15 بهترین ابزار و نرم افزار مانیتورینگ VM

15 بهترین ابزار و نرم افزار مانیتورینگ VM

یک محیط مجازی روشی برای گسترش استفاده از منابع در محل ارائه می دهد. به دلیل سهولت در استفاده ، این یک راه حل رایج در اکثر شبکه های تجاری است VMWare و مایکروسافت نرم افزار ماشین مجازی Hyper-V (VM). با این حال ، وقتی صحبت از نظارت بر منابع می شود ، لایه اضافی از ترافیک که با مجموعه های VM اجتناب ناپذیر است می تواند نقشه برداری منابع را پیچیده تر کند. هنگامی که تجارت شما رشد می کند, پیگیری آن راه حل VM می تواند به سرعت از دست خارج شود.

نظارت بر ماشین مجازی به شما کمک می کند تا هنگام تخصیص منابع از یک دستگاه به دستگاه دیگر ، در بالای منابع باشید. مشکلات ترافیک شبکه هنگام تهیه منابع از راه دور فوراً و محلی اجتناب ناپذیر است. برای اینکه بتوانید کاربران شبکه را راضی نگه دارید ، باید تقاضا را پیگیری کرده و منابع را تطبیق دهید. برنامه ریزی ظرفیت بخش مهمی از مدیریت VM و نظارت بر استفاده به شما کمک می کند تا بالاتر از تقاضا بمانید و زمان پاسخگویی کم است.

ما در مورد هر یک از ابزارهای زیر به جزئیات زیادی می رسیم ، اما در صورتی که شما فقط برای خلاصه زمان کافی داشته باشید ، در اینجا آمده است لیست ما از بهترین ابزارهای نظارت بر VM:

 1. مانیتور VM SolarWinds (بارگیری رایگان) ابزار رایگان که مانیتور مجازی سازی VMWare و Microsoft Hyper-V در ویندوز سرور است.
 2. Site24x7 سرور مانیتورینگ (آزمایش رایگان) سرویس مبتنی بر ابر که به شما امکان می دهد مجازی سازی Hyper-V و VMWare به علاوه سرورهای AWS و Azure Cloud را رصد کنید.
 3. مدیر مجازی سازی SolarWinds (دادگاه رایگان) یک ابزار پرداخت شده که روی ویندوز سرور اجرا می شود و VMWare و Hyper-V ، Amazon EC2 و Azure را رصد می کند.
 4. مانیتور شبکه Paessler PRTG (آزمایش رایگان) یک شبکه گسترده ، سرور و مجموعه نظارت بر برنامه های گسترده تر که شامل توابع نظارت تخصصی برای Citrix Xen ، Microsoft Hyper-V ، VMWare ، Parallels Virtuozzo Containsers و Amazon EC2 است..
 5. APO AppOptics (دادگاه رایگان) مانیتور عملکرد برنامه کاربردی مبتنی بر ابر با نظارت زیرساختی اضافه شده که مانیتور مجازی سازی خوبی را ایجاد می کند.
 6. مدیر برنامه های کاربردی ManageEngine (دادگاه رایگان) Microsoft Hyper-V ، Microsoft Azure ، Microsoft Office 365 ، VMware ESX / ESXi ، VMware Horizon View ، Citrix Xen ، Docker ، Amazon EC2 ، Amazon RDS و OpenStack مبتنی بر Cloud را پوشش می دهد.
 7. LogicMonitor سرویس مانیتورینگ شبکه مبتنی بر ابر که شامل پوشش VMware vCenter ، ESX / i ، Microsoft Hyper-V و Citrix XenServer می باشد..
 8. Veeam One ابزار نظارت بر منابع که مانیتور همه سخت افزارها ، نرم افزارها و خدماتی است که به مجازی سازی VMWare vSphere و Hyper-V کمک می کند.
 9. تلاش Foglight مانیتور مجازی سازی برای Citrix Xen ، VMWare و Hyper-V که در ویندوز ، لینوکس و سولاریس اجرا می شود.
 10. شرکت تجارت الکترونیکی سیستم مانیتورینگ برای VMware vSphere، Citrix XenServer، Microsoft Hyper-V، Oracle VM Server، مجازی سازی Red Hat Enterprise، AIX LPARs ، مجازی سازی Solaris Container.
 11. مدیر مجازی سازی Aptare این ابزار VMWare ، خدمات وب آمازون ، Microsoft Azure و OpenStack را رصد می کند.
 12. افزونه نظارت بر مجازی سازی طلای WhatsUp علاوه بر این به سیستم مانیتورینگ شبکه اصلی WhatsUp Gold.
 13. ESXi Client Hosted Client مانیتور رایگان مشتری ESXi ارائه شده توسط VMWare.
 14. توربونومیک این ابزار نظارت بر اجرای VMware ، Hyper-V و XenServer در خارج از سایت و منابع خارج ابر.
 15. مدیر 5 نود این ابزار بر نظارت بر VM's Microsoft ساخته شده با Azure و Hyper-V تمرکز دارد.

ادغام منابع مبتنی بر ابر امروزه از ویژگی های استاندارد سیستم های تجاری است. روشهای سنتی مجازی سازی پایه و اساس ارتباط بین پایانه های محل کار با سرورهای برنامه و فایلهای خارج از کشور را تشکیل می دهد. بنابراین, به دست آوردن یک ابزار مانیتورینگ VM که سرورهای شما را در محل بودن آنها یا در ابر تشخیص می دهد ، یک نیاز اساسی برای هر ابزار سیستم است.

بهترین ابزار و نرم افزار مانیتورینگ VM

ما یک تجزیه و تحلیل در کنار هم قرار داده ایم بهترین ابزارهای نظارت بر VM و لیستی از برنامه هایی را که هنگام خرید نرم افزار باید در نظر داشته باشید تهیه کرد. این ابزارهای نظارت بر VM ، رهبران صنعت هستند و در هنگام ردیابی محیط مجازی ، در وقت شما صرفه جویی می کنند. در بخش زیر اطلاعاتی در مورد هر یک از این ابزارهای کنترل VM ارائه شده است.

1. مانیتور VM SolarWinds (بارگیری رایگان)

Solarwinds VM Monitor

این ابزار رایگان از SolarWinds نقطه شروع همه برای نظارت بر کیفیت VM است. این یک سیستم جامع نیست؛ عملکرد آن محدود به نظارت بر فقط یک سرور است. با این حال ، این پیکربندی بسیاری از شبکه های تجاری کوچک را توصیف می کند ، بنابراین این ابزار ممکن است هنوز هم متناسب با نیازهای شما باشد.

VM Monitor دو عامل اصلی عملکرد سرور را در اولویت قرار می دهد: استفاده از پردازنده و استفاده از حافظه. خلاصه ای سریع از این دو وضعیت را در صورت تقاضا دریافت می کنید. صفحه نمایش از سطح وضعیت کدگذاری شده رنگی استفاده می کند ، رنگ زرد را برای هشدارها و رنگ قرمز برای شرایط بحرانی نشان می دهد ، و معیارهای عملکرد را آسان می کند. شماری از هر یک از این سطح وضعیت را برای CPU و استفاده از حافظه در صفحه خلاصه دریافت می کنید. سایر عوامل عملکردی که این ابزار مفید را پوشش می دهد شامل موارد زیر است استفاده از شبکه, تعداد VM های پیکربندی شده, و تعداد VM های در حال اجرا.

جدا از به روزرسانی های مورد نیاز ، مانیتور VM به محض شروع آن به طور مداوم اجرا می شود. به منظور اختصاص فضای صفحه به سایر داشبوردهای نظارت ، می توانید آن را به سینی سیستم کاهش دهید. بررسی منابع می تواند فیلتر شود و فقط شامل VM های فعال است.

هشدارها و بحرانی شرایط محاسبه شده در صفحه خلاصه به آستانه های عملکرد مشخص شده در پایه قاعده مانیتور اشاره دارد. VM Monitor اجرا می شود سرور ویندوز و مانیتور عملکرد نرم افزار مجازی سازی VMWare و Microsoft Hyper-V. این یک ابزار بدون عارضه است که اخبار مربوط به محیط مجازی را به شما می دهد, وقت خود را برای تمرکز روی سایر زیرساخت ها آزاد کنید.

SolarWinds VM MonitorDownload 30 روز بارگیری رایگان در SolarWinds.com

2. مانیتورینگ سرور Site24x7 (آزمایشی رایگان)

15 بهترین ابزار و نرم افزار مانیتورینگ VM

Site24x7 مانیتورینگ سرور به صورت آنلاین از طریق A ارائه می شود نرم افزار به عنوان سرویس مدل. نسخه داخلی وجود ندارد ابزار محصولی از است گروه زهو, که متعلق به ManageEngine.

این سیستم نظارت در تعدادی از نسخه های تخصصی ارائه شده است ، که شامل مشاغل عادی ، MSP ها و شرکت های مستقر در وب می باشد. صلاحیت آن را پوشش می دهد سرورها ، شبکه ها و برنامه ها - ترکیبی که برای نظارت بر مجازی سازی ها ایده آل است. این سیستم قادر به نظارت است مایکروسافت Hyper-V و VMWare مجازی سازی در سایت و AWS و سرورهای ابر مبتنی بر مایکروسافت لاجورد.

کنسول این سرویس از طریق یک مرورگر قابل دسترسی است و همچنین می توانید برای دسترسی به برنامه ، روی شیرجه های تلفن همراه را نصب کنید. این واقعیت که این سیستم مبتنی بر سرورهای از راه دور است توانایی های خود را آزاد می کند تا بتواند شبکه ها را در هر نقطه از جهان نظارت کند. ابزارهای موجود در سرویس شامل نظارت بر وضعیت زنده و تجزیه و تحلیل عملکرد بر اساس داده های تاریخی است.

سیستم خدمات خود را توسط شروع می کند کشف و وارد کردن تمام زیرساختهای شما. این مجازی سازی های شما را شناسایی می کند و تمام منابع کمک کننده را نقشه برداری می کند. پس از اتمام مرحله کشف اولیه ، سیستم به بررسی توپولوژی شبکه و مجازی سازی شما ادامه می دهد ، در صورت تغییر هر جنبه ای از اجرای خود ، به طور خودکار سوابق خود را تنظیم می کند..

صفحه های تجسم کاملاً واضح نمایش داده شده اند. سادگی هر مانیتور برای VM بسیار مفید است زیرا به شما امکان دید بسیار خوبی نسبت به آنچه بعضا به نظر می رسد یک فناوری بسیار پیچیده است می دهد.

نمای سیستم در چندین صفحه پخش می شود و می توانید حفر کردن برای دیدن نقشه های VM به هاست ، عملکرد هر سرور و فعالیت در شبکه که مجازی سازی های شما را ارائه می دهد. اساسنامه برای شناسایی مشکل فوری از کدگذاری شده و هشدارهای منابع به شما می دهد بروزرسانی وضعیت ثابت در مورد هر عنصر کمک کننده در اجرای مجازی سازی خود.

شما می توانید سطح هشدار را سفارشی کنید و از تهدیدهای احتمالی برای محیط VM خود قبل از بروز کمبود منابع استفاده کنید. گزارشات موجود در بسته شامل مدیریت SLA گزارش و گزارش استفاده از منابع.

ویژگی های آنالیز به شما کمک می کند که اگر هر سرور تنها به نظر می رسد بیش از حد اضافه شود ، VM را به هاست ها برگردانید. برای نشان دادن نیاز منابع به ذینفعان می توانید از گزارشات موجود در این بسته استفاده کنید.

این یک ابزار عالی برای نظارت تیمی مبتنی بر VM است. هزینه آن به صورت اشتراکی انجام می شود و شما برای تعداد سرورهایی که باید مانیتور شوید ، پرداخت می کنید ، نه به تعداد تکنسین هایی که می خواهید به مانیتور دسترسی داشته باشید. برنامه های قیمت برای نظارت بر زیرساخت ها بسیار مقیاس پذیر است. شما یک پيش غذا برنامه ریزی کنید ، در صورت نیاز به تماشای سرورهای بیشتر ، حداکثر 10 سرور و ظرفیت اضافی را در بر می گیرد.

این یک سیستم بسیار جامع است که برای شرکتهای بزرگ مناسب است. با این حال ، شرکت های کوچک نیز می توانند از آن استفاده کنند. علاوه بر این ، Site24x7 است رایگان برای استفاده اگر شما فقط نیاز به نظارت بر حداکثر پنج سرور دارید. بنابراین ، Site24x7 انتخاب مناسبی برای اندازه های تجاری است. میتونی به دستش بیاری یک محاکمه رایگان 30 روزه سیستم در صورت عدم پرداخت هزینه ، اشتراک شما به طور خودکار در پایان دوره آزمایشی تغییر خواهد کرد. این سرویس را می توان در هر زمان به خدمات پولی گسترده تر ارتقا داد.

Site24x7 سرور MonitoringStart آزمایشی 30 روزه رایگان

3. مدیر مجازی سازی SolarWinds (محاکمه رایگان)

مدیر مجازی سازی SolaWinds

اگر سیستم VM شما کمی پیچیده تر از یک سرور است ، احتمالاً باید به مدیر مجازی SolarWinds بروید. این ابزار نه تنها بیش از یک سرور را پوشش می دهد ، بلکه نظارت بسیار عمیقی از شرایط موجود در محیط مجازی را نیز ارائه می دهد. شما فقط به این سرویس بسته به سرورهای VM محدود نمی شوید زیرا می تواند یکپارچه سازی شود Amazon EC2 و لاجوردی سرورهای محیط نظارت.

داشبورد مدیر مجازی سازی معیارهای عملکرد دقیق را نشان می دهد و شامل عناصر تجسم داده مانند شماره گیری ها و نمودارهای خط عملکرد زنده است. سیستم هر دو را نشان می دهد VMWare و Hyper-V اگر ترکیبی از هر دو سیستم در شبکه خود را اجرا کنید ، محیط ها ، نگه داشتن لیست جداگانه از معیارها در هر نوع سیستم عامل پشتیبانی. هشدارها دارای کد رنگی هستند: رنگ زرد نشانگر هشدارها و شرایط بحرانی قرمز است. لیستی از موقعیت های هشدار احتمالی در یک صفحه جداگانه از داشبورد آماده است. این ابزار برای شرایط خدماتی که به نقطه‌ای از عملکرد رسیده و از رویکردی که به آن رسیده است ، مراقب است هشدار وضعیت.

به روزرسانی های کلیدی که این ابزار نسبت به مانیتور VM دارد ، شامل کمک به برنامه ریزی ظرفیت و "مدیریت پخش."ترکیبی از این دو ابزار به شما توصیه های پیش بینی می کند. با تشکر از این ویژگی برنامه ریزی ، شما بهتر است که از ظرفیت های ناچیز در یک منطقه از محیط خارج شده و منابع کم بهره را در مناطق دیگر سیستم مجدداً جابجا کنید..

آ ماژول شبیه سازی به شما امکان می دهد اثرات اضافه کردن تعداد بیشتری کاربر یا برنامه به شبکه را آزمایش کنید. این مدلها میزان استفاده از پردازنده, در دسترس بودن حافظه, گنجایش انبار, و خواسته های شبکه برای سناریوی معین پخش کردن این ویژگی به شما نشان می دهد که در آن VM ها بیکار هستند و به شما امکان می دهد تا منابع را به آنها اختصاص دهید و مجدداً از آنها استفاده کنید.

این یک ویژگی واقعا مفید است که کمک می کند از بودجه خود بیشترین بهره را ببرید و از اشتباه کردن فرایندهای مرده برای تقاضای منابع جلوگیری کنید. در انتهای دیگر طیف, مانیتور Sprawl به شما نشان می دهد که VM در تمام منابع شما چطور تلاش می کند. این به شما امکان می دهد تخصیص ها را به آن گره ها و نیز محدود کنید یک نقطه شروع برای تحقیقات درباره نرم افزار ناکارآمد یا سوء استفاده از سیستم فراهم می کند.

داشبورد شامل یک برنامه پشته که به سادگی لایه هایی از منابع و شرایط وضعیت موجود در هر کدام را نشان می دهد. پشته توسط خطوط علامت وضعیت هشدار برای نشان داده شده است گروه های کاربر, برنامه های کاربردی, پایگاه داده, معاملات, سرورها, و میزبان. این امکان را برای شما فراهم می کند تا به سرعت ببینید که در چه مواردی ظرفیت ظرفیت عملکرد برنامه و کیفیت خدمات را تحت تأثیر قرار می دهد.

پشته عالی از ویژگی های Virtualization Manager ابزاری است که در تعدادی از ابزارهای مدیریت زیرساخت SolarWinds موجود است. بنابراین ، اگر قبلاً از محصول SolarWinds متفاوت استفاده کرده اید ، ممکن است با PerfStack آشنا باشید. این معادل گرافیکی از برنامه پشته است. داده های زنده را در یک نمودار خط برای هر منبع در محیط مجازی نشان می دهد. هر یک از نمودارهایی که مورد علاقه شماست را انتخاب می کنید و آنها را روی صفحه بکشید و رها کنید. این شما را قادر می سازد پشته خود را بسازید نشان دادن چگونگی قله ها و فرایندهای تقاضا برای یک منبع ، مانند بانک اطلاعاتی یا شبکه ، بر عملکرد سایر منابع تأثیر می گذارد ، مانند زمان پاسخ برنامه یا استفاده از CPU.

مدیر مجازی سازی اطلاعات زیادی را در اختیار شما قرار می دهد و نماهای خلاصه واقعاً مفید هستند تا مانع از غرق شدن اطلاعات شما نشوند. شما به زودی به قالب ارائه داشبورد نظارت بر ماشین مجازی عادت می کنید و شیوه های کاری خود را می سازید. به این ترتیب شما می توانید بین خلاصه ها و جزئیات جابجایی کنید و به سمت برنامه های برنامه ریزی حرکت می کنید تا محیط مجازی از بین نرود.

مدیر مجازی سازی SolarWinds ارزان نمی آید - قیمت ها از 2،995 دلار شروع می شوند. با این حال ، شما می توانید سیستم را به مدت 30 روز بطور رایگان امتحان کنید.

SolarWinds Manager VirtualizationDownload 30 روز آزمایشی رایگان در SolarWinds.com

4. مانیتور شبکه Paessler PRTG (آزمایش رایگان)

مانیتورینگ مجازی Paessler

Paessler یک سیستم مانیتورینگ شبکه عالی تولید می کند که هم نظارت بر دستگاه شبکه و هم آنالیز ترافیک را پوشش می دهد. این سرویس توابع را برای ردیابی عملکرد VM یکپارچه می کند. اگرچه Paessler PRTG یک مانیتور شبکه ای کامل است ، اما وارد سیستم می شود نسخه رایگان. Paessler قیمت های خود را بر روی تعداد سنسورهایی که سیستم نظارت می کند تعیین می کند. "سنسور" جنبه خدماتی مانند سرعت شبکه یا یک نقطه نظارتی مانند پورت است. PRTG در شبکه های بزرگ هدف قرار می گیرد ، اما نسخه رایگان برای مشاغل کوچک مناسب است.

قابلیت های نظارت بر برنامه VM از Paessler PRTG به سیستم عامل های زیر گسترش می یابد:

 • Citrix Xen
 • مایکروسافت Hyper-V
 • VMWare
 • کانتینرهای Virtuozzo به موازات
 • Amazon EC2

قابلیت های مانیتور این امکان را به شما می دهد که تمام شبکه خود را با این ابزار ، و نه فقط محیط مجازی ، مانیتور کنید. آنالیز ترافیک شبکه زمینه ای روی سیستم های پیام رسانی معمولی که جزئی از سیستم عامل تولید کنندگان اصلی تجهیزات شبکه هستند ، کار می کند. دستگاه های شبکه فیزیکی از طریق کنترل می شوند SNMP سیستم. PRTG نظارت بر شبکه را در سراسر سایتها و ابر گسترش می دهد.

نظارت بر عملکرد سرور بر روی تمرکز دارد بار پردازنده, استفاده از دیسک, و سرعت انتقال شبکه. جنبه های فیزیکی دستگاه های میزبان که مانیتور PRTG را شامل می شود ، سرور را شامل می شود درجه حرارت, مصرف برق فعلی, ولتاژ باتری, و سرعت فن.

این معیارهای سرور منجر به برجسته سازی سرویس می شود که به شما سرورهای اضافه بار هشدار می دهد. با استفاده از این دانش ، می توانید VM ها را در سرورها مجددا توزیع کنید تا بار عادلانه تری داشته باشید و عملکرد بهتری داشته باشید. می توانید سطح هشدار عملکرد خود را در میان ویژگی های سرور تنظیم کنید. این هشدارهای سفارشی به شما امکان می دهد ببینید که کدام سرورهای اضافی بارگذاری شده اند. هشدارها در داشبورد ظاهر می شوند, اما شما همچنین می توانید آنها را ارسال کنید پیامک, پست الکترونیک, یا از طریق یک API.

داشبورد و اعلان ها را می توان در آنها فیلتر کرد نماهای سفارشی با کنترل محدود ایجاد کنید برای اعضای مختلف تیم شما می توانید با توجه به منبع هشدار یا شدت ، اعلان ها را به گیرندگان مختلف ارسال کنید.

PRTG رایگان به 100 سنسور محدود می شود. شما همچنین می توانید دریافت کنید یک آزمایش 30 روزه رایگان از سیستم کامل, که محدودیتی در تعداد سنسورهایی که می توانید نظارت کنید وجود ندارد.

Paessler PRTG Network MonitorDownload آزمایشی 30 روزه رایگان

5. APM AppOptics (دادگاه رایگان)

15 بهترین ابزار و نرم افزار مانیتورینگ VM

APO AppOptics مانیتور عملکرد برنامه است. به این ترتیب ، قادر به نظارت بر مجازی سازی است که توسط برنامه ها شکل می گیرد. سرویس APM همچنین شامل نظارت بر زیرساخت ها است زیرا در بسیاری از موارد ، aاختلال در عملکرد ناشی از خدمات خدمات اساسی است و نه خود برنامه.

AppOptics APM به طور خاص توانایی نظارت بر عملکردهای مجازی سازی Hyper-V ، Azure و Docker را دارد. در هر حالت ، این سرویس عملکرد سرور میزبان اجرای مجازی سازی را بررسی می کند در دسترس بودن پردازنده و حافظه و اطمینان از وجود کافی فضای دیسک موجود برای عملیات VM.

سیستم AppOptics است مستقر در ابر و نیاز دارد که نرم افزاری عامل روی سیستم نصب شود که باید مورد نظارت قرار گیرد. داشبورد و تمام قدرت پردازش برای سیستم در ابر میزبانی شده و در قیمت نرم افزار گنجانده شده است. کاربران از طریق هر مرورگر وب استاندارد به کنسول AppOptics دسترسی دارند.

AppOptics است هزینه اشتراک با هزینه با هزینه ای که در هر سال از قبل پرداخت می شود. هیچ محدودیتی برای تعداد تکنسین هایی وجود ندارد که شرکت مشتری بتواند به سیستم AppOptics دسترسی داشته باشد و هیچ محدودیتی برای نظارت یا پردازش در سرویس وجود ندارد. میتونی به دستش بیاری محاکمه رایگان 14 روزه از AppOptics برای قرار دادن سیستم از طریق سرعت های آن.

AppOpticsStart 14 روز آزمایشی رایگان

6. مدیر برنامه های کاربردی ManageEngine (دادگاه رایگان)

مدیر برنامه های کاربردی ManageEngine

ManageEngine یکی از بزرگترین ارائه دهندگان نرم افزار نظارت بر منابع در جهان است ، اما طی چند سال گذشته چندین مورد در بازار نظارت VM بوده است. بی احتیاطی شرکت در مورد چگونگی مقابله با مجازی سازی ، موقعیت خود را در بازار تضعیف می کند و آن را به عنوان برتر که بیشتر نرم افزارهایش سزاوار آن است از دست می دهد.

این شرکت در گذشته بسته های مجازی سازی مستقل ایجاد کرده است ، اما اینها در کنار هم افتاده اند. اکنون ، عملکردهای مجازی سازی آن در دو ابزار نظارت گسترده پخش شده است: مدیر برنامه ها و OpManager. این تقسیم وظایف نظارت مسائل را پیچیده تر می کند.

OpManager محصول اصلی ManageEngine است و قابلیت های عالی برای نظارت بر شبکه را فراهم می کند. این قابلیت ها شامل نظارت بر منابع برای پشتیبانی از مجازی سازی است. سیستمهایی که OpManager قادر به پوشش آنهاست شامل VMware ESX سرورها, Citrix XenServer, و مایکروسافت Hyper-V محیط با این حال ، دلیل اینکه OpManager این بخش را عنوان نمی کند این است شما با استفاده از ManagerEngine Applications Manager ، قابلیت نظارت بسیار سخت افزاری را در اختیار شما قرار می دهید. لیست اعلام شده سازگاری نرم افزار VM برای مدیر برنامه های کاربردی عبارتند از:

 • مایکروسافت Hyper-V
 • مایکروسافت لاجورد
 • مایکروسافت آفیس 365
 • VMware ESX / ESXi
 • نمای افقی VMware
 • Citrix XenServer
 • Citrix XenApp
 • داکر
 • Amazon EC2
 • Amazon RDS
 • اپراتورهای OpenStack مبتنی بر ابر

برای اینکه بتوانید طیف کاملی از نظارت VM را با ManageEngine بدست آورید ، احتمالاً باید OpManager و Manager Applications را بگیرید. خبر خوب این است که این دو ابزار بر روی همین بستر ساخته شده اند. آنها یکپارچه ادغام شده و حتی می توانند داده ها را به اشتراک بگذارند. هر دو OpManager و مدیر برنامه های کاربردی روی هم اجرا می شوند پنجره ها یا لینوکس. میتونی به دستش بیاری نسخه رایگان OpManager برای نظارت بر حداکثر 10 دستگاه.

داشبورد Manager Manager شامل چندین صفحه است. رسانه اصلی ارتباط در داشبورد تشکیل شده است نمودارهای خط بر اساس داده های زنده. رابط شامل تعداد زیادی صفحه نمایش است که همگی شامل لیست رویدادها یا نمایشهای گرافیکی مانند نمودارهای پای ، نمودارهای خط و هیستوگرام هستند..

سیستم بطور خودکار تنظیم می شود و تمام برنامه های کاربردی روی سیستم شما را نقشه برداری می کند. عملکرد نقشه برداری نشان می دهد وابستگی به منابع, و این ویژگی برای نظارت مجازی سازی بسیار مفید است. زیرساخت های فیزیکی ، شبکه در محل ، اتصالات اینترنتی به سرویس های ابری و سلامت دستگاه های شبکه نیز در قسمت مدیر برنامه های کاربردی گنجانده شده است. این نمای در بالای هشدارهای سیستم از تجهیزات شبکه جمع آوری شده توسط OpManager قرار دارد.

مانیتور شامل یک ماژول برنامه ریزی ظرفیت است که نقشه های روند و واریانس را از داده های تاریخی ایجاد می کند. این امکان را برای شما فراهم می کند تا برنامه های خاص و VM هایی را که از منابع استفاده می کنند ، مشخص کنید. همچنین می توانید پیامدهای اضافه کردن تقاضا به سیستم را شبیه سازی کنید.

اگر فقط مدیر برنامه ها یا OpManager را انتخاب می کنید, مدیر برنامه های کاربردی احتمالاً مناسب تر است. عملکرد اساسی شبکه مورد توجه است ، به ویژه که می توانید نمرات استفاده از شبکه مجازی سازی را در OpManager دریافت کنید. با این حال ، مدیر برنامه های کاربردی لایه های اطلاعات بیشتری به شما می دهد و شامل جزئیات فعالیت های سیستم است که OpManager فقط پوشش نمی دهد. مدیر برنامه های کاربردی نسبت به OpManager نیز ارزان تر است. همچنین می توانید یک محاکمه رایگان 30 روزه را بارگیری کنید.

ManageEngine Manager Manager دادگاه آزمایشی 30 روزه را بارگیری کنید

7. LogicMonitor

LogicMonitor

LogicMonitor یک سیستم مدیریت شبکه است ، اما نظارت بر محیط های مجازی را یکپارچه می کند. بنابراین ، می توانید از آن به عنوان مانیتور در سطح سیستم استفاده کنید یا فقط آن را برای نظارت بر پیاده سازی های دستگاه مجازی خود محدود کنید. سیستم LogicMonitor ارائه می دهد VMware vCenter نظارت بر, ESX / i مانیتورینگ میزبان ، و همچنین شامل VMV های فردی ، از جمله ESX و ESXi.

LogicMonitor انجام می دهد مایکروسافت Hyper-V ردیابی عملکرد در هر دو سرپرست و سطح VM. این سیستم همچنین می تواند با هم تعامل داشته باشد Citrix XenServer فن آوری.

به نرم افزار این مانیتور در ابر قابل دسترسی است. این سکوی بی طرف است و می تواند خدمات VM فراهم شده از ابر و همچنین سیستم های موجود در سایت را کنترل کند. با این حال ، این یک اجرای کاملاً خارج از سایت نیست زیرا باید نصب کنید جمع کننده در سرورها و دستگاه های شبکه خود این جمع کننده ها از طریق دروازه شما تا سرور LogicMonitor مرکزی می روند. تمام ارتباطات از طریق اینترنت رمزگذاری می شوند ، همانطور که داده ها در سرور LogicMonitor ذخیره می شوند. هنگام دستیابی از طریق یک حساب کاربری معتبر که نیاز به اعتبار دسترسی دارد ، اطلاعات در زمان واقعی رمزگشایی می شوند.

مانیتور با شروع می شود یک فرآیند خودکارسازی, که کل شبکه ، از جمله شبکه شما را نقشه برداری می کند XenServer, VMWare و Hyper-V پیاده سازی ها سیستم تا گسترش می یابد آمازون سرورهای ابری و مایکروسافت لاجورد.

فن آوری اساسی سیستم های VM طیف گسترده ای از موضوعات نظارتی را ایجاد می کند. در حقیقت ، به منظور حفظ سیستم VM, باید سخت افزار ، سیستم عامل ، عملکرد شبکه ، اجرای برنامه و سرویس و مهمتر از همه استفاده از منابع را تماشا کنید. شما باید سوئیچ های مجازی برای مقابله با آنها داشته باشید ، و باید اطمینان حاصل کنید که سرورهای ذخیره سازی و برنامه اضافه بار ندارند و در سرعت های قابل تحویل قابل دسترسی هستند. داشبورد LogicMonitor همه این موارد را پوشش می دهد.

ویژگی های عملکرد سخت افزاری که آهنگ های مانیتور VM شامل سلامت کلی سرورهای شما هستند. آنها روی این موضوع تمرکز می کنند استفاده از حافظه, بار پردازنده, تأخیر دیسک, نرخ داده های دیسک, دیسک IO / s ، و نرخ مبادله VMkernel تا سطح سرویس همچنان در حال خستگی باشد.

هشدارهای سیستم می توانند از طریق ارسال شوند پست الکترونیک, پیامک, یا اعلان های خسته کننده. می توانید مشخص کنید که اعضای تیم بر اساس طبقه بندی و توسط منبع هشدار دریافت می کنند. اگر بخشی از محیط مجازی خود را برون سپاری کنید ، می توانید تیم پشتیبانی ارائه دهنده را بطور خودکار مطلع کنید. داشبورد را می توان با توجه به نقش نیز طراحی کرد ، بنابراین می توانید با خیال راحت کنسول ها را با تمام اعضای تیم ، حتی کارکنان جوان به اشتراک بگذارید. یک نمایش داده فقط می تواند ایجاد شود تا اعضای مالی و C-Suite بتوانند وقایع موجود در سیستم VM را مشاهده کنند.

LogicMonitor رایگان نیست ، اما می توانید یک آزمایش 14 روزه رایگان بدست آورید تا چرخش آن را انجام دهید. این بسته در سه نسخه Starter ، Pro و Enterprise در دسترس است. این مقیاس پذیری بدان معنی است که LogicMonitor برای همه اندازه مشاغل مناسب است.

8. وای یک

Veeam One

Veeam One منابع شبکه را نظارت می کند و استفاده از سیستم را توسط آن بررسی می کند VMWare vSphere و Hyper-V پیاده سازی مجازی سازی قدرت نظارت بر ابزار تا سرویس های مبتنی بر ابر گسترش می یابد. Veeam به ویژه در تهیه نسخه پشتیبان و بازیابی سیستم قدرتمند است. سرویس Veeam One برای ادغام با مدیر تهیه نسخه پشتیبان و تکرار شرکت طراحی شده است.

سیستم Veeam One از آن استفاده می کند نظارت در زمان واقعی شبانه روزی. آن مانیتورها بررسی می کنند 200 سنسور از پیش تعیین شده, و می توانید شرایط نظارت شخصی و قوانین هشدار خود را اضافه کنید. یک ماژول ظرفیت به شما می دهد بینش در مورد استفاده مداوم از منابع و همچنین تجزیه و تحلیل روند بر اساس داده های تاریخی. اجزای گردآوری داده ها کلیه زیرساختهای فیزیکی را پشتیبانی می کند که از مجازی سازی پشتیبانی می کند و بررسی هشدارهای محدودیت ظرفیت.

شما لازم نیست به تفسیرهای تجسم داشبورد و گزارش های ارائه شده توسط Veeam One اعتماد کنید زیرا شما نیز به داده های خام دسترسی پیدا کنید. این شما را قادر می سازد گزارش ها ، برنامه ها و قوانین هشدار شخصی شده خود را بسازید.

Veeam One محصولی با هزینه است. با این حال ، نسخه رایگان وجود دارد. Veeam One Free شامل کلیه قابلیت های مانیتورینگ ماشین مجازی سیستم پرداخت شده است. هیچ محدودیتی در نسخه رایگان سیستم وجود ندارد که در صنعت نادر است. Veeam One Free توابع ظرفیت موجود در Veeam One را ندارد. نسخه رایگان همچنین فاقد ویژگی های ردیابی و صورتحساب شارژ است.

نسخه های رایگان و پولی هم نمایش داده می شوند اعلان های هشدار بر روی صفحه نمایش. این موارد همچنین می توانند از طریق ایمیل ارسال شوند, اما فقط کاربران پرداخت شده می توانند شرایط هشدار را تنظیم کنند.

Veeam One مخصوصاً برای مشتریان نرم افزار سرور پشتیبان شرکت مؤثر است. ردیابی مستاجر نیز این امکان را برای ارائه دهندگان خدمات ، هم برای تأمین فضای ذخیره سازی ابری و هم برای سرویس نرم افزاری- به عنوان یک سرویس مناسب ، فراهم می کند. اگر فکر می کنید با خدمات کامل و پولی Veeam One بهتر به شما ارائه می شود ، می توانید آن را در یک آزمایش 30 روزه رایگان تست کنید.

9. تلاش Foglight

تلاش Foglight

Foglight یک سیستم نظارت بر سیستم است که دارای نسخه هایی برای آن است نظارت بر ابر و مدیریت محیط زیست VM. سیستم با VMWare و Hyper-V, تمرکز روی اطلاعات جمع آوری شده در vSwitch ، همراه با داده های عملکرد بدنی از سرور.

سیستم خود را از طریق تنظیم می کند یک تابع autodiscovery. این سرورها و ماشینهای مجازی مشتری آنها را شناسایی می کند و برای برجسته کردن عملکرد شبکه ، ترافیکی که بین آنها می گذرد را بررسی می کند. بخش جمع آوری داده های تحلیل ترافیک این ابزار داده های سطح بسته را بررسی می کند تا مشخص شود که VM و برنامه های کاربردی بیشترین میزان ترافیک را ایجاد می کنند.

سیستم Foglight همچنین می تواند نظارت کند Citrix XenApp و XenDesktop محیط داشبورد نظارت بر برنامه به شما نمایش همه عناصر موجود در می دهد پشته Citrix VDI, برجسته سازی زیرساخت های سخت که می تواند در ارائه عملکرد تأثیر بگذارد. این سیستم هوشمندانه نقشه برداری از توپولوژی محیط مجازی شما را برای کمک به تجسم مکانهای هر VM و جریان ترافیک فیزیکی بین سرورها و VM ها را کنترل کنید.

مانیتور به توابع مدیریت نیز گسترش می یابد. تو می توانی آن را تنظیم کنید تا به صورت پویا منابع اختصاص یافته به هر برنامه یا VM را تنظیم کند برای استفاده کمبود یا ظرفیت بیش از حد در مناطق مختلف شبکه حساب کنید. داشبورد مانیتور طیف وسیعی از بازدیدها را درباره فعالیت جلسه کاربر Citrix از خلاصه خلاصه شمارش VM تا فعالیت برنامه ارائه می دهد.

سیستم نظارت Foglight از نزدیک ردیابی می کند عملکرد NetScaler و تأخیر شبکه. روی دستگاه های فیزیکی و سوئیچ های مجازی بارگیری کنید ملاحظات دیگر مانیتور Foglight VM های غیرفعال را شناسایی می کند و به شما امکان می دهد تا فرآیندهای زامبی را برای آزاد کردن منابع حذف کنید. این یک ویژگی عالی است زیرا متاسفانه, محیط VM مستعد حلق آویز فرایندها و جلسات متروکه است که در تخصیص منابع قفل می کند.

سیستم Foglight برای ساختن یک تخت آزمایش ، داده ها را کاوش و ذخیره می کند. داشبورد روند و نوع عملکرد را نشان می دهد و داده ها را برای هر عنصر سخت افزاری سیستم خود جدا کنید. این به کشف تنگناها و سوء تفکیک منابع کمک می کند.

الگوهای داده ها و آمار استفاده منظم عملکرد برنامه ریزی ظرفیت را به شما می دهد. با استفاده از این ابزار می توانید مشخص کنید که کجا باید تخصیص منابع را برای بهبود عملکرد تنظیم کرده و از اثرات افزایش تقاضا استفاده کنید. مانیتور Foglight را شامل می شود قابلیت های پیش بینی که اقداماتی را برای برطرف کردن شرایط هشدار ارائه می دهد. این کار همچنین با داده های زنده برای کمک به تنظیم استفاده از شبکه در پرواز کار می کند.

اگر با هر دو یک محیط چند فروشنده را اداره می کنید VMWare و Hyper-V شما می توانید نرم افزارهایی که در سایت کار می کنند وظایف نظارت و مدیریت خود را در یک مکان متحد کنید با سیستم Foglight مانیتور تا فضای ذخیره سازی ابری گسترش می یابد ، بنابراین می توانید با تنظیم موارد اضافی خارج از سایت ، مانند ذخیره اضافی ، ظرفیت را تغییر دهید.

Quest Foglight رایگان نیست. با این حال ، شما می توانید دسترسی داشته باشید یک آزمایش رایگان تا احساساتی را برای سیستم به دست آورید. Foglight روشن می شود پنجره ها, لینوکس, و سولاریس سیستم های عامل.

10. eG Enterprise

شرکت تجارت الکترونیکی

سیستم نظارت eG Enterprise را تحت پوشش قرار می دهد VMware vSphere, Citrix XenServer, مایکروسافت Hyper-V, سرور VM Oracle, مجازی سازی Red Hat Enterprise, AIX LPAR, کانتینر Solaris مجازی سازی و زیرساختهای پشتیبانی از آنها. نکته مهم فروش مانیتورینگ VM eG Enterprise این است که بررسی حافظه سرور و استفاده از CPU به شما تمام تصویر سلامت مجازی را نمی دهد. همچنین باید مواردی را که در شبکه ، روی سرور ذخیره سازی ، در دیتابیس یا در نرم افزار پلت فرم مجازی سازی بوجود می آیند ، ببینید..

رابط کاربری سیستم مبتنی بر مرورگر است. این شامل نمایشگرهای گرافیکی ، لیست داده های زنده و هشدارها و بخش هایی برای کمک به برنامه ریزی ظرفیت است. پیوندهای بین منابع هنگام نصب سیستم در داشبورد نقشه برداری می شود. eG Enterprise به ویژه در شناسایی وابستگی متقابل منابع بسیار قدرتمند است. نمونه هایی از این روابط شامل تعامل با پلتفرم نرم افزار و VM و نیازهای زیربنایی فیزیکی نرم افزار VM است. این مبنای پایه قانون EG Enterprise را در مورد شرایط هشدار که عملکرد محیط را مختل می کند ، آگاه می کند.

نه تنها هشدارهایی دریافت خواهید کرد که زمان پاسخ یک VM خاص کند است ، به عنوان مثال. در صورت بارگذاری بیش از حد پایگاه داده و اینکه آیا این باعث می شود یک VM خاص نتواند عملکرد ضعیفی داشته باشد ، به شما اطلاع داده می شود.

توانایی شناسایی علت اصلی مسائل مربوط به عملکرد در پایین ترین سطح به قدرت eG Enterprise قدرت می دهد. این بدان معناست که لازم نیست وقت خود را از طریق لایه های پشته اتکا کنید و کاری کنید که اشتباه انجام شود. محیط های چند فروشنده متداول هستند و eG Enterprise نظارت بر پشته تأمین را برای طیف گسترده ای از ترکیبات احتمالی سیستمهای مجازی سازی متحد می کند.. بنابراین ، هر یک از سیستم عامل ها را به صورت جداگانه مشاهده خواهید کرد ، اما منابع زیربنایی که از چندین محیط پشتیبانی می کنند ، برای تقاضای کل نظارت می شود ، نه براساس بستر های نرم افزاری.

فایده یك رویكرد پشته یكپارچه این است كه به شما این امکان را می دهد تا ببینید كه كدام منابع VM را متلاشی می كند و برای بقیه شبکه سخت تر می شود.. داشبورد شامل یک نمودار پشته رنگی عالی است که همزیستی سکوها را در سطوح پشتیبان نشان می دهد. EG این را خود می نامد نظارت در برنامه نویسی. منظره بیرون تمام VM های موجود در باندهایی متناسب با استفاده از منابع هر سرویس را نشان می دهد. نمای داخل هر لایه از پشته را با استفاده از هر VM در آن سطح ، مجدداً به نسبت نشان می دهد.

یکی دیگر از ویژگی های خوب تجسم eG Enterprise یک نمودار به سبک گردش کار است تمام منابع مورد نیاز یک ماشین مجازی را ردیابی می کند و به نوبه خود ، منابعی را که هر ویژگی پشتیبانی نیاز دارد. هر عنصر در زنجیره وضعیت خود را نشان می دهد. بنابراین ، اگر یکی از آن گره ها زنگ هشداری را نشان می دهد ، می دانید دقیقاً کجا باید بروید تا بتوانید آن را به سلامت برگردانید.

بازار مانیتورینگ VM مملو از ابزارهای بسیار چشمگیری است که توسط برخی از خانه های نرم افزاری بسیار بزرگ ارائه شده است. پکیج eG Enterprise دارای چندین ویژگی واقعا مفید است که افراد بزرگ فاقد آن هستند. بنابراین, این پسر کوچک پانچ بسته ای را به خود اختصاص داده و شایسته جایگاه خود در بین ارائه دهندگان برتر سیستم های مانیتورینگ VM است. نسخه رایگان eG Enterprise وجود ندارد ، اما می توانید دریافت کنید یک آزمایش رایگان.

11. مدیر مجازی سازی Aptare

مدیر مجازی سازی Aptare

مدیر مجازی سازی Aptare بر روی سرورهای ذخیره سازی که در محیط های مجازی کار می کنند متمرکز است. این ابزار میزان استفاده از ذخیره سازی را در شبکه مجازی شما نظارت می کند و گزارش می دهد که VM ها از چه ظرفیتی استفاده می کنند.

رابط کاربری مدیر مجازی Aptare شامل یک ابزار برنامه ریزی. این ابزار می تواند نیازهای ظرفیت ذخیره سازی را بر اساس داده های تاریخی پیش بینی کند. این مانیتور همچنین دسترسی VM را به ذخیره سازی ردیابی می کند و تنگناها و مشروبات دسترسی را شناسایی می کند.

عملکردهای مدیریت تا شناسایی فرایندهای سرکش که تخصیص انبار را قفل می کنند گسترش می یابد. شما می توانید از این ابزار مدیریتی برای آزاد کردن فضای اختصاص داده شده به فرآیندهای حلق آویز ، استفاده از آن برای سایر VMware های موجود در محیط استفاده کنید.

مدیر مجازی سازی Aptare برای استفاده با آن موجود است VMWare محصولات: ESX, ESXi, vSphere, و vCenter؛ خدمات وب آمازون: ابر محاسبه الاستیک آمازون (EC2), سرویس ذخیره سازی ساده آمازون (S3), رکورد صورتحساب آمازون؛ مایکروسافت لاجورد: ماشین مجازی, دیسک ، جدول و ذخیره سازی صف, ذخیره سازی حباب؛ و سرورهای سازگار با OpenStack. اگرچه این ابزار از قابلیت های محدودی برخوردار است ، اگر احساس می کنید ابزار فعلی کنترل VM شما جزئیات کافی در مورد مدیریت ذخیره سازی به شما نمی دهد.

12. افزونه نظارت بر مجازی سازی طلای WhatsUp

15 بهترین ابزار و نرم افزار مانیتورینگ VM

نظارت بر محیط های VM پیچیده است. شما باید زیرساخت ها و نرم افزارها را بررسی کنید و برای جلوگیری از اختلال عملکرد ، هر عنصر را به طور مداوم رصد کنید. WhatsUp Gold تمام زوایایی را که برای تماشای موفقیت در مجازی سازی باید مشاهده کنید ، پوشش می دهد.

نرم افزار هسته WhatsUp Gold مانیتورینگ عملکرد شبکه را انجام می دهد و دستگاه هایی که پیوندهای شبکه شما را به یکدیگر وصل می کنند ، مورد توجه قرار می گیرد. با این وجود ، چیزهای بیشتری وجود دارد که باید به منظور رونق بخشیدن به سیستم VM خود ، ردیابی شود. افزونه نظارت بر مجازی سازی ، کارهای اضافی را پوشش می دهد.

یکی از ویژگی های اصلی افزودنی ، افزونه عملکرد کشف شبکه از WhatsUp Gold است. این اراده فرآیندهای اتصال و وابستگی های نقشه برداری را برای کلیه مؤلفه های VM اعمال کنید که بسته اصلی برای دستگاه های شبکه اعمال می شود. بررسی سیستم پایه را به واتس اپ می دهد و از این طریق ، این افزونه نقشه ای را ایجاد می کند که پشته برنامه را که از هر VM پشتیبانی می کند ، نشان می دهد. تو خواهی توانست ببینید کدام سرورها از کدام VM پشتیبانی می کنند و وضعیت ویژگیهای سرور و نرم افزار سرور مجازی سازی.

با شروع سیستم VM شما به کارهای عادی ، این افزونه همچنان به دنبال خرابی احتمالی در نرم افزارها ، سرورها و شبکه می باشد. اطلاعات جمع آوری شده توسط WhatsUp Gold است در زمان واقعی در داشبورد نشان داده می شود و همچنین به عنوان منبع منبع برای توابع آنالیز ذخیره می شود. با استفاده از آن ابزارهای برنامه ریزی می توانید متوجه شوید که آیا هرکدام از سرورهای شما اضافه بار دارند و اقدامات مناسبی را انجام می دهند.

افزودنیهای WhatsUp Gold و Virtualization Monitor را می توان با افزودنی نظارت بر عملکرد برنامه Ipswitch در بسته نرم افزاری مدیر سیستم خریداری کرد. بسته WhatsUp Gold Total Plus برنامه اصلی را به همراه تمام افزودنیهای آن به شما ارائه می دهد. به هر روشی که می خواهید افزودنی WhatsUp Gold و Virtualization Monitoring را انتخاب کنید, می توانید آنها را در یک آزمایش 30 روزه رایگان دریافت کنید قبل از اینکه متعهد به خرید شوید.

13. مشتری میزبان ESXi Embedded

ESXi Client Hosted Client

VMWare با سیستم ESXi خود ، که یک سرویس گیرنده میزبان ESXi Embedded است ، محیطی رایگان ایجاد می کند. رابط مشتری مبتنی بر مرورگر است و به همین دلیل بی سیم سیستم عامل است. همچنین ، برای استفاده از این ابزار نظارت ، باید نرم افزار VMWare را نصب و راه اندازی کنید. این سیستم با سیستم های Citrix یا Hyper-V کار نخواهد کرد. این ابزار از نظر ویژگی های اقتصادی غنی نیست و به شما امکان نظارت کامل سیستم از گزینه های دیگر این لیست را نمی دهد. با این حال, این مناسب برای پیاده سازی مجازی سازی کسب و کارهای کوچک و سناریوهای آزمایشگاه خواهد بود.

این ابزار رابط کاربری پیشرفته ای را به مشتریان ESXi شما ارائه می دهد. می توانید VM های جدید را از طریق این ابزار تنظیم کرده و میزبانی را برای هر یک تنظیم کنید. جنبه نظارت از ابزار به شما بینش در مورد وضعیت میزبان می دهد. همچنین داده های زنده درباره وقایع رخ داده در محیط VM را فهرست می کند.

این یک ابزار ساده است ، اما این واقعیت که این برنامه رایگان است و مستقیماً از VMWare می آید ، شما را در نصب آن وسوسه می کند.

14. توربونی

توربونومیک

رشد ابر در تأمین محیط های مجازی را می توان با ارائه محصول Turbonomic مشاهده کرد. تا همین اواخر ، محصولات VM در اولویت بندی منابع داخلی سایت و سپس قرار داشتند شاید با خدمات مبتنی بر ابر سروکار داشت. در مورد توبونومیک ، عنوان به عنوان ابزاری برای نظارت بر منابع ابر قرار گرفته است. اوه ، و به هر حال ، می تواند همه سرورهای VM موجود را که ممکن است داشته باشید تماشا کنید.

Turbonomic از نظارت بر VM در محل استفاده نمی کند ، و سیستم می تواند با پیاده سازی های ترکیبی بسیار خوب کنار بیاید. این ابزار کنترل جامع برای محیط های مجازی در سه بسته بندی ضروری ، پیشرفته و برتر ارائه می شود.

اگرچه این نرم افزار مانیتورینگ رایگان نیست, می توانید یک آزمایش 30 روزه رایگان از بسته برتر دریافت کنید. قیمت گذاری بر اساس تعداد بار کاری است که مانیتور را پوشش می دهد. بسته Essentials محدودیت 750 بار کاری دارد ، اما دو نسخه دیگر دارای ظرفیت نامحدودی هستند. مانیتور ادغام مکانیسم های کنترل و ادغام هوش مصنوعی را در فرآیندهای توصیه اقدام خود قرار می دهد. شما با برنامه های بالاتر اتوماسیون بیشتری می گیرید ، اما تمام نسخه ها شامل قابلیت های برنامه ریزی ظرفیت هستند.

ماژول نظارت مستقیم Turbonomic شامل ویژگی های تجسمی عالی مانند نمودارها و نمودارها است. این ابزار می تواند با هم تعامل داشته باشد VMware, Hyper-V, و XenServer محیط.  فرآیند تنظیم خودکار است و با یک بررسی سلامت سیستم به پایان می رسد. این اسکن توسط موتور Turbonomic تمام محیط مجازی شما را نقشه برداری می کند. قایق سواری خود را با a به پایان می رساند لیست توصیه ها در مورد کجای مشکلات سیستم شما و چگونگی حل آنها. پس از اتمام این مرحله اولیه ، Turbonomic به طور مداوم محیط را کنترل می کند ، هشدارهایی را در داشبورد ایجاد می کند و با توصیه های عملیاتی از آنها پشتیبانی می کند..

می توانید یک پایه قاعده عمل را در نسخه های بالاتر Turbonomic تنظیم کنید در صورت بروز هشدارهای خاص ، به طور خودکار وضوح را انجام دهید. این اتوماسیون اختیاری است و می توانید اقدامات توصیه شده را به صورت دستی انجام دهید یا در صورت تمایل آنها را نادیده بگیرید.

این یک ابزار مناسب برای بخش ها یا خدماتی است که به توافق نامه های سطح خدمات پایبند هستند. این SLA ها را می توان مستقیماً به عنوان سیستم مورد نیاز خدمات به سیستم نظارت ترجمه کرد. می توانید سطح هشدار را برای جنبه های خدمات از جمله تنظیم کنید زمان پاسخگویی برای تحویل و توان معامله برای صورتحساب.

این مانیتور به شما امکان می دهد تا منابع را به گروه های مختلف برنامه یا کاربر تغییر مکان دهید و مناطقی که گسترش منابع ابری اجتناب ناپذیر است را برجسته کند. آن روی سکه, موتور AI Turbonomic به شما نشان می دهد که در چه مواردی بیش از حد تهیه کرده اید, به شما امکان می دهد تا خدمات آنلاین را کاهش داده و هزینه های خود را کاهش دهید. این تجسم ظرفیت همچنین به توابع برنامه ریزی گسترش می یابد. رابط بخش آزمایش ظرفیت را در جایی که می توانید فراهم کنید پیش نمایش اثرات افزودنی به پایگاه کاربر یا گنجاندن برنامه ها و خدمات جدید. این یک برنامه ریزی عالی برای پردازش مناقصه است زیرا به شما امکان می دهد تا خدمات اضافی خود را به طور موثرتری برنامه ریزی کنید.

داشبورد برای مانیتور قابل تنظیم است و شما می توانید نمایش ها و کنترل های مختلفی را به اعضای تیم خود اختصاص دهید. امکان ایجاد یک رابط کاربری که به هیچ وجه شاهد کنترل نیست ، این گزینه را به شما می دهد اجازه می دهد مشتری یا مدیران به سیستم دسترسی پیدا کنند بدون اینکه صدمه ای به راه اندازی VM خود وارد کنید.

15. 5 مدیر نه

رابط 5Nine

5Nine هدف از پیاده سازی مراکز داده در Microsoft Cloud Platform است. بنابراین ، اگر می خواهید از VMWare استفاده کنید ، احتمالاً این محصول برای شما نخواهد بود. اگر محیط مجازی شما کاملاً Hyper-V است ، در ادامه بخوانید. 5Nine مبتنی بر ابر است سرورهای لاجورد به زیرساخت های VM خود یکپارچه. این یک راه حل خوب است اگر می توانید داده ها را برای سایر شرکت ها مدیریت کنید زیرا می توانید تقاضا را برای مستاجر مشخص کنید ، عملکرد هر میزبان را بررسی کنید و فعالیت کاربر را ردیابی کنید.

داشبورد این سرویس بسیار قابل تنظیم است که به شما امکان می دهد حساب های کاربری متفاوتی با حقوق دسترسی متفاوت ایجاد کنید. این ویژگی دیگری است که در مورد مشاغلی که میزبان خدمات هستند جذاب است. شما می توانید یک داشبورد محدود به مشتریان بدهید و آنها را قادر به مدیریت اختصاص VM خود کنید. سایر دیدگاه ها را می توان به اعضای تیم در سطوح مختلف ارشد گروه خود اختصاص داد و به مدیران و سایر علاقه مندان درون شرکت شما اجازه می دهد تا دیدگاههای زنده از داده های عملکرد را مشاهده کنند. گزارش های قابل تنظیم ویژگی های به اشتراک گذاری داده های این بسته را افزایش می دهد.

5Nine محصول خود را به گونه ای خاص تنظیم کرده است تمام جعبه های مورد نیاز یک ارائه دهنده خدمات را بررسی می کند. با این حال ، اگر یک مرکز داخلی را اداره می کنید ، ویژگی های نظارت بر تخصیص منابع مطمئناً به هیچ خط مشی SLA و مرکز هزینه ای که شرکت شما کار می کند آسیب نمی رساند..

مدیر 5Nine یک سرویس پولی است ، اما می توانید یک آزمایش رایگان دریافت کنید.

انتخاب ابزار نظارت بر VM

این بررسی به شما داده است طیف گسترده ای از ابزارهای نظارت بر VM انتخاب کنید کدام یک برای شما مناسب است؟ این به شرایط شما دیکته می شود. برخی از ابزارهای نظارت بر VM واقعاً سیستمهای مدیریت زیرساختهای گسترده سیستم هستند که از این ویژگی برخوردار هستند توابع عالی مجازی سازی. ابزارهای دیگر موجود در لیست فقط ابزارهای كوچكی هستند كه دیدگاه شما را نسبت به داده های VM تقویت می كنند یا فقط یك جنبه از عملکرد VM را بهبود می بخشند.

تهیه ابزارهای VM زمینه ای بسیار گسترده است. SolarWinds هر دو انتهای طیف را با تهیه یك ابزار كوچك و رایگان و سیستم مانیتورینگ "زنگ ها و سوت ها" پوشش می دهد. Paessler و ManageEngine همچنین سعی در تهیه همه نقاط بازار دارند. برخی از بازیکنان کوچک محصولات فوق العاده ای را ارائه می دهند که باید مورد توجه شرکت های کوچک و متوسط ​​قرار بگیرند, همچنین امکاناتی را ارائه می دهد که در واقع می توانند به مشاغل دارای شبکه های مجازی بزرگ و پیچیده کمک کنند.

همانطور که از اظهارات موجود در این گزارش مطلع می شوید, صنعت نظارت بر شبکه در حال انتقال است. ده سال پیش ، مجازی سازی در مراحل ابتدایی بود و سرویس های ابری روند جدیدی داشتند. هر دو مفهوم اکنون بر خدمات شبکه ای غالب هستند. پیش بینی نمی شود که خیلی زود خدمات ابری و فناوری مجازی سازی که آنها را ممکن می سازد ، روش استاندارد تهیه شبکه باشد.. پیچیدگی های سرور در سایت و مدیریت برنامه چیزی از گذشته خواهد بود.

آیا برای ابزارهای نظارت بر VM توصیه ای دارید؟ آیا شما از سیستم مانیتورینگ مجازی سازی استفاده می کنید که از آن غافل شده ایم؟ به نظر شما با رشد سرویس های ابری ، شغل یک مدیر سیستم چگونه تغییر خواهد کرد؟ در بخش نظرات زیر پیامی بگذارید و افکار خود را با جامعه در میان بگذارید.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

6 + 2 =

Adblock
detector