14 ابزار برتر مدیریت و نظارت بر سرور برای سال 2020 (رایگان و پولی)

14 ابزار برتر مدیریت و نظارت بر سرور برای سال 2020 (رایگان و پولی)

تنظیم سرورها این روزها کار پیچیده ای نیست. پیگیری استفاده ، عملکرد و مسائل مربوط به نگهداری بالقوه بسیار مشکل تر است. هنگام گسترش زیرساختهای خود ، تعدادی سرور را نیز شامل می شوید. شما نمی خواهید در خرید و فروش از یک فروشنده گیر بیفتید و استفاده از ترکیبی از سیستم عامل ها در شبکه شما سودمند خواهد بود.

ما در مورد هر یک از ابزارهایی که در زیر ارائه می دهیم ، به جزئیات زیادی می پردازیم ، اما در صورت کوتاه بودن زمان ، در اینجا لیست خلاصه ای از 14 بهترین ابزار مدیریت و نظارت سرور وجود دارد:

 1. سرور SolarWinds و مانیتور برنامه (SAM) (آزمایشی رایگان) مانیتور سرور که سرورهای Dell PowerEdge ، سرورهای HP ProLiant ، سرورهای IBM eServer xSeries ، قفسه های Dell PowerEdge Blade ، محوطه HP BladeSystem ، Microsoft Windows Server و Hypervisors VMware vSphere را در بر می گیرد..
 2. مانیتور شبکه Paessler PRTG (آزمایش رایگان) این یک شبکه ، سرور و برنامه کاربردی یکپارچه است که بر ظرفیت CPU ، استفاده از حافظه ، وضعیت و عملکرد دیسک ، وضعیت فن و سلامت منبع تغذیه سرورهای شما نظارت دارد..
 3. Atera (دادگاه رایگان) یک بستر ابری مبتنی بر ارائه دهندگان خدمات مدیریت شده که شامل ویژگی های مدیریت شبکه ، سرور و برنامه ها است.
 4. Site24x7 سرور مانیتورینگ (آزمایش رایگان) سیستم مبتنی بر ابر که می تواند طیف گسترده ای از سرورها از جمله سرورهای مبتنی بر ویندوز و لینوکس و سایر موارد ، VMware و Docker و محیط های دیگر را به همراه ده ها افزونه رصد کند..
 5. مدیر برنامه های کاربردی ManageEngine (دادگاه رایگان) این مانیتور برنامه ها همچنین سلامت سرور را در بر می گیرد و به وضعیت زنده در استفاده از CPU ، عملکرد و ظرفیت دیسک ، استفاده از حافظه و عملکرد I / O می دهد..
 6. تراکم سرور این ابزار سرورهای داخلی و cloud را کنترل می کند. این سرویس دهنده سرورهای لینوکس و ویندوز و AWS یا سرورهای ابری مبتنی بر لاجورد را پوشش می دهد.
 7. Nagios XI سیستم نظارت بر شبکه که برنامه ها و سرورها را نیز در بر می گیرد. شما می توانید یک نسخه رایگان با نام Nagios Core انتخاب کنید.
 8. ایچینگا این ابزار اقتباسی از Nagios Core است و در استفاده رایگان است.
 9. وسیله این مانیتور برنامه ای است که به طور خاص وضعیت سرور را نیز در بر می گیرد: استفاده از CPU ، وضعیت دیسک ، اطلاعات بار ، فعالیت حافظه ، تعامل شبکه و رویدادهای تعویض صفحه..
 10. Zabbix مانیتور سیستم رایگان که ردیابی عملکردهای CPU ، استفاده از حافظه ، میزان خطای I / O ، فضای دیسک ، وضعیت فن ، دما و عملکرد منبع تغذیه در سرورهای شما.
 11. OP5 مانیتور سرور است که برنامه ریزی ظرفیت و تجزیه و تحلیل روند را قادر می سازد.
 12. مونیت سرویس مبتنی بر ابر که بر برنامه ها و وضعیت سرور نظارت می کند.
 13. آنتوریس مانیتور سرور مبتنی بر ابر که ردیابی CPU ، حافظه ، استفاده از دیسک ، تعویض صفحه ، وضعیت منبع تغذیه ، وضعیت فن و دما را نشان می دهد.
 14. متاداتا شبکه ، سرور و ابزار مانیتور برنامه که میزان حجم دیسک و ظرفیت اضافی ، استفاده از CPU و استفاده از حافظه را ردیابی می کند.

ورود به هر سرور به نوبه خود و بررسی دستی عملکرد بسیار زمان بر است. به همین دلیل ابزارهای مدیریت و نظارت بر سرورها بسیار مهم شده اند. ابزارهای مدیریت سرور از راه دور شما را قادر می سازد سرورها را در چندین سایت مدیریت کرده و کارایی خود را بهبود بخشید.

انواع سرورها

اصطلاح "سرور" یک اصطلاح پتو است که طیف گسترده ای از عملیات را در بر می گیرد. می توانید یک سرور ذخیره سازی / فایل متصل به شبکه ، یک سرور وب ، یک سرور برنامه و یک سرور ایمیل در شبکه خود داشته باشید. معیارهای کلیدی عملکردی که باید در هر یک از این موارد کنترل کنید ، متفاوت است.

اگر در سرویس های ابری عامل هستید ، سرورهای وب ، نامه ، برنامه و ذخیره سازی شما ممکن است خارج از سایت و در مالکیت یک شرکت دیگر باشند. بنابراین ، پیگیری همه سرورهایی که در چند مکان مختلف در آن قرار خواهید گرفت ، می تواند کابوسی باشد.

نظارت بر سرور

دریافت یک رابط یکپارچه به منظور نظارت بر همه سرورهای شما از یک مکان باید در اولویت باشد. شما دو عنصر اصلی برای تماشای روی سرور دارید: سخت افزار و نرم افزار. شما به یک ابزار مانیتورینگ سرور نیاز دارید که می تواند داده های زنده را در مورد عملکرد سخت افزار به شما بدهد, مانند فضای دیسک ، CPU و استفاده از حافظه ، اما شما همچنین باید ببینید که کدام پردازش ها روی سرور کار می کنند و هر نمونه از چه مقدار از منابع از آن استفاده می کنند.

اگرچه حداقل یک عضو تیم مانیتور سرور را تمام مدت باز خواهد کرد ، اما شما واقعاً نمی توانید انتظار داشته باشید که منابع انسانی را اختصاص دهید تا یک نفر نشسته در داشبورد مانیتور سرور بصورت شبانه روزی باشد. برای تهیه هشدار به یک ابزار مانیتورینگ سرور نیاز دارید که جمع آوری معمول داده های زنده را با ارزیابی وضعیت ارائه می دهد. هشدارهای خودکار نیاز به زنجیر زدن شخصی به میز را برطرف می کند. سیستمی که شامل اعلان هشدارها از طریق پیام کوتاه یا ایمیل باشد ، کار شما را بسیار ساده تر می کند.

برای رفع مشکلات عملکرد ، بالاتر از تجهیزات سخت افزاری استفاده کنید. بنابراین ، مشاهده در مورد حجم فرآیند در زمان واقعی به شما امکان پیش بینی و تنظیم نیازهای ظرفیت را می دهد.

مدیریت سرور

برنامه ریزی ظرفیت شما را به سمت مدیریت سرور می برد. برای خدمت بهتر به شرکت ، سهامداران و مشتریان آن ، ظرفیت سرور شما باید فضای اضافی را در اختیار داشته باشد تا بدون تقاضای بیش از حد ، تقاضای افزایش تقاضا را به خود اختصاص دهد و این امر باعث عدم هزینه اضافی می شود..

در نظر گرفتن نیازهای سرور بدون در نظر گرفتن سایر تجهیزات ، مانند شبکه فیزیکی یا مجازی ، منبع تغذیه ، تجهیزات مسکن و در دسترس بودن کارکنان دشوار است.. تمام متغیرهای مختلف که تجارت شما را منحصر به فرد می کند بدان معنی است که هیچ بسته مدیریت و نظارت سرور واحدی وجود ندارد که بهترین گزینه برای هر شرکتی در خارج باشد..

در دسترس بودن سخت افزار و موقعیت مکانی فاکتورهای مهمی است که یک مدیر سیستم باید از آن مراقبت کند. انقضا مجوز نرم افزار ، مدیریت پچ و جلوگیری از نصب نرم افزار غیر مجاز از دیگر وظایف مدیریت سرور است که در نقش مدیریت قرار می گیرد.

نقش مدیریت سرور

وظایف مدیریت سرور وظایف مدیران سیستم به عهده کارمندان ارشد است. بسیاری از بررسیهای نظارت و نگهداری سرورها را می توان به کارمندان جوان یا کاملاً خودکار اختصاص داد.

بنابراین بسته به اندازه شرکت شما و اندازه تیم مدیریت سیستم شما ، امکان تعریف نقش کاربر و محدود کردن دسترسی به داده های سیستم از نظر اهمیتی متفاوت خواهد بود. اگر یک تجارت کوچک با سرورهای بسیار اندک هستید و تنها یک شخص مسئول مدیریت آنهاست ، ممکن است برای ابزار نظارت سرور خود فقط به یک نقش کاربر و یک حساب کاربری نیاز دارید.. اگر تیم بزرگی دارید و باید وظایف تخصصی را به هر کارمند اختصاص دهید ، سپس عملکردهای مدیریت دسترسی به اولویت تبدیل می شوند. مدیریت کامل سرورهای شما به طیف وسیعی از ابزارهای مدیریت سرور نیاز دارد. در صورت نیاز به مدیریت سرور از راه دور ، باید لیست خرید ابزارهای مدیریت خود را حتی بیشتر گسترش دهید.

انتخاب ابزار سرور

هنگام انتخاب ابزار مدیریت و نظارت سرور ، به دنبال عوامل زیر باشید:

قابلیت همکاری چند فروشنده

اگرچه ممکن است از ارائه دهنده سخت افزار فعلی خود راضی باشید ، احتمالاً این اشتباه است که خود را به یک سیستم نظارت وابسته به یک تولید کننده وصل کنید. بنابراین حتی اگر در حال حاضر تمام تجهیزات خود را از یک مارک در اختیار دارید ، انعطاف پذیری را برای آینده ایجاد کنید تا به خود گزینه هایی بدهید.

اطلاعات برای مطابقت با نیازهای شما

سعی کنید ابزار مدیریت سرور را با الزامات نظارت بر سرور فعلی خود متناسب کنید. اگرچه برخی از بسته های مدیریت جامع کاملاً سرور در آنجا وجود دارد ، نباید وسوسه شوید وسایلی را بخرید که هرگز قصد استفاده از آنها را ندارید. اگر فقط یک سیستم کوچک دارید که خودتان آنرا مدیریت می کنید و یک بسته مانیتورینگ را تهیه می کنید که متناسب با سیستم های بزرگ مدیریتی تیمی باشد ، شاید شما مجبور به بازدید از صفحه های مختلف باشید تا اطلاعات کمی را بدست آورید که به آن نیاز دارید تا در آخر رها شوید. نرم افزار.

مقیاس پذیری

اگر یک مشاغل کوچک را اداره می کنید ، به دنبال یک نسخه کاهش یافته از یک بسته بزرگ مدیر سیستم باشید. این کار شما را قادر می سازد با گسترش شرکت ، ابزار نظارت بر سرور را ارتقا دهید. اگر بسته ای را از شرکتی خریداری می کنید که فقط به شرکت های کوچک منتقل شود ، مجبور خواهید شد در برخی از زمان ارائه دهندگان را تغییر دهید و یاد بگیرید که چگونه کار خود را با یک ابزار نظارت کامل کاملاً انجام دهید.

خودکارسازی فرایند

ابزاری که فقط به شما نشان می دهد که سرور شما چه کاری انجام می دهد ، به اندازه کافی خوب نیست. شما به سیستم نظارت بر سرور خود نیاز دارید تا به طور خودکار از وظایف معمول مدیریت سرور مراقبت کند. در این مورد ، مداخله انسانی از این وظایف با بررسی سیاههها کاهش می یابد. چنین شغلی فرصتی عالی برای آموزش کارآموز ایجاد می کند و وقت خود را برای انجام کارهای مهم تر آزاد می کند.

تعریف نقشها

حتی اگر شما یک مدیر سیستم تنها باشید ، امکان ایجاد نقش برای دسترسی جزئی به داشبورد سیستم نظارت بر سرور شما می تواند بسیار مفید باشد. ایجاد نقش به این معنی است که شما می توانید گزارش دسترسی به کارمندان مدیریت را بدهید و به آنها اجازه دهید به سؤالات خود پاسخ دهند. یک روز ، شما ممکن است یک دستیار را بر عهده بگیرید ، و برای دسترسی به بخشی از سیستم ، بدون اینکه در کنترل ابزار مدیریتی خود دسترسی پیدا کنید ، به کمک کمکی نیاز دارید..

توابع و گزارش های قابل تنظیم

مهم نیست که چقدر یک ابزار مدیریت سرور به خوبی سازمان یافته باشد ، همیشه خواهید فهمید که می خواهید یک ستون را روی یک گزارش منتقل کنید ، یا بخشی از داده ها را برای اطلاعات دیگری تغییر دهید. به طور مشابه ، امکان شخصی سازی داشبورد برای بدست آوردن مهمترین معیارهای شما در یک موقعیت برجسته یک ضرورت صرفه جویی در وقت است.

سربار

فروشندگان ابزارهای مدیریت سرور معمولاً در مورد اندازه شرکتی که نرم افزار آنها برای آن مناسب است بسیار باز هستند. برخی از فروشندگان سعی می کنند از همه استفاده کنند ، اما در نهایت ، نرم افزار آنها نوشته شده است تا بهترین کار را برای اندازه خاص شرکت انجام دهد. شما نمی خواهید سیستم مانیتورینگ شما سرور را کند یا ترافیک شبکه ای زیادی ایجاد کند. تنها راهی که واقعا می دانید که آیا یک بسته برای تجارت شما مناسب است ، امتحان کردن آن است. خوشبختانه ، بسیاری از فروشندگان دوره آزمایشی را ارائه می دهند.

بهترین ابزارهای مدیریت و نظارت سرور

با توجه به معیارهای فوق ، لیستی از ده بهترین ابزار مدیریت و نظارت بر سرورها را در بازار امروز جمع آوری کرده ایم. این لیست شامل سیستمهایی است که برای مشاغل کوچک و سایر موارد مناسب برای شرکتهای بزرگ مناسب است. در مورد نرم افزار داخلی و همچنین راه حل های ابری خواهید خواند.

1. سرور SolarWinds و مانیتور برنامه (SAM) (دادگاه رایگان)

سرور SolarWinds و مانیتور برنامه

SolarWinds تولید کننده برتر نرم افزار نظارت بر زیرساخت IT است. سرور و مانیتور برنامه (SAM) می توان با مانیتور عملکرد شبکه شرکت ارتباط برقرار کرد تا یک سیستم نظارتی کاملاً جامع برای تجارت شما ایجاد شود. با این حال ، این راه حلی مناسب تر برای شرکت های بزرگ است.

این نرم افزار می تواند با:

 • سرورهای دل PowerEdge
 • سرورهای HP ProLiant
 • سرورهای IBM eServer xSeries
 • قفسه های Dell PowerEdge Blade
 • محوطه HP BladeSystem
 • Microsoft Windows Server
 • سرپرست VMware vSphere

می توانید تمام سرورهای سرور خود را از چندین سایت متمرکز کنید و همچنین عملکرد سرور ابری را ادغام کنید. سیستم SAM SolarWinds می تواند سرویس های AWS و لاجوردی را رصد کند و ذخیره سازی ، پایگاه داده ها و بیش از 1200 برنامه کاربردی و همچنین سلامت سخت افزار سرور شما را پوشش می دهد.

معیارهای سخت افزاری سرور که توسط سیستم SolarWinds کنترل می شوند شامل استفاده از CPU ، هارد دیسک ، آرایه ، منبع تغذیه و وضعیت فن. نمای کلی عملکرد برنامه دارای رنگی است با رنگ سبز نشانگر شرایط عادی و وضعیتهای بحرانی با رنگ قرمز است. این نمایندگی باعث می شود نظارت بر عملکرد بسیار آسان انجام شود.

نرم افزار مانیتور دارای ویژگی کشف خودکار است که سخت افزار و برنامه های شما را بدون هیچ گونه مداخله ای از طرف شما شناسایی می کند. این ویژگی همچنین ویژگی اصلی سیستم نظارت بر شبکه شرکت است. داشبورد شامل یک سری الگوهای کار از پیش نوشته شده است که به شما کمک می کند تا به طور منظم وظایف مانیتورینگ و نگهداری را انجام دهید. همچنین گزارش ها و هشدارهایی از پیش نوشته شده در نرم افزار نظارت وجود دارد.

برنامه Appstack به شما کمک می کند تا استفاده از زیرساخت ها را بر اساس برنامه پیگیری کنید. این به شما کمک می کند مشخص کنید که افزایش تقاضا از کجا آمده است و به شما کمک می کند ظرفیت خود را بهتر برنامه ریزی کنید. این وابستگی متقابل بین دسترسی نرم افزار و سخت افزار پشتیبانی آن نیز به فعالیت شبکه گسترش می یابد. به عنوان مثال ، اگر به طور ناگهانی با SQL Server روبرو شدید ، باید تمام ابزارهای مدیریت سرور خود را بکشید تا به طور کامل بتوانید علت این مشکل را برطرف کنید.

شما می توانید داشبورد را سفارشی کنید ، و دیدگاه های مختلفی را برای نقش های مختلف ایجاد می کنید ، این امر باعث می شود تا مسئولیت مسئولیت اعضای تیم های جوان را به شما واگذار کند. همچنین می توانید گزارش ها را سفارشی کنید و روال اتوماسیون و هشدارهای سفارشی خود را ایجاد کنید. این توابع باعث می شود SolarWinds SAM یک ابزار مدیریت مهم سرور.

جدای از مانیتور عملکرد شبکه, می توانید این ماژول را با یک آنالایزر ترافیک شبکه ، یک مدیر تنظیمات شبکه ، یک مانیتور ذخیره سازی و یک مانیتور مجازی سازی ادغام کنید. سرور استاندارد و مانیتور برنامه شامل توابع مدیر مجازی سازی برای نظارت بر سیستم های Hyper-V و VMware ESX است.

انتخاب سردبیر

یکی از کاملترین ابزارهای موجود ، شما می توانید هم روی سرورهای فیزیکی و هم در سرویسهای ابری مانند AWS و Azure نظارت داشته باشید. این کار هرچه بیشتر وظایف را به صورت خودکار انجام می دهد ، هم شناسایی سخت افزار و هم برنامه های کاربردی و همچنین با استفاده از قالب های از پیش نوشته شده برای اتوماسیون کارهای منظم. با پشتیبانی از بیش از 1200 برنامه شما می توانید افزایش تقاضا را بر اساس برنامه بر اساس برنامه انجام دهید. این یک داشبورد کاملاً قابل تنظیم برای نقش های مختلف ، این یک ابزار بسیار انعطاف پذیر است.

دانلود: 30 روز آزمایشی کاملاً کاربردی در SolarWinds.com

سایت رسمی: www.solarwinds.com/server-application-monitor

سیستم عامل: سرور ویندوز

2. مانیتور شبکه Paessler PRTG (آزمایشی رایگان)

مانیتور سرور PRTG Paessler

مانیتور شبکه Paessler PRTG یک سیستم نظارت کامل زیرساختی است که حتی در نسخه رایگان ارائه می شود. گزینه آزادراه محدودیت 100 سنسور دارد, اما در غیر این صورت شامل تمام گزینه های ارائه شده توسط سیستم پرداخت شده است. این موضوعی است که مشاغل کوچک باید بسیار مراقب آن باشند زیرا این بسته شامل ویژگی های بسیاری است که می توانستید تمام روز را صرف بازی کردن با آن کنید و در واقع کاری انجام نمی شود. بنابراین ، اگر فقط یک شرکت کوچک با امکانات بسیار اندک برای نظارت هستید ، انتخاب این گزینه به برنامه ریزی و نظم و انضباط زیادی نیاز دارد.

این بسته شامل ویژگی های نظارت بر شبکه است و شما به راحتی می توانید تمام زیرساخت های شرکت خود را با PRTG پوشش دهید. واقعاً این بسته ای مناسب برای شرکت های بسیار بزرگ است, اما Paessler همچنین نقاط قیمتی تولید می کند که شرکت های متوسط ​​را وسوسه می کند.

داشبورد PRTG بسیار جذاب است و شامل شماره گیری ها ، نمودارها و نمودارها برای انجام بررسی سریع وضعیت می باشد..

نظارت بر مؤلفه سخت افزار ظرفیت CPU ، میزان مصرف حافظه ، وضعیت و عملکرد دیسک ، وضعیت فن و سلامت منبع تغذیه را در بر می گیرد. PRTG به یک جزء اساسی ابزارهای مدیریت سرور شما تبدیل می شود.

PRTG با:

 • دامنه HPE ProLiant
 • دل PowerEdge
 • UCS سیسکو
 • IBM System X

مانیتور برنامه سرور دارای رویه های تخصصی برای سرورهای وب ، سرورهای پستی (از جمله سرورهای Exchange) ، سرورهای پایگاه داده و سرورهای مجازی است. سیستم PRTG بطور خودکار کل زیرساخت های شما از جمله سرورها ، شبکه ، تجهیزات شبکه ، دستگاه های ترمینال ، سرویس های ابری و محیط های مجازی را کشف می کند. این رویکرد جامع این سیستم را قادر می سازد که در نتایج بخشی از وضعیت در یک بخش از زیرساخت های شما جریان یابد و در مورد تأثیر هرگونه تغییر در عملکرد سرور شما و همچنین بررسی سلامت سرور در زمان واقعی هشدار دهد..

PRTG شامل یک گیرنده Syslog است که پیامهای Syslog را جمع می کند و به عنوان یک سرور Syslog عمل می کند.

محیط های مجازی که PRTG می تواند نظارت کند شامل موارد زیر است:

 • Hyper-V
 • XEN
 • کانتینرهای Virtuozzo به موازات
 • Amazon EC2

مدل قیمت گذاری Paessler به این معنی است که شما یک بار برای این نرم افزار پرداخت می کنید و حق استفاده از آن را برای همیشه حفظ می کنید, فقط با خرید خود یک سال نگهداری و پشتیبانی دریافت می کنید. پس از آن ، شما برای پرداختن به واجد شرایط بودن وصله ها و به روزرسانی های نرم افزاری ، باید برای سالانه هزینه تعمیر و نگهداری سالانه پرداخت کنید.

نسخه رایگان PRTG به شما امکان می دهد 100 شرط را رصد کنید ، که این شرکت به عنوان سنسور نامیده می شود. ارزان ترین بسته های پرداخت شده 1600 دلار است و به شما امکان نظارت بر 500 سنسور را می دهد. بسته بندی برتر از سطح مناسب برای مشاغل بسیار بزرگ مناسب است و قیمت آن 60 هزار دلار است.

شما می توانید یک محاکمه رایگان 30 روزه از سیستم کامل با سنسور نامحدود. وقتی زمان خرید فرا رسید ، شما می توانید شرایطی را انتخاب کنید که می خواهید بر تمام زیرساخت ها ، از جمله شبکه نظارت کنید. اگر علاقه دارید فقط از سیستم PRTG برای نظارت بر سرورها و برنامه های خود استفاده کنید ، فقط می توانید کمک سنسور خود را در اطراف عوامل مرتبط با سرور گروه بندی کنید.

Paessler PRTG Network MonitorDownload آزمایشی 30 روزه رایگان

3. Atera (دادگاه رایگان)

14 ابزار برتر مدیریت و نظارت بر سرور برای سال 2020 (رایگان و پولی)

آترا سیستمی است که برای آن به بازار عرضه شده است ارائه دهندگان خدمات مدیریت شده (MSP). این سیستم بصورت آنلاین در دسترس است ، بنابراین MSP نیازی به نصب هیچ نرم افزاری در محل خود یا اجرای زیرساخت های پشتیبانی خود ندارد. با تشکر از Atera ، تمام MSP که برای شروع خدمات به مشتریان خود نیاز دارد ، یک لپ تاپ با مرورگر وب و اتصال اینترنتی است. به همین دلیل ، Atera برای MSP های کوچک و تکنسین های پشتیبانی مستقل مستقل بسیار جذاب است.

نکته اصلی سیستم Atera فعال کردن نظارت و مدیریت از راه دور است شبکه ها ، سرورها و برنامه ها. اگرچه MSP نیازی به نصب هیچ نرم افزاری در سایت خود ندارد ، سایت مشتری به نمایندگان نصب شده روی تجهیزات نظارت شده خود نیاز دارد..

توابع مانیتورینگ سرور Atera را شامل می شود نظارت بر بهره برداری از CPU ، دیسک و حافظه. این سرویس همچنین قادر به انجام وظایف دولت است. این نرم افزار می تواند تمام نرم افزارهای نصب شده روی سرور را لیست کرده و مدیریت مجوز را فعال کند. همچنین می توانید دیسک ها را پاک کرده ، آنها را مجدداً از بین ببرید و پرونده های موقت را حذف کنید تا فضای شما آزاد شود.

سیستم Atera شامل می شود یک مدیر پچ این سیستم عامل ها و برنامه های کلیدی را به روز می کند. پس از اطلاع از در دسترس بودن وصله جدید ، مدیر patch می تواند بطور خودکار اجرا شود. این می تواند آن تغییرات را بر روی چندین سرور برای یک سازمان مشتری تنظیم کند.

مجموعه ای کامل از ابزارهایی که Atera به MSP ها ارائه می دهد ، نامیده می شود نظارت و مدیریت از راه دور (RMM) سیستم. بسته نرم افزاری RMM توسط گروه دیگری از توابع تعریف می شود که در مجموع به عنوان شناخته می شوند اتوماسیون خدمات حرفه ای ابزارها یا "PSA". سیستم PSA شامل تمام ویژگی هایی است که یک MSP برای انجام کار خود نیاز دارد. این ابزارها شامل مدیریت قرارداد ، مدیریت مشتری و مدیریت تیم است.

مشتریان Atera مبلغ بسته نرم افزاری را به صورت پیش پرداخت نمی پردازند. بجای, این پلتفرم برای هر تکنسین مشترک ماهانه است. همچنین یک برنامه پرداخت سالانه در دسترس است. هزینه اشتراک شامل پردازش ابری و فضای ذخیره سازی است. این سرویس را می توان در a تست کرد محاکمه رایگان 30 روزه.

آزمایشی 30 روزه AteraStart رایگان

4. سرور Site24x7 مانیتورینگ (آزمایش رایگان)

14 ابزار برتر مدیریت و نظارت بر سرور برای سال 2020 (رایگان و پولی)

Site24x7 محصولی از گروه زهو, که این شرکت همچنین دارای ManageEngine است. بنابراین بسیاری از شباهت ها بین آن مشاهده خواهید کرد Site24x7 مانیتورینگ سرور صفحه ها و بخش نظارت سرور مدیریت برنامه های کاربردی ManageEngine.

تفاوت بزرگی که در مورد Site24x7 به آن توجه خواهید کرد این است که هزینه اشتراک آن به صورت ماهیانه و نه هزینه یک بار هزینه پرداخت می شود. این امر به ویژه برای شرکت های نوپا و در حال رشد سودمند است زیرا نیازی به پرداخت هزینه های نرم افزاری پیش رو ندارید.

Site24x7 به سمت مدیریت سرورها محور است که در اصل به نظارت بر همه زیرساخت ها نیاز دارد هم در محل و هم خاموش. بنابراین ، این بسته شامل ماژول های مانیتورینگ شبکه ، سرور و برنامه ها است.

وظایف نظارت استاندارد Site24x7 بیش از 30 وضعیت را شامل می شود عملکرد CPU, ظرفیت حافظه, استفاده از دیسک, و بالقوه, میزان فعالیت رابط شبکه, و عملکرد نرم افزار. این ابزار منابع سیستم عامل مانند پورت ، NFS ، فضای پرونده و ایجاد فهرست را پیگیری می کند.

Site24x7 می تواند میزبان ها را با سیستم عامل های زیر نظارت کند:

 • پنجره ها
 • سرور ویندوز
 • لینوکس
 • FreeBSD
 • سیستم عامل X

همچنین می تواند با محیط های مجازی و سرورهای ابری زیر کار کند:

 • مایکروسافت Hyper-V
 • مجازی سازی VMware
 • ظروف داکر
 • مایکروسافت لاجورد
 • خدمات وب آمازون (AWS)

کنسول مانیتور مبتنی بر مرورگر است و از راه دور میزبان آن است. این امکان را به شما می دهد تا به پرونده ها و گزارش های مهم در سیستم خود دسترسی داشته باشید. این شامل Syslog و ورود به سیستم رویداد پیام ها. همچنین با پیاده سازیهای فهرست فعال شما در تعامل است. این ابزار به شما در مدیریت این پرونده های مهم سیستم ، که در ردیابی استفاده و تشخیص نفوذ کمک می کند ، کمک می کند.

از آنجا که این مانیتور در خارج از شبکه شما مستقر است ، نیازی به اتصال به محل کار خود ندارید. شما می تواند از هرجایی به کنسول دسترسی پیدا کند - حتی یک برنامه برای دسترسی از دستگاه های تلفن همراه وجود دارد. می توانید سرور را از برنامه شروع یا متوقف کرده و همچنین هشدارهای وضعیت را به عنوان ایمیل یا پیامک برای شما ارسال کنید. این هشدارها در کنسول نیز قابل مشاهده است.

برای انجام حل مسئله با کارهای خودکار ، مانند جمع آوری داده ها ، خاموش شدن سیستم یا ابطال مجوز ، از برنامه استفاده کنید. Site24x7 شامل یک عملکرد تجزیه و تحلیل, که به شما کمک می کند تا آنچه را که اتفاق افتاده اتفاق بیفتد.

شما می توانید وظایف سرپرست را برای برنامه در خارج از ساعات اداری برنامه ریزی کنید و همچنین گزارشات وضعیت و امنیتی را برای اجرای خودکار دریافت کنید.

به طور کلی ، ابزار مانیتورینگ سرور Site24x7 ابزاری فوق العاده است و شهرت مدیریتی آنژین مدیر را برای ابزارهای مدیریت زیرساخت به Cloud می بخشد. میتونی به دستش بیاری یک محاکمه رایگان 30 روزه سیستم اگر نمی خواهید بعد از این مدت بخرید ، وجود دارد نسخه رایگان محدود, که به نظارت تا پنج URL یا سرور محدود می شود.

آزمایشی رایگان Site24x7 Server MonitorStart 30 روزه

5. مدیر برنامه های کاربردی ManageEngine (دادگاه رایگان)

مدیر برنامه های کاربردی ManageEngine

ManageEngine یکی دیگر از ارائه دهندگان پیشرو مانیتور زیرساخت و آن است مدیر برنامه ها خوب است که برای نظارت بر سرور قابل بررسی نیست. این شرکت همچنین مانیتور عملکرد شبکه OpManager با رتبه عالی را تولید می کند ، که به خوبی با مدیر برنامه ها ادغام می شود تا یک مجموعه کامل نظارت بر امکانات را به شما ارائه دهد..

نمودارهای خط رسانه اصلی گرافیکی را برای نمایشگرها فراهم می کند. ویژگی سرورهای شما که به طور زنده توسط این سیستم کنترل می شوند شامل می شود استفاده از CPU ، عملکرد و ظرفیت دیسک ، استفاده از حافظه و عملکرد I / O. فاکتورهای سخت افزاری نشان داده شده در مانیتور شامل خوانش سنسور توان ، فن و دما است.

مدیر برنامه های کاربردی قادر به برقراری ارتباط با انواع سرورهای زیر است:

 • پنجره ها
 • خوشه های ویندوز
 • لینوکس
 • سولاریس
 • IBM AS400
 • AIX
 • یونیکس HP-Unix / Tru64

نقشه برداری از محیط سرور شما به صورت خودکار انجام می شود و می تواند به محیط های مجازی و سرویس های ابری گسترش یابد. سیستم های مجازی که مدیر برنامه های کاربردی می توانند با آنها تعامل داشته باشند عبارتند از:

 • مایکروسافت Hyper-V
 • VMware ESX / ESXi
 • نمای افقی VMware
 • Citrix XenServer
 • Citrix XenApp
 • داکر

از طریق ابر ، می توانید خدمات خارج از محل خود را که در سیستم مانیتورینگ وجود دارد ، در صورتی که توسط سیستم های زیر ارائه شده اند ، دریافت کنید:

 • مایکروسافت لاجورد
 • مایکروسافت آفیس 365
 • Amazon EC2
 • Amazon RDS
 • اپراتورهای OpenStack

برنامه های قابل نظارت بر روی سرورهای شما شامل SQL Server ، سیستم ERP مانند SAP ، Oracle EBS ، Microsoft Dynamics AX و CRM و Siebel CRM است. برنامه های موبایل برای iOS و Android ، به علاوه برنامه های وب همراه نیز تحت نظارت مانیتور برنامه ها قرار دارند ، همچنین سرویس های عادی که سرورهای وب و برنامه های شما هم از آنها استفاده می کنند و هم ارائه می دهند.

ماژول مدیریت برنامه این بسته ویژگی های بسیار جالبی دارد که به شما در برنامه ریزی ظرفیت و تست برنامه های جدید کمک می کند. شما می توانید تست را با گردش کار به صورت خودکار انجام دهید که می تواند با رویدادهای ضبط شده از سابقه عملکرد سرور شما در تعامل باشد. این بدان معنی است که شما می توانید قبل از اجرای برنامه ، ایده ای در مورد تأثیرگذاری برنامه جدید بر منابع خود بدست آورید. این وضعیت به یک برنامه مدیریت سرور می دهد ManagerEngine Application Manager.

مانیتورهای عملکرد در دسترس بودن خدمات Active Directory از جمله سرویس دهنده های موجود در سرور Exchange شما را بررسی می کنند. سرعت دسترسی به توابع Active Directory و LDAP نیز به طور مداوم مورد بررسی قرار می گیرد. gtool همچنین شامل نظارت بر پیام های Syslog و گزارش وقایع در سیستم های ویندوز است.

مانیتور به صورت خود نصب است و نیازی نیست شما برای انجام تنظیمات به هر سرور جداگانه دسترسی داشته باشید. شما با این سیستم الگوهای کار و گزارش های از پیش نوشته شده را دریافت می کنید و همچنین می توانید اسکریپت های اتوماسیون و گزارش های سفارشی خود را تهیه کنید.

می توانید کنسول مانیتورینگ را روی سیستم عامل های Windows و Linux نصب کنید. قیمت ورودی مدیر برنامه های کاربردی ManageEngine 945 دلار است ، که آن را به یکی از ارزان ترین مانیتورهای پرداخت شده "زنگ ها و سوت" تبدیل می کند. میتونی به دستش بیاری یک محاکمه رایگان 30 روزه مدیر برنامه ها و آن را مستقیماً از وب سایت ManageEngine بارگیری می کند.

مدیریت برنامه های کاربردی ManagerEnd آزمایشی 30 روزه را بارگیری کنید

6. تراکم سرور

تراکم سرور

تراکم سرور تخصص دارد مانیتورینگ سرور ابری, اما آن را نیز پوشش می دهد سرورهای سایت. این مانیتور روشهای ویژه ای برای پوشش فعالیت وب سایت ها دارد. ابزار ارائه شده توسط StackPath گروه ، که تخصص در محافظت DDoS و فایروال های برنامه وب, بنابراین شما قادر خواهید بود برای محافظت از سرور وب خود در برابر حمله ، محصولات مرتبط را کشف کنید.

کنسول سرویس است مبتنی بر مرورگر. این یک سرویس آنلاین است ، بنابراین شما نرم افزار تفسیر داده را در سایت خود نصب نمی کنید. با این حال ، شما نیاز به نصب یک عامل نظارت بر روی هر یک از سرورهای مورد نظر تحت پوشش این ابزار دارید. این سرورها می توانند باشند لینوکس, پنجره ها, یا AWS, یا لاجوردی-مبتنی بر سرورهای ابری.

مانیتور مسیرهای مربوط به سرورهای شما را بررسی می کند پینگ. این نیز پیگیری خواهد کرد حجم دیسک و فضای موجود, استفاده از پردازنده, استفاده از حافظه, و عملکرد وب سرور.

داشبورد شامل بلوک های سرخط و نمودار داده های زنده است. می توانید شرایط هشدار را روی هر یک از داده هایی که مأمورین جمع آوری می کنند تنظیم کنید. به عنوان مثال ، می توانید آستانه استفاده از پردازنده را تنظیم کنید تا هنگام پردازش بیش از حد درخواست ها ، هشدار دریافت کنید. این هشدارها روی داشبورد نمایش داده می شوند و همچنین می توانید آنها را به عنوان ارسال کنید ایمیل یا پیامک. همچنین می توانید هشدارهای سیستم را به کانال هدایت کنید لاغر, Webhook, و صفحه کاری. سیستم سرور تراکم شامل API است بنابراین می توانید ارتباط با سرور مرکزی را در برنامه های خود ادغام کنید.

این کنسول را می توان به بسیاری از کاربران در بخش شما اختصاص داد و شما می توانید حسابهای کاربری ایجاد کنید که به داشبورد دسترسی به همه برنامه های کاربردی و یا فقط یک نمایش محدود دارند. این امر بسیار عالی است اگر می خواهید به اعضای تیم خردسال دسترسی جزئی داشته باشید یا یک حساب کاربری گزارشگر را برای یک مدیر تجارت ایجاد کنید.

"نرم افزار به عنوان یک سرویس"مدل مورد استفاده برای سرور تراکم بدان معنی است که این ابزار بسیار آسان است. شما می توانید یک آزمایش 14 روزه رایگان دریافت کنید تا بتوانید سیستم را با سرعت بیشتری طی کنید.

7. Nagios XI

مانیتور سرور Nagios XI

Nagios XI یک سیستم کنترل جامع زیرساخت است که شبکه ها و همچنین سرورها را در بر می گیرد. سیستم Nagios براساس یک پروژه منبع باز به نام Nagios Core است. نرم افزار منبع باز برای بارگیری به عنوان کد در دسترس است. ایده این مفهوم این است که شرکتها را از پنهان کردن نقض امنیتی در برنامه های کامپایل شده جلوگیری می کند. همچنین این بدان معنی است که توسعه دهندگان در سراسر جهان می توانند ویژگی های دیگری ایجاد کنند. Nagios Exchange یک فروم است که می توانید برای تقویت سیستم اساسی Nagios ، افزونه هایی را انتخاب کنید.

Exchange مکان مناسبی برای انتخاب نکات و نظرات سایر مدیران سرور است. می توانید در مورد سیستم های رایگان جایگزین ، مانند RSAT مایکروسافت ، نظرات خود را در مورد ابزارهای مدیریت سرور از راه دور و سایر نرم افزارهای مفید جمع کنید - لازم نیست فقط در مورد Nagios صحبت کنید.

رابط Nagios Core بسیار اساسی است و Nagios XI برای افرادی که می خواهند قابلیت های بیشتری داشته باشند ایجاد شده است. داشبورد Nagios XI قابل تنظیم است و می توانید دیدگاههای متفاوتی را در مورد داده ها و سطح دسترسی به کنترل ایجاد کنید این امکان را برای شما فراهم می کند که کار را با خیال راحت به کارمندان جوان واگذار کنید و به گزارشگری به مدیریت و مشتریان دسترسی دهید.

روش تنظیم سیستم توسط یک جادوگر تنظیمات ساده تر انجام می شود ، که بیشتر کارها را برای شما انجام می دهد. هنگام خرید نرم افزار Nagios ، برای سال اول پشتیبانی دریافت می کنید. اگرچه خرید شما حق استفاده از Nagios XI را برای همیشه به شما می دهد ، اما پس از پایان سال رایگان پشتیبانی ، باید مبلغ اضافی را برای قرارداد پشتیبانی سالانه پرداخت کنید. مجریان Nagios Core و کاربران Nagios XI رایگان مجبور هستند برای کمک به انجمن های جامعه اعتماد کنند.

گرافیک های موجود در داشبورد ، معیارها و وضعیت های کلیدی را به راحتی می شناسند و شامل ابزار پیش بینی و تحلیل داده ها برای برنامه ریزی ظرفیت هستند. وضعیت خرابی باعث ایجاد هشدار در داشبورد می شود. اعلانهای مربوط به شرایط تغییر یافته را می توان به عنوان پیامک یا ایمیل به کارکنان اصلی ارسال کرد.

سه امتیاز قیمت برای Nagios XI و ارزانترین این رایگان است. نسخه رایگان محدود به نظارت بر هفت گره شبکه است ، اما می توانید نقاط مربوط به شبکه خود را که می خواهید برای نظارت و استفاده از این کمک هزینه با سرورهای خود تعیین کنید. این مزیت بیشتر خواهد بود مانیتورینگ سرور را با نظارت بر شبکه ترکیب کنید اطمینان حاصل شود که کل محیط توسط همان ابزار نظارتی پوشانده شده است. پایین ترین سطح Nagios XI پرداخت شده به شما امکان نظارت بر 100 گره را می دهد ، که این تنها یک مرحله از فقط هفت است.

8. ایچینگا

14 ابزار برتر مدیریت و نظارت بر سرور برای سال 2020 (رایگان و پولی)

Icinga در ابتدا به عنوان تنوع در کد منبع اصلی Nagios Core ایجاد شده است. پروژه Icinga نیز منبع باز است و این بدان معنی است می توانید به صورت رایگان از آن استفاده کنید. سه رابط مختلف با Icinga وجود دارد. Incinga Core را می توان با داشبورد کلاسیک Icinga یا رابط وب Icinga استفاده کرد. یک نسخه پیشرفته تر از سیستم با نام Icinga 2 نامگذاری شده است و طرح Dashboard خود را دارد ، به نام Icinga Web 2.

بارگیری اصلی Icinga 2 موتور مانیتور را در اختیار شما قرار می دهد که شبکه و سرورهای شما را پوشش می دهد. می توانید داده های خود را با برنامه های موردعلاقه خود تجسم کنید و یا جلوی وب Incinga 2 را بارگیری کنید.

داشبورد کاملاً قابل تنظیم است و به شما این امکان را می دهد تا ابزارک های استاندارد موجود با بارگیری Incinga Web 2 را مرتباً تنظیم مجدد کنید و افزونه های دیگری را که توسط انجمن Incinga ایجاد شده است نیز اضافه کنید. شما می توانید انواع مختلف کاربر ایجاد کرده و نمایش محدود Dashboard را به آنها اختصاص دهید ، از جمله دسترسی فقط گزارش دهی به مشتریان و مدیریت.

سوابق تاریخ به شما کمک می کند تا داده ها را برای تجزیه و تحلیل و برنامه ریزی ظرفیت تهیه کنید. این سیستم دارای رابط خط فرمان است ، که به شما امکان می دهد اسکریپت های خود را برای دستکاری و انتقال داده ها برای تجزیه و تحلیل ارسال کنید.

هشدارها برای سیستم حائز اهمیت است و شما را از شرایط بحرانی پنهان نگه می دارد. شما می توانید کاربران مختلفی را معرفی کنید که در شرایط خطای خاص به آنها اطلاع داده شوند و آن اعلان ها از طریق پیام کوتاه ، پیام رسانی موبایل یا ایمیل در دسترس هستند ، بنابراین لازم نیست که برای دریافت هشدارهای وضعیت سیستم در میز کار خود باشید..

Icinga 2 کاملاً رایگان است. با این حال ، بهتر است برای شرکت هایی که دارای یک برنامه نویس سیستم هستند ، مشاغل کوچک یا کوچکی که علاقه مندان به اسکریپتینگ را دارند ، شبکه را اداره و سرورها را اداره می کنند. این سیستم برای کسانی که می خواهند یک سرور اختصاصی و سیستم نظارت بر شبکه ایجاد کنند بسیار عالی است. اگر برنامه نویسی ثروت شما نباشد ، برای به دست آوردن بهترین نتیجه از Icinga تلاش خواهید کرد.

9. ابزاری

14 ابزار برتر مدیریت و نظارت بر سرور برای سال 2020 (رایگان و پولی)

ابزار بر روی نظارت بر برنامه متمرکز است و توابع مانیتورینگ سرور را نیز برای پشتیبانی از تمرکز اصلی خود شامل می کند. سیستم جمع آوری وضعیت Instrumental InstrumentalD نامیده می شود و وضعیت و استفاده از ویژگی های سرور شما را دنبال می کند از جمله:

 • میزان استفاده از پردازنده
 • وضعیت دیسک
 • بارگیری اطلاعات
 • فعالیت حافظه
 • تعامل شبکه
 • رویدادهای تعویض صفحه

شما می توانید زمان پاسخ برنامه های کاربردی مانند سرور SQL یا WebDAV را بر روی سرور خود در زمان واقعی مشاهده کرده و سپس از قابلیت های دریل پایین برای مشاهده فعالیت های خدمات اساسی و ویژگی های سرور استفاده کنید. این به شما امکان می دهد ظرفیت بارهای اوج را برنامه ریزی کرده و کار را به طور یکنواخت در سرورهای برنامه خود توزیع کنید.

یک زبان پرس و جو در داشبورد شما را قادر می سازد تا تحقیقات پرواز را انجام داده و همچنین گزارش های سفارشی ایجاد کنید. از زبان Query Instrumental همچنین می توان برای ایجاد شرایط هشدار سفارشی استفاده کرد. این هشدارها می توانند از طریق پیامک برای شما ارسال شوند.

هر نمای صفحه و گرافیک می تواند به عنوان یک URL به یک خبرنگار ارسال شود و این امکان را به شما می دهد تا دیدگاه محدودی درباره داده ها به مشتریان و مدیران ارائه دهید. دسترسی به داشبورد توسط حسابهای کاربری کنترل می شود و هر کاربر می تواند پروژه های اختصاصی داشته باشد ، که دسترسی به داده ها و کنترل های سیستم را برای هر یک از اعضای تیم محدود می کند..

این بسته برای شرکتی که در یک برنامه وب یا وب سایت تجاری مستقر باشد ایده آل است. این شرکت گزینه ای عالی برای مجریان سایت مجزا ارائه می دهد زیرا می توانید از نرم افزار به صورت رایگان تا 500 متر استفاده کنید. هر قطعه از داده های جمع آوری شده با استفاده از این سرویس رایگان به مدت سه ساعت برای مشاهده و جمع آوری در دسترس است.

سطح بعدی از برنامه رایگان بسته تولید است. این هزینه برای هر متر 10 سنت در هر ماه و گزینه خوبی برای مشاغل کوچک است. به طور معمول ، مشتریان Instrumental با این بسته در هر ماه حدود 5 دلار هزینه می کنند. داده های جمع آوری شده با این سرویس به مدت 13 ماه در دسترس است. بسته برتر معیارهای نامحدودی را ارائه می دهد و با مذاکره قیمت گذاری می شود.

10. Zabbix

14 ابزار برتر مدیریت و نظارت بر سرور برای سال 2020 (رایگان و پولی)

Zabbix یک بسته آزاد با منبع آزاد است. عملکردهای مانیتور سیستم شامل بررسی وضعیت شبکه و برنامه و همچنین نظارت بر سرور است. این مانیتور می تواند بر روی سیستم های IBM ، Linux ، Lenovo ، Dell و Solaris کار کند.

عناصر اصلی عملکرد سرور که مانیتور Zabbix را شامل می شود عبارتند از:

 • عملیات پردازنده
 • استفاده از حافظه
 • نرخ خطای I / O
 • فضای دیسک
 • وضعیت فن
 • درجه حرارت
 • عملکرد منبع تغذیه

سایر وضعیتهای مرتبط با محیط بررسی شده توسط Zabbix شامل موارد زیر است:

 • استفاده از پهنای باند شبکه
 • در دسترس بودن شبکه
 • نرخ از دست دادن بسته
 • نرخ اتصال TCP
 • توان مسیریاب
 • شرایط هشدار دهنده

این مانیتور همچنین وضعیت نرم افزار ، سیستم عامل و وضعیت سیستم عامل را برای سرور و سایر دستگاه های متصل به شبکه ردیابی می کند. این شامل کنترل پیکربندی و بررسی نصبهای غیرمجاز یا تغییرات نسخه می باشد.

عملیات از طریق تشریفات رویه ای انجام می شود ، به نام الگوهای. می توانید از قالب هایی استفاده کنید که توسط تیم Zabbix از قبل نوشته شده اند ، قالب های ایجاد شده توسط سایر مجریان Zabbix را در انجمن کاربر انتخاب کرده و یا الگوهای دلخواه خود را ایجاد کنید.

شما همچنین می توانید هشدارهای سفارشی ایجاد کنید و درجه بندی شدت هشدارهای موجود را تنظیم کنید تا سطح صحیح وضعیت بحرانی را برای سرور و شبکه خود مخلوط کنید. هشدارهای ایجاد شده توسط سیستم از طریق پیام کوتاه ، برنامه پیام رسان یا ایمیل برای شما ارسال می شود.

این سیستم امکان تنظیم کاربران مختلف برای داشبورد با مجوزهای مختلف را فراهم می کند و می توان هشدارها را برای کاربران خاص هدایت کرد. همچنین ممکن است اسکریپت های اتوماسیون ایجاد کنید و برای تنظیم وظایف و پاسخ هشدار ، گردش کار را تنظیم کنید.

شما می توانید با اطمینان خاطر در همه سایت ها از یک مکان مرکزی نظارت کنید زیرا تمام پیام های Zabbix برای محافظت در آن رمزگذاری شده اند. این بسته همچنین شامل یک مرکز دسترسی از راه دور است تا بتواند با دستگاه های دیگر سایت ها مستقیماً از مرکز فرمان مرکزی خود تماس بگیرید. بنابراین ، این یک ابزار مدیریت خوب سرور از راه دور است.

این سیستم ممکن است زمان زیادی را برای یک مدیر سیستم تنها نظارت کند که یک شبکه کوچک نظارت کند. روشهای گسترده پیام رسانی و رمزگذاری می تواند باعث شود تا سیستم در هنگام پاسخگویی بیش از 1000 گره ، به سرعت پاسخگو باشد ، بنابراین این سیستم برای نظارت بر شبکه های شرکت های متوسط ​​مناسب است..

11. OP5

14 ابزار برتر مدیریت و نظارت بر سرور برای سال 2020 (رایگان و پولی)

سیستم مانیتورینگ سرور OP5 برنامه ریزی ظرفیت و تجزیه و تحلیل روند و همچنین عملکردهای عادی را که از یک بسته مانیتورینگ سرور انتظار دارید را قادر می سازد. این شرکت همچنین نرم افزاری برای نظارت بر شبکه تولید می کند ، بنابراین می توانید این دو بسته را برای دستیابی کامل به کنترل زیرساخت ها ترکیب کنید.

این شرکت اظهار داشت که نرم افزار آن قادر به نظارت بر همه مارک های سخت افزار سرور و هر سیستم عامل است. می توانید صفات بدنی مانند موارد زیر را ردیابی کنید استفاده از CPU ، فعالیت حافظه ، فضای دیسک ، عملکرد I / O ، وضعیت منبع تغذیه و در دسترس بودن فن.

شبکه های مجازی و سرویس های ابری توسط این سیستم قابل کنترل هستند و پیاده سازی های چند سایت مشکلی ایجاد نمی کند.

جدا از نمایش داده های عملکرد زنده ، مانیتور سرور شامل هشدارهایی برای هشدار درباره شرایط خرابی بحرانی و غیر منتظره است.

ویژگی های آنالیز شامل زمان پاسخ معمولی برای فعالیت های کاربر استاندارد در سرور شما است. شما می توانید عملکرد برنامه ها و خدمات و مشخص کنید که چه منابعی در سیستم IT شما باعث ایجاد تنگناها می شوند تحت طیف وسیعی از سناریوهای استفاده. یک ویژگی بسیار خوب یک بالانسور بار هوشمند است که قادر به سازگاری با تقاضای متفاوت است و درخواست ها را به سرورهای کم مصرف در خوشه شما اختصاص می دهد. OP5 یک ابزار سرور مدیریت و همچنین یک مانیتور زیرساخت است.

این سرور و سیستم مانیتورینگ شبکه برای شرکت های متوسط ​​و شرکت های بزرگ مناسب است. رابط کاربری مانیتور از تجسم گرافیکی برخوردار است و دسترسی به داده ها با توجه به حقوق دسترسی به حساب کاربری تعیین شده قابل تقسیم است. این امر باعث می شود تا سیستم OP5 برای تیمی از سرپرستان سیستم یک انتخاب عالی باشد.

اگرچه سکوی پشت OP5 منبع باز است ، اما نسخه رایگان این سیستم نظارت وجود ندارد. این شرکت در مورد قیمت های خود باز نیست. هنگامی که سؤال کنید ، به شما نقل قول متناسب می دهد. ساختار قیمت گذاری براساس تعداد دستگاههایی است که می خواهید نظارت کنید و مذاکراتی که بعد از ارسال برای نقل قول انجام می شود. برای دسترسی به نرم افزار می توانید یک محاکمه رایگان 30 روزه تا مطمئن شوید قبل از پرداخت هزینه ، همه چیز را از مانیتور سرور انجام می دهد.

12. مونیت

مانیتور سرور مونیت

Monitis یک سرویس ابری است ، بنابراین اگر تخصص در سایت ندارید از این گزینه استفاده می کنید و نمی خواهید نرم افزار خاصی را روی سیستم خود نصب کنید. این پکیج مانیتورینگ مخصوصاً به سرورهای وب اختصاص داده شده است و شامل نظارت بر برنامه به همراه بررسی وضعیت فیزیکی سرور شما است. شما می توانید تمام خدمات IT خود را برای تحویل مشاغل آنلاین خود از نرم افزار وب سرور ، SQL Server و سیستم ایمیل خود ، هر چند به خصوصیات بدنی سرورهای خود پیگیری کنید..

وضعیت سرور شما در داشبورد سیستم قابل مشاهده است ، که می تواند در هر مرورگر وب نمایش داده شود. این شرکت ادعا می کند که حدود سه دقیقه طول می کشد تا سیستم نظارت بر روی سرور شما کار کند. داشبورد قابل تنظیم است و ویژگیهای سرور شما که توسط Monitis کنترل می شوند می توانند توسط افزونه ها گسترش یابند.

داشبورد به لطف تجسماتی که شامل شماره گیری ها ، نمودارها و نمودارها هستند ، جذاب و آسان است. شما می توانید داده های زنده را در مورد عملکرد سرور خود به علاوه هشدارهایی مشاهده کنید که در صورت بروز آنها باید از خطای غیرمنتظره آگاه شوند. داده های انجام شده به مدت دو سال ذخیره می شوند و سپس شما را قادر می سازد تا تجزیه و تحلیل کاملی از عملکرد سرور انجام دهید.

می توانید برای دسترسی به مانیتور سرور و حساب های کاربری خود تنظیم کنید نقشهایی ایجاد کنید که نماهایی را که هر نوع کاربر می تواند به آن برسد محدود کند. گزارش ها را می توان با ارسال ایمیل با پیوند به داده های مربوطه به اشتراک گذاشت. این روشی آسانتر برای ارائه گزارش به مدیر است و به آنها این امکان را می دهد تا اطلاعاتی را که در قالب قالبهای گرافیکی و نه فقط جداول سوابق ارائه شده است ، دریافت کنند..

ویژگی های سرور شما که توسط Monitis وارد شده است شامل موارد زیر است:

 • عملکرد CPU
 • فعالیت حافظه
 • ذخیره سازی و استفاده از دیسک
 • استفاده از پهنای باند شبکه

ساختار قیمت گذاری مونیتس یک فرمت pay-as-you-go است و دارای تأثیرگذار شامل تعداد سرورها و تعداد کاربرانی است که می خواهید هر ماه نظارت کنید.. در صورت ثبت نام در برنامه سالانه ، 20 درصد تخفیف می گیرید. با این حال ، این سناریو فرض می کند که حجم نظارت شما در طول سال یکسان خواهد بود. مدل pay-as-you-go پیشنهادی جالب برای شروع کار با پول نقد است. با این وجود ، در هنگام ثبت نام در برنامه ، هیچ سابقه تاریخی در توان معامله ندارید ، باید مرتباً نرخ برنامه خود را تنظیم کنید..

شما می توانید یک آزمایش رایگان 15 روزه از مونیتیت قبل از خرید احساس سیستم را بدست آورید.

13. آنتوریس

مانیتور سرور Anturis

Anturis یکی دیگر از گزینه های مبتنی بر ابر برای نیازهای مانیتورینگ سرور شماست. این شرکت بسته به تعداد فاکتورهایی که می خواهید نظارت کنید ، نکات قیمتی زیادی دارد. برخی شرکت ها این عوامل را "حسگر" می نامند ، اما Anturis از آنها به عنوان "مانیتور" یاد می کند. مانیتور موضوعی مانند استفاده از CPU یا تعداد تراکنش HTTP است.

خبر عالی درباره میزان ورود این سیستم نظارت این است که آن استفاده رایگان است. این نسخه رایگان فقط برای پنج مانیتور در دسترس است ، که با توجه به اینکه عوامل فیزیکی معمولی که بیشتر صاحبان سرورها نیاز به تماشای آن دارند ، سخت بودن آنها دشوار است. CPU ، حافظه ، استفاده از دیسک ، تعویض صفحه ، وضعیت منبع تغذیه ، وضعیت فن و دما - که در مجموع هفت عامل است. ارزانترین خدمات پرداختی آنتوریس با 10 دلار در هر ماه 10 مانیتور را در اختیار شما قرار می دهد. نقاط قیمت در واحد های ده بالا می روند و هر مانیتور در هر ماه یک دلار بیشتر از بسته ای که 60 مانیتور به شما می دهد ، هزینه می کند. سپس نسبت مانیتور ارزانتر می شود و از همه راه ها به یک بسته از 1000 مانیتور با قیمت 650 دلار در هر ماه صعود می کند.

سیستم آنتیوریس می تواند بر روی سرورهایی که اجرا می شوند نظارت کند ویندوز یا لینوکس و همچنین می تواند سرورهای ابری شما را ردیابی کند ، مانند AWS ، لاجوردی و Rackspace. همچنین می توانید عملکرد مانیتورها و فرایندها را با مانیتور سرور پیگیری کنید.

Anturis همچنین می تواند بر روی شبکه ها و برنامه ها نظارت کند. این تصمیم در مورد محل قرارگیری مانیتورها در سیستم شما است. قیمت گذاری فقط روی تعداد مانیتورها تأثیر نمی گذارد.

و همچنین به طور مرتب دوچرخه سواری داده های زنده به داشبورد ، در صورت بروز خرابی بین زمان ، مانیتور شما هشدارهایی را ارسال می کند. هشدارها می توانند بدون هزینه برای شما از طریق ایمیل ارسال شوند. همچنین با اشتراک خود یک انتخاب تماس تلفنی و اطلاع رسانی پیامکی دریافت می کنید. با این حال ، این سهمیه می تواند به سرعت تمام شود. می توانید هزینه هشدار از طریق تلفن و پیامک اضافی را پرداخت کنید.

Anturis ارائه می دهد محاکمه رایگان به مدت 30 روز, که تعداد مانیتورهایی که استفاده می کنید محدود نمی شود. پس از اتمام دوره آزمایشی رایگان ، می توانید همه مانیتورها به جز پنج مورد را کنار بگذارید و از سیستم به صورت رایگان استفاده کنید ، یا تعداد بیشتری مانیتور خود را نگه دارید و هزینه خدمات را بپردازید. محاکمه رایگان فرصت مناسبی را برای شما فراهم می کند تا ببینید چه تعداد مانیتور مورد نیاز هستید و بنابراین می توانید تصمیم بگیرید که آیا قیمت پرداخت شده باید Anturis را با سایر گزینه های موجود در لیست خود رقابتی کند..

14. ابزار کنترل سرور Motadata

مانیتور سرور Motadata

Motadata از Mindarray Systems یک ابزار کنترل و نظارت بر زیرساختهای یکپارچه است. بسترهای اطلاعاتی زیرساختی Motadata (IIP) شامل مانیتور شبکه ، سرور و برنامه ها با ماژول های تخصصی است که عملکرد پایگاه داده ها ، سرویس های ابری و سیستم عامل های وب را ردیابی می کنند..

اگر سروری که می خواهید نظارت کنید از یک تجارت آنلاین پشتیبانی می کند ، به فعالیت های اینترنتی و نظارت بر پایگاه داده این مجموعه علاقه مند خواهید بود. این بررسی در دسترس بودن صفحات وب شما و همچنین ارزیابی عملکرد تحویل کل زیرساخت های شما را بررسی می کند تا بازدید کنندگان وب سایت شما از یک تجربه کاربری قابل قبول برخوردار باشند.

معیارهای خاص سرور که توسط ماژول مانیتورینگ سرور Motadata مشاهده می شود ، مشخصات فیزیکی منظم سرورهای شما را شامل می شود از جمله حجم دیسک و ظرفیت اضافی ، استفاده از CPU و استفاده از حافظه. مانیتور همچنین ظرفیت پهنای باند رابط های سرورهای شما را پوشش می دهد. مانیتور یک آنالایزر گزارش را برای گرفتن وقایعی که به ظرفیت سرورهای شما آسیب می رساند ادغام می کند.

معیارهای عملکرد سرور با داده های دریافت شده از شبکه و ماژول های عملکرد برنامه در تعامل هستند تا منظره ای از زیرساخت های خود را به شما ارائه دهند ، این امکان را به شما می دهد تا علت مشکلات عملکرد را مشخص کنید. اینها می توانند در واقع مربوط به سرور یا به دلیل خدمات و شبکه های اساسی باشند. ترکیبی از داده ها از ماژول های نظارت همچنین به شما در تماشای محدودیت ظرفیت و برنامه ریزی برای گسترش سطح صحیح موجودی سخت افزار خود کمک می کند تا از اعمال محدودیت عملکرد در کیفیت ارائه خدمات خود جلوگیری کنید..

Motadata قادر به نظارت بر هر دو است پنجره ها و لینوکس سرورها و قادر به ادغام سرورهای از راه دور در نظارت متمرکز WAN هستند. تمام سطح نظارت بر زیرساخت ها نیز برای سرویس های ابری در دسترس است ، بنابراین اگر در نرم افزار به عنوان یک سرویس (SaaS) یا فقط با ذخیره سازی ابری قرارداد بستید ، می توانید آن منابع از راه دور را با یک مانیتور متمرکز پوشش دهید. اگر مکانهای داخلی و امکانات ابری را با هم مخلوط کنید ، همه این منابع توسط سیستم نظارت یکپارچه قابل مدیریت هستند.

وظایف مدیریتی Motadata شامل حل مسئله اتوماتیک توسط برنامه نویسی و اقدامات داخلی است. پوشش شبکه ها و برنامه ها و همچنین سرورها بدان معنی است که Motadata IIP یک راه حل ایده آل برای نظارت بر مجازی سازی ها است. این مانیتور محیط های زیر را ردیابی می کند:

 • VMWare
 • مایکروسافت Hyper-V
 • Citrix Xen

داشبورد جذاب و شلوغ است و اطلاعات زیادی را از طریق بلوک های عناوین ، نمودارها و نمودارها فشرده می کند. مانیتور سرور دارای بخشهای تخصصی برای انواع سرورهای خاص - ایمیل ، بانک اطلاعاتی ، برنامه و سرورهای پشتیبانی VM است.

نصب Motadata در لینوکس و قسمت جلویی آن مبتنی بر مرورگر است ، بنابراین به یک محیط Gnome نیاز دارد. به منظور ارزیابی نرم افزار می توانید یک آزمایش 30 روزه رایگان دریافت کنید.

گزینه های نظارت بر سرور

نظارت بر سرور یک کار اساسی است. با این حال ، شما لازم نیست برای به دست آوردن برخی از معیارهای واقعاً خوب ، پول زیادی هزینه کنید. ترکیب نظارت سرور با برنامه و نظارت بر شبکه ، کنترل بیشتری بر سرویس شما می کند تا اینکه مانیتور سرور به تنهایی قادر به ارائه است.

اصول اولیه سرور فقط وضعیت اجزای سخت افزاری مختلف ، از جمله فضای دیسک و استفاده از CPU را به شما می دهد. اگرچه شما باید در بالای این عوامل مهم باشید ، آنها لزوماً تجربه کاربری را که مشتریان شما از سیستم شما دریافت می کنند را روشن نمی کنند. اگر فقط نظارت خود را بر وضعیت سرور خود متمرکز می کنید ، از عوامل پیچیده ای مانند عملکرد شبکه غافل می شوید, یا در دسترس بودن سرویس های ابری که به ارائه شما کمک می کنند.

نظارت بر عملکرد موضوعی بسیار گسترده است و می توانید با جستجوی سیستمهای کاملی که از کل سیستم IT شما مراقبت می کند ، از همه وظایف مربوط به نگه داشتن زیرساختهای خود در وضعیت بهتری استفاده کنید..

مهم نیست که چقدر خواندن تلاش خود را برای یافتن مانیتور مناسب سرور انجام دهید ، تا زمانی که آن را امتحان نکنید ، واقعاً از هر سیستمی احساس خوبی نخواهید داشت. خوشبختانه بسیاری از سیستم های موجود در لیست ما نسخه های رایگان را برای شما فراهم می کنند تا نگاهی بیندازید. مواردی که فقط راه حل های پرداخت شده را ارائه می دهند ، یک آزمایش رایگان به شما ارائه می دهند. اگر قصد ارزیابی واقعی هر یک از نامزدها را دارید ، این پیشنهادات آزمایشی ضروری است برای نیازهای شما برای نظارت بر سرور.

اگرچه به نظر می رسد که یک سیستم وقت را هدر دهید ، آن را پاره کنید و یک مانیتور دیگر نصب کنید ، اما بهتر است روند امتحان کردن چند گزینه را طی کنید تا مطمئن شوید که انتخاب صحیحی را انجام داده اید..

بیشتر خواندن

راهنماهای شبکه مقایسه

 • 10 ابزار برتر مانیتورینگ LAN برای سال 2018
 • راهنمای قطعی DHCP
 • راهنمای قطعی SNMP
 • بهترین آنالایزرها و جمع کننده های رایگان NetFlow برای ویندوز
 • بهترین نرم افزار و ابزار پایش پهنای باند رایگان برای تحلیل میزان استفاده از ترافیک شبکه
 • 6 از بهترین اسکنرهای آسیب پذیری شبکه رایگان و نحوه استفاده از آنها
 • 8 بهترین بسته بندی و تحلیلگر شبکه برای بسته های سال 2018
 • نحوه ایجاد سرور ذخیره سازی ابر خود را با کسری از هزینه

سایر اطلاعات در مورد نظارت سرور

 • Technopedia: سرور مانیتورینگ
 • TechTarget: حداکثر استفاده از نظارت بر عملکرد سرور

تصویر: سرور اتاق پامورما توسط Сергей Суглов از طریق فلیکر. تحت مجوز CC BY-SA 2.0 دارای مجوز است

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

99 − = 98

Adblock
detector