5 بهترین ابزار و نرم افزار رمزگذاری پایگاه داده

5 بهترین ابزار و نرم افزار رمزگذاری پایگاه داده

رمزگذاری پایگاه داده چیست؟?

رمزگذاری بانک اطلاعاتی فرآیند تبدیل داده ها - که در یک بانک اطلاعاتی ذخیره شده است ، و در قالب متن ساده - به کمک یک الگوریتم مناسب معروف به "کلید" به متن رمزگذاری شده است. از این روش ، تنها گزینه موجود برای رمزگشایی و استفاده از داده ها به کمک این کلید خواهد بود.

فقط برای نگاهی سریع به ابزارها وقت دارید؟ خلاصه ما اینجاست لیست بهترین ابزار رمزگذاری پایگاه داده:

 1. IBM Guardium برای رمزگذاری پرونده و پایگاه داده در ضمن رمزگذاری و رمزگشایی داده های ساختاری یا بدون ساختار با سطح خوبی از اتوماسیون و مقیاس پذیری ، دید کاملی را ارائه می دهد..
 2. رمزگذاری شفاف Vormetric راه حل رمزگذاری شتاب سخت افزاری با استفاده از رمزگذاری داده ها در حالت استراحت با مدیریت کلید متمرکز ، کنترل دسترسی کاربر ممتاز و موارد دیگر.
 3. محافظت کامل از داده های McAfee — پیشرفته راه حل رمزگذاری Endpoint برای داده در هنگام استراحت و حرکت داده ها با کنترل دسترسی و نظارت بر رفتار کاربر.
 4. DbDefence برای Microsoft SQL با استفاده از تکنیک های پوشش داده برای جداول پایگاه داده ، محافظت بیشتری درمورد رمزگذاری بانک اطلاعاتی SQL انجام می شود.
 5. BitLocker راه حل رمزگذاری "برو به" برای سیستم های مبتنی بر ویندوز مایکروسافت که به منظور ارائه رمزگذاری برای کل حجم ها طراحی شده است.

چرا ما نیاز به رمزگذاری پایگاه داده داریم?

اصطلاح رمزگذاری بیانگر تبدیل داده به یک قالب ایمن است که فقط با استفاده از یک کلید رمزگشایی قابل خواندن است. هدف این است که اطمینان حاصل شود که فقط افراد مجاز یا برنامه های کاربردی مجاز به دسترسی و کار با داده ها هستند. در دنیایی که با نقض ها و هک ها بسیار آشنا شده است ، دارندگان داده ها به دنبال راه هایی برای ایمن نگه داشتن داده های خود هستند. صنعت نرم افزار این تماس را مورد توجه قرار داد و راه حل هایی را ارائه داد که در آن داده های مشتری آنها از سه طریق رمزگذاری می شود:

 • رمزگذاری کامل درایو - رمزگذاری درایوها به عنوان یک کل و جایی که همه چیزهایی که روی آنها ذخیره می شود رمزگذاری می شود. سیستم عامل های عمده مانند لینوکس و ویندوز سرور دارای ویژگی هایی هستند که امکان رمزگذاری دیسک کامل را فراهم می آورند که پس از آن فقط با استفاده از یک رمز عبور قابل دستیابی می باشند. این رمز عبور باید در زمان بوت وارد شود تا حتی خود سیستم عامل نیز بتواند به داده های موجود در آن دسترسی پیدا کند. هر برنامه ای که سپس روی سرور اجرا شود ، نیازی به دسترسی به گذرواژه ندارد زیرا سیستم عامل دسترسی خود را به صورت شفاف انجام می دهد.
 • رمزگذاری سیستم جزئی - رمزگذاری تنها فایل سیستم که یک پوشه یا پرونده خاص را رمزگذاری می کند که پس از آن فقط با استفاده از یک رمز عبور قابل دستیابی است. این روش مشابه روش رمزگذاری قبلی است که در اینجا نیز وجود دارد ، پس از تأیید سیستم عامل ، رمز عبور مناسب را تأیید کنید ، هر برنامه ای که نیاز به کار با داده ها دارد ، این کار را با شفافیت انجام می دهد. اشکال در اینجا این است که خطای انسانی می تواند باعث شود داده های حساس در فضاها یا سیستم های ذخیره نشده فایل ذخیره نشده ذخیره شوند.
 • رمزگذاری پایگاه داده - امنیت داده ها که داده های ذخیره شده در دیتابیس ها را به زباله های غیر قابل کشف تبدیل می کند که بدون رمز عبور بی معنی است. در اینجا لازم است رمز ورود فقط هنگام دستیابی به پایگاه داده وارد شود و نه هنگام راه اندازی کل سیستم. در این حالت ، اگر دسترسی غیرمجاز به دیسک وجود داشته باشد - حتی اگر از نظر جسمی نیز برداشته شده باشد - مقصرین نمی توانند به داده های موجود در پایگاه داده های رمزگذاری شده دسترسی پیدا کنند.

از آنجایی که ما در انواع رمزنگاری در بالا چندین بار به "شفافیت" اشاره کرده ایم ، ضروری است که به تفصیل به مفهوم مفهوم بپردازیم:

رمزگذاری بانک اطلاعات شفاف (TDE) - آنچه در آن است?

رمزگذاری داده شفاف (TDE) یک فناوری رمزنگاری است که توسط شرکتهای بزرگتر نرم افزاری پایگاه داده مانند مایکروسافت ، IBM و اوراکل استفاده می شود. آنها برای تعدادی از راه حل های پایگاه داده خود این فناوری را بخشی از ویژگی امنیت داده ها قرار داده اند. رمزگذاری TDE منبع تصویر

TDE رمزگذاری در سطح پایگاه داده است که برای رمزگذاری داده ها در حالت استراحت کار می کند - به معنای عدم دسترسی به داده ها ، تغییر و یا حرکت از طریق شبکه ، با رمزگذاری ساختار بانک اطلاعاتی و نه خود داده ها. به این ترتیب ، حتی اگر یک دیسک به سرقت برود ، به دیتابیس موجود در آن نمی توان بدون گواهی رمزگذاری اصلی و کلید اصلی دسترسی پیدا کرد.

TDE در هنگام دسترسی کاربران مجاز به داده ها ، نیازی به تغییر برنامه در کد یا در غیر این صورت نیاز به "شفاف" بودن در نام ندارد. برنامه نویسان یا هر برنامه دیگری برای استفاده از داده ها نیازی به ایجاد ماکرو ندارند یا پیکربندی های پیچیده را به روز می کنند. پس از مجوز ، سیستم عامل رمزگشایی را انجام می دهد و پایگاه داده را برای دسترسی به داده های موجود در آن باز می کند.

این همچنین بدان معنی است که کاربران و برنامه های مجاز برای رمزگشایی داده های رمزگذاری شده با استفاده از TDE نیازی به ایجاد جدول های کمکی ، محرک ها یا بازدیدها ندارند..

بهترین ابزارهای رمزگذاری پایگاه داده

خوب ، بنابراین ... در اینجا لیستی از 5 گزینه ما برای بهترین ابزارهای رمزگذاری و راه حلهای نرم افزاری برای استفاده با داده های شما آورده شده است:

1. IBM Guardium برای رمزگذاری پرونده و پایگاه داده

IBM Guardium برای رمزگذاری پرونده و پایگاه دادهIBM Guardium Encryption Encryption پاسخی برای مشاغلی است که به دنبال راه حل رمزگذاری بانک اطلاعاتی هستند که از یک مارک فناوری در سطح جهانی تأسیس می شود..

با استفاده از این ابزار ، TDE با رمزگذاری و رمزگشایی در بالای سیستم های پرونده داده و حجم و درایوهای ذخیره سازی پیاده سازی می شود. به این ترتیب دسترسی به داده ها برای کاربران ، برنامه ها ، پایگاه داده ها ، سیستم عامل ها و سیستم های مدیریت ذخیره سازی شفاف است. IBM Guardium File و Schema Encryption Database منبع تصویر

IBM Guardium استفاده می شود برای رمزگذاری هر دو منبع داده ساختاری و ساختار نشده و همچنین می تواند مقیاس کوچک برای ادامه نیازهای امنیتی یک کسب و کار حتی با ادامه رشد است..

سرانجام ، IBM Guardium برای رمزگذاری فایل ها و پایگاه داده ها رمزگذاری های مربوط به سیاست را تقویت می کند. این مرکز از قابلیت مدیریت کلید رمزگذاری متمرکز برخوردار است که به کسب و کارها اجازه می دهد داده های خود را ایمن کنند و ضمن اطمینان از مطابقت آنها با GDPR. در ضمن ، این خط مشی ها با استفاده از سرور مدیریت کاربرپسند به راحتی تعریف می شوند و سپس می توان در تعدادی از سیستم عامل ها (ویندوز ، لینوکس ، و یونیکس) پیموده و اجرا شد..

2. رمزگذاری شفاف Vormetric

رمزگذاری شفاف Vormetricرمزگذاری شفاف Vormetric یک TDE است ، یک ابزار امنیتی داده در هنگام استراحت با مدیریت کلید متمرکز ، کنترل دسترسی کاربر ، و همراه با گزارش های دقیق به حسابرسی دسترسی به داده ها. شمای رمزگذاری شفاف ورمریک منبع تصویر

آنچه این راه حل رمزگذاری را برجسته می کند ، توانایی آن برای تأمین امنیت داده ها در جایی که می تواند ذخیره شود - بصورت محلی ، در چندین راه حل ذخیره سازی ابر و در داده های بزرگ است. سرپرستان می توانند رمزنگاری سیستم عامل را انتخاب کنند و یا برای رمزگذاری دیسک کامل اقدام کنند.

قدرت خالص رمزگذاری شفاف Vormetric آشکار می شود با نگاه کردن به داده هایی که می توانید آن را پوشش دهید: به راحتی قابل نصب است ، می تواند برای پوشش ده ها هزار سرور فیزیکی یا مجازی اندازه گیری شود ، و بر روی سیستم عامل های ویندوز ، لینوکس و یونیکس کار کند..

یکی از ویژگیهای منحصر به فرد که از این راه حل از تالس الکترونیکی تهیه شده است این است که برای عملیات اولیه رمزگذاری داده ها نیازی به خرابی نیست. سرپرستان می توانند به سادگی از گزینه "انتقال داده زنده" استفاده کنند که پایگاه داده ها و پرونده ها را می توان رمزگذاری کرد در حالی که داده ها در حال استفاده هستند.

باز هم ، وجود دارد بدون خرابی, واقعیتی که می تواند در هنگام بررسی برخی از ابزارها قدردانی کند ، ممکن است نیاز به یک صفح sl تمیز داشته باشد - نصب بر روی سرورهای پایگاه داده جدید قبل از رمزگذاری داده ها.

3. محافظت از اطلاعات کامل McAfee — پیشرفته

محافظت کامل از داده های McAfee — پیشرفته مک آفی یکی از بزرگترین بازیکنان در بازار راه حل های ضد بدافزار و محافظت کامل از داده های آن است - ابزار رمزگذاری پیشرفته اثبات این است که باعث تولید محصولات با کیفیت می شود.

این ابزار رمزگذاری درایو در سطح سازمانی در موارد استفاده بی شماری از جمله جلوگیری از از بین رفتن داده ها ، رمزگذاری کامل دیسک ، کنترل دستگاه و حتی محافظت از داده های ذخیره شده در ابر (Dropbox و Google Drive ، برای نامگذاری چند مورد) کار می کند. می توان از آن در سرورهایی که نسخه های Windows و Mac OS X را اجرا می کنند استفاده کرد.

جدا از رمزگذاری داده ها روی دیسک ها و کنترل دسترسی, ابزار محافظت کامل داده های مک آفی قبل از انتقال از طریق شبکه محلی و حتی وقتی خارج از آن به اشتراک گذاشته می شود ، به طور خودکار پرونده ها و پوشه ها را رمزگذاری می کند. محافظت کامل از داده های McAfee — طرحواره پیشرفته با کمال تعجب ، این راه حل کامل برای محافظت از داده با توجه به قدرت موجود در مشاغل کوچک و متوسط ​​که می خواهند امنیت داده های خود را حفظ کنند ، نسبتاً ارزان است..

4- DbDefence برای Microsoft SQL

DbDefence برای Microsoft SQL برای مشاغلی که از Microsoft SQL Server استفاده می کنند (از جمله SQL Express و LocalDB) ، چند راه حل نرم افزاری امنیت داده را ارائه می دهند DbDefence؛ این احتمالاً ایده آل ترین ابزار برای رمزگذاری داده های SQL است.

این ابزار TDE امنیت داده را بدون به خطر انداختن سرعت عملکرد ارائه می دهد. DBA ها کنترل کامل بر آنچه برای تأمین و پیکربندی DbDefence برای کار بر روی جداول (برخی یا همه آنها) ، ورود به سیستم و برنامه هایی که به داده های محدود دسترسی دارند ، دارند.. حالت های DbDefence منبع تصویر

حالت های پیکربندی اجازه می دهد سه سطح از امنیت داده های پایگاه داده:

 • TDE که هنگام رمزگذاری اطلاعات از رمزگذاری مراقبت می کند
 • آ "جعبه سیاه"عملکردی که پایگاه داده ها را از امکان مرور اشیاء (جداول ، رویه ها و عملکردها) بدون مجوز مناسب قفل می کند.
 • راه حل سطح میانی شناخته شده به عنوان پوشش داده ها (PDF) که امکان محافظت از TDE و همچنین مخفی کردن ستونهای حساس از سرپرستان و سایر کاربران قدرت را می دهد

سرانجام ، DbDefence ابزاری رمزگذاری مؤثر است که به راحتی قابل تنظیم و اجرا است. این یک رمزگذاری ساده ، رمزنگاری شده در پایگاه داده SQL است و در عین حال ردپای دیجیتالی ریز و درشتی دارد.

5- BitLocker

ویندوز 10 BitLocker این یک راه حل رمزگذاری کامل دیسک است که از طریق شرکت مایکروسافت با استفاده از بیش از 90 درصد از جهان از یکی از سیستم عامل های خود استفاده می کند و همچنین با توجه به اینکه ویندوز 10 تقریباً 49 درصد از سهم بازار سیستم عامل دسکتاپ را در اختیار دارد. مهم دانستن بهترین روش برای اطمینان از داده ها در مورد محبوب ترین سیستم عامل چیست.

رمزگذاری Drive BitLocker ، همانطور که رسماً شناخته شده است, یک ویژگی محافظت از داده های ویندوز است که با سیستم عامل های ویندوز در دسترس است درست از روزهای اولیه ویستا. این سرویس برای محافظت از کاربران در برابر از دست رفتن داده یا دزدی است که ممکن است در صورت سرقت ، از بین رفتن یا از بین بردن سهل انگار دستگاه رخ دهد.. کلید راه اندازی Bitlocker بهترین روش برای استفاده از این ابزار رمزگذاری در ارتباط با ماژول بستر های نرم افزاری قابل اعتماد (TPM) - یک ویژگی امنیتی سخت افزاری است که امروزه تقریباً با تمام رایانه های جدید همراه است. بدون آن ، BitLocker هنوز در رمزگذاری درایوها کار می کند اما در عوض کار می کند لازم است مدیر هنگام بوت کردن دستگاه های رمزگذاری شده ، یک درایو USB را که حاوی کلید راه اندازی است ، وارد کند.

مفهوم اصلی پشت این ابزار امنیتی اطمینان از عدم دسترسی غیرمجاز به درایو - اعم از اجرای نرم افزارهای حمله نرم افزاری یا انتقال فیزیکی یک دیسک سخت به رایانه دیگر است..

یکی از عوامل جذاب BitLocker این واقعیت است که تمام امنیت دیسک لازم است و تمام اطلاعات موجود در آن فقط چند کلیک است.

چند کلمه احتیاط

اکنون ، اگرچه تمام این ابزارهای رمزگذاری راهی برای تأمین امنیت داده ها ارائه می دهند ، اما همیشه یک نکته ضعف وجود دارد: مدیر. زیرا هکرها باید به رمزعبور سرپرست دسترسی داشته باشند - خواه به دلیل سهل انگاری در ایمن نگه داشتن رمز یا به دلیل اینکه به اندازه کافی دقت نکرده اند که از یک رمز پیچیده استفاده کنند - هیچ چیز مانع دسترسی کامل آنها به داده ها نمی شود.

راه حل: هرگز از رمزهای عبور پیش فرض استفاده نکنید. همچنین ، رمزهای عبور پیچیده ای ایجاد کنید که نمی توان حدس زد و جایی را که کسی بتواند آنها را پیدا نکند ، یادداشت نکنید.

همین امر در مورد هر برنامه کاربردی که اجازه دسترسی به دیسک ها ، سیستم های پرونده یا پایگاه داده ها را نیز داشته باشد صدق می کند. هکرها می توانند از هرگونه ضعف در برنامه های کاربردی سوء استفاده کرده و با سوء استفاده از آنها به داده ها دسترسی پیدا کنند.

راه حل: مراقب باشید چه نقش ها و مجوزهایی را به هر برنامه می دهید. با تکه ها و به روز رسانی ها همراه باشید تا هرگونه سوءاستفاده خنثی شود.

آیا اشکالاتی در استفاده از ابزارهای رمزگذاری بانک اطلاعاتی وجود دارد?

خوب ، ما فقط تمام این مدت را صرف بحث در مورد اینکه کدام ابزار مناسب تعدادی از سناریوهای تنظیم سرور خواهد بود ، کردیم. ما همچنین در مورد احتیاط های مختلفی نیز صحبت کردیم.

حال ، هنگام رمزگذاری یک پایگاه داده ، نگاهی به این خواهیم داشت که چه منفی است. زیرا ، اگرچه ممکن است مایل باشید داده های خود را ایمن کنید ، جنبه هایی وجود دارد که باید آنها را نیز مورد توجه قرار دهید. آن ها هستند:

 • فراموش کردن رمز عبور - مدیران برای تأمین امنیت بانکهای اطلاعاتی خود باید از رمزهای عبور پیچیده استفاده کنند و متأسفانه ، این کار فراموش کردن آنها را برای آنها بسیار آسان می کند. اگر این کار را انجام دهند ، احتمالاً هیچ راهی برای دسترسی دوباره به آن داده ها وجود ندارد.
 • احساس غلط امنیتی - در حالی که رمزگذاری داده ها با استفاده از این ابزارهای جدید داده های شما را ایمن می کند ، به این معنی نیست که باید نگهبان خود را رها کنید. همیشه در جستجوی روشهای جدید هک کردن باشید. اطمینان حاصل کنید که کل محیط دیجیتالی خود را مرتباً به روز و مرتب نگه دارید.
 • منفجر کردن منابع - در حالی که بیشتر ابزارهای رمزنگاری بانک اطلاعاتی پرانرژی نیستند ، با رشد داده های شما و هنگامی که تعداد کاربر یا برنامه های بیشتری دارید که درخواست بیشتر و بیشتر داده ها را دارند ، پرونده ممکن است تغییر کند. این هزینه امنیتی ممکن است با افزایش منابع جبران شود ، اما این به معنای متقاعد کردن مدیریت برای افزایش بودجه شما نیز خواهد بود

با نگاهی به این اشکالات ، با اطمینان می توان گفت که این مزایا تا کنون از آنها بیشتر است. این ما را به نتیجه می رساند: اگر اطلاعات حساس و محرمانه دارید ، همیشه باید رمزنگاری آن را در نظر بگیرید.

تصویر برجسته توسط tumbledore از Pixabay 

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

9 + 1 =

Adblock
detector