6 بهترین ابزار IPAM برای Windows و Linux

6 بهترین ابزار IPAM

در صورت استفاده از آدرس دهی پویا ، مدیریت آدرس IP برای شبکه شما ضروری است. پروتکل تنظیمات میزبان پویا (DHCP) آدرس ها را به گره های شبکه شما در اجاره نامه اختصاص می دهد ، که می توانند تمدید شوند.

با این حال ، بازپس گیری آدرس های رها شده و روند اطمینان از اینکه آدرس ها در زیر دامنه ها نگهداری می شوند و کپی نمی شوند ، پیچیده و وقت گیر است. بنابراین ، شما نیاز به استفاده دارید یک مدیر آدرس IP خودکار به منظور اجرای یک محیط DHCP.

اگر نمی توانید کل مقاله را بخوانید ، خلاصه ما اینجاست لیست شش ابزار IPAM برتر:

 1. مدیر آدرس IP SolarWinds (آزمایشی رایگان) DDI کامل با نظارت بر آدرس IP ، مدیریت DHCP و تصحیح DNS. بر روی سرور ویندوز اجرا می شود.
 2. IPAM را باز می کند ترکیبی از IPAM و نقشه گیر درگاه سوئیچ. در ویندوز سرور و لینوکس اجرا می شود.
 3. IPAM LightMesh سرویس اشتراک مبتنی بر ابر که دارای ماژول هایی برای مدیریت شبکه است که شامل مدیریت آدرس IP است.
 4. سوئیت مردان و موش ها مدیر آدرس IP همراه با نظارت DHCP و DNS برای ارائه DDI کامل. نصب بر روی ویندوز و لینوکس.
 5. مورفئوس DDI مبتنی بر ابر با ویژگی های عالی نظارت امنیتی.
 6. IPC BlueCat مجموعه DDI با نظارت بر امنیت شبکه. نصب بر روی ویندوز.

DDI

تخصیص و جایگزینی آدرس های موقتی در سراسر شبکه شما پیامدهای زیادی را برای سایر بخش های سیستم آدرس دهی به همراه دارد که باید با هماهنگی لازم انجام شود. یک محیط معمولی DHCP را شامل می شود یک سرور DHCP که آدرسهای جدید را هنگام اتصال به شبکه به دستگاهها توزیع می کند, سرور DNS, که بین نام های میزبان و آدرس های IP نقشه می رود ، و مدیر آدرس IP (IPAM) ، که یک فروشگاه مرکزی از آدرسهای موجود است. این سه کار نیاز به هماهنگی دارند. به عنوان مثال ، اگر همه آدرس های IP موجود در شبکه شما از طریق سرور DHCP مجدداً جابجا شوند ، باید تمام ورودی های متقاطع موجود در سرور DNS به روز شوند.. IPAM باید بداند کدام آدرسها در دسترس هستند. این کار شامل بازیابی آدرس های رها شده و ثبت مجدد آنها در دسترس است.

به هماهنگی این سه عملکرد آدرس دهنده به یک ابزار هماهنگ گفته می شود ‘DDI,که مخفف DNS ، DHCP و IPAM است. میزان تعامل شما بین این سه سرور تا چه اندازه به شما بستگی دارد. فقط به این دلیل که شما یک درجه مداخله دستی در سیستم خود دارید به معنای نداشتن محیط DDI نیست. تا زمانی که سرور DNS با تغییر آدرس های IP به روز شود و وقتی آدرس های مختلف زنده می شوند ، آدرس IP موجود شما به روز شود ، بنابراین DDI دارید. این که آیا این کار بدون آنکه انگشت خود را بکشید انجام می شود یا اینکه واقعاً مجبور به کپی کردن برخی از پرونده ها از یک برنامه به برنامه دیگر هستید, شما هنوز هم DDI را اجرا می کنید.

IPAM در DDI

نقش IPAM برای هر سیستم آدرس دهی پویا اساسی است. با این حال ، مدیریت آدرس محدود به آدرس دهی پویا نیست. می توانید آدرس های ثابت را برای قطعات خاص تجهیزات صادر کنید و تمام آدرس دهی های خود را برای همیشه اختصاص دهید. شما هنوز به یک ضبط مرکزی نیاز دارید که در صورت گره آدرس خود را از دست بدهد و باید مجدداً آن را از بین ببرد.

شما می توانید یک سیستم محدود DHCP را با زیر مجموعه هایی از طیف وسیعی از آدرس ها (دامنه) اختصاص داده شده برای زیر شبکه ها اجرا کنید. همچنین می توانید یک محیط مختلط را با آدرس دهی پویا برای اکثر گره های موجود در شبکه خود اجرا کنید آدرس دهی ثابت برای دستگاه های کلیدی.

سرور DHCP می تواند تنظیم شود تا آدرس ها را به طور خودکار اختصاص دهد یا می توانید با یک سیستم اختصاصی دستی کار کنید. با این حال ، شما هنوز هم نیاز دارید رجیستری مرکزی که آدرسهای آنها در حال استفاده است و هنوز هم در دسترس است.

بنابراین ، مهم نیست از چه روشی آدرس استفاده می کنید, شما هنوز به یک مدیر آدرس IP احتیاج دارید. عملکرد اصلی IPAM بازیابی آدرس های رها شده است. برخی از ابزارهای بسیار ساده اما مؤثر وجود دارد که می توانند شبکه شما را جارو کنند و لیستی از آدرسهایی را که در حال حاضر استفاده می شوند جمع کنند. به این ابزارها “پویشگرهای پینگ” یا “ردیاب آدرس IP” گفته می شود. چنین ابزارهایی عملکرد IPAM جزئی را به شما می دهند. اگر شبکه کوچکی دارید, شما می توانید فقط با یک ردیاب IP دریافت کنید. با این حال ، شما باید با تنظیم صفحه گسترده یا لیستی از آدرس های موجود ، عملکردهای IPAM دیگر را بصورت دستی تنظیم کنید.

هنگام جابجایی شبکه ، باید لیست نتایج را با لیست آدرس های اختصاص داده شده در صفحه گسترده خود مقایسه کنید. سپس می توانید به صورت دستی تمام سوابق موجود را نشان دهید که وضعیت درستی در دسترس بودن را نشان نمی دهد.

مدیران آدرس IP خودکار

لازم نیست که یک IPAM کاملاً خودکار داشته باشید. اگر در سیستم مدیریت آدرس IP خود مقداری “عدالت عرق” را دارید ، هنوز مدیر آدرس را اداره می کنید – فقط با مشارکت شخصی زیادی.

هنگامی که شما یک شبکه کوچک را مدیریت می کنید ، این مداخله دستی چندان وقت گیر نیست. با این حال ، با رشد شبکه شما ، متوجه می شوید که فقط در روز ساعت کافی ندارید تا تمام کارهای IPAM خود را انجام دهید. در این مرحله با یک انتخاب روبرو خواهید شد: یا یک عضو دیگر از کارمندان را به خود اختصاص دهید تا از سیستم آدرس دهی شبکه خود مراقبت کنید و یا برای اتوماسیون کامل IPAM بروید.

  10 ابزار کنترل بهترین ابزار مدیریت ویندوز (WMI)

اگرچه ایجاد اشتغال بسیار عالی است ، اما نوع متقاضیانی که باید در نقش مدیریت سیستم به دنبال آن باشید باید واجد شرایط و با تجربه باشید. کمبود جهانی از این قبیل افراد وجود دارد ، بنابراین شما با فشار بیشتر بر بازار مهارت های فنی بدون سوء استفاده واقعاً نمی توانید به کسی لطف بزرگی کنید. همچنین استفاده از ابزار خودکار هزینه کمتری نسبت به اشتغال بیشتر کارمندان دارد. یک ابزار خودکار به تعطیلات نمی رود و بیمار نمی شود. ابزارهای خودکار آویز نمی شوند و پریشان نمی شوند – آنها مستعد خطای انسانی نیستند. بنابراین ، بهتر است در یک مدیر آدرس IP خوب سرمایه گذاری کنید تا تمام کارکردهای مدیریت آدرس خود را به صورت خودکار انجام دهید تا اینکه شخصی را برای انجام این کار بدست آورید.

بهترین IPAM ها

راه حل های DDI زیادی در آنجا وجود دارد. می توانید برای جستجوی عناصر جداگانه ، سیستم DDI خود را با یک ردیاب IP و کارکردهای جداگانه برای ذخیره کردن آدرس بسازید. شما می توانید به طور کامل بخرید IPAM و آن را با یک مکمل کنید سرور DHCP و سرور DNS از ارائه دهندگان مختلف ، یا می توانید راه حل DDI کاملاً یکپارچه را انتخاب کنید.

این راهنما روی مدیران آدرس IP تمرکز دارد ، بنابراین اگر شما به جای DDI کامل به دنبال یک IPAM هستید ، لیست ابزارهای پیشنهادی که ما در کنار هم قرار داده ایم باعث می شود زمان تحقیق شما کاهش یابد و به شما در بزرگنمایی بهترین گزینه های موجود کمک کند..

می توانید اطلاعات بیشتری درباره این گزینه های IPAM و DDI در بخش های زیر بخوانید:

1. مدیر آدرس IP SolarWinds (دادگاه رایگان)

مدیر آدرس IP SolarWinds است یک بسته کامل DDI زیرا شامل توابع مدیریتی DHCP و DNS است. ابزار تنظیم بسیار آسان است زیرا سیستم آدرس دهی شما ، از جمله اسکوپ های زیر شبکه را کشف می کند. این ابزار به عنوان یک سرور DHCP یا یک سرور DNS عمل نمی کند؛ با این حال ، می تواند آن دسته از خدمات را که توسط مایکروسافت ، سیسکو ، ISC و BIND ارائه می شود ، مدیریت کند. شما نیازی به نگرانی در مورد ورودی های قدیمی در سرور DNS خود با این بسته ندارید.

Solarwinds IPAM

ابزار به صورت خود نصب است و ادامه دارد سرور ویندوز. این برگه ها را بر روی تمام آدرس های IP اختصاص داده شده در شبکه شما نگه می دارد. این بطور دوره ای بررسی می کند تا مطمئن شود که تمام آدرسهایی که به عنوان استفاده علامت گذاری شده اند رها نشده اند.

این ابزار می تواند با آن مقابله کند آدرس دهی پویا ، آدرس دهی استاتیک یا ترکیبی از هر دو. همچنین یک صفحه نمایش سلف سرویس نیز در دسترس کاربران قرار گرفته است تا بتوانند با درخواست یک آدرس IP فرآیند تخصیص را آغاز کنند. این آدرس را می توان اختصاص داد یا از استخر اختصاص داده شده برای یک زیر شبکه اختصاص داد.

اگر شما می خواهید زیر شبکه های خود را تغییر اندازه دهید, شما قادر خواهید بود از جادوگر اختصاصی Subnet Allocation داخلی استفاده کنید ، که به شما در استفاده بهینه از اسکوپ آدرس برای هر زیر شبکه توصیه می کند. این ابزار باعث فرسودگی استخر آدرس می شود و اگر به نظر می رسد که اختصاص به یک زیر شبکه خاص خیلی کوچک باشد ، به شما هشدار می دهد..

مدیر آدرس IP SolarWinds قادر است بطور خاص با توابع VMWare ارتباط برقرار کند VMware vRealize Orchestrator (vRO)/vRealize Automation (vRA). این امر آن را قادر می سازد تا پیچیدگی های آدرس دهی مجازی سازی را مدیریت کند.

IPAM می تواند میزبان چندین حساب کاربری باشد ، به این معنی که شما می توانید دسترسی اعضای تیم را توزیع کنید. داشبورد قابل تنظیم است و این به شما امکان می دهد کنترل های موجود برای اعضای تیم های جوان را محدود کنید. ورود به سیستم ثبت سابقه ای از اینکه چه کسی چه کاری را انجام داده و چه موقع است ، بنابراین می توانید به سرعت نتیجه بگیرید که آیا تصمیم مختل کننده توسط یک عضو کارکنان نادرست اجرا شده است یا در واقع حمله هکرها بوده است..

شما گزارش های داده زنده را در داشبورد IPAM دریافت می کنید و همچنین می توانید گزارش های آماری را چاپ کنید – وجود دارد قالب های گزارش استاندارد همراه با ابزار, اما شما همچنین می توانید خود را ایجاد کنید. داشبورد IP Manager می دهد آمار در زمان واقعی در مورد استفاده از آدرس شبکه و همچنین قالبهای گزارش استاندارد ارسال شده با نرم افزار وجود دارد. این سیستم شامل Reporter Writer است که به شما امکان می دهد گزارش ها را سفارشی کنید. گزارش ها را می توان به طور خودکار به یک لیست از پیش تعریف شده گیرندگان از طریق ایمیل توزیع کرد ، یا می توان آنها را در یک فضای وب با کنترل دسترسی تنظیم کرد.

IPAM بخشی از آن است مجموعه ای از نرم افزارهای مدیریت زیرساختی توسط SolarWinds تولید شده و با سایر ابزارها مانند سیستم های نظارت بر شبکه و سرور ادغام می شود. می توانید یک آزمایش 30 روزه رایگان از مدیر آدرس IP SolarWinds دریافت کنید.

مدیر آدرس IP SolarWinds محاکمه رایگان 30 روزه را بارگیری کنید

2. IPAM را باز می کند

IPAM را باز می کند

OpUtils توسط تولید می شود ManageEngine, که طیف وسیعی از ابزارهای مدیریت IT را ارائه می دهد. این بسته شامل یک IPAM و تغییر نقشه بندر. این ترکیب یک بسته بسیار مناسب برای تشخیص دسترسی سرکش به شبکه شما و فعالیتهای نامنظم است که ممکن است نشانگر حساب های کاربر به خطر بیافتد. این نرم افزار به صورت خود نصب است و ادامه دارد سرور ویندوز و لینوکس. اگرچه نسخه رایگان OpUtils نیز وجود دارد ، این نسخه شامل IPAM یا Mapper Port Port نیست..

  راهنمایی برای حملات احتجاج و نحوه پیشگیری از آنها

مدیر IP آدرس قادر است با ارائه دهنده این ابزار ، با سرورهای DHCP و سرورهای DNS شما ارتباط برقرار کند قابلیت کنترل DDI. با این حال ، تنها قادر به برقراری ارتباط با است سرور مایکروسافت DHCP. این ابزار همچنین می تواند دسترسی داشته باشد دایرکتوری فعال در ویندوز برای بررسی وضعیت تجهیزات. داده های گرفته شده از آن منبع در داشبورد در کنار آدرس IP اختصاصی آن نشان داده شده است. IPAM همچنین می تواند بروزرسانی کند دایرکتوری فعال سوابق برای آشتی دادن آدرس های تغییر یافته IP و میزبان.

IPAM OpUtils خواهد شد فرسودگی استخرهای آدرس را بررسی کنید و در صورت عدم دسترسی آدرس های زیر به شما توصیه می کنیم. این بسته همچنین شامل یک تابع اختصاص آدرس آدرس زیر هدایت شده است که می تواند به شما در تخصیص مؤثرتر استخر آدرس کمک کند. ابزار نیز خواهد بود شبکه را بررسی کنید و وضعیت همه آدرسهایی را که می یابد رها شده است ، تغییر داده و آنها را برای استفاده مجدد در دسترس قرار دهد. این عملکرد توسط مانیتور دامنه ماژول OpUtils که سرور DHCP را با اطلاعات استفاده از آدرس به روز می کند.

داشبورد قابل تنظیم است و شما می توانید بسیاری از حساب های کاربری ایجاد کنید برای این سیستم که هر یک از اعضای تیم را قادر به دسترسی مستقیم به ابزار کند. کلیه اقدامات انجام شده در کنسول ثبت می شوند. رابط شامل نمایش های گرافیکی جذاب از داده های زنده و همچنین می توانید یک مرور کلی از فعالیت ها از داده های ذخیره شده تاریخی دریافت کنید.

می توانید نسخه آزمایشی OpUtils را در یک محاکمه رایگان 30 روزه دریافت کنید.

3. LightMesh IPAM

مدیر شبکه LightMesh

بسته LightMesh نرم افزاری مانند سرویس (SaaS) است که از ابر تحویل داده شده است. سیستم مدیریت شبکه شامل تعدادی ماژول است. اینها هستند:

 • موجودی دستگاه شبکه
 • مدیریت آدرس IP
 • اتوماسیون پیکربندی سوئیچ
 • اتوماسیون تهیه نسخه پشتیبان و اقدامات امنیتی داده ها
 • ادغام فرآیند ITIL
 • مدیریت چرخه عمر
 • ابزارهای ارزیابی تأثیر و تغییر

IPAM موجود در این بسته با سرور DHCP و سرور DNS خود ارتباط برقرار خواهید کرد برای فراهم کردن یک نقطه دسترسی واحد برای همه توابع DDI. این هماهنگی شما را از ورود به سیستم DNS و DHCP برای ردیابی عملیات نجات می دهد.

سرویس LightMesh با شروع می شود اسکن شبکه خود را برای زیرساخت های آن. تمام تجهیزات روبرو شده را در یک موجودی ثبت می کند و نقشه توپولوژی شبکه را از آن ترسیم می کند. اگر موجودی و نقشه به طور خودکار بروزرسانی شوند دستگاه را اضافه کنید ، جابجا کنید یا آن را حذف کنید.

IPAM از نقشه توپولوژی و موجودی استفاده می کند. با سرور DHCP هماهنگ می شود تا آدرس های IP را به هر گره در شبکه اضافه کند. بررسی های دوره ای در دستگاه های اجرا شده توسط LightMesh همچنین برای شناسایی آدرس های متروکه نیز مفید است, به طوری که استخر آدرس های موجود را به روز نگه دارد.

هنگامی که حساب خود را تنظیم کردید ، به عضوی از اعضای تیم قابل دسترسی به داشبورد است. برای محدود کردن دسترسی به توابع ، می توان هر حساب کاربری شخصی سازی کرد – این می تواند به صورت کاربر یا گروه انجام شود. و همچنین دسترسی به داده های زنده ، از جمله نمودارها و هشدارها ، یک رابط شامل یک محیط برنامه نویسی RET است که به شما امکان می دهد اسکریپت هایی را برای خودکار سازی کارها بسازید. کلیه اقدامات انجام شده در سیستم LightMesh می باشد برای حسابرسی وارد شده.

بسته LightMesh با اشتراک قیمت دارد و سه سطح خدمات مختلف وجود دارد: Team Small ، Medium Team و Enterprise. LightMesh در یک آزمایش 30 روزه رایگان در دسترس است.

4- مردان & سوئیت موش ها

مردان و موشها IPAM

مردان & موش DDI Suite است IPAM با سرور DHCP و قابلیت های مدیریت سرور DNS. این ابزار جایگزین DHCP و سرورهای شما نمی شود ، اما کنترل آنها را در یک داشبورد متمرکز می کند ، بنابراین لازم نیست که از ورود به رابط های مختلف اطمینان حاصل کنید که خط مشی آدرس IP شما عملی شده است. شما هنوز هم نیاز به اجرای نرم افزار جداگانه سرور DHCP و DNS دارید. این ابزار همچنین قادر به مدیریت است دایرکتوری فعال سوابق در پنجره ها.

ماژول مدیریت DNS از مجموعه DDI با هم تعامل خواهد داشت پنجره ها, بستن, PowerDNS, و بی مرز سرورهای DNS. بخش مدیریت DHCP از DDI Suite می تواند سرورهای DHCP را که توسط آنها اداره می شوند ، سازماندهی کند ISC, پنجره ها, COS IOS, و کای نرم افزار. ماژول های مدیریت سرور DHCP و DNS اختیاری هستند ، بنابراین می توانید IP Manager Manager را نصب کنید. با این حال ، هماهنگی بین عناصر DDI صرفه جویی در زمان مهمی است ، بنابراین باید در استفاده از مجموعه کامل DDI توجه داشته باشید..

مردان & موش DDI Suite می تواند کنترل کند پنجره ها و لینوکس محیط و همچنین مدیریت خواهد کرد دستگاه های IOS سیسکو. این سرویس همچنین قادر به ردیابی مشکلات آدرس مربوط به سرویس های Cloud از جمله است OpenStack, لاجوردی و AWS توابع IPAM بومی. می تواند با هم تعامل داشته باشد لاجورد DNS, مسیر آمازون 53, دین, NS1, و Akamai سریع DNS.

داشبورد مردان & موش ها مبتنی بر مرورگر هستند. به منظور تخصیص حق دسترسی اعضای تیم می توانید با دسترسی به مجموعه های مختلف داده و کنترل ، حساب های مختلفی را تنظیم کنید. کلیه تغییرات انجام شده از طریق سیستم می باشد وارد شده با نام کاربری ثبت شده برای هر عمل ، بنابراین به راحتی قادر خواهید بود عملکرد هر یک از اعضای تیم مدیر را ردیابی کنید.

  10 ابزار و نرم افزار برتر مدیریت دستگاه همراه (MDM)

این ابزار همچنین شامل زبانهای برنامه نویسی و API ها است که به شما امکان می دهد داده ها را با سایر برنامه های موجود در شبکه خود مبادله کرده و بسیاری از کارهای مدیریت آدرس را خودکار کنید. زبان های اسکریپت پشتیبانی شده توسط سیستم هستند صابون, باقی مانده, و JSON-RPC. بسته استاندارد DDI Suite شامل تعدادی اسکریپت اتوماسیون از پیش نوشته شده است که “جادوگران” نامیده می شوند.

این مدیر آدرس IP قادر به سازماندهی و تغییر اندازه زیر شبکه ها است و یک سیستم مدیریت دامنه بسیار قدرتمند است که برای شبکه های بزرگ و پیچیده مناسب است. شما می توانید یک آزمایش 30 روزه رایگان از DDI Suite دریافت کنید تا بتوانید بدون هیچ گونه خطری در بودجه خود ، آن را از طریق سرعت های آن قرار دهید..

5. مورفئوس

Morpheus IPAM

Morpheus به شما یک مدیر آدرس IP می دهد که سرورهای DHCP و DNS شما را نیز کنترل می کند ، بنابراین می توانید کل سیستم DDI خود را از طریق کنترل پنل Morpheus اجرا کنید. این هست یک سیستم مبتنی بر ابر, بنابراین از طریق یک مرورگر وب به آن دسترسی پیدا می کنید. Morpheus مخصوصاً مشاغلی است که می خواهند شبکه خود را روی Cloud اجرا کنند یا حتی خدمات خود را از طریق اینترنت تحویل دهند. همچنین در دسترس است ابر ترکیبی / محوطه سیستم های.

مورفئوس است بستر مدیریت ابر, بنابراین بسیاری از کارکردهای مختلف مدیریت را پشتیبانی می کند. بخش IPAM سیستم اطمینان حاصل خواهد کرد که شما آدرس IP کپی بر روی شبکه خود ندارید و سرور DHCP شما از تجهیزات غافل نمی شود و بدون آدرس IP آن را رها می کند. شما می توانید دستگاه های سرکش متصل به سیستم خود را تشخیص دهید زیرا آنها نیاز به داشتن یک آدرس IP سیستم از محدوده ذکر شده در پایگاه داده IPAM شما دارند..

IPAM اجازه نمی دهد تا دستگاه های غیرمجاز به آدرس IP شبکه اختصاص یابد, که به طور موثر آن تلاشهای دسترسی را قفل می کند. بنابراین ، Morpheus IPAM شامل چندین روش امنیتی قوی است و هر رویداد مربوط به آدرس برای حسابرسی سیستم ثبت می شود. آزمایش رایگان Morpheus وجود ندارد ، اما می توانید به نسخه آزمایشی در وب سایت سرویس دسترسی پیدا کنید.

6. BlueCat IPAM

BlueCat DHCP

BlueCat یک راه حل IPAM ارائه می دهد ، اما ارائه آن بیشتر در مورد قابلیت های DNS و DHCP صحبت می کند. شرکت تمرکز دارد مشکلات را به عنوان ابزار امنیتی خطاب کنید. این به شدت در بیان آن بیان شده است امکانات مدیریت DNS و DHCP, که البته ، توسط کارهای کلاسیک یک مدیر آدرس IP پیوند خورده است.

نقطه شروع مدیر آدرس روال کشف دستگاه آن است. این یک ماژول مداوم است که ادامه خواهد یافت تمام تجهیزات متصل به شبکه خود را جستجو کنید, و به روزرسانی فهرست منابع به دلیل ایجاد تغییر در زیرساخت ها. پس از شناسایی همه دستگاه ها ، وظیفه بعدی اطمینان از اختصاص اختصاص آدرس IP است.

این ابزار به عنوان یک سرور DHCP عمل نخواهد کرد. این نرم افزار بر روی ویندوز نصب شده و با نرم افزارهای سرور ویندوز DHCP و سرور DNS تعامل دارد. این امر باعث می شود تا آدرس های IP رها شده را مشاهده کرده و پایگاه داده خود را به روز کنید. همچنین ورودی های موجود در سرور DNS را با سوابق IPAM خاص خود و فعالیت های سرور DHCP هماهنگ می کند..

این یک ابزار خوب برای است مهاجرت از IPv4 به IPv6 زیرا اینگونه است پشته دوگانه. همه مسائل مربوط به آدرس را می توان از طریق داشبورد BlueCat به طور متمرکز مدیریت کرد ، بنابراین برای جلوگیری از تکرار یا کمبود آدرس ، نیازی به تغییر جابجایی بین کنسول های مدیریت ندارید. این ابزار شامل سلسله مراتب مصوبات ، حساب کاربری فردی ، ورود به سیستم رویدادها و گردش کار وظیفه خودکار است ، بنابراین به شما کمک می کند آسیب های خطای انسانی را کاهش دهید.

این بسته برای شبکه های بزرگ و با مدیریت تیم مناسب است. شبکه های BlueCat آزمایشی رایگان از سیستم عامل خود ارائه نمی دهند و حتی قیمت های آن را منتشر نمی کنند.

مدیریت آدرس را متمرکز کنید

یک راه حل کامل خدمات DDI از یک روش کار که به اقدامات دستی برای آشتی دادن اقدامات DNS ، DHCP و IPAM نیاز دارد ، ارجح است.. شما فقط وقت خود را برای پیگیری این سه عملکرد آدرس دهی جداگانه ندارید و اگر نظارت خود را افزایش دهید ، کاربران با مشکل روبرو می شوند و تجارت از بین می رود.

کنوانسیون صنعت برای اجرای DDI این است که هر ماژول را جدا نگه دارد ، با اولویت توانایی های بومی سیستم های DNS و DHC مایکروسافت که بهم پیوسته است. سرور ویندوز. این خبر بدی برای کاربران لینوکس است ، اما سایر سیستم عامل های سرور DNS و DHCP اغلب با ابزارهایی که در این راهنمای ذکر شده است سازگار هستند. مطمئناً صحیح است که بگوییم کاربران سرور ویندوز در بازار IPAM از خدمات بهتری برخوردار هستند لینوکس صاحبان.

همانطور که در توضیحات ابزارهای مدیریت آدرس IP پیشنهادی ما مشاهده می کنید ، ارائه دهندگان راه حل ، امکانات ادغام DDI خود را در نرم افزار IPAM خود متمرکز می کنند. بنابراین ، شما نیاز دارید یک IPAM با مهارت برنامه ریزی شده به منظور یکپارچه سازی کامل عملکردهای DDI شبکه شما.

آیا از IPAM استفاده می کنید؟ آیا ترجیح می دهید آن را از سرورهای DHCP و DNS جدا نگه دارید ، یا مطمئن شدید که یک مدیر آدرس IP را با قابلیت نظارت DDI قرار داده اید؟ آیا هیچ یک از ابزارهای موجود در لیست ما را نصب کرده اید؟ پیامی را در نظرات بخش و تجربه خود را با جامعه به اشتراک بگذارید.

About the author

Comments

 1. از ابزارهای IPAM برای شبکه های بزرگتر کار کنید. در هر صورت ، استفاده از IPAM برای مدیریت آدرس IP شبکه شما ضروری است و با استفاده از یکی از ابزارهای برتر IPAM ، می توانید به راحتی و به طور موثری شبکه خود را مدیریت کنید.

Comments are closed.