6 بهترین ابزار نظارت بر فعالیت فایلها – نحوه نظارت بر دسترسی به فایلها

6 بهترین ابزار نظارت بر فعالیت فایلها - نحوه نظارت بر دسترسی به فایلها

کنترل دسترسی به پرونده های حساس باید جزئی از استراتژی کامل امنیت سایبر باشد. برای جلوگیری از سرقت اطلاعات حساس ، جلوگیری از سرقت اطلاعات غیر مجاز افراد غیرمجاز دارای اهمیت است. نظارت بر فعالیت پرونده ابزارها از بازرسی بسته های عمیق استفاده می کنند تا ببینند کاربران چگونه با فایلها در سراسر شبکه تعامل دارند.

نرم افزار مانیتورینگ پرونده نشان می دهد چه کسی به یک پرونده دسترسی داشته است ، چه موقع و چه کاری انجام داده است. در این مقاله می خواهیم به بررسی بپردازیم شش ابزار نظارت بر فعالیت فایلها:

  1. سرور SolarWinds & مانیتور برنامه (امتحان رایگان)
  2. ManageEngine DataSecurance Plus
  3. LANGuardian
  4. Teramind
  5. نمای پرونده PA
  6. FileAudit

بهترین ابزارهای نظارت بر فعالیت پرونده

1. سرور SolarWinds & مانیتور برنامه (آزمایش رایگان)

6 بهترین ابزار نظارت بر فعالیت فایلها - نحوه نظارت بر دسترسی به فایلها

سرور SolarWinds & مانیتور برنامه یک نرم افزار و ابزار نظارت بر پرونده است تغییرات فایل را در زمان واقعی ردیابی می کند. از داشبورد می توانید مشخصات فایل را مانند مشاهده کنید محتوا, اندازه, سن, و شمردن. این مانیتورها شما را در مورد تغییرات درون شبکه به روز می کنند. به عنوان مثال ، مانیتور سن پرونده به شما می گوید آخرین بار چه زمانی این پرونده اصلاح شد.

پیکربندی سریع آهنگ سرور SolarWinds & مانیتور برنامه آن را برای SMEs ایده آل می کند. پس از نصب نرم افزار برنامه شروع می شود به طور خودکار دستگاه های متصل را کشف کنید. در کمتر از یک ساعت ، می توانید یک پلتفرم نظارت بر پرونده ای عملکردی داشته باشید که دارای الگوهای نظارت شامل خارج از جعبه باشد.

البته ، لازم نیست همه چیز را در زمان واقعی بدست آورید: سرور SolarWinds & مانیتور برنامه آیا آن را برای شما مانیتورها مانند مانیتور شمارش پرونده اگر تعداد پرونده های موجود در یک فهرست از آستانه پیکربندی شده بیش از هشدار می دهد. عملکرد هشدارها فعالیت های مخرب بالقوه را برجسته می کند تا بتوانید نگاه دقیق تری داشته باشید. هشدارها را می توان سفارشی کرد به طوری که شما انتخاب می کنید که چه پارامترهایی باید استفاده شود.

اگر به یک راه حل نظارت بر پرونده با قابلیت نظارت برنامه نیاز دارید پس از آن سرور SolarWinds & مانیتور برنامه بسیار توصیه می شود. سرور SolarWinds & مانیتور برنامه با قیمت 2،995 دلار (2،349 پوند) شروع می شود. همچنین نسخه آزمایشی 30 روزه رایگان نیز وجود دارد که می توانید از طریق این لینک در اینجا بارگیری کنید.

سرور SolarWinds & مانیتور برنامه (SAM) بارگیری 30 روزه آزمایشی رایگان

2. ManageEngine DataSecurance Plus 

6 بهترین ابزار نظارت بر فعالیت فایلها - نحوه نظارت بر دسترسی به فایلها

ManageEngine DataSecurance Plus یک پلتفرم نرم افزاری نظارت بر پرونده است که فعالیت فایل و کاربر را در یک شبکه نمایش می دهد. می توانید ببینید چه کسی به پرونده دسترسی داشته است ، چه موقع و به چه چیزی دسترسی پیدا کرده است. تعدادی نیز وجود دارد نمایش بصری مانند نمودار و نمودارهای پای که یک مرور کلی کامل تر به شما نشان می دهد.

به عنوان مثال ، می توانید نمودار پای را مشاهده کنید همه پرونده و پوشه تغییر می کند که به داخل شکسته شده است ايجاد كردن, حذف, تغییر, تغییر اجازه, زیاد نوشتن, تغییر نام دهید, و حرکت. همچنین می توانید فعال ترین کاربران ، بیشترین دسترسی به پرونده ها و بیشترین تغییر یافته ها را در سرور فایل مشاهده کنید.

یکی از ویژگی های حق بیمه همراه با ManageEngine DataSecurance Plus است تجزیه و تحلیل دسترسی به فایل. تجزیه و تحلیل دسترسی به پرونده روند دسترسی را برجسته کنید, نظارت بر زمان دسترسی و دسترسی به فایل غیر عادی را تشخیص دهید. به عنوان مثال ، این ابزار می تواند شناسایی کند که آیا یک فایل در خارج از ساعات کاری قابل دسترسی بوده و آیا کاربر مجاز به دسترسی به محتوا بوده است یا خیر.

حسابرسی داخلی و انطباق نظارتی ManageEngine DataSecurance Plus همچنین بسیار مفید هستند ابزار سازگار است PCI DSS, HIPAA, GDPR, SOX, GLBA, و FISMA. با حسابرسی از امتیازات دسترسی ، می توانید دسترسی به پرونده ها را بهتر کنترل کنید و اطمینان حاصل کنید که خود را در برابر مجازاتها یا سایر بدهی ها باز نمی گذارید.

برای ManageEngine DataSecurance Plus حسابرس سرور پرونده قیمت از 745 دلار (584 پوند) در سال شروع می شود. قیمت شامل نظارت بر یکپارچگی فایل ، ردیابی تعامل پرونده ، هشدار ، شناسایی باج افزار قرنطینه و موارد دیگر است. می توانید نسخه آزمایشی 30 روزه رایگان را بارگیری کنید.

3. LANGuardian

6 بهترین ابزار نظارت بر فعالیت فایلها - نحوه نظارت بر دسترسی به فایلها

LANGuardian مانیتور فعالیت فایل است که از آن استفاده می کند بازرسی بسته عمیق برای ردیابی فعالیت کاربر. LANGuardian یک ابزار محبوب است زیرا این دستگاه بدون عامل است و هنگام نظارت بر پرونده ها (ایجاد ایده آل برای مدیریت چندین سایت) بر عملکرد شبکه تأثیر نمی گذارد. نمودارها بر اساس فعالیت پرونده تولید می شوند. این نمودارها نشان می دهد زمان, نام ورود, دپارتمان, سنسور, منبع IP / Subnet, و File Server IP / Subnet.

استفاده از نرم افزار از بازرسی بسته های عمیق به شما امکان می دهد تشخیص دهد چه کسی در شبکه شما انجام می دهد. ابرداده کاربر از بسته های شبکه برای نظارت بر فعالیت کاربر در شبکه بدست می آید. در عمل ، این کار وقتی کاربر را نشان می دهد ، شما را نشان می دهد باز کن و بستن پرونده ها در اشتراک فایل, دانلود یا بارگذاری فایل ها.

ابزار همچنین دارای ویژگی هشدارها برای اطلاع شما در مورد فعالیت مشکوک. به عنوان مثال ، کاربر ارسال می شود هشدار اگر میزان تغییر نام پرونده ها افزایش یابد یا کاربر حجم زیادی از پرونده ها را کپی کند. داشتن هشدار در دست به پرچم فعالیت مشکوک احتمال ابتلا به نرم افزارهای مخرب مانند ransomware را که شما را از کار انداخته اید زود هنگام کاهش می دهد.

LANGuardian به عنوان مجوز دائمی یا اشتراکی در دسترس است. قیمت بستگی به تعداد کاربران شبکه شما و تعداد حسگرهای مورد نیاز شما دارد. برای دیدن قیمت دقیق ، باید مستقیماً با تیم فروش تماس بگیرید. نسخه آزمایشی رایگان نیز وجود دارد.

4- Teramind

6 بهترین ابزار نظارت بر فعالیت فایلها - نحوه نظارت بر دسترسی به فایلها

Teramind یک نرم افزار نظارت بر فعالیت فایل است که به طور خاص برای نظارت بر فعالیت کاربر طراحی شده است. نظارت بر محصول دسترسی به پرونده, ایجاد, حذف, و عملیات نوشتن. فعالیت کاربر از طریق ضبط صفحه و سیاهههای مربوط به متنی کنترل می شود ، بنابراین می توانید برای بررسی مشروعیت آن ، نگاهی دقیق تر به فعالیت کاربر بیندازید..

همچنین یک سیستم اعلان وجود دارد که شما را در مورد پیشرفت های شبکه به روز می کند. به عنوان مثال سیستم اعلان ها هنگام بارگذاری پرونده به شما می گوید به ابر یا به صورت پیوست ایمیل یا از طریق سرویس ابری مانند Google Drive ، Dropbox یا OneDrive به ابر وصل شود. همچنین اگر فکر می کنید فعالیتی در طبیعت مخرب است ، می توانید بارگیری در ابر را مسدود کنید.

Teramind به عنوان یک راه حل در محل یا مبتنی بر ابر در دسترس است. هر کدام سه نسخه محصول دارند: Teramind Starter, Teramind UAM, و Teramind DLP. نسخه های داخل ساختمان با 60 دلار (47 پوند) در هر ماه برای 10 نقطه انتهایی تا 150 دلار (117 پوند) در هر ماه برای 10 نقطه انتهایی شروع می شود. نسخه های مبتنی بر ابر از 60 دلار (47 پوند) در هر ماه برای پنج کاربر تا 150 دلار (117 £) برای قوانین اضافی برای استخراج داده های مبتنی بر محتوا شروع می شوند..

5. فایل بینایی PA

6 بهترین ابزار نظارت بر فعالیت فایلها - نحوه نظارت بر دسترسی به فایلها

نمای پرونده PA یک راه حل نظارت بر پرونده با قابلیت های نظارت بر پرونده در زمان واقعی. مانیتور نرم افزار برای ایجاد پرونده, حذف, تغییر, و حرکت پرونده ها. این همچنین نظارت آدرس آی پی, داده / زمان و نام کامپیوتر از تعامل برای کمک به کاربران مختلف و شناسایی فعالیت مشکوک. می توانید به محض اتمام مراحل تنظیم ، مانیتورینگ را شروع کنید که فقط در عرض چند دقیقه می توانید کامل کنید.

برنامه نیز دارد هشدارهای خودکار. نمای پرونده PA شما را در مورد تغییرات ایجاد شده در پرونده ها هشدار می دهد تا بتوانید تشخیص دستکاری لاگ. هشدارها دارای طیف وسیعی از اطلاعات پشتیبانی از جمله هستند حساب کاربری, آدرس IP کاربر, نام کامپیوتر, پرونده هدف, چه فعالیتی بود و زمان قرار. در اختیار داشتن این اطلاعات برای کمک به شما می توانید کلیه اطلاعات لازم را در یک مکان قرار دهید تا بتوانید حمله را شروع کنید.

وقتی صحبت از حسابرسی است, نمای پرونده PA یک انتخاب عالی است نه تنها با آن سازگار نیست PCI, HIPAA, FISMA AC-19, SOX, و ISO 27001/27002, اما گزارشاتی نیز دارد. گزارش ها می توانند در متن تولید شوند, HTML, PDF یا .CSV. گزارش ها نشان می دهد کاربران خاص, محدوده زمانی خاص, و دوره زمانی.

دو نسخه از محصول موجود برای خرید وجود دارد: PA File Sight Ultra, و PA File Sight Lite. نسخه Lite با 199 دلار (156.18 پوند) برای مجوزهای 1-9 شروع می شود و می تواند فعالیت های پرونده را نظارت کند و هشدارهایی را ایجاد کند. نسخه Ultra با مجوزهای 1-9 با قیمت 599 دلار (470 پوند) شروع می شود و می تواند همه کارهای نسخه Lite را انجام دهد اما ادغام را برای آن اضافه می کند. Microsoft SQL Server, گزارش ها, هشدارهای پیشرفته, و توانایی درایوهای خارجی را مسدود کنید.

6. FileAudit 

6 بهترین ابزار نظارت بر فعالیت فایلها - نحوه نظارت بر دسترسی به فایلها

FileAudit هست یک ابزار کنترل زمان واقعی فایل این به منظور کمک به نظارت بر تعامل کارمندان با پرونده ها طراحی شده است. مانیتور پلت فرم تغییرات پرونده, خواندن-نوشتن, حذف, و مالکیت. داشتن این اطلاعات به شما اطمینان می دهد که می توانید بلافاصله قبل از اینکه خسارت وارد شود ، حملات سایبری را کشف کرده و به آنها رسیدگی کنید.

همچنین وجود دارد هشدارهای ایمیل خودکار برای اطلاع شما در مورد اقدامات کاربر. هشدارها برای رویدادهای خاصی مانند حذف پرونده یا در صورت عدم دسترسی کاربر به یک پرونده ، ایجاد می شوند. ماندن در بالای این اطلاعات به تشخیص رفتار مشکوک در اسرع وقت کمک می کند.

چهار نسخه وجود دارد FileAudit موجود برای خرید: تیم, کم اهمیت, متوسط, و شرکت، پروژه. نسخه Team برای 100 کاربر و یک سرور در هر ماه 50 دلار (39 پوند) هزینه دارد. نسخه کوچک برای 500 کاربر و سه سرور 85 دلار (66 پوند) هزینه دارد.

نسخه متوسط ​​140 دلار (109 پوند) برای 1000 کاربر و پنج سرور هزینه دارد. نسخه Enterprise از بیش از پنج سرور با بیش از 1000 سرور پشتیبانی می کند (اما باید مستقیماً با تیم فروش تماس بگیرید). نسخه رایگان را می توانید از اینجا بارگیری کنید.

انتخاب ابزار مناسب

نظارت بر فعالیت پرونده بخشی از بسته های مدیریت اسناد در محیط سازمانی است. ابزارهایی مانند سرور SolarWinds & مانیتور برنامه و ManageEngine DataSecurance Plus با این هدف در ذهن ساخته شده است. هر ابزار با پیکربندی ساده و یک چشم انداز سربار از تعامل پرونده ، قابل استفاده است.

ویژگی تجزیه و تحلیل دسترسی به فایل همراه با ManageEngine DataSecurance Plus برای شرکتهایی که می خواهند برخی از تهدیدات خود را به صورت خودکار انجام دهند ، مفید است. اتوماسیون در هنگام واکنش به فعالیت های مخرب ، سود زمان می پردازد.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

35 − = 29

Adblock
detector