19 بهترین سرور رایگان SFTP و FTPS برای ویندوز و لینوکس

19 بهترین سرور رایگان SFTP و FTPS برای ویندوز و لینوکس

پروتکل انتقال فایل (FTP) یکی از پروتکل های اصلی اینترنت است که برای انتقال پرونده های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد. FTP با امنیت اضافه شده مانند آنچه در SFTP و FTPS ارائه می شود ، هنوز هم یکی از بهترین ابزارها برای انتقال پرونده ها است. اما ، برای استفاده از آن ، شما باید یک سرور SFTP را تنظیم کنید.

ما هریک از 19 بهترین ابزار را در عمق زیر پوشش می دهیم ، اما اگر مدت زمان کوتاهی دارید ، اینجا هستید لیست 10 بهترین سرور رایگان SFTP و FTPS:

 1. سرور SolarWinds SFTP / SCP (ابزار رایگان) ابزار انتقال فایل امن برای ویندوز از رهبر صنعت در ابزارهای مدیریت شبکه.
 2. Filezilla FTPS بزرگ سرور رایگان FTP امن که روی ویندوز اجرا می شود اما می تواند فایل ها را از هر سیستم عامل دریافت کند.
 3. سرور IIS FTPS سرور FTP امن مبتنی بر ویندوز که در ویندوز سرور یکپارچه شده است و از رمزگذاری پرونده های شما محافظت می کند.
 4. FTP رایگان برنامه ویندوز Slimline که انتقال فایل های ایمن را به عنوان یک ابزار ad-hoc یا به عنوان یک سرویس سیستم به شما امکان می دهد.
 5. سرور SFTP همگام سازی کنید این یک ابزار FTP امن و پرداخت شده است که در ویندوز اجرا می شود. می توانید نسخه ارزیابی غیرتجاری را به صورت رایگان اجرا کنید.
 6. Rebex Tiny SFTP Server - سیستم انتقال پرونده ایمن که می تواند از طریق کتابخانه های .NET در نرم افزار شخصی سازی شده شما بپیوندد.
 7. CrushFTP ابزار FTP ساده ، اما جذاب برای ویندوز؛ سرور برای یک آزمایش 30 روزه رایگان است و مشتری برای همیشه رایگان است.
 8. سرور MFT گوشه ای Transfer File Transfer (MFT) یک سیستم انتقال فایل امن پرداخت شده است که در ویندوز اجرا می شود و برای یک محاکمه 30 روزه رایگان است.
 9. سرور Globalscape SFTP طیف وسیعی از گزینه های امن انتقال فایل تحت عنوان چتر "انتقال پرونده پیشرفته" است که می توانید در Cloud یا در ویندوز قابل دسترسی باشید. اینها ابزارهای پرداختی هستند که می توانند در آزمایش های رایگان نمونه برداری شوند.
 10. سرور Titan FTP این ابزار FTP شامل FTPS و SFTP برای انتقال پرونده های محافظت شده است و در ویندوز سرور 2008 و ویندوز سرور 2012 اجرا می شود. این یک سرویس پولی است ، اما شما می توانید یک آزمایش 20 روزه رایگان دریافت کنید.

تفاوت چیست: FTP در مقابل FTPS در مقابل SFTP در مقابل SCP

این شرایط همه با یک حرف متفاوت هستند ، اما آن نامه مهم است.

پروتکل انتقال پرونده (FTP)

19 بهترین سرور رایگان SFTP و FTPS برای ویندوز و لینوکس

پروتکل اصلی و محدودیت عمده آن این است که ورود و داده ها را بدون رمزگذاری می فرستد. اطلاعات ورود به سیستم ، و همچنین پرونده خود ، به صورت واضح و روشن با متن ارسال می شود که ناظر می تواند مشاهده کند.

پروتکل انتقال پرونده امن (FTPS)

نمودار FTPS

(همچنین به عنوان شناخته شده است FTPES): این FTP امن است ، جایی که S ، در این حالت ، نمایان می شود امنیت لایه حمل و نقل (TLSرمزگذاری این در واقع یک سرور اصلی FTP است که می داند چگونه برای انتقال داده ها از طریق یک تونل TLS رمزگذاری شده مذاکره کند.

پروتکل امن انتقال پرونده (SFTP)

نمودار SFTP

این همچنین FTP امن است ، اما در این حالت ، S نمایان می شود پوسته امن (SSH) این اصلاً سرور FTP نیست. بلکه یک سرور SSH است که دستورات FTP را درک می کند. اطلاعات ورود به سیستم و پرونده ها از طریق SSH رمزگذاری می شوند. برای حتی بیشتر گیج کننده تر ، هدف اصلی اختصار SFTP پروتکل انتقال سریع فایل تعریف شده توسط RFC 913 بود ، اما به وضعیت "Historic" منتقل شده است و دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرد..

کپی ایمن (SCP)

نمودار SCP

این پروتکل FTP نیست ، اما از آن برای انتقال ایمن پرونده ها استفاده می شود ، بنابراین در اینجا ذکر شده است. SCP یک کپی پرونده بسیار ساده از یک دستگاه به دستگاه دیگر با استفاده از پروتکل SSH است. پروتکل های FTP دارای طیف گسترده ای از توانایی های مدیریت فایل هستند که SCP نمی کند.

مشتری یا سرور?

گیج کننده ، یک ابزار GUI که پروتکل انتقال پرونده SSH را پیاده سازی می کند ، به آن گفته می شود مشتری SFTP اگرچه می تواند یک سرور SFTP. تعیین مشتری SFTP نشان می دهد که این قطعه از نرم افزار اتصالات را آغاز می کند. همچنین سرور نامیده می شود زیرا معمولاً بخشی از سرور فایل است که پیکربندی های پشتیبان در آن ذخیره می شود.

SCP vs SFTP: ملاحظات

SCP فقط یک تابع کپی است. SFTP محیط خاص خود را دارد. این امکان را به شما می دهد تا پرونده ها را روی سیستم از راه دور جابجا کنید ، دایرکتوری را تغییر دهید و حتی دایرکتوری هایی را روی میزبان از راه دور ایجاد کنید. هر دو SFTP و SCP از همان رویه های امنیتی برای اجرای احراز هویت کاربر و محافظت از انتقال با رمزگذاری در اتصال استفاده می کنند. با این حال, SFTP دسترسی بیشتری به توابع برای دستکاری سیستم عامل می دهد. احتمالاً از SCP برای انتقال مستقیم فایل استفاده خواهید کرد.

مانند هر دو سیستم نیاز به تأیید اعتبار کاربر دارند, در صورت قرار دادن کار دسته ای ، خطری وجود دارد ، زیرا در تماس با فرمان باید یک نام کاربری و رمزعبور تهیه کنید. با این وجود ، می توانید با ایجاد یک حساب کاربری با دسترسی محدود برای آن رایانه ، پتانسیل هایی را که هر کس حساب کاربری را در سیستم از راه دور مشاهده می کند ، محدود کنید ، و این مانع از ورود هر شخصی به آن فهرست به غیر از فهرست اصلی آن حساب می شود. با این حال ، این استراتژی بسیاری از کارکردهایی را که مزیت های SFTP را برای آن فراهم می کند نفی می کند.

  سیستم های تشخیص نفوذ متقابل میزبان مبتنی بر توضیح - 6 بهترین ابزار HIDS بررسی شده است

آ انتقال امن به یک میزبان از راه دور اگر با SCP انجام شود خطر کمتری دارد زیرا وجود دارد هیچ زبان دستوری در آن پروتکل گنجانده نشده است. SFTP برای استفاده توسط یک مدیر سیستم که وظایف دستی تعاملی را انجام می دهد و انتقال به رایانه از راه دور مناسب تر است.

همچنین مشاهده کنید: بهترین سرورهای SCP رایگان و بهترین سرورهای رایگان TFTP

سرورهای SFTP و FTPS با مشخصات کامل:

1. سرور SolarWinds SFTP / SCP (ابزار رایگان)

انتخاب ویرایشگر: SolarWinds مجموعه کاملی از ابزارهای فناوری اطلاعات است. مجموعه های سطح سازمانی بدون سرور FTP امن کامل نخواهد بود ، و SolarWinds شامل یک سرور رایگان و قدرتمند SFTP و SCP به عنوان بخشی از ارائه آن.

بارگیری SolarWinds SFTP / SCP Server یک فایل zip است که در یک نصب کننده MSI استخراج می شود. پس از اتمام نصب ، تنظیم آن به سادگی راه اندازی برنامه و مشخص کردن چند گزینه در رابط کاربری مانند پروتکل های مجاز و گزینه های انتقال مجاز است..

یک سرور SCP داخلی نیز وجود دارد که معقول است زیرا SFTP و SCP از SSH برای انجام وظایف خود استفاده می کنند. می توانید سرور SolarWinds SFTP را پیکربندی کنید تا با انتخاب پروتکل های "هر دو" ، به SCP نیز اجازه دهید.

گزینه های خورشیدی-sftp

در برگه کاربران ، می توانید حساب های کاربری ایجاد کرده و جزئیاتی از جمله رابط شبکه را برای استفاده مشخص کنید.

راه اندازی ساده است و SolarWinds از SFTP و SCP پشتیبانی می کند. با پشتیبانی از انتقال همزمان و امکان اجازه فقط IP های خاص ، ویژگی های قدرتمند و بدون هزینه ای را ارائه می دهد.

انتخاب سردبیر

راه اندازی ساده است و SolarWinds از SFTP و SCP پشتیبانی می کند. با پشتیبانی از انتقال همزمان و امکان اجازه فقط IP های خاص ، ویژگی های قدرتمند و بدون هزینه ای را ارائه می دهد.

دانلود: بارگیری رایگان در SolarWinds.com

سایت رسمی: www.solarwinds.com/free-tools/free-sftp-server/

سیستم عامل: پنجره ها

2. FileZilla FTPS

FileZilla یک سرویس دهنده مشهور رایگان FTP و مشتری است. خود سرور فقط بر روی ویندوز اجرا می شود ، اما از آنجا که تقریباً برای هر سیستم عامل قابل تصور مشتری های Filezilla وجود دارد ، انتخاب خوبی است. نیازی به استفاده از سرویس دهنده FileZilla برای اتصال به سرور FileZilla FTP نیست ، اما کارآمد سازی محصولات می تواند به مشکلات پشتیبانی کمک کند. سرور FileZilla دارای یک رابط کاربری خراب است و از FTPS پشتیبانی می کند ، اما SFTP نیست. مشتری از هر دو پشتیبانی می کند. تفاوت بین پیاده سازی های FTP و FTPS در اضافه کردن احراز هویت TLS و حفاظت از انتقال با استفاده از رمزگذاری کلید عمومی است..

Filezilla-server-windows

3. سرور IIS FTPS

سرور FTPS که اغلب نادیده گرفته می شود درست در سرور ویندوز در دسترس است. اگر قبلاً خدمات اطلاعات اینترنتی (IIS) را اجرا کرده اید ، می توانید نقش سرور FTP را اضافه کنید ، سپس گواهینامه های TLS ایجاد کنید و یک سرور FTPS کاملاً برجسته داشته باشید که خیلی سریع در کنار سرور IIS شما اجرا شود..

IIS -enable-ftp

4. FreeFTP

FreeFTP با سرچشمه از FreeSSH یک سرور کامل SFTP برای ویندوز است. این نرم افزار از تمام طعم های FTP از جمله SFTP و FTPS پشتیبانی می کند. همانطور که از نام آن پیداست ، این برنامه رایگان است و از ایجاد کاربران دلخواه پشتیبانی می کند و این امر را برای راه اندازی سریع SFTP در شبکه ویندوز ایده آل می کند..

در حین نصب ، می توانید طبق نیاز مورد نیاز ، اجرای FreeSFTP را انتخاب کنید ، یا می توانید آن را به عنوان یک سرویس سیستم نصب کنید. حالت دوم بدان معنی است که تمام وقت اجرا خواهد شد و در دسترس کاربران SFTP شما خواهد بود.

freeftp

اطمینان حاصل کنید که آخرین نسخه را بارگیری کرده اید (بیشتر از 1.0.11). آسیب پذیری در نسخه 1.0.11 کشف شده است که در 1.0.12 وصله شده و نسخه فعلی 1.0.13 است.

5. سرور SFTP همگام سازی

syncplify.me سرور SFTP

همگام سازی یک سرور SFTP قابل توسعه است که می تواند اسکریپت های سفارشی را اجرا کند. اگر فهمیدید که باید از طریق حلقه ها پرش کنید تا سرور SFTP در جریان کاری بی نظیر شما قرار بگیرد ، ممکن است Syncplify ابزاری باشد که به دنبال آن هستید.

نسخه رایگان / ارزیابی دارای تمامی ویژگی های نسخه Ultimate است ، اما فقط یک اتصال واحد را می پذیرد و برای استفاده در تولید مجوز ندارد. از دیگر مزایای ارتقاء به نسخه پولی سرور SFTP می توان به ملاحظات امنیتی اشاره کرد. می توانید از نسخه رمزگذاری کلید عمومی RSA با نسخه رایگان استفاده کنید ، اما نسخه پولی این ابزار شامل گزینه های تأیید اعتبار و رمزگذاری بسیار بیشتری است.

6. Rebex Tiny SFTP سرور

syncplify.me سرور SFTP

سرور Rebex Tiny SFTP برای همه موارد از جمله استفاده تجاری رایگان است. این برنامه در WIndows XP تا ویندوز 7 اجرا می شود ، همچنین از نسخه های Windows Server 2002 ، 2008 و 2012 پشتیبانی می کند. این محدود به یک کاربر واحد است ، اما دارای ویژگی های بسته بندی شده است. به هیچ تنظیماتی احتیاج ندارد ، و شامل قابلیت های ورود به سیستم کامل و همچنین پشتیبانی از ورود به سیستم کلید عمومی یا خصوصی به جای گذرواژه‌ها است.

همچنین لازم به ذکر است که Rebex كتابخانه های كامل دات نت را فراهم می كند تا به توسعه دهندگان اجازه دهد كه كدهای SFTP را در برنامه های خود وارد كنند. اگر یک توسعه دهنده .NET هستید و یک پروژه مانند آن در دست دارید ، کتابخانه ها رایگان نیستند ، اما ارزش دیدن دارند..

7. CrushFTP

خرد کردن

CrushFTP یک سرور FTP مبتنی بر ویندوز است که از فشرده سازی استفاده می کند ، از این رو نام "Crush" را دارد. این فایلهای منتقل شده را فشرده می کند و داده های فشرده شده را در سراسر شبکه جریان می دهد ، و زمان انتقال را برای بسیاری از انواع پرونده ها بسیار کاهش می دهد.

  8 بهترین مدیر رمز عبور برای شرکت ها و شبکه ها

CrushFTP همچنین دارای برخی اقدامات امنیتی داخلی است ، از جمله روال های احراز هویت کاربر که به میزبان شما به Active Directory دسترسی دارند. این امر می تواند در صورت حمله ممنوع به حمله به IP ها ، از حملات brute-force محافظت کند ، و مدیریت کاربر قدرتمند شامل سیستم های پرونده مجازی و وراثت مجوز است. سرور CrushFTP دارای یک آزمایش 30 روزه است و مشتری همیشه رایگان است.

8. سرور MFT سنگ بنایی

CornerstoneMFT

Cornerstone MFT (مدیریت پرونده انتقال) یک سرور SFTP است که نیازهای شرکت را برطرف می کند. MFT اصطلاحی چتر است که نشانگر سطح بالاتری از کنترل و ممیزی نسبت به روابط مشتری و سرور FTP معمولی است. ظهور MFT رفع نیاز به ورود به سیستم شفاف ، امنیت بیشتر در هنگام انتقال و دید بیشتر به پیشرفت انتقال پرونده و موفقیت یا عدم موفقیت بود..

Cornerstone امکان ذخیره سازی فایل از راه دور رمزگذاری شده با PGP را ارائه می دهد. داده ها را می توان در پرواز رمزگذاری کرد بنابراین هرگز نقطه ای وجود ندارد که داده های رمزگذاری نشده در دیسک در انتظار رمزگذاری باشند. علاوه بر این ، Cornerstone مکانیسم های حفاظت محیطی مانند تأیید هویت دو عاملی را فراهم می کند.

می توانید با نسخه آزمایشی 30 روزه خود ، Cornerstong MFT را امتحان کنید تا پاسخگوی نیازهای شما باشد.

9. سرور Globalscape SFTP

Globalscape عبارت "پیشرفته انتقال فایل" (EFT) را برای استفاده از محصول "انتقال پرونده مدیریت شده" (MFT) خود ترانه کرده است..

سرور EFT Globalscape را می توان در تنظیمات در دسترس بالا (HA) شامل توازن بار و تنظیمات خوشه مستقر کرد. علاوه بر این ، Globalscape هم محصولات فرضیه و هم ابر را ارائه می دهد ، بنابراین می توانید بهترین راه حل EFT را برای وضعیت خود انتخاب کنید.

یک آزمایش رایگان 30 روزه برای Enterprise و SMB وجود دارد. در حالی که یک نسخه آزمایشی رایگان برای نسخه Cloud نیز وجود دارد ، هنوز مشخص نیست دوره آزمایشی چه مدت است.

10. سرور Titan FTP

TitanFTP

Titan FTP Server از FTP معمولی و همچنین FTPS و SFTP پشتیبانی می کند. این سازگار با HIPAA است ، که باعث می شود آن را برای استفاده در بیمارستان ها و سازمان های دولتی در سراسر جهان ایده آل کنید. این در ویندوز سرور 2008 و ویندوز سرور 2012 اجرا می شود.

سرور Titan FTP علاوه بر ارائه خدمات انتقال فایل ، اقدامات امنیتی دیگری را در بر می گیرد که می تواند در برابر تلاش های بی رحمانه و قابلیت های کامل ممیزی از آن دفاع کند ، تا سرمربیان سیستم بدانند چه اتفاقی در سرورهای خود می افتد.

مدیریت حساب را می توان به تأیید اعتبار Windows NT / SAM در نسخه Enterprise متصل کرد ، و مدیریت حساب ریز دانه مانند انقضا خودکار حساب را شامل می شود..

Titan یک آزمایش 20 روزه از سرور FTP خود ارائه می دهد.

سرورهای SFTP و FTPS رایگان مستقل (نصب لازم نیست)

11. سرور Micro SFTP Syncplify.me

syncplify.me-microserver

علاوه بر نسخه رایگان / ارزیابی ، Syncplify یک سرور Micro SFTP را نیز برای ویندوز ارائه می دهد. این یک سرور SFTP قابل حمل کاملاً حاوی است که می تواند از یک USB USB قابل اجرا باشد. بر خلاف نسخه رایگان / ارزیابی سرور کامل Syncplify SFTP ، نسخه میکرو سرور برای استفاده در هر شرایطی از جمله تولید و استفاده تجاری کاملاً رایگان است. اگر می خواهید دسترسی به دایرکتوری فایل از راه دور از طریق SSH دسترسی داشته باشید ، باید به سرویس پرداخت شده بروید.

12. سرور Xlight FTP

سرور FTP رایگان Xlight در نسخه های مختلفی عرضه می شود ، از جمله نسخه مستقل قابل حمل که نیازی به نصب ندارد. با نسخه های 32 بیتی و 64 بیتی ، روی ویندوز 2000 ، XP ، Vista ، 7 ، 10 ، 2003 سرور ، 2008 سرور و 2012 سرور اجرا می شود. این ابزار می تواند به اعتبار راهنمای تأیید اعتبار کاربر ، به اجرای فهرست فهرست فعال شما دسترسی پیدا کند. این برنامه حتی دارای پرونده های محلی سازی است که به سرور FTP امن شما امکان می دهد متن را به زبان های مختلف نمایش دهد ، یا اگر زبان مورد نیاز خود را در دسترس نباشد می توانید فایل زبان خود را بنویسید..

19 بهترین سرور رایگان SFTP و FTPS برای ویندوز و لینوکس

13. سرور کوتاه SFTP کوتاه

سرور Core Mini FTP یک سرور SFTP رایگان است که نیازی به روال نصب ندارد. می توانید به سادگی آن را بارگیری کنید ، نام کاربری و رمز ورود خود را تعیین کنید ، دایرکتوری مورد استفاده برای انتقال FTP ، و در حال راه اندازی و اجرای آن هستید. بخاطر داشته باشید که سرور SFTP به عنوان کاربر شما اجرا خواهد شد ، بنابراین هیچ گونه محافظتی در برابر کاربران SFTP در پرونده های شما وجود ندارد. برای استفاده از FTP دایرکتوری بی ضرر یا خالی را مشخص کنید.

19 بهترین سرور رایگان SFTP و FTPS برای ویندوز و لینوکس

بهترین سرورهای رایگان SFTP و FTPS برای لینوکس

 1. MySecureShell
 2. vsftp
 3. ProFTPd
 4. PureFTPD
 5. VandDyke VShell

از آنجا که SFTP روی SSH کار می کند ، اکثر سیستم های لینوکس فقط SFTP را برای استفاده آماده می کنند. FTPS یک داستان متفاوت است و به یک سرور اختصاصی FTP احتیاج دارد که از TLS پشتیبانی می کند ، اما وقتی SFTP به راحتی در هاست لینوکس نصب شود ، دشوار است که دلایل خوبی برای اجرای FTPS بیابیم..

با استفاده از OpenSSH

بر روی یک سیستم استاندارد لینوکس ، معتبرترین کاربران قادر به استفاده از هر مشتری SFTP برای اتصال به سرور و انتقال فایل ها به دایرکتوری خانگی خود و از طریق آنها هستند. با این حال ، اجازه دسترسی به کاربر از راه دور معمولاً یک خطر امنیتی محسوب می شود ، بنابراین بسیاری از سرپرستان سیستم این دسترسی را مجاز نمی دانند. متداول ترین روش برای انجام این کار ، عدم دسترسی به پوسته کاربران یا مسدود کردن درگاه SFTP (22 ، همان SSH) برای آدرس های IP مشخص شده است..

با فرض اینکه این محدودیت ها برقرار نیست ، هر مشتری SFTP که می تواند به پورت 22 روی یک سرور SFTP متصل شود ، باید خوب کار کند.

$ sftp [email protected]
رمز عبور [email protected]:
به 172.81.178.34 وصل شد.
sftp> pwd
دایرکتوری کار از راه دور: / home / test-sftp
sftp>

14. MySecureShell

نکته منفی این است که SFTP در اکثر توزیع های لینوکس به آسانی راه اندازی می کند و این بدان معنی است که SSH فقط آماده است. این حاکی از اعتماد به نفس کاربران شماست که ممکن است متناسب با واقعیت نباشد. اگر شما کاربران SFTP غیر قابل اعتماد یا ناشناخته دارید ، ممکن است بخواهید محدودیتی را در مورد کارهایی که می توانند روی سیستم انجام دهند اعمال کنید. روشهای زیادی برای دستیابی به این هدف وجود دارد ، از جمله اینکه فقط به موتور SFTP اجازه می دهید که ورود به سیستم منظم SSH را غیرفعال کند ، یا می توانید برای انجام بلند کردن سنگین از برنامه ای مانند MySecureShell استفاده کنید..

  10 بهترین نرم افزار SQL و ابزارهای بهینه سازی پرس و جو

MySecureShell از لیستهای کنترل دسترسی پشتیبانی می کند ، که قلب کنترل گرانول بر دسترسی کاربر است. در بسیاری از مخازن توزیع گنجانده شده است ، بنابراین می توانید فقط از مدیر بسته خود برای نصب آن استفاده کنید:

$ sudo apt-get mysecureshell را نصب کنید
[sudo] رمز عبور برای jdw:
لیست بسته های خواندن ... انجام شد
درخت وابستگی ساختمان
خواندن اطلاعات دولت ... انجام شد
بسته های جدید زیر نصب می شود:
رمز و راز

پس از نصب ، ممکن است برخی از تغییرات اساسی در پرونده پیکربندی برنامه در / etc / ssh / sftp_config انجام شود و بعد از آن شما آماده و اجرا خواهید شد.

mysecureshell-config

15. vsftp

Vsftp یک سرور FTP رایگان برای سیستم های مانند یونیکس از جمله لینوکس است. به دلیل داشتن بسیار سریع ، پایدار و مصرف منابع کمی سیستم شناخته شده است. لیست ویژگی های گسترده شامل پشتیبانی از کاربران مجازی (کاربران غیر سیستمی) ، امکان گوش دادن به هر رابط ، پیکربندی هر کاربر و محدود کردن سرعت یا فشار برای جلوگیری از حملات یا استفاده از نوع دز..

بسیاری از معروف ترین توزیع های لینوکس ، vsftp را به عنوان سرور FTP خود اجرا می کنند ، که از امنیت و پایداری آن صحبت می کند. بخشی از این شجره نامه ممکن است ناشی از این واقعیت باشد که نگهدارنده برنامه ، کریس اوانز ، سابقه کشف نقاط ضعف امنیتی را دارد.

Vsftp در اکثر توزیع های لینوکس وجود دارد و از طریق مدیر بسته شما قابل نصب است.

$ sudo apt-get install vsftpd را نصب کنید
لیست بسته های خواندن ... انجام شد
درخت وابستگی ساختمان
خواندن اطلاعات دولت ... انجام شد
بسته های جدید زیر نصب می شود:
vsftpd

مانند اکثر ابزارهای لینوکس ، اجرای سریع از طریق فایل /etc/vsftp.conf برای تنظیم برخی از گزینه های اصلی پیکربندی لازم است ، و سپس سرور vsftp شما آماده است.

vsftp-config

16. ProFTPd پیکربندی شده است تا از SFTP استفاده کند

ProFTP به دلیل نیاز به جابجایی wu-ftp به عنوان یک سرور گسترده FTP که از آن استفاده می شود ، از سطح زمین ساخته شده است. وو ftp به دلیل سالها تغییراتی که توسط ناامنی ها در برنامه ایجاد شده بود ناخوشایند شده بود و درنهایت ساختن یک مشتری جدید FTP از ابتدا تولیدی تر می شد..

ProFTP تا حدودی بعد از وب سرور آپاچی الهام گرفته شده است. بیشتر این کار را می توانید در قالب پرونده های پیکربندی مشاهده کنید ، و در حقیقت که از ماژول ها برای بارگذاری عملکردهای مورد نیاز استفاده می کند. در این حالت ، شما می خواهید از ProFTP با ماژول mod_sftp لود شده برای دستیابی به عملکرد SFTP استفاده کنید.

proftpd-basic-config-مثال

وب سایت ProFTP چندین نمونه تنظیمات را برای شروع کار در مسیر درست ارائه می دهد.

FTP با وجود این واقعیت که ذاتاً فاقد امنیت است ، بخش مهمی از ابزار اینترنت است. دقیقاً مانند پروتکل HTTP ، TLS برای امنیت به آن وصل شده است تا آنچه را که ما اکنون HTTPS می نامیم ، تشکیل دهد ، FTP هم TLS و SSH را به منظور ارائه رمزگذاری و امنیت در آن ادغام شده است. چند ابزار دیگر وجود دارد که به راحتی امکان انتقال پرونده های خودسرانه را می دهند. بسیاری از سازمان ها همچنان برای استفاده طولانی مدت از SFTP یا FTPS استفاده خواهند کرد.

17. PureFTPD

PureFTPD یک سرور منبع باز SFTP است که تقریباً در تمام نسخه های سیستم عامل های مانند یونیکس از جمله Linux ، BSD ، Solaris و موارد دیگر کار می کند. این پروژه به عنوان یک پروژه منبع باز با هدف تهیه سرور FTP سازگار با استانداردها نگهداری می شود. پیام های رابط به زبانهای مختلف ترجمه شده است ، بنابراین اگر با یک کاربر بین المللی کار می کنید ، ممکن است PureFTP برای شما باشد.

هیچ محدودیتی با PureFTP وجود ندارد. همه ویژگی ها از ابتدا در دسترس هستند. از جمله ویژگی های مفید آن ، قابلیت برقراری اتصال به منظور حفظ پهنای باند ، اجرای آن در یک سیستم فایل مجازی ("chroot" در * nix parlance) ، تنظیم محدودیت بارگذاری / بارگیری و موارد دیگر است..

بهترین سرورهای رایگان SFTP و FTPS برای ویندوز

18. مانیتورینگ Paessler FTP با PRTG (آزمایشی رایگان)

یکی از مشکلات FTP استاندارد و مشتقات امن آن این است که آنها داده های زیادی را برای تجزیه و تحلیل ارائه نمی دهند. اکثر برنامه های استاندارد FTP به صورت رایگان در سیستم عامل موجود هستند اما می توانند با یک بسته نظارت تقویت شوند. مثلا, Paessler PRTG پکیج مانیتورینگ گسترده ای از سیستم است که از "سنسورهای" مانیتور جداگانه تشکیل شده است. شما با انتخاب سنسورهای مختلف ، این سرویس را سفارشی می کنید.

19 بهترین سرور رایگان SFTP و FTPS برای ویندوز و لینوکس

PRTG شامل حسگرهای FTP ، SFTP و FTPS است. اینها نظارت ایمن روی سرورهای پرونده را ارائه می دهند ، داده های عملکرد را برای سرورهای از راه دور و همچنین آنهایی که در همان سرور که میزبان نرم افزار PRTG است کار می کنند. PRTG بر روی ویندوز سرور اجرا می شود. با این حال ، سنسورهای FTP قادر به نظارت بر سرورهای FTP در سرورهای لینوکس نیز هستند. وقتی سنسور به سرور دیگری وصل می شود ، به ویژه هنگامی که آن سرور در سایت دیگری قرار دارد ، از SSL یا SSH برای محافظت از اتصالات در برابر snoopers استفاده می کند..

سنسورها زمان پاسخ ، پیام های سرور و تعداد پرونده های فعلی را برای هر جلسه FTP جمع می کنند. این اطلاعات در داشبورد PRTG ظاهر می شود ، بنابراین مدیرانی که از PRTG برای نظارت بر سیستم استفاده می کنند ، لازم نیست برای به دست آوردن اطلاعات در مورد انتقال پرونده ، به برنامه دیگری تغییر دهند. داده های عملکردی می توانند آستانه هایی برای ایجاد هشدار بر روی آنها تنظیم شده باشند. با استفاده از این ابزار ، سرپرست می تواند در مشاغل دیگر شرکت کند و فقط در هنگام بروز مشکل باید به سرورهای FTP توجه کند.

19 بهترین سرور رایگان SFTP و FTPS برای ویندوز و لینوکس

PRTG تنها یک ابزار نظارت بر سیستم است که می تواند نظارت FTP را ارائه دهد. این مسیر برای مدیریت انتقال فایلها جایگزینی برای استفاده از بسته نرم افزاری سرور FTP است که شامل گزارش عملکرد یکپارچه است. اگر مایل هستید نگاهی دقیق تر به نحوه مدیریت PRTG سرورهای FTP بیندازید ، می توانید این ابزار را با حسگرهای نامحدود در یک محاکمه رایگان 30 روزه.

Paessler FTP Monitoring با آزمایشی رایگان 30 روزه PRTGDownload

بهترین سرورهای رایگان SFTP و FTPS برای ویندوز و لینوکس

19. VandDyke VShell

vshell

VanDyke Software VSHell یک سرور سطح SFTP و SCP برای ویندوز و یونیکس است. این نرم افزار از SFTP ، SCP و FTPS پشتیبانی می کند و شامل کنترل دسترسی کاربر بسیار گران است.

نسخه ویندوز دارای یک نصب گرافیکی با کاربرد آسان است و می تواند از روش های مختلف تأیید اعتبار کاربر مانند LDAP و جفت کلید عمومی / خصوصی استفاده کند..

نسخه یونیکس از دایرکتوری های مجازی و همچنین مجوزهای فایل ریز دانه پشتیبانی می کند. مجوزهای پرونده را می توان در هر کاربر یا در فهرست های مجازی خود تنظیم کرد.

VShell با یک آزمایش 30 روزه همراه است.

About the author

Comments

 1. بهترین سرورهای SFTP و FTPS برای انتقال پرونده ها را معرفی کردید. این ابزارها برای انتقال پرونده های بزرگ بسیار مفید هستند و با امنیت اضافه شده مانند TLS و SSH ، اطمینان حاصل می کنند که اطلاعات شما در حین انتقال محافظت می شوند. از آنجا که برخی از این سرورها رایگان هستند ، می توانید آنها را برای تست و استفاده شخصی خودتان امتحان کنید. با این حال ، برای استفاده تجاری ، بهتر است از سرورهای پرداختی استفاده کنید که امکانات بیشتری دارند و امنیت بیشتری را تضمین می کنند. در کل ، این مقاله بسیار مفید بود و به کسانی که به دنبال یک سرور SFTP یا FTPS هستند ، توصیه می شود.

 2. عنوان پروتکل امن انتقال پرونده تغییر کرد.

  با توجه به اینکه FTP یکی از پروتکل های اصلی اینترنت است ، استفاده از ابزارهایی مانند FTPS و SFTP برای انتقال پرونده های بزرگ بسیار مهم است. با این حال ، برای استفاده از آنها ، باید یک سرور SFTP را تنظیم کنید. در این مقاله ، بهترین سرورهای رایگان SFTP و FTPS را برای ویندوز و لینوکس معرفی کرده ایم.

  همچنین ، تفاوت های بین FTP ، FTPS ، SFTP و SCP را توضیح داده ایم. FTP اطلاعات را بدون رمزگذاری ارسال می کند ، در حالی که FTPS و SFTP از رمزگذاری استفاده می کنند. همچنین ، SFTP یک پوسته امن SSH است ، در حالی که SCP یک پروتکل انتقال فایل امن است که برای انتقال فایل ها بین دو سیستم استفاده می شود.

  در کل ، استفاده از ابزارهایی مانند FTPS و SFTP برای انتقال پرونده های بزرگ بسیار مهم است و در این مقاله بهترین سرورهای رایگان برای این منظور را معرفی کرده ایم.

Comments are closed.