12 بهترین ابزار مانیتورینگ SNMP به علاوه راهنمای نهایی

SNMP - پروتکل ساده مدیریت شبکه

SNMP چیست?

پروتکل ساده مدیریت شبکه یا SNMP پروتکل برای تبادل اطلاعات بین دستگاه های شبکه است. پروتکل بصورت لایه کاربردی است و توسط انجمن معماری اینترنت (IAB) در RFC1157 تعریف شده است.

ما به هر یک از ابزاری که در زیر توصیه می کنیم ، عمق پیدا می کنیم ، اما اگر شما فقط برای خلاصه زمان کافی داشته باشید ، در اینجا لیست ما از بهترین ابزارهای نظارت بر SNMP:

 1. مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds (آزمایشی رایگان) این رهبر صنعت برای نظارت بر دستگاه های شبکه است و از SNMP برای برقراری ارتباط با تجهیزات استفاده می کند. این نرم افزار بر روی ویندوز سرور نصب شده است و 30 روز استفاده از آن رایگان است.
 2. مانیتور شبکه Paessler PRTG (آزمایش رایگان) یک ابزار جامع نظارت بر شبکه ها ، سرورها و برنامه های کاربردی با SNMP که سیستم های جمع آوری داده ها را برای عملکردهای نظارت بر شبکه فراهم می کند.
 3. Site24x7 (آزمایشی رایگان) یک زیرساخت جامع فناوری اطلاعات ، برنامه ها و مانیتور رفتار کاربر که از SNMP برای ردیابی عملکرد شبکه استفاده می کند.
 4. Atera (دادگاه رایگان) سیستم نظارت بر شبکه که متناسب با ارائه دهندگان خدمات مدیریت شده طراحی شده است و مورد حمایت SNMP است.
 5. ManageEngine OpManager (آزمایشی رایگان) یک مانیتور جامع مبتنی بر SNMP که دارای رابط کاربری بسیار خوبی است.
 6. مانیتورینگ SysAid یک سیستم نظارت بر شبکه مبتنی بر SNMP رقیب که یک نرم افزاری برای نرم افزار Help Desk است.
 7. مانیتور شبکه Kaseya بخشی از Kaseya VSA ، این ابزار نظارت از SNMP برای جمع آوری وضعیت دستگاه استفاده می کند.
 8. piceworks Network Monitor یک سیستم نظارت بر شبکه رایگان تبلیغی که مبتنی بر رویه های SNMP است.
 9. نرم افزار مدیریت IT Pulseway سیستم نظارت بر زیرساخت هایی که برای نظارت بر وضعیت دستگاه در SNMP متکی است.
 10. LogicMonitor نظارت بر شبکه نرم افزاری به عنوان سرویس که با SNMP برای نظارت بر سلامت دستگاه شبکه ارتباط برقرار می کند.
 11. حکم رویداد سیستم نظارت بر منبعی که حفاظت از تهدید را با نظارت دستگاه تلفیق می کند. بررسی های بهداشتی تجهیزات به SNMP متکی است.
 12. Ipswitch WhatsUp Gold سیستم نظارت بر شبکه که در ویندوز سرور اجرا می شود و از SNMP برای جمع آوری داده های وضعیت تجهیزات استفاده می کند.

هنگام سازماندهی شبکه ، با طیف وسیعی از گزینه های اختصاصی و باز مبتنی بر پروتکل مواجه خواهید شد. پروتکل ساده مدیریت شبکه یکی از این گزینه هاست. SNMP محصولی از هر شرکت واحد نیست. در عوض ، این مجموعه ای از دستورالعمل هایی است که بطور رایگان در دسترس همگان است. اگر تصمیم دارید SNMP را برای شبکه خود پیاده سازی کنید ، در این صورت با تصمیم گیری برای اجرای انتخاب روبرو خواهید شد.

SNMP روی طیف گسترده ای از سخت افزارها از جمله دستگاه های شبکه مانند سوئیچ ها ، پل ها ، روترها و دروازه ها و همچنین در تجهیزات انتهایی مانند چاپگر پیاده سازی شده است. به این ترتیب ، خواهید فهمید که تولید کنندگان قبلاً عوامل SNMP را در سیستم عامل دستگاههایی که خریداری می کنید ، در شبکه خود قرار دهند..

مدیران شبکه با مفهوم پروتکل ها بسیار آشنا هستند. تعریف پروتکل ساده مدیریت شبکه ساده توسط Taskforce مهندسی اینترنت مدیریت می شود و می توان آن را به صورت رایگان از وب سایت IETF بارگیری کرد. SNMP در لایه کاربردی از TCP / IP stack قرار می گیرد.

12 بهترین ابزار مانیتورینگ SNMP به علاوه راهنمای نهایی

IETF پروتکل هایی را که با شماره "درخواست نظر" یا RFC مدیریت می کند ، برچسب گذاری می کند. سه نسخه برای SNMP وجود دارد. اینها هستند:

 • RFC 1157 - پالایش تعریف اول پروتکل ، معروف به SNMPv1.
 • RFC 1901 - این SNMPv2c است و شامل روشهای بهبود خطا در تحول تعریف SNMPv2 اصلی است که در RFC 1441 موجود است..
 • RFC 3410 - آخرین نسخه پروتکل معروف به SNMPv3 است که دارای ویژگیهای امنیتی و امنیتی است..

با گذشت زمان طولانی تر ، تعداد بیشتری از SNMPv1 در بازار وجود دارد. SNMPv1 اولین بار در سال 1988 تعریف شد ، اگرچه RFC های اولیه این نسخه را قبل از RCF 1157 تعریف می کردند.

SNMPv2 به سال 1993 باز می گردد. تعریف اصلی نسخه 2 شامل یک مدل امنیتی احراز هویت "مبتنی بر حزب" است. این به سختی تاکنون عملی شده است زیرا از یک سیستم پیچیده استفاده می کند. SNMPv2c پرکاربردترین نوع نسخه 2 است. این دقیقاً مشابه SNMPv2 است ، به جز اینکه از "جمدل مبتنی بر جامعه برای تأیید اعتبار. همچنین ممکن است مراجعه به SNMPv2 را مشاهده کنیدتو, که از "توسیستم مبتنی بر "برای تأیید اعتبار. این به اندازه SNMPv2c محبوب نیست.

ویژگی های امنیتی اضافی جدیدترین نسخه را باید جستجو کرد ، بنابراین به دنبال نرم افزاری برای شبکه باشید که SNMPv3 را پیاده سازی کند. این نسخه از احراز هویت مبتنی بر کاربر ، همان SNMPv2u استفاده می کند. SNMPv3 شامل امکان استفاده از پروتکل های لایه حمل و نقل ، مانند SSH و TLS به منظور ارائه حفاظت از رمزگذاری برای پیام ها.

مجوز مبتنی بر کاربر در SNMPv3 سه وضعیت ارائه می دهد که می تواند به هر کاربر اختصاص یابد:

 • NoAuthNoPriv - عدم تأیید اعتبار و رمزگذاری پیامهایی که ارسال و دریافت می کنند.
 • AuthNoPriv - احراز هویت لازم اما رمزگذاری پیام نیست.
 • AuthPriv - احراز هویت لازم و پیام ها رمزگذاری می شوند.

شبکه SNMP شامل سه عنصر زیر است:

 • دستگاههای مدیریت شده, مانند سوئیچ ها ، روترها ، سرورها ، ایستگاه های کاری و چاپگرها
 • نمایندگان نرم افزار که به طور مداوم برای نظارت بر وضعیت همه دستگاهها اجرا می شود
 • آ سیستم مدیریت شبکه (NMS)) که اطلاعات وضعیت را درخواست ، گردآوری و ذخیره می کند.

حال بیایید نگاهی عمیق تر به این مشارکت کنندگان در یک شبکه SNMP بیاندازیم.

نحوه کار SNMP

عنصر کنترل کننده SNMP مدیر شبکه است. این را می توان در هر رایانه ای در شبکه نصب کرد. مدیر شبکه سیستم را هدایت می کند ، در حالی که وظیفه اصلی عامل نرم افزار پاسخگویی به درخواست های مدیر شبکه است.

مدیر SNMP

سیستم مدیریت شبکه شامل برنامه ای برای عوامل پرس و جو است. هر دستگاه روی شبکه دارای یک عامل نرم افزاری است که بر روی آن نصب شده است و ارتباط SNMP بین مدیر و نمایندگان صورت می گیرد و این باعث می شود مدیر شبکه ارتباط مستقیمی با هر دستگاه نداشته باشد..

یک عنصر اصلی SNMP است پایگاه اطلاعات مدیریت (MIB) MIB یک چارچوب ارتباطی است و فرمت داده های ارتباط بین مدیر شبکه و هر عامل دستگاه را دیکته می کند.

استاندارد SNMP برای بیش از یک مدیر امکان پذیر است. مسئولیت های هر مدیر ممکن است با هم همپوشانی داشته باشد.

نمایندگان SNMP

نماینده SNMP دستگاهی را که روی آن نصب شده نظارت می کند. این یک MIB محلی ایجاد می کند و وضعیت هر گروه را در پایگاه داده حفظ می کند و آماده پاسخگویی به درخواست های اطلاعات مدیر شبکه است. نماینده بطور خودکار با تمام مدیران شبکه ارتباط برقرار نمی کند. این فقط به مدیرانی پاسخ خواهد داد كه برای مقابله با آنها پیكربندی شده است. این ارتباط انتخابی امنیت SNMP را تقویت می کند زیرا هر مدیر شبکه باید قبل از اینکه نماینده به درخواست خود پاسخ دهد ، هویت خود را با اعتبارنامه تأیید کند..

سیستم SNMP شامل یک ساختار اطلاعاتی از پیش تعریف شده است ، که شامل انعطاف پذیری کمی در اطلاعاتی است که می تواند از عهده آن برآید. بنابراین ، ممکن است متوجه شوید که اجرای عامل که از قبل روی تجهیزات خریداری شده بارگیری شده است ، حاوی برخی از اسلات های اطلاعات اضافی است که در پروتکل تعریف نشده اند.

پایگاه اطلاعات مدیریت

ساختار MIB فرمت تبادل اطلاعات را در یک سیستم SNMP دیکته می کند. اطلاعات در مورد دستگاه توسط عامل SNMP مربوطه آن جمع آوری شده و در یک فایل متنی در دستگاه ذخیره می شود. هنگامی که یک درخواست اطلاعات از مدیر SNMP وارد می شود ، آن داده ها برگردانده می شوند که وضعیت فعلی پارامتر مشخص شده را نشان می دهد.

نماد شرایط و وضعیت ها در یک سلسله مراتب ترسیم می شود. این سلسله مراتب دارای دو شکل نشانه گذاری است: یکی که از عدد استفاده می کند و دیگری که از نام های متغیر استفاده می کند. هر سیستم نامگذاری می تواند برای تعامل بین مدیر و عامل مورد استفاده قرار گیرد.

سلسله مراتب به عنوان یک سیستم آدرس دهنده بیان می شود. هر آدرس نام دارد شناسه شی, یا OID آدرس های هر نقطه از سلسله مراتب به میراث متکی است. بنابراین ، یک آدرس ریشه 1 خواهد بود و سپس تمام گره های زیر آن نقطه از درخت نیز 1 را در برچسب خود شامل مواردی همچون 1.1 ، 1.2 ، 1.3 و غیره قرار می دهد..

نماد MIB از زمان ایجاد اولین بار مورد بازنگری قرار گرفته است. نسخه جدیدتر سیستم نامیده می شود MIB-2. نسخه نمادی که برای ارتباط استفاده می شود در آدرس نوشته می شود. آدرس استاندارد منابع اینترنتی در طرح آدرس دهی است 1.3.6.1. این نیز می تواند به صورت زیر نوشته شود iso.org.dod.internet. عملکرد مدیریت این منبع دارای OID 1.3.6.1.2.1 یا iso.org است. dod.internet.mgmt-mib-2. آخرین عنصر - 1 یا mib-2 - نشان می دهد که قالب آدرس MIB-2 در حال کار است.سلسله مراتب MIB برای SNMP

می توانید اطلاعات بیشتری در مورد معنی آدرس های OID در مخزن OID دریافت کنید. هنگام نصب یک سیستم SNMP, نیازی نیست کل زبان آدرس دهی MIB-2 را درک کنید زیرا داشبورد مدیر SNMP این آدرس ها را برای شما تفسیر خواهد کرد و مقادیر منتقل شده توسط این سیستم را به عنوان داده های معنادار ارائه می دهد نه ارائه لیست طولانی از متغیرها و وضعیتها برای رمزگشایی شما.

پیام های SNMP

پروتکل ساده مدیریت شبکه شامل تعریف هفت نوع پیام شبکه است ، که به عنوان "واحد داده پروتکل" نیز شناخته می شوند. اینها عبارتند از:

 • گرفتن - یک درخواست اطلاعات
 • GetNext - بخش اطلاعات بعدی را درخواست می کند
 • GetBulk - طیف وسیعی از دسته بندی اطلاعات را درخواست می کند
 • تنظیم - تغییر تنظیمات
 • واکنش - پاسخ از طرف عامل
 • دام - هشدار
 • اطلاع دادن - دام را تصدیق می کند

مدیر SNMP ارسال می کند گرفتن, تنظیم, GetNext, و GetBulk, و PDU ها. مأمورین برمی گردند پاسخ PDU. دام PDU روشی است که برای ارسال هشدارهای ناخواسته در اختیار مأمورین قرار گرفته است و مدیران برای تأیید پیام های دام را به PDU های اطلاع رسانی می فرستند..

انواع پیام در جزئیات بیشتر

در اینجا جزئیات بیشتری درباره هر نوع پیام آورده شده است:

 • گرفتن - Get PDU روشی اصلی است که توسط مدیر SNMP برای درخواست اطلاعات از یک عامل سرویس در شناسه شی خاص استفاده شده است.
 • GetNext - نوع پیام GetNext به مدیر SNMP اجازه می دهد تا از طریق لیست مرتب شده از OID ها طبق سلسله مراتب استاندارد MIB کار کند. بنابراین ، سلسله مراتب SNMP با یک درخواست Get ، در یک نقطه خاص از سلسله مراتب شروع می شود ، و سپس با یک سری درخواست های GetNext از نقطه به نقطه ادامه می یابد..
 • GetBulk - درخواست GetBulk به عنوان دنباله ای از درخواست های GetNext اجرا می شود ، اجازه می دهد بخش بزرگی از سلسله مراتب MIB توسط مدیر SNMP از یک نماینده دستگاه سؤال شود..
 • تنظیم - نوع تنظیم پیام روشی است که مدیر SNMP برای دستور دادن به یک عامل برای تغییر تنظیمات روی دستگاه مورد نظر خود تغییر می دهد..
 • واکنش - نوع پیام پاسخ توسط عوامل دستگاه استفاده می شود. این به عنوان مکانیزم تحویل اطلاعات درخواستی عمل می کند. در مواردی که نیازی به اطلاعاتی نظیر Setup PDU نیست ، پاسخ به عنوان تصدیق عمل می کند.
 • دام - Trap PDU عوامل دستگاه را قادر می سازد هشدارهایی را به مدیر SNMP ارسال كنند. این پیام های Trap مربوط به خرابی دستگاه نظارت شده ، مشکلات مربوط به نگهداری و سایر شرایط غیر منتظره است.
 • اطلاع دادن - پیام Inform نسخه ای از پاسخ مدیر SNMP است. فقط در پاسخ به پیام Trap ارسال می شود. این به عنوان یک تأیید نامه عمل می کند و عامل دستگاه تا زمانی که پیام PDU Inform را از مدیر دریافت کند ، پیام Trap خود را دوباره ارسال نمی کند..
  5 بهترین ابزار و نرم افزار رمزگذاری پایگاه داده

تله های SNMP

دستور Trap یکی از ویژگی های بارز SNMP است و احتمالاً به همین دلیل است که پروتکل در جهانی سازی بطور جهانی در صنعت شبکه اعمال می شود. Trap رویدادهایی را انتخاب می کند که ممکن است درخواست های دریافت شده از مدیر را از دست ندهید.

مشکلات تجهیزات شبکه

تقریباً در مورد کلیه تجهیزات شبکه و بیشتر دستگاههایی که قصد اتصال به شبکه را دارند ، اکنون ماژول SNMP نصب شده است. این بیشتر سخت افزارهایی را می دهد که شما توانایی ارسال پیام های Trap را دارید. در بیشتر موارد ، عملکردهای SNMP در تنظیمات کارخانه خاموش می شوند. بنابراین یکی از وظایف شما ، هنگامی که یک کیت جدید را وصل می کنید ، ورود به کنسول مدیریت آن و روشن کردن SNMP است.

تجهیزات قدیمی ممکن است قابلیت SNMP نداشته باشند. با این حال ، این بدان معنی نیست که شما باید آن را کنار بگذارید. شما می توانید نصب کنید RTU رابط بر روی آن "RTU" به معنی "واحد پایانه از راه دور" است. به عنوان مودم برای یک قطعه تجهیزات فکر کنید. این دستگاه نظارت SNMP را بر روی آن دستگاه پیاده سازی می کند و در صورت تشخیص شرایط خطا ، پیام های Trap را ارسال می کند.

شماره نسخه SNMP

نسخه های مختلف SNMP هنگام خرید تجهیزات شبکه می تواند مشکلی ایجاد کند. بهتر است روی یک نسخه حل و فصل کنید. از آنجا که SNMPv3 شامل پیام های رمزگذاری شده و مراحل پیچیده تر احراز هویت است ، بهتر است با نسخه 3 مطابقت داشته باشید.

متأسفانه ، از آنجا که سطح دسترسی SNMPv3 برای هر کاربر و نه برای هر دستگاه تعریف شده است ، با دستگاه های دارای نسخه های اولیه پروتکل سازگار نیست. در این موارد ، شما می توانید یک مترجم نصب کنید تا تجهیزات شما با SNMPv3 سازگار باشد. این مترجم RTU دیگری است و می تواند تله های ورودی از بسیاری از دستگاه ها را کنترل کند ، آنها را رمزگذاری کرده و آنها را به استاندارد SNMPv3 تبدیل کند. تنها ضعف این راه حل این است که پیام های ارسال شده به RTU ایمن نیست. اگر چندین سایت را اداره کنید ، حداقل به یک مترجم در هر سایت نیاز دارید.

مسئله سازگاری و نسخه های جدیدتر مشکلی است که همه مدیران فناوری اطلاعات با تمام تجهیزات و نرم افزارهای خود با آن روبرو هستند. مهاجرت از نسخه قدیمی SNMPv3 به نظر می رسد یک هزینه غیر ضروری برای تجارت تجاری استs اگر در جستجوی راه حل SaaS برای نظارت بر شبکه هستید ، نیازی به نگرانی از تله های خود در اینترنت ندارید ، زیرا همه سرویس های ابری پیام را از طریق یک برنامه مشتری در شبکه شما اجرا می کنند ، که تمام ارتباطات اینترنتی را رمزگذاری می کند.

نصب SNMP

قابلیت های SNMP قبلاً روی دستگاه های شبکه خارج از جعبه نصب شده است. با این حال ، در برخی موارد ، این توانایی ممکن است خاموش باشد. شما باید اطمینان حاصل کنید که سرویس SNMP در هر یک از دستگاه ها و سرورهای شبکه شما فعال است. سرویس SNMP فعال شده به طور مداوم اجرا می شود و سیستم عامل را شروع می کند. مکان فایلهای اجرایی و نام آن بسته به سیستم عامل شما متفاوت است.

تعدادی فایل .mib را در هر یک از سرورهای شبکه خود دریافت خواهید کرد. این پرونده ها هنگام فعال سازی عامل SNMP ایجاد می شوند و خاصیت جمع کننده آن نیستند. در ویندوز, این پرونده ها در Windows \ System32 فهرست راهنما. در لینوکس, پرونده های MIB وارد خواهند شد / usr / share / snmp / mib.

مدیر SNMP دارای یک جمع کننده ، یک فروشگاه داده و یک رابط کاربری است. مانیتورهای شبکه مبتنی بر ابر هنوز هم به کلکتور نصب شده روی سرور روی شبکه شما احتیاج دارند - فروشگاه و نرم افزار رابط کاربری روی یک سرور از راه دور نگهداری می شوند. نصب در محل شامل نصب سه عنصر بر روی سرور روی شبکه شما است. فروشگاه داده می تواند به عنوان یک پرونده یا به عنوان یک پایگاه داده SQL پیاده سازی شود.

پس از کار عامل همه دستگاه ها و سرورهای شما ، آنها آماده پاسخگویی به درخواست دریافت از جمع کننده هستند. مراحل نصب مانیتور شبکه شما با پخش اولین درخواست آن پایان می یابد. همه نمایندگان شبکه این درخواست را انتخاب می کنند. نرم افزار رابط ابزار نظارت شما موجودی از پاسخ های SNMP جمع آوری می کند. بنابراین ، لازم نیست کاری را برای نقشه برداری در شبکه خود انجام دهید و شروع به نظارت بر سلامت دستگاه کنید.

بهترین ابزارهای مانیتورینگ SNMP

امروزه تعداد زیادی سیستم مانیتورینگ SNMP در بازار موجود است. ممکن است در تلاش برای خواندن تمام ابزارهای موجود برای دستیابی به بهترین نتیجه ، احساس ناخرسندی کنید. در این راهنما ده بهترین سیستم نظارت بر شبکه را برای شما درج کرده ایم.

1. مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds (آزمایشی رایگان)

مانیتور عملکرد شبکه Solarwinds

مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds (NPM) ابزار مدیریت SNMP انتخاب برتر ما است. نصب این سیستم بسیار آسان است ، به لطف یک ابزار کشف دستگاه ، که همه گره ها را در شبکه شما پیدا کرده ، نقشه و پیکربندی می کند ، نصب نرم افزار نمایندگی یا آموزش عوامل موجود از قبل بارگذاری شده.

کنسول این سیستم نظارت بر شبکه قابلیت دسترسی و بارگیری را ردیابی می کند و با اضافه شدن دستگاه های جدید یا از بین بردن گره ها ، شما را به روز می کند. این امر به ویژه برای شبکه های بزرگ که چندین سایت را پوشش می دهند یا مکانهای کاری که خط مشی "دستگاه خود را بیاورید" مفید است ، مفید است.

نقشه گرافیکی تمام توپولوژی شبکه و گزارش های مربوط به استفاده از لینک از طریق کدگذاری رنگ را به شما نشان می دهد. لازم نیست این نقشه را خودتان تنظیم کنید زیرا نرم افزار SolarWinds داده ها را در شبکه شما گردآوری کرده و آنها را بطور خودکار در نقشه قرار می دهد.

کنسول SolarWinds قادر است هر دستگاه شناسایی شده را بزرگنمایی کند و گزارش عملکرد مفصلی را نشان دهد. صفحه Node Details کنسول از نمایشگرهای گرافیکی بهره می برد تا فوراً بررسی های بصری در مورد سلامت یک دستگاه انجام شود.

یک شبکه معمولی شامل دستگاههایی با قابلیت SNMP است که از تعدادی از تولید کنندگان مختلف تهیه شده است. SolarWinds برای یک شبکه شبکه چند فروشنده ایده آل است زیرا به پروتکل جهانی مدیریت ساده شبکه اطمینان می کند تا از قابلیت همکاری اطمینان حاصل کند..

مکان و مالکیت بخش های شبکه برای مانیتور عملکرد شبکه مهم نیست. این سرویس های ابری را به شبکه امکان پذیر می سازد. عملکرد پیوندها به آن سرویسهای خارج از ساختمان می تواند به مدیر شبکه کمک کند تا تصمیم بگیرد که منابع اضافی برای جلوگیری از تنگناها مورد نیاز است.

اتوماسیون تنظیم و امکان استفاده از مانیتور شبکه عملکرد برای تنظیم تنظیمات دستگاه ها بدین معنی است که مدیر شبکه قادر به حفظ شبکه های چند سایت از هر نقطه در جهان است. دیگر نیازی به استخدام مدیر کلیدی شبکه در هر سایت نیست یک شبکه به دلیل اینکه همه وظایف مدیریتی می توانند متمرکز شوند ، به لطف مانیتور عملکرد شبکه SolarWinds.

اطلاعات بیشتر در مورد سایت رسمی آداب و رسوم:

www.solarwinds.com/network-performance-monitor/

SolarWinds Network Monitor MonitorDownload آزمایشی 30 روزه رایگان در SolarWinds.com

2. مانیتور شبکه Paessler PRTG (آزمایشی رایگان)

تصویر مانیتور شبکه PRTG

سیستم PRTG از Paessler شامل سه روش مختلف نظارت بر شبکه است و SNMP یکی از آنهاست. دو مورد دیگر ، خرچنگ بسته و NetFlow هستند. هر یک از این سه فناوری سطح مشخصی از اطلاعات شبکه را فراهم می کند. نقش SNMP در سیستم PRTG ارائه مروری بر عملکرد شبکه است. وقتی تجزیه و تحلیل ترافیک شبکه مورد نیاز است ، NetFlow و خرابکاری بسته درگیر می شوند.

تفسیر پیام های SNMP با این واقعیت پیچیده است که چندین نسخه مختلف از استاندارد وجود دارد. ممکن است نرم افزار مدیریت شبکه ای که شما انتخاب می کنید با نسخه های SNMP که از سیستم عامل تجهیزات شما استفاده می کند سازگار نباشد. مانیتور شبکه PRGT قادر به تفسیر کلیه نسخه های SNMP است. Paessler همچنین تفسیرهایی از OID های سفارشی را گردآوری کرده است که بسیاری از تولید کنندگان تجهیزات شبکه به لیست استاندارد MIB اضافه می کنند. نرم افزار PRGT Network Monitor را می توان در لینوکس ، ویندوز و macOS نصب کرد.

مانیتور شبکه PRGT وضعیت امکانات را به عنوان "سنسور" طبقه بندی می کند. بنابراین ، وجود دارد سنسور بار CPU, آ سنسور دیسک رایگان, و غیره در کل ، PRGT دارای بیش از 200 سنسور است ، این امکان را برای شما فراهم می کند تا عملکرد شبکه را در طیف گسترده ای از فاکتورها پیگیری کنید..

نرم افزار مدیر PRGT قادر به کشف کلیه دستگاه های SNMP موجود متصل به شبکه است. با این حال, شاید لازم باشد SNMP به صورت جداگانه و دستی به هر دستگاه دسترسی پیدا کنید, زیرا بسیاری از دستگاه ها با قابلیت های SNMP خاموش خود را ارسال می کنند. همچنین سیستم عامل هایی که دارای فایروال ها هستند نیز باید تنظیم شوند تا از طریق پیام های SNMP امکان پذیر باشد.

کنسول مدیریت شامل یک تستر SNMP است که به شما امکان می دهد جزئیات دقیق تری را از راه دور در مورد وضعیت هشدار گزارش شده از طریق یک پیام دام دریافت کنید. داشبورد PRGT شامل عناصر گرافیکی ، مانند شماره گیری ها و نمودارهایی است که عملکرد فوری شبکه را به رسمیت می شناسد. همچنین می توان به پایین کردن و بررسی گزارش های وضعیت هر دستگاه ، که می تواند به صورت نمودارهای زمان واقعی نیز نمایش داده شود ، امکان پذیر است. محاکمه رایگان 30 روزه را در اینجا بارگیری کنید.

Paessler PRTG بارگیری آزمایشی 30 روزه رایگان

3. Site24x7 (آزمایشی رایگان)

Site24x7

Site24x7 یک سرویس مبتنی بر ابر است که احتمالاً به قالب رایج اشاره دارد آینده برای سیستم های نظارت بر زیرساخت ها - نرم افزار مانیتورینگ شبکه نیازی به ساکن شدن روی سروری ندارد که مستقیماً به آن شبکه وصل شده باشد.

فاصله سرور از راه دور که میزبان نرم افزار مانیتورینگ از شبکه ای است که مورد نظارت قرار می گیرد ، فقط به اتصال به اینترنت نیاز دارد. ممکن است بسیاری از مدیران مشاغل نسبت به اطلاعات شبکه در خارج از ساختمان ، خصوصاً در این روزهای حمله شدید به امنیت سایبری ، عصبی باشند.

یک عنصر اساسی برای هر سرویس تجاری که از راه دور ارائه می شود ، است امنیت اتصال. Site24x7 به این نگرانی ها می پردازد ارتباط رمزگذاری بین سرورهای خود و شبکه های مشتریان. یکی دیگر از ضعف های امنیتی احتمالی ارتباط بین تکنسین های موجود در سایت مشتری و ساکن کنسول در سرور Site24x7 است. این ارتباطات همچنین توسط رمزگذاری محافظت می شوند.

  11 بهترین ابزار و نرم افزار کشف شبکه

بنابراین ، طبیعت از راه دور Site24x7 نباید نگرانی هایی را ایجاد کند. بخش نظارت بر شبکه این سرویس متکی است SNMP به دستگاهها را کشف کنید, تولید یک موجودی دستگاه, و ترسیم یک نقشه توپولوژی شبکه.

مانیتور از طریق روشهای SNMP با سوئیچ ها و روترها ارتباط برقرار می کند. این دستگاه همچنین نظارت بر لوازم شبکه ، مانند فایروال ها ، نقاط دسترسی به شبکه بی سیم ، منابع ابری و اتصال به اینترنت برای WAN ها دارد.

Site24x7 همچنین عملکرد سرور را کنترل می کند. در حالی که SNMP فراهم می کند عوامل از پیش نصب شده در سوئیچ ها و روترها ، سرورها فقط از طریق نصب یک عامل ویژه Site24x7 قابل کنترل هستند. وجود عوامل SNMP در سیستم عامل دستگاه های شبکه یک مزیت بارز است. همه مدیران شبکه ایده نصب مأمورین در سایت را برای دسترسی توسط سرویس های مانیتورینگ از راه دور دوست ندارند ، بنابراین Site24x7 به مشتریان امکان کار در این زمینه را می دهد یک مدل بدون عامل. با این حال ، این استراتژی میزان اطلاعاتی را که مانیتور می تواند از سرورهای مشتری استخراج کند ، کاهش می دهد.

سرویس Site24x7 از طریق آن شارژ می شود مبنای اشتراک, این یک جذابیت برای مبتدیان و SMB های بدون پول است زیرا آنها مجبور نیستند هزینه کامل نرم افزار مانیتور را به صورت مقدماتی بپردازند. حتی بهتر ، وجود دارد نسخه رایگان این سرویس برای شبکه های بسیار کوچک با حداکثر پنج سرور یا وب سایت برای نظارت. نسخه پرداخت شده خدمات در چهار نسخه به بازار عرضه می شود. می توانید به آن دسترسی پیدا کنید یک محاکمه رایگان که به مدت 30 روز ادامه دارد.

Site24x7Start آزمایشی 30 روزه رایگان)

4. Atera (دادگاه رایگان)

12 بهترین ابزار مانیتورینگ SNMP به علاوه راهنمای نهایی

آترا سیستم نظارت بر شبکه خود را در یک بسته کامل پشتیبانی MSP ، که شامل سیستم Help Desk است ، ادغام می کند. سیستم کامل استفاده و ظرفیت برنامه ها و زیرساخت ها را پوشش می دهد و فاکتورها و گزارشهایی را از سیاهههای مربوط به فعالیتهای کارمندان تولید می کند.

اگر بخش فناوری اطلاعات شما به عنوان یک مرکز درآمد فعالیت کند یا اگر کسب و کار شما از شرکت های دیگر پشتیبانی مستقر در هزینه پشتیبانی می کند ، گزینه مناسبی خواهد بود.. درگیری SNMP در این بسته در ماژول نظارت بر شبکه متمرکز است. تله های SNMP یک عنصر اصلی سیستم مانیتورینگ را ارائه می دهند و هشدارهای زمان واقعی را در کنسول Atera ارائه می دهند.

داشبورد مدیر شبکه شامل اسکریپت هایی است که وظایف معمول مدیریت معمول را به صورت خودکار انجام می دهند و همچنین می توانید اسکریپت های دلخواه خود را برای انجام کارهای منظم خود ایجاد کنید..

Atera به شما امکان می دهد تا از مرکز داده ها دور شوید و حتی آن را ترک کنید. این سیستم شامل مراحل دسترسی از راه دور است و امکان پذیر است از یک دستگاه همراه به داشبورد دسترسی پیدا کنید. داشبورد شامل نمودارهای عملکرد در زمان واقعی برای سرعت بخشیدن به تصمیم گیری است. هشدارها را می توان تنظیم کرد تا اعلان ها از طریق ایمیل شروع شود.

کنترل پیکربندی و مدیریت پچ نیز متمرکز است. برنامه های مدیریت از راه دور شما را قادر می سازند پشتیبانی IT را برای سناریوهای چند سایت یا حتی چند مشتری متمرکز کنید. اطلاعات حلقه بسته بین مانیتور شبکه و سیستم Help Desk ، تیمهای پشتیبانی مشتری را که از پیشرفت راه حل در زمان واقعی تأیید شده اند ، نگه می دارد و به اپراتورهای آنلاین امکان می دهد تا هشدارهای سیستم موجود را با نمایش داده های دریافتی مطابقت دهند..

Atera یک آزمایش رایگان ارائه می دهد که به شما کمک می کند احساس سیستم را بدست آورید. در وب سایت Atera نیز پیشرفت های ویدیویی وجود دارد تا نحوه استفاده موثر از بسته را به شما نشان دهد.

می توانید به a دسترسی پیدا کنید محاکمه رایگان 30 روزه وقتی تو در سایت خود ثبت نام کنید.

آزمایشی 30 روزه AteraStart رایگان

5. ManageEngine OpManager (آزمایشی رایگان)

OpManager

ManageEngine OpManager ابزاری بسیار جامع برای مدیریت امکانات است که شامل نقشه برداری شبکه ، مدیریت پیکربندی ، آنالیز ترافیک ، نظارت بر پیوند WAN ، نظارت بر وضعیت شبکه و حتی یک ماژول خاص برای مدیریت ترافیک VoIP است..

روز اول نصب OpManager شامل می شود کشف و نقشه برداری شبکه ، که نرم افزار مدیریت می تواند بطور خودکار انجام دهد. این سیستم از طیف وسیعی از پروتکل ها برای پیگیری عملکرد تجهیزات و زیرساخت ها استفاده می کند. SNMP در رابطه با WMI و CLI برای ارائه نظارت بر فرایند و نظارت بر سلامت سیستم استفاده می شود. WMI یک ابزار مدیریت ویندوز است - این فناوری گاهی اوقات می تواند بار اضافی را روی شبکه قرار دهد ، در حالی که SNMP یک سیستم بسیار سبک است.

دسترسی به داده های مانیتور از طریق دستگاه های تلفن همراه قابل دستیابی است و این به شما کمک می کند هنگام خارج بودن از دفتر یا در یک سایت ، موقعیت های خود را مرتباً حفظ کنید. در کل ، کنسول مدیریت بسیار جذاب است. تجسمات توپولوژی برای شبکه های چند سایت مبتنی بر نقشه است و نمودارها و شماره گیری های رنگارنگ ، بررسی های اجمالی را سریع نتیجه بخش می سازند.

ماژول مدیریت پیکربندی به شما کمک می کند تا وضعیت نسخه های نرم افزاری را ردیابی کنید و به شما امکان می دهد از راه دور یک مکان مرکزی را از راه دور وصله کرده و به روز کنید..

شما می توانید ترافیک را با استفاده از نرم افزار تجزیه و تحلیل کرده و از تجسم بار بار شبکه که زیرساخت های اضافه بار یا استفاده نشده از یک نگاه را نشان می دهد ، دریافت کنید. این امکانات به دلیل مدیریت امنیت گسترش می یابد دریافت هشدارها در مورد میزان ترافیک استثناء از دستگاه های خاص ، برنامه های مشخص شده یا هر دو. این نشان می دهد که در آنجا فعالیت غیرمعمول رخ داده است ، و ابزارهای تجزیه و تحلیل ترافیک می توانند به شما در بسته بندی مشکلات خرجی برای شناسایی استفاده نامنظم از سیستم کمک کنند.

عنصر پردازش Trap OpManager می تواند 300 پیام در هر ثانیه پردازش کند و بازخورد جمع آوری شده در مورد مشکلات و خرابی تجهیزات موجود را ارائه دهد. توابع ورود به سیستم شامل شرایط دام است. سایر سیاههها هستند یک رویداد برای اهداف امنیتی و تفسیر syslog که شرایط بحرانی را در تمام سیاهههای مربوط به سیستم برجسته می کند. قابلیت مشاهده عملکرد شبکه با نظارت بر الگوهای ساده تر ، که گزارش های از قبل نوشته شده هستند که داده های زنده را از کل سیستم نظارت بر منبع تهیه می کنند ، آسانتر می شوند..

OpManager در سه نسخه مختلف عرضه می شود - استاندارد (10 دستگاه با شروع 245 دلار) ، حرفه ای (10 دستگاه با شروع $ 345) و Enterprise (250+ دستگاه با 11545 دلار شروع می شود). نسخه رایگان می تواند تا 3 دستگاه را کنترل کند. می توانید OpManager را در یک محاکمه رایگان 30 روزه بارگیری کنید.

ManageEngine OpManagerDownload آزمایشی 30 روزه رایگان

6. نظارت بر SysAid

مانیتورینگ شبکه SysAid

SysAid طیف وسیعی از نرم افزارهای پشتیبانی IT را تولید می کند و مانیتورینگ SysAid یکی از این موارد است. بسته SysAid Monitoring محصولی مستقل نیست بلکه هست یک مورد اضافی برای سیستمهای نرم افزاری مدیریت سرویس و میز IT که شرکت تولید می کند.

این سیستم به SNMP و هشدارهای آن Trap متکی است که سیستم مانیتور را قادر می سازد مشکلات را قبل از اینکه کاربران شبکه آنها را به قسمت Help Desk فراخوانی کنند ، برطرف کند. نظارت مداوم ، استفاده از منابع را برای کمک به مدیران شبکه در برنامه ریزی ظرفیت بررسی می کند.

شما می توانید از طریق ایمیل یا پیام کوتاه از رویدادهای هشدار مطلع شوید ، این بدان معنی است که می توانید در طول ساعت در بالای مسائل مربوط به سیستم باشید, حتی وقتی خارج از دفتر هستید اگرچه این سیستم دارای مجموعه ای از دستورات و برنامه های کاربردی است که به خودکارسازی مدیریت شبکه کمک می کند ، اما می توانید اسکریپت های دلخواه خود را نیز تهیه کنید تا عملکرد دقیق را بدست آورید که به کار شما به عنوان مدیر شبکه کمک می کند تا به راحتی اجرا شود..

صفحه اصلی کنسول ها جدول معیارهای عملکردی برای کل شبکه را نشان می دهد که هر ضبط شامل داده های یک دارایی است. نمودارهای مانیتور عملکرد بلافاصله به عنوان پوشش روی صفحه اصلی در صورت تقاضا برای هر دارایی در دسترس هستند.

اعلان های مربوط به هر دستگاه فقط وضعیت سخت افزاری را ثبت نمی کنند ، اما می توانید فوراً ببینید که آیا نرم افزار در هر دستگاه تغییر یافته است. این یک روش عالی برای جلوگیری از نقض امنیتی ، مانند حملات ویروس یا تهدید مداوم پیشرفته غیرفعال کردن گزارش فعالیت شبکه آن گزارش های فعالیت شبکه همچنین می تواند با نمایش ترافیک غیر طبیعی در کارت های شبکه خاص ، شما را به مزاحمت هشدار دهد.

SysAid همچنین یک ماژول Help Desk تولید می کند و سیستم نظارت یکپارچه با آن ادغام می شود. این امکان را برای شما فراهم می کند تا یک جریان داده از طریق باز کردن بلیط های پاسخ دریافت کنید. همچنین این تیم پشتیبانی را در پاسخ به تماس های کاربر در مورد هرگونه مشکلی که ایجاد می شود ، با جوابها آگاه می کند.

7. مانیتور شبکه Kaseya

مانیتورینگ شبکه عملکرد Kaseya

مانیتور Kaseya Network بخشی از یک پکیج گسترده تر از راه دور شبکه و سیستم است که به آن Kaseya VSA گفته می شود.

ماژول مانیتور شبکه شامل تجسم توپولوژی شبکه شما است که در نقشه جهانی نمایش داده می شود. این بسیار شبیه به ویژگی تجسم شبکه است که در SolarWinds Monitor Monitor Performance Network ساخته شده است. داشبورد مدیر شبکه شامل موارد دیگری است تجسمات از جمله نمودارها ، نمودارهای عملکرد و سایر رابطهای گرافیکی.

داده های عملکردی که در مانیتور نمایش داده می شود شامل استفاده از CPU است و گره ها بیشترین ترافیک شبکه را منشا می گیرند و دریافت می کنند. استفاده از فضای ذخیره سازی موضوع تمرکز دیگر است. هشدارهای SNMP Trap در سیستم مانیتور شبکه Kaseya یکپارچه شده اند.

عناصر شبکه ای که مانیتور شبکه دارای عملکردهای خاصی برای سرورهای پست است. مانیتور زبانه های موجود در دسترس سرورهای نامه را نگه می دارد و ظرفیت و عملکرد آنها را ردیابی می کند.

نصب استاندارد شامل گزارش های از پیش تنظیم شده و لیستی از روال ها و دستورات برای کمک به اتوماسیون فرایندها است. با این حال ، این سیستم همچنین یک زبان برنامه نویسی به نام Lua را در اختیار شما قرار داده است که به شما امکان می دهد برنامه های اتوماسیون سفارشی خود را ایجاد کنید. اسکریپت های Lua به راحتی جمع می شوند زیرا محیط مانیتور شبکه Kaseya شامل یک محیط توسعه یکپارچه برای کمک به شما در جمع آوری آنها است.

وضعیت پچ کلیه دستگاه های شبکه فوراً در یک صفحه تخصصی داشبورد در دسترس است. برنامه های نصب و بروزرسانی می توانند بر روی گره های شبکه از راه دور از یک کنسول مرکزی توزیع و اجرا شوند.

سیستم VSA گسترده تر است یک ماژول جامع مدیریت پچ و همچنین وضعیت دستگاه های شبکه را برای بدافزار نظارت می کند. می توانید حافظه ابری را از طریق Kaseya VSA در شبکه خود ادغام کنید و شبکه را از راه دور مدیریت کنید و به هر گره برای عیب یابی دستی دسترسی پیدا کنید.

8. مانیتور شبکه Spiceworks

12 بهترین ابزار مانیتورینگ SNMP به علاوه راهنمای نهایی

Atera با قیمت مناسب قیر می شود. با این حال, Spiceworks بهتر می شود: این برنامه رایگان است. داشبورد برای کلیه دستگاههای موجود در شبکه نمودارهای عملکردی واقعی دارد و همین امر باعث می شود صفحه نمایش کمی خرد شده به نظر برسد. با این حال ، اگر مشکلی در شبکه رخ داده است ، بلافاصله آن را مشاهده خواهید کرد.

  9 بهترین ابزار مبتنی بر شبکه شناسایی سیستم های نفوذ (NIDS)

این تله های SNMP به عنوان هشدارهای دستگاه در یک تابلوی عنوان در داشبورد نمایش داده می شوند و مطمئناً نمی توان آنها را نادیده گرفت. می توانید هشدارهایی را که از طریق ایمیل برای شما ارسال می شود نیز مشخص کنید.

ویژگی های هر دستگاهی که آن را به صورت نمودار عملکرد بر روی صفحه نمایش قرار می دهد توسط کاربر انتخاب می شود. در کل نه اسلات ویژگی وجود دارد که می توانند داده های زمان واقعی را در مورد عواملی مانند نرخ I / O ، از دست دادن بسته و توان عملیاتی بسته ها به شما نشان دهند..

عملکردهای کنترل نسخه با Spiceworks در دسترس هستند. ردیابی رویداد کاربر به شما امکان می دهد تا فعالیت غیرمعمول را در شبکه نظارت کنید. این دو عنصر در حال حاضر وظایف مهمی برای مدیران شبکه هستند که آسیب پذیری ها به سرعت ظاهر می شوند و به روزرسانی هایی برای جلوگیری از سوء استفاده تقریباً سریع انجام می شود.

شبکه Spiceworks دارای یک مرکز یادگیری و انجمن های انجمن است که می تواند به شما در انتخاب راهنمایی های بیشتر در استفاده از نرم افزار نظارت بر شبکه کمک کند..

9. نرم افزار مدیریت IT Pulseway

نرم افزار مدیریت IT Pulseway

ماژول نظارت بر شبکه نرم افزار مدیریت IT Pulseway مبتنی بر سیستم SNMP است. نرم افزار مدیر SNMP را می توان در ویندوز ، لینوکس یا macOS بارگذاری کرد ، که سپس با عوامل SNMP که در سیستم عامل تجهیزات متصل به شبکه شما بارگذاری می شود ، ارتباط برقرار می کند..

یک قاعده قوانین در مدیر می تواند برای طبقه بندی سطح هشدارها هنگام ورود سیگنال های SNMP Trap تنظیم کند. پاسخ به این هشدارها را می توان برای خودکارسازی گزارشگری و تنظیم مجدد دستگاه ، اسکریپت کرد.. از طریق دستگاه های تلفن همراه می توان به کنسول مرکزی دسترسی پیدا کرد, که به شما امکان می دهد شبکه را در حالی که از میز کار خود دور هستید ، مدیریت کنید.

راه اندازی مجدد خدمات و سیستم از طریق کنسول مدیریت قابل کنترل است و همچنین می توانید از طریق یک جلسه ترمینال از راه دور به تجهیزات دسترسی پیدا کنید. یک عنصر اسکریپت نویسی شما را قادر می سازد تا فرایندهایی مانند نظارت برنامه ریزی شده ، ارتقاء نسخه ، نسخه پشتیبان تهیه و ، جارو امنیتی را به صورت خودکار انجام دهید. از هر ترمینال موجود در شبکه به کنسول مدیریت قابل دسترسی است.

نرم افزار Pulseway با نرم افزار سایر فروشندگان ادغام می شود که شامل سیستم پیام رسان Slack ، ضد ویروس کسپرسکی و SQL Server می باشد..

سیستم مدیریت دسترسی به شما امکان می دهد سطح مختلفی از دسترسی را به انواع مختلف کاربر اعطا کنید. این امر به شما امکان می دهد دسترسی به خواندن خواندن را فقط به صفحه های گزارشگری داشبورد اعطا کنید ، این امکان را به شما می دهد تا مشتریان و مدیران بالادستی بتوانند پیشرفت در جهت اهداف را بررسی کنند..

نرم افزار Pulseway شما را قادر می سازد سایت ها را از راه دور مدیریت کنید, ادغام شبکه ها از مناطق پراکنده در یک WAN که می توان به طور یکنواخت کنترل و مدیریت شد. یک ویژگی دسک تاپ از راه دور حتی به شما امکان می دهد دسترسی به دستگاه های فردی متصل به شبکه گسترده تر ، بدون توجه به مکان آنها در جهان ، دسترسی داشته باشید.

کنترل نسخه و مدیریت پچ ، ماژول دیگری از سیستم Pulseway است. این به شما امکان می دهد سیستم های عامل و سیستم عامل را به صورت خودکار در سراسر سیستم به روز کنید. این سیستم همچنین قادر به نظارت بر سرورهای پستی ، ماشینهای مجازی ، سرورهای اینترنتی و برنامه های کاربردی از جمله سرویس های ابری است.

10. LogicMonitor

LogicMonitor

مانند سیستم نظارت PRGT Paessler ، LogicMonitor داده های تهیه شده از NetFlow را با خدمات SNMP خود مخلوط می کند تا نمایانگر کاملی از عملکرد شبکه باشد. در حالی که NetFlow جریان ترافیک از طریق پیوندها را نشان می دهد ، SNMP وضعیت تجهیزات شبکه و دستگاههای متصل به آن شبکه را نظارت می کند.

LogicMonitor از مدل نرم افزاری به عنوان سرویس استفاده می کند. این یعنی سرورهایی که اطلاعات را در شبکه شما جمع می کنند در خارج از کشور نگهداری می شوند. شما از طریق یک مرورگر روی دسک تاپ خود یا از طریق برنامه ای در دستگاه تلفن همراه خود به اطلاعات دسترسی پیدا می کنید. یک عنصر از این سرویس که در سایت شما ساکن است به نام جمع کننده. این را به عنوان یک رله برای مدیر SNMP فکر کنید. بنابراین ، به جای اینکه نرم افزار مدیر را در شبکه خود اجرا کنید, جمع کننده تمام داده ها را از نماینده دستگاه دریافت می کند و آن را به سرور LogicMonitor منتقل می کند. ارتباط کلکتور با سرور LogicMonitor از طریق اینترنت کاملاً رمزگذاری شده است.

مفهوم مبتنی بر ابر LogicMonitor این امکان را به شما می دهد تا داده ها را از چندین سایت و همچنین سایر سرویس های cloud مانند حافظه ابری یا سرورهای برنامه مدیریت شده ادغام کنید. LogicMonitor به عنوان یک شخص ثالث ، با تمام منابع به طور برابر رفتار می کند ، بدون توجه به اینکه در آن واقع شده اید یا چه کسی مالک و مدیریت آنهاست.

مأمورین SNMP در تجهیزات شما کلکسیونر را مدیر SNMP می دانند. عملکرد ارتباطات بین سرور LogicMonitor و جمع کننده های آن ، کشف شبکه را امکان پذیر می کند. توپولوژی در نقشه جذاب واقع در دنیای واقعی نمودار شده است. سایر گرافیک های موجود در داشبورد شامل نمودارهای خط عملکرد در زمان واقعی و امکان مشاهده عکس های فوری یا تجمع داده های تاریخی است. این نمودارهای گزارش شده شامل توانایی انجام تجزیه و تحلیل روند و پیش بینی شرایط مورد نیاز ظرفیت برای هر گره در شبکه ، بخش های شبکه یا کل شبکه می باشد..

11- حكم شركت

حکم رویداد

Event Sentry مانند اکثر سیستم های نظارت بر شبکه ، بر استفاده از منابع - سخت افزاری و نرم افزاری نظارت دارد. با این حال ، این بسته دارای ویژگی نظارت امنیتی است که امکان ردیابی فعالیت کاربر را نیز ممکن می کند. این سیستم می تواند تنظیم شود تا از چندین ورود به سیستم در سرورها جستجو کند فعالیت در سراسر شبکه که می تواند یک تهدید پیشرفته مداوم یا عفونت ویروس را نشان دهد. یکی دیگر از علائم هشداردهنده تعداد تلاشهای تأیید هویت ناموفق است ، که ممکن است نشانگر تلاش برای رمز عبور رمز عبور نیرو باشد.

با توجه به عناوین اخیر در مورد حملات باج افزار ، روند نظارت بر سیستم Event Sentry برای محافظت از این دسته از حملات بسیار جالب است. این سیستم نظارت بر شبکه استرس بسیار بیشتری نسبت به عملکرد منابع نسبت به امنیت شبکه دارد.

نظارت بر اینترنت رویدادهای مربوط به اتصالات ورودی را بررسی می کند و می تواند مکانی از یک منبع مشکوک را برای ادغام جزئیات مبداء در گزارش فعالیت ردیابی کند.

بازگشت به عملکرد سخت افزار ، SNMP برای نظارت بر ظرفیت تجهیزات شبکه استفاده می شود. تله های SNMP توسط کنسول مدیریت شبکه Event Sentry جمع آوری می شوند. عملکرد واحدهای UPS و ماشین های لینوکس به ویژه Event Sentry دنبال می شود. سیستم بطور معمول برای شرایطی از جمله استفاده از CPU ، در دسترس بودن حافظه و ظرفیت ذخیره سازی نظرسنجی می کند.

در جلوی نرم افزار ، Event Sentry نسخه های فعلی همه برنامه ها و سیستم عامل های موجود در سیستم را ردیابی می کند و آخرین نسخه ها را برای هر یک از آنها ثبت می کند ، و به توابع به روز رسانی هشدار می دهد..

به داشبورد از طریق مرورگر قابل دسترسی است و همچنین وجود دارد نسخه ای از کنسول گزارشگر مانیتور که می تواند به تلویزیون منتقل شود در اطراف دفتر. رابط وب Event Sentry می تواند به نه زبان مختلف از جمله انگلیسی ، اسپانیایی ، آلمانی و فرانسوی نمایش داده شود. رابط کاربری دارای امکان نگهداشت یادداشت است تا شما را قادر به یادآوری در مورد وقایع و برجسته کردن اطلاعات مهم کند.

12. Gold WhatsUp

12 بهترین ابزار مانیتورینگ SNMP به علاوه راهنمای نهایی

سیستم نظارت بر WhatsUp Gold توسط Ipswitch مانیتورینگ زیرساخت ها را با تمرکز بر عملکرد شبکه پوشش می دهد. این سیستم بر روی ویندوز سرور 2008 R2 ، ویندوز سرور 2012 ، ویندوز سرور 2012 R2 و ویندوز سرور 2016 اجرا می شود. این نرم افزار خود را نصب می کند و مراحل اولیه را با روال کشف شبکه به پایان می رساند. این کشف شبکه توسط SNMP هدایت می شود.

پاسخ SNMP MIB جزئیات کامل مربوط به هر دستگاه را به مدیر می دهد. جزئیات از نوع کنترل کننده دستگاه ، نوع سازنده ، شماره سریال و نسخه سیستم عامل و همچنین تنظیمات وضعیت فعلی دستگاه می گویند. هر دستگاه توسط یک آدرس IP ، یک آدرس MAC و یک نام میزبان مشخص می شود.

نرم افزار کنسول مرکزی WhatsUp Gold اطلاعات جمع آوری شده از پاسخ های SNMP را در یک پایگاه داده مونتاژ می کند. ثبت دستگاه قابل جستجو است و همچنین می توانید صفحه نمایش لیست دستگاه را فیلتر کنید.

این پایگاه داده اطلاعات منبع را برای نقشه شبکه فراهم می کند ، که تمام دستگاه های موجود در شبکه و اتصالات بین آنها را نشان می دهد. وضعیت دستگاه ها و پیوندها به صورت رنگی روی نقشه شبکه قرار گرفته است ، که فوراً به شما نشان می دهد کدام قسمت از سیستم با مشکل روبرو است.

مدیر SNMP WhatsUp Gold نظرسنجی در شبکه را انجام می دهد و درخواست گزارش های مربوط به دستگاه های SNMP را می دهد. اطلاعات جمع آوری شده از این پاسخ های MIB در داشبورد WhatsUp Gold در زمان واقعی نشان داده شده است. به روزرسانی های مداوم در وضعیت ها ، دستگاه های تغییر یافته یا جابجایی را نیز شناسایی می کند و اطلاعات در پایگاه داده نوشته می شود و نقشه شبکه را نیز به روز می کند. لازم نیست هنگام افزودن دستگاه ها یا حذف دستگاه ، لیست دستگاه یا نقشه را سازگار کنید زیرا مدیر SNMP به طور خودکار متوجه این تغییرات می شود و تمام اطلاعات موجود در بانک اطلاعاتی و کنسول را برای شما به روز می کند..

مدیر همچنین دائماً به دنبال پیام های Trap از عوامل دستگاه است. این تله ها به هشدارهایی تفسیر می شوند که در داشبورد نشان داده می شوند و می توانند به صورت اعلان از طریق ایمیل یا پیامک نیز ارسال شوند. به اعلان ها همچنین می توانید پیام های Slack ، ارسال های IFTTT یا زنگ های وب را تحویل دهید. می توانید WhatsUp Gold را در یک جلسه آزمایشی رایگان دریافت کنید.

نظارت بر SNMP

سهولت استفاده از سیستم های مانیتورینگ SNMP و سهم مهمی که Traps ارائه می دهد این پروتکل را به بخشی اساسی از ابزار ابزارهای سرپرست شبکه تبدیل می کند. این بسیار خوب است که از شرایط احتمالی آسیب دیده در تجهیزات هشدار داده شده و قبل از شروع تماس با کاربران ، آن مشکلات را برطرف کنید. فعال بودن و کشف خطاها باعث صرفه جویی در زمان Help Desk می شود.

پس انداز هزینه مانیتورینگ SNMP از نظر بودجه Help Desk بیشتر توسط تعدادی از شرکتهایی که این سیستم ها را به عنوان ماژول در مجموعه خدمات ارائه می دهند نشان داده شده است که شامل قابلیت همکاری دسک می باشد..

بیشتر خواندن

در مورد مدیریت شبکه چیزهای زیادی برای کشف وجود دارد. در اینجا لیستی از برخی منابع عالی در مورد این موضوع وجود دارد که در وب موجود است.

راهنماهای مقایسه

 • بهترین نرم افزار و ابزار پایش پهنای باند رایگان برای تحلیل میزان استفاده از ترافیک شبکه
 • 6 از بهترین اسکنرهای آسیب پذیری شبکه رایگان و نحوه استفاده از آنها
 • 8 بهترین بسته بندی و تحلیلگر شبکه برای بسته های سال 2023

SNMP RFC

 • RFC 1157 - یک پروتکل ساده مدیریت شبکه (SNMP)
 • RFC 1901 - مقدمه ای بر SNMPv2 مبتنی بر جامعه
 • RFC 3410 - بیانیه های معرفی و کاربردی برای چارچوب مدیریت استاندارد اینترنت
 • RFC 1213 - پایگاه اطلاعات مدیریتی برای مدیریت شبکه کارآموزان مبتنی بر TCP / IP: MIB-II
 • RFC 2570 - معرفی نسخه 3 چارچوب مدیریت شبکه استاندارد اینترنت
 • RFC 2574 - مدل امنیتی مبتنی بر کاربر (USM) برای نسخه 3 پروتکل ساده مدیریت شبکه (SNMPv3)

اطلاعات دیگر در مورد SNMP

 • هدف فنی: پروتکل ساده مدیریت شبکه (SNMP)
 • Techopedia: پروتکل ساده مدیریت شبکه (SNMP)
 • Microsoft TechNet: SNMP چیست؟?
 • Microsoft TechNet: چگونه SNMP کار می کند
 • Pulseway: نحوه پیکربندی نظارت RAID از طریق SNMP
 • DPS Telecom: آموزش SNMP قسمت 1: مقدمه ای برای SNMP

تصاویر: SNMP OID MIB Tree توسط Deegii121314 ، دارای مجوز تحت CC BY-SA 4.0

About the author