داشبورد IPAM شامل گزارشهای زنده در مورد تمام آدرسهای IP فعال در حال حاضر است ، و آنها را به نامهای میزبان ثبت شده در سرور DNS شما ترسیم می کند. این ویژگی ایجاد می کند یک راه حل کامل DDI زیرا مانع از انتشار مجدد آدرس های فعال سرور DHCP شما و همچنین آشتی دادن به سوابق DNS می شود ، و اطمینان حاصل می کند که آدرس های مرده در نقشه های نام میزبان باقی نمی مانند.

صفحه های مربوط به IP Manager Manager بر روی یک پلتفرم مشترک استفاده شده توسط SolarWinds نوشته شده است ، که به آن Orion گفته می شود. این بستر متحد بدان معنی است که شما خواهید بود قادر به ادغام ماژول IPAM با سایر محصولات SolarWinds. این ابزار بر روی محیط های Windows Server نصب می شود. اگرچه این اسکنر IP به طور دائم رایگان نیست ، اما می توانید آن را در یک مورد دریافت کنید محاکمه رایگان 30 روزه.

آدرس IP SolarWinds ScannerDownload آزمایشی 30 روزه رایگان

4. Zenmap

زنمپ

Nmap مجموعه ای رایگان از ابزارهای سیستم شبکه است که از خط فرمان اجرا می شوند. Zenmap یک نسخه GUI از Nmap است ، بنابراین استفاده از آن ساده تر است. این نرم افزار قابل نصب است لینوکس ، Mac OS ، یونیکس و ویندوز.

قالب اسکن توسط پروفایل دیجیتالی می شود که پارامترهای جستجو را شرح می دهد. رابط کاربری گرافیکی Zenmap شامل تعدادی پروفایل است ، اما شما می توانید مشخصات خود را با ویرایش نمایه موجود و ذخیره آن به عنوان نسخه جدید ایجاد کنید. Zenmap می تواند اسکن را با TCP و همچنین با پینگ انجام دهد. خروجی یک اسکن بسته به مشخصات ، طرح متفاوتی خواهد داشت. می توانید آدرس های IP میزبان های فعال ، به علاوه نام میزبان هر دستگاه را دریافت کنید. اسکن را می توان به TCP استفاده شده تغییر داد و پورت های باز روی هر رایانه یا روتر را نشان داد.

خروجی خام فرآیند Nmap اساسی در اولین برگه رابط نشان داده شده است. خواندن این جزئیات دشوار است ، اما تمام زبانه های بعدی در بیننده داده ها را به سوابق با خواندن آسان تفسیر می کنند. یکی از قالب های نمایش یک Topology Mapper است که به صورت گرافیکی از تمام پیوندهای موجود در شبکه شما استفاده می کند.

نتایج Zenmap به صورت فایلهای XML قابل ذخیره هستند.

5. Fping

Fping

Fping است یک ابزار خط فرمان برای لینوکس سیستم های. این نرم افزار رایگان برای شروع جابجایی به یک محدوده آدرس IP به عنوان یک پارامتر نیاز دارد. ورود به این عصبانیت در نماد CIDR با ترکیب آدرس و ماسک طول مانند 192.168.1.0/24 امکان پذیر است. روش دیگر ، شما می توانید آدرس های IP را در یک پرونده لیست کرده و آن را در دستور قرار دهید. تو می توانی گزارشی در مورد تخصیص آدرس IP در قالب متن از سرور DHCP خود دریافت کرده و آن را در fping وارد کنید. مانند هر ابزار خط فرمان لینوکس ، می توانید خروجی را به یک فایل متنی لوله کنید.

سوئیچ ها در این نرم افزار به شما امکان می دهند تا رفت و برگشت را فقط در آدرس های IPv4 یا IPv6 محدود کنید. می توانید مشخص کنید که فقط میزبان های فعال در لیست ظاهر می شوند ، یا می توانید بخواهید که تمام آدرس های IP را در محدوده با آدرس های غیرفعال با برچسب غیرقابل دسترسی ببینید. یکی دیگر از ویژگی های این ابزار است امکان پیوند خروجی به سوابق DNS. این نام میزبان را برای آدرسهای IP مواجه شده نشان می دهد. اگر ورود DNS اشتباه به نظر برسد یا اگر یک رکورد نام میزبان را ندارد ، می توانید مشکلات DNS را مشاهده کنید.

این یک ابزار درخواستی است ، اما می توانید با قرار دادن دستور در یک فایل دسته ای و اجرای آن به عنوان کار cron برنامه اجرا کنید..

6. شبکه پینگر

شبکه پینگر

نام این ابزار به شما می گوید که پینگ در هسته اصلی متدولوژی آن نهفته است. شبکه پینگر است یک ابزار رایگان ادامه دارد پنجره ها. اسکنر به عنوان ورودی به یک محدوده آدرس نیاز دارد ، و می تواند به عنوان زیر شبکه در نماد CIDR بیان شود. برنامه هر آدرس را به ترتیب دنبال می کند و پاسخ ها را گزارش می کند.

رابط نشان می دهد خروجی پینگ سریال با پیشرفت در محدوده آدرس IP. نمایشگرهای گرافیکی در نمایش داشبورد نرخ پاسخ با هر اجرای پینگ مواجه شد. نمودار پایینی درصد آدرس هایی را که می توان به آن رسید و مواردی که امکان پذیر نیست را نشان می دهد. گرافیک های موجود در این نرم افزار پینگ رفتگر واقعاً لمسی هستند و احساس سریع وضعیت شبکه را بسیار آسان می کنند.

سایر عملکردهای شبکه Pinger به شما امکان می دهد پینگ را به یک آدرس اختصاص دهید. آ دنباله دار عملکرد و الف تغییر نقشه بندر وارد شوید. ویژگی های برنامه ریزی شامل یک ماشین حساب IP و گزارش های آماری. Network Pinger شامل بسیاری از ابزارهای تشخیصی مفید است که به شما کمک می کند سلامت شبکه خود را بررسی کرده و راه حل هایی برای مشکلات ارتباطی پیدا کنید.

7. هپینگ

هیپینگ

Hping یک ابزار خط فرمان است ، بنابراین پیچیدگی رابط های مبتنی بر GUI را که در ابزارهای مدرن مدیریت شبکه متداول شده اند ، ندارند. فرمت این ابزار رایگان برای سرپرستان شبکه با ماندگاری بیشتر استفاده شده از دستوراتی مانند Ping و Traceroute استفاده خواهد شد. آخرین نسخه این نرم افزار Hping3 است. ابزار است رایگان برای استفاده Hping3 نصب کنید لینوکس ، یونیکس و Mac OS و پنجره ها.

پینگ تابعی است که در پروتکل پیام کنترل اینترنت مشخص شده است. در لایه اینترنت پشته TCP / IP فعالیت می کند. این قابلیت مشاهده پورت را ندارد ، یک سیستم آدرس دهی که در لایه حمل و نقل بالاتر به کار رفته است. Hping درخواست های پینگ سریال را به هر آدرس IP در یک بازه مشخص ارسال می کند. قابلیت های پیام رسانی TCP و UDP به شما امکان می دهد پورت ها را در رایانه ها و روترهای خود آزمایش کنید. این برنامه همچنین شامل اجرای Traceroute است.

به عنوان ابزار خط فرمان ، می توانید خروجی را برای تجزیه و تحلیل به یک فایل لوله کنید. بسیاری از دستورات در این ابزار مانند امکان ترجمه نام های میزبان به آدرس های IP و تست فایروال ها گنجانده شده است.

Hping برای هکرها مورد توجه است زیرا می تواند به جمع آوری اطلاعات در رایانه هدف کمک کند و از آن برای انجام حمله انکار سرویس استفاده می شود. بنابراین ، hping کمی از شهرت پسران بد برخوردار است. با این حال ، این بدان معنی نیست که شما نباید از آن استفاده کنید تا اطلاعات مربوط به شبکه و دستگاه های ارتباطی خود را کشف کنید.

8. اسکنر IP عصبانی

اسکنر IP عصبانی

اسکنر IP عصبانی ابزاری بسیار پر کاربرد است که اغلب توسط متخصصان در بخش نظرات و تابلوهای پیام توصیه می شود. احتمالاً یکی از دلایل محبوبیت آن می تواند قالب رابط کاربری آن باشد. داشبورد لیست های ساده ای از نتایج را ارائه می دهد, شبیه به ارائه بدون مزخرف خدمات خط فرمان که فن آوری های بسیار با تجربه ترجیح می دهند ، همراه با فونت های پنجره ای مبتنی بر سیستم های GUI که باعث می شود خروجی آسانتر باشد..

این ابزار تجزیه و تحلیل شبکه رایگان قابل نصب است ویندوز ، لینوکس و یونیکس. اسکنر محدوده مشخصی از آدرسهای IP را که می تواند در قالب نشانگر CIDR باشد ، جارو می کند. این می تواند آدرس های IP تصادفی یا یک لیست غیر متوالی که به عنوان یک فایل ورودی داده می شود را بررسی کند. خروجی را می توان به سمت کارگردانی کرد CSV, TXT, XML یا درگاه IP قالب فایلها.

خروجی استاندارد رفت و برگشت پینگ هر کدام را نشان می دهد آدرس آی پی در محدوده اسکن درخواستی ، خواه مخاطب باشند یا خیر. آدرس های موجود در صورت عدم وجود سفر در دور پینگ مشخص می شوند برای آن رکورد.

یک تابع وضوح DNS در صورت یافتن آن ، می تواند نام میزبان یک آدرس IP درخواستی را نشان دهد. در صورت تماس با این آدرس IP ، عدم وجود نام میزبان برای ضبط باید آلارم را افزایش دهد زیرا یا سوابق DNS شما به روز است یا شما یک مزاحم در شبکه دارید. نتایج رفت و برگشت پینگ نشان می دهد که هر میزبان از آن برخوردار است یا خیر درگاه میزبان وب را باز کنید, و اگر چنین باشد ، خواهید دید نام سیستم سرور وب. شما می توانید دریافت کنید آدرس MAC از هر میزبان برای ضبط پینگ آدرس IP خود نمایش داده می شود.

وجود وضوح نام میزبان و جزئیات فعالیت پورت نشان می دهد که عملکرد پینگ رفتگر فقط از دستورات پینگ ICMP استفاده نمی کند. کارکردهای جایگزین این ابزار شامل اسکن پورت رایانه و روتر است.

9. اسکنر پیشرفته IP

12 بهترین ابزار و نرم افزار Ping Sweep

اسکنر پیشرفته IP را می توان روی آن نصب کرد ویندوز 10 و همینطور است رایگان برای استفاده. قبل از شروع جابجایی ، باید دامنه آدرس IP اسکن را وارد کنید. همچنین می توانید لیستی از آدرس های IP را برای بررسی تعیین کنید. این لیست باید در یک پرونده XML سرچشمه گیرد ، که شما آن را برای اولین بار در یک لیست علاقه مندی ها بارگذاری می کنید. لیست نتایج هر رکورد را آشکار می کند تا پوشه های مشترک موجود در هر میزبان شناسایی شده را نشان دهد. عنوان اصلی برای هر آدرس IP نشان می دهد نام میزبان برای آن گره ، آن آدرس MAC, و سازنده از آن دستگاه.

هنگامی که این برنامه هر گره زنده را در شبکه شناسایی کرد ، می توانید به آن رایانه دسترسی پیدا کرده و دستورات مربوط به آن را اجرا کنید. شما همچنین می توانید رایانه ها را روشن کنید شبکه ، آنها را در حالت آماده به کار قرار دهید ، یا آنها را خاموش کنید.  قبل از شروع جابجایی طیف وسیعی از آدرس ها برای اسکن مورد نیاز است. خروجی اسکن را می توان برای پرونده های CSV نوشت. داده ها را در صفحه گسترده وارد کنید و لیست آدرس های IP مواجه شده را با سوابق موجود از سرور DHCP خود مقایسه کنید تا آدرس IP رها شده را مشاهده کنید.

این یک ابزار بسیار ساده است ، اما تمرکز آن روی مهمترین اطلاعاتی که مدیران شبکه از اسکن پینگ به آنها نیاز دارند ، محبوبیت آن را توضیح می دهد. وب سایت Advanced Scanner IP اعلام کرده است که این ابزار توسط 30 میلیون کاربر بارگیری شده است.

10. NetScan Tools نسخه اصلی

ابزارهای NetScan

NetScan Tools در دو نسخه ارائه می شود. یکی از این نسخه های پرداخت شده به نام است NetScan Tools Pro, و سیستم دیگر به نام آزاد است NetScan Basic Basic. نسخه Basic پشتیبانی تبلیغات دارای مجموعه ای از ویژگی های کاهش یافته در مقایسه با بسته Pro است. ابزار Ping Sweep در نسخه اصلی گنجانده شده است.

ابزار رفت و برگشت پینگ ، به نام اسکن پینگ, به ورودی IP نیاز دارد به عنوان ورودی به جستجو. پس از راه اندازی این انتقال ، ابزار سعی می کند با هر یک از آدرس های موجود در محدوده داده شده تماس بگیرد. نتایج برای هر آدرس IP نشان می دهد زمان پاسخ از سفر دور پینگ و یک نظر وضعیت. شما می توانید رد کنید آدرس های بدون پاسخ و شامل نام میزبان برای هر آدرس در نتایج.

عدم وجود نام میزبان برای یک آدرس IP که با آنها تماس گرفته شده است ، به این موضوع اشاره دارد یک مشکل احتمالی در مورد سرور شبکه DNS. ابزار دیگری در بسته NetScan Tools Basic بطور خاص از سیستم DNS پرس و جو می کند تا خطاها را بررسی کند. می توانید نتایج رفت و برگشت را چاپ یا کپی کرده و آنها را در پرونده ذخیره کنید.

نسخه حرفه ای NetScan Tools از امکانات بیشتری برخوردار است. شما می توانید آن را با 249 دلار برای یک پروانه و حداکثر 2،255 دلار برای پنج پروانه خریداری کنید. هر دو NetScan Tools Basic و NetScan Tools Pro برای اجرا طراحی شده اند ویندوز 7 ، 8 و 10.

11. پینکی

پینکی

Pinkie مفید است ابزار رایگان علاوه بر پینگ جارو ، دارای بسیاری از ابزارهای دیگر است. این مجموعه ابزارها فقط در دسترس است پنجره ها. شما می توانید Pinkie را از اینجا بارگیری کنید.

با مشخص کردن آدرس شروع و تعداد میزبان هایی که باید اسکن شوند شروع کنید. می توانید انتخاب کنید که فقط میزبانهای زنده را در نتایج بگنجانید. در این مورد, جابجایی ادامه خواهد یافت یا تا زمانی که تعداد آدرس های IP فعال روبرو شوید یا تا زمانی که تمام شبکه اسکن نشده است. اگر نیاز میزبان زنده را مشخص نکنید ، ابزار شامل آدرس های رها شده در تعداد میزبان رفت و برگشت است.

ابزار به سرعت کار می کند و هر آدرس IP روبرو را مشاهده می کنید ، یا هر آدرس به ترتیب تا رسیدن به حداکثر تعداد میزبان. هر رکورد حاوی نام میزبان و زمان پاسخ ، یعنی زمان سفر پینگ دور است.

تو می توانی نتایج را در یک پرونده ذخیره کنید با کپی کردن آن در کلیپ بورد سپس رکوردها را از کلیپ بورد در یک پرونده می چسبانید. این به شما امکان می دهد نتایج را با یک عصاره رکورد از سرور DHCP خود آشتی دهید. بسته نرم افزاری Pinkie شامل سرراست است پینگ, آ دنباله دار, اسکنر بندر, و ماشین حساب زیر شبکه. این ابزار همچنین شامل a سرور TFTP.

12. اسکنر شبکه Mitec

اسکنر شبکه Mitec

اسکنر شبکه Mitec ابزاری برای مدیریت سیستم است که شامل یک ابزار رفتاری پینگ است. ابزار رایگان قابل نصب است ویندوز 7 ، 8 و 10 و ویندوز سرور 2008 ، 2008 R2 ، 2012 ، 2012 R2 و 2016.

ویژگی پینگ رفتگر قلب اسکنر شبکه را تشکیل می دهد. جمع می شود لیستی از آدرسهای IP زنده در یک محدوده معین برای هر آدرس مواجه شده ، می توانید آن دستگاه را مشاهده کنید آدرس MAC, نام میزبان و زمان پاسخ, که زمان سفر پینگ دور را نشان می دهد.

سایر ویژگی های این ابزار به شما امکان می دهد تا هر دستگاه کشف شده را به جزئیات عمیق تر کاوش کنید. این شامل یک موجودی درگاه های موجود در دستگاه و سازنده آن قطعه تجهیزات.

شبکه اسکنر یک ابزار مفید است که شامل یک که است عملکرد و وضوح DNS.

درباره پینگ

پینگ تابعی است از پروتکل پیام کنترل اینترنت. مهم نیست که سیستم عامل ، به عنوان ابزار خط فرمان در هر رایانه متصل به شبکه در دسترس است. پینگ به قدری جهانی است که یک مؤلفه اصلی ابزار ابزار هر مدیر شبکه است.

پاسخ و درخواست پاسخ

دستور پینگ کلاسیک به یک نوع بسته بستگی دارد که در تعریف ICMP مشخص شده است. این "درخواست اکو" است که با "پاسخ اکو" به آن پاسخ داده می شود, پینگ به آدرسی نیاز دارد که درخواست echo برای آن ارسال شود. این مقدار ورودی می تواند به عنوان یک آدرس IP یا به عنوان میزبان یا نام دامنه بیان شود.

وارد کردن آدرس IP برای مقصد نتیجه RTT مستقیم به شما می دهد. اگر یک نام میزبان را برای رایانه ای در شبکه محلی وارد کنید ، ابتدا روال پینگ ابتدا باید به سرور محلی DNS مراجعه کند تا آدرس IP را که به آن نام متصل است دریافت کنید. اگر در حال آزمایش اتصال به اینترنت هستید ، وارد کردن نام دامنه برای مقصد ، برنامه پینگ را وادار به رفتن و دریافت آدرس IP سرور وب آن دامنه قبل از ارسال درخواست echo می کند.. انتشار پینگ با آدرس IP و سپس با نام میزبان یا نام دامنه تأخیرهای ناشی از فرآیند مرجع DNS را به شما نشان می دهد.

سرویس های خط فرمان این روزها چندان محبوب نیستند. بسیاری از سازگاری های رابط کاربری گرافیکی پینگ توسط افراد و خانه های نرم افزاری ایجاد شده اند. پینگ لیستی از سوئیچ ها دارد که باعث تغییر در رفتار آن می شود. هر مرحله از پینگ فقط می تواند با یک آدرس تماس برقرار کند. مفهوم پینگ رفتاری می تواند توسط یک اسکریپت ساده اجرا شود که از طریق لیستی از آدرس ها کار می کند و دستور پینگ را برای هر یک صادر می کند.

کارکردهای اساسی نرم افزار در این لیست همه تغییرات یک اسکریپت با یک حلقه بازگشتی است, بارها و بارها با پینگ تماس می گیرید از طریق آدرس های لیست مشخص شده.

با وجود ابزاری بسیار قدیمی و بسیار ساده, پینگ بسیار قدرتمند است. به عنوان مثال ، گزارش دادن به سؤال از پاسخ از آدرس به این معنی است پینگ را می توان برای شناسایی آدرس های IP که در واقع در شبکه استفاده می شوند ، دستکاری کرد. این یک نیاز اساسی برای هر سیستم مدیریت آدرس IP است.

زمینه خروجی زمان پاسخگویی پینگ بسیار مفید است. در یک جارو پینگ, یک دستگاه مشکل مدت زمان پاسخگویی بسیار طولانی را نشان می دهد. اگر همه دستگاه های موجود در شبکه خود را از طریق جابجایی پینگ انجام دهید ، اکثر دستگاه ها در بازه های بسیار نزدیک پاسخ می دهند. یک یا دو عدد بالا در آن زمان پاسخ ستون فوراً هنگام بارگیری بیش از حد یا آسیب دیده ، فوراً نشان می دهد.

اگرچه پینگ یک ابزار ساده و مستقیم است ، اما توسعه دهندگان که انواع مختلفی از قبیل رفت و برگشت پینگ را ایجاد می کنند ، مستحق احترام هستند. علاوه بر این از خروجی های گرافیکی ، از جمله نمودارهای جدول زمانی پاسخ ، نیز برای دیدن خوب است.

درباره Traceroute

Traceroute یک ابزار شبکه ای بسیار شبیه به پینگ است ، اما Traceroute از بسته های UDP استفاده می کند. Traceroute مجموعه ای از بسته ها را با "زمان زندگی کردن"زمینه به طور پیوسته در حال افزایش است.

زمان زندگی معمولاً مختص TTL است. این شامل یک مقدار زمان نیست. در عوض ، حاوی حداکثر تعداد روترهایی است که بسته می تواند از آن عبور کند. وقتی بسته به روتر رسید ، آن دستگاه قبل از انتقال TTL به روتر همسایه ، یکی را کاهش می دهد. اگر روتر بسته ای را دریافت کند که دارای TTL صفر باشد ، آن را به آن منتقل نمی کند ، به این معنی که آن را رها می کند.

پروتکل ICMP ، که از پینگ استفاده می کند ، شامل یک فرآیند پیام رسانی خطا است که گزارش می دهد که در صورت عدم موفقیت گزارش می شود ، آدرس دستگاهی را که خطا را گزارش کرده است ارائه می دهد.. Traceroute از این امکان استفاده می کند تا آدرس روتر که بسته را ریخته است ، وارد شود. با ارسال بسته هایی با مقادیر TTL به طور فزاینده تر ، این ابزار در نهایت می تواند آدرس همه روترهای بین رایانه را که دستور و یک مقصد معین را اجرا می کند ضبط کند..

Traceroute هنگام استفاده در شبکه ، می تواند نقشه ای از همه روترهای موجود در LAN و نحوه پیوند آنها به یکدیگر و سایر دستگاههای موجود در شبکه را ایجاد کند. نوشتن روال بازگشتی شامل اجرای Traceroute در داخل حلقه امکان پذیر است و آدرس IP را به عنوان پارامتر در اختیار شما قرار می دهد. این حلقه از طیف وسیعی از آدرسهای IP شبکه استاندارد چرخه می زند و در مسیر از طریق LAN گزارش می دهد تا به آن برسد.

در سیستم های شبیه به یونیکس ، از جمله فلاش های لینوکس و Mac OS ، دستور Traceroute است دنباله دار. در ویندوز ، دستور است ردیابی.

ترکیبی از Ping و Traceroute شما را قادر می سازد تا نقشه ای از شبکه خود بسازید. برخی از برنامه های کاربردی رفتگر پینگ ذکر شده در این راهنما از این ترکیب دقیق برای ارائه نمایش های گرافیکی از شبکه تحت بررسی استفاده می کنند.

نقشه بندر

ابزار نقشه برداری بندر نیز بسیار مفید است. اینها از هر دو استفاده می کنند TCP و UDP برای بررسی اینکه آیا هر پورت در یک دستگاه باز است یا خیر.

پینگ در محل کار می کند لایه اینترنت از پروتکل TCP / IP پشته ، بنابراین مفهومی از شماره بندر ندارد. اگر یک ابزار رفت و برگشت پینگ را دریافت کنید که درگاه ها را در یک دستگاه و همچنین وضعیت دستگاه گزارش می دهد ، آن زمان رفت و برگشت پینگ با استفاده از ترکیبی از پروتکل ها که به مقدار کمی از اطلاعات موجود برای پینگ اضافه می کند.

متأسفانه ، دانش مربوط به پورت های آنها ضعف امنیتی است و بنابراین برخی از سرپرستان سیستم از ارسال دستگاه ICMP به هر پاسخ برای جلوگیری از خطرات ایجاد شده توسط اسکن پورت ، دستگاه دروازه خود را مسدود می کنند..

بسیاری از سیستم عامل ها مانع از دسترسی به عملکرد ICMP برای کاربرانی می شوند که امتیاز سرپرست ندارند. در این موارد ، استفاده از نسخه سطح بالاتر از درخواست echo ICMP ، با ارسال دیاگرام UDP به جای آن ، معمول است. این چیزی است که اغلب "پکیج UDP پینگ" نامیده می شود ، که در Transport Layer فعالیت می کند.

گزینه های رفت و برگشت پینگ

یک ابزار رفتاری پینگ همچنین می تواند ردیاب آدرس IP نامیده شود. هر دو نوع نرم افزار وظیفه یکسانی دارند: تمام آدرس های IP موجود در شبکه را شناسایی کنید. اگر به اطلاعات دقیق تر در مورد استفاده از آدرس IP در شبکه خود نیاز دارید ، به یک ابزار پیچیده تر بروید. در این مثال ، ابزاری که به دنبال آن هستید ، یک مدیر آدرس IP است. مدیر آدرس IP SolarWinds یک نمونه است.

عملیات رفت و برگشت پینگ

ابزارهای پینگ رفتگر را در این لیست مشاهده کنید. رفت و برگشت پینگ برای یک شبکه کوچک مناسب تر است. با رشد شبکه شما ، ممکن است متوجه شوید که مراحل دستی مورد نیاز برای تجزیه و تحلیل داده ها از رفت و برگشت پینگ زمان زیادی می برد. اگر این مورد باشد ، احتمالاً شبکه شما خیلی بزرگ است که یک پینگ جابجایی یک ابزار صرفه جویی در وقت باشد ، و به جای آن باید مدیران آدرس IP را بررسی کنید.

آیا رفتاری پینگ را در شبکه خود انجام می دهید؟ از کدام ابزاری استفاده می کنید؟ آیا رفت و برگشت پینگ را با یک مدیر آدرس IP کامل مقایسه کرده اید؟ کدام را ترجیح می دهید؟ در بخش نظرات در زیر پیام بگذارید و تجربه خود را برای ما در میان بگذارید.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

6 + 1 =

Adblock
detector