6 بهترین ابزار مانیتورینگ وب سرور Apache

6 بهترین ابزار مانیتورینگ وب سرور Apache

اگر زمان زیادی را به صورت آنلاین می گذرانید ، احتمالاً با وب سایتی که از طرف آنها پشتیبانی می شود ، تعامل داشته اید وب سرور Apache. سرور Apache HTTP یکی از قدیمی ترین و محبوب ترین سرورهای وب در جهان است و از وب سایتهایی مانند eBay ، LinkedIn و Facebook پشتیبانی می کند. پشتیبانی آن از سرورهای ویندوز و یونیکس به بسیاری از سازمانها در محیط های کراس پلتفرم کمک کرده است. در این راهنمای وب سرور آپاچی می خواهیم ببینیم که وب سرور Apache چیست و بهترین ابزارهای نظارتی برای آن.

وقت برای خواندن کل پست نیست؟ خلاصه ما اینجاست لیست 6 بهترین ابزار نظارت بر سرور Apache Apache:

  1. SolarWinds Apache Monitor با سرور & مانیتور برنامه (آزمایش رایگان) سرور جامع و ابزار مانیتورینگ برنامه که می تواند معیارهای کلیدی عملکرد آپاچی را با یک ماژول اختصاصی نظارت کند.
  2. مانیتور شبکه Paessler PRTG (رایگان) آزمایش) ساختار شبکه شما را در حال نصب مجدد رمزگذاری می کند و دارای بیش از ده ها ماژول نظارت بر سرور برای Apache است.
  3. پویا معیارهای Apache را از طریق بستر سرویس های وب خود که Apache را اجرا می کنند ، نظارت و تجسم کنید.
  4. مدیر برنامه های کاربردی ManageEngine اختصاصی ابزار مانیتورینگ آپاچی را دارد که مانیتورینگ عملکرد بدون عامل را در معیارهای مختلف ارائه می دهد.
  5. AppDynamics نظارت زمان واقعی برای شناسایی تنگناها با کشف خودکار و عملکرد معامله تجاری پایان به پایان.
  6. آنتوریس ماژول Apache را برای نظارت بر معیارهای عملکرد کلیدی اختصاص داده است.

وب سرور Apache چیست؟?

وب سرور Apache هست یک سرور وب منبع باز مدیریت شده توسط بنیاد نرم افزار Apache. وب سرور سرویسی است که بین سرور و دستگاه مشتری قرار دارد. وب سرور Apache به عنوان یک قطعه نرم افزار بر روی سرور اجرا می شود درخواست های مشتری را از مرورگر وب کاربر دریافت می کند. سپس پاسخ به درخواست را در قالب یک صفحه وب ارسال می کند. چه چیزی می سازد وب سرور Apache پرطرفدار طیف وسیعی از ماژول ها است که به شرکت ها ویژگی های اضافی را ارائه می دهد.

ماژول ها سفارشی سازی را در قالب ویژگی های اضافی فعال می کنند. مثلا, IPv6, FTP, HTTP / 2, پهنای باند, WebDAV, تعادل بار, و بازنویسی URL فقط برخی از ویژگی های اضافی است که وجود دارد وب سرور Apache باید ارائه دهد این ویژگی ها کنترل بیشتری را در مورد تجربه ای که به کاربر نهایی ارائه می دهید به شما می دهد.

برای استفاده از Apache تنها کاری که باید انجام دهید اینست که نرم افزار را از وب سایت رسمی بارگیری کنید. این نرم افزار کاملاً رایگان است ، بنابراین می توانید بدون شکسته شدن بانک ، سرویس خدمات وب سایت خود را بهبود بخشید.

بهترین ابزارهای مانیتورینگ وب سرور Apache

اگر هم اکنون استفاده می کنید وب سرور Apache, استفاده از یک ابزار نظارت بر سرور برای ارائه یک تجربه عالی بسیار مهم است. بخشی از نبرد نظارت بر سرورهای وب ، داشتن ابزارها و دید لازم برای رفع نگرانی های مربوط به عملکرد است. تمام ابزارهای ذکر شده در این مقاله گزینه های عالی برای نظارت بر عملکرد است وب سرور Apache.

1. SolarWinds Apache Monitor با سرور & مانیتور برنامه (آزمایش رایگان)

6 بهترین ابزار مانیتورینگ وب سرور Apache

The SolarWinds مانیتور آپاچی برای عملکرد سرور با سرور & مانیتور برنامه ابزاری برای نظارت بر برنامه های کاربردی است که می تواند نظارت کند وب سرور Apache. ابزار نظارت دارد سرور وب آپاچی, دسترسی دارد, ترافیک, کارگران بیکار, دسترسی, بار پردازنده, دسترسی کل, درخواست سرور در ثانیه, حافظه, و موارد دیگر برای شناسایی مشکلات عملکرد همچنین امکان نظارت بر سایر زیرساخت ها که از سرور وب مانند Linux ، MySQL و PHP پشتیبانی می کنند نیز وجود دارد.

در خارج از آپاچی ، این ابزار ارائه می دهد برنامه خودکار و کشف سرور. Autodiscovery برای به روز کردن محیط شبکه شما مفید است تا مطمئن شوید که نسبت به آنچه اتفاق می افتد ، دید کاملی دارید.

سیستم هشدار نیز سطح بالایی از پشتیبانی را برای آنها فراهم می کند وب سرور Apache نظارت بر. سیستم هشدار به صورت آستانه کار می کند اگر دستگاه یا برنامه با مشکلات عملکرد خاصی مطابقت داشته باشد ، هشدارهایی ارسال می کند. به عنوان مثال ، اگر سرور کم شود یا بار CPU به یک سطح مشکل ساز برسد ، برنامه به شما هشدار می دهد.

سرور SolarWinds & مانیتور برنامه با قیمت 2،995 دلار (2،382 پوند) شروع می شود. می توانید بارگیری کنید محاکمه رایگان 30 روزه.

SolarWinds Apache Monitor با سرور & برنامه MonitorDownload آزمایشی 30 روزه رایگان

2. مانیتور شبکه Paessler PRTG (آزمایشی رایگان)

6 بهترین ابزار مانیتورینگ وب سرور Apache

مانیتور شبکه Paessler PRTG ابزاری برای نظارت بر زیرساخت ها است که سنسور مخصوص به خود را دارد وب سرور Apache. حسگر HTTP Apache ModStatus PerfStats طیف وسیعی از معیارها از جمله را به شما نشان می دهد بار پردازنده, زمان سرور, درخواست در هر ثانیه, بایت در هر درخواست, تعداد موضوعات مشغول کار فعلی, و تعداد موضوعات کارگر بیکار. سنسور تمام این داده ها را به صورت شماره گیری نشان می دهد که می تواند به عنوان داده های زنده و تاریخی مشاهده شود.

پس از پیکربندی سنسور ، سیستم هشدار به شما اطلاع می دهد که آیا مشکلی وجود دارد که نیاز به توجه فوری شما دارد یا خیر. اطلاعیه هستند موجود از طریق ایمیل, پیامک و اعلانهای فشار. همچنین یک API وجود دارد که می توانید برای ایجاد اسکریپت های اعلان دلخواه خود استفاده کنید.

مانیتور شبکه PRTG برای شرکت های نظارت شده با کمتر از 100 سنسور رایگان است. در صورت نیاز به تعداد بیشتری ، باید یکی از نسخه های پرداخت شده را خریداری کنید. مانیتور شبکه PRTG با قیمت 1600 دلار (1،272 پوند) برای 500 سنسور و نصب یک سرور تا 10.500 دلار (8352 £) برای 5000 سنسور و یک نصب سرور یا 60،000 دلار (47،727 پوند) برای 5 نصب سرور و سنسور نامحدود شروع می شود. همچنین وجود دارد محاکمه رایگان 30 روزه.

Paessler PRTG Network MonitorDownload آزمایشی 30 روزه رایگان

3. دیناتراس 

6 بهترین ابزار مانیتورینگ وب سرور Apache

پویا یک پلت فرم نظارت بر عملکرد برنامه با قابلیت نظارت Apache است. ابزار فراهم می کند با یک کاراییداشبورد نمایش می دهد دسترسی, درخواست ها, اندازه پاسخ, کارگران مشغول, نسخه برنامه, مسیر پیکربندی, تغییرات زیرساختی, و شروع مجدد. به عنوان مثال ، می توانید یک مشاهده کنید وب سرور Apache نمودار در دسترس بودن که به شما نشان می دهد آخرین سرویس آفلاین است.

ویژگی ای به نام مانیتورینگ عمیق فرآیند به شما امکان می دهد تا میکروسکوپ را به زمان پاسخگویی سرویسهای آپاچی در طی مراحل مختلف اجرا کنید. به عنوان مثال ، می توانید گرافیکی را مشاهده کنید که تجزیه می کند چه خدماتی بیشترین زمان را برای اجرای وقت می برد. خدمات شامل ماژول های آپاچی, فعالیت بانک اطلاعاتی, تدوین PHP, و اجرای PHP.

یکی از دلایلی که چرا پویا ابزاری عالی برای نظارت است وب سرور Apache آن است موتور تشخیص ناهنجاری. موتور تشخیص ناهنجاری به طور خودکار ناهنجاری های عملکرد را تشخیص می دهد برای شناسایی فعالیت در مورد در صورت تشخیص ناهنجاری ، به شما هشدار داده می شود. هشدار نه تنها نشان می دهد که مشکلی وجود دارد بلکه علت اصلی را مشخص می کند تا بتوانید زودتر به آن بپردازید.

برای مشاهده از بالا به پایین از طریق وب سرور Apache پایین به سطح فرآیند, پویا یک انتخاب استثنایی است اما اگر می خواهید گزینه های قیمت گذاری موجود را بدانید پویا شما باید مستقیماً با شرکت تماس بگیرید می توانید محاکمه رایگان 15 روزه را بارگیری کنید.

4- مدیر برنامه های کاربردی ManageEngine 

6 بهترین ابزار مانیتورینگ وب سرور Apache

مدیر برنامه های کاربردی ManageEngine یک نرم افزار نظارت بر نرم افزار است که ارائه می دهد وب سرور Apache نظارت بر. با مدیر برنامه های کاربردی ManageEngine شما می توانید نظارت کنید دسترسی, زمان پاسخ, استفاده از پردازنده, بایت منتقل شده / ثانیه, جزئیات درخواست از وب سرور Apache, و بیشتر. طیف وسیعی از معیارهای پشتیبانی شده توسط برنامه اطمینان حاصل کنید که آیا می دانید که آیا کاربران تأثیرگذار بر کاربران نهایی شما هستند یا خیر.

سیستم هشدار همراه با مدیر برنامه های کاربردی ManageEngine کاربر را قادر می سازد تا آستانه هایی را برای نظارت بر معیارهای عملکرد تنظیم کند. هشدارها از طریق ارسال می شوند پست الکترونیک و پیامک بنابراین می دانید چه زمانی یک رویداد عملکرد رخ می دهد. هشدارها بسیار قابل تنظیم هستند ، بنابراین شما می توانید کنترل کنید که چه فعالیت هایی از طریق ابزار به شما اطلاع می دهد. به عنوان مثال ، می توانید آستانه ای برای زمان پاسخگویی تنظیم کنید تا در صورت کند بودن پاسخ سرور ، هشدار دریافت کنید.

گزارش ها عملکرد در مدیر برنامه های کاربردی ManageEngine یکی دیگر از نقاط قوت برنامه است. گزارش ها داده های عملکرد تاریخی را نشان می دهند روی وب سرور Apache اما شما همچنین می توانید از یادگیری ماشین برای پیش بینی روند عملکرد آینده استفاده کنید. یادگیری ماشین به شما کمک می کند تا برای آینده برنامه ریزی کنید.

سه نسخه وجود دارد مدیر برنامه های کاربردی ManageEngine در دسترس است: رایگان, حرفه ای, و شرکت، پروژه. نسخه رایگان از حداکثر پنج سرور یا برنامه پشتیبانی می کند. نسخه حرفه ای با قیمت 945 دلار (751 پوند) برای 25 مانیتور شروع می شود و نسخه Enterprise با قیمت 9،595 دلار (7،632 پوند) برای 250 مانیتور شروع می شود. نسخه آزمایشی 30 روزه رایگان نیز وجود دارد.

5. AppDynamics

6 بهترین ابزار مانیتورینگ وب سرور Apache

AppDynamics مانیتورینگ عملکرد برنامه است که می تواند بطور خودکار توپولوژی برنامه را کشف کند وب سرور Apache. از این ابزار می توان برای ارائه دید در معاملات تجاری استفاده کرد. داده های نظارت شده توسط AppDynamics برای وب سرور Apache شامل می شود بار, زمان متوسط ​​پاسخ, و خطاها.

هشدارها که در AppDynamicsبه طور مستقل مقادیر پایه را برای KPI محاسبه می کند برای تشخیص عملکرد ضعیف. محاسبات به اندازه کافی دقیق برای از بین بردن مثبت های کاذب هستند ، بنابراین شما آلارم های بی ربط یا نادرست ارسال نمی کنید. از دید اداری ، این اطمینان می یابد که شما فقط به هشدارهای مهم پاسخ می دهید.

سه نسخه وجود دارد مدیریت عملکرد برنامه AppDynamics در دسترس: APM Pro, پیشرفته APM, و قله APM. APM Pro بسته اصلی است که شامل توانایی های نظارت بر زیرساخت ها است. APM Advanced همچنین شامل قابلیت مشاهده در پشته برنامه است. سرانجام ، APM Peak مانیتورینگ عملکرد کسب و کار در زمان واقعی ، سفرهای تجاری و تجزیه و تحلیل معاملات را ارائه می دهد. می توانید محاکمه رایگان 15 روزه را شروع کنید.

6. آنتوریس

6 بهترین ابزار مانیتورینگ وب سرور Apache

آنتوریس یک پلت فرم نظارت بر برنامه های کاربردی است که ابزار مانیتورینگ آپاچی مخصوص به خود را دارد. مانیتور آپاچی معیارهایی مانند تعداد کارگران مشغول, تعداد کارگران بیکار, درخواست در هر ثانیه, Kbytes در ثانیه خدمت کرد, Kbytes در هر درخواست, میزان استفاده از پردازنده, و مصرف حافظه.

این ابزار همچنین داده های ترافیک را نیز کنترل می کند (که برای تشخیص انواع متداول حملات سایبری مانند حملات DDOS مفید است). این معیارها شامل تعداد درخواست در هر ثانیه, تعداد بایت های ارائه شده در ثانیه, و تعداد متوسط ​​بایت در هر درخواست.

از نظر پیکربندی, آنتوریس از هر دو استفاده می کند نظارت بر عامل و نظارت بر عامل. شما می توانید از طریق رابط کاربری گرافیکی مبتنی بر وب به برنامه دسترسی پیدا کنید. در صورتی که اطلاعات مهمی را در اینجا از دست ندهید ، این برنامه دارای هشدارهایی از طریق ایمیل است تا بتواند درمورد مشکلات عملکرد شما را پست کند.

Anturis به عنوان نسخه رایگان و پولی در دسترس است. نسخه رایگان حداکثر 5 مانیتور را با هشدارهای ایمیل پشتیبانی می کند. نسخه های پرداخت شده از آنتوریس برای 10 مانیتور تا 10 دلار (75 پوند) در هر ماه با 10 دلار (7.95 پوند) در ماه شروع کنید. می توانید محاکمه رایگان 30 روزه را بارگیری کنید یا قیمت ها را از اینجا ببینید.

مانیتورینگ سرور وب Apache

با استفاده از ابزاری مانند پویا یا سرور SolarWinds & مانیتور برنامه شما قادر خواهید بود اطمینان حاصل کنید که مدت زمان پاسخگویی کم است و از بروز مشکلات پیش بینی نشده در عملکرد جلوگیری می کند. هرچه عملکرد سرور بهتر باشد ، تجربه کاربر از بازدیدکنندگان شما لذت بیشتری خواهد برد.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

38 − = 29

Adblock
detector