5 بهترین ابزار محافظت از Ransomware

5 بهترین ابزار محافظت از Ransomware


باج افزار چیست?

به عبارت ساده تر ، ransomware نوعی از بدافزار است که پرونده های موجود در یک سیستم به خطر افتاده را رمزگذاری می کند و سپس از قربانیان می خواهد که مبلغی باج برای پرداخت مجدد دسترسی به داده های خود بپردازند..

پول "باج" از چند دلار تا صدها هزار دلار می تواند در هر جایی باشد.

البته هرگز تضمینی وجود ندارد که قربانیان حتی پس از پرداخت ، به پرونده های خود دسترسی پیدا کنند. اما ، منطقی است که به هر حال بهترین راه حل های محافظت از ransomware را در محل خود داشته باشیم.

ما به جزئیات همه باج افزارها با جزئیات می پردازیم در زیر ، اما اگر فقط می خواهید بدانید کدام راه حل ها بهترین دفاع را ارائه می دهند ، در اینجا آمده است لیست پنج راه حل برتر محافظت از باج افزار:

 1. محافظت از Acronis Ransomware راه حل رایگان است که می تواند به انگشت پا به انگشت پا با بهترین باج افزار شناور شناور در اینترنت امروز. یکی از بهترین راه حل ها برای حملات صفر روزه.
 2. Malwarebytes ضد باج افزار برای کشف هدفهای مخرب از تجزیه و تحلیل رفتار استفاده می کند. چیزی که هیچ ضد ویروس واقعاً نمی تواند انجام دهد.
 3. Trend Micro RansomBuster با استفاده از این ابزار محافظت از ransomware می توانید با ذخیره سازی اطلاعات و فایل ها در یک پوشه امن و مسدود کردن همه دسترسی های غیرمجاز به آن ، برای رفع مشکل اقدام کنید..
 4. SecureAnywhere برای کاربرانی که می خواهند ابزاری دقیق باشند که هم در مبارزه با باج افزار مؤثر باشد و هم در مصرف منابع بسیار آسان باشد. این ابزار یک انتخاب مناسب برای افراد و مشاغل کوچک است.
 5. آنتی ویروس Bitdefender Plus تا کنون یکی از بهترین راه حل های ضد ransomware در آنجا است. این مجموعه کاملاً دفاعی برای کسانی است که ایمنی خود را جدی می گیرند - نه فقط در برابر باج افزار.

چگونه یک روز صفر iTunes به مهاجمان اجازه می دهد باج افزار را بر روی حیله گر نصب کنند https://t.co/5iaAfbuGRE

- دن گودین (@ dangoodin001) 10 اکتبر 2019

آیا واقعاً به محافظت در برابر باج افزار احتیاج دارید?

اگر فکر می کنید راه حل آنتی ویروس شما به اندازه کافی از حملات بدافزار محافظت می کند ، فکر دیگری دارید که بیاید.

می بینید ، مشکل یک راه حل ضد ویروس این است ممکن است باج افزار تازه منتشر شده را از دست بدهد به عنوان اولین آنها از آن مطلع خواهند شد بعد از به روزرسانی بعدی - هنگامی که سازنده لیست سیاه یا پایگاه داده بدافزار خود را به روز می کند.

در همین حال, یک راه حل ضد ransomware می تواند با ردیابی فرآیندها یا برنامه ها با بررسی اینکه آیا تغییرات علامتی ایجاد کرده و هرگونه رفتار یا فعالیت های مشکوک را نشان می دهد ، حمله متکدی را متوقف کند.

سپس دوباره ، حتی اگر آنتی ویروس شما می تواند حمله به بدافزار را تشخیص دهد ، هنوز قادر به بازیابی پرونده های رمزگذاری شده توسط باج افزار نیست. رمزگشایی ثروت ابزارهای ضد باج افزار است.

و به همین ترتیب ، معنی کاملی دارد علاوه بر یک راه حل ضد ویروس ، یک نرم افزار محافظت از ضد ویروس ضد ویروس را اجرا کنید. این در حالی است که مطمئناً شما تصمیم به نصب یک راه حل ضد ویروس که شامل یک ابزار محافظت از ransomware در میان ویژگی های آن است ، نیست. نگاهی خواهیم انداخت به یک زن و شوهر از آن.

این تهدید چقدر جدی است?

هرچه حملات باج افزارها بیشتر پیش می روند ، سال 2017 همیشه به یاد می آوریم که سالی است که این نوع خاص از بدافزارها بر عناوین حمله سایبری جهانی حاکم هستند. مثلا:

 • سازندگان باج افزار انگیزه خوبی برای ادامه تجارت خود دارند: تخمین زده می شود که آنها تنها یک میلیارد دلار باج پرداخت شده تنها در آن سال ساخته اند
 • می خواهی گریه کنی با استفاده از ransomware در ماه مه آن سال ، و به محض حل شدن گرد و غبار ، ویرانگر دنیای دیجیتال شده بود: این بیمارستان ها را به میزان قابل ملاحظه ای از خدمات ملی بهداشت (NHS) در انگلیس پایین آورد ، به ارائه دهندگان ارتباطات ، و همچنین در حدود 10،000 سازمان دیگر ، حدود 200000 قربانی شخصی تخمین زد ، و در بیش از 150 کشور قربانیان به دست آورد.

Petya A ransomeware Screenمنبع: ویکی مدیا

اگرچه تهدیدها تا پایان سال از بین رفته بودند ، اما دقیقاً پایان حمله نبود. در سال 2018 ، تهدید باج افزار ادامه یافت و برخی از بزرگترین شرکت های کره زمین و حتی شبکه های کل شهرها باج گرفته شدند:

 • در ماه مارس ، شهر آتلانتا با این شهر مورد اصابت قرار گرفت سامسام باج افزار اما از پرداخت باج 51000 دلاری امتناع ورزید. بعداً ، برآورد اولیه صورتحساب بازیابی ، حدود 3 میلیون دلار درآمد دارد. این رقم به سرعت 11 میلیون دلار افزایش یافت و حتی می توانست به 17 میلیون دلار هم برسد.
 • در ماه آگوست, TSMC, یک تولید کننده بزرگ نیمه هادی تایوانی که شرکتهایی مانند اپل را تأمین می کند ، با نسخه جدید باج افزار WannaCry روبرو شد.؛ این حمله تولید شرکت را متوقف کرد

همه چیز در سال 2019 خیلی بهتر نبود؛ در حقیقت ، تعداد حملات باج افزار نرم افزار دو برابر شد و بدتر از همه ، این بدافزارها حتی قوی تر شدند. چند نمونه:

 • دولت های محلی ایالات متحده همچنان هدف قرار گرفتند, به عنوان نمونه دفتر اداری دادگاه جورجیا که سیستم های خود را به صورت آفلاین خراب کرد.
 • صنایع بزرگ نیز به سختی برخورد کردند همانطور که در مورد آلومینیوم نروژی Norsk Hydro اتفاق افتاد. هکرها پس از پیدا کردن جای جای پایه در شبکه این شرکت ، باج اولیه را خواستند. آنها بعداً موفق شدند بیش از 20،000 رایانه را که در سراسر جهان پخش شده بودند غیرفعال کنند. خسارت نهایی: بیش از 50 میلیون دلار.

متأسفانه ، اگر سالهای اخیر چیزی پشت سر بگذارند ، پیش بینی آینده خیلی دلگرم کننده به نظر نمی رسد. پیش بینی می شود که این حملات حتی ویران کننده تر شوند ، در حالی که بدافزارها هرچه هوشمندتر می شوند و صنایع یا قربانیان خاصی را هدف قرار می دهند ، بدتر می شوند..

چرا یک تجارت کوچک باید نگران باج افزار باشد?

به عبارت ساده ، سه دلیل اصلی وجود دارد:

 • روند رو به رشد: SMB ها به طور فزاینده ای مورد هدف هکرها قرار می گیرند. بنابراین فقط قبل از ضربه زدن فقط زمان لازم است - به خصوص اگر به سرعت در حال رشد باشید.
 • هدف کامل بودن: SMBs اهداف آبمیوه گیری را نسبت به افراد بیشتر نشان می دهند ، آنها همچنین نسبت به مشاغل بزرگتر از امنیت کمتری برخوردار هستند - آنها در یک مکان شیرین می نشینند.
 • بدون عواقب: SMB ها قدرت ردیابی یا تعقیب هکرها را ندارند. حتی اگر آنها دریابند که چه کسی مسئول حمله باج افزار بوده است ، آنها هنوز قادر به انجام کارهای زیادی نخواهند بود - این امر مهاجمان را ترغیب می کند.

چگونه یک حمله باج افزار می تواند بر تجارت شما تأثیر بگذارد?

همانطور که اخیراً مشاهده کردیم و جدا از از بین رفتن اولیه داده ها و فلج کننده بهره وری ، احتمالی ناشی از حمله باج افزار می تواند تا مدت طولانی پس از حمله بر روی مشاغل تأثیر بگذارد..

بیایید نگاهی به این موضوع بیندازیم:

 • یک حمله می تواند روند کار شما را متوقف کند - با توجه به سخت افزار مورد حمله ، به هیچ وجه قادر نخواهید بود فرآیندهای خود را انجام دهید یا به مشتری خود ارائه دهید. این امر باعث از بین رفتن اعتماد مشتری و درنهایت کاهش سود خواهد شد.
 • از دست دادن داده های حساس و مهم - آلودگی به بدافزار می تواند منجر به از بین رفتن اطلاعات شغلی شما شود که می تواند شما را از ادامه کار متوقف کند. بدتر این است که اطلاعات مشتری شما نیز ممکن است به سرقت برود و خطر آنها را به خطر می اندازد.
 • گسترش اطلاعات غلط - یک حمله بدافزار کشف نشده می تواند اطلاعات و برنامه های شما را کنترل کند و سپس از آن برای ایجاد داده های جعلی و گزارش نتایج نادرست استفاده کند. اگر ناخواسته به استفاده از آنها ادامه دهید ، نتایج نهایی فقط می تواند بدتر باشد و ممکن است استراتژی پیش بینی کسب و کار شما را مختل کند.
 • حملات انکار سرویس (DoS) - با استفاده از نرم افزارهای مخرب می توانید تجارت خود را به زانو درآورید و این کار را به راحتی با جهان غیرقابل دسترسی انجام دهید. از طرف دیگر ، اسکریپت هایی که از درون شبکه شما اجرا می شوند ، می توانند مورد استفاده قرار گیرند تا شما را از داده ها یا مشتریانی که ممکن است شما از دنیای خارج نیاز داشته باشند جدا کنند. در هر صورت ، تجارت شما از ورودی گرسنه خواهد بود که می تواند صدمات جبران ناپذیری وارد کند اگر به عنوان مثال ، فروش شما به دسترسی در زمان واقعی بستگی داشته باشد..

اینها تنها چند مورد از راههای مختلفی است که در اثر حمله بدافزار ممکن است به تجارت شما آسیب برسد. و بنابراین ، این سوال اکنون مطرح می شود: بهترین راه حل های محافظت از ransomware برای انتخاب چیست?

بهترین ابزارهای محافظت از باج افزار

1. محافظت از Acronis Ransomware

5 بهترین ابزار محافظت از Ransomware

اگرچه این محصول به عنوان بخشی از ابزارهای پشتیبان جامع تر Acronis True Image نیز ارائه شده است آکرونیس باج افزار حفاظت ابزار یک ابزار ضد باج افزار مستقل رایگان و مستقل است که همچنین دارای تمامی ویژگی ها و قابلیت ها است. به علاوه ، همراه است پشتیبان تهیه پشتیبان آنلاین 5 گیگابایت.

در ابر است ، جایی که تمام داده های مهمی که کاربر برای محافظت انتخاب کرده است ، ذخیره می شود. و این همان نسخه پشتیبان آنلاین است که در صورت حمله باج افزار از آن بعنوان نقطه بازگردانی استفاده می شود.

البته, این علاوه بر حافظه نهان محلی پرونده های پشتیبان است - که Acronis Ransomware Protection با انکار دسترسی به آن در برابر حملات محافظت می کند. هر برنامه یا روندی که مجوز مناسب نداشته باشد ، مسدود شده است.

در همین حال ، این ابزار مراقب علائم حملات باج افزار است و از "لیست سفید" سایر فرآیندهای مهم استفاده می کند تا اطمینان حاصل کند که به طور تصادفی از موارد قانونی که باید به آن دسترسی داشته باشند پرچم گذاری نمی کند. از همه مهمتر, این ابزار با مسدود کردن هرگونه تلاش برای تغییر پرونده های خود ، صداقت خود را تضمین می کند.

سرانجام ، Acronis Ransomware Protection ابزاری ضد ransomware است که سازنده آن به صورت رایگان به شما امید می دهد تا آن را دوست داشته باشید که در نهایت بسته حق بیمه را انتخاب کنید.

خوب ، آنها خیلی دور از علامت نیستند - این یک ضد باج افزار چشمگیر است.

2. Malwarebytes Anti-Ransomware

5 بهترین ابزار محافظت از Ransomware

اگرچه در حالت بتا شروع شده است ، این ابزار ضد ransomware به یکی از بهترین گزینه های موجود در بازار امروز تبدیل شده است. به عنوان ابزاری که برای یک هدف خاص ایجاد شده است ، قدرت پردازش را نمی خورد و در واقع ، یک اثر دیجیتال کوچک دارد. علاوه بر این ، Malwarebytes از آن به عنوان بخشی از محافظت نهایی نهایی Malwarebytes استفاده می کند & راه حل پاسخ. این بدان معناست که آنها مطمئن هستند که این یک ابزار عالی است و به عملکرد آن اطمینان دارد.

پس از نصب ، بدون نیاز به اسکن اولیه در پس زمینه اجرا می شود - به سادگی محافظت از دستگاه شروع می شود و در زمان واقعی واکنش نشان می دهد. زیبایی Malwarebytes Ransomware Rollback است [PDF] فن آوری. هرگونه تغییر در پرونده ها - مانند رمزگذاری توسط یک بدافزار - قابل برگشت است. این کار با استفاده از پشتیبان گیری انجام می شود که این راه حل ضد بدافزار دقیقاً این هدف را حفظ می کند.

Malwarebytes تمام آنچه در اطراف آن اتفاق می افتد را مورد توجه قرار می دهد و آهنگ های مربوط به برنامه یا فرآیند را تغییر می دهد. وقتی فهمید اتفاق بدی افتاده است این به راحتی می تواند زمان برگشت را به عقب برگرداند و هر تغییری را که بدون در نظر گرفتن اصلاح ، حذف یا حتی رمزگذاری ایجاد شده ، معکوس کند..

بنابراین ، برای کسانی که ممکن است فکر کنند این یک ابزار سبک وزن است ، فقط می توانیم بگوییم ، "این کار را انجام دهید نه آن را دست کم بگیرید. "

موردی که Malwarebytes را به یکی از بهترین ابزارهای ضد بدافزار در آنجا تبدیل کرده است این برنامه برای محافظت در برابر آخرین تهدیدات آنلاین طراحی شده است. بنابراین ، بنابراین, این قابلیت را دارد که جدیدترین تهدیدات بدافزار را هدف قرار دهد حتی برخی دیگر از راه حل های ضد ویروس "لیگ بزرگ" هنوز قادر به پرچم گذاری نبودند.

3. Trend Micro RansomBuster

5 بهترین ابزار محافظت از Ransomware

RandomBuster رایگان است ، و اگرچه این یک جزء برجسته از مجموعه آنتی ویروس Trend Micro است ، اما به عنوان یک برنامه مستقل نیز در دسترس است.

این ابزار مسئله باج افزار را به روشی متفاوت تغییر می دهد - با طعمه زدن به بدافزارهای ransomware ، پرونده های جعلی در مکانهای استراتژیک از پیش انتخاب شده در اطراف یک سیستم قرار می گیرند و سپس برای هرگونه رفتارهای مخرب یا حملات مشاهده می شوند..

سپس ، Folder Shield وجود دارد - ویژگی ای که دو پوشه ایجاد می کند که اسناد موجود در داخل آنها از حملات در امان باشد. هیچ برنامه ای نمی تواند پرونده هایی را که در این پوشه ها قرار دارد ویرایش یا حذف کند ، مگر اینکه اجازه خاصی به این کار داده شده باشد. البته می توان پرونده های جدیدی ایجاد کرد و این باعث می شود تا از ابتدای کار آنها محافظت شود.

به این ترتیب ، به جای بررسی هر فرآیند و یا پیگیری تغییراتی که در تمام دستگاه ایجاد شده است ، RansomBuster فقط با دو پوشه (و هر زیر پوشه ای که در زیر آنهاست) سرو کار دارد تا برنامه ها ، فرآیندها یا خدمات را از دسترسی به آنها متوقف کند ، مگر اینکه اجازه داشته باشند . کاربران به سادگی می توانند یک پوشه ایجاد کرده و تمام داده های حساس خود را درون آن پرتاب کنند.

سرانجام ، یکی دیگر از موارد جالب دیگر در مورد این راه حل ضد ransomware این است که سازندگان - Trend Micro - دارای یک صفحه اختصاصی خط باج افزار باج افزار اختصاصی هستند که بازدید کنندگان می توانند ابزارهای مختلفی را برای مبارزه با باج افزار قفل صفحه ، پیدا کردن پرونده های آلوده برای تحقیقات پیدا کنند و حتی رمزگشایی داده ها پس از قربانی شدن حمله بدافزار.

4. Webroot SecureAnywhere

5 بهترین ابزار محافظت از Ransomware

SecureAnywhere یک آنتی ویروس است که برای دفاع در برابر انواع بدافزارها و نه فقط باج افزار ایجاد شده است. و با این حال ، ویژگی ضد رنج نرم افزار آنقدر مؤثر است که ما مجبور شدیم آن را در این لیست قرار دهیم.

یکی از ویژگیهای منحصر به فرد این ابزار این است که تمامی مراحل را - مشروعیت یا غیرقانونی - نگه می دارد و بسته به نوع مجموعه ای که به آنها تعلق دارد ، آنها را نادیده گرفته یا حذف می کند. در صورت بی احتیاطی ، این ابزار چشم بسته به برنامه یا فرآیند نگاه می دارد تا اینکه بتواند به هر طریق تصمیم بگیرد.

Webroot SecureAnywhere به عنوان یک آنتی ویروس مبتنی بر ابر ، از نظر منابع آسان است تا جایی که در مورد وظیفه خود غافل می ماند. مزیت دیگر این است که پردازش ابری باعث اسکن سریع آن می شود - حتی در طول اسکن کامل.

Webroot SecureAnywhere مانع از اتصال آنلاین فرآیندهای به رسمیت شناخته نشده یا ایجاد تغییرات غیرقابل برگشت می شود و هر کاری که انجام می شود را ثبت می کند. در حالی که ، Webroot Central فرآیندهای مربوط به پایگاه داده در ابر را عمیقاً تجزیه و تحلیل می کند. اگر هرکدام از آنها یک پرچم را بالا ببرد ، ابزار از سیاهههای مربوط به آن استفاده می کند تا هرگونه تغییراتی را که ممکن است ایجاد کرده باشد از جمله رمزگشایی پرونده هایی که رمزگذاری شده اند معکوس کند..

5. Bitdefender آنتی ویروس پلاس

5 بهترین ابزار محافظت از Ransomware

مسلماً این است, یکی از بهترین راه حل های نرم افزاری ضد ransomware در آنجا. دوباره ، هر چند آنتی ویروس Bitdefender Plus یک مجموعه ضد ویروس کامل است ، و به عنوان یک سیستم دفاعی تمام عیار ، می تواند شبکه شما را از انواع حملات در امان نگه دارد ، این محافظت در برابر باج افزار است که کاملاً قابل توجه است.

این بیشتر به لطف Safe Files است ، ویژگی ای که مانع از دسترسی اسناد حساس و ذخیره اطلاعات توسط کاربران غیر مجاز می شود. Bitdefender همچنین دارای موتور اسکن ضد ویروس مخصوص خود و محافظت از ضد بادی چند لایه است.

جدای از مبارزه با ransomware ، Bitdefender Antivirus Plus همچنین به عنوان ابزاری برای محافظت از فیشینگ و ضد تقلب عمل می کند و افزایشی ضد ردیابی برای جستجوی و مسدود کردن ردیاب های وب دارد. آیا نگران کسی هستید که در خلوت دفتر یا اتاق نشیمن از شما جاسوسی کند؟ حفاظت از وب کم این مجموعه مانع از به دست آوردن برنامه ها دوربین شما می شود در حالی که میکرو مانیتور مانیتور هنگامی که یک برنامه سعی دارد به میکروفون شما دسترسی پیدا کند از شما دور می کند.

همه این موارد از ویژگی هایی مانند مدیر رمز عبور ، محافظت از بانکی ، VPN ، خرید آنلاین ایمن و موارد دیگر پشتیبانی می شود. با کمال تعجب ، اگرچه این یک راه حل ضد ویروس سنگین است ، اما Bitdefender محجور است و منابع دستگاه را که قرار است از آن محافظت کند ، تأمین نمی کند..

به طور کلی ، ما می گویم این یک مجموعه دفاع شگفت انگیز همه جانبه شبکه است.

تصمیم گیری در مورد ابزار محافظت از باج افزار

اگر بپرسید کدام یک را بیشتر توصیه می کنیم, ما هنوز شکافته خواهیم شد بین آنتی ویروس Bitdefender Plus و SecureAnywhere. ما اولی را برای مشاغل و شرکتها توصیه می کنیم در حالی که دومی برای کاربران تجاری شخصی یا کوچک ایده آل است.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

25 − 16 =