5 بهترین ابزار و نرم افزار مدیریت حوادث

5 بهترین ابزار مدیریت حوادث

ابزار ایده آل برای مدیریت حادثه باید جامع تر از یک سیستم ردیابی رویداد رویداد راهنما باشد. همچنین باید از تحول سیستم IT حمایت کند تا از بروز مجدد خطر غیر منتظره جلوگیری شود. این بدان معنی است که مدیریت واقعه ایده آل باید شامل گزارش های گسترده و ویژگی های تحلیلی باشد. ادغام فرآیندهای ITIL نیز بسیار مفید است زیرا به محض شناسایی علت این حادثه و برنامه ریزی برای اصلاح گسل های سیستم ، به راهنمایی سازگاری سیستم کمک می کند..

در این راهنما با پنج بسته نرم افزاری آشنا می شوید که به نظر ما بهترین ابزارهای مدیریت حوادث در تجارت است. اینجا ماست لیست پنج نرم افزار برتر مدیریت حوادث:

  1. میز راهنمائی وب SolarWinds (آزمایشی رایگان) نرم افزار داخلی برای مدیریت زیرساخت ها و پردازش تماس های Help Desk.
  2. ManageEngine Service Desk Plus سیستم پشتیبانی خدمات گسترده ای که بر روی ویندوز و لینوکس نصب می شود.
  3. میز سرویس SolarWinds (آزمایشی رایگان) بستر سرویس مبتنی بر ابر و پلت فرم مدیریت دارایی IT. شامل مدیریت بلیط ، پایگاه دانش و سیستم عاملهای سلف سرویس است.
  4. میز راهنما Spiceworks سیستم جامع پشتیبانی کاربر که قابلیت ردیابی حادثه را دارد.
  5. مجموعه Zendesk ابزار سرویس میز کار گسترش یافته که شامل نظارت بر خرابی و ویژگی های مدیریت تغییر است.

می توانید اطلاعات بیشتری در مورد این ابزارها در بخش های بعدی بخوانید.

1. میز راهنما وب SolarWinds (دادگاه رایگان)

عکس صفحه SolarWinds Help Desk Samanage

نام میز راهنما وب SolarWinds به شما فکر می کند که این سرویس از ابر اجرا می شود. با این حال ، این نرم افزار داخلی است که روی سرورهای خود نصب می کنید ، اما می توانید از طریق یک مرورگر به آن دسترسی پیدا کنید ، به این معنی که Cloud داخلی خود را ایجاد می کنید..

این بسته چیزی بیش از یک سیستم Help Desk نیست. این دارد مدیریت دارایی و ویژگی های کنترل نسخه که به شما در پیگیری موجودی نرم افزار و سخت افزار کمک می کند. Luck از آماده و این ابزار پشتیبانی می کند کشف خودکار دستگاه روال ها پایگاه داده ای از دارایی های IT را ایجاد و نگهداری می کنند. این سرویس به شما امکان دسترسی سریع به بررسی های موجود و استفاده از تجهیزات IT را می دهد و به طور منظم نسبت به عملکرد تجهیزات شما امکان پذیر است..

این نرم افزار با استفاده از فرایندهای ITIL در ذهن شما طراحی شده است و وظیفه برنامه ریزی ، پیاده سازی و تغییر هرگونه تغییر مورد نیاز برای جلوگیری از بروز مجدد خطر را آسان می کند..

در کنار این ویژگی های عالی مدیریت تغییر ، سیستم SolarWinds دارای توابع راهنما استاندارد است. این ویژگی ها با ویژگی های عالی ردیابی وظیفه و برنامه های مدیریتی تیم افزایش یافته است.

ابزارهای گزارشگری و تحلیلی که در میز راهنما وب ایجاد شده اند به مدیریت در مدیریت کمک می کند نظارت بر SLA - همین امر باعث می شود که این گزینه گزینه ای عالی برای ارائه دهندگان خدمات مدیریت شده باشد. می توانید پارامترهایی را در داشبورد تنظیم کنید که در صورت عدم موفقیت اهداف عملکرد ، هشدارها را انجام می دهند. این سیستم هشدار همچنین برای ردیابی حوادث مفید است و اطمینان حاصل می شود که زمان پاسخگویی برای رفع مشکل محکم است.

نرم افزار Web Help Desk اجرا می شود Windows ، Windows Server ، Linux و Mac OS. می توانید این سیستم را در یک آزمایش رایگان 14 روزه آزمایش کنید. بعد از دوره آزمایشی ، شما می توانید استفاده از آن را متوقف کنید ، مجوز بخرید یا به Web Help Desk Free Edition بروید ، که قابلیت های کامل نرم افزار پرداخت شده را ندارد.

SolarWinds Web Help DeskDownload محاکمه رایگان 14 روزه

100٪ ابزار رایگان SolarWinds Web Help Desk Free EditionDownload

2. ManageEngine Service Desk Plus

داشبورد ServiceDesk Plus

Service Desk Plus به صورت نرم افزاری در محل یا به عنوان یک سرویس نرم افزاری که از طریق وب تحویل داده می شود ، موجود است. ManageEngine سه سطح خدمات را برای سرویس میز پلاس ارائه می دهد و ویژگی های مدیریت حادثه فقط در برنامه های بالاتر در دسترس هستند. بسته کامل شامل مدیریت دارایی IT برنامه هایی که کلیه سخت افزارها و نرم افزارهایی که در شبکه شما کار می کنند یک بانک اطلاعاتی موجودی را در اختیار شما قرار می دهند. شما همچنین می توانید رویه های مدیریت پروژه مبتنی بر ITIL را با برنامه برتر دریافت کنید.

ویژگی های مدیریت حادثه سرویس میز پلاس عملکردهای Help Desk سیستم را در بر می گیرد. ماژول همچنین شامل نظارت بر عملکرد و ردیابی SLA. سایر ویژگی های ITIL این ابزار شامل یک فهرست خدمات است که هم خدمات تجاری و هم فنی را در بر می گیرد. این گردآوری اطلاعات را راهنمایی می کند وقتی که یک خطر بوجود می آید و از طریق اسکریپت ها و گردش کار به تحقیقات انتقال از طریق راه حل ، از طریق آن تغذیه می شود..

خدماتی که از بروز مجدد خطر در مرکز بروزرسانی مجدد آن جلوگیری می کند دانش محور شامل راهنمایی برای کاربران و تنظیمات رویه های خدمات و اسکریپت ها برای خطای احتمالی تازه شناسایی شده است.

کمبودهای اساسی سیستم که منجر به بروز حوادث می شوند روشهای مدیریت تغییر ماشه را در سیستم Service Plus Plus اعمال می کنند. پس از برطرف شدن یک حادثه ، وظیفه بعدی این است که اطمینان حاصل کنید که هرگز دیگر اتفاق نمی افتد و اگر علت آن مربوط به زیرساخت ها بود ، شما باید برای بهبود سیستم. گردش کار در ماژول مدیریت تغییر تیم خود را از طریق روند تکامل و ترمیم موجودی خود راهنمایی کنید تا از عود خطا جلوگیری کنید.

Service Desk Plus در سه بسته موجود است. استاندارد بسته عملکردهای اساسی میز راهنما را در اختیار شما قرار می دهد ، که شامل تعدادی مورد نیاز برای مدیریت حادثه است. مدیریت دارایی فناوری اطلاعات فقط درصورتی موجود است که به آن بروید حرفه ای طرح. بالاترین برنامه ، با نام Enterprise Edition ، کلیه میز خدمات و ماژول های مدیریت دارایی برنامه های پایین را شامل می شود و همچنین دارای عملکردهای گسترده مدیریت تغییر ITIL است..

شرکت، پروژه این طرح شامل مدیریت تغییر ، فهرست خدمات ، مدیریت مشکل و مدیریت پیکربندی است. گزارش و تجزیه و تحلیل ویژگی های خدمات میز پلاس پشتیبانی عالی از مدیریت در هنگام حل مسئله و وظایف تکامل سیستم ارائه می دهد.

نسخه داخلی این نرم افزار روی ویندوز و لینوکس نصب می شود. می توانید یک نسخه آزمایشی 30 روزه رایگان یا از نسخه ابری یا سیستم داخلی ارائه دهید.

3. میز سرویس SolarWinds (دادگاه رایگان)

میز سرویس SolarWinds

میز سرویس SolarWinds به عنوان یک سرویس از طریق وب تحویل داده می شود. با این حال ، این شرکت نرم افزاری را برای سیستم ها در اختیار مشتری قرار می دهد تا بنا به درخواست در محل نصب شود. این سرویس آنلاین مطابق با فرآیندهای ساخته شده است استانداردهای ITIL, بنابراین تضمین می کند که سیستم های مدیریت دارایی و پشتیبانی مشتری قادر به مقابله با مدیریت حادثه هستند. خدمات میز برنده یک جایزه شد و در یک گزارش مقایسه اخیر که در اینجا می توانید در صدر لیست قرار بگیرید.

سیستم خدمات SolarWinds در قلب راه حل مدیریت حوادث است. این شامل سه عنصر اصلی است: بلیط فروشی ، پورتال خودیاری و پایگاه دانش. خدمات در سه سطح بسته ارائه می شود. شرکت ارائه می دهد استاندارد بسته به عنوان تحقق الزامات مدیریت حادثه. با این حال ، این فقط به سیستم مدیریت Help Desk اشاره دارد. برای به دست آوردن کلیه عملکردهای مورد نیاز برای چرخه حیات مدیریت حادثه تعریف شده با ITIL ، باید برای بالاترین برنامه بروید.

کسب و کار برنامه به شما توابع میز راهنما می دهد و همچنین مدیریت ، فهرست خدمات و ردیابی عملکرد SLA را تغییر می دهد. طرح بالا ، به نام حرفه ای, مجوز و مدیریت قرارداد و اتوماسیون پیشرفته را به شما می دهد. گنجاندن گردش کار و اسکریپت های تحقیق در میز خدمات به تیم راهنمای شما کمک می کند تا هنگام بررسی منبع مشکلی که توسط کاربر گزارش شده است ، راهنمایی کنند. فرآیندهای ITIL درون نرم افزار ، مراحل تحقیق را به سمت پیشنهادهای راه حل و وظایف مدیریت پروژه گسترش می دهد.

میز خدمات SolarWinds به ازای هر عامل / بر اساس دستگاه شارژ می شود. این باعث می شود خدمات به هر اندازه از سازمان قابل دسترسی باشد. شما می توانید یک آزمایش 30 روزه رایگان دریافت کنید که نسخه کامل بسته حرفه ای برای تست سیستم برای خودتان است.

SolarWinds Service DeskStart آزمایشی 30 روزه رایگان

4. میز راهنما Spiceworks

میز راهنما spiceworks

ویژگی بارز Spiceworks Help Desk این است که هست رایگان برای استفاده. این یک معامله شگفت انگیز با در نظر گرفتن پیشرفته بودن نرم افزار است. در روند نزولی ، سیستم قرار دارد پشتیبانی تبلیغات تبلیغاتی که به طور دائم در یک صفحه جانبی داشبورد ظاهر می شود. نسخه پرداختی از Spiceworks Desk Help Desk وجود ندارد.

این یک بسته نرم افزاری است که روی آن نصب می شود پنجره ها و سیستم عامل مک. می توانید به جای آن از سیستم بصورت آنلاین استفاده کنید و از عدم نیاز به نگهداری نرم افزار روی سرورهای خود خودداری کنید. عملکرد نسخه آنلاین ، که به آن Spiceworks Cloud Help Desk گفته می شود ، به اندازه نرم افزار داخلی نیست. با این حال ، به Cloud Help Desk از هر دستگاه دیگری در هر نقطه قابل دسترسی است ، بنابراین لازم نیست نگران نرم افزار و سازگاری سیستم عامل باشید و می توانید از داشبورد Help Desk خود به دستگاههای تلفن همراه در حال اجرا دسترسی داشته باشید اندروید یا iOS.

Spiceworks بسیار فعال است جامعه کاربر و هزاران افزونه در انجمن موجود است. این به شما امکان می دهد تا سیستم را به منظور ادغام با برنامه های دیگر که ممکن است از آنها استفاده کنید ، سازگار کنید - بسیاری از برنامه های افزودنی توسط ارائه دهندگان آن برنامه ها نوشته شده اند..

داشبورد عامل شامل یک ویژگی یادداشت برداری و پیام رسانی است که یک راه حل عالی برای راه حل های مشترک برای بروز حوادث است.

5. سوئیت Zendesk

نمای بلیط Zendesk

Zendesk عمدتا یک سیستم Help Desk است. با این حال ، ماژول گزارشگری و تحلیل عالی آن باعث شده است تا در این راهنمای ابزارهای مدیریت حوادث ، شایسته ورود باشد.

Zendesk یک سیستم بسیار پرکاربرد است. این تعدادی از راه ها را به هم پیوند می دهد که به کاربران امکان می دهد تا قبل از مراجعه به کارمندان IT برای کمک ، مشکلات را حل کنند. این ویژگیها در اطراف a می چرخند دانش محور با یک پایگاه داده مشاوره قابل جستجو خط بعدی کمک ها مربوط به کانال های تماس است. Zendesk شامل یک پنجره گپ می باشد که پاسخ ها و حل مسئله را از طریق سوالات تعاملی سرعت می بخشد.

سیستم مدیریت بلیط در Zendesk باعث می شود تا نمایندگان به عنوان دستیار بعدی در دسترس انتخاب شوند. بلیط را می توان از طریق تماس تلفنی یا ایمیل و همچنین از طریق چت جمع آوری کرد. آنها را می توان ردیابی ، هدایت ، تقسیم و ادغام کرد.

مجموعه Zendesk است دسترسی به ابر بنابراین نیازی نیست نرم افزار را در سایت نگهداری کنید. عملکردهای نظارت و گزارش دهی شما را قادر می سازد عملکرد کارگزاران و معیار گردش مالی مورد انتظار را ارزیابی کنید. عملکرد گزارش همچنین از انطباق هدف SLA پشتیبانی می کند.

Zendesk برای هر نماینده در هر ماه شارژ می شود. سیستم در دو سطح موجود است حرفه ای و شرکت، پروژه. هر دو سطح برای پشتیبانی مدیریت حادثه مناسب هستند. می توانید یک آزمایش آزمایشی رایگان از Zendesk دریافت کنید تا آن را با سرعت بیشتری طی کنید.

برنامه ریزی برای مدیریت حادثه

بدست آوردن ابزارهای جامع و موجودی کامل از کلیه تجهیزات ، شما را برای بروز مشکلات در سیستم شما آماده می کند. حوادث ناشی از سخت افزار و نرم افزار شما ایجاد می شود. مقداری از اختلال اجتناب ناپذیر است. با این وجود ، با ابزار مناسب و کارمندان آموزش دیده ، می توانید خسارت هایی را که خطاهای سیستم به وجود می آورد به حداقل برسانید و کار خود را ادامه دهید.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

9 + 1 =

Adblock
detector