13 بهترین ابزار مانیتورینگ پایگاه داده

13 بهترین ابزار مانیتورینگ پایگاه داده

تعداد کمی از منابع به اندازه پایگاه داده اطلاعات مهم دارند. نظارت و اشتباهات کوچک باعث از دست رفتن برخی از مهمترین داده های شما می شود. بدون داشتن ابزار مناسب برای نظارت بر بانک اطلاعاتی برای مدیریت این سرویس ها ، بسیار سخت است که به هر آنچه که برای غربالگری نیاز دارید توجه کنید. با نگاه کردن به توپ ، خیلی راحت می توانید پایگاه داده خود را از حد ظرفیت فراتر ببرید.

در اینجا لیست ما از بهترین ابزارهای نظارت بر بانک اطلاعاتی آمده است:

 1. آنالایزر عملکرد پایگاه داده SolarWinds برای SQL Server (امتحان رایگان) شامل نظارت بر عملکرد واقعی و عملکردهای آنالیز در زمان واقعی است. بر روی سرور ویندوز اجرا می شود.
 2. مانیتور شبکه Paessler PRTG (امتحان رایگان) عملکردهای مانیتورینگ پایگاه داده بخشی از این مانیتور شبکه ، سرور و برنامه ها هستند. بر روی سرور ویندوز اجرا می شود.
 3. Site24x7 سرور مانیتورینگ (آزمایش رایگان) بسته نظارت آنلاین که شامل عملکردهای نظارت و تحلیل SQL است.
 4. SolarWinds AppOptics APM (آزمایشی رایگان)  مانیتور جامع عملکرد برنامه مبتنی بر ابر که شامل فرآیندهای تخصصی برای نظارت بر پایگاه داده ها است
 5. Atera (دادگاه رایگان) یک راه حل مدیریت از راه دور برای ارائه دهندگان خدمات مدیریت شده است که شامل اتوماسیون و نظارت پشتیبان بانک اطلاعاتی است.
 6. کنترل پایگاه داده dbWatch ابزاری با محوریت پایگاه داده که مانیتورینگ برای کلیه بانکهای اطلاعاتی در یک شرکت که توسط SQL Server ، Oracle ، Sybase ، MariaDB ، MySQL و Postgres اداره می شود را متحد می کند..
 7. مدیر تشخیصی Idera SQL مانیتور تخصصی پایگاه داده برای MySQL یا SQL Server.
 8. ابزارهای قدرت SQL معیارهای عملکرد پایگاه داده را اسکن می کند و برای انجام رفتارهای غیر طبیعی برای شناسایی نفوذ ، اسکن می کند.
 9. Sentry One (SQL Sentry) مانیتورینگ عملکرد زنده بانک اطلاعاتی با استفاده از شکست خودکار شاخص.
 10. مانیتور SQL Red-Gate مانیتور پایگاه داده در زمان واقعی با وضعیت های رنگی شده و تجسم داده های عالی.
 11. حسابرسی سرور Lepide SQL مانیتور پایگاه داده ای که به دلیل ویژگی های امنیت سایبری اش جایزه دارد.
 12. MonitorEngine Free SQL Monitor Monitor مانیتور عملکرد صحیح پایگاه داده رایگان از تولید کننده پیشرو در مدیریت زیرساخت.
 13. Spiceworks SQL سرور مانیتورینگ مانیتور عملکرد پایگاه داده رایگان و دارای آگهی پشتیبانی.

بهترین ابزارهای کنترل پایگاه داده

هرچه سرور بزرگتر باشد پردازنده و پردازش داده ها به حافظه نیاز دارند. استفاده از ابزار مانیتورینگ پایگاه داده تنها روش قابل اعتماد برای نظارت بر پایگاه داده ها است. به طور مشابه ، استفاده گسترده از سرورهای SQL نظارت بر سرورهای SQL را اولویت اصلی نظارت قرار داده است عملکرد سرور SQL.

بیایید به برخی از بهترین ابزارهای نظارت بر بانک اطلاعاتی در بازار نگاهی بیندازیم.

1. آنالایزر عملکرد پایگاه داده SolarWinds برای SQL Server (امتحان رایگان)

تجزیه و تحلیل عملکرد بانک اطلاعات SolarWinds

آنالایزر عملکرد پایگاه داده SolarWinds برای SQL یک ابزار اصلی برای مدیران شبکه است که به دنبال پرداختن به مشکلات پایگاه داده در زمان واقعی هستند. می توانید عملکرد سرور خود را از طریق داشبورد و بررسی وضعیت نمایش داده شدگان سرور, پردازنده, حافظه, دیسک, و جلسات. دستگاه های مشکل دار به عنوان زرد رنگ مشخص می شوند هشدار و قرمز برای بحرانی. شما همچنین می توانید نمودارهای سلامتی سرور خود را برای دیدن همه روندهای نوظهور مشاهده کنید.

آنچه این بستر را خاص می کند ، خاصیت آن است بررسی دلیل ریشه ای توانایی اساس این فرصتی است برای دیدن نحوه عملکرد کد. این به شما امکان می دهد با استفاده از مجوزهای چند سطحی و خط مشی های گروهی ، فراتر از اصول اولیه باشید. این یک روش طراوت آور است زیرا شما را از معیارها دور می کند تا کد زیر سطح را جستجو کنید.

این عادلانه است که می گویم تجزیه و تحلیل عملکرد بانک اطلاعات SolarWinds قربانی یک ترفند تسلیم شدن هم نمی شوید. با استفاده از این ابزار ، کاربران می توانند انواع پایگاه داده ها را رصد کنند. سرور SQL, MySQL, DB2, شفق قطبی, مجازی, و پایگاه داده های ابری همه از طریق این برنامه قابل کنترل هستند. تنوع گزینه ها بدین معنی است که این برنامه در اکثر محیط های سازمانی عملکرد خوبی دارد.

اگر به دنبال مانیتور پایگاه داده هستید که به شما کمک می کند مشکلات را شناسایی کرده و علت آن را در زمان واقعی مشخص کنید ، سپس این برنامه ای است که حتماً باید در نظر بگیرید. تجزیه و تحلیل عملکرد بانک اطلاعات SolarWinds با قیمت 1،995 دلار (1،562 پوند) در دسترس است. برای بارگیری در a نیز موجود است محاکمه رایگان 14 روزه.

آنالایزر عملکرد پایگاه داده SolarWinds برای آزمایش SQL ServerDownload 14 روزه آزمایشی رایگان

2. مانیتور شبکه Paessler PRTG (امتحان رایگان)

تصویر مانیتور شبکه PRTG

بعد ، ما داریم مانیتور شبکه Paessler PRTG, ابزاری برای نظارت بر شبکه که توانایی مانیتورینگ قابل توجهی در SQL را دارد. این برنامه می تواند پایگاه داده های متداول نظیر Microsoft SQL, MySQL, اوراکل SQL, و PostgreSQL. به عبارت دیگر ، همه چیز مورد نیاز را برای تأمین یک پایه محکم از دید در اکثر شبکه های سازمانی پوشش می دهد.

برای یک ابزار نظارت بر شبکه مانیتور شبکه PRTG همچنین بسیار آسان است. مانیتور شبکه PRTG مجهز به سنسورهایی است که از جعبه تنظیم شده است. این تنظیمات از پیش تنظیم شده بسیاری از ارائه دهندگان پایگاه داده بزرگ مانند آنها را پوشش می دهد Microsoft SQL, MySQL, و اوراکل SQL. این مزیت از بین بردن نیاز شما برای پیکربندی تنظیمات شخصی شما از هیچ چیز است.

مانیتور شبکه PRTG می توان برای نظارت بر زمان اجرای یک پرس و جو SQL استفاده کرد. ابزار از زمان برقراری اتصال درست از طریق انتقال تا انتهای اتصال ، زمان را اندازه گیری می کند. این به شما امکان می دهد عملکرد بانک اطلاعاتی خود را تحت فشار به وضوح مشاهده کنید.

به طور کلی مانیتور شبکه PRTG محصولی است که توانایی مانیتورینگ شبکه را در هم می آمیزد و در عین حال تجربه قانع کننده ای را برای نظارت بر پایگاه داده ارائه می دهد. تعدادی گزینه قیمت گذاری برای آنها وجود دارد مانیتور شبکه PRTG. این با نسخه آزمایشی شروع می شود مانیتور شبکه PRTG که اجازه می دهد نظارت بر حداکثر 100 سنسور رایگان.

اولین نسخه پرداخت شده از مانیتور شبکه PRTG برای 500 سنسور 1600 دلار (1253 پوند) هزینه دارد. سه محصول بعدی برای سازمانهای بزرگ 2880 دلار (2232 پوند) برای 1000 سنسور ، 5950 دلار (4،662 پوند) برای سنسورهای 2500 و 10500 دلار (8227 پوند) برای 5000 سنسور هزینه شده است. سازمان هایی که نیاز به نظارت بیشتر دارند می توانند نسخه XL1 Unlimited را که از سنسورهای نامحدود با قیمت 14500 دلار پشتیبانی می کند (11361 پوند) بارگیری کنند. همچنین وجود دارد محاکمه رایگان 30 روزه در دسترس برای بارگیری.

Paessler PRTG Network MonitorDownload آزمایشی 30 روزه رایگان

3. Site24x7 سرور مانیتورینگ (آزمایش رایگان)

13 بهترین ابزار مانیتورینگ پایگاه داده

Site24x7 مانیتورینگ سرور ارائه می دهد شبکه ، سرور و نظارت بر برنامه ها. این ترکیب برای حفظ عملکرد بانکهای اطلاعاتی شما در وضعیت مناسبی است. سیستم یک سرویس مبتنی بر ابر است ، بنابراین برای استفاده از آن نیازی به نصب هیچ نرم افزاری ندارید. این تنظیمات آن را به ابزاری عالی برای نظارت بر سایتهای از راه دور و همچنین آن تبدیل می کند برای MSP ها خوب کار می کند.

مانیتور برنامه در این بسته نرم افزاری را شامل می شود بهینه ساز عملکرد بانک اطلاعاتی. خواهد شد به طور خودکار تمام بانکهای اطلاعاتی خود را کشف کنید به منظور نگه داشتن زبانه ها ، عوامل را نصب کنید. این عوامل به سیستم مرکزی Site24x7 گزارش می دهند ، جایی که می توانید از طریق یک مرورگر به نتایج دسترسی پیدا کنید.

معیارهای عملکرد بصورت زنده روی صفحه نمایش داده می شوند و می توانید پارامترهای هشدار را تنظیم کنید که شما را قادر می سازد از اضافه بار خارج شوید. از آنجا که این ابزار می تواند بر تعداد بسیاری از موارد نظارت کند ، این یک دستیار مناسب برای هماهنگی بین پایگاه های داده توزیع شده و بین محیط های تولید و توسعه است. ابزار گزارش دهی در این ابزار به شما کمک می کند عملکرد پایگاه داده های خود را با گذشت زمان تجزیه و تحلیل کنید.

با توجه به اینکه مانیتور اختصاصی سرور را با این ابزار پشتیبانی دریافت می کنید ، می توان علت اختلال عملکرد را به راحتی تشخیص داد. می توانید از طریق منابع پشتیبانی اکتشاف کنید تا دقیقاً بدانید کدام عنصر از پشته عملکرد بانکهای اطلاعاتی خود را پایین می آورد.

Site24x7 برای به اتهام است یک مدل اشتراک و برنامه های مختلف و گزینه های الحاقی ، امکان ایجاد یک بسته سفارشی متناسب با نیازهای کسب و کار شما را فراهم می سازند. حتی وجود دارد نسخه رایگان, که مانیتورینگ را فقط به پنج سرور محدود می کند. می توانید سیستم را امتحان کنید یک محاکمه رایگان 30 روزه. اگر تصمیم دارید در پایان آن دوره خرید نکنید ، حساب شما به نسخه رایگان تغییر می یابد.

Site24x7 سرور MonitoringStart آزمایشی 30 روزه رایگان

4. SolarWinds AppOptics APM (محاکمه رایگان)

13 بهترین ابزار مانیتورینگ پایگاه داده
APO AppOptics است سرویس مبتنی بر ابر نظارت بر عملکرد برنامه ها و زیرساخت هایی که از آنها پشتیبانی می کند. نسخه پایین تر ، به نام زیرساخت AppOptics فقط روی عملکرد تجهیزات متمرکز شده و ویژگی های نظارت بر عملکرد برنامه بسته APM را شامل نمی شود.

APM دارای صفحه نمایش های ویژه برای برنامه های مختلف از جمله پایگاه داده است. این سرویس قادر به تعامل با لیست طولانی سیستمهای مدیریت بانک اطلاعاتی از جمله است Microsoft SQL Server ، MySQL ، Oracle ، Postgres و Apache DBMSs.

ابزار قادر است سؤالات را بررسی کنید همانطور که در پایگاه داده شما اجرا می شوند ، مواردی را پیدا می کنند که به نظر می رسد خیلی طولانی طول می کشند یا به شیوه ای ناکارآمد رفتار می کنند. هنگامی که مانیتور یک پرس و جو عملکرد ضعیف را نشان می دهد ، یک فایل ردیابی از همه معاملات بانک اطلاعاتی را که انجام می دهد ، ایجاد می کند ، که امکان تجزیه و تحلیل بیشتر را دارد. سایر ویژگی های این برنامه کد برنامه هایی را که شامل نمایش داده شد SQL و همچنین فایل های دسته ای و اسکریپت های SQL که ممکن است در سیستم خود داشته باشید بررسی می کند. این ویژگی خطوط کد و بندهای موجود در SQL را مشخص می کند که باید تغییر کنند به منظور بهبود عملکرد.

سرویس APO AppOptics فقط به نظارت بر پایگاه داده ها و برنامه های کاربردی در سایت شما محدود نمی شود. همچنین قادر به نظارت بر عملکرد برنامه های در حال اجرا بر روی سرورهای مجازی اجاره ای است که توسط آنها اجرا می شود AWS یا لاجوردی سرورها اگر سیستم / فضای ابری ترکیبی دارید ، می توانید توسط سرویس نظارت کنید.

به عنوان یک سرویس ابری ، AppOptics است هزینه اشتراک با هزینه. این سرویس سالانه هزینه بالایی دارد و فرقی نمی کند که تعداد پرسنل به این سرویس دسترسی داشته باشند. SolarWinds و همچنین برنامه های APM و برنامه های زیرساخت ، ارزان تر Metrics Pack را ارائه می دهد. با این حال ، برای به دست آوردن ویژگی های نظارت بر پایگاه داده ، باید به نسخه APM بروید. می توانید یک آزمایش رایگان 14 روزه از APO AppOptics را دریافت کنید.

SolarWinds AppOptics APMStart محاکمه رایگان 14 روزه

5. Atera (دادگاه رایگان)

آترا

آترا است سرویس مبتنی بر ابر که از ارائه دهندگان خدمات مدیریت شده (MSP) پشتیبانی می کند. این بستر شامل نظارت و مدیریت از راه دور (RMM) و اتوماسیون خدمات حرفه ای (PSA) است. بنابراین ، تمام نرم افزارهایی را که MSP برای انجام کار خود نیاز دارد ، شامل می شود.

از ویژگی های مانیتورینگ Atera می توان به ردیابی آن اشاره کرد وضعیت زندگی و همچنین نظارت بر پرونده پرونده. هر مشکلی برای ایجاد پایگاه داده توسط یکی از این دو روش برداشته می شود و در داشبورد سیستم به هشدار تبدیل می شود.

یکی از خدمات مدیریت از راه دور همراه با Atera RMM ، قابلیت دستیابی است پشتیبان گیری و روشهای بازیابی بانک اطلاعاتی را مدیریت کنید از طریق ابزار این ویژگی روند پشتیبان گیری و بازیابی را به طور مستقیم پیاده سازی نمی کند - بهتر است از روش های بومی که در DBMS ساخته شده اند استفاده کنید. اما ، رابط Atera قادر به تعامل با DBMS فروشندگان متعدد است ، به این معنی که یک مدیر سیستم که به عنوان بخشی از یک تیم MSP کار می کند می تواند تمام کارهای پشتیبان و بازیابی را از طریق یک داشبورد انجام دهد..

سیستم Atera قادر به تعامل با سیستم های مدیریت بانک اطلاعاتی برای است سرور MS SQL, MySQL, و اوراکل.

به عنوان یک سرویس آنلاین ، Atera بر اساس اشتراک صورتحساب است. قیمت ها برای هر تکنسین در هر ماه تعیین می شود ، که این سرویس را برای یک MSP کوچک یا یک تکنسین مستقل ایده آل می کند. قیمت کسانی که سالانه تصمیم به پرداخت آن می گیرند پایین تر است. با این حال ، این سرویس باید باشد پیش پرداخت کرد هر دوره صدور صورت حساب را انتخاب کنید.

Atera در سه نسخه موجود است: حرفه ای, رشد, و قدرت. همه نسخه ها شامل ویژگی نظارت بر وضعیت پایگاه داده به طور منظم است و همه شامل مراحل پشتیبان گیری و بازیابی هستند. با این حال ، برنامه برتر ، Power ، همچنین توانایی ذخیره عکس های فوری پایگاه داده را نیز شامل می شود. Atera برای یک آزمایش 30 روزه رایگان در دسترس است.

آزمایشی 30 روزه AteraStart رایگان

6. کنترل پایگاه داده dbWatch

13 بهترین ابزار مانیتورینگ پایگاه داده

مستقر در نروژ کنترل پایگاه داده dbWatch یک ابزار تخصصی نظارت بر بانک اطلاعاتی است - بخشی از یک مانیتور زیرساختی عمومی نیست. بنابراین ، اگر تمام ابزارهای مانیتورینگ سرور و برنامه خود را در دست داشته باشید اما فاقد بینشی از عملکرد بانکهای اطلاعاتی خود باشید ، این ابزار انتخاب خوبی است..

این ابزار به عنوان نرم افزار داخلی اجرا می شود. شما مجوز را بر اساس تعداد پایگاه داده هایی که می خواهید نظارت کنید پرداخت می کنید. ساختار قیمت گذاری با حداقل پوشش ده پایگاه داده از ده شروع می شود.

این ابزار قادر به نظارت بر طیف وسیعی از پایگاههای داده در است به موقع و همچنین جمع می شود داده های تاریخی برای تجزیه و تحلیل و گزارش مشاهده ها و گزارش ها را می توان در هر پایگاه داده جداگانه یا به عنوان یک نمای کلی از عملکرد تمام بانکهای اطلاعاتی شما قابل دسترسی است.

فرقی نمی کند RDMS از چندین ارائه دهنده سایت خود داشته باشید زیرا این ابزار می تواند انواع مختلف پایگاه داده ها را همه بصورت یکجا رصد کند. این قادر به نظارت است سرور SQL, اوراکل, Sybase, MariaDB, MySQL, و پوسترها پایگاه داده فرقی نمی کند که این بانک های اطلاعاتی کجا باشند زیرا dbWatch می تواند پایگاه داده های از راه دور و مبتنی بر ابر را به راحتی انجام دهد زیرا می تواند از موارد داخلی استفاده کند. همچنین قادر به نظارت بر خوشه های SQL Server و Oracle است و می تواند با Azure SQL بر روی ابر رابط شود.

بسته dbWatch در سه برنامه خدماتی موجود است. اینها هستند ملزومات dbWatch, dbWatch Professional, و dbWatch تصدی. بسته Essentials همه ابزارهای مانیتورینگ پایگاه داده را به شما می بخشد. این برنامه حرفه ای به اتوماسیون برای کارهای تعمیر و نگهداری اضافه می کند و همچنین شامل مدیریت مجوز برای پایگاه داده های SQL Server و Oracle است. بسته Enterprise شامل autodiscovery پایگاه داده و مدیریت خوشه است.

نرم افزار dbWatch روی میزبانانی که ویندوز ، سیستم عامل Mac و سیستم عامل های لینوکس نصب می کنند نصب شده است. شما می توانید یک آزمایش 30 روزه رایگان از برنامه dbWatch Essentials دریافت کنید تا بتوانید قبل از خرید آن را از طریق سرعت های خود قرار دهید.

7. مدیر تشخیصی Idera SQL

مدیر تشخیصی Idera SQL

وقتی صحبت از راه حل های مختلف نظارت بر بانک اطلاعاتی است, منdera SQL مدیر تشخیصی ضرب و شتم سخت است این ابزار مانیتورینگ SQL می تواند پایگاه داده ها را در هر دو محیط فیزیکی و مجازی کنترل کند. این برنامه بطور خاص برای کمک به کاربر در مشاهده معیارهای عملکرد کلیدی طراحی شده است. معیارهایی که با آنها روبرو خواهید شد مدیر تشخیصی Idera SQL عبارتند از پردازنده, استفاده از دیسک سخت, فضا, استفاده از شبکه, و حافظه. این داده ها مبانی مورد نیاز شما را برای ارزیابی میزان عملکرد بانک اطلاعاتی در اختیار شما قرار می دهد.

همچنین می توانید آنچه را که از طریق لنز رخ می دهد مشاهده کنید تجزیه و تحلیل معاملات. این به شما امکان می دهد مشکلات برنامه را در انزوا مشاهده کنید. مثلا, تجزیه و تحلیل بار کار SQL نظارت بر وضعیت دانه ای و تنظیم طرح پرس و جو همراه با توصیه ها. این به شما امکان می دهد برای رفع مشکلات عملکرد ضعیف ، تغییراتی هدفمند ایجاد کنید.

چه چیزی می سازد مدیر تشخیصی Idera SQL یک محصول برجسته هشدار آن است. هشدارها هنگام وقوع اطلاعات خاص به شما اطلاع می دهند. شما می توانید آستانه های هشدار خود را تنظیم کنید تا هنگام وقوع رویدادهای خاص به شما اطلاع داده شود. همچنین یک مرکز هشدار پیش بینی شده وجود دارد که درصدی را نشان می دهد که احتمال وقوع یک رویداد خاص را نشان می دهد.

مدیر تشخیصی Idera SQL یکی از قابل دسترسی ترین محصولات موجود در بازار است. این رابط کاربری قانع کننده موجود در اینترنت و به عنوان یک برنامه تلفن همراه را به شما کمک می کند تا به طور موثر نظارت کنید. می توانید نسخه Pro را خریداری کنید مدیر تشخیصی Idera SQL برای 999 دلار (782 پوند). همچنین می توانید این ابزار را به عنوان a بارگیری کنید محاکمه رایگان 14 روزه.

8. ابزارهای قدرت SQL

ابزارهای قدرت SQL

در سال 2000 برمی گردد, ابزارهای قدرت SQL شروع به ایجاد یک نام برای خود به عنوان ابزاری اساسی برای نظارت بر همه چیز SQL. این محصول به دلیل استقرار در آن به عنوان یکی از محصولات سبک وزن بسیار محبوب است. ابزارهای قدرت SQL داده های سیاهه ای از جمله زمان پاسخ, IP مقصد, برنامه IP منبع, شناسه ورود, بایت ارسال شد, و بسته های ارسال شده به طور خلاصه ، این ابزار اصول اولیه را برای شما فراهم می کند تا نحوه عملکرد بانک اطلاعاتی خود را مشاهده کنید.

ابزارهای قدرت SQL همچنین تجربه ای با کیفیت و عالی را از نظر امنیت سایبری ارائه می دهد. تحلیل رفتاری پیشرفته و کاربر تجزیه و تحلیل رفتاری نهاد به کاربر کمک کنید تا تهدیدها را شناسایی کند و بر همین اساس پاسخ دهد. در صورت دسترسی یک هکر به سیستم شما ، این تخلف به سرعت شناسایی می شود و فعالیت ASAP متوقف می شود.

تجربه نظارت عمومی ارائه شده توسط ابزارهای قدرت SQL بسیار کامل است می توانید همه چیز را از زمان انتظار SQL تا زمان توقف ، مسدود کردن و بن بست بنگرید. حتی می توانید این موارد را در نمودارهای سه بعدی مشاهده کنید که درک آنچه در جریان است بسیار آسان تر می شود.

قدرت SQL ابزارها ابزاری است که با وجود سن و سال هنوز تجربه نظارت معاصر را ارائه می دهد. با این وجود ، برای مشاهده قیمت پیشنهادی برای خرید این محصول ، باید با تیم فروش تماس بگیرید. با این گفته ، می توانید یک نسخه آزمایشی رایگان نیز بارگیری کنید.

9. خطای یک (SQL Sentry)

حبس یک

حبس یک محصولی است که از رویکرد قدیمی مدرسه برای نظارت بر پایگاه داده استفاده می کند. رابط کاربری مانند سایر محصولات موجود در این لیست ، براق ندارد اما کار را به خوبی انجام می دهد. با حبس یک می توانید داده های زمان واقعی را از طریق داشبورد در پایگاه های داده خود مشاهده کنید. تمام داده های نمایش داده شده به شما امکان می دهد تا بطور انتقادی ببینید سرورهای SQL شما در دسترس هستند.

مانند سایر محصولات نظارت بر پایگاه داده برتر حبس یک همچنین سیستم هشدار خاص خود را دارد. در واقع ، وجود دارد بیش از 100 شرط اخطار موجود در خارج از جعبه. این هشدارها هنگام پایین آمدن سرورها و هنگامی که پایگاه داده ها برای پردازش داده ها خیلی طولانی به شما هشدار می دهند. شما حتی می توانید متن پیام هشدار خود را سفارشی کنید برای کمک به کارکنان خود برای پاسخگویی بهتر به مشکلات.

این برنامه همچنین خودکار ارائه می دهد تجزیه مجدد شاخص و تجزیه و تحلیل بن بست بصری. این به شما کمک می کند تا دقیقاً بدانید چه زمانی نیاز به انجام defragmentation دارید. این امر با ترکیبی از داده های زنده و تاریخی به شما اطلاع داده می شود تا بتوانید دیدگاهی متعادل داشته باشید.

از بسیاری جهات, حبس یک برنامه ای است که لیاقت توجه بیشتری را دارد زیرا تجربه نظارت بر بانک اطلاعاتی را ارائه می دهد که بسیار پیچیده تر از ظاهر اولیه آن است. Sentry One به عنوان مجوز یا اشتراک در دسترس است. نسخه مجوز را می توان با قیمت 2،495 دلار (1،955 پوند) خریداری کرد و پشتیبانی فنی و به روز رسانی را ارائه می دهد. نسخه اشتراک را می توانید با 125 دلار (97.95 £) در هر ماه خریداری کنید. همچنین وجود دارد آزمایش رایگان 15 روزه برای بارگیری در دسترس است.

10. مانیتور SQL Red-Gate

مانیتور RedGate SQL

بعد ، ما داریم مانیتور SQL Red-Gate. مانیتور SQL Red-Gate برنامه ای است که توانایی های نظارت بر SQL به اندازه طراحی بصری آن قابل توجه است. با استفاده از این ابزار ، می توانید تمام پایگاههای داده SQL خود را از طریق یک داشبورد در رابط کاربری گرافیکی مبتنی بر وب کنترل کنید. سرورهای شما دارای رنگی خواهند بود و می توانید وضعیت آنها را در چند ثانیه مشخص کنید. یک سیستم چراغ راهنمایی برای چراغ سبز وجود دارد سالم, کهربا برای هشدار, و قرمز برای بحرانی.

یکی از موارد جالب در مورد مانیتور SQL Red-Gate این است که وب-GUI هر 15 ثانیه به روز می شود. این بدان معنی است که شما می توانید فعالیتهای زنده را بدون عقب افتادن دنبال کنید. این امر به ویژه برای برخورد با مشکلات از آنجا که در شبکه های بزرگتر ظهور می کنند ، سودمند است.

همچنین انواع مختلفی از هشدارها وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید. تو می توانی از هشدارهای زیاد استفاده کنید پردازنده, حافظه, کمبود فضای دیسک, خطاهای SQL, و مسائل مربوط به عملکرد. در کل وجود دارد 40 هشدار قابل تنظیم که با مانیتور SQL Red-Gate بیرون جعبه. این امر همه چیز را برای شما فراهم می کند تا در بالای آنچه که در شبکه شما اتفاق می افتد ، باشید.

گزینه های مختلف قیمت گذاری برای آنها وجود دارد مانیتور SQL Red-Gate براساس تعداد سرورهایی که می خواهید نظارت کنید. اگر می خواهید یک یا چهار سرور را رصد کنید ، می توانید این کار را با قیمت 1495 دلار (1،171 پوند) برای هر سرور انجام دهید. اگر این کافی نیست ، می توانید برای پنج تا نه سرور با قیمت 1،271 دلار (995 پوند) خریداری کنید. با این حال ، اگر می خواهید قیمت سرورهای 10+ را ببینید ، باید مستقیماً با این شرکت تماس بگیرید. همچنین وجود دارد محاکمه رایگان 14 روزه در دسترس است.

11. ممیزی سرور Lepide SQL

هیئت حسابرسی لپید

حسابرسی سرور Lepide SQL محصولی است که در طی سالیان متمادی توسط افراد زیادی مورد استفاده قرار گرفته است. مارک های Cisco و Intel گرفته تا Coca-Cola فراخوانده شده اند LepideAuditor برای محافظت از داده های خود در طول سال ها. با توجه به اینکه این محصول یکی از کاملترین سیستم عامل ها برای نظارت مستقیم و SQL SQL را ارائه می دهد جای تعجب ندارد.

تجربه کاربر در سرور SQL Lepide از طریق داشبورد هدایت می شود که می توانید همه سرورهای SQL خود را مشاهده کنید. داشبورد به گونه ای طراحی شده است که می توانید فوراً شاهد تغییر در تنظیمات و مجوزها باشید. همچنین به شما امکان می دهد تا پایگاه داده های خود را با قالب سلسله مراتبی مشاهده کنید. به عنوان مثال ، شما می توانید 10 پایگاه داده فعال و ورود به سیستم های موفق خود را مشاهده کنید.

حسابرسی سرور Lepide SQL به دلایل زیادی مورد استفاده قرار می گیرد ، اما بسیاری از مدیران به دلیل اعتبارات فضای مجازی از آن استفاده می کنند. این برنامه به شما امکان می دهد نظارت بر تغییرات ایجاد شده در مجوزهای کاربر. در صورت ایجاد تغییر مشکوک ، به شما اخطار ارسال می شود. اینها هشدارها در زمان واقعی کار می کنند و حتی می توانند اسکریپت های سفارشی را اجرا کنند به کاربر اجازه می دهد پاسخ تهدید خودکار را پیکربندی کند.

تا آنجا که مانیتورینگ SQL می رود, حسابرسی سرور Lepide SQL برنامه ای است که به شدت برای مدیرانی که به دنبال محافظت در برابر تهدیدات خارجی هستند ، بسیار توصیه می شود. برای مشاهده گزینه های قیمت گذاری برای حسابرسی سرور Lepide SQL شما باید با تیم فروش تماس بگیرید با این حال ، نسخه آزمایشی نیز وجود دارد که می توانید آن را بارگیری کنید.

12. MonitorEngine Free SQL Monitor Monitor

مانیتور سلامت SQL ManagEngine Free SQL

MonitorEngine Free SQL Monitor Monitor ابزاری است که تجربه مانیتورینگ SQL حق بیمه اما مقرون به صرفه را فراهم می کند. با MonitorEngine Free SQL Monitor Monitor تو می توانی نظارت بر تمام نسخه های MS SQL از جمله MS 2012 و MS SQL 2014. به عبارت دیگر ، اگر از سرورهای SQL استفاده می کنید ، این ابزاری است که حتماً باید استقرار آن را در نظر بگیرید.

رابط کاربری ارزش تولید سطح بالایی را که فرد از آن انتظار داشته باشد ارائه می دهد ManageEngine تولید - محصول. داشبورد واضح است که در آن می توانید معیارهای کلیدی سرورهای MS SQL خود را کنترل کنید با اطلاعاتی از قبیل پردازنده, حافظه, و استفاده از فضای دیسک نمایش داده می شود این موقعیت مکانی متمرکز را برای شما فراهم می کند که بتوانید یک شیشه ذره بین را به سرورهای MS SQL خود ببرید.

از طرف دیگر ، توانایی های نظارت بر سرور SQL این محصول به شما امکان می دهد داده های مربوط به آن را مشاهده کنید پرونده های log استفاده شده است, داده های معاملات فعالمعاملات در ثانیه, و ورود به سیستم رادیو را وارد کنید. این یک ترکیب سالم است که به شما امکان می دهد برای حل مشکلات به زیر سطح نگاه کنید. با افزودن آستانه های هشدار دهنده بر اساس معیارهایی مانند ، این کار اضافه می شود فضای دیسک, حافظه, و پردازنده.

از نظر تنظیم, MonitorEngine Free SQL Monitor Monitor تنظیم بسیار آسان است شما حتی می توانید سرورهای SQL رمزگشایی در سراسر شبکه این عظیم است زیرا به این معنی نیست که لازم نیست وقت اضافه کردن سرورها را به صورت دستی تلف کنید. این به معنای پیکربندی کمتر و نظارت زمان بیشتری است. شما میتوانید دانلود کنید MonitorEngine Free SQL Monitor Monitor رایگان.

13. نظارت بر سرور SQL Spiceworks

Spiceworks نظارت بر سرور SQL

SpiceWorks نام شناخته شده دیگری در فضای نظارت بر شبکه است و SpiceWorks SQL سرور مانیتورینگ سکویی است که توانایی این شرکت را در ایجاد محصولات نظارت بر زیرساخت ها نشان می دهد. با Spiceworks SQL سرور مانیتورینگ می توانید سلامتی سرورهای خود را دقیقه به دقیقه بر روی پایگاه های داده SQL بررسی کنید SQL Server 2005 و بالاتر.

نمودارها و نمودارهای قابل برنامه ریزی محلی هستند که SpiceWorks در واقع از آن برتری دارد. تو می توانی ایجاد نمودار چشم انداز سرورهای خود را تغییر می دهد. به عنوان مثال ، می توانید انتخاب یا لغو انتخاب کنید معیارهایی مانند IO بایت / ثانیه, صف دیسک طول, طول صف CPU, و فرآیندهای مسدود شده. نتیجه ، توانایی تجزیه و تحلیل عملکرد سرور شما به روش های مختلف است.

در مورد این نیز صادق است داشبورد قابل تنظیم جایی که می توانید دقیقاً نحوه نظارت بر محیط نظارت خود را انتخاب کنید. شما می توانید ابزارک های خود را ایجاد کرده و در صورت لزوم آنها را به داده های سرور اختصاص دهید. بهترین بخش در این مورد این است که شما برای استفاده از مقدمات نیازی به نمایشگر پیچیده ندارید و می توانید آنچه را که می بینید فقط به داده های مهم محدود کنید.

SpiceWorks SQL سرور مانیتورینگ محصولی است که برای سازمان های کوچکتر که به دنبال ایجاد بودجه هستند ، بسیار عالی است. بهترین بخش در مورد این محصول این است که کاملاً رایگان است.

مانیتورینگ سرور: انتخاب برتر ما

تمام محصولات ذکر شده در بالا ابزارهای ارزشمندی برای نظارت بر بانک اطلاعاتی هستند. با این حال ، اگر شما به دو نفر محدود بودید ، توصیه می کنیم آنالایزر عملکرد پایگاه داده SolarWinds برای SQL Server و مانیتور شبکه Paessler PRTG. آنالایزر عملکرد پایگاه داده SolarWinds برای SQL Server باید انتخاب برتر برای هر سازمان جدی در زمینه نظارت بر عملکرد بلند مدت بانک اطلاعاتی باشد.

توانایی دیدن علت اصلی مسائل مربوط به عملکرد ، چیزی است که به شما کمک می کند تا بی اندازه در هنگام انجام فرآیند عیب یابی استفاده کنید. به جای گذراندن وقت مشاجره در مورد راه حل ها ، می توانید به مواردی اشاره کرده و اقدامات مناسب را انجام دهید.

با این حال ، اگر می خواهید یک تجربه نظارت بر شبکه را در کنار فعالیت های نظارت بر SQL خود داشته باشید ، آنگاه پایشلر مانیتور شبکه PRTG انتخاب بهتری است. این دستگاه توانایی نظارت بر انواع بانکهای اطلاعاتی SQL را دارد و یک ساختار قیمت گذاری مقیاس پذیر را ارائه می دهد که برای سازمان های در هر اندازه مناسب است.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 1 = 1

Adblock
detector