3 بهترین ابزار برای ردیاب و ردیابی

3 بهترین ابزار برای ردیاب و ردیابی - بدون مرز

نیاز به ابزارهای ردیابی و ردیابی

شبکه های دیجیتال پدیده ای است که به طور مداوم در حال تغییر است ، به این معنی که اگر بخواهند در حد امکان کارآمد نگه داشته شوند ، نیاز به نظارت و تنظیم مجدد مداوم دارند. این بدان معناست که مدیرانی که وظیفه نگهداری از چنین شبکه هایی را بر عهده دارند ، به ابزارهایی نیاز دارند که به آنها کمک می کند تا آنچه را که امروزه درک می کنند ، به یک پیچیده پیچیده بزرگراه های دیجیتالی متصل کند که گوشه ای از ابزارهای ارتباطی را با استفاده از ترافیک انتقال سریع داده ها برقرار می کنند. از طرف دیگر کاربران آنها انتظار داشتند که هر زمان که به یک شبکه (محلی یا غیره) وارد شوید ، اتصالات قابل اعتماد و سریع را داشته باشند.

این دو سناریو مشترک تقاضا برای ابزارهایی ایجاد کرده اند که به خوشبختی همه ذینفعان کمک می کند. و در بین بسیاری از این ابزارها ، یکی از آنها وجود دارد که می تواند در شناسایی مشکلات اتصال و تأخیر کمک کند: دستور traceroute یا tracert.

ما روی ابزارهای ارائه شده در زیر عمق می یابیم ، اما اگر شما فقط برای خلاصه زمان کافی دارید ، اینجا ما است لیست 3 بهترین ابزار برای ردیاب و ردیابی:

 1. SolarWinds Traceroute NG (ابزار رایگان) ابزار رایگان حیاتی برای عیب یابی مشکلات اتصال به شبکه. نمای تحلیلی را از مبدأ به میزبان مقصد ارائه می دهد.
 2. VisualRoute مورد علاقه برای تجسم GUI (دیدن تصاویر در مینی بررسی زیر) ، همچنین گزارش خوبی و حتی تشخیص را ارائه می دهد.
 3. مسیر آنالایزر Pro ابزاری ساده و کارآمد برای کاربران مک و ویندوز ، با گزارش های جامع.

چه چیزی دنباله دار یا ردیابی است?

Traceroute و tracert دو دستور هستند که اجرا می شوند ابزارهای مورد استفاده برای تشخیص شبکه و با ردیابی مسیری که بسته های داده هنگام حرکت از مبداء خود به مقصد می توانند در حل مسائل اتصال کمک کنند.

نحو

روی پنجره ها دستگاه مدیر استفاده می کند ردیابی فرمان؛ در حالی که در لینوکس یا سیستم عامل مک  یکی از آنها "دنباله داردر عوض فرمان دهید نحوات مربوط به دستورات عبارتند از:

ردیابی [-d] [-h max_hops] [-j host-list] [-w timeout] [-R] [-S srcaddr] [-4] [-6] target_name

دنباله دار [-46dFITUnreAV] [-f first_ttl] [-g gate،…] [-i device] [-m max_ttl] [-p port] [-s src_addr] [-q nqueries] [-N squares] [-t tos ] [-l stream_label] [-wtm awtimes] [-z sendwait] [-UL] [-D] [-P proto] [–sport = port] [-M metod] [-O mod_options] [-mtu] [ –بسته] میزبان [packet_len]

اگرچه ابتدا ابزارهای اصلی برای اجرا از CLI ها (رابط خط فرمان) تصور می شدند ، اما اکنون نسخه های "flashier" بیشتری با GUI های قابل توجه وجود دارد (رابط کاربری گرافیکی). در این مقاله به بررسی خواهیم پرداخت سه تا از بهترین ابزار برای ردیاب و ردیابی.

عکس های دنباله دار و ردیابی

در تصویر زیر ، دستور tracert روی یک دستگاه ویندوز اجرا می شود و در صورت رسیدن به دامنه www.yahoo.com باید بسته های داده مسیر را طی کند.

  دستورات PowerShell ورق تقلب

سریع ویندوز CMD - ردیاب ردیابدر دستگاه لینوکس همان دستور CLI با استفاده از syntax کلمه کلیدی traceroute برای ردیابی مسیر google.com به نظر می رسد:

سریع CMD لینوکس - ردیاب ردیابهمانطور که از دو تصویر می بینیم ، پس از اجرای دستور ، برنامه یک کوئری را در سراسر شبکه ارسال می کند. این برای دیدن مسیرهایی که می توان برای انتقال بسته های داده بین شبکه دستگاه مبدا و شبکه مقصد استفاده کرد.

چیزهای بی اهمیت: یک دستور ردیابی از پنجره ها دستگاه سیستم عامل یک درخواست echo برای ICMP (کنترل کنترل اینترنت) ارسال می کند ، در حالی که یک دستور traceroute از یک دستگاه لینوکس (یا Mac) از UDP (پروتکل اطلاعات داده کاربر) استفاده می کند. پاسخ ، با این حال ، این است همیشه در ICMP ارسال می شود, صرف نظر از اینکه سیستم عامل میزبان ارسال کننده چیست.

چگونه ردیابی یا ردیابی کار می کنند?

برای دیدن نحوه عملکرد traceroute / tracert ، اجازه دهید نگاهی بیندازیم به اینکه چه اتفاقی می افتد پس از ارسال یک فرمان tracert یا traceroute:

 • این فرمان یک بسته را به دستگاه یا شبکه مورد نظر ارسال می کند و نظارت بر گزارش های ارسال شده را شروع می کند در قالب پاسخ از دستگاه های واسطه متصل مانند روتر و سوئیچ.
 • بسته ها از طریق یک دستگاه به دستگاه دیگر "hop" می شوند و پاسخ هایی را ارسال می کنند که به کمک آنها می توانند بارهای دور خود را کشف کنند (RTT). RTT است تعریف شده است همانطور که مدت زمان لازم برای ارسال یک بسته و سپس ارسال پاسخ برای تأیید آن به مقصد مورد نظر خود رسیده است.

بسته ها و پاسخ ها - traceroute tracert

 • هر زمان که بسته ها به یک دستگاه ضربه بزنند و پاسخی را گزاف گویی کنند ، مدیر همچنین اطلاعات کمی در مورد جزئیات آن پیدا می کند آدرس IP و نام دستگاه (اگر یکی داشته باشد).
 • هر بار که یک بسته ارسال می شود ، به آن اختصاص می یابد TTL (زمان زندگی) ارزش آن را پیش فرض حداکثر 30 hops (اما می تواند در خواست تغییر یابد). ما می توانیم مزایای TTL را با نگاه به آنچه اتفاق می افتد در هنگام سفر بسته یا هاپ از طریق شبکه می دانیم:

مرحله 1: وقتی اولین بسته ارسال می شود ، یک TTL 1 به آن اختصاص می یابد. هنگامی که به اولین دستگاه شبکه رسید TTL با 1 کاهش می یابد (ساختن آن 0 و از این رو انداختن بسته) و پاسخی به منبع ارسال می شود. این پیام برگشتی چرخه حمل و نقل را بسته می کند که RTT را محاسبه می کند. اگر دستگاه پاسخ دهنده هدف در نظر گرفته شده بود ، فرایند با a به پایان می رسد "حل" پیام اگر نه ...

گام 2: بسته دوم با TTL 2 ارسال می شود. این دستگاه از طریق دستگاه مشخص شده در مرحله 1 (جایی که مقدار TTL را از دست می دهد) عبور می کند و به دستگاه متصل بعدی فراتر از آن منتقل می شود. هنگامی که به یک دستگاه دوم رسید ، یک TTL (آن را 0) می کند و پاسخی به میزبان اصلی ارسال می شود.

مرحله ... نه: بسته ها با افزایش مقادیر TTL از بین می روند (تا رسیدن به حداکثر) و پاسخ ها با کمی جزئیات بیشتر در مورد شبکه ای که میزبان مبدا و مقصد را به هم متصل می کند ، باز می گردند..

مرحله "حداکثر خیر. از هاپس ": سرانجام ، هنگامی که بسته ای با حداکثر تعداد هوپ ها ارسال می شود ، یکی از دو چیز قابل انتظار است:

 1. در هر صورت ، میزبان مقصد رسیده است و مسیر شبکه برطرف می شود یا,
 2. بسته آخر مقدار TTL خود را از دست می دهد ، افت می کند و با یک پایان می یابد "تعداد حداکثر هاپ رسیده است" پیام خطایی مبنی بر دستیابی به میزبان امکان پذیر نیست.
  6 بهترین گزینه برای تحلیلگر امنیت پایه اولیه مایکروسافت

بسته های TTL و زمان ICMP - ردیاب دنباله دار

کمی بیشتر در مورد TTL

مقدار TTL تعداد روترهای واسطه یا سایر دستگاههای اتصال را که هنگام سفر بسته به سمت میزبان مقصد می رود ، تعیین می کند. فرمان traceroute / tracert بسته هایی را با مقادیر TTL از 1 شروع می کند و به تدریج با هر بسته خروجی بعدی افزایش می یابد.

مقادیر TTL هر بار بسته شدن یک دستگاه به یک دستگاه کاهش می یابد. هر بسته ای که مقدار TTL آن به صفر برسد ، دور ریخته می شود و a "زمان فراتر رفت" ICMP پیام خطا ایجاد شده و به میزبان اصلی ارسال می شود.

با استفاده از این روش ، ابزار از بسته ها استفاده می کند و به پیام ها پاسخ می دهد تا لیستی از روترهایی را که داده ها باید از طریق آن طی کنند تا بتواند به مقصد برسد ، ایجاد کند. "پاسخ ICMP اکو" پیام.

چگونه ردیاب یا ردیابی به ادارات کمک می کند?

هنگامی که مسیر شبکه نقشه برداری شد ، یک مدیر شبکه به سادگی می تواند به آن نگاه کند ، مسیری را که توسط بسته های پی در پی گرفته شده بود ، دنبال کند. آنها می توانند برای خودشان ببینند که مشکل کجاست (در صورت عدم تحویل بسته ها) یا اینکه همه چیز درست و به همان شکلی که باید کار کند.

سپس ، تمام آنچه که باقی مانده است اینست که روترهای جدا شده را برطرف کرده و آنهایی که زیاد هستند را تغییر دهید تاخیر یا میزان از دست دادن بسته.

3 بهترین ابزار برای ردیاب و ردیابی

اکنون که ما ایده ای در مورد نحوه کار آنها داریم ، بیایید به سه کارآمدترین ابزار ردیابی یا ردیابی که هر سرپرست می تواند برای اطمینان از داشتن شبکه ای با عملکرد خوب استفاده کند ، نگاهی بیندازیم..

1. SolarWinds Traceroute NG (ابزار رایگان)

SolarWinds Traceroute NG (ابزار رایگان) - ردیاب دنباله دار

SolarWinds یکی از بزرگترین بازیکنان در بازار نظارت بر عملکرد شبکه است. آنها سازندگان برخی از ابزارهای چشمگیر از جمله Traceroute NG - یک ابزار آسان برای استفاده و در عین حال کارآمد نظارت بر اتصال به شبکه.

Traceroute NG - ابزاری که همه این موارد را روشن می کند

با Traceroute NG, یک مدیر می تواند از طریق CLI از مبدأ تا میزبان مقصد به مشاهده دقیق تجزیه و تحلیل تک مسیره دسترسی داشته باشد. این به طور موثر می تواند تعداد هاپ ، آدرس های IP مربوطه ، نام های میزبان ، از بین رفتن بسته ها و تأخیر را شناسایی کند.

SolarWinds Traceroute NG (ابزار رایگان) تصویر - traceroute tracertسایر ویژگیهای عالی که سرپرستان می توانند از آنها انتظار داشته باشند Traceroute NG عبارتند از:

 • آی تی تغییرات مسیر را تشخیص می دهد و به اطلاع می رسد
 • ابزار اجازه می دهد تا کاوش مداوم که عدد تکرار را برای کاربر ایجاد می کند
 • هر دو IPv4 و IPv6 شبکه ها پشتیبانی می شوند و قابل تجزیه و تحلیل است
 • شماره مسیر و ردیابی اطلاعات را می توان در یک log .txt ذخیره کرد فایل
 • این است کپی کردن آسان داده ها از رابط کاربری گرافیکی ابزار در کلیپ بورد
 • "تعویض" فرمان به مدیر اجازه می دهد تا نوع پروب را بین ICMP و TCP متناوب کنید
 • این امکان را به طور همزمان می دهد ورود به سیستم (از طریق فرمان ورود به سیستم) و همچنین آزمایش
 • جستجوی DNS را می توان فعال یا غیرفعال کرد
  10 بهترین نرم افزار SQL و ابزارهای بهینه سازی پرس و جو

SolarWinds Traceroute NG a ابزار رایگان و می توانید در سایت Solarwinds.com بارگیری کنید

SolarWinds Traceroute NGDownload ابزار رایگان در Solarwinds.com

2. VisualRoute

VisualRoute - ردیابی دنبال کننده

برای مدیران شبکه که به دنبال هستند یک ابزار کوچک هیجان انگیز که می تواند انجام دهد و همچنین هر یک از ابزارهای پیچیده تر ردیابی در آنجا ، مطمئناً همه آنها را در VisualRoute پیدا خواهید کرد. استفاده از این ابزار شبکه ، از آنجایی که رابط کاربری گرافیکی آن باعث سرگرمی کار می شود ، بسیار لذت بخش است.

VisualRoute - گزارش و تشخیص در بهترین حالت

سرپرستان می توانند دریافت کنند نتایج و گزارش های تجزیه و تحلیل که مشاوره می دهند مانند ، "به طور کلی این مسیر توان عملیاتی را ارائه می دهد ، و هاپ به طور متوسط ​​در فاصله 68ms پاسخ می دهند. با این حال ، همه هاپ هاپ 12 هاپ در شبکه ‘[شبکه برای 130.117.50.246] کمی آهسته تر از حد متوسط ​​پاسخ می دهند."

VisualRoute تصویر - ردیاب ردیابیبا این وجود ، با نگاهی به ویژگی های بیشتر ، کاملاً آشکار می شود VisualRoute در واقع یک ابزار جدی است:

 • آ نقشه گرافیکی نتیجه ردیاب ، درک و مصرف داده ها را آسان می کند.
 • با اينكه VisualRoute هدف اصلی نقشه برداری از مسیرهای شبکه است ، برای انجام چندین کار دیگر از آن فراتر و بالاتر می رود تشخیص ضروری شبکه با ابزارهای بیشتری مانند:
  • ردیابی معکوس با عوامل از راه دور ، بنابراین سرپرستان بدون اینکه در هر یک از مکان ها قرار بگیرند ، اثری معکوس بین دو مکان انجام می دهند.
  • معکوس جستجوی DNS اجازه می دهد تا آدرس IP را در پشت نام دامنه کشف کنید.
  • نقشه پینگ برای سنجش و ضبط زمان پاسخگویی آدرسهای IP در طی یک زمان معین و داشتن اطلاعات در نمودارهای آموزنده.
  • ذخیره داده های ردیابی برای مرجع آینده و مقایسه عملکرد.
  • ارسال از دستورات پیگیری مداوم بیش از فواصل زمانی اندازه گیری شده ، مدیریت را آسان می کند تا تخریب های عملکردی را که در طول زمان رخ می دهد ، کنترل کند.

3. مسیر آنالایزر Pro

آنالایزر مسیر Pro - traceroute tracertPath Analyzer Pro ابزاری برای ردیابی است که مدیران با آن همراه هستند دستگاههای مک می توانند در کنار آنها استفاده کنند پنجره ها برادران همانطور که در هر دو سیستم عامل کار می کند. این ادغام ابزارهایی است که جدا از هدف اصلی ردیاب ، ویژگی هایی را ارائه می دهد که به آنها کمک می کند تست عملکرد, DNS, که است, و وضوح آدرس امکانات.

3 بهترین ابزار برای ردیاب و ردیابی

Path Analyzer Pro - ساده و در عین حال بسیار کارآمد

برخی از ویژگی هایی که سرپرستان می توانند از آنها انتظار داشته باشند مسیر آنالایزر Pro عبارتند از:

 • آ رابط کاربری گرافیکی مختصر و به-نقطه حتی افراد تازه کار به راحتی می توانند تسلط داشته باشند.
 • عملکرد عالی بسیار عالی که شاهد بدست آوردن سرپرست ها است نتایج به دست آمده 20 بار سریعتر است.
 • گزارش های مفصل و در عین حال قابل فهم که می تواند در سیستم عامل مصرف شود یا برای سایر کاربران از راه دور صادر شود. آنها دارای گرافیکی چشمگیر هستند که جزئیات مربوط به جنبه های شبکه را دارند.
 • مکان مبتنی بر نقشه از آدرس های IP با بزرگنمایی ، تابه و جزئیات.
 • ردیابی آدرس ایمیل که می تواند توسط متوقف کنندگان جرم و مبارزان برای کشف جزئیات بیشتر درباره اسپم ها یا ارسال کنندگان پیام های ایمیل ناخواسته استفاده شود

Traceroute و tracert شبکه را برای شما ترسیم می کنند

اگر سرپرست شبکه باشید ، از توانایی های سه ابزار برتر traceroute و tracert که اخیراً دیده ایم ، قدردانی خواهید کرد. استفاده از یک یا همه آنها به شما امکان می دهد تصویری دقیق از شبکه خود و ارتباطی که در ورای آن قرار دارد بکشید. از ابزارها استفاده کنید و همیشه تصویری شفاف از ظاهر شبکه خود خواهید داشت.

اعتبار تصویر:

عکس SolarWinds Traceroute NG
عکس traceroute لینوکس
تصویر نمایشی از مسیر
نمونه ای از عکس هاپ و پاسخ ها

About the author

Comments

 1. ن که این ابزارها چگونه کار می کنند. این ابزارها با ارسال بسته های داده به مقصد مورد نظر و دریافت پاسخ هایی که از مسیری که بسته ها طی می کنند، به دست می آیند، مسیری که بسته ها در طی رسیدن به مقصد طی می کنند را تعیین می کنند. این ابزارها به مدیران شبکه کمک می کنند تا مشکلات اتصال و تأخیر را شناسایی کنند و آنها را برطرف کنند. همچنین، این ابزارها به کاربران شبکه کمک می کنند تا به راحتی به شبکه متصل شوند و اتصالات قابل اعتماد و سریعی داشته باشند. در کل، این ابزارها برای بهبود عملکرد شبکه و افزایش کارایی آن بسیار مفید هستند.

Comments are closed.